PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید تار

mohammad_983
Wednesday 16 January 2013, 12:12 PM
سلام دوستان
به راهنمایی میخواستم
من قصد دارم یه تار خوب بگیرم با بودجه 2 تومن.
ضمنا اشنایی با ساز ندارم فقط از چند نفر پرسیدم گفتند ساز خوب بگیر از این ارزون ها نگیر بکارت نمیاد.
1- حالا یکی آقای رمضانی(فروشگاه نوا پیچ شمرون) رو معرفی کرده. اون گفت تار خجسته داره 2200 و تار علیاری داره 1800
میخواستم بدونم اولا واقعا ادم قابل اعتمادی هست. نرم اونجا ببینه مبتدی هستم بهم بندازه
2-راستی اساسا روی ساز چقدر میشه تخفیف گرفت یعنی چقدر مرسومه
3- توی اینترنت سایت خجسته رو پیدا کردم. تلفنش بود با خودش صحبت کردم. اون گفت یه سری داریم از 2 تا 2.5
یه موردم هست که قبلا فروخته بودمش طرف الان نمیخوادش برام اورده ازش 2 خریدم همون 2 میفروشم. اما بیرون بخوای بگیری 2800 هستش.
این استاد خجسته رو کسی با خلقیاتش اشناست. ادم منصفی هست. من چون مبتدی هستم نمیدونم خودم برم پیش اینها سرم کلاه نمیره؟!!
ممنون میشم راهنماییم کنید

راستی تار برزی چطوره؟ مستقیم برم از خودش بگیرم خوبه؟ قابل اعتماده؟

maryamgerami
Wednesday 16 January 2013, 05:48 PM
سلام دوست عزیز. به نظر بنده شما اگر از استادتون راهنمایی بخواین بهتره . من تارم رو استادم برام گرفته بالاخره چون استادن سرشون کلاه نمیره واینکه بهتر میدونن چه سازی خوبه و به درد میخوره . من تارم از اصفهان گرفتم . اگه خواستین خودتون تار بگیرین باید از سازندش بگیرین خیلی واضح و روشنه وقتی از سازنده بگیرین هم قیمت منصفانه تره و هم اینکه میشه روش حساب کرد البته من هم مبتدی هستم ولی با ساز دوتومنی شروع نکردم بالاخره هرکسی نظرش فرق می کنه .

mohammad_983
Wednesday 16 January 2013, 08:20 PM
ممنون از راهنمائیت. حقیقت این من هنوز استادی پیدا نکردم درواقع هنوز کلاس نمیرم. اما یکی از دوستانم که 15 سالی هست نوازنده است و حرفه ای کار می کنه بهم برزی و خجسته رو پیشنهاد کرد. البته اون همین اقای رمضانی رو معرفی کرد. من خودم از طریق اینترنت خود خجسته رو شماره ش رو پیدا کردم. حالا مشکلم اینه این دوست من تهران هست. کارگاه خجسته عظیمه کرج. روم نمیشه بگم یک روز کار و زندگیت رو ول کن با من بیا بریم ساز بخریم.
حالا موندم چه کنم. اگه خودم برم ساز خوبی بهم میده. چون شنیدم اینها با اینکه اسم و رسمی دارند بازم سازهای کیفیت پایین هم دارند!

Narciso
Wednesday 16 January 2013, 09:44 PM
دوست گرامی برای خرید تار باید با همون دوستتون به کارگاه یکی از همین سازنده ها که گفتین برین و سازها رو ایشون تست کنن از همه لحاظ بعد خرید رو انجام بدین. صرفا اسم و رسم یه سازنده نمیتونه سازهای ساخت ِ اون سازنده ها رو تایید کنه.

r_a_m_i_n
Wednesday 16 January 2013, 11:54 PM
آره سازهایایرانی........اونم تار...باید حتما با کسی که وارد باشه برید خرید

mohammad_983
Friday 18 January 2013, 03:10 PM
نگفتید خجسته بنظرتون بهتره یا برزی؟

m_b
Friday 18 January 2013, 05:28 PM
استاد من یه تار خجسته داره صداش محشرررررررره...
البته نمیشه گفت خجسته بهتره یا برزی...هردوشون کارهای خوب دارن
ولی این تار خجسته ای که استاد من داره واقعااااا عاااالیه

r_a_m_i_n
Friday 18 January 2013, 10:23 PM
از لحاظ اسمی برزی بهتره....اما باید حتمااا با ساز زد و شنید....همینطوری نمیشه نظر داد

- - - Updated - - -

از لحاظ اسمی برزی بهتره....اما باید حتمااا با ساز زد و شنید....همینطوری نمیشه نظر داد

mehdi m
Tuesday 22 January 2013, 11:04 PM
از دوستان کسی شماره ای از آقای علی یاری داره؟

adell
Thursday 24 January 2013, 07:11 PM
سلام بر دوستان هنرمند و هنر دوست
کسی از دوستان هست که تار مهر آقای بیشه ای رو داشته باشه یا راجع بهش شناخت داشته باشه؟
ممنون میشم راجع به کیفیت تار بیشه ای(صدا+صنعت) و همینطور قیمت راهنمایی کنید
ممنون

ghaab
Monday 16 September 2013, 08:19 PM
سلام دوست عزیز ...تارهای این عزیزان (خجسته و ابراهیم برزی) خیلی جالب نیستند...بنده شخصا خدمت این عزیزان رفتم و چندین تار از این دوستان دیدم ولی متاسفانه کارهای این عزیزان در حد اسم و رسمشون نیست و با قیمت های بالایی فروخته میشن...نمیدونم این عزیزان به چه صورت اینقدر معروف شدند...بنده هم با توجه به صحبت هایی که شنیده بودم خدمت این عزیزان رسیدم...به هر حال هر طور که صلاح میدونید عمل کنید,از بابت راهنمایی عرض کردم...در ضمن سازنده ها اینقدرها ساده نیستند سازی رو که آماده می کنند به مغازه دار بخاطر شرایط فروش بیشتر و راحت تر, ارزان تر می فروشند...طبیعیست که شما یا دوستان دیگر شرایط یک مغازه دار رو نخواهید داشت...به نظر بنده تمام کارهای این عزیزان بصورت آماده در مغارها موجود میباشد حتی سازندگان بسیاری که ما نمیشناسیم و به راحتی می توان کارهای این عزیزان را ارزیابی کرد در صورتی که ساز سفارشی مثل هندوانه سر بسته است و بدلیل هنر دستی این امکان وجود دارد که ساز هنگام تحویل از بابت صدا و صنعت مورد پسند شما نباشد...موفق و پیروز باشید.

tazvir
Monday 16 September 2013, 09:54 PM
با سلام هر چند تاپیک مرده بالا امده و یوزر محترم قاب جوابی برای استارتر محترم داشتن و مجددا هر چند که استارتر محترم تار خودشون رو خریدن(تارخجسته) ولی لازم دونستم مطلبی رو عرض کنم اینکه در زمان سفارش ساز شما میتوانید شرط صدای خوب را لحاظ کنید حالا هر سازنده ای که باشد فرقی نمیکند من مدافع هیچ سازنده ای نیستم ولی براحتی نباید کار ایشان را زیر سوال برد ممکن هست برای شما صدای ساز جالب نبوده باشد چون تا حدودی سلیقه ای هست مثلا میزان زنگ صدا یا شفافیت وغیره به همین علت بهتر بود در راهنمایی مانند دیگران که شرط صدای خوب را عنوان کردند شما نیز همینطور عمل میکردید

