PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ریکوردر سوپرانو یا فایف ( یک مقایسه)

M_T
Tuesday 2 October 2012, 07:30 PM
با سلام مجدد

دوستان در اینجا میخوام ریکوردر سوپرانوی یاماها رو با فایف یاماها مقایسه کنم.
8823 8824

هر دوی این ساز ها دو کوک هستند.

در کل قابلیت های فایف از ریکوردر سوپرانو بیشتر است.
شاید بپرسید چرا؟

فایف چون جزو سازهای بادی بی زبانه هست قابلیت های آوایی بیشتری نسبت به ریکوردر زبانه دار داره.
شما با فایف مثل فلوت کلیددار، می تونید سرد یا گرم بنوازید، می تونید به صدای سازتون صدای هوادار و شرقی بدید.
در ضمن اجرای تکنیک های استکاتو و فلاژوله و گلیساندو و ویبراسیون با فایف خیلی آسون تر از ریکوردر هست.
انگشت گذاری فایف نیز ساده تر هست.

اما از مزایای ریکوردر بگم:

در آوردن آسان تر صدای ساز مخصوصا برای کودکان و و نوآموزان
اجرای راحت تر نت دو دیز و می بمل.

اما در انتهای این پست باید بگم که هم فایف و هم ریکوردر جایگاه خاص خودشون رو در موسیقی دارند و هر کدام در جای خودشون کاربرد دارند.

انتخاب بین این دو بستگی به نوع کاربری(سبک نوازندگی و هنری) و سلیقۀ شما داره.

ارادتمند شما
مجتبی

vviolinn
Tuesday 2 October 2012, 08:27 PM
آفرین.کارت عالیه.

amir1055
Wednesday 3 October 2012, 07:28 AM
مرسی از تاپیک مفیدتون
منظورتون از قابلیت آوایی ساز چیه ؟

M_T
Wednesday 3 October 2012, 07:37 AM
مرسی از تاپیک مفیدتون
منظورتون از قابلیت آوایی ساز چیه ؟

خواهش می کنم.

منظورم این هست که بخاطر بی زبانه بودن، تکنیک های بیشتری رو میشه با فایف اجرا کرد.
با تغییر زاویۀ ساز نسبت به دهان و بدن به صدای سازتون می تونید جلوه های خاصی بدید و اون تکنیک هایی رو هم که گفتم می تونید اجرا کنید.

amir1055
Wednesday 3 October 2012, 08:14 AM
این رو میشه بسط داد و گفت سازهای بی زبانه نسبت به سازهای زبانه دار این ارجحیت رو دارن ؟

M_T
Wednesday 3 October 2012, 09:34 AM
این رو میشه بسط داد و گفت سازهای بی زبانه نسبت به سازهای زبانه دار این ارجحیت رو دارن ؟

بله تقریبا،میشه بسط داد و میشه گفت از لحاظ این قابلیت هایی که گفتم نسبت به سازهای زبانه دار دارای ارجحیت هستند.
اما خب همیشه باید از کلی گویی پرهیز کرد و بصورت موردی و یک به یک سازها رو بررسی کرد.

amir1055
Wednesday 3 October 2012, 09:46 AM
مرسی
بله درسته.