PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قضاوت زودهنگام در مورد موسیقی «متال» در ایران

mahy
Saturday 9 February 2013, 01:18 AM
معتاد، خلاف کار، دیوانه، فاسد، غیرطبیعی، ضدخدا، شیطان پرست وانواع و اقسام برچسبهایی از این قبیل. اینها معمولا اولین برچسب هایی است که به نوازندگان موسیقی سبک متال زده میشود و شاید شایع ترین برداشتی است که طیف عمومی مردم ایران (و یا شاید در خیلی از نقاط جهان) از اعضای یک گروه موسیقی متال دارند. شاید در خوش بینانه ترین حالت ممکن است لقب غیرطبیعی و آنرمال اولین چیزی باشد که به ذهن یک شنونده ناآشنا با موسیقی متال می رسد. برداشتهایی که شاید در نگاه اول اجتناب ناپذیر و در عمل بی انصافانه باشد. فرم آرایش چهره و مو، لباسهای نامتعارف و جنس صدای موسیقی راک از دیگر عواملی هستند که چنین پیش داوریی را آسانتر میکنند. به خصوص برای مردم ایران، به تجربه ثابت شده که یکی از عادات مذموم مردم ما قضاوت و داوری کردن بر اساس ظاهر افراد است....

موسیقی متال در ذات موسیقی اعتراض است و به طور طبیعی ذات اعتراضی آن شباهتی به جریان عامه پسندی که در جامعه وجود داشته و مقبول اکثریت است باقی نمی گذارد. در بسیاری از کشورها از جمله کشور ما، ایران، این عدم تشابه به موسیقی مردم پسندتر و مقبول تر توسط عامه مردم، باعث شده تا پذیرش آن نیز برای مردم سخت تر شود. سنتی تر بودن جامعه خود مزید بر علت است.

ساز بندی موسیقی متال و استفاده از یک مجموعه ساز بندی مینیمال، معمولا دو گیتار الکتریک، یک گیتار بیس، یک سِت درامز و گاهاً کیبرد و ذاتِ صدای دیستورشن ایجاد شده توسط امپلی فایرهای Tube Driven گیتار و صدای گاهاً غیر طبیعی خواندن خواننده و متن اشعار باعث می شوند که شنونده ای که گوشش با صدای موسیقی متال آشنا نیست آنرا غیر طبیعی و گوشخراش بیابد. در حالی که تمامی آنچه با آن روبرو هستیم فقط نوعی از موسیقی است! نه بیشتر و نه کمتر.

در ایران صرف نظر از عده ای از طرفداران این نوع موسیقی که بیشتر به خاطر مسائل ظاهری خود را طرفدار موسیقی متال (اصطلاحاً متال باز!!) می دانند و اطلاعاتی که در مورد این نوع موسیقی دارند بعضاً اشتباه، مغرضانه و نادرست است قسمت اعظمی وجود دارند که ذات این موسیقی را به علل دیگری محترم و مورد علاقه میشمرند که به صورت خلاصه می توان آنها را در چند دسته قرار داد:

علاقه به متن: متن اشعار این سبکها بسیار بسیار فکورانه تر و عمیق تر از موسیقی پاپ رایج در جهان است، نگاه به مسائلی همچون جنگ، مرگ و حقایق زندگی جزو مواردی است که کمتر در اشعار سایر سبکهای موسیقی دیده میشوند.

توجه به موسیقی: برخلاف موسیقی پاپ، هنرمندان موسیقی متال خود نوازنده و خالق آثار خود هستند. این موضوع برای بسیاری از طرفداران که طیفی از آنها خود به عنوان یک نوازنده فعال هستند جذابیت دارد. قوی بودن بُعد موسیقیایی این سبک در قیاس با موزیک پاپ از دیگر عامل هایی است که برای بسیاری از طرفداران این موسیقی جذابیت دارد.

شاید بهتر باشد قبل از قضاوت زودهنگام در مورد هنرمندان / نوازندگان و طرفداران این سبک و زیرشاخه های آن توجهی هرچه بیشتر به موارد ذکر شده داشته باشیم و وجود چند گروه با خصوصیات نامناسب را به کلیت یک سبک و طرفداران آن تعمیم ندهیم.

by Nima Mehrabi

Black_Violin
Saturday 9 February 2013, 08:46 AM
در مورد راک این موضوع کاملا مورد قبوله اما متال بنده فکر میکنم که خیر ...
چون که اصلا ساخت این نوع سبک ها دلایل دیگه ای غیر از موسیقی داشته ...

virtuoso
Saturday 9 February 2013, 11:32 AM
البته نظر دادن در مورد این موضوع باید توسط افرادی انجام بشه که بخوبی در مورد موسیقی متال تحقیق کردن و کاملا شناخت دارن ولی نظر شخصی بنده این هست:
در جامعه ی ما خیلی از افراد (یا شاید بهتره بگیم بعضی از افراد) موسیقی مورد نظرشون رو بر اساس مسائل سطحی و ظواهر انتخاب می کنن. مثلا نو جوان های زیادی هستن که موسیقی "رپ" یا "متال" یا ... رو انتخاب می کنن به دلایل مختلف مثل: هیجانات و فشارات درونی، تمایل به سمت ناهنجار بودن (در واقع فکر می کنن اگه مثلا رپر بشن به نوعی ناهنجار هستن و مخالف جامعه هستن)، قرار گرفتن در جمع دوستانی که به این نوع موسیقی علاقمند هستن، فرار از مشکلات و ... و نه به دلیل اینکه با فلسفه و بنیان اون موسیقی موافق هستن به همین علت معمولا به بیراهه میرن. (خیلی وقتا می بینیم که یه جوون که طرفدار متال هست بیش از اینکه روی فلسفه ی موسیقیش یا توانایی ساز زدنش تمرکز کنه روی نوع آرایش صورت و لباسش تمرکز می کنه و این زیاد عقلانی نیست)
مثلا من جایی خوندم که اساس موسیقی راک، طبیعت هست. ولی چند درصد از نوجوان ها و جوان های ما از "عشق به طبیعت" به موسیقی راک رسیدن؟
طبیعتا وقتی این اتفاق میفته و موسیقی رپ و متال با این سطحی نگری توسط طرفداراشون مواجه میشن، عوام یه جور به این نوع موسیقی ها نگاه می کنن. نوعا وقتی اسم یه متال باز یا رپر (به قول خودشون) شنیده میشه آدم یاد شیطان پرستی، ناهنجاری، عصبی بودن و ... میفته.
من آهنگ Nothing else matters رو خیلی دوست دارم (نمیدونم این آهنگ متال هست یا سافت راک یا....) به نظر بنده از نظر موسیقایی خیلی قوی هست. انتظار دارم که یه نوجوان که طرفدار این سبک هست مثلا اهنگی مثل این یا هر آهنگ قوی دیگه توی این سبک رو بتونه تحلیل کنه و اینجوری از انتخابش دفاع کنه نه اینکه بیاد از نوع آرایش فلان خواننده ی شیطان پرست یا ضد ادیان تقلید کنه.
البته این هم اضافه کنم که بنده زیاد سبک های هوی متال، دث متال و این نوع سبک ها رو نمی پسندم چون احساس می کنم اهداف و اساس خوبی ندارن. ولی در مورد بقیه ی سبک های متال و راک دوست دارم بیشتر تحقیق کنم.
موفق باشید

miralienca
Saturday 9 February 2013, 02:32 PM
متال دریا نه، اقیانوسیست که تا تنت رو به آبش نزده باشی نمیفهمی چیه و کجا داری شنا میکنی.
وفتی فهمیدی متوجه میشی اقیانوس هم نیست که شنا کنی. فضای بیکرانی هستش که بال پرواز میخواهد.
چشم بسته درباره اش قضاوت کردن آسونترین کاریست که اکثر مواقع انجام میشه.
اکثر کسانی که برداشت منفی دارن در درجۀ اول با گیتار الکتریک مشکل دارن و واقعیت اینه که چشم دیدن تواناییهاش رو ندارن برای همین ترجیح میدن کاملا" انکارش کنن.
موسیقی سنتی خودش رو تافتۀ جدا بافته میداند و موسیقی کلاسیک هم فکر میکند فقط خودش سواد اینکار را دارد.
درحالیکه اکثر متال نوازان دستی بر هر دو آتش دارند، هم دانش لازم کلاسیک را دارند و هم به موسیقی سنتی سایر فرهنگها برای دستیابی به ایده های نو او یجاد نواوری توجه دارند.
در بسیاری مواقع گامها و ملودیهای ظریف شرقی رو در میان سنگینترین و خشنترین ریتمهای متال میتوان شنید.
شک نکنید که متال کارها خیلی خوب میدونن که دارن چکار میکنن و متناسب با سبکهایشان در نوازندگی و آهنگ سازی و ترانه سرایی و جامعه شناسی و روانشناسی و تاریخ و ادیان و سیاست و...... تسلط کافی رو دارن

agalloch
Monday 11 February 2013, 06:46 PM
موسیقی متال در ذات موسیقی
اعتراض است
by Nima Mehrabi
اينگونه نيست، ممكن است بخشي از آن اعتراض باشد.
متال گسترده تر از آن است گه بگوييم موسيقي متال موسيقي اي با يك مشخصه و يا يك مفهوم و مقصود است.
هر فكر جدي و پرسش بنيادي كه ذهن انسان را درگير خود مي كند مي تواند با اين موسيقي پيوند خورده و به اين وسيله بيان شود
زيرا كه فرم و ساختار كلي اين نوع از موسيقي براي در بر داشتن موضوعي بزرگ و پرسشي بنيادي بسيار مناسب و همگن است.

- - - Updated - - -

در مورد راک این موضوع کاملا مورد قبوله اما متال بنده فکر میکنم که خیر ...
چون که اصلا ساخت این نوع سبک ها دلایل دیگه ای غیر از موسیقی داشته ...
متوجه نميشم جناب
يعني شما مي فرماييد موسيقي متال سفارشي بوده و براي مقصودي كه سفارش دهندگان در سر داشته اند، ساخته شده؟

raysoul
Tuesday 26 March 2013, 12:41 AM
هدف متال یک چیز بیشتر نیست و آن رساندن بشریت به کمال واقعی است ... :guitarplay1:

Spiritual
Tuesday 26 March 2013, 11:07 AM
با عرض سلام دوستان

به قول دکارت اول باید شک کرد و به قول بیکن ما همیشه درگیر بتها ذهنی هستیم.
دوستان اگر برخی در مورد متال بی ملاحظگی میکنند خود ما هم دچار خطاهایی هستیم . شک نکنید که در میان گروههای متال بله رواج شیطان پرستی هم وجود داره نه متال در میان گستره وسیعی از موسیقیدانها خصوصا در سبکها زیر شاخه راک مواد مصرف میشه در همین تهران خودمون. هم من سراغ دارم . در میان هنرمندا و ....

اگه بخوام دقیق عرض کنم (البته نظرمو میگم ) باید اضافه کنم که البته به دلیل بار منفی که اینگونه موارد دارن همیشه از طرف گروهها و کسانی که به سمت سو کشیده شدن انکار همیشه صورت گرفته. سادست! این قضاوتها از ایران شروع نشده

نگاه کنید "ادعای نهان‌سازی در برگردان

در ژانویهٔ سال ۱۹۸۲ پل کراچ مجری شبکه تلوزیونی ترینیتی در یک شو با مهمانی با نام ویلیام یارول که خودرا متخصص علوم عصبی معرفی کرده بود، استدلال کرد ستاره‌های موسیقی راک با کلیسای شیطان (You can see links before reply D8%B7%D8%A7%D9%86) در ارتباط هستند تا پیام‌های رخنه‌گر در ناخودآگاه را در موسیقی‌شان نهفته سازند و پیامهایی در بسیاری از ترانه‌های محبوب از جمله آهنگ «پلکانی به‌سوی بهشت» از لد زپلین (You can see links before reply) بصورت وارونه (You can see links before reply 2%DB%8C_%D8%AF%D8%B1_%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%A F%D8%A7%D9%86) نهفته‌است. طبق ادعای مدعیان، بخشی از ترانه که رابرت پلنت می‌خواند: «If there's a bustle in your hedgerow, don't be alarmed now» اگر به صورت وارونه پخش شود جمله‌های «Here's to my sweet Satan»‏[۳] (You can see links before reply %D8%B3%D9%88%DB%8C_%D8%A8%D9%87%D8%B4%D8%AA#cite_n ote-3) و «I sing because I live with Satan»‏[۴] (You can see links before reply %D8%B3%D9%88%DB%8C_%D8%A8%D9%87%D8%B4%D8%AA#cite_n ote-4) شنیده می‌شوند.[۵] (You can see links before reply %D8%B3%D9%88%DB%8C_%D8%A8%D9%87%D8%B4%D8%AA#cite_n ote-milner-5) ولی شرکت نشر موسیقی (You can see links before reply D9%82%DB%8C) سوان بیانیه‌ای با این مضمون در رد این ادعاها صادر نمود: «صفحه گردونه‌های ما برای پخش موسیقی فقط در یک جهت گردش می‌کنند و آن جهت متعارف است [و نه جهت عکس]».[۶] (You can see links before reply %D8%B3%D9%88%DB%8C_%D8%A8%D9%87%D8%B4%D8%AA#cite_n ote-davis-6) و خوانندهٔ گروه، رابرت پلنت (You can see links before reply D8%AA) در مصاحبه‌ای، به اتهامات وارده چنین پاسخ گفت: «این برای من بسیار تلخ است، چراکه «پلکانی به‌سوی بهشت» با سرحد خیرترین نیات نوشته شده بود و در مورد انگ نهان‌سازی در برگردان (You can see links before reply 2%DB%8C_%D8%AF%D8%B1_%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%A F%D8%A7%D9%86) ترانه در پایان، تنها باید گفت، این انگارهٔ من از خلق موسیقی نیست.»[۷] (You can see links before reply %D8%B3%D9%88%DB%8C_%D8%A8%D9%87%D8%B4%D8%AA#cite_n ote-7)

"

این ادعا ها وجود داره ! و طرف که متهم بوده واردار به پاسخ شده. حتی در این زمینه نحقیق هم صورت گرفته! نمیتونیم بگیم چون ما حس نمیکنیم یا دوستش داریم پس نیست. اما!
خوب؟ من خودم از علاقمندان موسیقی راک و البته متال هستم . خودم رو یکی از شاگردان و جویندگان الکتریک گیتار میدونم.

اما؟

داستان اینه که نه باید متال رو تبرئه کرد؟ و گفت نه متال از تمامی این اتهامات مبراست(اصلا نیازی به تبرئه هست؟)

نه اینکه بگیم متال همش همینه!کلا عامل ویرانیه.
مثل باقیه چیزا اول ماشین رو میاریم بعد میگیم پس فرهنگش کو. کسی اصولا رفته بینه واقعا متال ثمره چه بینشیه؟ چرا اومده از کجا اومده به چی پاسخ میده؟ من خودم متال رو دوست دارم . اصلا جواب مشکل ما هست یا نه؟ میدونید داستان اینه که ما به دنبال غمهای خودمون در میان غمهای دیگران میگردیم. اما اون پدرشو از دست داده ولی من دوست دخترمو. میدونید داستان همینه.

تفاوت عمده موسیقی کلاسیک با راک از همینجا ها بوجود میاد مثلا یه موزیسین کلاسیک که از دانشگاه فارغ التحصیل میشه لاجرم به اندازه یه جامعه شناس جامعه شناسی میدونه فلسفه میدونه روانشناسی میدونه و... ولی موسیقی راک رو باید دید از کجا بوجود میاد . از توی بیقوله ها از کف خیابون! نوابغی که دارای تربیت عامی هستن اما باهاش مشکل دارن.و گاهی یکشیون توسط یه کمپانیه اقتصادی در واقع ربوده میشه . تبدیل به ستاره میشه راستش تعداد ستارهها و نوابغ ناشناخته خیلی بیشتر از ستاره های شناخته شدست. این تضاد در درون کسی مثل سید بارت وجود داره. در درون یکی مثل باب دیلن وجود داره . خصوصیتش اینه که مثل یه علف خود رو رشد میکنه گاهی هم البته گلهای خیلی زیبایی هم میده . ولی واقعیت اینه که اونها از بیان درد فراتر نمیتونن برن . چرا ؟ چون بلد نیستن بخاطر همینم هست که گاهی در گیر اوهام میشن.ولی شما وقتی بتههون گوش میدی درد رو میبینی در همون زمان درمانش هم برت وجود داره؟ به لحاظی کارها کامله!
ولی با اشعار جیمز باید بشینی گریه کنی!بغض کنی!

خیلی راجع بهش میشه گفت

دیگه خودمم خسته شدم ببخشید روده درازی کردم. در آخر.

همه جا خوب و بد هست! تا خوب رو چی بدونی و بد رو چی؟!

موفق باشید

ac120
Tuesday 26 March 2013, 12:31 PM
نظریه شخصی من اینه که بعضی متال ها رو گوش دادم ظاهر لیریک با معنیش متفاوته
مثلا خود کشی عمل زشتیه ولی میشه با همین خود کشی بیت شعری ساخت که کاملا معنی جالبی داشته باشه
مثل من شما را کردم نصیحت!
توی بعضی اشعار متال این رو حس کردم البته نه همه!
متال هم داریم سبک کریستین متال یا راک یا ....
هرچند بین نسل جدید متال خیلی جا افتاده و خیلیا متال باز شدن

Black_Violin
Tuesday 26 March 2013, 04:50 PM
شاید بنده در بالا منظور خودم رو بد بیان کردم ... متال با توجه به پتانسیل هایی که داره بسیار مناسب برای سو استفاده است .
شاید همه بگند که این موسیقی برای اعتراض ساخته شده که درسته اما چیزی که عملا این روزها ازش دیده میشه استفاده به منظور ها و مقاصد شومه ... موسیقی یک کارد دو لبه است و این ان لبه تیز و برنده است که در حال حاضر درونش چیزی جز تشویش ، اضطراب ، عذاب ، شکنجه ، ظلم ، قتل،غارت و .... بیشتر دیده نمیشه ...
دنیا دست ما نیست و هرکسی به نحوی مایل به رساندن نظر خودش است اما این نوع موسیقی از نظر بنده ترد شده است ...
راک هم یک سبک است که بی شبهات به متال نیست و از یک خانواده هستند اما در عمل هر کدام به یک سمت رفتند ...

ac120
Tuesday 26 March 2013, 09:44 PM
خوب نقاشی هم همینطوره کلا هنر و رسانه و چیز هاییی که عموم مردم ازش استفاده میکنن خطرناک ترین اصلحست اگه به منظور شوم به کار بره

Spiritual
Wednesday 27 March 2013, 09:04 AM
دوستان اگه می خواید ضد ضربه بشید برید مطالعه کنید اونوقت نمیگم متال بلکه میگم اون هنری که در موارد خاصش بخواد ضربه ای بزنه از کار می افته و شما فقط موارد خوبش رو انتخاب میکنید (البته به سلیقه خودتون). فقط آگاهی. کسانی که از متال یا هر سبک دیگه بت میسارن به نظر من درونهایی خالی دارن که میخوان به این وسیله پرش کنن. کسانی که بدون خوندن یه خط فلسفه ژست فیلسوفانه میگیرن. البته ما از این آدمها همه جا داریم در همه جنبه های اجتماع و تعدادشون هم زیاده و همین زیاد بودنشون نشان از کیفیتشون داره. کسانی که همیشه منتظرن که حرفای دلشون توسط مثلا جیمز هد فیلد زده بشه. مصرف کننده ها.
من برا جیمز احترام زیادی قائلم ولی تو اینوسط چیکاره ای؟ کسانی فقط تشویق کننده هستن اما فکر میکنن واقعا وسط معرکه هستن ولی نیستن!

خودمونو گول نزنیم متال گوش کردنمونم جهان سومیه! نیست؟

امیدورام به دوستان بر نخوره و البته من فقط نظرمون گفتم . حتما احتمال خطا در تفکر منهم وجود داره.

دوستان فقط مطالعه همین تفکر .

LiOneL999
Wednesday 27 March 2013, 01:06 PM
من اونقدر که باید توی این زمینه اطلاعات ندارم(به دلیل همین شایعه هایی که در مورد متال پخش کردن)
اما می دونم که متال یکی از سبک هاییه که سنگینی توش واقعا نمایش داده شده
من قشنگ این سنگینی رو توش حس می کنم.
اما متاسفانه تو این مملکت ما فضای مناسبی برای بحث اصلا نداریم
روی متالیست ها برچسب شیطان پرستی و قرص خور و معتاد و دیوانه
و هزار اسم دیگه می زارن:46:
در حالی که شاید 1 بار هم آهنگی در سبک متال که خودش اینقدر گسترده ست گوش نداده باشند.
من خودم هیچ آهنگی رو به آهنگ های بتهوون و باخ و یانی و..) رو ترجیح نمی دم(سلیقه ی شخصی)
اما توهین به سبک های دیگه رو آخر بی فرهنگی می دونم:12:

Darkness_angel
Friday 29 March 2013, 06:40 PM
متال وصف ناپذیره!
این افرادیم که صدتا صفت الکی به متالهد ها و خود بند های متال می دن، این موسیقی رو درک نکردن، چون گوش موسیقاییشون ضعیفه!
و باید بره همون پاپ گوش بده!
متال تنها سبک موسیقیه که به جرعت می تونم بگم اکثر آهنگاش متن با معنایی داره

Metal Will Never Die

Spiritual
Saturday 30 March 2013, 11:05 AM
ای کاش به جای اینهمه تعریف و تمجید یا کوبیدنهای کور یه کم مستند و در واقع علمی بحث میکردیم.

تا کی این برخوردهای جهان سومی آخه خوب نمیدونیم؟! بریم یه سرچی بکنیم چهار تا کلوم سایت انگلیسی بخونیم . آخه دوست و رفیق عزیز که میگی متال فلان است و بهمان است اینقدری انگلیسی میدونی که بری یه تحقیق درست و حسابی بیاری یه آدم بی سوادی مثل من بخونه یاد بگیره و بفهمه تو چرا اینقدر محکم پشتش وایستادی یا اونی که میگه متال بده بره چهار تا دلیل درست و درمون برامون ردیف کنه از چهار تا منبع معتبر که این سبک به این دلایل مشکل داره.
هر چند من خودم معتقدم هنر باید سیال و آزاد باشه .ولی منتقد هنری باعث میشه که زوایایی از هنر یه هنرمند دیده بشه که شاید در نگاه اول دیده نشه . البته یه منتقد با انصاف .

اون دوستی که فرمودن اشعار متال خیلی سنگینه . ممکنه بگن منظورشون از سنگینی چیه؟ مثلا از اشعار شیلر آلمانی که دستمایه خیلی از بهترین کارهای کلاسیک بوده سنگین تره؟ اصلا فرض میکنیم بله سنگین تره . اصولا شما سنگین رو به چی میگی؟ هر چی راجع به مرگ باشه و دنیاهای اساطیری که نمی دونیم کجاست باشه سنگینه؟ میدونید که این جور اساطیر اصولا جزو کدوم قسمت از ادبیات غرب هستن؟

میدونید دانته کیه؟!

من نمیگم بلدم میگم بیاید با هم به ریشه ها بریم یه سری بزنیم. من یک سال پیش با یه بزرگوار برخورد کردم که اصلا دیدگاه من بچه موزیسین رو در مورد موسیقی عوض کرد.

برید این آدما رو پیدا کنید . من دوست دارم همه دوستان به همین زودیها هر کدومشون ده تای مالمستین باشن یا جیمز یا چمیدونم هندل، برنشتاین باشن ولی با این دیدگاهها سخته چون ما از متال طوری پشتیبانی میگنیم که انگار با پرسپولیس و استقلال طرفیم.

اگه چیزی میدونید به من هم یاد بدید ممنون.

- - - Updated - - -

من میگم همه جا

اول باید از خودمون شروع کنیم

از خودمون انتقاد کنیم.

ببینیم چی هستیم یه مقایسه ای بکنیم . طرفدار سینه چاک بودن در هر هنری . هیچ گلی به سر هیچکس نمیزنه. نوازنده خوبی هستی؟ خوب کار تولید کن ! آهنگسازی؟ . شروع کن؟

اینها پیشنهاد بودن فقط . چون خودم دلم میخواد ایجوری باشه. از همه عذر خواهی میکنم. فقط نظرمو گفتم.

Black_Violin
Saturday 30 March 2013, 07:07 PM
عجب تیر بارانی کرد این دوستمون Spiritual (You can see links before reply) ...:21:

شما در این همه جمله ای که نوشتی همش گفتی مطالعه کنین و این حرفها ... من به حرفهای دیگران کاری ندارم و دفاعیه از حرف خودم میگم .. اگر موافق نیستید لطفا نقل قول کنید و بنده رو با دلیل علمی روشن کنید مطمئن باشید اگر حرف شما صحیح باشه بنده خودم حرفمو پس میگیرم ...

موضوع هم خیلی ساده است ... مگه موسیقی متال به من ضرری زده که بخوام کوکورانه بگم بده ؟ راجع به مسئله جهان سوم و انگلیسی و ... هم بنده شرمم شد از حرفی که شما زدی چون وقتی خودمون به خودمون این القاب رو نسبت بدیم خدا میدونه بقیه چی میگن ... دوست عزیز ... هنرمند گرامی ما در سال 7035 میترایی هستیم ... این همه افتخار و تاریخ شایسته رو به یک لقب مسخره سیاسی نفروشید... این از این ...

بنده گفتم موسیقی متال در حال حاضر مستعد برای استفاده های نا مناسبه...این رو هم بنده نمیگم ...
استفاده هاشو هم میبینیم دیگه ساده است ...
وقتی یک نفر میاد شعر به قول خودش مینویسه پر از کلماتی مثل قتل و شکنجه و غارت و فحش و ... عقل سلیم انسانیت شما چی میگه ؟ راضی هست به گرایش منفی ؟

ما در موسیقی راک و متال بزرگان زیادی داریم که واقعا قابل دفاع هستند ... در موسیقی راک اقای گری مور رو بنده میشناسم و همه کارهاشو هم دارم و لذت میبرم اما یکی به من بگه کی از کارهای مریلین منسون لذت میبره ؟ اگر کسی باشه که از کارهای ایشون لذت ببره خوب بنده هیچ حرفی باهاش ندارم و امیدوارم زندگی خوبی داشته باشه ...

گزافه گوییی داشتم عذر میخوام اما واجب بود ... اگر نظری دارید لطفا نقل قول حتما بکنید...

- - - Updated - - -

در ضمن به عکس ای دی بنده هم توجه بکنید .. فرهاد کسی هست که برای اولین بار موسیقی راک وارد ایران کرد پس بدونید که بنده با این موضوع هیچ مخالفتی ندارم که هیچ بلکه عاشقشم هستم ...

unforgiven2105
Saturday 30 March 2013, 08:59 PM
فکر کنم دوست عزیزمون Spiritual (You can see links before reply)فیلسوف تشریف دارن که انقدر مطالعه کردن و چیز میز میدونن. به من هم بگید متال رو توی کدوم کتابی خوندید که من هم برم کتابش رو تهیه کنم چون دنبال این جور کتاب ها هستم.
ببینید جیمز هتفیلد یا کلا متالیکا با طرفداراش که ما باشیم مشهور شده. خب اگه ما نخوایم مصرف کننده باشیم پس کی باید متال گوش بده؟ اگه همه بخوایم متال تولید کنیم که میشه مثل پاپ. هر روز از شنونده ها کم میشه و به خواننده ها اضافه میشه. متال برای ما متال باز ها مقدسه. میدونیم هرکسی نمیتونه یه کار قابل قبول تو متال بیرون بده. برای همین کورکورانه وارد موسیقی سازی نمیشیم. هیچوقت هم ژست نمیگیریم. عادت متال باز ها توی خود ریختنه. اگه با یه طرفدار متال برخورد کرده باشی میفیهمی که زیاد اهل حرف و صحبت نیست. اکثر اوقات تو خودشه. چون فهمیده وقتی چیزی برای گفتن نداره ساکت بمونه بهتره. نه مثل رپر های عزیز که هرچی از دهنشون درمیاد توی اشعارشون به کار میبیرن. چون فکر میکنن وقتی روی کار زیرزمینی نظارتی نیست میتونن هرچیزی خواستن بخونن. قداست موسیقی رو نفهمیدن. تمام نوع های موسیقی. نه فقط متال. چه سنتی چه پاپ چه راک. همونطور که میدونی متال تو ایران هم جزو کارهای زیرزمینی محسوب میشه. ولی برو ببین کدوم گروه متالی مثل رپر ها فحش میدن تو متن هاشون؟ اینهمه مطالعه کردی از این ها هم مطالعه کن.

Spiritual
Wednesday 3 April 2013, 09:12 AM
خوب اینشکلی بهتر شد.

دوست عزیز من بلک ویولین من اصلا نه تایید میکنم نه رد ! مشکل من در نوع نگاهمون به این مقولست. تمام عرایض بنده در اینه که به عنوان موزیسین بهتره که با اطلاعات باشیم . حرف بنده اصلا در مورد متال یا غیر متال نیست من در مورد خودمون عرضی داشتم. فکر نکنم هیچکس با مطالعه و تحقیق مخالفتی داشته باشه مشکل اینجاست که اینکار زحمت داره. خوندن یه کتاب 2000 صفحه ای راجع به ادبیات اروپا سخته تا بشه فهمید اینکه مثلا فلان شعر در گوتیک متال داره به دنیای زیر زمین اشاره میکنه سابقش کجاست. واقعا این اشعار برای یه نفر که با فرهنگ سلتیک ساکسون و یا وایکینگها و یونان آشناست به انداره ما عجیب غربیه؟ نه اون از بچگیش با این مفاهیم آشنا بوده چون مثل شاهنامه خودمونه براش.

وقتی میگه از درون زمین اهریمن بر میخیزد (مثال عرض میکنم ! اینجور مزامین خیلی دیده میشه در اشعار دث متال و گوتیک متال) خوب این برمیگرده به مثلا هادس در الهه های یونان و جنگی که با آپولون داشته و .... داستان من اینه که بهتره باسواد تر بشیم با این که مشکلی ندارید؟. من میگم هر کدام از ما باید برای اینکه بقیه رو به سمت بهتر شدن هدایت کنه زحمت بکشه . وارد بحث بشه تا از رخوت هنری بیرون بیایم. اگه ذهن خودش بفهمه داستان چیه شاید دیگه هیچکس رپ گوش نکنه (مثلا میگم ) عرض من اینه که عمیقتر ببینیم اگه پستهای این حقیر رو از اول مطالعه کرده باشید همه حول همین موضوع میچرخه. اما جان سومی خوب دوست عزیز بیاید با خودمون صادق باشیم . از فضل پدر تو را چه حاصل.

الان ملودی دست سوپرانوئه ما هم نهایتا داریم همراهی میکنیم. اگه میخوایم حهان سومی نباشیم اول باید بتونیم جهان سومی فکر نکنیم.این دیگه یه مقوله دیگست که خودش مثنوی هفتاد من کاغذ میشه.

اما دوست عزیزم unfogiven (آقا این متالیکا نابودته! حتی آی دی شما هم از یکی از آهنگهای این گروه انتخاب شده اگه اشتباه نکنم که البته خیلی زیبا هم هست) 1 فیلسوف تشریف داشتن بده مگه ؟ :am این که میفرمائید اصولا متال باز ها ساکتند راست میگید. اما این سکوت از دانایی بر میخیزد ؟ فقط یه سوال و عرایضم رو تموم میکنم . میدونید متال در هر سبکی که داره به لحاظ شعر و موسیقی خاستگاهش کجاست و جی میخواد بگه؟ نمیگم نمیدونید ها اشتباه نشه میگم اگه میدونید بنده عرضی ندارم اگرم نمیدونید فرق شما با یه آدم عامی که متال باز هم هست باید در این باشه که شما میدونید متالیکا چی میگه اصلا در پاسخ به چی داره میگه؟ چرا داره میگه چی رو داره میگه ؟ اما برای اون مثل پرسپولیسه برای همون تماشاگری که به استقلال فحش میده! یه بار دیگه هم عرض کردم "میدونید داستان اینه که ما به دنبال غمهای خودمون در میان غمهای دیگران میگردیم. اما اون پدرشو از دست داده ولی من دوست دخترمو. میدونید داستان همینه.

خیلی جاها اشتباه شده! یعنی اصلا مفاهیم گرفته نشدن. یعنی اشتباه برداشت میشن. چرا ؟ به نظر شما چرا؟
"

تمام اینها پیشنهاد بود به دوستانم . اگر پیشنهادی باشه که چیزی به دانسته های من اضافه کنه استقبال میکنم . البته سپاسگزار.

نه هر که سر بتراشد قلندری داند!

Spiritual
Wednesday 3 April 2013, 09:25 AM
عجب تیر بارانی کرد این دوستمون Spiritual (You can see links before reply) ...:21:

شما در این همه جمله ای که نوشتی همش گفتی مطالعه کنین و این حرفها ... من به حرفهای دیگران کاری ندارم و دفاعیه از حرف خودم میگم .. اگر موافق نیستید لطفا نقل قول کنید و بنده رو با دلیل علمی روشن کنید مطمئن باشید اگر حرف شما صحیح باشه بنده خودم حرفمو پس میگیرم ...

موضوع هم خیلی ساده است ... مگه موسیقی متال به من ضرری زده که بخوام کوکورانه بگم بده ؟ راجع به مسئله جهان سوم و انگلیسی و ... هم بنده شرمم شد از حرفی که شما زدی چون وقتی خودمون به خودمون این القاب رو نسبت بدیم خدا میدونه بقیه چی میگن ... دوست عزیز ... هنرمند گرامی ما در سال 7035 میترایی هستیم ... این همه افتخار و تاریخ شایسته رو به یک لقب مسخره سیاسی نفروشید... این از این ...

بنده گفتم موسیقی متال در حال حاضر مستعد برای استفاده های نا مناسبه...این رو هم بنده نمیگم ...
استفاده هاشو هم میبینیم دیگه ساده است ...
وقتی یک نفر میاد شعر به قول خودش مینویسه پر از کلماتی مثل قتل و شکنجه و غارت و فحش و ... عقل سلیم انسانیت شما چی میگه ؟ راضی هست به گرایش منفی ؟

ما در موسیقی راک و متال بزرگان زیادی داریم که واقعا قابل دفاع هستند ... در موسیقی راک اقای گری مور رو بنده میشناسم و همه کارهاشو هم دارم و لذت میبرم اما یکی به من بگه کی از کارهای مریلین منسون لذت میبره ؟ اگر کسی باشه که از کارهای ایشون لذت ببره خوب بنده هیچ حرفی باهاش ندارم و امیدوارم زندگی خوبی داشته باشه ...

گزافه گوییی داشتم عذر میخوام اما واجب بود ... اگر نظری دارید لطفا نقل قول حتما بکنید...

- - - Updated - - -

در ضمن به عکس ای دی بنده هم توجه بکنید .. فرهاد کسی هست که برای اولین بار موسیقی راک وارد ایران کرد پس بدونید که بنده با این موضوع هیچ مخالفتی ندارم که هیچ بلکه عاشقشم هستم ...

"بنده دنبال این نیستم که شما حرف خودتونو رو پس بگیرید چون برای من هر چی که باشه محترمه"

"موسیقی متال در پاسخ به چیزی در جامعه غرب رشد کرده که وجود اینها (فحش و قتل و ... ) در اشعارش براش مهم نیست باید از دید همونها به موضوع نگاه کرد جدید هم نیست به متال هم برنمیگرده شما پینک فلوید رو هم نگاه کنید پر از مفاهیم اینشکلیه این مسئله به فرهنگ ما و جامعه غرب بر میگرده در سینما هم همینه اونها مثلا س . ! . س رو همه جا تو فیلما نمایش میدن ولی ما میخوایم پدر گلشیفته رو در بیاریم در ملا عام بهش فحش میدیم بعد میریم یواشکی فیلماش رو میگیریم و تنهایی نگاه میکنیم!!!!!You can see links before reply"

منم عاشق فرهاد هستم. حیف بود.
فرهاد لااقل ارزون نبود

Black_Violin
Wednesday 3 April 2013, 09:30 AM
خوب اینشکلی بهتر شد.

دوست عزیز من بلک ویولین من اصلا نه تایید میکنم نه رد ! مشکل من در نوع نگاهمون به این مقولست. تمام عرایض بنده در اینه که به عنوان موزیسین بهتره که با اطلاعات باشیم . حرف بنده اصلا در مورد متال یا غیر متال نیست من در مورد خودمون عرضی داشتم. فکر نکنم هیچکس با مطالعه و تحقیق مخالفتی داشته باشه مشکل اینجاست که اینکار زحمت داره. خوندن یه کتاب 2000 صفحه ای راجع به ادبیات اروپا سخته تا بشه فهمید اینکه مثلا فلان شعر در گوتیک متال داره به دنیای زیر زمین اشاره میکنه سابقش کجاست. واقعا این اشعار برای یه نفر که با فرهنگ سلتیک ساکسون و یا وایکینگها و یونان آشناست به انداره ما عجیب غربیه؟ نه اون از بچگیش با این مفاهیم آشنا بوده چون مثل شاهنامه خودمونه براش.

وقتی میگه از درون زمین اهریمن بر میخیزد (مثال عرض میکنم ! اینجور مزامین خیلی دیده میشه در اشعار دث متال و گوتیک متال) خوب این برمیگرده به مثلا هادس در الهه های یونان و جنگی که با آپولون داشته و .... داستان من اینه که بهتره باسواد تر بشیم با این که مشکلی ندارید؟. من میگم هر کدام از ما باید برای اینکه بقیه رو به سمت بهتر شدن هدایت کنه زحمت بکشه . وارد بحث بشه تا از رخوت هنری بیرون بیایم. اگه ذهن خودش بفهمه داستان چیه شاید دیگه هیچکس رپ گوش نکنه (مثلا میگم ) عرض من اینه که عمیقتر ببینیم اگه پستهای این حقیر رو از اول مطالعه کرده باشید همه حول همین موضوع میچرخه. اما جان سومی خوب دوست عزیز بیاید با خودمون صادق باشیم . از فضل پدر تو را چه حاصل.

