PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دستگاه های موسیقی ایرانی

Yasin_santouri
Thursday 8 November 2012, 08:50 PM
سلام
من یه سوال داشتم....
فرق میان دستگاه های ایرانی چیه؟؟؟
یعنی مثلا میگن تغییر مقام از ماهور به شور یعنی تبدیل سی به سی بمل یا برعکس یعنی چی؟؟؟
هر دستگاه کدومه؟؟/یعنی رمینور و ....
لطفا مقاله ای دارین لطف کنین..
ممنون

r_a_m_i_n
Friday 9 November 2012, 11:38 AM
سلاممن یه سوال داشتم....فرق میان دستگاه های ایرانی چیه؟؟؟یعنی مثلا میگن تغییر مقام از ماهور به شور یعنی تبدیل سی به سی بمل یا برعکس یعنی چی؟؟؟هر دستگاه کدومه؟؟/یعنی رمینور و ....لطفا مقاله ای دارین لطف کنین..ممنوندرودنمیدونم ساز شما چیه......اگه کلاسیک کار هستید.....فرق بین یونین و دورین و فیریژین چیه؟توی ایرانی هم مقام های مختلفی داریم که تشکیل میشن از 7 دستگاه و 5آواز ...مجموعا 12 مقام یا مد داریم....که اسماشون همین شور و ماهور و غیره هست

mahsa_mv
Friday 9 November 2012, 08:58 PM
لطف کنید بیشتر توضیح بدین... مرسی:5:

paris_k
Saturday 10 November 2012, 11:50 AM
پیشنهاد میکنم کتاب تیوری موسیقی پرویز منصوری رو مطالعه کنید

r_a_m_i_n
Saturday 10 November 2012, 01:20 PM
لطف کنید بیشتر توضیح بدین... مرسی

:5:

شما لطف کنید میزان اطلاعات و علمتون از دستگاهها و فواصل و دانگها و گامها....بگید....تا ما توضیحاتمون رو بر اون اساس منطبق کنیم

Yasin_santouri
Sunday 11 November 2012, 03:37 PM
شما لطف کنید میزان اطلاعات و علمتون از دستگاهها و فواصل و دانگها و گامها....بگید....تا ما توضیحاتمون رو بر اون اساس منطبق کنیم
درود
والا من هیچی نمی دونم در مورد دستگاه های ایرانی...:9:
لطفا دستگاه های ایرانی بر چه اساسی هستند...
تغییر مگام یعنی چه ووو...

r_a_m_i_n
Monday 12 November 2012, 12:21 PM
درودوالا من هیچی نمی دونم در مورد دستگاه های ایرانی...:9:لطفا دستگاه های ایرانی بر چه اساسی هستند...تغییر مگام یعنی چه ووو...یک سری تعریفهایی برای هر دستگاه داریمدر موسیقی وقتی میخوایم اهنگشازی کنیم باید اون قطعه یا آهنگ رو در یک چارچوب مشخص از پیش تعیین شده بسازیممثلا در کلاسیک میگیم موسیقی تنال یا آتنال؟ بعد وارد تنال میشیم بعد میگیم حالا در چه مدی؟ حالا در چه تنالیته ایدر ایرانی هم تفاوتهای عمده ای بین دستگاهها هست ....نمیدونم دیگه چجوری بگم.....امیدوارم فهمیده باشید

mahsa_mv
Monday 12 November 2012, 02:19 PM
اطلاعاتم کلا کمه...در ضمن کتاب منصوری خیلی کمک نمیکنه

- - - Updated - - -

اطلاعاتم کلا کمه...در ضمن کتاب منصوری خیلی کمک نمیکنه