PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال: چه زمان باید سیم یا آرشه را عوض کنم؟

moslem_pc
Tuesday 12 February 2013, 02:30 PM
من مدتی است که شروع به نواختن ویولن کردم و در حد آماتور کار میکنم، میخواستم بدونم از کجا باید بدونم که الآن وقت تعویض سیم و آرشه ویولنم هست؟ آخه ویولنم نو نبوده
ممنون

erfan_shoja
Tuesday 12 February 2013, 06:43 PM
با سلام خدمت دوست خوبم.تا جایی که من اطلاع دارم اصلا نیازی به تعویض سیم یا آرشه وجود نداره تا زمانی که مشکلی برای اونها پیش بیاد مثلا آرشه بشکنه یا روکش سیم ها باز بشن . ولی اگر سازتون صدای خوبی نداره میتونید سیم اون رو عوض کنید.
اگر مشکلی هم نداره اسم ویولنتون رو بگید.
با تشکر.:violinplay3:

vviolinn
Tuesday 12 February 2013, 07:20 PM
قانونا سیم باید بعد از 72 تا 200 ساعت تمرین عوض بشه.
همینطور بستگی به نوع سیم داه.مثلا کاملا از روده،کاملا از فلز یا روده با روکش فلز.روده هم مال گوسفنده فکر کنم.
ولی کی پول داره بعد از 72 ساعت تمرین سیم عوض کنه؟بنابر این هروقت استاد دید که سیم داره بد صدایی میکنه دستور به تعویض میده.
البته بازم بستگی به نگهداری از سیم داره.
اگه استاد گفته باید سیم رو عوض کنین.

virtuoso
Tuesday 12 February 2013, 08:17 PM
در تایید صحبت های دوستان و اساتید عزیز باید عرض کنم: آرشه فقط در صورتی که مشکلی براش پیش بیاد، یا تاب برداره، یا خاصیت ارتجاعیشو از دست بده باید عوض بشه. در صورتی که موهاش کثیف بشن (جوری که نشه تمیزشون کرد) ، یا خیلی از موهاش پاره بشن اگه اشتباه نکنم امکان اینکه کل موهاش عوض بشن وجود داره. یعنی باید بدین به یه تعمیرکار ماهر تا موهای آرشه رو عوض کنه.
در مورد سیم ها هم این سیم های فلزی که معمولا ما استفاده می کنیم حدودا هر 1 سال یکبار باید عوض بشن، ولی به مقدار تمرین، نوع تمرین، نوع سیم و موارد زیادی بستگی داره که همونطور که فرمودن در صورت تشخیص استاد باید سیم ها عوض بشن. ترجیحا سیم بی کیفیت، یعنی با قیمت های کمتر 10 تومن روی سازتون نندازید چون باعث فشار به صفحه ی بالایی ویلن میشه و کلا توی صدا هم تاثیر بدی داره.
موفق باشید.

moslem_pc
Thursday 14 February 2013, 01:04 AM
خوب آرشه من مقداری تاب داره و موهای طرفین شل تر ازموهای وسط شدند،
خوب اگه من بخوام یه آرشه جدید بخرم شما پیشنهادتون درباره نوع و یا حتی مدل آرشه خوب و مناسب چیه؟
ممنون میشم در این باره توضیحاتی بهم بدید - با تشکر
:21ox66r:

erfan_shoja
Saturday 16 February 2013, 10:10 PM
خوب آرشه من مقداری تاب داره و موهای طرفین شل تر ازموهای وسط شدند،
خوب اگه من بخوام یه آرشه جدید بخرم شما پیشنهادتون درباره نوع و یا حتی مدل آرشه خوب و مناسب چیه؟
ممنون میشم در این باره توضیحاتی بهم بدید - با تشکر
:21ox66r:

با سلام خدمت دوست عزیزم.
برای خرید آرشه به مدل یا مارک توجه نکنید چون در بهترین مدل ها هم گاهی اوقات مشکلات فنی وجود داره.برای همین زمانی که برای خرید آرشه به فروشگاهی میرید آرشه ها رو دستتون بگیرید و به چوب بالای مو های آرشه با یک چشم نگاه کنید و با دستتون هم جلوی نور رو بگیرید تا سایه نیفته.
وقتی چند تا آرشه رو امتحان کردید آرشه ای که کمترین انحنا رو داشت انتخاب کنید.
در ضمن داشتن 1 تا 3 درجه انحنا تقریبا در همه آرشه ها وجود داره و سعی نکنید دنبال آرشه ای بگردید که هیچ انحنایی نداشته باشه چون هم به سختی پیدا میشه هم باید پول گزافی براش بپردازید.
آرشه ای که کمترین انحنا رو داشته باشه بهترین آرشه هست حتی اگه مدل student باشه.:21ox66r: