PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسابقه آهنگسازی نت آهنگ

Honey_Shababi
Sunday 14 October 2012, 08:25 PM
درود

دوستانی که علاقه مند به برگزاری مسابقه آهنگسازی هستند، لطفا در نظر سنجی شرکت کنند.

نظرات و پیشنهادات هم در این تاپیک بررسی میشه.

با سپاس

---------------------------------

ویرایش

دوستانی که قصد شرکت در این مسابقه رو دارند، لطفا به تاپیک زیر مراجعه کنند.

آغاز مسابقه آهنگسازی نت آهنگ (You can see links before reply!&p=347052#post347052)

Pathetique
Sunday 14 October 2012, 09:42 PM
میشه بپرسم داور این مسابقه چه کسی خواهد بود ؟

Royal
Monday 15 October 2012, 01:37 AM
منم دوست دارم بدونم چه سبکی مد نظر هست.آهنگ سازی با چند ساز و یا به کمک نرم افزار های کامپیوتر یا به صورت تکنوازی ؟
بیشتر توضیح بدین تا متوجه بشیم چه مواردی مد نظرتون هست.

Honey_Shababi
Monday 15 October 2012, 11:40 AM
میشه بپرسم داور این مسابقه چه کسی خواهد بود ؟

به زودی مشخص میشه.

saram
Monday 15 October 2012, 11:50 AM
درود..
بنده اگه با ساز تک باشه موافقم اما اگه نرم افزاری باشه مخالفم.چون با نرم افزار ساختن اهنگ هنر نیست.انقد برا این و اون با نرم افزار اهنگسازی کردم که دیگه متنفرم ازش حتی برا صدا و سیما هم اهنگ ساختم که اینجا پخشم شده.چیز بیخودیه مگه اینکه با نرم افزارای نت نویسی فاینال سیبلیوس یا گیتار پرو و امثال اونا بسازین و بعد ساخت نتشو در اختیار همه قرار بدین تا همه با سازشون بزنن وگرنه مخالف اف ال و ریزن و اینا هستم.مثلا با پیانو خودتون اهنگ بسازین با پیانو سولو و بنوازین و نتشو در اختیار بقیه قرار بدین یا لا اقل فایل میدیشو. .این بهتره و بار فنی شم بیشتره.
با سپاس و شادباش

Honey_Shababi
Monday 15 October 2012, 11:53 AM
منم دوست دارم بدونم چه سبکی مد نظر هست.آهنگ سازی با چند ساز و یا به کمک نرم افزار های کامپیوتر یا به صورت تکنوازی ؟
بیشتر توضیح بدین تا متوجه بشیم چه مواردی مد نظرتون هست.

سبک خاصی مد نظر نیست و محدودیتی نداریم. سبک ها بر اساس نمونه کارهایی که شرکت کننده ها ارائه میدند، تفکیک میشه.

هرکس هر طور مایل باشه میتونه نمونه کارهاش رو ارائه کنه. چه با نرم افزار، چه با ساز زنده و ...

Honey_Shababi
Monday 15 October 2012, 12:12 PM
درود..
بنده اگه با ساز تک باشه موافقم اما اگه نرم افزاری باشه مخالفم.چون با نرم افزار ساختن اهنگ هنر نیست.انقد برا این و اون با نرم افزار اهنگسازی کردم که دیگه متنفرم ازش حتی برا صدا و سیما هم اهنگ ساختم که اینجا پخشم شده.چیز بیخودیه مگه اینکه با نرم افزارای نت نویسی فاینال سیبلیوس یا گیتار پرو و امثال اونا بسازین و بعد ساخت نتشو در اختیار همه قرار بدین تا همه با سازشون بزنن وگرنه مخالف اف ال و ریزن و اینا هستم.مثلا با پیانو خودتون اهنگ بسازین با پیانو سولو و بنوازین و نتشو در اختیار بقیه قرار بدین یا لا اقل فایل میدیشو. .این بهتره و بار فنی شم بیشتره.
با سپاس و شادباش

بنده هم به هیچ عنوان افرادی رو که با سمپل و لوپ های آماده آهنگسازی میکنن، آهنگساز نمیدونم.

آهنگسازی با نرم افزار، اگه علمی و بر پایه ایده های نو باشه و واقعا براش زحمت کشیده باشند، ارزش داره و قابل تقدیر هست.

Royal
Monday 15 October 2012, 12:17 PM
منم با تک ساز یا نت موافقم.ولی نرم افزاری نه.
اگه منظورتون از آهنگ ایجاد یه آهنگ بی کلام یا با کالم به صورت استاندارد اونم از نوع پاپ یا امثال اونه که من نظرم مخالفه.
نیاز به علم هارمونی داره وگرنه بالا برین پایین برین به قول شما استاندارد نمی شه.علاوه بر اون لازمه که فرد با نرم افزار های مختلف آهنگسازی و صدا برداری کار کرده باشه.
یعنی نیاز مند یک علم نیست.چندین علم رو یک جا می خواد که تازه کار بشه آماتور.
فکر می کنم کمتر کسی تو این سایت متمایل به ساخت چنین آهنگایی باشه.حرفه ای های سایت کم اند.
و اکثرا متمایل به آهنگسازی با سازی هستند که توش مهارت دارند.
و خودمم فکر می کنم اگه می خواین حداکثر افراد رو تو این مسابقه جذب کنینو یه رقابت قشنگ ایجاد کنین نیاز باشه که از این الگو پیروی کنین.

Honey_Shababi
Monday 15 October 2012, 12:33 PM
منم با تک ساز یا نت موافقم.ولی نرم افزاری نه.
اگه منظورتون از آهنگ ایجاد یه آهنگ بی کلام یا با کالم به صورت استاندارد اونم از نوع پاپ یا امثال اونه که من نظرم مخالفه.
نیاز به علم هارمونی داره وگرنه بالا برین پایین برین به قول شما استاندارد نمی شه.علاوه بر اون لازمه که فرد با نرم افزار های مختلف آهنگسازی و صدا برداری کار کرده باشه.
یعنی نیاز مند یک علم نیست.چندین علم رو یک جا می خواد که تازه کار بشه آماتور.
فکر می کنم کمتر کسی تو این سایت متمایل به ساخت چنین آهنگایی باشه.حرفه ای های سایت کم اند.
و اکثرا تمایل به آهنگسازی با سازی هستند که توش مهارت دارند.
و خودمم فکر می کنم اگه می خواین حداکثر افراد رو تو این مسابقه جذب کنینو یه رقابت قشنگ ایجاد کنین نیاز باشه که از این الگو پیروی کنین.

گفته بودم که اگه دوست داشته باشید میتونید از ساز خودتون هم استفاده کنید و محدودیتی وجود نداره.

زیاد سخت نگیرید!

مسلما همه سبک ها هم در پاپ خلاصه نشدند و هیچ نیازی هم نیست که فرد با تمام نرم افزار های آهنگسازی آشنا باشه.

saram
Monday 15 October 2012, 12:58 PM
من نگفتم یه کار فوق حرفه ای جهانی ارائه بدید که شما اینطور سخت میگیرید! گفتم تا حدی باید استاندارد ها توش رعایت شده باشه تا بشه بهش گفت آهنگ!!!

مسلما همه سبک ها هم در پاپ خلاصه نشدند و هیچ نیازی هم نیست که فرد با تمام نرم افزار های آهنگسازی آشنا باشه.

ضمنا عرض کردم که اگه دوست داشته باشید میتونید از ساز خودتون هم استفاده کنید و محدودیتی وجود نداره.
هانی جان منظور من و رویال اینه که اگه نرم افزاری هم هست مشکلی نیست اما صرفا به این صورت نباشه که مثلا تو اف ال استودیو بی هدف برداریم چند تا پترن کنار هم بچینیم و چند تا کیک و اسنر و هی هات و اینا بزاریم کنار هم لوپش کینم بعد بگیم اهنگ ساختیم!!!منظور اینه که لا اقل چند تا هارمونی و اکورد و این چیزا هم توش باشه و رعایت بشه.اما به نظر من خواسته ی ما یکم بالاست.شاید با این روشی که من یا رویال میگیم 5 درصد هم شرکت نکنن.به هر حال هرجور که صلاح میدونید همون کار رو انجام بدید.
سپاس

cerulean
Monday 15 October 2012, 01:04 PM
خوشم میاد یکی هم نگفته نه
فعلا
یا حق

akerfeldt
Monday 15 October 2012, 01:08 PM
انجام شدن این کار بهتر از انجام نشدن اون هست
سعی کنیم جز اون دسته از آدم هایی نباشیم که همیشه انتقاد میکنن در صورتی که واقعا محدودیت ها رو نمیبینن
خیلی از آهنگسازان خوب کشورمون بخاطر بالا بردن کیفیت کارهاشون مجبور میشن گاهی از نرم افزار استفاده کنن
مثلا ضبط کردن درامز با اون کیفیت استاندارد و خوب توی ایران بسیار سخته و همه امکان این کار رو ندارن پس میان برای درامز نت نویسی میکنن و اون نت ها رو بوسیله ی vst اجرا میکنن شاید 90 درصد گروههای راک و متال ایرانی از همین روش استفاده میکنن
یا اینکه امکان رکورد string برای 99 درصد ماها وجود نداره :)) پس مجبوریم از نرم ا فزار استفاده بشه
البته مشخصه که چیدن یه سری سمپل کنار هم اسمش آهنگسازی نیست اسمش بازی بازیه !!!!
من که با وجوئد این مسابقه موافقم

Honey_Shababi
Monday 15 October 2012, 01:12 PM
هانی جان منظور من و رویال اینه که اگه نرم افزاری هم هست مشکلی نیست اما صرفا به این صورت نباشه که مثلا تو اف ال استودیو بی هدف برداریم چند تا پترن کنار هم بچینیم و چند تا کیک و اسنر و هی هات و اینا بزاریم کنار هم لوپش کینم بعد بگیم اهنگ ساختیم!!!منظور اینه که لا اقل چند تا هارمونی و اکورد و این چیزا هم توش باشه و رعایت بشه.اما به نظر من خواسته ی ما یکم بالاست.شاید با این روشی که من یا رویال میگیم 5 درصد هم شرکت نکنن.به هر حال هرجور که صلاح میدونید همون کار رو انجام بدید.
سپاس

این مورد که به ما ارتباطی نداره.

ما فقط قوانین برگزاری مسابقه رو اعلام میکنیم. اینکه نحوه آهنگسازی شرکت کننده ها چطوری باشه مربوط به خود شرکت کننده ها میشه، نه ما.

مسلما کارهایی هم که سطح علمی مناسبی نداشته باشند و به قول شما چند تا پترن رو کنار هم چیده باشند، نتیجه ای نمیگیرند.

alireza_jafarian
Monday 15 October 2012, 01:43 PM
من با هانی موافق تر هستم. به نظرم از هیچ جنبه ای نباید محدود بشه. از پیت حلبی گرفته تا اف ال، هر کس هر جور دوست داره. اما فکر میکنم تقسیم بندیش کار سختی باشه. تقسیم بندیش باید یه جوری باشه که هر اثری با سبک های شبیه خودش مقایسه بشه. از طرفی هم تقسیم بندیش خیلی کلی باید باشه چون اگه مثلا به 5 تا گروه تقسیم شه، توی هر گروه دو سه نفر بیشتر قرار نمیگیرن و اینطوری رقابتی وجود نداره دیگه.

Honey_Shababi
Monday 15 October 2012, 05:19 PM
من با هانی موافق تر هستم. به نظرم از هیچ جنبه ای نباید محدود بشه. از پیت حلبی گرفته تا اف ال، هر کس هر جور دوست داره. اما فکر میکنم تقسیم بندیش کار سختی باشه. تقسیم بندیش باید یه جوری باشه که هر اثری با سبک های شبیه خودش مقایسه بشه. از طرفی هم تقسیم بندیش خیلی کلی باید باشه چون اگه مثلا به 5 تا گروه تقسیم شه، توی هر گروه دو سه نفر بیشتر قرار نمیگیرن و اینطوری رقابتی وجود نداره دیگه.

مرسی علیرضا جان

در مورد تقسیم بندی اثر ها، کمیت مد نظر ما نیست.

ممکنه در یک سبک خاص، فقط 1 نفر شرکت کنه ولی سطح کیفی کارش اصلا مناسب نباشه ... در نتیجه، در اون سبک برنده ای نخواهیم داشت.

اما ممکن هست در یک سبک دیگه، سطح کار شرکت کننده ها اینقدر بالا باشه که حتی مجبور بشیم چند نفر رو در اون سبک به عنوان برنده اعلام کنیم.

----------------------------------------

در کل، هدف این هست که فعالیت کاربران در این زمینه بیشتر بشه و دوستان هنرمند، با این رقابت بتونن بیش از پیش خودشون رو نشون بدن.

از استقبال شما عزیزان هم بی نهایت سپاسگزارم.

Royal
Monday 15 October 2012, 07:51 PM
من نظر دیگه ای دارم.نمی دونم چقدر گذرتون به سایت free-scores خورده.تو این سایت می شه عضو شد و علاوه بر اینکه نت ها و فایل های mid و صوتی و تصویری آهنگسازان بزرگ رو دانلود کرد ، می شه خودمون هم به عنوان آهنگساز یا تنظیم کننده نت بنویسیم و اونو در اختیار بقیه قرار بدیم.
اما شرط کار اینه که حداقل کار نت باشه.یعنی شما نمی تونین یه آهنگ بسازین و mp3 اونو بذارینو تمام.بلکه هر آهنگی که می سازین اول باید نت اون رو قرار بدین.و بعد در کنارش فایل mid یا mp3 یا حتی تصویری اون.
این سایت همه ی سبکارو پوشش میده و از مزاییای قابل توجه این سایت اینه که آهنگا کلا قالب آکوستیک دارن.نه نرم افزاری.
هر کسی می تونه از مبتدی تا حرفه ای یک composer باشه.چه نتش مخصوص پیانو سولو باشه و چه 20 تا ساز رو در بر بگیره.
اما هر چی هست در قالب ساز های آکوستیک.منظور من هر صدایی غیر از اصواتی هستش که نمی شه با ساز های آکوستیک تولید کرد.
اگه بهتر بگم فرقی نمی کنه آهنگی که قرار میدین با پیانو آکوستیک اجرا کرده باشین یا با دیجیتال یا با vst تهیه کرده باشین.
بلکه مهم اینه تو آهنگای این سایت اثری از افکت ها و صدا های عجیب غریب مثل قطرات آب و از این قبیل پیدا نخواهید کرد.
قالب اثر آکوستیک هستش.
مهم هم نیست که فایل mid قرار بدین یا mp3 . مهم ملودی و هارمونی آهنگه.
خواهشم اینه که شما اول استاندارد های مد نظر خودتون رو تعریف کنین چون استاندارد های هر شخص متفاوته.
برای من یک فایل mid پیانو سولو هم استاندارده.درسته که مناسبه گوش کردن تو ماشینو واسه کسی گذاشتن نیست.
اما همچنان ارزش موسیقیایی خودش رو داره.

