PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمايي در رابطه با انواع كلارينت

beginner
Friday 4 January 2013, 01:59 AM
سلام
چند تا سوال از دوستان نوازنده كلارينت داشتم
من قصد دارم يه كلارينت سوپرانو بگيرم كه گويا دو مدل وجود داره سي بمل و يكي ديگه من نميدونم اسمش چيه
حلا سوال من اينه كدومش بهتره براي زدن قطعات ايراني
و منظور از انتقالي بودنش چيه ؟؟؟ يعني شما يه نتي رو ميبيني و در اجرا بايد نت ديگه اي رو اجرا كني ؟
و آيا ميشه قطعات نوشه شده واسه سازهاي ديگه كه كليد سل دارن رو بدون تغيير با اين ساز اجرا كرد ؟مثلا رديف هاي صبا رو كه با ويلون ميزنن ؟!
من الان ويولا ميزنم و مجبور قطعات رو خودم به كليد دو تبديل كنم .براي كلارينت هم بايد اينكار رو انجام بدم ؟؟؟
و در آخر به نظر شما با حدود 500 تومن ميتونم يه كلاريت معمولي يا خوب بگيرم؟؟؟

amir1055
Saturday 5 January 2013, 12:26 PM
با سلام و احترام
با مطالعه این سایت (You can see links before reply) به جواب برخی سوالاتتون می رسید.

beginner
Saturday 5 January 2013, 04:10 PM
ممنون از لینک فقط میخواستم بدونم میشه نت های ویلون رو بدون تغییر با کلارینت زد ؟؟؟؟

M_T
Saturday 5 January 2013, 05:15 PM
سلام دوست عزیز

کلارینت سازی انتقالی است.
یعنی صدایی که از اون می شنوید یک پرده بالاتر نوشته میشه.
یعنی مثلا وقتی نت دو رو اجرا می کنید در واقع صدای خروجی سی بمل است.
با 500 تومن میشه ساز خوب خرید.

ربع پرده زدن با کلارینت معمولی سخته.
رایج ترین نوع کلارینت همون کلارینت Bb هست. کلارینت A و G و C و ... هم هست اما استانداردترینش همون Bb هست.
تا جایی که می دونم نت های کلارینت رو توی کلید سل می نویسند.

موفق باشید.
:am

beginner
Saturday 5 January 2013, 07:43 PM
سلام دوست عزیز

کلارینت سازی انتقالی است.
یعنی صدایی که از اون می شنوید یک پرده بالاتر نوشته میشه.
یعنی مثلا وقتی نت دو رو اجرا می کنید در واقع صدای خروجی سی بمل است.
با 500 تومن میشه ساز خوب خرید.

ربع پرده زدن با کلارینت معمولی سخته.
رایج ترین نوع کلارینت همون کلارینت Bb هست. کلارینت A و G و C و ... هم هست اما استانداردترینش همون Bb هست.
تا جایی که می دونم نت های کلارینت رو توی کلید سل می نویسند.

موفق باشید.
:am

آقا سپاسگذارم بابت توضيحاتتون .
همونطوري كه ميدونين ويلون رو با كليد سل ميزنن . ولي اگه من بخوام نتي كه براي ويلون نوشته شده رو با كلارينت بزنم بايد نت رو تغيير بدم ؟ مثلا اگه نت سي بمل رو كه براي ويلون نوشته شده بخوام بزنم مشكلي نيست اما همون نت رو اگه بخوام با كلارينت بزنم بايد در واقع دو رو بزنم كه صداي سي بمل بده با اين اوصاف فقط نت هاي مخصوص به كلارينت رو بايد بزنم ؟؟؟؟ و اگه بخوام نت ويلون رو بزنم بايد اونو تبديل كنم ؟؟؟

راستي مارك شاتو به نظر شما چطوره ؟ قيمت 550 به من دادن

M_T
Saturday 5 January 2013, 08:34 PM
کلارینت یه چارت انگشت گذاری داره، طبق اون نت ها رو بزن.
نت ویولن رو عینا میشه با کلارینت زد، شما نیازی به جابجایی پرده ها ندارید.
شاتو بد نیست.
بهترین ها یاماها و بافت و سلمر و ژوپیتر هستند.
اما شاتو برای شروع خوبه.

beginner
Saturday 5 January 2013, 09:32 PM
کلارینت یه چارت انگشت گذاری داره، طبق اون نت ها رو بزن.
نت ویولن رو عینا میشه با کلارینت زد، شما نیازی به جابجایی پرده ها ندارید.
شاتو بد نیست.
بهترین ها یاماها و بافت و سلمر و ژوپیتر هستند.
اما شاتو برای شروع خوبه.
به نظرتون بدون استاد ميتونم شروع كنم ! البته كمي آشنا هستم با سازهاي زهي حدودا چهار سالي ميشه كه دارم ويولا و ويلون ميزنم .

r_a_m_i_n
Saturday 5 January 2013, 09:47 PM
سلام چند تا سوال از دوستان نوازنده كلارينت داشتم من قصد دارم يه كلارينت سوپرانو بگيرم كه گويا دو مدل وجود داره سي بمل و يكي ديگه من نميدونم اسمش چيه حلا سوال من اينه كدومش بهتره براي زدن قطعات ايراني و منظور از انتقالي بودنش چيه ؟؟؟ يعني شما يه نتي رو ميبيني و در اجرا بايد نت ديگه اي رو اجرا كني ؟و آيا ميشه قطعات نوشه شده واسه سازهاي ديگه كه كليد سل دارن رو بدون تغيير با اين ساز اجرا كرد ؟مثلا رديف هاي صبا رو كه با ويلون ميزنن ؟!من الان ويولا ميزنم و مجبور قطعات رو خودم به كليد دو تبديل كنم .براي كلارينت هم بايد اينكار رو انجام بدم ؟؟؟و در آخر به نظر شما با حدود 500 تومن ميتونم يه كلاريت معمولي يا خوب بگيرم؟؟؟دوست عزیز حالا چه کاریه بخوای قطعات صبا رو با کلارینت بزنی؟این همه ساز دیگهانتقالی یعنی اگه نت دو رو اجرا کنی....در کلارینت سی بمل صدای سی بمل میده......بنابراین توی گروه تنظیم کننده یا رهبر ارکستر نت ها رو واسه کلارینت سی بمل یک پردا بالاتر مینویسه....مثلا اگه واسه بقیه در دو ماژور مینویسه..واسه کلارینت در ر ماژور مینویسه....اگه نت خوانی با کلید دو ی خط سوم رو بلدید....کافیه در کلیه قطعات کلید سل..فقط کلید رو عوض کنی و کلید دوی خط سوم بذاری تا مشکلت حل بشه....اگرم بلد نیستی که ففقط هر نتی که میبینیو یک پرده بر بالابا 500 تومان کلارینت خوب گیرتون نمیاد

M_T
Saturday 5 January 2013, 10:50 PM
به نظرتون بدون استاد ميتونم شروع كنم ! البته كمي آشنا هستم با سازهاي زهي حدودا چهار سالي ميشه كه دارم ويولا و ويلون ميزنم .

بله میشه شروع کرد گرچه توصیه نمیشه.
سی دی و فیلم آموزش تصویری کلارینت توی بازار و سایت ها زیاده.

lawgostar
Thursday 18 April 2013, 10:06 PM
كلارينت زدنش راحته فقط بايد تمرين كني من خودم به كمك دائيم ياد گرفتم اونم به صورت گوشي ن نتي .
الانم دنبال ي ساز هستم واسه خريد
من يك ماه زدم يادگرفتم البته استعداد ما ذاتي هست تو خانواده تو اين كار

mohsen741
Tuesday 4 June 2013, 11:00 PM
به هيچ وجه گوشي ادامه ندين كلارينت رو ...

هم در حق خودتون بدي ميكنين هم در حق اين ساز !...

بسيار بسيار مهم و خطر ناكه كه چطور فوت ميكنيد!..
همچنين برند قميش هم اهميت بسياري داره....