PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اخلاق استاد

maryamgerami
Wednesday 9 January 2013, 04:01 PM
سلام بچه ها می خواستم ازتون بپرسم که شما اگه جای من بودین چکار می کردین؟
من یکسالیه که کلاس تار میرم توی این یکسال میشه گفت 5 ماه اول سرعت یادگیریم و پیشرفتم عالی بوده ولی بعد از این 5 ماه کم کم دچار افت شدم طوریکه یک جلسه استادم ازدستم راضی بود یک جلسه ناراضی . استادم خیلی خیلی سخت گیره شاید توی این 45 جلسه ایی که رفتم 15 بار بهم گفته که اینجوری اگه پیش بری باید سازو بزاری کنار . نمیدونم شاید من زیادی حساسم ولی وقتی اینجوری میگه واقعا ناامید می شم و تصمیم به کنار گذاشتن سازم میگیرم ولی باز ذاتم نمیزاره و میرم سراغش تا دیروز که داشتم <پیش درامد دشتی> از کتاب دوم کیوان ساکت رو میزدم البته به قول استادم خیلی ساده بدون ریز و بقیه تکنیک ها . چون سخت بود خودشون اینو خواسته بودن . ولی این هفته که همون دیروز باشه کلی ازم ایراد گرفتن و در ضمن بهم گفتن که اینجوری باشه باید سازو بزارم کنار یا فقط میتونم برای خودم بزنم اونم در حد خیلی معمولی و ساده . نمی دونم شاید من خیلی حساسم ولی بدجوری توی ذوقم خورده و تکرار پشت سرهم استادم در این رابطه ایندفعه به قول معروف کاسه صبرمو لبریز کرده . نمیدونم چکار کنم یعنی واقعا باید سازمو بزارم کنار؟؟؟؟ نمی تونم برخورد استادمو تحمل کنم .....
شما اگه جای من بودین چکار می کردین ؟؟؟؟

a_n
Wednesday 9 January 2013, 04:23 PM
استادت درست ميگه حرفشو گوش كن

maryamgerami
Wednesday 9 January 2013, 05:11 PM
استادت درست ميگه حرفشو گوش كن

لطفا هینجوری حرف نزنین با دلیل و منطق . من اومدم اینجا که از بچه هایی که دوسه تا پیرهن بیشتر از من پاره کردن نظر بگیرم و ممکنه نظراتشون روی تصمیم گیریم تاثیر بزاره لطفا با منطق و دلیل حرف بزنین . ....

ariatayefi
Wednesday 9 January 2013, 05:30 PM
یعنی چی موسیقی رو بذار کنار؟؟!!.... تا چی از موسیقی بخواین خودتون... شما تا هر وقت که به موسیقی و ساز زدن علاقه دارین و از اون چیزی که مینوازید لذت ببرید موسیقی رو ادامه بدید به هیچ کسی هم مربوط نیس...

اینجور مواقع باید با استادی که این حرفو میزنه گلاویز شد ...!!!!:i:i

براتون آرزوی موفقیت دارم...

kourosh_piano
Wednesday 9 January 2013, 05:49 PM
درود
دوست من اگه اومدی اینجا اون چیزهایی رو که دوست داری بشنوی رو بشنوی جای خوبی نیومدی.

اول از همه هدفت رو از نوازندگی مشخص کن اگه میخوای در حد استاد ساکت بنزنی باید سخت تلاش کنی و تمرین هات رو چند برابر طوری که استادت رو راضی کنی . مطمئن باش که استادت یه چیزی تو تو دیده که بهت سخت میگیره و توقعش مطئنا از تو بیشتره...
انقدر دنبال حاشیه نباش .
موفق باشی

maryamgerami
Wednesday 9 January 2013, 05:55 PM
مرسی اریا و کوروش خان . ولی قبول کنید که تشویق و تنبیه تاثیر زیادی می تونه داشته باشه . من خودم قبول دارم که خیلی زود رنج و حساسم البته این جز ذات دختر بودنه .ولی میگم تا حالا 15 دفعه این حرف تکرار شده دفعات قبلی ناراحت میشدم البته تمریناتم هم بیشتر میکردم ولی این دفعه نمیدونم چرا بدجوری توی ذوقم خورده حس می کنم واقعا استعداد موسیقی ندارم و توی کنار گذاشتنش دچار شک و تردید شدم

ariatayefi
Wednesday 9 January 2013, 06:05 PM
استادتون باید یکم لحنشونو ملایم تر بکنن...!! ..
مثلا بگه :
* به به ... چه پیشرفتییییی...!!! چه پیشرفتیییییی...!! آفرین... ایول... چی کردیییی...!!!*
بعدشم اینجوری بگه:
*شما که انقد قشنگ میزنی ، حالا این بارو بیا جون منننننن رو وزن بزن...!!! خیلی عالی میزنیاااا ولی یکم تسلطتت روی نتای زینت کمه ...!!
استعدادت خوبه هاااااا فقط کم تمرین میکنی و قطعه هایی که بهت دادم واسه تمرینو خوب تمرین نمیکنی.... آخه چرااااا ؟؟!... هنرجو به این با استعدادی حیف نیس از استاد به خوبیه من استفاده نکنهههه؟؟!.... این همه وقت میذاری و این مسیره دورو میای و میری ، بیا اینبارو مردونگی کن در حق استادت بیشتر تمرین کننننن...!!!*

بهتر نیس اینجوری بگه استادتون؟؟!... بهشم بگو خیلی خشنی... اینجوری با احساسات یه نوازنده ی تازه وارد برخورد نمیکنن...

باز هم اگه مقاومت کرد دیگه بزنید تو مخش واقعا....!!!

virtuoso
Wednesday 9 January 2013, 06:26 PM
البته دوستان جواب های خوبی دادن ولی چون من خودم دبیر هستم (اگه بشه اسم دبیر رو روی من گذاشت) و اتفاقا یه مورد مشابه رو دیدم میخوام خدمتتون عرض کنم که:
اصولا موج منفی دادن با انتقاد کردن فرق می کنه. استاد باید دنبال رفع مشکل باشه. یعنی مثلا بگه شما کم تمرین می کنید یا تمرکز کافی رو ندارید یا ... . نباید بگن اگه بخوای اینجوری بزنی باید ساز رو بذاری کنار. دختر خانم ها هم که معمولا خیلی حساس هستن و توی این مواقع خیلی زود "اعتماد به نفس" خودشون رو از دست می دن. و از دست دادن اعتماد بنفس باعث میشه حتی اگه شما استعداد هم داشته باشید، نتونید خوب ساز بزنید. معمولا بعضی اساتید حوصله ندارن زیاد با هنرجوها راه بیان...
شما در درجه ی اول مشکل رو پیدا کنید (کم تمرین کردن، تمرکز نداشتن، از بین رفتن اعتماد بنفس یا... ممکنه شما خوب ساز می زنید و خودتون فکر می کنید خوب ساز نمی زنید). تمرین مداوم رو داشته باشید و اگه استادتون از نظر تدریس خوب هستن زیاد به این هشدارها گوش ندین ولی اگه خوب تدریس نمی کنن، میتونید استادتون رو عوض کنید. ضمنا اگه یه نفر توی یه زمینه ای استعداد نداشته باشه، خودش باید به این نتیجه برسه که باید سراغ کار دیگه ای بره، نه اینکه دیگران مجبورش کنن که از اون کار صرف نظر کنه.
موفق باشید.

RaziYeH
Wednesday 9 January 2013, 06:38 PM
مریم عزیزم.... از نظر من هم باید اول بشینی و خوب فکر کنی ... اینکه واقعا هدفت چیه ... میخوای چی کار کنی ... اصلا علاقت تا چه حده ...

تو اگر علاقه زیادی به موسیقی داشته باشی ... و در کنار اون استادت ... از نظر درس دادن عالیه ... پس باید تلاشتو بیشتر کنی ...