دوستان نظرشونو راجع به آکوستیک یا نرم افزاری بودن قالب اثر بگن.

---------------------------------------------------

در ضمن.خواهش من اینه که چون سبک های بسیاری داریم چند سبک رو به عنوان سبک اصلی با رای گیری دوستان انتخاب کنین تا دوستان بیشتر به اون دسته از کارها بپردازند و ما بتونیم بهتر کار ها رو با هم مقایسه کنیم.

Honey_Shababi
Monday 15 October 2012, 08:09 PM
من نظر دیگه ای دارم.نمی دونم چقدر گذرتون به سایت free-scores خورده.تو این سایت می شه عضو شد و علاوه بر اینکه نت ها و فایل های mid و صوتی و تصویری آهنگسازان بزرگ رو دانلود کرد ، می شه خودمون هم به عنوان آهنگساز یا تنظیم کننده نت بنویسیم و اونو در اختیار بقیه قرار بدیم.
اما شرط کار اینه که حداقل کار نت باشه.یعنی شما نمی تونین یه آهنگ بسازین و mp3 اونو بذارینو تمام.بلکه هر آهنگی که می سازین اول باید نت اون رو قرار بدین.و بعد در کنارش فایل mid یا mp3 یا حتی تصویری اون.
این سایت همه ی سبکارو پوشش میده و از مزاییای قابل توجه این سایت اینه که آهنگا کلا قالب آکوستیک دارن.نه نرم افزاری.
هر کسی می تونه از مبتدی تا حرفه ای یک composer باشه.چه نتش مخصوص پیانو سولو باشه و چه 20 تا ساز رو در بر بگیره.
اما هر چی هست در قالب ساز های آکوستیک.منظور من هر صدایی غیر از اصواتی هستش که نمی شه با ساز های آکوستیک تولید کرد.
اگه بهتر بگم فرقی نمی کنه آهنگی که قرار میدین با پیانو آکوستیک اجرا کرده باشین یا با دیجیتال یا با vst تهیه کرده باشین.
بلکه مهم اینه تو آهنگای این سایت اثری از افکت ها و صدا های عجیب غریب مثل قطرات آب و از این قبیل پیدا نخواهید کرد.
قالب اثر آکوستیک هستش.
مهم هم نیست که فایل mid قرار بدین یا mp3 . مهم ملودی و هارمونی آهنگه.
خواهشم اینه که شما اول استاندارد های مد نظر خودتون رو تعریف کنین چون استاندارد های هر شخص متفاوته.
برای من یک فایل mid پیانو سولو هم استاندارده.درسته که مناسبه گوش کردن تو ماشینو واسه کسی گذاشتن نیست.
اما همچنان ارزش موسیقیایی خودش رو داره.

دوستان نظرشونو راجع به آکوستیک یا نرم افزاری بودن قالب اثر بگن.

ممنونم از پیشنهاد خوبتون

البته خدمتتون عرض کرده بودم که ما نوع اثر و چگونگی کار رو به شرکت کنندگان تحمیل نمیکنیم و هرکس هرطور دوست داره عمل میکنه.

ولی خب، باید دید نظر بقیه دوستان چیه.

Acoustic
Monday 15 October 2012, 08:59 PM
مرسی. خوبه هانی جان

ariatayefi
Monday 15 October 2012, 09:35 PM
مرسی. خوبه هانی جان

چاکر بروبچز آهنگساز... آقا میگم حالا که مسابقه ی آهنگسازاس... آهنگسازا یه توجهی به نوازنده ها داشته باشن که هیچی پیشنهاد کاری ندارن...!!! یه یادی هم از اونا(ماها) بکنید... بذارید تو آهنگی که میسازید مجالی پیدا بشه و خودی نیشون بدن...آره دااش...

محمدجونم.... شما هم افتخار بده بذا رو پیانوت بزنیم دیگه...

مخلص همتونم شدیییییییییددددد....

Acoustic
Monday 15 October 2012, 10:58 PM
چاکر بروبچز آهنگساز... آقا میگم حالا که مسابقه ی آهنگسازاس... آهنگسازا یه توجهی به نوازنده ها داشته باشن که هیچی پیشنهاد کاری ندارن...!!! یه یادی هم از اونا(ماها) بکنید... بذارید تو آهنگی که میسازید مجالی پیدا بشه و خودی نیشون بدن...آره دااش...

محمدجونم.... شما هم افتخار بده بذا رو پیانوت بزنیم دیگه...

مخلص همتونم شدیییییییییددددد....

بیخیال آریا جووون ... من فقط اومدم اینجا بگم پیشنهاد خوبیه ما رو چه به این حرفا :دی

ولی چشم حتما یه کارایی تو ذهنم هست بکنم که پیانو خرابه ما رو روش بزنی و درستش کنی ..

**
دوستان از پاک شدن پست ناراحت نشید البته من نمیدونم چی بوده ولی بعضی وقت ها به صلاح یه تاپیک هست که بعضی پست ها پاک بشه که منحرف نشه بحث... مثل همین پست من :16:

Amir
Monday 15 October 2012, 11:50 PM
به نظرم برای تجربه اول , این مسابقه بهتر بود محدود تر برگزار می شد , عنوان آهنگسازی به نظرم خیلی سنگینه
اصلا آهنگساز هم زیاد داشته باشیم و علاقمند به شرکت کردن هم زیاد
داوری کردن این جریان یک تیم قوی و معتبر لازم داره وگرنه حرف و حدیث توش زیاد میشه

به نظرم همه دوستان و مخصوصا افرادی که رای به برگزاری میدن با هم دست به دست هم بدید از افراد معتبر برای داوری دعوت کنید , به هر حال هممون دوستان زیادی در محیط مجازی و حقیقی داریم

یه تیم تشکیل بدید روی موضوع کار کنید , به قول معروف هم فال هست هم تماشا

اگر ببینیم موضوع داره جدی پیش میره حمایت مالی , معنوی هم می کنیم

پتانسیل به نظر من برای برگزاری وجود داره فقط همکاری لازمه :)

amir1055
Tuesday 16 October 2012, 07:49 AM
رقابت آهنگسازی کار بسیار خوبیه و کمک خیلی بزرگی به علاقمندان در این زمینه هستش. ضمن تشکر از اینکه این امکان رو برای بسیاری از دوستان علاقمند به این امر محیا کردید، خواهشمندم دقت عمل بیشتری روی نظرهای جناب Royal قائل بشید. نظراتشون بنظر بنده بسیار سازنده هست و به نفع انجمن و اعضای شرکت کننده در اونه.

Honey_Shababi
Tuesday 16 October 2012, 10:03 AM
ممنون میشم اگه سایر دوستان هم نظراتشون رو درباره پیشنهاد Royal عزیز ارائه بدن.

Pathetique
Tuesday 16 October 2012, 01:23 PM
من نظرم مخالف هست . دلیلشم اینه که واقعأ کی میخواد داور باشه ؟ کی هست که این سطح از موسیقی رو داشته باشه که بتونه بگه فلان قطعه ضعیفه فلانی نه . اگه یکی بیاد و یه کار فوق العاده ارائه بده و داور بگه نه این دیگه چیه درست کردی واقعأ تکلیف چیه ؟
اگر شخصی هست که به عنوان یه آهنگساز دوره دیده و خیلی خوب میتونه داوری کنه آره عالیه .
در مرحله بعدی من هم با صدای کامپیوتری مخالفم . یه سری beat بی معنی مزخرف . هر چند با midi هم مخالفم چون تمام علم موسیقی که در هارمونی خلاصه نمیشه . ما موسیقی کار میکنیم که ازش لذت ببریم و فکر نمیکنه midi بتونه زیبایی که اصلیترین چیز یه قطعه هست رو نشون بده . کسی که میخواد شرکت کنه یه زحمت به خودش بده با vst کارشو درست کنه . یا نه اگه سولو هست خیلی راحت با سازش ضبط کنه .

مسأله داور رو جدی بگیرید . هر کسی که 1 سال موسیقی کار کرده نمیتونه داور مسابقه بشه . یا حتی کسی که 15-20 سال کار کرده ولی هیچی نمیفهمه ..... مثاله ها .

Royal
Tuesday 16 October 2012, 01:30 PM
کاملا با شما موافقم که اگه دوستان توانایی اجرای آهنگ با ساز رو ندارن vst رو جایگزین فایل های mid کنن.

تعداد داور ها هم اگه بیشتر از یک نفر باشه نتیجه گیری بهتری به دست می یاد.

اما نظرتون چیه که در نهایت رای آهنگ ها رو هم به اکثریت اعضای نت آهنگ واگذار کنیم ؟

saram
Tuesday 16 October 2012, 01:37 PM
. کسی که میخواد شرکت کنه یه زحمت به خودش بشه با vst کارشو درست کنه . یا نه اگه سولو هست خیلی راحت با سازش ضبط کنه .
اخه بدبختی اینه که الان وی استی های پیانو اومده که خودش ارپژ و اکورد و اینا رو اتوماتیک تو برنامش داره.حالا اومدیمو یکی این ارپژا رو کنار هم چید تو نرم افزار(اینا رو اساتید اروپایی زدن و ضبط کردن برا شرکتا و خیلی هم حرفه ایه کار تازه کارا نیست.یه عمر باید بزاری برا یادگیریش) و یه خروجی ویو یا میدی گرفت بعد گفت این کار رو من ساختم!!از اونطرفم چون این ارپژا بسیار حرفه ای زده شده و ضبط شده صددرصد هم همه ی ما اون کاربر رو تحسین و تایید خواهیم کرد و شاید هم اینجا جایزه مالی هم بگیره اونم به واسطع ی چند تا وی اس تی و سمپل!!!!

Pathetique
Tuesday 16 October 2012, 01:48 PM
اخه بدبختی اینه که الان وی استی های پیانو اومده که خودش ارپژ و اکورد و اینا رو اتوماتیک تو برنامش داره.حالا اومدیمو یکی این ارپژا رو کنار هم چید تو نرم افزار(اینا رو اساتید اروپایی زدن و ضبط کردن برا شرکتا و خیلی هم حرفه ایه کار تازه کارا نیست.یه عمر باید بزاری برا یادگیریش) و یه خروجی ویو یا میدی گرفت بعد گفت این کار رو من ساختم!!از اونطرفم چون این ارپژا بسیار حرفه ای زده شده و ضبط شده صددرصد هم همه ی ما اون کاربر رو تحسین و تایید خواهیم کرد و شاید هم اینجا جایزه مالی هم بگیره اونم به واسطع ی چند تا وی اس تی و سمپل!!!!

تمام یه قطعه که با آکورد خلاصه نمیشه . درسته خیلی تأثیر داره همچین تقلبی ولی به هر حال هون چیدن آکوردها کنار هم و همچنین اضافه کردن ملودی خودش کار ساده ای نیست . فکر میکنم تصویری بودن نمونه کارها شاید بتونه یه سری مشکلات رو حل کنه .

------------

کاربران فقط میتونند از روی سلیقه به کار نگاه کنند . به نظر من وجود چند آهنگساز خبره در سبکی خاص واجبه .

Honey_Shababi
Tuesday 16 October 2012, 01:56 PM
فکر میکنم تصویری بودن نمونه کارها شاید بتونه یه سری مشکلات رو حل کنه

بهنام جان

توجه داشته باشید که این مسابقه، یک مسابقه آهنگسازی هست. نه فقط مسابقه نوازندگی!

مثلا شما اگه در آهنگتون حداقل دو تا تراک ویولن و پیانو داشته باشید، چطوری میخواید کار تصویری قرار بدید؟!

akerfeldt
Tuesday 16 October 2012, 03:20 PM
آقا طرف که موزیکش رو میسازه در کنار فایل mp3 بیاد نت های هر لاین سازی که به کار برده رو در فایل pdf در اختیار بقیه قرار بده و یه توضیح مختصر راجع به آهنگ و گام و این چیزاش بده............
راستی کار میشه با وکال باشه ؟

ariatayefi
Tuesday 16 October 2012, 03:21 PM
در راستای تقاضاهای مکرر دوستان از دور و نزدیکککک..... میخوام بشم داور وسط هیئت داوران.....!!!! حالا مسابقات قشنگ میشهههه...!!!
به افتخاره خودممممممممم...... خخخخخخخخخخخخخخخ.....

Honey_Shababi
Tuesday 16 October 2012, 07:27 PM
آقا طرف که موزیکش رو میسازه در کنار فایل mp3 بیاد نت های هر لاین سازی که به کار برده رو در فایل pdf در اختیار بقیه قرار بده و یه توضیح مختصر راجع به آهنگ و گام و این چیزاش بده............
راستی کار میشه با وکال باشه ؟

آره ... اگه نت رو هم در اختیار قرار بده دیگه حرف و حدیثی برای این قضیه باقی نمیمونه.

--------------------------

متاسفانه چون اسم مسابقه مربوط به آهنگسازی هست، آهنگ اینسترومنتال باشه بهتره. چون اینطوری نمیشه کارها رو با هم مقایسه کرد و نمیخوایم حق کسی پایمال بشه.

