PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نت سفید نقطه دار

zase
Saturday 1 December 2012, 10:38 PM
سلام اگه امکان داره لطفا با توضیح بگید یک نت سفید نقطه دار که برابر با سه نت سیاه است معادل چند نت چنگ نقطه داره؟:35:

Honey_Shababi
Saturday 1 December 2012, 10:55 PM
سلام اگه امکان داره لطفا با توضیح بگید یک نت سفید نقطه دار که برابر با سه نت سیاه است معادل چند نت چنگ نقطه داره؟:35:

4 تا.

همونطور که میدونید، وقتی یک نقطه کنار یک نت قرار بگیره، ارزش زمانی اون نت رو با نصفش جمع میکنه.

پس اگه نت سفید نقطه دار داشته باشیم، میشه 2 ضرب + 1 ضرب (نصف ضرب نت سفید)

چون هر نت چنگ برابر نیم ضرب ارزش داره، اگه نقطه کنارش قرار بگیره، میشه به اضافه نصفش. پس ارزشش میشه 0.75 .

حالا کافیه فقط مقدار 3 رو بر 0.75 تقسیم کنیم تا مقدار 4 بدست بیاد :)

zase
Sunday 2 December 2012, 09:22 AM
ولی من فکر کنم این درست باشه که سفید نقطه دار=سه سیاه=شش چنگ و از اون طرف هر چنگ هم معادل دو تا دولاچنگه که معادل شش چنگ را که نویسیم میشه دوازده دولا چنگ . چنگ نقطه دار هم =سه تا دولا چنگ.پس نهایتا وقتی دولا چنگ ها را سه تا سه تا دسته بندی کنیم میشه 12تا چنگ نقطه دار .درسته؟ یعنی جواب 12 چنگ نقطه دار میشه.:39:

Honey_Shababi
Sunday 2 December 2012, 09:34 AM
ولی من فکر کنم این درست باشه که سفید نقطه دار=سه سیاه=شش چنگ و از اون طرف هر چنگ هم معادل دو تا دولاچنگه که معادل شش چنگ را که نویسیم میشه دوازده دولا چنگ . چنگ نقطه دار هم =سه تا دولا چنگ.پس نهایتا وقتی دولا چنگ ها را سه تا سه تا دسته بندی کنیم میشه 12تا چنگ نقطه دار .درسته؟ یعنی جواب 12 چنگ نقطه دار میشه.:39:

تا اینجایی که گفتید میشه دوازده تا دولاچنگ درسته. ولی بعدش اصلا درست نیست!

اگه هر 3 تا دولا چنگ معادل با یک نت چنگ نقطه دار باشه، خب اگه توی اون 12 تا، سه تا سه تا دسته بندی کنیم که میشه 4 تا نت چنگ نقطه دار ... شما 12 تا رو از کجا آوردی؟!!! 12 تا نت چنگ بدون نقطه، ارزش زمانیش میشه 6 تا نت سیاه. حالا نقطه ها هم اگه کنار هر نت بیاد، میشه 9 تا نت سیاه!!!

kourosh_piano
Sunday 2 December 2012, 09:51 AM
معما طرح کردید؟!

ze_z
Monday 3 December 2012, 02:09 PM
همون 4تا درسته.هر نت سفید معادل 8 تا 2لاچنگه. پس هر سفید با نقطه میشه 12 تا 2لاچنگ.چون هر چنگ با نقطه 3تا 2لاچنگه پس 12 تا 2لاچنگ(همون یه سفید با نقطه) میشه 4 تا چنگ با نقطه

sarveazad
Monday 3 December 2012, 06:36 PM
دوست عزیز معما طرح کردید؟یا خودتون میخواید یاد بگیرید.
هرنت سفید معادل 2 نت سیاه میشه و هر نت سیاه 2نت چنگ.تا اینجاش اسونه
حالا نقطه که میاد کنار نت یعنی نصف ارزش زمانی همون نت هم بهش اضافه میشه پس هر سفید نقطه دار میشه 3 نت سیاه و معادل 6 نت چنگ
از اینجا هم که دیگه اسونه چون مسئله باز شده.3 نت سیاه معادل 4 چنگ نقطه داره و یک نت سفید نقطه داره
امیدوارم متوجه شده باشید.در غیر این صورت بگید تا با رسم شکل توضیح بدم.
موفق باشید