PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشكل در مضراب زدن

miladas
Wednesday 7 November 2012, 03:12 PM
سلام دوستان بنده يك مشكل خيلي بزگ در مضراب زدن دارم و اونم اينه كه وقتي مضراب ميزنم فقط روي يك سيم ميخوره ولي وقتي نگاهش ميكنم يا سرعتم رو ميارم پايين روي دو تا ميخوره اين مشكل رو نميدونستم تا استادم بهم گفت لطفا راهكاري واسه اين مشكل پيشنهاد كنيد

maryamgerami
Wednesday 7 November 2012, 04:16 PM
سلام من تازه اومدم اینجا زیاد سردرنمیارم از سایت .. ولی در رابطه با مشکلتون باید بگم منم این مشکل رو داشتم که با نشستن جلوی آینه و خوب گوش کردن به صدای سازم این مشکل حل شد شما اگه خوب گوش کنید به صدای سازتون حتما متوجه میشین که روی یک سیم میزنین یا روی دو تاسیم . البته آینه هم جواب میده سرعت رو فدای کیفیت نکنید اروم بزنید اهسته اهسته . بعد کم کم تند کنین .

hamed777
Wednesday 7 November 2012, 07:22 PM
میلاد جان سر مضراب و یه مختصر بالا بگیری حل میشه یه مقدار فکنم مضراب و مستقیم میگیری طرفه سیم؟البته موم زیاد هم ممکن علت باشه

r_a_m_i_n
Thursday 8 November 2012, 10:39 AM
سلام دوستان بنده يك مشكل خيلي بزگ در مضراب زدن دارم و اونم اينه كه وقتي مضراب ميزنم فقط روي يك سيم ميخوره ولي وقتي نگاهش ميكنم يا سرعتم رو ميارم پايين روي دو تا ميخوره اين مشكل رو نميدونستم تا استادم بهم گفت لطفا راهكاري واسه اين مشكل پيشنهاد كنيددرودببین میلاد فکر کنم وقتی از سیم دو میری روی سل مضراب بزنی مشکل پیدا میکنی...گفتی..کتاب ساکتو کار میکنی؟ببین آروم آروم مضرابو خراش نده روی سیمها که گیر کنه........یه مضراب محکم رو 2 سیم اول بزن....و بعد روی دو سیم وسط......اینکارو هی تکرار کن تا درست شه.....سعی کن از صدای سازت بفهمی داری درست میزنی.....و بهسازت نگاه نکنی......یه دلیل دیگه میتونه این باشه که هنرجوهای تازه کار دائما ساز رو به سمت خودشون خم میکنن تا بتونن ببینن دارن کجا مضراب میزنن و کدوم پرده رو میگیرن......اینکارو نکن...سازو مستقیم روبرو بگیر.....و تو آینه نگاه کن

miladas
Thursday 8 November 2012, 05:30 PM
ممنون از دوستان فكر كنم مشكلم از موم زياد باشه و يك كار ديگه كردم اين بود كه از هر دو سيم يك سيم رو كوكش رو شل كردم كه صداي دو نت رو بده اين طوري معلوم ميشه رو يك سيم هست يا دو سيم
بازم ممنون از دوستان

r_a_m_i_n
Thursday 8 November 2012, 08:00 PM
ممنون از دوستان فكر كنم مشكلم از موم زياد باشه و يك كار ديگه كردم اين بود كه از هر دو سيم يك سيم رو كوكش رو شل كردم كه صداي دو نت رو بده اين طوري معلوم ميشه رو يك سيم هست يا دو سيم
بازم ممنون از دوستان
کار اشتباهی کردی...همونطوری هم معلوم میشه

miladas
Friday 9 November 2012, 06:24 AM
کار اشتباهی کردی...همونطوری هم معلوم میشه
ممنون رامين جان كوك رو درست كردم بله همانطوري هم معلوم ميشه بايد به صدا گوش كنم و بعدش هم جلوي آينه ممنون درست شد