Honey_Shababi
Tuesday 16 October 2012, 08:56 PM
دوستان در مورد داوری چه نظری دارید؟

نمونه کار های برتر با رای اکثریت انتخاب بشه بهتره یا اینکه چند نفر رو به عنوان داور انتخاب کنیم تا نمونه کارها رو بررسی کنند؟

ehsan_golshan
Tuesday 16 October 2012, 11:03 PM
به نظر من اگه داورا چندتا آهنگ رو انتخاب کنن و بعد بین اونا رای گیری بشه عدالت هم برقرار میشه

alireza_jafarian
Wednesday 17 October 2012, 12:29 AM
به نظرم یا باید برای هر قسمت داورهایی خارج از جامعه ی مجازی نت آهنگ انتخاب بشه، اساتید حرفه ای. یا اینکه کلا همه چیز با رای کاربرا باشه.

amir1055
Wednesday 17 October 2012, 08:08 AM
آره ... اگه نت رو هم در اختیار قرار بده دیگه حرف و حدیثی برای این قضیه باقی نمیمونه.

--------------------------

با وکال هم میتونه باشه. مانعی نداره.

با قرار دادن نت کاملا موافقم. پیشنهاد بسیار خوبیه.
و اگه امتیاز دهی بصورت مجموع داوری توسط جمعی از داوران و رای اعضای دیگر انجمن باشه میتونه مطلوب باشه بطوری که وزن امتیازات داوران بیش از نظر اعضای دیگه باشه. راجع به تناسب این وزن هم شما میشه بحث کرد.

ariatayefi
Wednesday 17 October 2012, 12:29 PM
و اگه امتیاز دهی بصورت مجموع داوری توسط جمعی از داوران و رای اعضای دیگر انجمن باشه میتونه مطلوب باشه بطوری که وزن امتیازات داوران بیش از نظر اعضای دیگه باشه. راجع به تناسب این وزن هم شما میشه بحث کرد.

در مورد داوری با این نظر دوستمون موافقم... اینکه همه بتونن به یه کاری امتیاز مثبت یا منفی بدن... اما چند داور اصلی از بین کاربرای سایت ، ( که نباید در مسابقه هم شرکت کرده باشند)... قضاوت نهایی رو در مورد کارها بکنند و امتیازی که به کارها میدن، از نظر ارزش 3 برابر امتیاز کاربرای دیگه باشه...

دوستان نظرشون رو در این باره با نظر من اعلام بکنن... اگر موافقید که با تشکر... اگرنه که با نظراتتون بیاید مشورت کنیم واسه یه کار دیگه...!

در مورد اینکه فقط رای کاربرا باشه و هیچ داوری نباشه من مخالفم... چونکه بعضی از کارهای خوب سایت تو بخش نمونه کارها امتیاز خوبی نیاوردن در حالیکه از جنبه هایی واقعا مورد قبول بودن ... میترسم بعضی کارهای شرکت کنندگان در مسابقه هم همین شکلی مظلوم واقع بشه....!!

Royal
Wednesday 17 October 2012, 12:36 PM
با نظرتون موافقم.
علاوه بر این ،بنده از اول هم موافقت خودمو با قرار دادن نت اثر اعلام کردم.
این اقدام ارزش مسابقه رو می بره بالا و رو عادلانه تر می کنه.اجازه نمی ده افرادی که صلاحیت ندارن بیان بالا.

به نظر بنده هم اول کار ها رو داور ها بررسی و انتخاب کنند و در نهایت نمونه های برتر جهت انتخاب نهایی به رای گذاشته بشه.

Acoustic
Wednesday 17 October 2012, 02:12 PM
منم با نت داشتن پروژه موافقم ولی یک مقداری وقت گیر میشه ....

مثلا من برای یه پروژه آهنگ سازی نرم افزاری قسمت پیانو و بعضی قسمت های دیگه آهنگ رو به صورت Live میزنم . بعد اینکه بخوام نت نویسیش کنم با دست یا گیتار پرو یکم از حوصله خارج میشه . فقط ایرادش اینه برای کسی که مثل من تنبله :D

حالا اگه سولو باشه باز راه داره . تا یک پروژه آهنگ سازی نرم افزاری اینسترومنتال .

cerulean
Wednesday 17 October 2012, 02:18 PM
خیلی قشنگ میشه که یعدش هم اون اهنگی که منتخب میشه رو همه نوازنده های خوب نت اهنگ با هم اجرا کنن یه جوری سمفونی طوری
نمیدونم شابد هم بشه اهنگه نت اهنگ:))
هویجوری بود....یه نظر:)
فعلا
یا حق

ariatayefi
Wednesday 17 October 2012, 02:26 PM
پیشنهادات همه ی دوستان عالی و سازنده هستش... اما باید اول از همه خیال آهنگسازا از داوری مسابقه راحت بشه... بعدش در مورد اجرای مسابقه هم به یه نقطه تقاطعی(!!!) توی نظرات میرسیم... پس فعلا در مورد داوری صحبت بکنیم و از اون خارج نشیم تا خیال همه راحت بشه...

از برادر نازنینم هانی جان... معذرت میخوام دیگه... میکروفن تاپیک افتاده دستم هر چه دل تنگم میخواد دارم میگمممم....!!:9:

Honey_Shababi
Wednesday 17 October 2012, 02:36 PM
از همه دوستان ممنونم که با نظرات خوبشون تاپیک رو سرپا نگه داشتند.

نظر من اینه که اول با رای گیری دوستان، تعدادی داور با صلاحیت که از کاربران همین سایت هستند انتخاب کنیم. افراد خوب تو این سایت کم نداریم. بعد از انتخاب داوران، یک گروه خصوصی برای داوران در بخش گروه های دسته جمعی تشکیل میدیم تا داوران بتونند اونجا با هم مشورت کنند و درمورد نحوه برگزاری و سایر مسائل مرتبط با مسابقه تصمیم بگیرند.

نظر شما چیه؟

ariatayefi
Wednesday 17 October 2012, 02:41 PM
عالییییییی ... مرسیییییییی....

میگم یه نظرسنجی هم باشه که اسم خیلی از بچه های سایت توش باشه.... مثلا یه لیست 50-40 نفری... تا بچه ها به هر اسمی که خواستن رای بدن.... فقط هانی جان...اگه خوندی این پیامو پاکش کن تا بحث تاپیک منحرف نشه....

Honey_Shababi
Wednesday 17 October 2012, 02:46 PM
عالییییییی ... مرسیییییییی....

میگم یه نظرسنجی هم باشه که اسم خیلی از بچه های سایت توش باشه.... مثلا یه لیست 50-40 نفری... تا بچه ها به هر اسمی که خواستن رای بدن.... فقط هانی جان...اگه خوندی این پیامو پاکش کن تا بحث تاپیک منحرف نشه....

فکر خوبی هست آریا جان

اگه سایر دوستان هم موافقت کنند یه تاپیک جداگانه برای رای گیری و انتخاب داوران ایجاد میکنم.

نیازی به حذف نیست. این تاپیک برای نظرخواهی ایجاد شده. راحت باشید :)

ariatayefi
Wednesday 17 October 2012, 02:52 PM
آخ جوووووووووووووووووون...

پس هانی جان زودتر بسازش نظر سنجی رو که مهلت نظر دادن بیشتر بشه و افراد بیشتری شرکت بکنن و هم از اونور زودتر مسابقه شروع بشه.... آخ جوووووووووووون خداااااا.....

یه لیست 40 نفری که 10 نفر داور انتخاب بشن از این لیست...

Honey_Shababi
Wednesday 17 October 2012, 03:08 PM
نظر من اینه که افرادی که میخوایم کاندیدای داوری مسابقه بشن رو تو این تاپیک اسم ببریم تا مشخص بشه چه کسانی قراره کاندیدا بشن. بعد یه نظر سنجی میذاریم و لیست این افراد رو توش قرار میدیم تا مثلا 10 نفر که بیشترین رای رو آوردن به عنوان داور انتخاب بشن. البته این رو هم باید درنظر داشته باشیم که همه کاربران سایت باید در جریان کار قرار بگیرند.

فقط لطفا دوستانی که با این تصمیم موافق هستند اعلام کنند تا یوقت مشکلی پیش نیاد.

ariatayefi
Wednesday 17 October 2012, 03:18 PM
الان هر چهل تاشونو میگم...
1_هانی شبابی
2_محمد صادقی
3_امید یوسفی
4_سیامک
5_مهران بدخشان
6_حمید (تسنیم)
7_کامران غریب
8_مهرداد (ویلن)
9_حامد داراب
10_از بچه های متالیک
14_ از بچه های فلوتیک
16_حسام و سایر خواننده ها
20_از بچه های پیانیست
25_از سه تاریستامون و تاریستامون
27_از نرم افزار کارامون
31_ از سنتور نوازان
33_ از سایر کاربرا و شنوندگان امروز و نوازندگان فردا...!!!

Honey_Shababi
Wednesday 17 October 2012, 03:41 PM
ممنونم آریا جان

لطف داری :) ... البته اسم خودت رو هم باید به این لیست اضافه کنی :)

از بین افراد نامبرده، جای یکی از دوستان خیلی خالی هست.

پیشنهاد من، جناب محمد امیدار تهرانی با نام کاربری alone_composer (You can see links before reply) هست که از اساتید خوب و باتجربه ایران هستند و در نت آهنگ هم فعالیت دارند.

ariatayefi
Wednesday 17 October 2012, 03:46 PM
مرسی هانی جونم... بله جای استاد خالیه...
یه لیست درس کردم که مو لا درزش نمیره... آقای امیدوارتهرانی هم تو گروه خواننده ها و نرم افزار کارامون قرار دارن..!!!

ariatayefi
Wednesday 17 October 2012, 04:08 PM
من میگم گروه داوران 2+10 باشه.... یعنی 12 نفری...الان میگم چرا...

10 نفر با انتخاب مستقیم کاربرا انتخاب بشن... بعد خود گروه 10 نفری ببینه که جای اساتیدی واقعا خالیه تو گروه؟ اون 2 نفرم از طرف ده تا داور انتخاب میشن...

akerfeldt
Wednesday 17 October 2012, 05:10 PM
ممنونم آریا جان

لطف داری :)

از بین افراد نامبرده، جای یکی از دوستان خیلی خالی هست.

پیشنهاد من، جناب محمد امیدار تهرانی با نام کاربری alone_composer (You can see links before reply) هست که از اساتید خوب و باتجربه ایران هستند و در نت آهنگ هم فعالیت دارند.

امیدوارم توی گروه داوری استاد تهرانی باشن
کارهاشون بسیار حرفه ای و قوی هستند

Honey_Shababi
Wednesday 17 October 2012, 07:56 PM
دوستان دیگه نظری ندارند؟

ما برای برگزاری این مسابقه به کمک همه شما نیاز داریم.

لطفا همکاری کنید دوستان.

Royal
Wednesday 17 October 2012, 08:59 PM
نظر شما چیه که مسابقه رو در سه سطح برگذار کنیم.(easy,intermediate,advanced)
یعنی 3 دسته موزیسین بتونن شرکت کنن.
آخر هم سه برنده داشته باشیم.هر سطح یک برنده.
این طوری می تونیم تعداد بیشتری از اعضا رو برای رقابت تو این مسابقه ترقیب کنیم.
هر آهنگ هم با هم سطح خودش مقایسه می شه.
نظرتون رو بگین لطفا.

Pathetique
Wednesday 17 October 2012, 09:27 PM
کاملأ موافقم .

Honey_Shababi
Wednesday 17 October 2012, 09:47 PM
پیشنهاد بسیار خوبی هست.

مثلا در سطح پیشرفته، داوران میتونن به مسائل کیفی آهنگ ها مثل میکس و مسترینگ هم توجه داشته باشند و اونها رو هم ملاک قرار بدند.

فقط میمونه حمایت دوستان و انتخاب داوران.

ای کاش تمام افرادی که در نظر سنجی مسابقه شرکت کردند هم مثل شما دوستان توی این بحث شرکت میکردند.

metal-militia
Wednesday 17 October 2012, 10:31 PM
تمامی پیشنهادات عالی بود.
من مجموعی از نظرات دوستان رو بصورت خلاصه بیان میکنم.
به نظرم انتخاب 10 داور به عهده کاربران باشه.اگه کسی واقعا استاد باشه حتما توسط کاربران انتخاب میشه.لازم نیست 2 نفر هم خود داوران انتخاب کنن.
اینکه مسابقه در سه سطح برگزار بشه خیلی خوبه.
فقط من میگم کاربرانی که نمونه میزارن سطح پیشنهادی اثر خودشون رو بگن.اگه داورها تشخیص دادن که سطح اثر بالاتر یا پایینتره اونوقت اثر رو کنار باقی نمونه هایی که سطحشون با اون یکی هست قرار میدن.

Honey_Shababi
Thursday 18 October 2012, 11:50 AM
خب باز هم تشکر میکنم از نظرات خوب همه دوستان

اول بهتره یه آمار بگیریم که چه کسانی قصد شرکت در مسابقه رو دارند.

دوستانی که قصد شرکت در این مسابقه رو دارند، لطفا در تاپیک زیر آمادگی خودشون رو اعلام کنند.

تاپیک معرفی داوطلبان شرکت در مسابقه آهنگسازی نت آهنگ (You can see links before reply)

cerulean
Thursday 18 October 2012, 12:00 PM
الان هر چهل تاشونو میگم...
1_هانی شبابی
2_محمد صادقی
3_امید یوسفی
4_سیامک
5_مهران بدخشان
6_حمید (تسنیم)
7_کامران غریب
8_مهرداد (ویلن)
9_حامد داراب
10_از بچه های متالیک
14_ از بچه های فلوتیک
16_حسام و سایر خواننده ها
20_از بچه های پیانیست
25_از سه تاریستامون و تاریستامون
27_از نرم افزار کارامون
31_ از سنتور نوازان
33_ از سایر کاربرا و شنوندگان امروز و نوازندگان فردا...!!!
منم کامل با این لیست موافقم:)

Acoustic
Thursday 18 October 2012, 12:37 PM
مرسی هانی جان بابات زحماتت .... من یه خورده درگیرم زیاد نمیرسم پست بدم .. اما اگر کاری بود . طی ، آبدارچی ، نظافتی چیزی ما در خدمتیم :D

Honey_Shababi
Thursday 18 October 2012, 12:42 PM
مرسی هانی جان بابات زحماتت .... من یه خورده درگیرم زیاد نمیرسم پست بدم .. اما اگر کاری بود . طی ، آبدارچی ، نظافتی چیزی ما در خدمتیم :D

مخلصیم محمد جان

اختیار داری ... این چه حرفیه.

