PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی برای خرید آرشه

hamidrezamf
Wednesday 29 August 2012, 09:26 PM
سلام دوستان
با توجه به اینکه آرشه معمولی ای دارم و استادم توصیه کردن یه آرشه بهتر بگیرم میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم..
خودم تو بهارستان آرشه های مختلف رو دیدم ولی امکان تست صداشون نیست چون معمولا" فروشنده اجازه کولیفون زدن برای تست نمیده..
آرشه های گرون و البته عالی ای مثل آرشه های ملکی هست که خوب قیمت بالایی داره و فکر میکنم یه آرشه حدود 40-50 تومنی بگیرم مناسب..
یه آرشه به نام سینا چند جا دیدم به نظرم آرشه خوبی اومد..
حالا ممنون میشم اگر آرشه خوبی میشناسید بگید که اگه بقیه بچه ها این سوالو دارن بتونن آرشه خوبی بخرن..
موفق و سلامت باشید..

saber1740
Wednesday 29 August 2012, 11:55 PM
سلام

به نظر من با توجه به ارشه هایی که دست بعضی از اساتید مطرح دیدم من به شما میگن ارشه های چینی بخرید خیلی کار کردن با ارشه های چینی راحت ودقیقا اندازه های ارشه های ایرانی هستنند

این ارشه ها کارکرد شون شبیه ارشه های ویلن وخیلی سبک و زیبا هستند و دارای پیچ تنظیم وپاشنه (موگیر) هستنند که ارشه های ایرانی این ویژگی رو ندارند از این ارشه های نوازنده های جدید ومطرح کمانچه مثل بابک شهرکی و سینا جهان ابادی و... استفاده میکنند

البته استاد کامکار هم بعضی اوقات از این ارشه ها استفاده میکنند

به این ارشه ها ارشه های مدل ویلنی کمانچه یا ارشه چینی گفته میشه وجنس موهای ارشه هم بسیار عالی هستش قابل مقایسه با ارشه های ایرانی نیست

خود من هم تو قطعاتی که سرعت و مترونوم بالا داره از این ارشه استفاده میکنم وخیلی راضی هستم

این ارشه ها رو میتونید از بهارستان یا بهتر بگم از فروشگاه اورنگ و درویش خان وعارف پیدا کنید.

ناگفته نمونه که این ارشه ها در اصل برای کمانچه چینی طراحی شده اما چون هم اندازه ی ارشه های کمانچه ایرانی هست ومثل ارشه های کمونچه ایرانی نگه داشته میشه از این ارشه ها استفاده میشه.

hamidrezamf
Thursday 30 August 2012, 12:33 PM
ممنونم از جوابتون صابر جان
این آرشه های چینی رو اگر اشتباه نکنم تو اورنگ دیدم..قیمتش 12 تومن بود اما الیافش خیلی کم و در کل آرشه اش باریک بود به نسبت آرشه های ایرانی..موهاش هم سفید رنگ بود..درسته؟
عارف که فقط همون مدل سینا رو داره..

saber1740
Thursday 30 August 2012, 02:15 PM
اره همونه من هم قبل از این که بگیرم فکر میکردم این ها زیاد جالب نیستند اما گرفتم واقعا راضی هستم اما مو هاش کم نبود معمولی بود نه زیاد نه کم( ملاک خوب بودن ارشه به زیاد بودن مو ارشه نیست به درست قرار گرفتن موهای ارشه در کنار هم هستش) البته داشتن مو زیاد خوب یه جور مزیت هستش به شرطی خوب در کنار هم قرار گرفته باشند

به نظرم بگیری پشیمون نمیشی من 8 هزار تومان گرفتم البته پارسال . قیمتش هم مناسبه

البته من خودم 3 تا ارشه کمونچه دارم برای قطعات سنگین از ارشه های معمولی استفاده میکنم برای قطعاتی که ریتم تند دارند و یا قطعاتی که تو اکتاو خیلی بالا و پایین میشن از ارشه چینی

taal
Tuesday 4 September 2012, 10:12 AM
دوست عزیز نیازی به خرید آرشه ی گرون نیست یه آرشه دم اسب خوب 15تومنه مهم اینه یه دست ونسبتا پر و چوب آرشه تاب نداشته باشه. اگه بندآرشه چرم باشه وبست وسالک خوب داشته باشه بهتر

hamidrezamf
Wednesday 5 September 2012, 01:15 AM
دوست عزیز نیازی به خرید آرشه ی گرون نیست یه آرشه دم اسب خوب 15تومنه مهم اینه یه دست ونسبتا پر و چوب آرشه تاب نداشته باشه. اگه بندآرشه چرم باشه وبست وسالک خوب داشته باشه بهتر

مرسی از پاسختون
خوب همین آرشه 15 تومنی که شما میفرمایید به چه اسم و مارکی فروخته میشه یا از کجا میشه خرید؟
چون از آرشه 10 تومنی تا آرشه های 100-150 تومنی اکثرا" دم اسب هستن ..البته فکر کنم آرشه چینی ای که آقا صابر معرفی کردن هم موی اسب باشه ولی چند جا که دیدم کمی نازک و کم مو بود و زیاد به دلم نمیشینه! اگرچه با تعریف ایشون کمی نظرم عوض شده..
آرشه خودم یه آرشه ایرانی ارزون هست که قیمتش فکر کنم تو بازار 8 تومنه و احتمالا" دیدیدش..رنگ موهاش مشکی هست..مشکلی که باهاش دارم فقط این هست که زیادی زبره و اصلا" احتیاجی به کولیفون نداره! و این زبریش باعث میشه خصوصا" رو سیم اول زیاد پیش میاد که جیغ بکشه!

faramarzlotfy
Saturday 22 September 2012, 03:09 PM
الان بهترین آرشه ها رو برادران ملکی می سازند که من خودم میخوام یکی از این آرشه ها رو بخرم.قیمتشون هم از 30-40 شروع میشه تا 100 -150 You can see links before reply (You can see links before reply)میتونید بهشون زنگ بزنید و قیمتشو بپرسین:21ox66r:

vahidjafari
Saturday 8 December 2012, 10:31 PM
behtarin arsheha...

1-maleki
2-samer habibi

m_rv_2008
Sunday 9 December 2012, 06:41 AM
آرشه ملكي همش خوبه به جز قيمتش. اون مدلش هم كه مثل ويولن از موگير ثابت استفاده كرده جالب نيست. پارسال ميگفت 120.

- - - Updated - - -

آرشه ملكي همش خوبه به جز قيمتش. اون مدلش هم كه مثل ويولن از موگير ثابت استفاده كرده جالب نيست. پارسال ميگفت 120.