PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی:شعرکهنه ونو

hichnafar
Friday 20 July 2007, 02:09 PM
سلام
به نظرتون چرابعضی ا?رادشعرنوروقبول ندارن؟
اصلا"درسته که شعراصیل روباشعرنومقایسه کنیم؟

sara
Sunday 22 July 2007, 06:13 PM
من خودم شعر نو رو دوست دارم چون خیلی راحت تر می تونم ب?همم چی می گه ولی اون مزمونی که شعرای قدیمی دارن رو نمی تونم درک کنم

Majed
Monday 23 July 2007, 10:02 AM
من اصلا با سارا موا?ق نیستم...
ات?اقا کنایه ها و عبارات به کار ر?ته در شعر نو خیلی مبهم تر و جای بحث زیاد تری دارن.... چون موضوعاتش معمولا سیاسی و یا مربوط به اوضاع حال هست و ....

هر دو اینها زیبایی های خاص خودشونو دارن و معتقدم مقایسه بین اینها مقایسه سیب با گلابی هست

به نظر من اگه آدم رو شعر های سنتی مثل غزل.. قصیده یا ... کار کنه خیلی زود میتونه اکثر اونا رو تجزیه تحلیل کنه
ولی تحلیل اشعار نو و نیمایی نیاز به آشنایی و درک مسایل روز هم داره و سخت تره

hichnafar
Wednesday 25 July 2007, 02:33 PM
هرکسی ممکنه یه جوربه یک شعرنگاه کنه حالاچه نوچه به سبک قدیم .
?کرمی کنم مشکلی که دردرک معنی شعرهای اصیل وجودداره بیشترمربوط به لغاتی هست که درشون بکارر?ته امادرشعرهای نوازکلمات ساده تری است?اده می شه عموما"البته خیلی ازجاهای شعرهای یوشیج یاسپهری جای بحث زیادی دارن اماشعرهایی که درحال حاضرگ?ته می شه اون قدرپیچیده نیستن (البته این نظرمنه)

sadaf
Wednesday 1 August 2007, 02:17 PM
هم شعر نو هم کهنه زیبایی خودشون و دارن ولی شعر کهنه یه چیزه دیگه است.

Majed
Thursday 2 August 2007, 12:50 PM
من هم مثل صد? با شعر کهنه خلی بیشتر حال میکنم....

آدم بیشتر وادار به ت?کر میشه... البته این نظر شخصی منه

hichnafar
Thursday 2 August 2007, 02:48 PM
شاید ولی شعرنوروهم میشه ازجهات مختل?ی معنیشوبرداشت کرد .
البته درحال حاضربیشترشعرهایی که باسبک های قدیمی گ?ته می شن بااشعارگذشته ?رق زیادی دارن ودرواقع بیشترتوشون شعرابه رعایت قا?یه وردی? وقالب اهمیت می دن البته من اینطور?کرمی کنم .

Majed
Thursday 2 August 2007, 07:23 PM
موا?قم..... متاس?انه غزل و قصیده های امروزی اصلا حال و هوای قدیم رو نداره....
البته لازم به ذکر هست که شاعرانی مثل علی معلم و امثال اون که همه تون میشناسین رو باید از این جرگه جدا کرد.....

ولی اشعار حا?ظ و سعدی و مولانا و .... واقعا حس و حال دیگه ای داره

hichnafar
Saturday 4 August 2007, 09:24 AM
موا?قین که توی یک تاپیک دیگه درمورداینکه چراکی?یت اشعارامروزبه نسبت گذشته پایین اومده؟ودیگه کسی خیلی علاقه ای به شعرگ?تن به شیوه ی شعرای بزرگ نداره ؟

Majed
Saturday 4 August 2007, 03:33 PM
ما که همیشه پایه ی بحث هستیم..... بزن تاپیک رو که اومدیم