همه ما میدونیم که شما یکی از آهنگسازان و موزیسین های خوب و با استعداد اینجا هستی.

حتما از تجربیات با ارزشت در این مسابقه استفاده میکنیم.

همین که حضور خودت رو اعلام میکنی کلی ارزش داره :)

ariatayefi
Thursday 18 October 2012, 12:44 PM

ههههههه.... ببین داداش باهشه.... یعنی باهشه.... بیشین تا این طی و جارو رو بدم بهتتتتتت.....!!!!

منو راه ندادن تو گروه آهنگسازا.... هانی جان لطف کرد و این طی و داد دستم گفتش از اون سمت به این سمت لطفا... آره داااااااششش....

یادته نذاشتی واست ویلن بزنممممم؟؟؟!!.... حالا عمرا اگه بذارم دستت به طی و جارو برسه.... گفتم ولشششش کننننننننننننن.......!!!!!!!!

cerulean
Thursday 18 October 2012, 12:51 PM
ههههههه.... ببین داداش باهشه.... یعنی باهشه.... بیشین تا این طی و جارو رو بدم بهتتتتتت.....!!!!

منو راه ندادن تو گروه آهنگسازا.... هانی جان لطف کرد و این طی و داد دستم گفتش از اون سمت به این سمت لطفا... آره داااااااششش....

یادته نذاشتی واست ویلن بزنممممم؟؟؟!!.... حالا عمرا اگه بذارم دستت به طی و جارو برسه.... گفتم ولشششش کننننننننننننن.......!!!!!!!!
ههههههههههههه
منم این وسط نقش اون ادمه رو دارم که دقیقا بعد از طی کشیدن با کفش گلی میاد :) بقیه هم میخوات فحشش بدن:)
- - - Updated - - -

چشم هانی جان همینجا میحرفم :)

saram
Thursday 18 October 2012, 11:31 PM
متاسفانه منم به خاطر مشغله ی زیاد نمیتونم شرکت کنم ولی از همین جا ارزوی موفقیت میکنم برا همتون.البته هفته یی یه بار شاید بتونم سر بزنم.!!!:17:

Acoustic
Thursday 18 October 2012, 11:39 PM
مخلصیم محمد جان

اختیار داری ... این چه حرفیه.

همه ما میدونیم که شما یکی از آهنگسازان و موزیسین های خوب و با استعداد اینجا هستی.

حتما از تجربیات با ارزشت در این مسابقه استفاده میکنیم.

همین که حضور خودت رو اعلام میکنی کلی ارزش داره :)

اینهایی که گفتی که همه لطفت و محبتت رو میرسونهههه . من واقعا آماتورم و در مراحل یادگیری و خوشحال میشم اگر این بین کمک کوچکی هم از دستم بر بیاد ....

آخرش من خودمو از دست تو از ازتفاع 39 کیلومتری ( که رکورد بومگارتنر رو هم بشکنم ) میندازمممم پاییین :D :D

alireza_jafarian
Saturday 20 October 2012, 12:12 PM
سلام
توی تاپیک داوطلبان ، برای سطح پیشرفته نوشته شده کسانی که با اصول میکس و مسترینگ آشنا هستند در سطح پیشرفته قرار میگیرند. من با این جمله مخالفم. آشنا بودن با میکس و مسترینگ جزو اصول آهنگسازی پیشرفته ، حداقل برای یک سری از سبک ها ، نیست.
اصلا برای سطوح آماتور یا متوسط یا پیشرفته نباید فاکتور تعیین کرد چرا که تعریف پیشرفته بودن یک موسیقی توی هر سبکی متفاوت هستش. مثلا اصول هارمونی یک ملاک اصلی برای پیشرفته بودن سطح یک آهنگی که بر طبق دستگاه های ایرانی ساخته شده نیست.

Favilla
Saturday 20 October 2012, 03:21 PM
در تعربف جدید میکس هم جزو اصول آهنگسازی قرار گرفته ؟؟؟

اول باید سبک آهنگساز معلوم شه ، بعد سطح توان در اون سبک .

Honey_Shababi
Saturday 20 October 2012, 05:23 PM
در تعربف جدید میکس هم جزو اصول آهنگسازی قرار گرفته ؟؟؟

چه کسی همچین چیزی گفته که میکس جزو اصول آهنگسازی قرار گرفته؟!!!

درسته که میکس جزو اصول آهنگسازی نیست. ولی بهش وابسته که هست!!! مبتدی ترین افراد هم وقتی در یک نرم افزار میزبان (DAW) آهنگسازی میکنن، اعمالی از میکس رو روی آهنگشون انجام میدن. فقط با اصولش زیاد آشنا نیستند.

همین که مسابقه به سه سطح تقسیم شده، یعنی شرکت کننده ها آزاد هستند. هرکسی دوست داشت میتونه در قسمتی که مربوط به میکس میشه شرکت نکنه. ما اینجا کسی رو مجبور نکردیم.

ولی این رو بدونید که قطعا سطح کیفی یک موزیک خوب، علاوه بر علم آهنگسازی و تنظیم، به داشتن علم درست از مهندسی صدا و میکس مرتبط هست و این دو از هم جدا نشدنی هستند.

اول باید سبک آهنگساز معلوم شه ، بعد سطح توان در اون سبک .

فعلا داریم یه آمار میگیریم تا بدونیم چند نفر قصد شرکت دارند.

در مورد سبک و سایر موارد، تصمیم با داوران هست که اون هم به زودی با انتخاب داوران، مشخص میشه.

Favilla
Saturday 20 October 2012, 05:41 PM
:aeاوکی

:dj10:

Honey_Shababi
Saturday 20 October 2012, 06:34 PM
:aeاوکی

:dj10:

نمیدونم چرا همه وقتی اسم میکس رو میشنون یاد دیجی ها میفتن!!!

دلیلش عدم داشتن علم در این زمینه هست!

قابل توجه همه عزیزانی که این اشتباه بزرگ رو مرتکب میشند. مجبورم اینجا به طور مختصر درباره این موضوع توضیح بدم تا این سوء تفاهمات رفع بشه.

از لحاظ لغوی، میکس به معنی مخلوط کردن هست. در موسیقی و علم صدابرداری هم یعنی ترکیب سازها بر اساس یکسری اصول و قواعد خاص که از سه مرحله اصلی تشکیل میشه:

1) اکولایز

2) پنینگ

3) استفاده از افکت ها و تنظیم ولوم

هرکدوم از این موارد مخصوصا اکولایز، واسه خودشون دنیایی هستند. برای اینکه آهنگمون به گوش شنونده خوشایند بیاد، مجبوریم که آهنگمون رو میکس کنیم. وگرنه کمترین مشکلی که ممکنه براش پیش بیاد، تداخل فرکانسی هست. باید بدونیم محدوده فرکانسی هر ساز چیه و طوری باید هر ساز رو اکولایز کنیم تا صدای یک ساز مانع از خودنمایی ساز دیگه نشه. فرکانس های مشترک بین دو ساز باید در یکی تضعیف و در دیگری تقویت بشه. با استفاده از پن کردن محل قرار گیری هر ساز رو مشخص کنیم. با افکت های مختلف مثل ریورب و دیلی و ... ساز ها رو از حالت خشکی خارج کنیم تا با هم مچ بشن و خیلی از موارد دیگه که توضیحش در این تاپیک نمیگنجه.

فقط خواستم دونسته باشید این علم به همه انواع سبک های موسیقی مربوط میشه. نه اینکه فقط مخصوص دیجی ها و موسیقی الکترونیک باشه!!!

----------------------------

بیاییم به جای سنگ اندازی و بهانه جویی، همکاریمون رو بیشتر کنیم!

Favilla
Saturday 20 October 2012, 06:57 PM
بلابلابلابلابلااا :176: من کی شنگ انداختم :a

alireza_jafarian
Saturday 20 October 2012, 09:50 PM
همین که مسابقه به سه سطح تقسیم شده، یعنی شرکت کننده ها آزاد هستند. هرکسی دوست داشت میتونه در قسمتی که مربوط به میکس میشه شرکت نکنه. ما اینجا کسی رو مجبور نکردیم.

ولی این رو بدونید که قطعا سطح کیفی یک موزیک خوب، علاوه بر علم آهنگسازی و تنظیم، به داشتن علم درست از مهندسی صدا و میکس مرتبط هست و این دو از هم جدا نشدنی هستند.

بله درسته که میکس روی حرفه ای بودن کار تاثیر گذاره ( که میزان این تاثیر گذاری توی سبک های مختلف،متفاوت هستش البته.) اما من فکر میکنم میکس فقط و فقط یکی از اجزای یک آهنگسازی حرفه ای هست. پس این غیر منطقی به نظر میاد که دسته ی سوم رو که دسته ی پیشرفته هست ، اسمش رو بگذاریم دسته ای که افراد با میکس آشنا هستند!
به هر حال این نظری بود که به فکر من رسید. هر طور که برگزارکنندگان صلاح میدونند.

بیاییم به جای سنگ اندازی و بهانه جویی، همکاریمون رو بیشتر کنیم!

چه حرف عجیبی!!!
اسم دقت نظر و هم فکری رو میگذارید بهانه جویی؟ شرکت توی این تاپیک و نظر در مورد شیوه ی برگذاری، همکاری محسوب نمیشه؟
مگه توی پستتون نگفتید هرگونه پیشنهاد و صحبت مربوط به این تاپیک میشه؟

متاسفانه توی جامعه ی ما اسم نقد، موازی شده با خصومت و سنگ اندازی.

ariatayefi
Saturday 20 October 2012, 10:17 PM
سلام به دوستای نت آهنگیییییی.... آریا وارد میشوددددد..... برید کنااااارررررر..... بینگووووووووو.....!!!

کی بود صدا زد آریاااااا؟؟؟!....

آقا من یه چیزی بگم؟!... توصیه و پیشنهادات همه ی دوستان رو به دیده منت میگیریم... آره آقاجان... میکس از اصول آهنگسازیه... مگه نیس ؟!... هس خو... پ چییییهههههه؟؟!...

حرفایی که از دل بر آید...خوب... لاجرم بر دل میشینه دیگه...!! داریم با هم دیگه یه مسابقه ی خوشگل ترتیب میدیم که میخوایم فرصتی باشه تا از همدیگه...شده خیلی کوچولو... چیزایه جدیدی یاد بگیریم... !! برگزاریه مسابقه به همکاریه همه ی ما احتیاج داره... همه....

این پاسخ با نقل قولا و موضع گرفتن جلوش وقتش نیس که... یه تیم داوری باید ترتیب داده بشه تا در مورد این جور مسائل اونا تصمیم بگیرن ولاغیرررر...

آره دااش...اینجوریاس... دفه دیگه هم کاری بود صدام بزنید...

مخلص همه اممممم.... دربسسسسسسستتتتتتتتت....!!!!

Honey_Shababi
Saturday 20 October 2012, 10:28 PM
چه حرف عجیبی!!!
اسم دقت نظر و هم فکری رو میگذارید بهانه جویی؟ شرکت توی این تاپیک و نظر در مورد شیوه ی برگذاری، همکاری محسوب نمیشه؟
مگه توی پستتون نگفتید هرگونه پیشنهاد و صحبت مربوط به این تاپیک میشه؟

متاسفانه توی جامعه ی ما اسم نقد، موازی شده با خصومت و سنگ اندازی.

نقد داریم تا نقققققققققققققد ... جناب جعفریان!!! لطفا زود قضاوت نکنید!!!

منظور من از سنگ اندازی این بود که به جای کمک کردن به همدیگه نیایم فقط ایراد بگیریم و بعدش ناپدید بشیم. من این همه مدت داشتم خودم رو میکشتم هی میگفتم کسی نظر نداره؟ هیچکی به جز تعداد اندکی نظر نمیداد. حالا که تصمیم ها گرفته شده، میاید و میگید موافق نیستید؟! پس نباید توقعی داشته باشید!

alireza_jafarian
Sunday 21 October 2012, 09:10 AM
نمیخام بحث به درازا بکشه هانی. اما خب مخاطب این حرفات منم...یه نگاهی به ابتدای تاپیک بیندازی میبینی که اون موقع هم اگه نظری به فکرم رسیده گفتم. الان هم من نمیدونستم تصمیم ها به طور قطعی گرفته شده و دیگه پذیرای نظری نیستید، بهتر بود این موضوع اعلام میشد که وقت پیشنهادات تموم شده.

آرزوی موفقیت.

Honey_Shababi
Sunday 21 October 2012, 09:22 AM
نمیخام بحث به درازا بکشه هانی. اما خب مخاطب این حرفات منم...یه نگاهی به ابتدای تاپیک بیندازی میبینی که اون موقع هم اگه نظری به فکرم رسیده گفتم. الان هم من نمیدونستم تصمیم ها به طور قطعی گرفته شده و دیگه پذیرای نظری نیستید، بهتر بود این موضوع اعلام میشد که وقت پیشنهادات تموم شده.

آرزوی موفقیت.

شما اگه تاپیک رو به صورت مداوم دنبال میکردید دیگه این مشکل رو نداشتید. چون در پست های قبلی با مشورت همه دوستان این تصمیم گرفته شده و کسی مخالفت نکرده! درسته که اون موقع نظرتون رو گفتید ولی بعدش دیگه پیگیر ماجرا نبودید.

sharareh2012
Sunday 21 October 2012, 11:31 AM
سلام با تشکز از آقای هانی
من به یه سالم نمیرسه ساززدنم.از آهنگسازی هم هیچی نمیدونم ولی خیلی دوس دارم برای همین سراغ ساز رفتم که یه روزی اگه زنده بودم و عمر ی بود اینکارو بکنم.
منم میتونم شرکت کنم .؟خب بدترین آهنگساز رو هم انتخاب کنید:10:چیزی که امروزه زیاد دیده شده مثلا بدترین بازیگر و از این جورچیزا
فقط خواستم بپرسم که اجازه هست؟ که بعد اگه جسارت کردم به حساب توهین به آهنگسازای و نوازنده های این سایت تلقی نشه
ممنونم

Favilla
Sunday 21 October 2012, 11:59 AM
من خودم رای دادم که همچین کاری بشه ... اما تجربه ام در نت آهنگ میگه که بهترین کار اینه که جمع کنین بره ! چون یکی میاد مثل من سنگ میندازه یا حرف خلاف نظر شما میگه ما هم چون خیلی انتقاد پذیر هستیم اصلا اصلا ناراحت نمیشیم

Royal
Sunday 21 October 2012, 01:55 PM
من هم این نظرات و پیشنهادات رو به هیچ عنوان سنگ اندازی نمی مونم.
هانی جان من یه مثال می زنم.شما اگه شد جواب این سوالم رو بده.
پدر من 30 تا 40 سال پیش مدرک هارمونی و آهنگسازی خودش رو از دانشکده هنر گرفت.
الان حدودا 65 سالش هست.با همه ی دستگاه های ایرانی و گوشه ها به طور کامل آشناست.و از گوش مطلق هم برخورداره.
به راحتی با شنیدن یک آهنگ می تونه بگه تو چه گامیه و نت اونو بنویسه.
بسیاری از آهنگهای خودشو وقتی ماموریت می رفت تو کوه ها می نوشت.بدون ساز.
چند ساز رو در حد تدریس و حرفه ای می نوازه.
تار ، سه تار ، سنتور ، ویولن ، عود ، دیوان ،فلوت ، تنبک، گیتار.
آیا آهنگ های چنین فردی به این علت که قدرت میکس و مستر نداره نمی تونه تو بخش آهنگسازی پیشرفته قرار بگیره ؟
به نظرتون اینطوری حقش پایمال نمی شه ، با این که علم آهنگسازی خودش و بار موسیقیایی آثارش بالاست ، اما به علت نداشتن علم میکس و نرم افزار های کامپیوتر ، آهنگاش نتونن تو قسمت سطح پیشرفته قرار بگیرند ؟
این فقط یک مثال بود.پدر من جز افرادی که بخواد تو سابقه شرکت کنه نخواهد بود.به عنوان فرزندش می دونم اگه قرار بود نقشی داشته باشه می بایست داور مسابقه می بود.اما مثال زدم.ممنون می شم جواب بدین.

Honey_Shababi
Sunday 21 October 2012, 03:27 PM
من هم این نظرات و پیشنهادات رو به هیچ عنوان سنگ اندازی نمی مونم.
هانی جان من یه مثال می زنم.شما اگه شد جواب این سوالم رو بده.
پدر من 30 تا 40 سال پیش مدرک هارمونی و آهنگسازی خودش رو از دانشگاه هنر گرفت.
الان حدودا 65 سالش هست.با همه ی دستگاه های ایرانی و گوشه ها به طور کامل آشناست.و از گوش مطلق هم برخورداره.
به راحتی با شنیدن یک آهنگ می تونه بگه تو چه گامیه و نت اونو بنویسه.
بسیاری از آهنگهای خودشو وقتی ماموریت می رفت تو کوه ها می نوشت.بدون ساز.
چند ساز رو در حد تدریس و حرفه ای می نوازه.
تار ، سه تار ، سنتور ، ویولن ، عود ، دیوان ،فلوت ، تنبک، گیتار.
آیا آهنگ های چنین فردی به این علت که قدرت میکس و مستر نداره نمی تونه تو بخش آهنگسازی پیشرفته قرار بگیره ؟
به نظرتون اینطوری حقش پایمال نمی شه ، با این که علم آهنگسازی خودش و بار موسیقیایی آثارش بالاست ، اما به علت نداشتن علم میکس و نرم افزار های کامپیوتر ، آهنگاش نتونن تو قسمت سطح پیشرفته قرار بگیرند ؟
این فقط یک مثال بود.پدر من جز افرادی که بخواد تو سابقه شرکت کنه نخواهد بود.به عنوان فرزندش می دونم اگه قرار بود نقشی داشته باشه می بایست داور مسابقه می بود.اما مثال زدم.ممنون می شم جواب بدین.

شما اگه بخواید این سازها رو ضبط کنید بدون داشتن علم میکس به مشکل برمیخورید.

به شما حق میدم چنین فکری داشته باشد. چون تا بحال باهاش مواجه نشدید.

حالا نمیدونم ... شما از واژه متوسط ناراحتید؟ میتونید بگید اسمش رو عوض کنم ...فقط یه سوال میمونه. آیا بین کاری که خوب میکس شده با یه کار میکس نشده فرقی نیست ؟!

من اسم پروژه رو آوردم. همچنین گفتم پیشرفته! تعریف شما از واژه پیشرفته چیه؟!

بذارید یه مثال بزنم.

من تمام نوازنده های خوب دنیا رو هم اگه داشته باشم و آهنگم هم از نظر آهنگسازی درجه 1 باشه، اگه سازها خوب میکس نشده باشن، کار من یه کار موفق نخواهد بود. چون گوش شنونده اذیت میشه. پدر شما هم اگه بخوان با چنتا ساز کارشون رو پیاده سازی کنن در استودیو نیاز به میکس شدن سازها هست. وگرنه حسابش رو بکنید اگه مثلا ولوم تمام سازها تا آخر زیاد باشه چه اتفاقی خواهد افتاد!!!

- - - Updated - - -

من خودم رای دادم که همچین کاری بشه ... اما تجربه ام در نت آهنگ میگه که بهترین کار اینه که جمع کنین بره ! چون یکی میاد مثل من سنگ میندازه یا حرف خلاف نظر شما میگه ما هم چون خیلی انتقاد پذیر هستیم اصلا اصلا ناراحت نمیشیم

به به! ... چه تجربه ای هم در نت آهنگ داری شما!!! حتما چون شما گفتی جمع میکنیم میریم. نگران نباشید :24:

cerulean
Sunday 21 October 2012, 03:33 PM
منم موافقم -البته چون اطلاع زیادی ندارم نمیشه خیلی رو من حساب کرد:4:- ولی راست میگن شاید بعتر بود با نحوه دیگه ای سطوح مشخص میشد (هر چند من خودم اصلا به این موضوع فکرنکرده بودم تا قبلا بگم!) یا بهتر بود به طور قاطع توی یه پست حداگانه گفته میشد که وقت پیشنهادات تموم شده ولی الان که دیگه نمیشه تصمیم گرفته شده رو عوضش کرد اون وقت همه انتظار دارن که نظر بدن و نظرشون هم اجرا بشه-جدای از به حق بودن یا نبودن- یا نمیشه زمان رو به عقب برگردوند
این موضوع مسابقه ها هم که تازه نو پا است و خیلی راه واسه رفتن داره ان شا الله توی مسابقات بعدی این کارها رو هم میکنن
ببخشید جلوی اساتید عرض اندام کردم :) در هر حال این نظر من بود
royal عزیز اگه پدرتون افتخار بدن و اهنگ هاشون رو در اختیار من و بقیه کاربرهای سایت بزارن واقعا ممنونشون میشیم
---------------------------------------------------------
شاید اگه فقط ایم گروه ها از پیشرفته و مقدماتی و... به A,B,C تغییر پیدا کنه دیگه مشکلی نباشه نه؟

Honey_Shababi
Sunday 21 October 2012, 03:34 PM
سلام با تشکز از آقای هانی
من به یه سالم نمیرسه ساززدنم.از آهنگسازی هم هیچی نمیدونم ولی خیلی دوس دارم برای همین سراغ ساز رفتم که یه روزی اگه زنده بودم و عمر ی بود اینکارو بکنم.
منم میتونم شرکت کنم .؟خب بدترین آهنگساز رو هم انتخاب کنید:10:چیزی که امروزه زیاد دیده شده مثلا بدترین بازیگر و از این جورچیزا
فقط خواستم بپرسم که اجازه هست؟ که بعد اگه جسارت کردم به حساب توهین به آهنگسازای و نوازنده های این سایت تلقی نشه
ممنونم

سلام

خواهش میکنم

این چه حرفیه! البته که میتونید شرکت کنید.

Royal
Sunday 21 October 2012, 03:44 PM
شما اگه بخواید این سازها رو ضبط کنید بدون داشتن علم میکس به مشکل برمیخورید.

به شما حق میدم چنین فکری داشته باشد. چون تا بحال باهاش مواجه نشدید.

حالا نمیدونم ... شما از واژه متوسط ناراحتید؟ میتنید بگید اسمش رو عوض کنم ...فقط یه سوال میمونه. فرق بین کاری که خوب میکس شده با یه کار میکس نشده چیه؟

من اسم پروژه رو آوردم. همچنین گفتم پیشرفته! تعریف شما از واژه پیشرفته چیه؟

بذارید یه مثال بزنم.

من تمام نوازنده های خوب دنیا رو هم اگه داشته باشم و آهنگم هم از نظر آهنگسازی درجه 1 باشه، اگه سازها خوب میکس نشده باشن، کار من یه کار موفق نخواهد بود. چون گوش شنونده اذیت میشه. پدر شما هم اگه بخوان با چنتا ساز کارشون رو پیاده سازی کنن در استودیو نیاز به میکس شدن داره. وگرنه حسابش رو بکنید اگه مثلا ولوم تمام سازها تا آخر زیاد باشه چه اتفاقی خواهد افتاد!!!

فرمایش شما کاملا درست.اما میکس مربوط به بخش رکورد گیری اثره.و با اینکه در نهایت مقوله ای مهم هست اما به هیچ عنوان بخشی از آهنگسازی محسوب نمی شه.
در این صورت اسم مسابقتون رو اگه عوض کنین خیلی بهتره.
یه مثال دیگه می زنم.یک معمار رو در نظر بگیرن.یک معمار وجه تشابهی که با آهنگساز داره اینه که اثری که هر دو خلق می کنند هم هنری و هم نیاز مند علم و اصول هست.معمار باید علاوه بر رعایت خیلی اصول قوه ی بینایی فرد رو جذب کنه.آهنگساز هم قوه ی شنوایی.
حالا.فکرشو بکنین.یه مسابقه واسه معمارا ترتیب بدن.از مبتدی تا پیشرفته.
کاری که این معمارا می کنند اینه که نقششونو می کشن.در نهایت اونو تبدیل به ماکت می کنن.
آیا یک معمار میاد تمام مراحل ساخت اثر خودشو انجام بده ؟
آیا میاد خودش کل بنا یا ساختمون رو بسازه.نه.همینکه نقشه ی اونو می کشه و ماکت اونو طراحی کنه برای نشون دادنش کافیه.هیچ کس نمی تونه بگه معمار زمانی کارش تو سطح پیشرفته یا درجه یک یا A هست که خودش بیاد کل ساختمونشو بسازه.مهم نیست اسم سطوح باشه مبتدی و غیره یا A B C و ....
مهم اینه که از شرکت کننده چه انتظاری دارین.

با این تعاریف شما.آهنگساز های بزرگ عصر حاضر مثل انیو موریکونه یا هانس زیمر که 100 ها اثر جاودان ساخته اند باید کارشون رو بذارن کنار چون خودشون بلد نیستن میکس کنند.واسه همین آهنگساز محسوب نمی شن.کارشون هم نمی تونسته تو بخش پیشرفته ی مسابقه انجمن نت آهنگ قرار بگیره.
اگه بتهوون که بزرگترین موسیقی دان تاریخ هست هم زنده می شد و 25 سال داشتو می گفتن برو واسه این مسابقه آهنگ بساز.می گفت باشه کار من یه ماه دیگه آمادست.بعدش با 50 برگه نت میومد و می گفت اینم از سمفونی و شاهکار جدیدم.شما هم بهش می گفتین نه دیگه کارت میکس نشده تو آهنگساز بزرگی نیستی برو بخش متوسط و مبتدی.
آهنگسازی یه مبحث دیگه است و کاملا جدا از میکس و رکورد.میکس مرحله ی پایانی ارائه ی اثر هست و به هیچ عنوان بخشی از آهنگسازی و علم اون به حساب نمیاد.

بهتره اسم این مسابقه رو کاملا عوض کنید.چون خیلیا ممکنه به عشق آهنگسازی بیان ببینن شما یک چیز فراتری انتظار دارین.

royal عزیز اگه پدرتون افتخار بدن و اهنگ هاشون رو در اختیار من و بقیه کاربرهای سایت بزارن واقعا ممنونشون میشیم

خواهش می کنم.راستش کارهای با کلام پدر چون به اشخاص مختلف فروخته شدن اجازه ی اینجا گذاشتنشو ندارم.من اینها رو با صدای خود پدرم دارم.اگه با صدای همون هنرمندا داشتم حتما می ذاشتم.
بعضی ها هم که هنوز فروخته نشدن اما باز من نمی تونم بذارم متاسفانه.با اینکه خیلی دوست دارم.

پدر الان مشغول تدارک یک آلبوم تار و تنبک بی کلام هستند.ایشالا منتشر شد حتما می ذارم براتون.

تو نمونه کار های بنده پنجه ی تار پدرم هست.می تونین گوش کنین.ساز اصلیه پدرم تار هستش.

Honey_Shababi
Sunday 21 October 2012, 03:58 PM
فرمایش شما کاملا درست.اما میکس مربوط به بخش رکورد گیری اثره.و با اینکه در نهایت مقوله ای مهم هست اما به هیچ عنوان بخشی از آهنگسازی محسوب نمی شه.
در این صورت اسم مسابقتون رو اگه عوض کنین خیلی بهتره.
یه مثال دیگه می زنم.یک معمار رو در نظر بگیرن.یک معمار وجه تشابهی که با آهنگساز داره اینه که اثری که هر دو خلق می کنند هم هنری و هم نیاز مند علم و اصول هست.معمار باید علاوه بر رعایت خیلی اصول قوه ی بینایی فرد رو جذب کنه.آهنگساز هم قوه ی شنوایی.
حالا.فکرشو بکنین.یه مسابقه واسه معمارا ترتیب بدن.از مبتدی تا پیشرفته.
کاری که این معمارا می کنند اینه که نقششونو می کشن.در نهایت اونو تبدیل به ماکت می کنن.
آیا یک معمار میاد تمام مراحل ساخت اثر خودشو انجام بده ؟
آیا میاد خودش کل بنا یا ساختمون رو بسازه.نه.همینکه نقشه ی اونو می کشه و ماکت اونو طراحی کنه برای نشون دادنش کافیه.هیچ کس نمی تونه بگه معمار زمانی کارش تو سطح پیشرفته هست که خودش بیاد کل ساختمونشو بسازه.

