PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : همه چیز پیرامون ویولن های هافنر

vviolinn
Thursday 30 August 2012, 11:56 PM
سلام.اینجا باشه برای این که مدل های جدید هافنر معرفی بشن و روش های تشخیص اورجینال بودن و معایب و تکنیک های بهتر کردن صدا معایب و برتری ها برای ویولن های هافنر باشه.
مثلا هافنر as-160 استحکام رنگ بالا و وزن بسیار سبک و چوب عالی به نسبت قیمتش داره.قیمتش هم بین 5520-560 هست.

digitalmind
Friday 31 August 2012, 07:29 PM
سلام دوست عزیز

خب چجوری باید تشخیص داد اوریجینال هستند یا نه؟ همون شرکت کیمیای هنر بدیع همه سازای هافنرش اورجینالن؟ چون شنیدم بعضیا چینین ، کدوم مدلاش آلمانی اصل هستند؟
و این قیمتی که شما میگی به روزه ؟ اگه قیمت به روز هست چه مدلی قیمتش بین 2 تا 2.5 هست الان؟ و یه سئوال دیگه ، ویولون های هافنر چه برتری ای نسبت به ویولون های هم قیمت و بعضا چینی خود دارند؟

vviolinn
Friday 31 August 2012, 08:06 PM
سلام.این قیمتی که من گفتم قیمت ویولن خودمه که چهارشنبه برام آوردن.کل ویولن های زیر 1 تومن چینی هستن.ولی تحت لیسانس آلمان.هافنر هم به نسبت قیمت کیفیت برتری ارائه میده.
ولی این که اصل هست یا نه رو من هم نمیدونم ولی با همکاری دوستان باید مشخص بشه.
ساز هم توی این رنج قیمت میتونید یه ساز دست ساز خوب بگیرید.ولی اگه حتما باید هافنر باشه بازم دوستان باید نظر بدن.

digitalmind
Friday 31 August 2012, 08:28 PM
نه دوست من ، حتما نباید هافنر باشه ، ولی تو نظراتی که تو تاپیک های مختلف خوندم ، اینم تبدیل شد به یه گزینه !
در مورد ساز دست ساز به نظرم مناسب نیست ، چون من کلاسیک میزنم فقط ، و سازای دست ساز ایرانی خیلی حرفی برای گفتن تو این زمینه ندارن ، حداقل چیزیه که من فکر میکنم اینجوری باشه ، باز اگه اشتباه میکنم دوستان راهنمایی کنن !
و تو این قیمت هم اکثر سازایی که دیدم چینی بودن ، البته اکثرشون لیبل آلمانو اینا دارنا ؛ ولی خود فروشنده میگه چین ، برا همین هافنر آلمانی برام جالبه !

vviolinn
Friday 31 August 2012, 09:11 PM
بازم ممنون که سر زدین.اینجا باید دوستان راهنمایی کنن.دارم حس میکنم حظور شما به بخش ویولن یه حس خوبی میده.
دیگه اسپم نگم بهتره.:am

digitalmind
Sunday 2 September 2012, 09:33 PM
متشکرم دوست من ، به قول شما دوستان راهنمایی کنن تایپک تاپیک جامع و کاملی میشه ، چون سازای هافنر خیلی طرفدار هم دارن

vviolinn
Tuesday 4 September 2012, 08:46 PM
دوستان گوگل ترانسلیت فیل.تره؟من اومدم چند تا مطلب در مورد ویولن ترجمه کنم دیدم فیل.تره.
دوستان اگه کسی ساز هافنر داره نظرشو بگه.همچنین خصوصیات سازش رو.

digitalmind
Friday 7 September 2012, 07:50 PM
چیزی در زمینه ترجمه بود من میتونم بهت کمک کنم !

vviolinn
Friday 7 September 2012, 08:27 PM
دمتون گرم.یه ایمیل به هافنر دادم جوابش رو برام ترجمه کنی ممنون میشم.جوابش اینه:
Looks allright for me! I don't have any doubt that this is a genuine Alfred Stingl by Höfner (Made in China) violin.
Best regards
Friedemann

البته قبلش از من درخواست کرده بود براش چند تا عکس از ویولنم بفرستم،که منم فرستادم.
موفق باشین دوستان.

amir1055
Saturday 8 September 2012, 07:29 AM
بنظرم همه چیز خوبه . از نظر من جای هیچ شکی نیست که این یک ویلن اصل Alfred Stingle (ساخته شده در چین) هافنر هست.

digitalmind
Saturday 8 September 2012, 09:15 AM
دقیقا همین که دوستمون گفت ، تایید کرده ویولن اصل هست .

vviolinn
Saturday 8 September 2012, 11:25 AM
چه خوب.دوستان واقعا ممنون.خوش خبر باشین.
امیر جان هم دومین نفری بودند که سر زدند.دوستان دیگه اگه کسی ویولن هافنر داره در موردش برامون بگه.اینم چند عکس از ویولنم:
8590859185928593859485958596859785988599

amir1055
Saturday 8 September 2012, 11:38 AM
والا من از این ساز و این برند خیلی سر در نمیارم. ولی چند وقت دیگه برای همسرم که ویلن میزنن قرار شده از این بخریم. اما استاد ایشون که خودشون هم از فروشندگان نسبتا معروف هستن تو شرایطی قرارمون دادند که حتما از خودشون خریدمون رو انجام بدیم اگه پافشاری آقای استاد نبود تا چند ماه قبل بدونه از همین نماینگی خریده بودیم.

vviolinn
Saturday 8 September 2012, 11:57 AM
ساز هافنر رو فک کنم همه جا دارن.ولی شرکت کیمیای هنر بدیع نمایندگی هست.هر جور میلتونه.ولی اگه خریدین خوشحال میشیم در موردش به ما بگین.همچنین علی آقا.من هم هنوز توی سازم تغییری ایجاد نشده.چون مبتدی هستم تغییر لازم ندارم.ولی اگه تغییر کرد حتما بهتون میگم.
موفق باشین.

LiOneL999
Monday 17 September 2012, 07:52 PM
ببخشید آقا حسین، عجب بالشتک قشنگی دارید....
می شه مارکش رو بگید؟ من خیلی از ترکیبش خوشم اومده،قبلا عکسشو جای دیگه دیده بودم.
لطفا مدل ویلنت رو بگو،قیمتش به نظر مناسب میاد.من تا700 هزار تومن برای ویلن بودجه دارم،از همین ویلن های هافنر توی در رنج این قیمت
سراغ داری؟
اگر امکانش هست،از آرشه ت هم چند عکس بذار لطفا.

gham_va_shadi
Monday 17 September 2012, 08:34 PM
دوستان عزیز سلام اگه امکانش باشه میخواستم نظرتون رو درباره این سه ساز ویولون بدونم . قیمتش، و کدومشون اصل المان هست و از نظر کیفیت برتری داره و از کجا بفهمیم که اصل هست.
ممنون میشم راهنمایی کنید

Hofner Viola Outfit - H11 „Presto” (STUDENT) H11-VA-0
Hofner Violin Outfit - H3 (STUDENT) H3-VO
Hofner Violin Outfit Conservatoire (STUDENT) AS-180-V

تو سایت هافنر تایید کرده بود که گزینه اول و دوم ساخت المان هست ولی برای سومی خبری نبود

vviolinn
Monday 17 September 2012, 08:52 PM
حورا جان،شما بالشتک من رو کجا دیدین؟؟؟!؟!؟!من که از ون عکس نذاشتم.ولی لینکش توی فروشگاه درویش خان اینه:You can see links before replyعکس هم داره.مدل ویولنم رو هم که as-160-v4/4.فک کنم تا 500 قیمتش باشه.البته چوبش عالیه.فکر کنم آبنوس باشه.دقیقا چجوریه آبنوس؟آرشم هم یه هشت پر معمولیه.اینم لینکشYou can see links before replyالبته سیم پیچش فرق داره.هههههههه.تو هم ایشالا میشی مثل دیوید.غم و شادی جان،فکر کنم سری as خیلی برای حرفه ای ها جالب نباشه.هر چند برای استادم جالب بود.ولی شما بودجه رو مشخص کن.چون راحت تر میشه فهمید چیچی فیت کارتونه.ممنونم.

gham_va_shadi
Monday 17 September 2012, 09:43 PM
اقا من میخوام تا 2تا 3 میلیون تومان هزینه کنم و لازم به ذکر هست که بگم نمیخوام از ایران بخرم .و میخوام بگم از المان برام بیارن.یا خودم انلاین خرید کنم.من سه چهار تا مدل هم دیدم بد نبودن
راستی اینم بگم من حرفه ای نیستم و تازه میخوام شروع کنم.ولی میخوام سازی بخرم که حداقل 5 تا سال برام کار کنه و صدا داشته باشه.
من یه عادت خوب یا بدی که دارم در مورد خرید:
یا چیزی نمیخرم یا چیزی میخرم که حالا حالاها رفیقم باشه ممنون میشم نظرتون رو درباره این هم بیان کنید

Karl Höfner H115-AS-V Violin 4/4 تو سایتش 482 یورو قیمت زده بود

.Karl Höfner H66-V Violin 4/4 تو سایتش من دیدم که 869 یورو قیمت زده بود

راستی قیمت ایران با المان چقدر فرق داره؟
و ایا این مدل ها رفیق خوبی برای من خواهند بود.یا از یه مدل ارزون تر مثل این شروع کنم

Alfred Stingl By Höfner AS-180-V 1/4 Violin Outfit این هم تو سایتش زده بود 241 یورو

لطفا اساسی راهنماییم کنید

vviolinn
Monday 17 September 2012, 10:12 PM
گمرک چن میگیره؟با 2-3 تومن یه ساز دست ساز دست دوم بخر.چون صداش جا فتاده. میتونه کپی استاردیواری باشه.اگه میخوای هافنر باشه هم که بازم در خدمیتم.به صرفه بودن هم باید پول گمرک رو حساب کنی.چون تی اف ،توی چین 75 دلار و توی ایران 250 هزار تومنه.دیگه خودت حساب کن.

gham_va_shadi
Tuesday 18 September 2012, 12:44 PM
سلام دو.ست عزیز من خیلی تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که هافنر از نظر مقاومت و خوش صدا بودن عالی هست (نسبت به قیمت)به خاطر همین تصمیم گرفتم هافنر بخرم الان خودم هم نمیدونم که چی کار کنم.به نظر شما یه ساز حرفای بخرم که حالا حالا ها رفیقم باشه یا از یه ساز ارزون مثل AS-180-Vشروع کنم و 1 سال یا دو سال دیگه برم یه H115-AS-V بخرم.بعضیا میگن از یه ساز ارزون شروع کن بعضی ها میگن ساز خوب بخر که برات موندگار باشه.واقعا گیج شدم لطفا راهنماییم کنید

- - - Updated - - -

اینم بگم من خودم میخوام مستقیم از المان (بگم برام بیارن) بخرم در این صورت گمرکی مالیده میشه.یعنی فقط پول ساز رو باید بدم

vviolinn
Tuesday 18 September 2012, 12:53 PM
آهان.خوش به حالت.به صرفه هست.نگاه کن،تو اول یه ساز ارزون ولی خوش صدا بخر.توجه کن یه ساز خوبی باشه،ولی ارزون.مثل as-18- v4/4 .چون اگه خدای نکرده از ویولن زده شدی ضرر نکنی.این ساز هم تا 5 سال رفیقته.مطمئن باش.همین رو بخر.اگه مثلا 10 سال دیگه حرفه ای تر شدی برو اون سری H رو بخر.نظر من اینه.یه ساز 500 تومنی هافنر درست 1 تومن صدا داره.پس از نظر من و استادم یه ارزون ولی خوش صدا بخر.درست مثل as-180
موفق باشی

gham_va_shadi
Tuesday 18 September 2012, 05:06 PM
اقا دمت گرمپس من همون as180v 4-4 , رو میخرم امیدوارم صداش خوب باشه.تو سایتش که خیلی ازش تعریف کرده بود.بازم ممنونم از این همه لطفتون.راستی تو تهران استاد خوب و مناسب کی هست؟

vviolinn
Tuesday 18 September 2012, 07:26 PM
فقط یه چیزی،به اون شخص بگو که با یه استاد بره تا اون استاد صدای ویولن رو تایید کنه.حتما این کار رو بکن.یادت نره.استاد خوب هم زیاده.ولی با توجه به پول شهریه یکی رو انتخاب کن.صدای ویولن باید تایید بشه.یادت نره.موفق باشی.

mamalamricaei
Thursday 27 September 2012, 09:02 AM
سلام به همه دوستان.يه سوال.ميخواستم بدونم با 3 ميليون چه سازي ميتونم بخرم.اصلنم برام چيني يا آلماني يا ايراني بودنش مهم نيست.فقط 3 تومن ارزش داشته باشه.اينم بدونين هافنر اصل آلمان(واقعا اصل باشه)با قيمت دلار آْلان زير 5 ميليون نيست.گاهي تا 10-12 ميليونم ميرسه.تازه اگه استاد بخواد شما رو به يه فروشگاه مثل كيماي هنر معرفي كنه 20% پورسانت ميگيره!!!(يعني تو ساز اصل 5 ميليوني هافنر 1ميليون گير استادتون مياد)حالا ببينين خودشون چقدر ميخورن!!!پس فكر نكنيد يه جاي مثل كيمياي هنر بهترين ساز رو داره.اين رو از تحقيقات و اينكه استادم از دوستان مديريت كيمياي هنره ميگم.گفتم كيمياي هنر اين اطلاعات رو بهم داد.البته از آشنايان قديميمونه(دلسوزه براي من حداقل).ببخشيد طولاني شد ولي بدردتون ميخوره.حالا با 3 تومن چي بخرم؟؟با تشكر

vviolinn
Thursday 27 September 2012, 09:13 AM
ممنون از راهنماییتون.اینطوری که من از دوستان شنیدم باید با توجه به سبک ساز بخرید.مثلا ویولن ایرانی برای سبک های ایرانی بهتره.
حالا سبکتون چیه؟راستی در شب هم یه بار دیگه سوالاتون رو مطرح کنید.اون موقع انجمن فعال تره.

mamalamricaei
Monday 1 October 2012, 05:26 PM
سلام.من میخوام ویولن بگیرم.حدود 3 تا 3.5 میلیون.با این قیمت دلار به اصلا به صرف نیست.از اونجایی هم که ردیف نوازی رو شروع کردم یه ویولن خوب میخوام.به فکرم رسید از خود شرکت هافنر بخرم.کسی رو دارم تو آلمان که این کار رو برام انجام بده.ولی دوتا چیز رو نمیدونم:
1.سایتشون قیمت نزده 2.اصلا به صرف هست؟
اگه کسی این کار رو انجام داده ممنون میشم من رو هم راهنمایی کنه.
اصلا با 3-3.5 چی میتونم بگیرم؟چه اون ور چه اینجا.هم ایرانی بزنم هم کلاسیک.مرسی

vviolinn
Monday 1 October 2012, 07:39 PM
از ایران بگیری راحت تر و بهتره.چون اونجا استادی نیست که صدا رو تست کنه.توی ایران،همراه یه استاد،برو برای خرید.

digitalmind
Thursday 4 October 2012, 10:01 PM
الان با این قیمت دلار کی میتونه ساز بگیره ، سازی که بگیره اصن در حد صداش نیست با این قیمتا !

vviolinn
Thursday 4 October 2012, 10:04 PM
دلار 4000

HARM0NY
Friday 5 October 2012, 09:23 PM
من دیروز نمایندگی کیمیای هنر بودم که وارد کننده برند هافنره.دفتر اصلیش.از 400 هزار تومن داشت تا 17 میلیون.ازش پرسیدم سازات همه آلمانین؟گفت 100%.ولی استادم و خیلی از دوستان چیز دیگه ای میگن.آخر نفهمیدم راست میگه یا نه.تمام سازهاش هم آکبند بود.اگه با ساز نشه زد از کجا بفهمیم خوش صداست؟فکرم نمیکنم بذاره تستش کنی.من تو این موندم چه جوری باید فهمید؟؟

digitalmind
Friday 5 October 2012, 09:39 PM
هافنرای قیمت پایین میشن آلفرد استینگل ؛ که چینی اند ، تحت لیسانس آلمان ! همون نمایندگی میذاره تست کنی ، فقط واقعا قیمتارو چرت و پرت میگه ، هر سازی رو قیمت گرفتی بیا تو آمازون و ebay بزن ببین چقدره ، حدود 2-3 برابر قیمت میفروشه ،
بنده به عنوان کسی که کل بازارو زیر و رو کردم برای خرید ساز بهت پیشنهاد میدم الویتو نذار رو هافنر ، من سازایی زدم با نصف قیمت هافنر و صدای خیلی خیلی بهتر ! اصولاً هافنر پول اسمشو میگیره ! هم رده ی قیمتیش خوش صدا ترم هست ! خودت بزن با سازای مختلف ببین کدوم به دلت میشینه ، اصل همینه !

HARM0NY
Friday 5 October 2012, 09:49 PM
مرسی از راهنماییت.حرف شما کاملا منطقیه.رفتم ببینم هافنر هافنر میگن چیه.اره قیمتاش اصلا منطقی نبود.ولی هاردکیس هاش خیلی زیبا بود.خوشم اومد ولی گفت روی سازه.اونم از قیمت 4 تومن به بالا.کسی میدونه این هاردکیس ها که شکلش فیت خود سازه رو از کجا میشه تهیه کرد؟استایلش قشنگه به نظر من.

LiOneL999
Saturday 6 October 2012, 02:34 PM
یعنی هافنر نخریم؟!
اون مارک هایی که می گید نصف قیمت هافنره ولی بهتره چی هستند؟!

vviolinn
Saturday 6 October 2012, 05:17 PM
من میگم هافنر دو برابر قیمتش صدا داره.ولی دو برابر قیمت برای هافنر های قاچاقی.نه اون هافنر های نمایندگی توی اران.اون ها رو من بدشون هم شنیدم.من سازم مال گالری باربد شیراز بود.استادم همون موقع گفت اگه خواستی بفروشیش خودم ازت میخرم.خوشش اومده بود.هافنر خوبه.ولی مثل هر چیز دیگه ای خوب و بد داره.باید خوب هاش رو بخری.اونم همراه یه استاد باید بری خری.البته الآن چیزی نخرید بهتره.دلار 4500 و اگه حباب بشکنه ضرر میکنید.موفق باشین

digitalmind
Sunday 7 October 2012, 07:36 PM
معمولا فروشگاه هایی که ساز میفروشن دارن ، به نظر منم قشنگن

aminkhan_913
Tuesday 9 October 2012, 12:25 PM
سلام به همه
من یه هافنر as-160 دارم که پارسال خریدمش 550 تومن. ساز ماله یه شاگردای استادم بود اما ارشه و کیفش مال خودش نبود. استادم صداشو تایید کرده و میگه گریفش عالیه میخاستم ببینم با این قیمت که پارسال گرفتم می ارزه؟ الان چقد می ارزه؟

digitalmind
Tuesday 9 October 2012, 08:50 PM
مسلماً الان با قیمت دلار و اینا بیشتر می ارزه ، در حدود 800 اینا فکر کنم

vviolinn
Tuesday 9 October 2012, 09:14 PM
800 علی؟
800؟
استادم میگه سازمو 900 تومن ازم میخره.ساز دست دومم.هیمن هافنر as-160 .
استادم هر روز 10 دقیقه سازمو نگاه میکنه.از بس قشنگه.میگه خیلی خوش صداست.
بالا خره یکی پیدا شد که ساز مدل مال من رو داشته باشه.

digitalmind
Tuesday 9 October 2012, 09:56 PM
برادر من حالا 100 تومن بالا پایین گفتم خب ! ایشونم دست دومه سازش دیگه ، در ضمن هیچ ماست فروشی نمیگه ماست من ترشه ! وقتی استادت ساز رو انتخاب کنه که نمیگه بده که !

aminkhan_913
Wednesday 10 October 2012, 08:51 AM
اقا راستی این که میگن سازای هافنر شناسنامه دارن یعنی چی؟ برگه ای چیزی باید داشته باشن؟

LiOneL999
Saturday 13 October 2012, 07:56 PM
در حد500 هزار تومن آیا ساز خوبی هست؟ آیا هافنر برای شروع خوبه؟ نسبت به این بودجه ای که دارم هافنر خوبی پیدا میشه؟!

aminkhan_913
Saturday 13 October 2012, 09:43 PM
من از بقیه مدلهای هافنر خبر ندارم اما اینی که من دارم وسه شروع زیادی خوبه اما میتونی تا چند سال با همین ساز بزنی

vviolinn
Sunday 14 October 2012, 07:05 PM
آره حورا.پیدا میشه.دست دوم.اگه مشکل فنی نداشته باشه که خوبه.فرقی با نو نداره.
آره.هافنر یه برگه همراه سازش میده.یه برگه زرد رنگ.اون شناسنامه هست.

cerulean
Monday 15 October 2012, 01:06 PM
حورا بابات هم راضی شد؟
بالاخره چی شد؟ چی کار میکنی تو دختر؟
:)
فعلا
یا حق

LiOneL999
Monday 15 October 2012, 02:33 PM
نمی دونم والا...هنوز نمی دونم. بچه ها کسی می تونه یه عکس واضح از آرشه هشت پر و آرشه معمولی بذاره ببینم چه فرقی داره؟ توی گوگل که سرچ می کنم عکس ها لود نمی شن. یه چیز دیگه،ویولن آماتی چی؟اون ها خوبن؟یا هافنر بهترینه؟؟؟!!!!!!

vviolinn
Monday 15 October 2012, 06:14 PM
آماتی که فکر نکنم خیلی خوب باشه.هافنر بهترینه اما.
8868
آرشه معمولی

8869
آرشه هشت پر
موفق باشی.

Parham99
Tuesday 5 March 2019, 12:31 PM
سلام میخواستم درباره ساز hofner h 11 اطلاعاتی بهم بدید . میخوام بخرم ولی میترسم اصل نباشه . اگه کسی درباره صداش ، قیمتش ، اصل بودنش، وزنش و دیگر خوبی هایی که داره چیزی میدونه لطفا راهنمایی کنه ممنون