موفق و سربلند باشید

ghaab
Tuesday 17 September 2013, 12:02 AM
در نوشته های کاربر محترم این پست mohammad_983, مطلبی در مورد تار خریداری شده توسط ایشان ندیدم لطفا بنده را از این بابت مطلع سازید....دوست عزیز, سازنده اگر سازنده ی مجربی باشد نیازی به شرط و شروط برای صدای خوب نیست...همچنین اگر منظور جنس صدای دلخواه است میتوان گفت در بازار, سازهای متفاوتی از سازندگان مختلف با جنس صدای متفاوت موجود و به راحتی قابل دسترس و ارزیابی است که امکان انتخاب صدای دلخواه را با تنوع بیشتر برای خریدار به آسانی فراهم میکند(بخصوص برای عزیزان مبتدی که آشنایی و ذهنیتی نسبت به جنس صداها ندارند)....و اما در مورد مسئله ای که فرمودید باید خدمتتان عرض کنم ملاک ارزیابی یک هنرمند در هر زمینه ای تنها به خلق یک یا تعداد معدودی اثر منوط نمی شود...بنده با توجه به کارهای متعددی که از این عزیزان در نظر داشتم این مورد را عنوان کردم, همچنین بر خلاف فرمایش شما در خصوص سهولت بیان این مطالب ار طرف بنده, باید متذکر شوم که در بیان این گفته ها علاوه بر تجربه شخصی بنده حقیر نظر بسیاری از عزیزان نوازنده (که بالغ بر 20 سال سابقه نوازندگی و آموزش در این زمینه را دارند) و چند تن از اساتید قدیمی که به دلایلی از گفتن نامشان معذورم و چند تن از دوستانی که سازهای این عزیزان را خریداری کرده اند و در تماس های تلفنی با آنها (بعد از گذشت زمان و تجربه بیشتر در نوازندگی)از بابت قیمت و تار ابراز پشیمانی کرده اند ,در نظر گرفته شده و مطالب عنوان شده به هیچ عنوان تصادفی نمی باشد...همچنین بر خلاف نظر شما که فرموده اید دوستان در راهنماییشان شرط صدای خوب را عنوان کرده اند و ادبیات بنده نیز ترجیحا باید همینطور باشد..لازم میدانم این نکته را متذکر شوم که دوستان فقط به این مسئله اکتفا نکرده و از سازهای این عزیزان بسیار تعریف و تمجید کرده اند(حتی در تاپیک های دیگر) و در این رابطه از جانب شخص شما سخنی نشنیدیم!!! بنابر این, حق طبیعی بنده است که در نهایت صداقت, نظر خود را در این بازار آشفته هنری (که تعداد کثیری نان به یکدیگر قرض میدهند) ابراز دارم و جای هیچگونه گله و شکایت نیست...*لازم به ذکر است در مطالب گفته شده قصد بی احترامی به هیچ یک از دوستان و نظر آنها نداشته و ندارم و قطعا نظر برخی دوستان سهوا یا بدلیل نداشتن تجربه یا اطلاعات کافی بوده و بنده به عنوان یک کاربر, قصد راهنمایی به دیگر عزیزان را داشته و صحبت های بنده صرفا به منظور دقت بیشتر این عزیزان در هنگام تهیه ساز می باشد.طبیعتا قضاوت و انتخاب به عهده آنهاست و مسئولیتی متوجه بنده نخواهد بود*... به هر حال از اینکه بنده را مورد لطف خود قرار دادید بسیار ممنونم و از نظرات و انتقادات شما سپاسگزارم...با آرزوی توفیق روزافزون برای تمامی هنرمندان.

tazvir
Tuesday 17 September 2013, 03:34 PM
با سلام مجدد به همه کاربران محترم

کاربر محترم قاب شما اگر در تاپیک<< مهرسه تار یا تارشما چیست >> نگاهی میکردید قطعا نوشته ایشان را ملاحضه میکردید معهذا همانگونه که خواهید دید ایشان خرید خود را نموده اند . من نیز هرگز جسارت نکرده و به شما نگفتم که شما خدای ناکرده خبطی مرتکب شده اید و همانگونه که در انتهای مطلب خود عنوان کردم (بهتر بود) فقط شما را در جهت توصیه بهتر راهنمایی کردم امید آن که شما این توصیه را حمل بر مطلب دیگری نکرده باشید . زیرا نگارنده قصدی جز این نداشته و نخواهد داشت.
موفق و سربلند باشید انشالله

ghaab
Tuesday 17 September 2013, 05:38 PM
با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز...از بابت اطلاع رسانیتان در خصوص خرید تار توسط این کاربر ممنونم. ولیکن از نظر بنده مطالب عنوان شده در هر تاپیک مستقل از تاپیک دیگر بوده و کاربران موظف هستند در حیطه ی موضوعات مطرح شده بحث و اظهار نظر کنند و مسئولیت پراکندگی مطالب متوجه دیگر عزیزان نمی گردد از این رو خوشحال میشدم که انتقادی از جانب شما بر بنده وارد نمیشد...با تشکر

ramin253
Tuesday 17 September 2013, 10:25 PM
سلام من یه تار خریدم که مهرش فکر می کنم امین باشه میشه دوستان لطف کنید و عکس مهر امین رو بزارید تا مطمئن بشم ممنون