با این تعاریف شما.آهنگساز های بزرگ عصر حاضر مثل انیو موریکونه یا هانس زیمر که 100 ها اثر جاودان ساخته اند باید کارشون رو بذارن کنار چون خودشون بلد نیستن میکس کنند.واسه همین آهنگساز محسوب نمی شن.کارشون هم نمی تونسته تو بخش پیشرفته ی مسابقه انجمن نت آهنگ قرار بگیره.
اگه بتهوون که بزرگترین موسیقی دان تاریخ هست هم زنده می شد و 25 سال داشتو می گفتن برو واسه این مسابقه آهنگ بساز.می گفت باشه کار من یه ماه دیگه آمادست.بعدش با 50 برگه نت میومد و می گفت اینم از سمفونی و شاهکار جدیدم.شما هم بهش می گفتین نه دیگه کارت میکس نشده تو آهنگساز بزرگی نیستی برو بخش متوسط و مبتدی.
آهنگسازی یه مبحث دیگه است و کاملا جدا از میکس و رکورد.میکس مرحله ی پایانی ارائه ی اثر هست و به هیچ عنوان بخشی از آهنگسازی و علم اون به حساب نمیاد.

بهتره اسم این مسابقه رو کاملا عوض کنید.چون خیلیا ممکنه به عشق آهنگسازی بیان ببینن شما یک چیز فراتری انتظار دارین.

خیلی ممنونم که اینقدر خوب نقد میکنید.

انتقاد اگه مثل همین انتقاد شما خوب و بجا باشه کاملا پذیرفته میشه. (قابل توجه بعضی ها!!!) ولی متاسفانه بعضی از افراد هدفشون چیز دیگه ای هست. چون از طرز صحبت کردن فرد میشه فهمید قضیه از چه قراره ... بگذریم.

صحبت های شما رو قبول دارم. ولی با این جمله شما مشکل دارم.

میکس مربوط به بخش رکورد گیری اثره.

مگه قرار نیست اثرتون رو رکورد کنید؟! میشه بیشتر توضیح بدید؟

--------------------------------------------

اسم مسابقه رو عوض نمیکنیم.

شما اگه لطف کنید و اسم سطح ها رو از 1 تا 3 مشخص کنید، ممنون میشم. چون سطح بندی اثر ها، پیشنهاد خودتون بود.

cerulean
Sunday 21 October 2012, 04:11 PM
اگه بخوایم با معماری مقایسه کنیم خب یه معمار هم باید از کارش ماکت بسازه و تحویل بده اگه فقط طرحش یا نقشه رو بده هیچ کارفرمایی قبول نمیکنه در واقع هیچ کارفرمایی اون قدر سواد معماری نداره که از طرح خالی متوجه کل موضوع ساخت و تمام نکات بشه همون جوری که معمار هم کب نکات مورد نظر و توجه کارفرما یا همون مخاطبش رو نمیدونه
حالا اگه یه مسابقه برای بهترین سازه معماری هم برگزار بشه همه ماکت میخوان نه طرح در سطح های بالاتر هم کلا سازه ها از نظر معماری مقایسه میشن-مثلا بیمارستان بانک ملی ایران جایزه بهترین سازه درمانی جهان رو برده و کسی به طرح یا ماکتش جایزه نداده به خود سازه دادن و مسلما یکسری پزشک و مدیران بیمارستانی هم جزو داوران بودن
اینجا هم همینجوره جدای از داور ها و کاربرانی که نت خوانی خودشون عالیه این سایت کاربرهایی داره که یا نت خوانی انچنانی بلد نیستن یا اگه بلدن نمیتونن با دادن نت خالی بفهمن که اهنگ چیه! یا اصلا ساز نمیزنن و فقط علاقه وافری دارن در هر حال اون ها هم محترم هستن و....از نظر من میکس و مسترینگ هم از این قاعده جدا نیست
در کل فکر نمبکنم که در مسابقات اتی این موضوع در نظر گرفته نشه
--------------------------------
خودم به شخصه خیلی خوشحال میشم نمونه اثارشون رو بشنوم
ممنون
حرفتون متین

Royal
Sunday 21 October 2012, 04:15 PM
اگه بخوایم با معماری مقایسه کنیم خب یه معمار هم باید از کارش ماکت بسازه و تحویل بده اگه فقط طرحش یا نقشه رو بده هیچ کارفرمایی قبول نمیکنه در واقع هیچ کارفرمایی اون قدر سواد معماری نداره که از طرح خالی متوجه کل موضوع ساخت و تمام نکات بشه همون جوری که معمار هم کب نکات مورد نظر و توجه کارفرما یا همون مخاطبش رو نمیدونه
حالا اگه یه مسابقه برای بهترین سازه معماری هم برگزار بشه همه ماکت میخوان نه طرح در سطح های بالاتر هم کلا سازه ها از نظر معماری مقایسه میشن-مثلا بیمارستان بانک ملی ایران جایزه بهترین سازه درمانی جهان رو برده و کسی به طرح یا ماکتش جایزه نداده به خود سازه دادن و مسلما یکسری پزشک و مدیران بیمارستانی هم جزو داوران بودن
اینجا هم همینجوره جدای از داور ها و کاربرانی که نت خوانی خودشون عالیه این سایت کاربرهایی داره که یا نت خوانی انچنانی بلد نیستن یا اگه بلدن نمیتونن با دادن نت خالی بفهمن که اهنگ چیه! یا اصلا ساز نمیزنن و فقط علاقه وافری دارن در هر حال اون ها هم محترم هستن و....از نظر من میکس و مسترینگ هم از این قاعده جدا نیست
در کل فکر نمبکنم که در مسابقات اتی این موضوع در نظر گرفته نشه
--------------------------------
خودم به شخصه خیلی خوشحال میشم نمونه اثارشون رو بشنوم
ممنون
حرفتون متین

فرمایش شما درست.
تو موسیقی هم پدرم وقتی یک آهنگ می ساخت اونو با یک ساز تو خونه می زد و ضبط می کرد و اونو به عنوان ماکت کار می فرستاد استدیو که با همون اورتور و آکورد و ملودی تنظیمش کنند.معمار هم ماکت و طرحشو می ده به پیمانکار تا پروژه رو به انجام برسونن.
به این می گن ماکت.ماکت حتما نباید میکس شده باشه و آماده ی گوش دادن برای همه ی اشخاص جامعه باشه.

اینم یکی از آهنگ های قدیمی پدرم :
You can see links before reply
این هم واسه همین 2 3 سال اخیر :
You can see links before reply

-----------------------------

هانی جان من یه نظر دیگه دارم.ما یه اشتباه مرتکب شدیم.قبل از اینکه روی سطح هر اثر تمرکز کنیم بهتر بود روی مراحل مسابقه تمرکز کنیم.
این مسابقه قرار چند مرحله داشته باشه ؟
چند مرحله تو چند سطح ؟
معمولا اصول اینه که چند مرحله واسه این مسابقات در نظر می گیرند.و تو مراحل اول آنچنان ظاهر کار مهم نیست.
بعد هرچه که به مراحل بالاتر راه پیدا می کنند یک سری مسائل از ارزش بیشتری برخوردار می شه و کلا مسابقه سخت تر می شه.
شاید دوستان خودشون نتونن کار میکس رو انجام بدن و مجبور بشن برن یه استودیو.آیا براشون سودی داره ؟
آیا مسابقه جایزه ای داره که دوستان بخوان برای بالا تر کشیدن کار خودشون هزینه کنند ؟
به نظرم اول این مسائل رو مشخص کنیم خیلی بهتر باشه.

در نهایت جایزه به افرادی داده می شه که کارشون از میکس مطلوبی برخوردار باشه.
اما باید یک انگیزه ای باشه که شرکت کننده ها برای میکس کردن کارشون اقدام کنند.
ایجاد چند مرحله و در نهایت جایزه ای قابل قبول شاید بتونه اونها رو به میکس اثرشون تشویق کنه.به هر حال در سطوح بالا هم داور ها برای نظر دادن باید یه کار میکس شده رو بشنوند.
به نظرم هم بهتره چند سطح باشه هم چند مرحله.

cerulean
Sunday 21 October 2012, 04:28 PM
در کل هر کسی نظر خودش رو داره امیدوارم پروژه های بعدی به کمال نزدیک تر شده باشن:)-اطلاعات من شاید توب معماری خوب باشه ولی اونقدر راجع به میکس و ...... اطلاع تدارم که بتونم نظری بدم :)-
-----------------------------------
ممنون مرسی

فعلا
یا حق

Honey_Shababi
Sunday 21 October 2012, 04:32 PM
و موسیقی هم پدرم وقتی یک آهنگ می ساخت اونو با یک ساز تو خونه می زد و ضبط می کرد و اونو به عنوان ماکت کار می فرستاد استدیو که از با همون اورتور و آکورد و ملودی تنظیمش کنند. معمار هم ماکت و طرحشو می ده به پیمانکار تا پروژه رو به انجام برسونن.
به این می گن ماکت. ماکت حتما نباید میکس شده باشه و آماده ی گوش دادن برای همه ی اشخاص جامعه باشه.

درسته ... در موسیقی، ماکت به معنی کاری هست که فقط رکورد شده و هنوز میکس و مستر نشده.

Honey_Shababi
Sunday 21 October 2012, 05:23 PM
هانی جان من یه نظر دیگه دارم. ما یه اشتباه مرتکب شدیم. قبل از اینکه روی سطح هر اثر تمرکز کنیم بهتر بود روی مراحل مسابقه تمرکز کنیم.
این مسابقه قرار چند مرحله داشته باشه ؟
چند مرحله تو چند سطح ؟
معمولا اصول اینه که چند مرحله واسه این مسابقات در نظر می گیرند. و تو مراحل اول آنچنان ظاهر کار مهم نیست.
بعد هرچه که به مراحل بالاتر راه پیدا می کنند یک سری مسائل از ارزش بیشتری برخوردار می شه و کلا مسابقه سخت تر می شه.
شاید دوستان خودشون نتونن کار میکس رو انجام بدن و مجبور بشن برن یه استودیو. آیا براشون سودی داره ؟
آیا مسابقه جایزه ای داره که دوستان بخوان برای بالا تر کشیدن کار خودشون هزینه کنند ؟
به نظرم اول این مسائل رو مشخص کنیم خیلی بهتر باشه.

در نهایت جایزه به افرادی داده می شه که کارشون از میکس مطلوبی برخوردار باشه.
اما باید یک انگیزه ای باشه که شرکت کننده ها برای میکس کردن کارشون اقدام کنند.
ایجاد چند مرحله و در نهایت جایزه ای قابل قبول شاید بتونه اونها رو به میکس اثرشون تشویق کنه. به هر حال در سطوح بالا هم داور ها برای نظر دادن باید یه کار میکس شده رو بشنوند.
به نظرم هم بهتره چند سطح باشه هم چند مرحله.

تو این مورد من با شما موافقم.

البته اگه صرفا آهنگسازی باشه، میشه تو چند مرحله انجام بشه. مثلا هر هفته 1 اثر. ولی اگه موضوع میکس مطرح باشه، زمان بیشتری میخواد و روال مسابقه طولانی تر میشه.

اگه دوستان همکاری کنن و متقاضی زیاد باشه و سایت هم مسابقه رو تایید کنه، مسلما جوایزی هم در نظر گرفته میشه.

- - - Updated - - -

راستی من فعلا در تاپیک "معرفی داوطلبان شرکت در مسابقه آهنگسازی نت آهنگ" سطح ها رو حذف کردم تا ببینیم چطور پیش میره.

Royal
Sunday 21 October 2012, 05:30 PM
بیشتر که فکر کردم موارد دیگه ای اومد تو ذهنم.
شاید یکی بخواد با گیتار رو یک شعر آهنگ بسازه و بخونه و بفرسته.یکی هم بخواد با پیانو یه آهنگ بی کلام بسازه.حتی اگه هر دوی این افراد در ساز خودشون مبتدی باشن آیا می شه اثر ساخته شده ی اونها رو در مبتدی قرار داد و با هم مقایسه کرد ؟
به نظرم نمی شه.
قبل از هر چیز باید مشخص شه که این مسابقه آهنگسازی برای ترانه است یا آهنگسازی یک اثر بی کلام ؟
اگه نمی خواین محدودیت ایجاد کنین پس باید بخش آثار بی کلام از ترانه و آواز جدا باشند.
و توی هر دو می تونه دو بخش درجه 1 و درجه 2 باشه.در پایان 4 برنده خواهیم داشت.از 4 بخش.
در قسمت بی کلام ها ، واژه ی درجه دو مربوط به آثاری باشه که از یک ساز با سطح تکنیکی پایین استفاده شده باشه.
و درجه دو مربوط به آثاری باشه که از چندین ساز (یا یک ساز به صورت حرفه ای) استفاده شده باشه.
همینطور در قسمت وکال هم درجه 1 و 2 از هم تفکیک باشه.با معیار هایی متفاوت.
در هر دو نوع بی کلام و با کلام ، برای میکس و مستر نمره ای در نظر گرفته بشه.مثلا اگه سقف نمره برای هر کار 100 هست ، 10 یا 15 نمره برای میکس و مستر و رکورد باشه.(شایدم بیشتر.هر چه قدر خودتون صلاح می دونین)
باقی نمره هم برای معیار های دیگه که داور ها می دونن و باید از قبل مشخص کنند.
این طور نباشه که کسی که کارش میکس نشده بود همون اول حذف شه.

ممنون می شم نظرتون رو در مورد طرح بالا بگین.

Honey_Shababi
Sunday 21 October 2012, 06:01 PM
بیشتر که فکر کردم موارد دیگه ای اومد تو ذهنم.
شاید یکی بخواد با گیتار رو یک شعر آهنگ بسازه و بخونه و بفرسته.یکی هم بخواد با پیانو یه آهنگ بی کلام بسازه.حتی اگه هر دوی این افراد در ساز خودشون مبتدی باشن آیا می شه اثر ساخته شده ی اونها رو در مبتدی قرار داد و با هم مقایسه کرد ؟
به نظرم نمی شه.
قبل از هر چیز باید مشخص شه که این مسابقه آهنگسازی برای ترانه است یا آهنگسازی یک اثر بی کلام ؟
اگه نمی خواین محدودیت ایجاد کنین پس باید بخش آثار بی کلام از ترانه و آواز جدا باشند.
و توی هر دو می تونه دو بخش درجه 1 و درجه 2 باشه.در پایان 4 برنده خواهیم داشت.از 4 بخش.
در قسمت بی کلام ها ، واژه ی درجه دو مربوط به آثاری باشه که از یک ساز با سطح تکنیکی پایین استفاده شده باشه.
و درجه دو مربوط به آثاری باشه که از چندین ساز (یا یک ساز به صورت حرفه ای) استفاده شده باشه.
همینطور در قسمت وکال هم درجه 1 و 2 از هم تفکیک باشه.با معیار هایی متفاوت.
در هر دو نوع بی کلام و با کلام ، برای میکس و مستر نمره ای در نظر گرفته بشه.مثلا اگه سقف نمره برای هر کار 100 هست ، 10 یا 15 نمره برای میکس و مستر و رکورد باشه.(شایدم بیشتر.هر چه قدر خودتون صلاح می دونین)
باقی نمره هم برای معیار های دیگه که داور ها می دونن و باید از قبل مشخص کنند.
این طور نباشه که کسی که کارش میکس نشده بود همون اول حذف شه.

ممنون می شم نظرتون رو در مورد طرح بالا بگین.

به نظر من چون اسم مسابقه، مسابقه آهنگسازی هست، بهتره که کارها بی کلام باشه. فکر کنم بیشتر دوستان هم با این موضوع موافق باشن.

با سایر فرمایشات شما هم موافقم.

Royal
Sunday 21 October 2012, 06:16 PM
ممنونم.
حالا می مونه مراحل و پیشنیاز های هر مرحله.
خواهشم اینه که دوستان هر نظری راجع به تعداد مرحله ، فرصت و زمان بین مراحل و همینطور میزان دشواری و معیار های هر مرحله نظر بدن تا به توافق برسیم.
اگه اینها تموم شه هم باز مسائلی هست که قبل از اجرای مسابقه باید بررسی بشن.
به نظرم بهتره عجله ای برای برگذاری مسابقه نداشته باشیم تا در حین اون به مشکل نخوریم خدای نکرده.

ariatayefi
Sunday 21 October 2012, 07:05 PM
ممنون رویال عزیز...

انتقاد سازنده یعنی همین چیزایی که شما فرمودی... :41::41::41:

امیدوارم که دوستان دیگمون هم بیان و با نظرات و همکاریهای ارزشمندشون کلنگه مسابقه رو بزنیم...

alireza_jafarian
Sunday 21 October 2012, 11:01 PM
خوشحالم که امکان دوباره ی پیشنهاد و نظر ایجاد شد.

به نظرم بهتره عجله ای برای برگذاری مسابقه نداشته باشیم تا در حین اون به مشکل نخوریم خدای نکرده.

خیلی موافقم. اگر قراره مسابقه ای با این ابعاد برگزار بشه باید تامل زیادی کرد.

فکر میکنم همه ی این موضوعات سطح بندی، تقسیم مرحله و حتی تقسیم سبک ها بستگی به تعداد افراد شرکت کننده داره. به نظرم برای فهمیدن تعداد افراد شرکت کننده ،سایت هم باید همکاری کنه. و اگه امکانش باشه یه قسمت برای شرکت افراد توی مسابقه طراحی کنه. اگه این افراد مشخص بشن بعدش خیلی راحت تر میشه درباره ی تقسیم بندی ها تصمیم گرفت.
در ضمن اگر زمان تقریبی برگزاری مسابقه هم مشخص بشه بچه ها راحت تر میتونن برنامه ریزی کنن. مثلا خود من اگر زمان مسابقه اواخر امسال باشه میتونم شرکت کنم اما اگه زودتر باشه نه.

Royal
Sunday 21 October 2012, 11:15 PM
خوشحالم که امکان دوباره ی پیشنهاد و نظر ایجاد شد.

خیلی موافقم. اگر قراره مسابقه ای با این ابعاد برگزار بشه باید تامل زیادی کرد.

فکر میکنم همه ی این موضوعات سطح بندی، تقسیم مرحله و حتی تقسیم سبک ها بستگی به تعداد افراد شرکت کننده داره. به نظرم برای فهمیدن تعداد افراد شرکت کننده ،سایت هم باید همکاری کنه. و اگه امکانش باشه یه قسمت برای شرکت افراد توی مسابقه طراحی کنه. اگه این افراد مشخص بشن بعدش خیلی راحت تر میشه درباره ی تقسیم بندی ها تصمیم گرفت.
در ضمن اگر زمان تقریبی برگزاری مسابقه هم مشخص بشه بچه ها راحت تر میتونن برنامه ریزی کنن. مثلا خود من اگر زمان مسابقه اواخر امسال باشه میتونم شرکت کنم اما اگه زودتر باشه نه.

اواخر امسال که دیره.اگه شرگت کننده ها به توافق برسن و همه چی مشخص شه به نظرم تا یک ماه بعدش مسابقه شروع می شه و افراد نمونه کارشون رو می فرستند.
چیزی که مشخصه اینه که این یک مسابقه ی آهنگسازی هستش و آهنگهای بی کلام مد نظره.همینطور مسابقه در چند مرحله برگذار می شه که مراحل بالاتر کار شرکت کننده ها باید از کیفیت و هارمونی بهتری برخوردار باشه.
اگه ما از اول تقسیم بندی ها رو نکنیم و منتظر بمونیم اول دوستان شرکت کنند ممکنه خیلیا از ادامه ی روند مسابقه جا بزنند و شرایط رو قبول نکنند.
به نظرم بهتره یک سری شرایط رو از همین اول مشخص کنیم که چه آهنگساز های حرفه ای چه آماتور بدونن با چه الگو و معیاری طرف هستند و بعد پا به میدان رقابت بگذارند.

Honey_Shababi
Monday 22 October 2012, 10:53 PM
دوستان ... نظرتون چیه که مسابقه سه مرحله ای باشه؟

مقدماتی - نیمه نهایی و نهایی

ehsan_golshan
Monday 22 October 2012, 11:57 PM
اینجوری خیلی خوبه به نظرم توی مرحله نهایی کمی وقت برای درست کردن آهنگ بیشتر باشه چون کار بیشتری میبره و رقابت سخت تر میشه
باید قانون هم تعیین بشه برای اونایی که مثلا یه هفته وقت دارن برای ساخت آهنگ ولی بعد اون مدت هنور کامل کارشونو ارائه ندادن
بعد هر کی آهنگی رو میسازه دربارش توضیح بده مثلا درباره اینکه چه حسی نسبت به آهنگ داشته یا سعی کرده چه حسی رو به شنونده انتقال بده
آهنگ یا آهنگای برگزیده رو به صورت حرفه ای با همکاری بچه های نت آهنگ ضبط و تنظیم بشه خیلی باحال میشه !:am

Acoustic
Tuesday 23 October 2012, 12:14 AM
دوستان ... نظرتون چیه که مسابقه سه مرحله ای باشه؟

مقدماتی - نیمه نهایی و نهایی

خوبه هانی جان . فقط زمان میبره و باید طوری تنظیم بشه که وقت بین این دوره ها باشه برای ساخت آهنگ ها

cerulean
Tuesday 23 October 2012, 05:27 AM
آهنگ یا آهنگای برگزیده رو به صورت حرفه ای با همکاری بچه های نت آهنگ ضبط و تنظیم بشه خیلی باحال میشه !
اره منم قبلا گفتم:16:
خداییش خیلی خوب میشه اصلا یه چیزیییییییییییی
:21ox66r::redguitar::violinplay3::piano::123::gbub blesdrums::2rw592q::micfwi::9powok::guitarplay7::g uitarplay5:

بعد میشینیم تو خونه ...
:n1civo:

Honey_Shababi
Tuesday 23 October 2012, 07:54 AM
در مورد وقتش نگران نباشید ... وقت زیاد میدیم :)

آهنگ یا آهنگای برگزیده رو به صورت حرفه ای با همکاری بچه های نت آهنگ ضبط و تنظیم بشه خیلی باحال میشه ! :am

فکر خوبی هست. البته مشکلات خاص خودش رو هم داره.

حالا در مورد این موضوع بعدا صحبت میکنیم. فعلا مسابقه رو برگزار کنیم. برای باقی مسائل هم وقت زیاده :4:

HamedSedighi
Tuesday 23 October 2012, 12:24 PM
درود
به نظرم کلا برگزار کردن مسابقه چیز خوبی است .
چند مرحله ای بودن باعث کش دار شدن میشه . جدای از این مگر یک نفر که قرار هست شرکت کنه چقدر ایده و وقت داره که در هر مرحله کار جدیدی ارائه کنه ؟

در طی برگزار کردن مسابقه هر جایی کمکی خواستید من هستم :icon_cool:

Honey_Shababi
Tuesday 23 October 2012, 02:23 PM
درود
به نظرم کلا برگزار کردن مسابقه چیز خوبی است .
چند مرحله ای بودن باعث کش دار شدن میشه . جدای از این مگر یک نفر که قرار هست شرکت کنه چقدر ایده و وقت داره که در هر مرحله کار جدیدی ارائه کنه ؟

در طی برگزار کردن مسابقه هر جایی کمکی خواستید من هستم :icon_cool:

درود بر شما حامد عزیز

خیلی خوش اومدی :)

درمورد مرحله ای بودن مسابقه، اگه مهلت ارائه اثر ها زیاد باشه فکر نکنم مشکلی ایجاد کنه. مثلا برای هر مرحله، 1 ماه وقت بدیم زمان کمی نیست. تو 1 ماه خیلی کارها میشه انجام داد :)

حتما رو کمک شما هم حساب میکنیم :am

Royal
Tuesday 23 October 2012, 10:42 PM
دوستان ببخشید من مسافرتم نمی تونم زیاد سر بزنم.اگه حضورم کمرنگ شده عذر می خوام.میامو می بینم نظر ها زیاد نیست دوباره آفلاین می شم.وگرنه منتظر خوندن صحبت های شمام تا اگه بتونمو یه جایی کمکی از دستم بر بیاد انجام وظیفه کنم.

Honey_Shababi
Thursday 25 October 2012, 08:39 PM
خب ... ظاهرا همه با 3 مرحله ای بودن مسابقه موافقن. چون کسی دیگه چیزی نگفت.

اگه موافقید تصمیم گیری برای مسائل دیگر مسابقه رو شروع کنیم.

تعداد افراد شرکت کننده خیلی کمه. دوستانی که تازه دارن این تاپیک رو میبینن لطفا برای اعلام آمادگی برای شرکت در مسابقه به تاپیک زیر مراجعه کنن.

تاپیک معرفی داوطلبان شرکت در مسابقه آهنگسازی نت آهنگ (You can see links before reply)

ariatayefi
Thursday 25 October 2012, 08:46 PM
من با یک مرحله ای موافق ترم... هر شرکت کننده یه اثر ارائه بده فکر کنم بهتر بشه...

شاید من هم به عنوان شرکت کننده اعلام حضور بکنم... در سطح پرفشنال...!!! میخوام تا چند هفته قبل از مسابقه... رقبا رو ارزیابی بکنم...!!!

Royal
Thursday 25 October 2012, 08:50 PM
مسابقاتی که مربوط به موسیقی هستند معمولا تو چند مرحله انجام می شوند و در هر مرحله افرادی حذف می شن و عدده ای باقی می مونند.این که خیلی بهتره.

ariatayefi
Thursday 25 October 2012, 08:59 PM
مسابقاتی که مربوط به موسیقی هستند معمولا تو چند مرحله انجام می شوند و در هر مرحله افرادی حذف می شن و عدده ای باقی می مونند.این که خیلی بهتره.

من راستش با این مسئله نمیتونم کنار بیام...!!:39:

تا حالا همچین مسابقه ای رو دیدین جایی برگزار بشه؟!.. تجربه ی اونا که واسه ما خیلی خوب و مفیده... آزموده را آزمودن خطاست...!!!

Honey_Shababi
Thursday 25 October 2012, 09:17 PM
من راستش با این مسئله نمیتونم کنار بیام...!!:39:

تا حالا همچین مسابقه ای رو دیدین جایی برگزار بشه؟!.. تجربه ی اونا که واسه ما خیلی خوب و مفیده... آزموده را آزمودن خطاست...!!!

چرا آریا جان؟ ... مثلا دور اول افراد زیادی شرکت میکنن و اثرات افرادی که صلاحیت لازم رو نداره از دور مسابقه خارج میشه. شما با کجاش دقیقا مشکل داری؟

ariatayefi
Thursday 25 October 2012, 09:26 PM
مثلا من به عنوان یه آهنگساز تمام سعی خودم رو میکنم و یه آهنگی میسازم...!! یه آهنگی که واقعا از نظر خودم مشکلی نداره و روش زیاد وقت گذاشتم...!!!

اگر منوال کار به این شکل باشه که واسه حذف نشدن از مسابقه باید باز هم کار ارائه داد...خوب...شاید دیگه اون حس اولمو نداشته باشم و کارای دیگم اصلا موفق نشه...

یه قسمتی بود که دوستامون کاررو با یه ماکت معماری مقایسه میکردن.... تو همین حالت آهنگسازی هم مثل یه ماکت میمونه دیگه... من یه طرح خوشگل و کامل میکشم که میخوام با اون اول بشم.... منظورمو میتونم منتقل بکنم؟!.. کار من کامله... وقتی یه کار دیگه بسازم ارزش اونو دارم کم میکنم...

Honey_Shababi
Thursday 25 October 2012, 09:37 PM
مثلا من به عنوان یه آهنگساز تمام سعی خودم رو میکنم و یه آهنگی میسازم...!! یه آهنگی که واقعا از نظر خودم مشکلی نداره و روش زیاد وقت گذاشتم...!!!

اگر منوال کار به این شکل باشه که واسه حذف نشدن از مسابقه باید باز هم کار ارائه داد...خوب...شاید دیگه اون حس اولمو نداشته باشم و کارای دیگم اصلا موفق نشه...

یه قسمتی بود که دوستامون کاررو با یه ماکت معماری مقایسه میکردن.... تو همین حالت آهنگسازی هم مثل یه ماکت میمونه دیگه... من یه طرح خوشگل و کامل میکشم که میخوام با اون اول بشم.... منظورمو میتونم منتقل بکنم؟!.. کار من کامله... وقتی یه کار دیگه بسازم ارزش اونو دارم کم میکنم...

متوجه شدم آریا جان

خب این مسئله مربوط به زمانی میشه که میکس و مسترینگ هم ارزیابی بشه. چون معمولا پروسه میکس و مسترینگ آهنگ خیلی طول میکشه. در این صورت میخواستیم فقط 1 مرحله داشته باشه تا دوستانی که در سطح پیشرفته شرکت میکنن بتونن کارهاشون رو به بهترین شکل ممکن انجام بدن.

ولی متاسفانه دوستان موافقت نکردند که میکس اثر هم ارزیابی بشه و قرار شد که فقط آهنگسازی و تنظیم رو مورد ارزیابی قرار بدیم.

خود آهنگسازی فکر نکنم بیشتر از 2-3 هفته طول بکشه ... البته من حداکثر زمان رو گفتم ... وگرنه میشه در طول 1 روز هم یه آهنگ کامل رو ساخت و تنظیم کرد.

Royal
Thursday 25 October 2012, 11:27 PM
می تونیم یه کاری کنیم.
اگه دوستان بخوان بتونن با یک آهنگ تا آخر برن.در پایان هر دور تصمیم بگیرن که با همون آهنگ تو مرحله ی بعدی شرکت کنن یا نه.یا اگه لازم بود تنظیم آهنگ یا میکس و صدابرداری اونو دست خوش تغییرات کنن.یا اگه دوست نداشتن یه آهنگ جدید برای دوره ی بعد بسازند.
اما باید اینو در نظر بگیرند که شاید آهنگی که باهاش دور اول یا دور دوم رو طی کردند ، معیار لازم برای پذیرفتن در دور بعد رو نداشته باشه.اما به هر حال اگه تمایل داشتن با همون آهنگ هم بتونن شرکت کنن.
نظرتون چیه ؟

Honey_Shababi
Friday 26 October 2012, 12:50 AM
می تونیم یه کاری کنیم.
اگه دوستان بخوان بتونن با یک آهنگ تا آخر برن.در پایان هر دور تصمیم بگیرن که با همون آهنگ تو مرحله ی بعدی شرکت کنن یا نه.یا اگه لازم بود تنظیم آهنگ یا میکس و صدابرداری اونو دست خوش تغییرات کنن.یا اگه دوست نداشتن یه آهنگ جدید برای دوره ی بعد بسازند.
اما باید اینو در نظر بگیرند که شاید آهنگی که باهاش دور اول یا دور دوم رو طی کردند ، معیار لازم برای پذیرفتن در دور بعد رو نداشته باشه.اما به هر حال اگه تمایل داشتن با همون آهنگ هم بتونن شرکت کنن.
نظرتون چیه ؟

به نظر من این کار زیاد جالب نیست.

ممکنه یه نفر زحمت بکشه و چندین کار زیبا رو برای مراحل مختلف مسابقه درست کنه. درحالی که اون کسی که یک بار آهنگش رو ساخته، کارش خیلی راحت تر میشه. زمان اگه زیاد باشه مشکلی پیش نمیاد. هر مرحله یک اثر.

Royal
Friday 26 October 2012, 01:09 AM
شاید یه نفر یه کار زیبا بسازه که زیبا تر از تمام کارایی باشه که یک نفر دیگر ساخته.
به هر حال زحمت و استعداد خودشو تو یک اثر کامل نشون داده.اما فرد دیگه نتونه در حد ایشون خودشو حتی تو 3 تا اثر نشون بده.
دوستان دیگه هم نظر بدن.

Honey_Shababi
Friday 26 October 2012, 01:21 AM
شاید یه نفر یه کار زیبا بسازه که زیبا تر از تمام کارایی باشه که یک نفر دیگر درست کرده.
به هر حال زحمت و استعداد خودشو تو یک اثر کامل نشون داده.اما فرد دیگه نتونه در حد ایشون خودشو حتی تو 3 تا اثر نشون بده.
دوستان دیگه هم نظر بدن.

مرحله بندی مسابقه برای همین چیز هاست دیگه ... اگه کسی نتونه خودش رو نشون بده اگه از مرحله اول هم بیاد بالا، نهایتا در مرحله نیمه نهایی حذف میشه.

ضمنا ... آهنگساز خوب و موفق کسی هست که بتونه آثار خوب متعددی رو خلق کنه ... نه اینکه با یک اثر بیاد و برنده بشه. اصلا زحمت شرکت کننده های دیگه زیر سوال میره. چون هر کسی که تو هر مرحله ای میاد بالا حتما کارش درست هست که از اون مرحله صعود میکنه. پس نمیشه گفت اون یدونه کار حتما از کارهای نفرات دیگه برتر هست. این رو هم در نظر داشته باشید.

Royal
Friday 26 October 2012, 01:48 AM
مرحله بندی مسابقه برای همین چیز هاست دیگه ... اگه کسی نتونه خودش رو نشون بده اگه از مرحله اول هم بیاد بالا، نهایتا در مرحله نیمه نهایی حذف میشه.

ضمنا ... آهنگساز خوب و موفق کسی هست که بتونه آثار خوب متعددی رو خلق کنه ... نه اینکه با یک اثر بیاد و برنده بشه. اصلا زحمت شکت کننده های دیگه زیر سوال میره. چون هر کسی که تو هر مرحله ای میاد بالا حتما کارش درست هست که از اون مرحله صعود میکنه. پس نمیشه گفت اون یدونه کار حتما از کارهای نفرات دیگه برتر هست. این رو هم در نظر داشته باشید.

کاملا موافقم.اگه کسی آهنگساز باشه و لایق برنده شدن ، پس می تونه چند اثر زیبا و در خور مسابقه خلق کنه.

ariatayefi
Saturday 10 November 2012, 06:09 PM
سلام... مسابقه به کجا رسید؟!... زمان و نحوه برگزاری مشخص شد؟!...

Honey_Shababi
Saturday 10 November 2012, 06:17 PM
سلام آریا جان

اگه دوستان متقاضی زیاد باشند، قطعا زمان برگزاری و باقی مسائل رو هم مشخص میکنیم.
ولی متاسفانه همونطور که ملاحظه میکنید، با وجود آگهی و اطلاعیه های زیادی که در مورد شرکت در مسابقه در بخش های مختلف سایت زده شد، باز هم تعداد افراد داوطلب خیلی خیلی کمه!

ariatayefi
Saturday 10 November 2012, 06:24 PM
من یه پیشنهادی دارم... به نظرم بهتره واسه اینکه برای بار اوله که همچین مسابقه ای میخواد برگزار بشه... خیلی سخت نگیریم و مثلا یه مرحله ای باشه و منتظر داورای فوق حرفه ای خارج از سایت نباشیم و از این صحبتا.... شما هم موافقی هانی جان؟!... ایشالا برای دفعات دیگه که مسابقه برگزار میشه حتما شاهد حرفه ای شدنش از همه ی زوایا خواهیم بود... مطمئنا با شور و شوق برگزار شدن مرحله اول هرچند با تعداد کم شرکت کنندگان... قطعا باعث خواهد شد که از مراحل بعد استقبال بسیار خوبی بشه...

Honey_Shababi
Saturday 10 November 2012, 06:42 PM
مسئله ای نیست آریا جان.
منتها چطوری به کاربران بگیم که شرکت کنن؟!
البته این مسابقه، اولین مسابقه در نت آهنگ نیست. قبلا هم مسابقه های زیادی در نت آهنگ برگزار میشد. نمیدونم در جریان هستی یا نه. یه مسابقه 2 سال پیش به صورت رسمی برگزار شده بود به اسم مسابقه موزیسین سال نت آهنگ. منتها اون مسابقه محدود به آهنگسازی نبود و نمونه کارهای نوازندگی هم در اون مسابقه داشتیم.

به نظر من اگه بخوایم مسابقه رو رسمی کنیم باید خیلی جدی بگیریمش تا اطلاعیه مسابقه از طریق خود سایت به صورت رسمی انجام بشه تا کاربران جذب بشن و انگیزه داشته باشن برای شرکت در مسابقه.

اگه هم بخوایم خودمون برگزار کنیم و به صورت غیر رسمی، پس به برندگان هم جایزه هم تعلق نمیگره و انگیزه کم میشه.

ariatayefi
Saturday 10 November 2012, 06:52 PM
این استقبال چند نفری ای که از تاپیک " اعلام حضور در مسابقه" شده نشون میده که خیلی از کابرا از کیفیت مسابقه اطلاعی ندارن ....
یه زمانی اعلام بشه برای تحویل آثار ... بعدش هرچند تعدادشون دو رقمی هم نشه حتی... یه مسابقه ی کوچولو اما در عین حال جدی و صمیمی... وقتی این مسابقه شناخته بشه مراحل بعدی هم قوت میگیره و کاربرایی که برای مرحله اول اعلام حضور نکردن هم اطمینان میکنن و در مراحل بعد شرکت میکنن...

نظرم اینه که یه زمان مثلا آخر بهمن یا زودتر اعلام بشه برای تحویل آثار...

Honey_Shababi
Saturday 10 November 2012, 07:03 PM
من که از خدامه اینطوری باشه.

چون من از اول هم قصدم همین بود و بس!

ولی فکر کنم سایر دوستان مخالف باشن.
با توجه به مروری که در نظرات این تاپیک داشتم. از همون اول بحث داوری پیش کشیده شد و ...:18:

ariatayefi
Saturday 10 November 2012, 07:09 PM
آخه دوستانی هم که در مورد مسائل داوری و ... صحبت میکردن، اصلا اعلام حضور نکردن...!!!

میگم که بهتره با همون تعداد 7-8 نفری یه مسابقه برگزار بکنیم با داوریه 10 تا از بچه ها دیگه...!! خیلی راحتم میشه یه گروه 10 نفری از خود بچه ها درست کرد... جون من همینو بریم تا با هجوم انتقادات دوستان مواجه نشدیم... چون اگه قرار باشه تاپیک اینطوری ادامه پیدا کنه تمام جدیت و جذابیتش از بین میره... بریم هانی جان؟!...

Honey_Shababi
Saturday 10 November 2012, 07:17 PM
موافقم

خب ... من میگم اول مسابقه رو برگزار کنیم. تا کاربران نمونه کارها رو آماده کنند خودش کلی طول میکشه. تو این مدت میتونیم داور ها رو مشخص کنیم. بعدش هم داور ها کارها رو بررسی میکنن و در گروهی مخصوص، با همدیگه مشورت میکنن.

ariatayefi
Saturday 10 November 2012, 07:22 PM
مرسیییییییییی...!! بهترین کاریه که میشه انجامش داد...!!! درووووووووووووووووود...

پس از الان دیگه باید توپ مسابقه رو بزنیم... بزنیم؟؟؟!!....:redguitar::redguitar::redgu itar::redguitar:

یه تاپیک جدید که آثار شرکت کننده ها توش بره از الان به بعد... اکی؟؟!...

Honey_Shababi
Saturday 10 November 2012, 07:26 PM
چنتا چیز رو مشخص نکردیم!

مسابقه سطح بندی باشه بهتره یا کلی؟

سبک ها جدا بشن یا همه با هم درنظر گرفته بشن و بهترین اثر به عنوان برنده اعلام بشه؟

ariatayefi
Saturday 10 November 2012, 07:33 PM
به نظرم که برای مرحله ی اول سطح بندی رو کنار بذاریم...

در مورد سبک هم چون اونقدر شرکت کننده های مرحله ی اول بالا نیستن که بخواد تو هر سبک چندتا شرکت کننده داشته باشیم پس بهتره که استثنائا مرحله اول همه ی سبکها توی یه مسابقه شرکت بکنن تا ایشالا مراحل بعد استقبال زیاد بشه و سبک ها هم مشخص بشن...

Honey_Shababi
Saturday 10 November 2012, 07:43 PM
من یه فکری دارم.

از اونجایی که کاربرای نت آهنگ قابل پیش بینی نیستند :4:، اگه یوقتی تو تاپیک جدیدی که میخوام بزنم، تعداد شرکت کننده ها زیاد شد، سبک ها رو تفکیک میکنیم.

به زودی تاپیک برگزاری مسابقه رو افتتاح میکنم!

Honey_Shababi
Sunday 11 November 2012, 03:36 PM
آغاز مسابقه آهنگسازی نت آهنگ (You can see links before reply!&p=347052#post347052)

alireza_jafarian
Thursday 17 January 2013, 12:37 AM
سلام . یک پیشنهاد دارم:
به نظرم خوبه قبل از اینکه کارها داوری بشن، یه تاپیک باز شه برای نقد کارها توسط بچه های سایت.

Honey_Shababi
Thursday 17 January 2013, 10:06 AM
سلام . یک پیشنهاد دارم:
به نظرم خوبه قبل از اینکه کارها داوری بشن، یه تاپیک باز شه برای نقد کارها توسط بچه های سایت.

سلام

در حال حاضر کسی برای داوری به من پیغام نداده!

پس ناچارا با رای گیری خود بچه های نت آهنگ، نمونه کار های برتر انتخاب میشن :) ... یه تاپیک جدید برای رای گیری باز میکنیم. تو همون تاپیک، بچه ها میتونن کارها رو نقد کنند.