باید به خودت ثابت کنی که میتونی ... میتونی بهتر از اینی که استادت میگه باشی ... چون تواناییشو داری ... و از همه مهمتر علاقه ...
چون اگر خوب تمرین کرده باشی ... ببین عزیزم ... میگم خوب ... یعنی واقعا براش وقت گداشته باشی ... پس میتونی بر خلاف حرف استادت نوازنده خوبی بشی ...
پس تلاش کن ... به نکاتی که استادت میگه توجه کن ... و تمرین درست داشته باش ... اساتید دوست دارند شاگردهاشون موفق باشند ... و پیشرفت داشته باشند ... این رفتار استادت کاملا عادیه ... پس به دل نگیر .... و در این راهی که انتخاب کردی ... امیدوار و ثابت قدم باش

و این نکته هم در نظر داشته باش ... اگر تواناییشو نداری ... و اون انگیزه و علاقه که باید 1 نوازنده داشته باشه را نداری ....پس وقتتو بیهوده طلف نکن ...

در نهایت خوب فکر کن ... و درست تصمیم بگیر

موفق باشی .... :am

r_a_m_i_n
Wednesday 9 January 2013, 07:36 PM
سلام بچه ها می خواستم ازتون بپرسم که شما اگه جای من بودین چکار می کردین؟ من یکسالیه که کلاس تار میرم توی این یکسال میشه گفت 5 ماه اول سرعت یادگیریم و پیشرفتم عالی بوده ولی بعد از این 5 ماه کم کم دچار افت شدم طوریکه یک جلسه استادم ازدستم راضی بود یک جلسه ناراضی . استادم خیلی خیلی سخت گیره شاید توی این 45 جلسه ایی که رفتم 15 بار بهم گفته که اینجوری اگه پیش بری باید سازو بزاری کنار . نمیدونم شاید من زیادی حساسم ولی وقتی اینجوری میگه واقعا ناامید می شم و تصمیم به کنار گذاشتن سازم میگیرم ولی باز ذاتم نمیزاره و میرم سراغش تا دیروز که داشتم از کتاب دوم کیوان ساکت رو میزدم البته به قول استادم خیلی ساده بدون ریز و بقیه تکنیک ها . چون سخت بود خودشون اینو خواسته بودن . ولی این هفته که همون دیروز باشه کلی ازم ایراد گرفتن و در ضمن بهم گفتن که اینجوری باشه باید سازو بزارم کنار یا فقط میتونم برای خودم بزنم اونم در حد خیلی معمولی و ساده . نمی دونم شاید من خیلی حساسم ولی بدجوری توی ذوقم خورده و تکرار پشت سرهم استادم در این رابطه ایندفعه به قول معروف کاسه صبرمو لبریز کرده . نمیدونم چکار کنم یعنی واقعا باید سازمو بزارم کنار؟؟؟؟ نمی تونم برخورد استادمو تحمل کنم ..... شما اگه جای من بودین چکار می کردین ؟؟؟؟درود .....ببینید شاید استاد شما قلق شما رو و شیوه ی اخلاق شما رو ...پیدا کرده و فهمیده با این حرفا بهتر میتونه باعث بشه مجبور شی تمرین کنی......ممکنه این یکی از دلایلش باشه......شما نباید نا امید بشی.......باید بجاش تمرین کنی....شما در سطح های بالاتر به اساتیدی بر میخوری که هرگز هرگز هیچوقت از هنرجو تعریف نمیکن....بعضیاشون اینجورین....یعنی من به چشم دیدم....عالییی هم که بزنی فوقش میگن بدک نیست.....هیچوقت نمیگن خوبه...........شما باید فراتر از استاد تمرین کنی و جداگانه دنبال پیدا کردن سطخ خودت باشی............1 سال هنوز کتاب 2 هستید؟ یکم سرعت یاد دادن استاد پایینه ..الان باید کتاب 3 یا 4 باشی.....از اینها گذشته به نظر من........به نظر من..هیجوقت سعی نکن این مشکلاتت رو در فضای محازی حل کنی.......چون هرگز به نتیجه نمیرسی.......کا خودتو بکن...تکلیفتو با خودت مشخص کن...و بعد محکم بچسب به اون هدف

m_rv_2008
Wednesday 9 January 2013, 09:19 PM
اوهوم . يه كم شايد من بتونم راهنماييت كنم.من مدتيه كه تدريس رو گذاشتم كنار. ولي اون موقع كه درس ميدادم چون شغل اصلي من موسيقي نبود و نيست يعني يه درآمد ديگه داشتم غير از موسيقي خب حوصله سر و كله زدن با شاگرد تنبل رو نداشتم اگه ميديدم كسي مياد كلاس و تمريناتشو انجام نميده مستقيم بهش ميگفتم كه از هفته ديگه نيا كلاس و تو به درد اين كار نميخوري و اينا. در مورد شما بايد بگم كه اگه اين طوريه خيلي رك برو با استاد صحبت كن كه بي خودي وقتت رو تلف نكني چون همون طوري كه رامين گفت سرعت پيشرفتت كم بوده. البته ما چون از دور نگاه ميكنيم همه چيز رو كه نميفهميم و تو هم خيلي سر بسته مسئله رو بيان كردي. ممكن هم هست كه استاده اصلا از ريختت خوشش نيومده ميخواد دكت كنه كه بري. كه البته اين نامرديه. من خودم اونايي كه مستعد بودن رو خيلي آروم درس ميدادم كه از همون اول بيشتر روي استايل و اينا كار كنن كه از ژايبست درست بار اومده باشن اگه اين طوريه كه از كند بودن پيشرفتت ناراحت نبايد باشي. ميگم باز كه ما از دور داريم به مشكلت نگاه مي كنيم. يه چيز ديگه هم اينه كه اگه با اين استادت به مشكل خوردي و به نظرت اون داره چرت و پرت ميگه خب استاد رو عوض كن. چند سالشه؟ خصوصي ميري يا آموزشگاه عمومي. ببين اينا رو بايد بگي كه ما يه كم اوضاع دستمون بياد. ترجيحا يه درس از كتاب رو كه فكر مي كني خوب اجراش مي كني با درس آخري كه ياد داده رو بزن و ضبط كن بذار رو سايت ببينيم چي كار كردي تا حالا؟ شايد اون راست بگه شايد هم حق با تو باشه .

يه كار ديگه هم كه ميتوني بكني اينه كه توي خونه درسي رو كه تمرين ميكني ضبط كني و بعد خوب گوش كني ببيني اصلا شبيه به چيزي كه بايد باشه هست يا نه ؟ چون تو كلاس خودم هم بودن كسايي كه ميومدن يه چيز عجيبي ميزدن بعد كه من مي گفتم اينا چيه ميزني ميگفتن درسته ديگه . بعد من كه ميزدم ميگفتن خب منم همينو زدم. خيلي عجيب بود. يارو توانايي درست شنيدن رو هم نداشت. خلاصه بايد يه چند تا كار بزني و بذاري رو سايت كه ما بتونيم صادقانه و عادلانه نظر بديم . اين طوري تو هوا نميشه چيزي گفت. ترجيحا تصويري هم بذار كه ببينيم اصلا ساز رو ميتوني تو دست بگيري يا نه ؟ ببخشيد كه رك حرف زدم.

maryamgerami
Thursday 10 January 2013, 07:40 AM
مرسی از نظراتتون . قابل توجه شما باید بگم که استادم کار اصلیش موسیقی نیست یعنی دراصل وقت زیادی برای موسیقی نداره به قول خودش از این هفته که تارشو از کاورش بیرون میاره میره تا هفته دیگه سر کلاس که باز دستی بهش بزنه من شاگرد خنگی نیستم البته خودم اینجور فکر می کنم من همه سوالاتی که استادم ازم میپرسه رو بلدم ولی توی اون موقعه که مثلا میگه این نت رو برام بخون و باهاش پا بزن مثل کسایی که میخوان از یکی بازجویی کنن طوری حرف میزنه که من اصلا یادم میره اسم این نت چی بود . به هر حال از راهنماییاتون متشکرم . استادم فکر کنم 32 یا 33 سالشه کلاسامون هم خصوصیه . حالا نمیدونم چی ربطی داشت به حرف من چون پرسیده بودین گفتم . البته جایی که من زندگی می کنم همین یه آموزشگاه رو داره . و من یا باید سازمو بزارم کنار یا با اخلاق استادم کنار بیام . که البته خودم فکر می کنم استادم حوصله سرو کله زدن باهامو نداره . شاید مقصر من باشم نمی دونم ...............

- - - Updated - - -

درود .....ببینید شاید استاد شما قلق شما رو و شیوه ی اخلاق شما رو ...پیدا کرده و فهمیده با این حرفا بهتر میتونه باعث بشه مجبور شی تمرین کنی......ممکنه این یکی از دلایلش باشه......شما نباید نا امید بشی.......باید بجاش تمرین کنی....شما در سطح های بالاتر به اساتیدی بر میخوری که هرگز هرگز هیچوقت از هنرجو تعریف نمیکن....بعضیاشون اینجورین....یعنی من به چشم دیدم....عالییی هم که بزنی فوقش میگن بدک نیست.....هیچوقت نمیگن خوبه...........شما باید فراتر از استاد تمرین کنی و جداگانه دنبال پیدا کردن سطخ خودت باشی............1 سال هنوز کتاب 2 هستید؟ یکم سرعت یاد دادن استاد پایینه ..الان باید کتاب 3 یا 4 باشی.....از اینها گذشته به نظر من........به نظر من..هیجوقت سعی نکن این مشکلاتت رو در فضای محازی حل کنی.......چون هرگز به نتیجه نمیرسی.......کا خودتو بکن...تکلیفتو با خودت مشخص کن...و بعد محکم بچسب به اون هدف
مرسی رامین خان از نظرتون . البته استادم نظرش اینه که باید پایت رو قوی کنی و نباید دنبال اینکه سریع کتاب عوض کنی باشی من بین کتاب 1 و 2 ساکت کتاب ذوالفنون هم زدم که البته استادم به دلیل مشغله زیادی کاری میشه گفت ماهی یک جلسه به ماموریت میره آنچنان که باید این یکسال , یکسال نیست . من نخواستم مشکلمو حل کنم فقط خواستم ببینم نظر بچه ها در این مورد چیه . .. گفتم شاید اونا هم با چنین مشکلی برخورده باشن و با بیان کردن نظرشون به من بتونن کمک کنن ...

r_a_m_i_n
Thursday 10 January 2013, 10:36 PM
خواهش میکنم.........البته اینکه اول پایه رو قوی کنی یکجور شیوه ی تدریسه.....یه شیوه ی دیگه هم هست که گای باید شاگرد رو به چیزای سخت تر مجبور کنی تا آسون هارو براحتی بتونه بزنه........یعنی گاهی باید تند تند درس داد و شاگردو مجبور کرد که خودشو برسونه.....اینکه شغل اصلیش موسیقی نیست .....زیاد جالب نیست...اما اگه میگی تو شهر شما که نمیدونم کجاست ...همین یه استاد هست پس چاره ای نیست دیگه.......اول از همه تکلیفت رو با خودت مشخص کن.....ببین هدفت چیه......وقتی مشخص شد...بی توجه به حرفای استاد فقط سعی کن پیشرفت کنی.....

m_rv_2008
Sunday 13 January 2013, 08:27 AM
اگه اينا كه گفتي درست باشه پس فقط ميمونه اين كه مشكل تو يه مشكل روانيه. يعني تا ميبينيش استرس ميگيري. اين يه مشكل در مورد موسيقي نيست. بايد از روان شناس كمك بگيري.

amir1055
Monday 14 January 2013, 07:59 AM
دقیقا این مشکلی هست که خانومم با استادشون دارن.
استاد بد اخلاق سخت گیر و بی توجه به مسائل روانی هنرجو و البته با دانش. خانومم تو خونه اثار بسیار دشوار رو بخوبی میزنه ولی درکنار استادشون چنان هول میشن که آرشه کشی رو هم نمی تونن به درستی انجام بدن. این استرسی نیست که خانومم بخودی خود داشته باشن این حسی هست که استاد با سخت گیری های بیجا بهشون منتقل می کنه و سبب پسرفتشون می شه.

بنظر من هم مشکل صد در صد شما نیستید. شما تمرین میکنید استعداد دارید علاقه دارید برا تمرینات وقت میزارید ولی وقتی مدرس شما که شما اون رو به عنوان استاد و کارشناس این ساز میشناسید و حرفشون براتون یک باور هستش به شما میگه ساز زدن رو بزار کنار مطمئنا تمام اون تمریناتی که داشتید بلااثر میشه. استادا باید به مسائلی از این دست خیلی بیشتر از این توجه داشته باشن. فکر می کنند اگه به هنرچو اینطوری بگن این باعث می شه هنرجو بیشتر تمرین کنه.

به هیچ وجه فکرش هم نکنید که ساز رو بزارید کنار.

maryamgerami
Tuesday 15 January 2013, 09:22 AM
سلام دوستان واقعا مرسی از نظراتتون . امروز استادم رفته ماموریت و کلاسم این هفته تشکیل نمیشه. البته من خیلی فکر کردم اولش خواستم بزار کنار بعدش دیدم نمیتونم به خودم گفتم یکی دو جلسه نمیرم تا یکم اعصابم ارومتر بشه و جالب این بود که دیدم بازم نمیتونم . تصمیم گرفتم به این چیزا فکر نکنم و بعد از سه روز دوباره شروع کردم به تمرین کردن . و خوشحالم از تصمیمی که گرفتم .

Milad_Ghorbani
Tuesday 15 January 2013, 02:23 PM
سلام . به نظر من بهترین تصمیم رو گرفتین .

استاد هرچقدر سخت گیر تر باشه دلسوز تر هست . این سخت گیری به معنی اذیت کردن شما نیست بلکه استادتون میخواد شما تمام تلاشتون رو کنید و خودتون رو باور کنید تا یک فرد مفید تحویل جامعه موسیقی بده که این حس در خیلی از اساتید متاسفانه نیست !

melika1377
Saturday 23 March 2013, 04:48 PM
دوست عزیزم سلام من یه سال ویولن میزنم
استادم هر وقت لازم باشه تنبیه میکنه (آرشه میزنه تو سرم :21::21:) هر وقت لازم باشه داد میزنه
هر وقت هم لازم باشه تشویق میکنه
مطمئن باش استاد شما هم فقط واسه تمرین و تلاش بیشتر شما این حرفو میزنه
من کلاسم خصوصی و هر وقت بخوام میتونم وقت کلاس تنظیک کنم خودم گذاشتم دو هفته یه بار بهم گفتن که تا تمرین نکردی جلسه بعد نیا کلاس
من کلی تمرین کردم
دو هفته بعد بهشون اس ام اس دادم که ( استاد اجازه هست بیام کلاس)
برداشته بهم داده
سلام من فردا نیستم بهت اس میدم واسه کلاس در ضمن باید خوب تمرین کنی که خوب درس پس بدی):22:
مامان ما هم این اس ا م اس خونده
هی گیر میداد پشو برو تمرین کن . استادت حق داره تو 24 ساعته تو اینترنتی)
تو فیس بوک هم هر وقت میرم استادم هم آن میاد بهم میگه به جای این که بیای این جا برو تمرین کن
واالا ما میترسیم بریم فیس بوک دیگه
استاد دلسوز ما داریم :21:

maryamgerami
Sunday 24 March 2013, 09:34 AM
ميلكا جان فكر مي كنم استاد شما خيلي خيلي ديگه دلسوز باشه يه جورايي شورشو در اورده. ولي بازم جالبه كه همه دست به دست هم دادن كه شما تمرين كني حالا خوبه اينجوري بهتره . من كه تا سازمو دست مي گيرم همه دست مي گيرن به سرشون ميگن واي باز مي خواد ساز بزنه ديگه بعضي وقتها روم نميشه دست بهش بزنم اگه دست خودم بود 24 ساعته تار ميزدم ولي حيف كه نميزارن .....

ac120
Sunday 24 March 2013, 01:13 PM
البته این ربط به موسیقی نداره ولی ما مدار منطقی یه استاد داشتیم
این شدیدا بد اخلاق بود اصلا کسی جیکش در نمیومد سرکلاس این!
ما میگفتیم بابا این دیگه کیه
ولی یک درسی داد که سر ترم با معدل عالی پاس شدیم!
ولی به نظرم موسیقی فرق داره قضیش توی موسیقی عجله نیست که مثلا اخر ترم باید فلان قطعه رو بلد باشی! بر حسب استعداد و زمان تمرین شما ممکنه 3 ماه بعد کلی قطعه ها رو خوب بزنی
و ممکنم هست که اصلا ول کنی
به نظر من توی موسیقی استاد باید مثل یک هنر مند رفتار کنه