PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نیاز فوری به کمک - نرم افزار سونار 8

STNHZ
Thursday 7 February 2013, 05:26 PM
سلام. من تازه میخوام با نرم افزار سونار8 کار کنم و هیچی ازش حالیم نیست.
کیبوردم رو با فیش میدی به کارت صوتی وصل کرده ام و کل چیزایی که کشف کردم اینه که یه track جدید میدی ایجاد کنم و بزنم روی record بعد انتظار دارم چیزی که میزنم record شه اما نمیشه :((
نمیدونم اصلا کارت صوتیمو میشناسه یا نه؟!!!! :دی
علاوه بر این وقتی این مشکل حل شد نمیدونم چطوری از صدای vst هام برای صدایی که ضبط میکنم استفاده کنم.
خیلی فوریه کمک کنید :(

Honey_Shababi
Thursday 7 February 2013, 05:33 PM
سلام. من تازه میخوام با نرم افزار سونار8 کار کنم و هیچی ازش حالیم نیست.
کیبوردم رو با فیش میدی به کارت صوتی وصل کرده ام و کل چیزایی که کشف کردم اینه که یه track جدید میدی ایجاد کنم و بزنم روی record بعد انتظار دارم چیزی که میزنم record شه اما نمیشه :((
نمیدونم اصلا کارت صوتیمو میشناسه یا نه؟!!!! :دی
علاوه بر این وقتی این مشکل حل شد نمیدونم چطوری از صدای vst هام برای صدایی که ضبط میکنم استفاده کنم.
خیلی فوریه کمک کنید :(

سلام
کارت صداتون چی هست؟ توضیح بدید که کابل میدی رو چطوری به کارت صدا وصل کردید؟ منظورم اینه که midi in و midi out رو به کجا وصل کردید؟ ... راستی بالاخره سونار 8 یا 9 ؟ :دی

STNHZ
Thursday 7 February 2013, 05:37 PM
سونار هشت.
کارت صدای xfi fatality
(creative)
با فیش اتصال میدی، midi-in و midi out رو به midi out و ,idi in کیبوردم وصل کردم.
مارکش هم یاماها 2100

Honey_Shababi
Thursday 7 February 2013, 05:49 PM
سونار هشت.
کارت صدای xfi fatality
(creative)
با فیش اتصال میدی، midi-in و midi out رو به midi out و ,idi in کیبوردم وصل کردم.
مارکش هم یاماها 2100

سونار هشت؟! ... اسم تاپیک رو آخه نوشتید سونار 9 :) ... الان اصلاحش میکنم.

بايد midi in كابل به midi out كيبرد و midi out كابل به midi in كيبرد وصل بشه. اگه این مورد رو درست انجام دادید، باید یه جایی تو برنامه پیدا کنید تحت عنوان device setup بعد باید کابل میدی رو برای نرم افزار انتخاب کنید تا بتونه اون رو بشناسه. من متاسفانه سونار کار نکردم وگرنه بیشتر راهنماییتون میکردم.

STNHZ
Thursday 7 February 2013, 05:56 PM
خب پس خداراشکر تا اونجاش درسته.
من خیلی از تاپیک های مربوط به این موضوع رو خوندم یه جای دیگه هم همینو گفته بودید اما نتونستم تو خود نرم افزار چنین چیزی پیدا کنم.
کسی رو هم نمی شناسید که بتونه بیشتر راهنماییم کنه؟

Honey_Shababi
Thursday 7 February 2013, 06:10 PM
خب پس خداراشکر تا اونجاش درسته.
من خیلی از تاپیک های مربوط به این موضوع رو خوندم یه جای دیگه هم همینو گفته بودید اما نتونستم تو خود نرم افزار چنین چیزی پیدا کنم.
کسی رو هم نمی شناسید که بتونه بیشتر راهنماییم کنه؟

طبق جستجویی که در گوگل داشتم، یه چیزایی رو تونستم پیدا کنم.

برای تنظیم midi باید به مسیر زیر برید:

Edit Menu >> Preferences

از اونجا میتونید تنظیمات سخت افزاری که شامل انتخاب کارت صدا و تنظیم midi و ... میشه رو انجام بدید.

STNHZ
Thursday 7 February 2013, 06:14 PM
یه چیزی شبیه پیدا کردم.
options->midi device
اما صفحه ای که باز می شه جایی برای تعریف نداره. عملا صفحه ش این شکلیه:

Honey_Shababi
Thursday 7 February 2013, 06:18 PM
یه چیزی شبیه پیدا کردم.
options->midi device
اما صفحه ای که باز می شه جایی برای تعریف نداره. عملا صفحه ش این شکلیه:

ببخشید من عکسی نمیبینم!

لطفا لینک عکس رو قرار بدید.

STNHZ
Thursday 7 February 2013, 06:21 PM
ای وای آدرسش paste نشده : دی
You can see links before reply

- - - Updated - - -

همونطور که می بینید input خالیه. اما جایی پیدا نمی کنم که چیزی براش تعریف کنم

Honey_Shababi
Thursday 7 February 2013, 06:23 PM
ای وای آدرسش paste نشده : دی

- - - Updated - - -

همونطور که می بینید input خالیه. اما جایی پیدا نمی کنم که چیزی براش تعریف کنم

خب پس اتصال به درستی برقرار نشده. باید کابل رو درست وصل کنید تا در Input نمایش داده بشه.

اگه ممکنه یه عکس از نحوه اتصال کابل به کیبرد و کارت صداتون رو قرار بدید.

r_a_m_i_n
Thursday 7 February 2013, 06:47 PM
سلام. من تازه میخوام با نرم افزار سونار8 کار کنم و هیچی ازش حالیم نیست.کیبوردم رو با فیش میدی به کارت صوتی وصل کرده ام و کل چیزایی که کشف کردم اینه که یه track جدید میدی ایجاد کنم و بزنم روی record بعد انتظار دارم چیزی که میزنم record شه اما نمیشه :((نمیدونم اصلا کارت صوتیمو میشناسه یا نه؟!!!! :دیعلاوه بر این وقتی این مشکل حل شد نمیدونم چطوری از صدای vst هام برای صدایی که ضبط میکنم استفاده کنم.خیلی فوریه کمک کنید :(چه نرم افزار سختی رو واسه شروع انتخاب کردی

STNHZ
Thursday 7 February 2013, 06:57 PM
این اتصال به کامپیوترم:

اینم اتصال به کیبورد:

سیمها رو دوباره چک کردم. همونطور که گفتید in به out وصل شده و بالعکس

- - - Updated - - -

چه نرم افزار سختی رو واسه شروع انتخاب کردی
چه میشه کرد استادم میگن با این کار کن و فایلشم اون هفته ازم میخواد :((((

Honey_Shababi
Thursday 7 February 2013, 06:58 PM
این اتصال به کامپیوترم:

اینم اتصال به کیبورد:

سیمها رو دوباره چک کردم. همونطور که گفتید in به out وصل شده و بالعکس

برای کارت صدا نباید مثل کیبرد باشه. یعنی in برای کارت صدا باید به همون in وصل بشه. برای اتصال کابل به کیبرد فقط برعکسش هست.

STNHZ
Thursday 7 February 2013, 07:02 PM
من متوجه منظورتون نمیشم. فیش ها که تفاوتی نمی کنند. فقط کارت صدا و کیبورده که in و out داره. الان هم in کارت صدا از طریق فیش متصل شده به out کیبورد. و بالعکس.

Honey_Shababi
Thursday 7 February 2013, 07:12 PM
من متوجه منظورتون نمیشم. فیش ها که تفاوتی نمی کنند. فقط کارت صدا و کیبورده که in و out داره. الان هم in کارت صدا از طریق فیش متصل شده به out کیبورد. و بالعکس.

منظورم رو بد گفتم

درسته ... شما درست وصل کردید. پس به احتمال زیاد کابلتون خرابه.

STNHZ
Thursday 7 February 2013, 07:42 PM
یعنی اگه کابل جدید بخرم بیام امیدی هست که درست بشه...؟
میتونید لطفا راهنماییم کنید که از کجا بخرم و چطوری مطمئن باشم که سالمه؟

Honey_Shababi
Thursday 7 February 2013, 08:07 PM
یعنی اگه کابل جدید بخرم بیام امیدی هست که درست بشه...؟
میتونید لطفا راهنماییم کنید که از کجا بخرم و چطوری مطمئن باشم که سالمه؟

راستش من هنوز 100 در صد مطمئن نیستم که کابل شما خراب هست یا نه. فقط احتمال دادم.

با نرم افزار های موسیقی دیگه هم تستش کنید. یا سیتمتون رو restart کنید و دوباره آزمایش کنید و ...

STNHZ
Thursday 7 February 2013, 08:28 PM
نرم افزار دیگه که بشه روش تست کرد فقط adobe audition داشتم.
اونجا هم (نمیدونستم کجا چک کنم) record که نتونستم انجام بدم. بعدش این جا رو کشف کردم:
edit-> keyboard shortcuts and midi triggers
یه صفحه مربوط به shortcut ها. سمت راست این صفحه نوشته بود MIDI In: None و این None غیر قابل تغییر بود (یه لیست غیر فعال)
اونو توی عکس با فلش قرمز مشخص کردم.
اینم عکسش:

Honey_Shababi
Thursday 7 February 2013, 08:41 PM
نرم افزار دیگه که بشه روش تست کرد فقط adobe audition داشتم.
اونجا هم (نمیدونستم کجا چک کنم) record که نتونستم انجام بدم. بعدش این جا رو کشف کردم:
edit-> keyboard shortcuts and midi triggers
یه صفحه مربوط به shortcut ها. سمت راست این صفحه نوشته بود MIDI In: None و این None غیر قابل تغییر بود (یه لیست غیر فعال)
اونو توی عکس با فلش قرمز مشخص کردم.
اینم عکسش:

راستی یه سوال مهم

شما درایور کارت صداتون رو نصب کردید؟

STNHZ
Thursday 7 February 2013, 08:45 PM
نمیدونم :دی
یک ماه پیش که کامپیوتر رو دادم مغازه واسه تغییر ویندوز کارت صدا و ... رو همون جا واسم نصب کردن. ببینم جواب میده؟ میپرسم از مسئولش.

Honey_Shababi
Thursday 7 February 2013, 08:52 PM
نمیدونم :دی
یک ماه پیش که کامپیوتر رو دادم مغازه واسه تغییر ویندوز کارت صدا و ... رو همون جا واسم نصب کردن. ببینم جواب میده؟ میپرسم از مسئولش.

این رو میخواستم بگم که اگه سی دی درایور نصب نشه، به هیچ عنوان نمیشه به درستی ازش استفاده کرد.

ولی ای کاش یه کارت صدا برای هدف موسیقیایی میگرفتین. چون کارت صداهای creative برای کار موزیک خوب نیستن. این کارت صداها بیشتر برای بازی و ... به کار میرن.

برای کار موزیک باید از کارت صداهای اکسترنال مثل m-audio , focusrite , motu , tcelectronic , ... استفاده کرد.

STNHZ
Thursday 7 February 2013, 09:17 PM
خب درایورم نصب بود :|

Dj_MAN
Thursday 7 February 2013, 10:52 PM
سلام -

به این ترتیب عمل کن :

1- سی دی سونارت رو بنداز دور !!!!!!! ( کاملا جدی گفتم )

2- FL stodio رو نصب کن .... با افزونه ASio .... اگه شناخته شد تجهیزاتت ، پس به لحاظ سخت افزاری مشکلی وجود نداره

3- مطمئن شو که درایورت با ویندوز میخونه به لحاظ 64 و 32 بیت

4 - اگه کابل میدیت سالم باشه و به درستی به کارت صدا متصل باشه وقتی یه نت میزنی یه چراغی چیزی روی کارت صدا باید باشه که روشن خاموش بشه ( همه دستگاهها اینو ندارن )

5- برای کار با نرم افزار نیاز نداری کابل MIDI Out کارت صدا به MIDI In کیبورد وصل بشه .... همون یه کابل از کیبورد اوت و به کارت صدا "این" کفایت میکنه

6 - از شرکت کریتیو آخرین آپدیت درایور کارت صدات رو بگیر و نصب کن

7 - تنظیمات درون میدی کیبورد رو چک کن .... شاید Midi out فعال نشده باشه

8- اگه باز همه چیز درست بود کابل میدی رو عوض کن شاید خراب باشه

9 - نرم افزار کیوبیس رو بعنوان DAW نصب کن و استفاده کن - کوچکترین دلیلش اینه که بهترین ارتباط رو با سخت افزارهای مختلف داره

10 - نرم افزار کارت صدای آنبوردت رو حذف کن و از دیوایس منیجر Disable کن

در ضمن تجهیزات شرکت کریتیو تا اونجایی که من اطلاع دارم سطح مبتدی دارن و کلا پخش کننده های خوبی هستند ... بدرد کار میکس مستر و آهنگسازی نمی خورن

راستی پروتولز 10 هم اومده که دیگه با هر کارت صدایی و روی هر سیستمی نصب میشه و کار میکنه !!!