PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در آوردن صدای نی!

darzin
Wednesday 16 January 2013, 03:20 PM
سلام
من تازه نی خریدم
اول برای در آوردن صداش مشکل داشتم ولی الان از هنجره ام هم استفاده میکنم ، یعنی فقط فوت نمیکنم و از گلوم صدا میاد و بدون نی هم میتونم چنین صدایی رو (نه عین وقتی با نی میزنم) در بیارم
این کار اشتباهه؟ درستش چجوریه لطفا راهنمایی کنید

mahdi_norouzi
Sunday 20 January 2013, 12:05 PM
سلام ودرود

آخه عزیز من این چهههههههههههههههههههه حرفیههههههههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟

از هنجرهههههههههههههه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اولاکه باید از یه استاد کمک بگیری دوما دراوردن صدای نی با لب وزبون ممکنه نه با هنجره سوما به صورت نوشتاری درست نمیشه توضیح داد
ولی باید بگم که سر نی رو به وسیله اون سر فلزی یا پلاستیکیش مابین دوتا دندون جلویی قرار میدی وزبونت رو به برا مدگی پشت دندان های جلو میچسبونی بعد فوت میکنی دقت کن هوا باید وارد نی بشه اگه وارد شد کار حله همون صدای فشار هوا رو که داخل نی حس کردی من نوید درآوردن صدای نی رو به شما میدم ولی باید روش تمرین کنی 1ساعت 2ساعت 10ساعت 1روز 1هفته بستگی به دقت خودت داره من خودم توی دوروز درآوردم..............سوالی بود در خدمتیم

darzin
Sunday 20 January 2013, 03:25 PM
ممنون مهدی جان بالاخره درست صداشو در آوردم!

mahdi_norouzi
Monday 21 January 2013, 12:11 PM
آفرین روش تمرین کن تا صدات تمیز بشه....

alireza_kda
Monday 11 February 2013, 10:14 AM
سلام
من تازه نی خریدم
اول برای در آوردن صداش مشکل داشتم ولی الان از هنجره ام هم استفاده میکنم ، یعنی فقط فوت نمیکنم و از گلوم صدا میاد و بدون نی هم میتونم چنین صدایی رو (نه عین وقتی با نی میزنم) در بیارم
این کار اشتباهه؟ درستش چجوریه لطفا راهنمایی کنید
:17: :21: :21: :41:

darzin
Wednesday 17 April 2013, 05:43 PM
:17: :21: :21: :41:

چه با فرهنگ و شخصیت.... :)

m.atfi
Tuesday 23 April 2013, 11:48 AM
به این لینک مراجعه کنید
You can see links before reply

mnby_63
Thursday 29 October 2015, 04:57 PM
مرسی آقا مهدی بالاخره صداش درومد............:redguitar::redguitar::am

mirzanezhad
Sunday 24 July 2016, 01:04 AM
سلام دوست عزیز خوب هستین.عاقا من ی یک هفته ایی هست ک نی گرفتم ولی متاسفانه هر کاری میکنم صدا نمیده.کل روش هاشو رفتم مثلا یکی میگه بگو پ اونیکی میگه ت بگو یکی میگت بگو کیش یگی دیگه میگه بگو هیس والی اخر..دیگه موندم چیکار کنم بتابر موقعیتمم نمیتونم برم پیش استاد یعنی وقتشو ندارم.شما میشه لطف کنین بگین ک چطوری باید دمید تو ساز فقط روش اصولیشو بدونم دیگه با تمرین شاید بتونم صداشو دربیارم.تشکر

Paiiz123
Thursday 1 December 2016, 09:35 AM
سلام.با نی بی صدام با تمام وجود و احساسم به شما خسته نباشید میگم و تشکر فراوان دارم.منم عاشق نی هستم.مدتی که میرم کلاس ولی صدای نی رو نمیتونم دربیارم.روزی سه چهار ساعت تمرین میکنم ولی اصولیشو چون بلد نیستم صداش درنمیاد.واقعا یه استاد دلسوز میخوام خدایی کمکم کنید ...

soltanejam
Thursday 1 December 2016, 10:13 AM
سلام.با نی بی صدام با تمام وجود و احساسم به شما خسته نباشید میگم و تشکر فراوان دارم.منم عاشق نی هستم.مدتی که میرم کلاس ولی صدای نی رو نمیتونم دربیارم.روزی سه چهار ساعت تمرین میکنم ولی اصولیشو چون بلد نیستم صداش درنمیاد.واقعا یه استاد دلسوز میخوام خدایی کمکم کنید ...
تمرین میخاد نی رو بزار لای دندونات زبون رو بزار پشت لبه نی بگو :ششششش. لب و عضلات حنجره و عضلات بدنت نباید سفت بشه. زبون رو یکم سفت کن و حالت عضلانی بهش بده . مثل یک قوس رنگین کمون.

ashkan3
Thursday 1 December 2016, 08:50 PM
دوستان روشهای تولید صدارو گفتن اما تنها روش دمیدن در نی نیست که نیاز به تمرین نداره دوست عزیزم بلکه نحوه در دست گرفتن نی و زاویه و نحوه نگهداریش هم تاثیر بسزایی در تولید و نوع صدای ساز داره و همچنین همزمان با تولید صدا باید نحوه تنفس در هنگام نواحتن رو هم تمرین کنین تا به شمکل بر نخورین. نی سازی نیست که سریع ادم بتونه توش وارد بشه اما اگر وقت بزارین زود در تولید صدا پیشرفت میکنین
.

کانال تلگرام موسیقی شناسی ایران: Telegram.me/IranMusicology

Paiiz123
Friday 2 December 2016, 07:25 AM
سلام و ممنون از راهنمایی های شما دوستان.من چطوری میتونم با یه استاد خوب ارتباط تلفنی داشته باشم.ازتون ممنون میشم کمکم کنید.یه سوال.اون طرف لب که نی توش قرار میگیره که بسته میشه بالب تا وسط نی.حالا اون طرفی که بازه هوا باید کلا داخل نی بشه.یعنی از اون طرفی که بازه هوا بیاد بیرون یا اینکه همه هوا باید کلا بره تو نی.به خاطر اینکه وقت میزارید و تجربه هاتونو به مبتدیا یاد میدید دوباره تشکر میکنم.لطفا این سوالمو جواب بدین که من چکار کنم.

rashidnoruzi
Sunday 19 May 2019, 01:00 PM
سلام مهدی.بچه کجایی عزیز

Peyman0425
Thursday 18 November 2021, 08:24 PM
سلام
همون حنجره کاملا صحیحه