PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال در مورد هارمونیکا مدل اسلاید

BabakNps
Thursday 14 February 2013, 02:08 AM
سلام
دوستان اگر هر چقدر اطلاعات در مورد سازدهنی اسلاید (Slide harmonica) دارید هر چقدر هم که کم باشه در این تاپیک قرار بدید من می خواهم یک هارمونیکا جدید بگیرم یعنی قراره یک فامیلی برام از آلمان بیاره می خواهم اطلاعات راجع به مدل اسلاید بدست بیارم اگه به کارم بیاد بجای کروماتیک بگم برام اسلاید بگیره، خیلی کمک میکنید در موردش راهنماییم کنید.

harmonicana
Friday 15 March 2013, 10:09 PM
اگه منظور شما مدل اسلاید هارپ بوده ، یه سازدهنی ده سوراخه است که نت هاش شبیه دیاتونیک ده سوراخ کوک شدن و اگه شستیش رو فشار بدی نت هاش نیم پرده بالاتر می رن. در واقع کروماتیک نیست! دیاتونیکیه که یه اسلاید براش گذاشتن. این لینک رو ببین:
You can see links before reply

چند سال پیش تو ایران دیدم یه مدلش رو که نمایندگی هوهنر وارد کرده بود

- - - Updated - - -

در این صفحه هم می تونی نت های این مدل رو دونه دونه ببینی:

- - - Updated - - -

این هم توصیف خود هوهنر از این مدلش:
A diatonic harmonica with extra notes of a slide harmonica. With bending capabilities.

mohsen741
Friday 15 March 2013, 11:13 PM
با تشكر از توضيحات شما...

وقتي نيم پرده بالا ميبره يني كروماتيكه!
تمام كروماتيك ها كه چينش نت يكسان ندارند!!!

ما هارمونيكاي كروماتيك داريم كه حتي كليد هم نداره!!!

توجه داشته باشيد...

Mojahed
Sunday 31 March 2013, 08:23 PM
من فکر میکنم منظور دوستمون هامونیکای کروماتیک هستش ، که اصطلاحاً دارای اسلاید هست ،،
چون همانطور که دوست خوبم فرمودند هارمونیکای دیاتونیک و کروماتیک هم با اسلاید(شصتی دار) وجود دارد هم بدون اسلاید ،
ولی در حالت عمومی داشتن اسلاید نشان کروماتیک بودن و نداشتن آن نشان دیاتونیک بودن هست،
یک مدل هم بنام اسلاید هارپ هست که از تولیدات شرکت هوهنر هست و قیمت آن در آلمان حدود ۱۰۰ یورو هست که در لینک زیر ملاحظه فرمایید: