PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک به یه تازه کار

mmm49
Sunday 30 September 2012, 03:02 PM
دوستان من چند روقتی هست که رفتم کلاس ویالن یعنی جلسه دوممه که رفتم استاد گفته باید بتونی ویالن رو بدون کمک از دستت با شونه و چونت نگه داری خیلی اذیت میشم وقتی میخوام نگهش دارم چونم داغون شد از بس سعی کردمو به زور گاهی وقتا نگه میدارمش دوستان اگه میشه یه راه جلوم قرار بدید که بتونم راهت تر این کارو انجام بدم اخه از بالشتک هم نمیتونم استفاده کنم استاد اجازه نداده.باتشکر

Honey_Shababi
Sunday 30 September 2012, 04:10 PM
درود

در حال حاضر بهترین نوازنده های دنیا هم از بالشتک استفاده میکنن. باید به استادتون یادآوری کنید که ما اکنون در قرن 21 زندگی میکنیم. این افکار قدیمی در موسیقی هیچ جایی نداره!!!

موفق باشید

vviolinn
Sunday 30 September 2012, 04:46 PM
اید اولش اجازه نده.ولی وقتی دید که میتونی اجازه میده مثل استاد من.همون طور که هانی گفت،این افکار در موسیقی جایی نداره.تو باید اول ویولن رو با زاویه 45 درجه نسبت به سطح زمین،یه کوچولو کم یا زیاد مشکلی نیست،بگیری.بعدش اون رو بزاری روی شونه و با تر قده زیرش رو بگیری و فک یا چونت رو روی چونه گیر بزاری.بعدش راحت تر میشه کارت.راستی،اون دکمه ی وسط ویولن،همون پایینیه،رو هم باید جلوی قسمت نرم پایین گلوت باشه.اگه بازم نشد بگو.

M_T
Sunday 30 September 2012, 06:11 PM
سلام دوست من

در همۀ رشته ها برخی اساتید معتقد به سختگیری از ابتدا هستند و توجیهشان این است که اگه از اول سخت نگیری شاگرد هیچ وقت بجایی نمیرسه. گرچه ما این عقیده رو قبول نداریم.

ما معتقد به میانه روی هستیم یعنی نه باید خییییلی سخت گرفت و نه خییییلی شل و رها.

شما سعی کنید با استاد صحبت کنید یا شخص معتبری رو واسطه قرار بدید تا با استاد صحبت کنه تا بلکه کمی نرم بشه.
در هر صورت اگر استاد تغییر رویه نداد و ادامۀ کار براتون سخت بود، به استاد دیگری مراجعه کنید.

موفق باشید

mmm49
Sunday 30 September 2012, 08:40 PM
با تشکر از همه دوستای گلم.میخواستم بدونم بالشتک رو چگونه استفاده میکنن و ایا با خریدش دیگه نیازی نیست فشار بیاریم به ساز با چونه وایا خودش دیگه گیره میکنه به بدن؟لطفا در موردش یه مقدار توضیح بدید باز متشکرم از راهنماییاتون

vviolinn
Sunday 30 September 2012, 08:45 PM
ازم باید با گردن بگیری.ولی لازم نیست که شونه رو بالا بیاری یا گردن رو زیاد خم کنی.انگار قطر ویولنت بیشتر شده و جنسش نرم تر.
روش استفاده هم معمولا روی جعبه نوشته.

Honey_Shababi
Sunday 30 September 2012, 08:51 PM
با تشکر از همه دوستای گلم.میخواستم بدونم بالشتک رو چگونه استفاده میکنن و ایا با خریدش دیگه نیازی نیست فشار بیاریم به ساز با چونه وایا خودش دیگه گیره میکنه به بدن؟لطفا در موردش یه مقدار توضیح بدید باز متشکرم از راهنماییاتون

وقتی از Shoulder Rest یا همون بالشتک استفاده میکنید، دیگه اون انرژی ای که برای نگه داشتن ساز صرف میشه رو نیاز ندارید. خیلی نرم و لذت بخش میشه. با این کار میتونید بیشتر تمرکزتون رو روی انگشت گذاری و آرشه کشی بذارید و میزان خستگی در هنگام تمرین در مقایسه با نبودن بالشتک به نصف میرسه. روش وصل کردنش هم بسیار ساده هست. همونطوری که دوستمون گفتند، روی جعبه بالشتک به همراه عکس براتون نشون میده.

mmm49
Sunday 30 September 2012, 10:10 PM
داداشا خیلی ممنون از راهنماییاتون

farijaf
Friday 5 October 2012, 12:33 AM
سلا م دوست عزیز
باید خدمتتون عرض کنم که نظر استادتون کاملا غلط وبدون مبناست چون در اینصورت شما با دومشکل روبه رو خواهید بود
1-ممکنه ساز از روی شونه سر بخوره وزمین بیفته که در اینصورت باید دنبال یه ساز جدید بگردید
2-با این فشار شما خیلی سریع از ویولن خسته می شید
جسارتا بهتره شما یه استاد بهتر برای خودتون انتخاب کنید چون اگه می خوای واقعا یه نوازنده ویولن بشی اول باید با سازت ارتباط برقرار کنی و واقعا عاشق سازت باشی که با این استاد وافعا بعیده