الان ملودی دست سوپرانوئه ما هم نهایتا داریم همراهی میکنیم. اگه میخوایم حهان سومی نباشیم اول باید بتونیم جهان سومی فکر نکنیم.این دیگه یه مقوله دیگست که خودش مثنوی هفتاد من کاغذ میشه.

اما دوست عزیزم unfogiven (آقا این متالیکا نابودته! حتی آی دی شما هم از یکی از آهنگهای این گروه انتخاب شده اگه اشتباه نکنم که البته خیلی زیبا هم هست) 1 فیلسوف تشریف داشتن بده مگه ؟ :am این که میفرمائید اصولا متال باز ها ساکتند راست میگید. اما این سکوت از دانایی بر میخیزد ؟ فقط یه سوال و عرایضم رو تموم میکنم . میدونید متال در هر سبکی که داره به لحاظ شعر و موسیقی خاستگاهش کجاست و جی میخواد بگه؟ نمیگم نمیدونید ها اشتباه نشه میگم اگه میدونید بنده عرضی ندارم اگرم نمیدونید فرق شما با یه آدم عامی که متال باز هم هست باید در این باشه که شما میدونید متالیکا چی میگه اصلا در پاسخ به چی داره میگه؟ چرا داره میگه چی رو داره میگه ؟ اما برای اون مثل پرسپولیسه برای همون تماشاگری که به استقلال فحش میده! یه بار دیگه هم عرض کردم "میدونید داستان اینه که ما به دنبال غمهای خودمون در میان غمهای دیگران میگردیم. اما اون پدرشو از دست داده ولی من دوست دخترمو. میدونید داستان همینه.

خیلی جاها اشتباه شده! یعنی اصلا مفاهیم گرفته نشدن. یعنی اشتباه برداشت میشن. چرا ؟ به نظر شما چرا؟
"

تمام اینها پیشنهاد بود به دوستانم . اگر پیشنهادی باشه که چیزی به دانسته های من اضافه کنه استقبال میکنم . البته سپاسگزار.

والا ما که اخر نفهمیدیم شما دقیقا چی مد نظرته ... مسئله اطلاعات کسب کردن و ... که بله درسته همه هم دوست داریم و به اندازه نیازمون در این زمینه اطلاعات کسب میکنیم و اگر هم در مورد چیزی اطلاع نداشته باشیم اظهار نظر نمیکنیم ... ولی بحثی که ما داشتیم در مورد متال بود و قضاوت زودهنگامش ...

- - - Updated - - -

خوب اینشکلی بهتر شد.

"

والا ما که اخر نفهمیدیم شما دقیقا چی مد نظرته ... مسئله اطلاعات کسب کردن و ... که بله درسته همه هم دوست داریم و به اندازه نیازمون در این زمینه اطلاعات کسب میکنیم و اگر هم در مورد چیزی اطلاع نداشته باشیم اظهار نظر نمیکنیم ... ولی بحثی که ما داشتیم در مورد متال بود و قضاوت زودهنگامش ...
به هر حال موفق باشید

Spiritual
Wednesday 3 April 2013, 09:36 AM
مطمئن باشید عرایض بنده برای خواننده اش تاثیر خودش رو میگذاره.

خوشحالم از اینکه مطاله فرمودید.
و متشکر

agalloch
Tuesday 16 April 2013, 07:49 PM
ای کاش به جای اینهمه تعریف و تمجید یا کوبیدنهای کور یه کم مستند و در واقع علمی بحث میکردیم.

تا کی این برخوردهای جهان سومی آخه خوب نمیدونیم؟! بریم یه سرچی بکنیم چهار تا کلوم سایت انگلیسی بخونیم . آخه دوست و رفیق عزیز که میگی متال فلان است و بهمان است اینقدری انگلیسی میدونی که بری یه تحقیق درست و حسابی بیاری یه آدم بی سوادی مثل من بخونه یاد بگیره و بفهمه تو چرا اینقدر محکم پشتش وایستادی یا اونی که میگه متال بده بره چهار تا دلیل درست و درمون برامون ردیف کنه از چهار تا منبع معتبر که این سبک به این دلایل مشکل داره.
هر چند من خودم معتقدم هنر باید سیال و آزاد باشه .ولی منتقد هنری باعث میشه که زوایایی از هنر یه هنرمند دیده بشه که شاید در نگاه اول دیده نشه . البته یه منتقد با انصاف .

اون دوستی که فرمودن اشعار متال خیلی سنگینه . ممکنه بگن منظورشون از سنگینی چیه؟ مثلا از اشعار شیلر آلمانی که دستمایه خیلی از بهترین کارهای کلاسیک بوده سنگین تره؟ اصلا فرض میکنیم بله سنگین تره . اصولا شما سنگین رو به چی میگی؟ هر چی راجع به مرگ باشه و دنیاهای اساطیری که نمی دونیم کجاست باشه سنگینه؟ میدونید که این جور اساطیر اصولا جزو کدوم قسمت از ادبیات غرب هستن؟

میدونید دانته کیه؟!

من نمیگم بلدم میگم بیاید با هم به ریشه ها بریم یه سری بزنیم. من یک سال پیش با یه بزرگوار برخورد کردم که اصلا دیدگاه من بچه موزیسین رو در مورد موسیقی عوض کرد.

برید این آدما رو پیدا کنید . من دوست دارم همه دوستان به همین زودیها هر کدومشون ده تای مالمستین باشن یا جیمز یا چمیدونم هندل، برنشتاین باشن ولی با این دیدگاهها سخته چون ما از متال طوری پشتیبانی میگنیم که انگار با پرسپولیس و استقلال طرفیم.

اگه چیزی میدونید به من هم یاد بدید ممنون.

- - - Updated - - -

من میگم همه جا

اول باید از خودمون شروع کنیم

از خودمون انتقاد کنیم.

ببینیم چی هستیم یه مقایسه ای بکنیم . طرفدار سینه چاک بودن در هر هنری . هیچ گلی به سر هیچکس نمیزنه. نوازنده خوبی هستی؟ خوب کار تولید کن ! آهنگسازی؟ . شروع کن؟

اینها پیشنهاد بودن فقط . چون خودم دلم میخواد ایجوری باشه. از همه عذر خواهی میکنم. فقط نظرمو گفتم.

كي گفته حرف زدن شما علميه؟
كي گفته كسي فيلسوفه كه فلسفه مي خونه؟؟
كي گفته احساس يه عده جوون به واسطه ي اينكه نمي تونن توضيحش بدن رفتار جهان سوميه؟؟؟
كي گفته اكه كسي بگه چيزي سنگينه و نتونه به شما اثبات كنه حرف اون شخص قطعا نادرسته؟؟؟؟
كي گفته بايد متال رو با شيلر مقايسه كرد كه آزموني باشد براي سنگيني يابي آن؟؟؟؟؟
كي گفته متال سنگينه چون در مورد مرگ و دنياهاي اساطيري كه ما نميدمنيم كجاس حرف ميزنه؟؟؟؟؟؟
كي گفته شما اجازه داريد از ديگران بپرسيد ميدونيد دانته كيه؟؟؟؟؟؟؟؟
لابد چون شما ميدوني دانته كيه پس ما متالرا چيزي نميفهميم و دالايلمون با سوالات شما رنگ مي بازه!!!

شما كه فيلسوفي آخر در انتهاي انديشه ي علميتان به اين نتيجه رسيديد كه بخشي از يك چرخه زايد است و طرفداران بروند نوازنده شوند!!!
نتيجه گيري علمي را احساس كرديم با تمام وجود هرچند ما متالر ها كه نميدونيم دانته كيه كه اين چيزا رو متوجه بشيم...

Spiritual
Wednesday 17 April 2013, 07:29 AM
خیلی خوب دوست عزیز شما هم درست میگید .

شما مطلب رو بخونید آنچه که بدرد میخوره رو بردارید بقیه بریزید دور!کسی به شما و من و هیچکس دیگه ای اجبار نکرده اینجا هر کسی فقط نظرش رو مینویسه. نظر شما با مطالبقت نداره به عنوان یه دوست عرض میکنم. آنچه که فکر میکنی به حقه! بی سر و صدا بردار و استفاده کن (در همه مطالب) آنچه رو هم که میبینی به نظرت مزخرفه خوب انتخاب نکن.خیلی سادست .در ضمن به نظر من همه حرفای شما به عنوان جملات مستقل و بی ارتباط با مطالب من از دیدگاهی درسته ولی شما با این حرفت چیزی به من یاد ندادی و من از شما که اینشکلی
محکم ایستادی و با من مخالفت میکنی چیزی بیشتر فریاد زدن انتظار دارم. زحمتی به خودت و لطفی در حق بنده و دوستان. اگه مطلب بنده رو مطالعه کردید به دوستان پیشنهاد دادم به جای تو سر هم زدن بریم یه مطلب جدید بیاریم بزاریم (در مورد همین بحث )که چیزی به دانسته هامون اضافه کنه.اینکه گفتیم میدونید دانته کیه!خوب مسلمه که خیلی ها میدونن دانته کیه خیلیها اصلا تحصیلات دانشگاهی در زمینه ادبیات اساطیری دارن و ... منظور بنده اون کسانی هستن که کور کورانه جرکت میکنن. اونها همونهایی هستن که وقتی میگی یه آکورد لامینور روی دسته گیتار بگیر فوری برات میگیره ولی وقتی بهش میگی خوب نت "دو" کدومه حالا به دستاش نگاه میکنه. قبول نداری ما تو همه ]چیزدر سطح باقی میمونیم؟قبول نداری وقتی طرف به انستیتو جز مثلا تو آلمان میره خیلی عمیقتر از کلاسهای خصوص ایران بهش درس میدن؟چیزایی بهش میگن که تینجا اصلا طرف نمیدونه چی هست؟
خوب اگه قبول داری تکلیف چیه؟ نظر من اینه که این کمبودها رو خودمون تنهایی باید جبران کنیم باید بریم هی بخونیم و هی بخو نیم. البته اونی که دنبال موسیقیه ولی اونی که دنبال جلب توجه اصلا منظور نظر من نیست . البته حتی کار اون رو هم تحقیر نمیکنم . اونم باید باشه.
ولی کسی که رگ گردنش میزنه بیرون باید بیشتر از اینها بدونه . اون آهنگساز متالی که مثلا تو نروژ تو اتاقش نشسته و تو اوهامش داره در اساطیر سیر میکنه میدونه کجاست. چون با این داستانها بزرگ شده. من و شما باید بریم مطالعه کنیم. هیچ ایرادیم نداره چون نتیجه من و با اون متفاوت میشه و شاید هم نتیجه خلق یه اثر بدرد بخور بشه. از کجا معلوم . موسیقی نتیجه احتمالات حرکتی ذهن در لحظست.البته نه هر ذهنی!

راستی من فیلسوف نیستم!:21: دوست دارم باشم ولی هر گردی رو گردو نمیدونم . این جمله برای من و خیلی گنده تر از من زیاده. گفتم ایرادی نداره کسی فیلسوف باشه.

خوب خسته شدی. از اسب عصبانیت بیا پائین با هم صحبت کنیم . شاید چیزی یاد گرفتیم. تا وقتی دهن داد میزنه . گوش چیزی نمیشنوه. رفیق.
کارت درسته. امیدوارم به زودی از کارهات بشنوم و لذت ببرم.

پاینده باشی

agalloch
Wednesday 17 April 2013, 01:00 PM
خیلی خوب دوست عزیز شما هم درست میگید .

شما مطلب رو بخونید آنچه که بدرد میخوره رو بردارید بقیه بریزید دور!کسی به شما و من و هیچکس دیگه ای اجبار نکرده اینجا هر کسی فقط نظرش رو مینویسه. نظر شما با مطالبقت نداره به عنوان یه دوست عرض میکنم. آنچه که فکر میکنی به حقه! بی سر و صدا بردار و استفاده کن (در همه مطالب) آنچه رو هم که میبینی به نظرت مزخرفه خوب انتخاب نکن.خیلی سادست .

دليل وجودي انجمن گفتگو، گفتگوست.
شما نمي توانيد بخشي از ايده ي عده اي را بررسي كنيد و هنگامي كه آن افراد مي خواهند در مورد بررسي ايده شان از طرف شما تبادل نظر كنند، بگوييد كه آنچه كه بدرد مي خورد ...

در ضمن به نظر من همه حرفای شما به عنوان جملات مستقل و بی ارتباط با مطالب من از دیدگاهی درسته ولی شما با این حرفت چیزی به من یاد ندادی و من از شما که اینشکلی محکم ایستادی و با من مخالفت میکنی چیزی بیشتر فریاد زدن انتظار دارم.
جملات مستقل و بي ارتباط با مطالب شما :39:
نمي دونم چرا شما گمان كرديد كه من فرياد مي زنم؟
پرسش ها جدي بود و لحن و علامت هاي سوال پافشاري بر دقت به محتوا داشت.
به هر حال من فرياد نمي زدم و فرياد نمي زنم، نميدونم شايد چون كسي كه فرياد مي زنه غير معقول به نظر ميرسه شما مي خواي وانمود كنيد كه من فرياد ميزنم...

زحمتی به خودت و لطفی در حق بنده و دوستان. اگه مطلب بنده رو مطالعه کردید به دوستان پیشنهاد دادم به جای تو سر هم زدن بریم یه مطلب جدید بیاریم بزاریم (در مورد همین بحث )که چیزی به دانسته هامون اضافه کنه.

چرا تراوشات ذهن افراد حاضر در فروم نميتونه ارزش يك مطلب كپي پيست شده را براي شما داشته باشه؟
مگر غير از اينه كه مطلب مورد نظر شما هم تراوشات ذهن يك شخص ديگريست؟
به نظر من براي بررسي "قضاوت زودهنگام در مورد موسیقی «متال» در ایران (You can see links before reply)" توجه به نظرات متال باز هاي ايراني خيلي نتيجه بخش تر از كپي پيست كردن يك مطلب ترجمه شدش كه معلوم نيست براي چه زمان و مكاني نوشته شده.

اینکه گفتیم میدونید دانته کیه! خوب مسلمه که خیلی ها میدونن دانته کیه خیلیها اصلا تحصیلات دانشگاهی در زمینه ادبیات اساطیری دارن و ... منظور بنده اون کسانی هستن که کور کورانه جرکت میکنن. اونها همونهایی هستن که وقتی میگی یه آکورد لامینور روی دسته گیتار بگیر فوری برات میگیره ولی وقتی بهش میگی خوب نت „دو” کدومه حالا به دستاش نگاه میکنه. قبول نداری ما تو همه ]چیزدر سطح باقی میمونیم؟قبول نداری وقتی طرف به انستیتو جز مثلا تو آلمان میره خیلی عمیقتر از کلاسهای خصوص ایران بهش درس میدن؟چیزایی بهش میگن که تینجا اصلا طرف نمیدونه چی هست؟
خوب اگه قبول داری تکلیف چیه؟ نظر من اینه که این کمبودها رو خودمون تنهایی باید جبران کنیم باید بریم هی بخونیم و هی بخو نیم. البته اونی که دنبال موسیقیه ولی اونی که دنبال جلب توجه اصلا منظور نظر من نیست . البته حتی کار اون رو هم تحقیر نمیکنم . اونم باید باشه.
ولی کسی که رگ گردنش میزنه بیرون باید بیشتر از اینها بدونه . اون آهنگساز متالی که مثلا تو نروژ تو اتاقش نشسته و تو اوهامش داره در اساطیر سیر میکنه میدونه کجاست. چون با این داستانها بزرگ شده. من و شما باید بریم مطالعه کنیم. هیچ ایرادیم نداره چون نتیجه من و با اون متفاوت میشه و شاید هم نتیجه خلق یه اثر بدرد بخور بشه. از کجا معلوم . موسیقی نتیجه احتمالات حرکتی ذهن در لحظست. البته نه هر ذهنی!

خوب بديهي توي آلمان بهتر از ايران جز تدريس مي كنن و ما بايد از اونا ياد بگيريم اما اين چه ارتباطي داره به گفته هاي شما؟
با جبران كمبود ها هم هيچ كسي مشكلي نداره اما باز ارتباطي با بحث ما نداره و كلي گويي هستش.
باز تاكيد مي كنم كه من برافروخته نبودم و "بيرون زدن رگ گردن" را يك شبه توهين تلقي مي كنم.

اما در مورد اساطير كه خيلي روش پافشاري داريد
موسيقي متال هيچ ربطي به اساطير نداره
هدف وجودي اين موسيقي بازتاب اساطير ملل توليد كننده نيست
تمامي حالات انديشه ها ادبيات تاريخ و هر آن چيزي كه ذهن بشر را به خود مشغول مي كند مي تواند با اين موسيقي در آميخته شده و به وسيله ي اين موسيقي بيان و بازتاب شود پس بنا بر اين قائده بازتاب اساطير هم مي تواند بخشي از درون مايه ي اين موسيقي باشد كه اكنون نيز چنين است.
با كمي بررسي در درون مايه هاي در بر دارنده ي اشعار اين موسيقي به گستردگي اين مضامين پي مي بريد و در پي آن اين نتيجه به وجود مي آيد كه مضامين مورد استفاده در اشعار موسيقي متال گسترده تر از آن است كه قابل دسته بندي باشد و تنها دايره اي كه مي تواند در بر دارنده ي همه ي مضامين به كار رفته در اين موسيقي باشد دايره ي "اشاره به همه چيز" است.

راستی من فیلسوف نیستم! :21: دوست دارم باشم ولی هر گردی رو گردو نمیدونم . این جمله برای من و خیلی گنده تر از من زیاده. گفتم ایرادی نداره کسی فیلسوف باشه.

خوب خسته شدی. از اسب عصبانیت بیا پائین با هم صحبت کنیم . شاید چیزی یاد گرفتیم. تا وقتی دهن داد میزنه . گوش چیزی نمیشنوه. رفیق.
کارت درسته. امیدوارم به زودی از کارهات بشنوم و لذت ببرم.

پاینده باشی

اميدوارم شما هم به مطلوب خود برسيد كه بهرمندي از دانش فلسفه مطلوب هر ذهن پوياييست.
باز هم تاكيد مي كنم برافروخته نيستم
سپاس

Spiritual
Wednesday 17 April 2013, 06:16 PM
دیگه کافیه
اگه اثر گذار بودم خوشحالم و اگر نبودم بازم خوشحالم .

وقتی گوش آدمها پر از خالیه جایی برای مطلبجدید وجود نداره. دوستان این مطلبم رو درز میگیرم . اگه کسی از مطالب من استفاده کرده خوشحالم اگرم اذیت شدید. به بزرگی خودتون ببخشید . به هر حال نظر منهمونه که عرض کردم. والبته کج فهمی هم قسمتی ذهن بشره بیچار ارسطو بیشتر عمر خودش صرفکرد تا منطقی رو تصنیف کنه که دیگه جایی برای سوئ استفاده از کلام وجود نداشته باشه. ولی خوب وقتی خود منطق وجود نداشته باشه . دیگه چیزی نیست که بخوای درستش کنی.(این برای اون دسته از دوستانی بود که به جای ساختن به فکر خراب کردن بقیه هستن. ) . خوب بالخره اینجا کجاست؟ به همه دوستان نیستم با کسانی هستم که تحمل چیز غیر از اونچه که هستن رو ندارن.

راستی با این مطلب کاملا موافقم

"اما در مورد اساطير كه خيلي روش پافشاري داريد
موسيقي متال هيچ ربطي به اساطير نداره
هدف وجودي اين موسيقي بازتاب اساطير ملل توليد كننده نيست
تمامي حالات انديشه ها ادبيات تاريخ و هر آن چيزي كه ذهن بشر را به خود مشغول مي كند مي تواند با اين موسيقي در آميخته شده و به وسيله ي اين موسيقي بيان و بازتاب شود پس بنا بر اين قائده بازتاب اساطير هم مي تواند بخشي از درون مايه ي اين موسيقي باشد كه اكنون نيز چنين است.
با كمي بررسي در درون مايه هاي در بر دارنده ي اشعار اين موسيقي به گستردگي اين مضامين پي مي بريد و در پي آن اين نتيجه به وجود مي آيد كه مضامين مورد استفاده در اشعار موسيقي متال گسترده تر از آن است كه قابل دسته بندي باشد و تنها دايره اي كه مي تواند در بر دارنده ي همه ي مضامين به كار رفته در اين موسيقي باشد دايره ي „اشاره به همه چيز” است."

ولی من چیز دیگه ای گفتم و فقط روی اساطیر تکیه کردم . من کی گفتم تمام موسیقی متال یعنی اساطیر؟ این یه مثال بود وگرنه اصلا مگه ممکنه راجع به همه متال توی یه پست بحث کرد و اصلا مگه من همه متال رو میشناسم؟

بگذریم

درنیافتی!

pansy
Wednesday 17 April 2013, 08:14 PM
من تازه واردم توی متال و راک, ولی تا اینجاش فهمیدم که ملت ایران بدون هیچ دلیلی از این سبک بدشون میاد, (به طوری که اکثرا میگن خواننده های متال فقط عربده میکشن) در حالی که متال هم مثل هر موسیقی دیگه ای, یه سبکه, ولی با آهنگسازی های بسیار قوی تر, نوازندگی های حرفه ای تر و لیریک قوی تر و پر از مفهوم, ولی متاسفانه در ایران برچسب هایی مثل شیطان پرستی و ... به موسیقی متال و راک زدن, درسته که در سبک هایی مثل بلک متال اشعاری ضد مسیحیت وجود داره, ولی کریستین متال یا همون وایت متال هم داریم, خلاصه اینطوری بگم که اکثر مردم, بدون داشتن اطلاعات کافی نظر میدن.

Yngwie_5
Wednesday 17 April 2013, 08:23 PM
راستش کلا این تاپیک رو نمیفهمم....

=====

یکی از مشکلات متال هد جماعت اینه که همه چی رو میخواد فلسفی/سنگین/خاص جلوه بده...

ehsan_golshan
Thursday 18 April 2013, 12:24 PM
من نمیدونم چرا انقدر برای متال حاشیه درست میکنید
به نظر من موسیقی متال به قدری آهنگسازیش قوی هست که خیلی ها نمیتونن درک کنن و میبرنش زیر سوال من خودم اگه یه آهنگ آهنگسازیش به دلم نشینه کلا گوش نمیکنم واسه همین رفتم سراغ سبک کلاسیک و متال
تاپیک بیهوده ای بود
خسته نباشید.

agalloch
Thursday 18 April 2013, 01:43 PM
دوستان من هميشه به توضيح يك پديده (در حد توان) علاقه مند بودم و كماكان معتقدم ساده ترين پديده ها نيز به توضيح و موشكافي نياز دارند در مورد موسيقي هم همينطوره و قصدم همين بود...

Yngwie_5
Thursday 18 April 2013, 02:16 PM
اما یکی به من بگه کی از کارهای مریلین منسون لذت میبره ؟ اگر کسی باشه که از کارهای ایشون لذت ببره خوب بنده هیچ حرفی باهاش ندارم و امیدوارم زندگی خوبی داشته باشه ...
احتمالا شما از منسون فقط همونایی رو میدونید که مستند شوک پخش کرده بود.

Brilliant
Thursday 18 April 2013, 04:02 PM
فکر میکنم قبل از هر چیزی اول باید موسیقی رو برای خودمون تعریف کنیم..
خب,از دید شما موسیقی چیه؟ پر کننده ی اوقات فراغت؟ تقویت کننده ی فکر؟ابزاری برای ترویج عقیده ات؟ یا وسیله ای برای به قول معروف قیافه اومدن و زست گرفتن جلوی دیگران؟
خب بسته به شخصیتی که شما داری تعریفت از موسیقی و هدفت از موزیک گوش کردن فرق میکنه..و باز هم بسته به همون شخصیت و روحیات شما سبکی که باهاش ارتباط برقرار میکنی هم متفاوته...یکی راک دوست داره یکی کلاسیک یکی سنتی ...قضاوت در مورد سلیقه ی آدما مثل قضاوت در مورد خود آدماست و این مسئله هم یه مسئله ی کاملا سلیقه ایه...منتها این تقسیم بندی به همینجا و به سبک ها محدود نمیشه و خیلی گسترده تره...برای مثال من و دوستم هر دو یه بند و گوش میدیم...من برای اینکه بگم خیلی خاص و خفنم و اون به خاطر اشعار پر بار و با مفهوم,موسیقی غنی و برای اینکه روحشو تغذیه میکنه با این موزیک .. این از بعد مصرف کنندگی.
اما تو مبحث تولید....باز هم یه قسمتی از صحبت های بالا اینجا هم صدق میکنه...باز شخصیت آدما نقش اصلی رو داره....اینجا من و دوستم هر دو تولید کننده ایم..من تشنه ی شهرتم..هدفم اینه که یه عده متظاهر مثه خودم دور و برم جمع شن من به اونا موسیقیی بدم که بتونن باهاش توهم خاص بودنو به حودشون تزریق کنن و ذات متظاهرانه ی خودشونو ارضا...و اونا هم پول و شهرتی رو که من میخوام..
و دوست من موسیقی رو یه وسیله برای رسیدن به هدفش میدونه..اهدافی که فکر میکنه معنای زندگیش بسته به اوناست....پس با موسیقیش فریاد میزنه ....اعتراض میکنه به مرگ انسانیت.....به بی استفاده موندن سلولای خاکستری....به انسان هایی که دچار الیناسیون شدن و تاثیر گذاریشون روی محیط اطراف با تاثیر کذاری حیوانات فرقی نمیکنه و در واقع از اونا کمتره! چون حیوونه وظیفشو انجام میده...
حالا ما دو نفر یکی هستیم؟؟ نه....
پس مخاطب هامون هم یکی نیستن.... واین تفاوت قابل تعمیم به تمام انسان هاست..
آیا من خوبم و دوستم بد؟ و یا دوستم خوب و من بد؟ مشخص نیست
آدمی که شبیه من باشه منو خوب میدونه و آدمی که شبیه و هم جهت با دوست من اونو....
خوب بودن یا بد بودن رو کی تعیین میکنه؟ ذات انسان.... انسان موجودیه که اختیار داره...خوب و بد بهش نشون داده شده و خودش انتخاب میکنه
اگه ما خوب رو انتخاب کردیم تنها وظیفمون دادن اطلاعات خام به دیگرانه...اون خودش میدونه چی رو انتخاب کنه...پس اگه چهار نوع ترک به یکی معرفی کردیم..برای مثال مالمستین,تام ویتس,دث و لدزیپلین, و جاستین بیبر و لیدی گاگا و 1 دایرکشن و نیکی میناج و اون گروه دوم رو انتخاب کرد نباید دیگه سرزنشش کرد....ذاتش اینه و اینکه ما سبکی رو دوست نداریم دلیل بر بد بودنش نیست....طرفدارای سبکای مورد تنفر ما هم در مورد ما نظر مشابه دارن
جهان پر از تفاوته و این تفاوته که جریان رو به وجود میاره
پس با این اوصاف دیگه حاشیه سازی و در مقابل اون تبرئه کردن بی معنی میشه..انسان به دنبال چیزی که میخواد میره و خودش اونو انتخاب میکنه...چون خودش خوب و بد رو برای خودش مشخص میکنه و بعد تشخیص میده..حالا هر چی که میخواد باشه

اون شاملو وخیام و لورکا میخونه و من مریم حیدرزاده و هر دو همدیگرو احمق میدونیم.

Spiritual
Saturday 20 April 2013, 09:10 AM
خب,از دید شما موسیقی چیه؟ پر کننده ی اوقات فراغت؟ تقویت کننده ی فکر؟ابزاری برای ترویج عقیده ات؟ یا وسیله ای برای به قول معروف قیافه اومدن و زست گرفتن جلوی دیگران؟
خب بسته به شخصیتی که شما داری تعریفت از موسیقی و هدفت از موزیک گوش کردن فرق میکنه..و باز هم بسته به همون شخصیت و روحیات شما سبکی که باهاش ارتباط برقرار میکنی هم متفاوته...یکی راک دوست داره یکی کلاسیک یکی سنتی ...قضاوت در مورد سلیقه ی آدما مثل قضاوت در مورد خود آدماست و این مسئله هم یه مسئله ی کاملا سلیقه ایه...منتها این تقسیم بندی به همینجا و به سبک ها محدود نمیشه و خیلی گسترده تره...برای مثال من و دوستم هر دو یه بند و گوش میدیم...من برای اینکه بگم خیلی خاص و خفنم و اون به خاطر اشعار پر بار و با مفهوم,موسیقی غنی و برای اینکه روحشو تغذیه میکنه با این موزیک .. این از بعد مصرف کنندگی.
اما تو مبحث تولید....باز هم یه قسمتی از صحبت های بالا اینجا هم صدق میکنه...باز شخصیت آدما نقش اصلی رو داره....اینجا من و دوستم هر دو تولید کننده ایم..من تشنه ی شهرتم..هدفم اینه که یه عده متظاهر مثه خودم دور و برم جمع شن من به اونا موسیقیی بدم که بتونن باهاش توهم خاص بودنو به حودشون تزریق کنن و ذات متظاهرانه ی خودشونو ارضا...و اونا هم پول و شهرتی رو که من میخوام..
و دوست من موسیقی رو یه وسیله برای رسیدن به هدفش میدونه..اهدافی که فکر میکنه معنای زندگیش بسته به اوناست....پس با موسیقیش فریاد میزنه ....اعتراض میکنه به مرگ انسانیت.....به بی استفاده موندن سلولای خاکستری....به انسان هایی که دچار الیناسیون شدن و تاثیر گذاریشون روی محیط اطراف با تاثیر کذاری حیوانات فرقی نمیکنه و در واقع از اونا کمتره! چون حیوونه وظیفشو انجام میده...
خوب بودن یا بد بودن رو کی تعیین میکنه؟ ذات انسان.... انسان موجودیه که اختیار داره...خوب و بد بهش نشون داده شده و خودش انتخاب میکنه
اگه ما خوب رو انتخاب کردیم تنها وظیفمون دادن اطلاعات خام به دیگرانه...اون خودش میدونه چی رو انتخاب کنه...پس اگه چهار نوع ترک به یکی معرفی کردیم..برای مثال مالمستین,تام ویتس,دث و لدزیپلین, و جاستین بیبر و لیدی گاگا و 1 دایرکشن و نیکی میناج و اون گروه دوم رو انتخاب کرد نباید دیگه سرزنشش کرد....ذاتش اینه و اینکه ما سبکی رو دوست نداریم دلیل بر بد بودنش نیست....طرفدارای سبکای مورد تنفر ما هم در مورد ما نظر مشابه دارن
پس با این اوصاف دیگه حاشیه سازی و در مقابل اون تبرئه کردن بی معنی میشه..انسان به دنبال چیزی که میخواد میره و خودش اونو انتخاب میکنه...چون خودش خوب و بد رو برای خودش مشخص میکنه و بعد تشخیص میده..حالا هر چی که میخواد باشه

من از این صحبتهای دوستمون خیلی لذت بردم.

فقط مطلب اینه که من دلم میخواد به همدیگه راهکار ارائه بدیم برای حرکت به جلو.

من تنها راه رو مطالعه میدونم. اینکه برامون سوال بشه که مثلا داستان پشت هتل کالیفرنیا چیه؟ اصلا به لحاظ موسیقایی چه ترکیبی داره؟ و ... حرف من همینه. وقتی میگه لرد منظورش چیه فلان داستان چطور با مسائل داخل دین کاتولیک مثلا گره خورده. یا با هموناساطیری که برخی باهاش مشکل دارن. من میگم عمیقتر نگاه کنیم.به لحاظ موسیقایی چیکار کرده. کسی با این دیدگاه مشکلی داره؟بعدش باید ببینیم که چیزی که اونها بهش مبتلا هستن ما هم هستیم؟ یا اینم داره یه جور جوگیر شدن که البته در اجتماع ما برای هر چیزی اول جوش وجود داره بعد خودش.

اولشم گفتم طرف برای از دست دادن پدرش در مثلا جنگ ویتنام شعر گفته و آهنگ نوشته ما اونو میخونیم بعد دلمون برا دوست دخترمون که ترکمون کرده تنگ میشه. اشتباه میگم.؟ ما نمیدونم داستان چیه؟خیلی از جاها نمیدونیم. بحث انتخاب لیدی گاگا نیست. من همه جور موسیقی گوش میدم از نواحی گرفته تا کلاسیک تا متال . در واقع هر چی رو که دوست داشته باشم. یعنی حس کنم که جذبش میشم. وقتی میگم طرف منظورم همه نیست . خیلیا هستن که میدونن. داستان اینه که اونی که میدونه بگه که منم برم یاد بگیرم.این ایده بدیه؟

pansy
Saturday 20 April 2013, 10:08 PM
یکی از مشکلات متال هد جماعت اینه که همه چی رو میخواد فلسفی/سنگین/خاص جلوه بده...
خوب آخه واقعا "فلسفی/سنگین/خاص" هست.

Black_Violin
Monday 29 April 2013, 08:35 AM
احتمالا شما از منسون فقط همونایی رو میدونید که مستند شوک پخش کرده بود.

من اصلا تلویزیون نگاه نمی کنم :am

negin91905
Monday 29 April 2013, 12:53 PM
از هر چيزي ميشه استفاده ي خوب كرد و هم بد...
بين موسيقي متال من چيزاي خوبشو خوشم مياد...
موسيقي راك هم به هيچ وجه بد نيست!

habibonline
Saturday 22 June 2013, 01:22 AM
حالا برای چی دعوا میکنید:21:
چرا دروغ بگم:
آره موسیقی متال یه موسیقی به شدت فلسفی هست(البته خیلی هاش مزخرفه،خود منم تک و توکی از آهنگ متال رو با ارزش میدونم)
موسیقی متال به شدت نابودگر هست
موسیقی متال به شدت زشت هست
موسیقی متال به شدت کافر و ضد دین هست
و همین کافر بودن و زشت بودن و شیطانی بودن اونه که اونو بینظیر ساخته
موسیقی متال موسیقیی هست که از درون نهلیسم سربرآورده و و باطن دنیای مارو به خودمون نشون میده

اما یکی به من بگه کی از کارهای مریلین منسون لذت میبره ؟
:24:
از خواننده های متال من مرلین منسون رو بینظیرترین میدونم که فلسفی ترین و سنگین ترین و شیطانی ترین اندیشه هارو خونده

hamedc
Saturday 22 June 2013, 10:51 AM
اینجور بحث ها از نظر من کاملا بیهودست...
کسی واقعا متال درک میکنه که خودش دنبالش بره...موسیقیشو لمس کنه ...
متال مثل سبک های دیگه نیست که از طریق تشویق و تمجید از سبک طرف بره دنبالش...
متال مرد عمل میخواد :21ox66r:
حالا هی بشینین بگین به طرف متال خوبه یا بده ..طرف آخر رو نظر خودش میمونه :25:

metal-militia
Sunday 4 August 2013, 02:38 AM
این بحثهارو ما از زمان دایناسورها داشتیم تو این سایت.آخرش هم هیچ کدوم از دو طرف کوتاه نمیان.چون موسیقی یه امر سلیقه ایه.نه میشه زوری به کسی گفت این آهنگ رو گوش بده.نه میشه به کسی که از یه گروه بدش میاد بگی این گروه خوبه.منطق توی اینجوری بجثها جایی نداره.99% سلیقه شخصیه.بهترین کار اینه که کاری به کار هم نداشته باشین.فرض کن شما با دوستت میری رستوران اون کباب سفارش میده و شما قورمه سبزی.شما هیچوقت نمیگی حتما باید قورمه سبزی بخوری.اما میتونی بهش پیشنهاد بدی.اینکه قبول کنه یا نه دست خودشه.موسیقی هم از نظر من همینجوره.شما فقط میتونی سبکی که دوست داری رو به بقیه پیشنهاد بدی.نه اینکه تحمیل کنی.

arman666
Saturday 28 September 2013, 05:23 PM
به نظر من موسیقی متال شیطان پرستی و...
نیست بلکه اکثر کسانی که این نوع موسیقی هارو اجرا میکنن فراماسون هستند برای همین برچسب شیطان پرست به این نوع سبک زده میشه.
به نظر من متال اصلا شیطان پرستی نیست من از اهنگ Nothing else matters خیلی خوشم میاد و معنی شعر رو که خوندم اونو توی امضام قرار دادم.
در موسیقی متال ادم ها و گروه های جو گیر و عقده ای هم پیدا میشه مثه مرلین منسون،راب زامبی،گروه رامشتاین و ...
موسیقی متال برای فهماندن بشریت با صدایی خشن و فریاد زدن خواسته ها بر روی مردم است.
مثلا جیمز هتفیلد گیتاریست و خواننده گروه موفق متالیکا مسیحی پروتستان هست و در شعر هاش هیچگونه اشاراتی به شیطان و ...
نداشته برای همین نمیشه گفت موسیقی متال شیطان پرستی هست.
متال سبک های مختلفی داره که شاید تو موسیقی های بلک متال از شیطان پرستی و غیره سخن گفته بشه.
گروه اسلیپنات شاید شیطان پرست نباشن ولی ماسک های که از اونها استفاده میکنن خشن و شیطانیه برا همین اشخاصی که اطلاع درستی ندارن میگن شیطان پرست.
قابل ذکره که موسیقی متال شاخه ای به نام وایت یا کریستین هم داره.

ranak
Sunday 23 March 2014, 11:16 PM
در مورد سنگینی راک یا متال یه شعر از رادیوهد کافیه
خوانندش بعد اتمام اهنگ و نمونه کامل اهنگ که بهش میارن می دن گریه می کنه
خیلی تعریف و تفسیر گوناگونی واسه این آهنگ دادن ولی بهترین تعریف که از این آهنگ می شه کرد مال یکی از همین کاربرای اینترنته که در موردش یه چیزایی گفته البته منم یه چیزایی می نویسم

In pitch darkدر سرزمین تاریک/فکر کنم منظورش این دنیاست
I go walking in your landscape/من در چسم اندازی از خودم قدم می زنم

Broken branches/شاخ برگ شکسته
Trip me as I speak/و سفرم هم صحبتم می شود/اینجا رو هم فکر کنم منظورش مسیر زندگی تا مرگه به نظر خودم این شعر خیلی تلخه تام اول از ناامیدیش به وجود داشتن خدا حرف می زنه بعد می گه اگه خدایی وجود داشته باشه من خودممو به خاطر رنجهایی که می کشم مستحق بهشت می دونم

Just 'cause you feel it/وقتی که چیزی رو احساس می کنی
Doesn't mean it's there/دلیل نمی شه که وجودداشته باشه/خب اینجا باید عرض کنم بغض من و خیلی از طرفدار ها می شکنه مخصوصا کسی مثلا من که یه دوقطبیه
Just 'cause you feel it
Doesn't mean it's there

There's always a siren/علایم خطر همیشه وجود دارند
Singing you to shipwreck/ندای تو در کشتی شکسته/منو یاد ضرب المثل ما کشتی شکستگانیم می ندازه
(Don't reach out, don't reach out
Don't reach out, don't reach out)بهش دست پیدا نمی کنی
Steer away from each rocks
We'd be a walking disaster
Don't reach out, don't reach out)

Just 'cause you feel it
Doesn't mean it's there
(Someone on your shoulder
Someone on your shoulder)کسی روی شونه های منه/فکر کنم منظورش احساس باشند که نقض می کنه و همون فرشته هایی که نامه اعمال می نویسن
Just 'cause you feel it
Doesn't mean it's there
Someone on your shoulder)
There there!

Why so green and lonely?چرا تو افسرده و تنهایی
Lonely, lonely?تنها تنها/منظور خود تام یورکه

Heaven sent you to me/بهشتت واسم بفرست
To me, to me?/برای من برای من

We are accidents waiting/بما واسه اون اتفاق منتظریم
Waiting to happen/بی صبرانه منتظرم که اتفاق بی افته

We are accidents waiting
Waiting to happen

من بعد اشنایی دادن یکی از دخترای همکلاسیم با گروه رادیوهد لقب موجود افسرده رو گرفتم باهام قهر کرد مخصوصا وقتی که اهنگ چگونه ناپدید شد بهش توضیح می دادم
حالا به نظرتون یه نفر که همیشه خودشو حق به جانب می دونه بدون اینکه این سبک بشناسه
چی فکر می کنه
اون حتی حرف شما رو نمی فهمه
شعرا رو درک نمی کنه
به روح شعر نمی رسه
واسم جالب شاید راک و متال تنها سبک هایی باشن که روح دارن و می خوان تو بهشون فکر کنی

اینم نظر یک کاربر انگلیسی زبان

I think: "There There" (The Boney King of Nowhere)
God = The Boney King of Nowhere
There There = Thom Yorke's sympathy for the human race.

"In pitch dark, I go walking in you landscape"=

I trust you to guide me where I need to go.

"Broken branches trip me as I speak"=

you let me fall when I trusted you.

"Just cause it feels there, doesn't mean its there"=

god isn't there, he's just in your head.

It's possible: Thom Yorke has searched for god for a long time and could never seem to find him and now he just thinks god doesn't exist.

"There's always a siren, singing you to shipwreck"=
Something calls to you and tells you this is the right way but when you get there you crash and fall.

"don't reach out" =
don't even listen.

FMETAL
Sunday 23 March 2014, 11:25 PM
دوست عزیز، ترجمه تون از سر تا پا اشتباهه. حتی در ترجمه آسان‌ترین جملات اشکال دارید. روی ترجمه کردن بیشتر کار کنید، بعد با توجه به اینکه کارتان حداقل از نظر مفهوم لغوی درست بود، ارسال کنید تا دوستانی که زبانشان زیاد خوب نیست، دچار اشتباه نشوند.

ranak
Monday 24 March 2014, 12:03 AM

من با روانشناسم در مورد این موضوع حرف می زدیم اون گفت بیشتر این خواننده ها نابغه هایی هستن که به عمق زندگی و بیهوده بودنش پی می برن می بینن نمی تونن تو محیط اطرافشون تاثیری بزارن دیوانه می شن
حرف شما متین و کاملا درسته من خودم این حرف شما رو در مورد ازدواجمم به کار می برم اخه کسی که سطح زندگیش به اهنگ های شاد جاستین یا اهنگهای شاد و گنگ پاپ یا رپ گوش بده و احساسات عشق کاذب بهش دست بده با تویی که با راک زندگی می کنی و احساسات تو رو طوری بار میاره که زندگی رو تو دختر پول یا شهوت نمی بینی و می خوای درک کنی که زندگی چیه و بازم نمی فهمی و به این نتیجه می رسی که تمام جواب ها زیر خاک مدفون هست چطور می خوای با یکی غیر خودت دوست بشی چه برسه به زندگی
بیشتر اونایی که راک متال گوش می کنن دید پر درد و عمیقی نسبت به زندگی دارن و وقتی می بینن که زندگی چقدر پوچه یا میمیرن یا راهی روانشناس و روانپزشک میشن مثل من
تنها چیزی که تو روح متال دیدم نشون دادن تغییر هست که هیچوقت حاصل نمی شه و تنهایی درد ناک و لذت بخش به بار میاره
درد زندگی را پروانه که سوخته می داند

- - - Updated - - -

خواستم ادبیش کنم کجاش اشتباهه
معنی اصیلشو که می نوشتم یکم بی معنی می شد و غیر ادبی
مگه شما کتاب ترجمه پینک فلوید نخوندین که از زمین تا اسمون فرق داره با متنش

- - - Updated - - -

ترجمه اصیلش می خواین برین تو طرفدارهای رادیوهد بخونین انجا بدون احساس ترجمه کردن و متن زاییده
شما چرا دید کتاب دارید به مبحث
به نظرتون متال اصیل تو کسب در امده و نوع زدن جیغ داد یا بیان حالت شاعر من متن اصلی ترجمه رو قبلا دیدم و عرض کردم می خوام برداشت خودمو بنویسم و اصلا ترجمه نکردم
در ضمن من فکر می کنم شما جز اون افرادی هستین که می گین من نسبت به سنم بیشتر از همه می فهمم درست شبیه روابط من با دایی هام که مزخرفاتشون قالب می کنن
البته منظور از مزخرف حرف داییم بود
یه نکته دیگه شما گفتین پیک سرانگشتی تو ایران نمی تونی پیدا کنی بهتون پیشنهاد می دم یه سر برید تبریز پسرخاله من فروش گاه ساز داشت می گفت بی نحایت زیاده
من پیشنهاد می دم نظر خودتونو با قطعیت نگید

- - - Updated - - -

ترجمه اصیلش می خواین برین تو طرفدارهای رادیوهد بخونین انجا بدون احساس ترجمه کردن و متن زاییده
شما چرا دید کتاب دارید به مبحث
به نظرتون متال اصیل تو کسب در امده و نوع زدن جیغ داد یا بیان حالت شاعر من متن اصلی ترجمه رو قبلا دیدم و عرض کردم می خوام برداشت خودمو بنویسم و اصلا ترجمه نکردم
در ضمن من فکر می کنم شما جز اون افرادی هستین که می گین من نسبت به سنم بیشتر از همه می فهمم درست شبیه روابط من با دایی هام که مزخرفاتشون قالب می کنن
البته منظور از مزخرف حرف داییم بود
یه نکته دیگه شما گفتین پیک سرانگشتی تو ایران نمی تونی پیدا کنی بهتون پیشنهاد می دم یه سر برید تبریز پسرخاله من فروش گاه ساز داشت می گفت بی نحایت زیاده
من پیشنهاد می دم نظر خودتونو با قطعیت نگید

- - - Updated - - -

البته به خاطر سن زیادتون این موضوع رو به شما خرده نمی گیرم

Scourge
Monday 24 March 2014, 02:15 AM
در مورد سنگینی راک یا متال یه شعر از رادیوهد کافیه
خوانندش بعد اتمام اهنگ و نمونه کامل اهنگ که بهش میارن می دن گریه می کنه
خیلی تعریف و تفسیر گوناگونی واسه این آهنگ دادن ولی بهترین تعریف که از این آهنگ می شه کرد مال یکی از همین کاربرای اینترنته که در موردش یه چیزایی گفته البته منم یه چیزایی می نویسم

Broken branches/شاخ برگ شکسته
Trip me as I speak/و سفرم هم صحبتم می شود/اینجا رو هم فکر کنم منظورش مسیر زندگی تا مرگه به نظر خودم این شعر خیلی تلخه تام اول از ناامیدیش به وجود داشتن خدا حرف می زنه بعد می گه اگه خدایی وجود داشته باشه من خودممو به خاطر رنجهایی که می کشم مستحق بهشت می دونم

Just 'cause you feel it/وقتی که چیزی رو احساس می کنی
Doesn't mean it's there/دلیل نمی شه که وجودداشته باشه/خب اینجا باید عرض کنم بغض من و خیلی از طرفدار ها می شکنه مخصوصا کسی مثلا من که یه دوقطبیه
Just 'cause you feel it
Doesn't mean it's there

There's always a siren/علایم خطر همیشه وجود دارند
Singing you to shipwreck/ندای تو در کشتی شکسته/منو یاد ضرب المثل ما کشتی شکستگانیم می ندازه
Don't reach out, don't reach out)بهش دست پیدا نمی کنی
Steer away from each rocks
We'd be a walking disaster
Don't reach out, don't reach out)

Just 'cause you feel it
Doesn't mean it's there
Someone on your shoulder)کسی روی شونه های منه/فکر کنم منظورش احساس باشند که نقض می کنه و همون فرشته هایی که نامه اعمال می نویسن
Just 'cause you feel it
Doesn't mean it's there
Someone on your shoulder)
There there!

Why so green and lonely?چرا تو افسرده و تنهایی
Lonely, lonely?تنها تنها/منظور خود تام یورکه

Heaven sent you to me/بهشتت واسم بفرست
To me, to me?/برای من برای من

We are accidents waiting/بما واسه اون اتفاق منتظریم
Waiting to happen/بی صبرانه منتظرم که اتفاق بی افته

We are accidents waiting
Waiting to happen

من بعد اشنایی دادن یکی از دخترای همکلاسیم با گروه رادیوهد لقب موجود افسرده رو گرفتم باهام قهر کرد مخصوصا وقتی که اهنگ چگونه ناپدید شد بهش توضیح می دادم
حالا به نظرتون یه نفر که همیشه خودشو حق به جانب می دونه بدون اینکه این سبک بشناسه
چی فکر می کنه
اون حتی حرف شما رو نمی فهمه
شعرا رو درک نمی کنه
به روح شعر نمی رسه
واسم جالب شاید راک و متال تنها سبک هایی باشن که روح دارن و می خوان تو بهشون فکر کنی

اینم نظر یک کاربر انگلیسی زبان

I think: "There There" (The Boney King of Nowhere)
God = The Boney King of Nowhere
There There = Thom Yorke's sympathy for the human race.

"In pitch dark, I go walking in you landscape"=

I trust you to guide me where I need to go.

"Broken branches trip me as I speak"=

you let me fall when I trusted you.

"Just cause it feels there, doesn't mean its there"=

god isn't there, he's just in your head.

It's possible: Thom Yorke has searched for god for a long time and could never seem to find him and now he just thinks god doesn't exist.

"There's always a siren, singing you to shipwreck"=
Something calls to you and tells you this is the right way but when you get there you crash and fall.

"don't reach out" =
don't even listen.

سلام دوست عزیز. فقط میخواستم سریع چندتا نکته رو عرض کنیم.

یک قسمت هایی از ترجمه تون مشکل داشت. مثل:

"I go walking in your landscape/من در چسم اندازی از خودم قدم می زنم"
اینجا به روشنی از ضمیر You استفاده شده و باید "تو" یا "شما" ترجمه بشه. و حتی کنایه ای به شخص دیگری درش نیست.

"Broken branches/شاخ برگ شکسته
Trip me as I speak/و سفرم هم صحبتم می شود/"
فعل Trip به معنای زدن پای کسی یا مانع شدن از حرکت کردنش هست، نه هم صحبت شدن.

"There's always a siren/علایم خطر همیشه وجود دارند
Singing you to shipwreck/ندای تو در کشتی شکسته"
Siren یکی از موجودات اساطیری یونان باستان هستش، که با آواز خوندن ملوان ها رو از خود بی خود می کرده و باعث غرق شدن اون ها می شده. Siren به معنای آژیر هم هست ( که از همین موضوع گرفته شده ) ولی با توجه به theme کشتی و آب به اسطوره نزدیکه.
Singing هم که یعنی " تو را میخوانند"، To shipwreck هم به معنای " به سوی حادثه و غرق شدن".

"We are accidents waiting/بما واسه اون اتفاق منتظریم
Waiting to happen/بی صبرانه منتظرم که اتفاق بی افته"
ترجمه این قسمت به این صورت میشه که : " ما اتفاقاتی هستیم، در انتظار به وقوع پیوستن". یعنی اتفاق ها خود این اشخاص هستند، نه چیز دیگه.

و در اصل اگه اون متن انگلیسی که ضمیمه مطلبتون کردین با دقت مطالعه می کردین، همین ترجمه و تفسیر درش بود. و ایشون مفهوم این آهنگ رو به بحث وجود یا عدم وجود خدا ارتباط دادن، نه موضوعی روانشناختی.

و در باب بحثتون در مورد موسیقی هم، حس می کنم ذکر چند نکته خالی از لطف نباشه.
اولأ اینکه دید احساسی به موسیقی چیز بسیار خوبی هست، ولی نباید مانع "درک" اون بشه. این به این معناس که علاقه به تاریکی و موسیقی سنگین و خشن ( از مشخصات عام متال و راک) یک چیزه، و پیدا کردن مفهومی واقعأ با ارزش ( توجه کنید، مفهوم، نه احساس، یا علاقه و سلیقه) در این سبک های موسیقی یک چیز دیگه.
و بعد هم، متأستفانه توی ایران این قضیه خیلی باب شده، که افراد برای دور شدن از سبک های همه گیر موسیقیِ دور و بر به یک آلترناتیو "نسبتأ خاص" مثل متال یا راک روی میارن، و نفس یک انتخاب دیگر بودن این سبک ها باعث ارزش گذاری بیش از حد میشه، به صورتی که ارزش های خیالی و شخصی ای رو به کل سبک نسبت میدن، تنها به این دلیل که گروهی برای تعلق داشته باشن. و همین میشه که "انجمن متالهدهای ایران"، "متال باز باش!" و چنین چیزهایی به وجود میان. تنها سرپناه هایی برای افراد بیگانه و طرد شده، که در نفس خودش چیز بدی نیست، ولی هیچ ارتباطی به شناخت و برتری سبکی نداره.
تا وقتی که از این توضیحات کلی درباره سبک ها (پر درد، خشن، تاریک، روحانی، متفاوت) نتونیم خارج بشیم چیزی از موسیقی رو درک نکردیم. چه بسا همونطور که فلان اثر متال کلیت خشن و تاریکی داره، خیلی از آثار موسیقی کلاسیک هم دقیقأ با تم خشونت و تاریکی در ارتباطن. پس به جای تفسیرات شخصی، نیاز به دلیل و برهان داریم برای استفاده از هر سبک، یا گوش دادن به هر سبک.
امیدوارم صحبت هام بتونن کمکی بکنن.

Decibel
Monday 24 March 2014, 03:53 AM
خب با اولین سلام و بلندترین احترام ، شخصن به عنوان کسی که سالها بیرون از کشور
شما و روزگاری هم بین شما موزیکرهای داخل مرزهای ایران موسیقی متال رو به ویژه به لحاظ
بافت پیچیده ی نتاسیون و به عنوان گویاترین سبک موسیقیایی اعتراض و انتقاد دنبال کرده ، ساخته و نواخته ام فکر
میکنم اشاره ی صحیح بحث شما به شناخت و درک اشتباهی که از سبکهای مختلف و به ویژه متال
- گاهی انگار در نقطه نظری کلی تر حتی به صدای دیستورتد افکت ال گیتار - وجود داره بیش از هر چیز
تابع فرهنگسازی طراحی شده ی حاکمیت - الان منو اخراح میکنید که این واژه رو استفاده کردم ؟! )
هست . و این یعنی اونچه در اختیار ما = موزیکرها و یا موزیکرهای سبک متال ( آهنگسازان برای من واژه ی خیلی سنگینی هست ) =
نیست ..
از طرف دیگه شخصن اینطور در ایران دیده ام که متاسفانه ساز ال گیتار برای عمومیت مردم معنای
ویژه ، و گاهی اشتباهی داره !
خروجی منطقی این دو واقعیت ( به عنوان دو گزاره ) حکم به رفتار حرفه ای و سنجیده ی
متالیست ( متالر - یا هر واژه ای که منطورش بیان هوارادان و نوازندگان و سازندگان موسیقی متال هست )ها داره .

ما هستیم که در جامعه مون بازتاب داریم .
موزیکرها بخش غیر قابل انکاری از شخصیت و نگاه فرهنگی یک جامعه رو میسازند .
ما هستیم که میتونیم با تبلیغ و انتشار درست فهم متال ، نگاه فرهنگی درست این
جامعه ی جوون ( ایران یکی از جوون ترین میانگین های سنی رو در دنیا داره ) رو
به موزیک و موزیکر متال باعث بشیم .
آرزوهای خوب .

P_Knight
Monday 24 March 2014, 09:23 AM
سلام.من خودم زمانی یه متالهد متعصب بودم ولی الان خوشبختانه هرچی خوب باشه گوش میدم سبکش مهم نیست!ولی به هرحال باز به عنوان یه متالهد لازم میدونم چند نکته رو بگم:
یکی این که ما متالهد های ایران یه ویژگی خیلی مزخرف داریم اونم اینه که این سبکو خیلی خیلی مقدس جلوه میدیم و فکر میکنیم که افرادی که متا لگوش میدن از تفکر عمیقی برخوردارند و اصلا فکر میکنیم فقط آدم های درست حسابی متال گوش میدن و گاها تا جاییکه جلو میرن که میگن متالهد باید متشخص باشه مثلا اصلا فحش نده و خودمونو به عنوان یه متالهد خیلی انسان های سطح بالایی میدونیم که نسبت به هم سن و سالامون که سکبای دیگه گوش میدن مخصوصا افرادی که رپ و پاپ گوش میدن خیلی سطح بالا میدونیم و اصلا فکر میکنیم به اصطلاح خیلی خفنیم!!!!نه آقاجان این قضیه نیست.اصلا از کی بزرگی انسان به سبک موسیقیش برمیگیرده؟؟؟ :|
درضمن موسیقی متال اصلا مقدس نیست حتی میتونم بگم یکی از کثیف ترین سبکاست و اصلا همین حالتش مورد پسند طرفداراشه.

بعد این مساله باید بگم شاید دوستانی که سنتی و کلاسیک گوش میدن اصلا رفتار های جاری د رمتال رو درست ندونن و حتی اونو موسیقی هم تلقی نکنند.باید بگم که اولا بین سبکای موسیقی به نظرم هیچ تناقضی نیست چون شخصا هر سه این سبکا رو خیلی دوست دارم ثانیا هم سبک متال در بین سبکا واقعا ویژگی های خاصی داهر و مخاطبان خاصی هم داره.برای انی که طرفدا رمتال بود باید شخصیتی اندکی متفاوت داشت.معمولا افرادی که متال دوست دارند با دیگر افراد از لحاظ فکری نمیتونن کنار بیان و یه سری عقاید خیلی خاص در مورد زندگی و جامعه و رفتار های عادی در جامعه دارن واسه همین قطعا این سبک برای افراد یکه طرز تفکر مناسب برای متا لرو ندارن این سبکو بسیار سخیف خواهند دونست

یه مساله دیگه که خیلی مهمه محتوای مربوط به مذهب این سبکه.به نظرم این خیلی حرف چرتیه که متال به شیطان پرستی ربطی نداره.متال فکر کنم سبکیه که مسایل مذهب بیشتر از بقیه ی سبکا توش مورد بحث قرار میگیره.متال سرشار از افراد غیرمذهبی.یعنی متالهد ها شیطان پرست نیستند(اصلا با واژه یشیطان پرست مشکل دارم و در موردش توضیح میدم) ولی در کل متالهد ها مذهبی نیستند.ولی باور کنین بیشتر از کلاسیک دوستان و حتی سنتی دوستان غیرمذهبی نیستند.انصافا هنرمندان موسیقی سنتی ما مذهبی اند؟؟؟حال متال سبکیه که مجال ابراز چنین عقایدی رو میده ولی در اون یکی سبکا زیاد اینجوری نیست.
در مورد شیطان پرستی هم باید بگم ما اصلا شیطان پرست واقعی خیلی خیلی کم داریم که اونا هم یه عده آدم با مشکلات شدید روحی روانین.ببینین مقصود از شیطان پرست این نیست که طرف میشینه شیطان رو عبادت میکنه!!!اصلا چه معنی داره.شیطان یک نکته ی مقابل دینه و افرادی که به دین اعتقادی ندارن شاید برای این که عقاید خود رو به صورت افراطی ابراز کنن میگن شیطان پرستیم.در واقع کسی که به هیچ مساله ی مذهبی اعتقا دنداره به نظرتون خیلی عجیب نیست که به موجود مثل شیطان اعتقاد داشته باشه؟؟؟میتونم بگم بیش از 90% گروهایی که در متال چنین ادعایی دانر منظورشون همین حرفه.حتی افراد خیلی معروفی که در متال از اشعار به اصطلاح شیطانی استفاده میکنن چنین عقیده ای دارن.مثل کری کینگ گروه اسلیر یا یکی از اعضای گروه deicide که اسمش یادم نیست یا کینگ دایموند...
حتی گروه های بلک متال هم که از این لحاظ جنجالی ترینن این لقب رو برای جو مناسب موسیقی متال برای ابراز عقاید غیردینی خود انتخاب میکنن(البته هستند یه سری افراد مزرخرف در این زیرشاخه که واقعا همون شیطان و عبادت میکنن نمیدونم شاید این افرادم دارن جو سازی میکنن)
کلا موسیقی یمتال سبک تیره ایست و فضای مناسب برای ابراز مسایل سیاهه و تقریب اهمیشه مضامین اشعار موسیقی متال درون مایه ی تاریک دارن.فضای موسیقی متال سرد و دلهره آور است.متال پیام آور ذات تاریک انسان هاست.متال پیام آور این مسالست که جامعه ی انسانی بیرحم و غارتگره و هیچ امیدی نیست.متال حاصل جنگل های تاریک و سرد و مه آلوده...
در کل توصیه میکنم حتما چه متالهد باشید چه نه مستند های آقای sam dunn رو از دست ندین.ایشون یه جامعه شناسین که در مورد متال مستند های معروفی ساختن کهشاهکارشم metal a headbangers journey ]ست.قطعا این مستندو تهیه کنید و ببینید.حتی زیرنویس فارسیشم هست پس بهانه ای نیست.قطعا بهترنی منبع برای مطالعات اولیه در مورد متاله...

FMETAL
Monday 24 March 2014, 11:37 AM
اولا بنده نمیدونم سنّ بنده به ترجمه اشتباه شما چه ربطی‌ داره؟ الله و اعلم.

بریم سر اصل مطلب.

دوست عزیز، این یک مورد رو خودت قضاوت کن:

اولا ترجمه خط به خط این جمله اشتباهه. باید با هم ترجمه بشه. In Pitch Dark "سرزمین تاریکی" معنا نمیده. شاید بخاطر کلمه Landscape این برداشت رو کردید. که اشتباهه. In Pitch Dark یعنی‌ در تاریکی مطلق. این رو تا اینجا داشته باشیم تا برگردیم بهش.

I go walking in your landscape ترجمه فرمودید "من در چشم اندازی از خودم قدم میزنم" چطور کلمه Your رو به "خودم" ترجمه فرمودید؟

حالا برگردیم به کلّ جمله. این دو جمله رو این‌طور معنی‌ میشه کرد "بدون هیچ اختیاری، در مسیری که برام تعیین کردی قدم خواهم زد".

جمله Don`t Reach Out هم اشتباه ترجمه شده. شما نوشته اید "بهش دست پیدا نمیکنی‌" در حالی‌ که Reaching Out اینجا اصلا معنی‌ "دسترسی‌" نمیده. این فعل مرکب برای "یاری رساندن" و یا "یاری گرفتن" استفاده میشه. بستگی داره که جمله چه منظوری داشته باشه.

In this Organization, we try to Reach Out to poor kids for better life throughout the world. اینجا معنی‌ "یاری رساندن" و "به کمک شتافتن" معنی‌ میده.

I`m going to Reach out to the Supreme Court to overturn the previous court ruling. اینجا معنی‌"یاری گرفتن" میده.

از این دست زیاد بود، Scourge عزیز هم چند مورد رو اشاره کرد. این رو هم بگم که "انجمن مترجمان آهنگ‌های Radiohead" هم میتونه اشتباه کنه.

هنوز درگیر رابطه سنم با ترجمه شماست!!! یعنی‌ چی‌؟؟؟؟