PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هارپسیکورد

vviolinn
Monday 18 February 2013, 06:59 PM
هارپسیکورد(به انگلیسی: Harpsichord)‏ یکی از سازهای کلاویه‌ای است.شکل ظاهری هارپسیکورد تقریبا شبیه پیانو است اما شیوهٔ ایجاد صدا در این دو ساز با هم تفاوت‌هایی دارد؛در هارپسیکورد با فشردن کلاویه‌ها و حرکت اجزای یک سیستم مکانیکی متصل به آن‌ها، زائده‌های کوچک مضراب‌مانند سیم‌ها را به ارتعاش درآورده و صدا ایجاد می‌شود.این ساز نزد موسیقی‌دانان دورهٔ رنسانس و باروک محبوبیت زیادی داشته و یکی از مهم‌ترین سازهای کلاویه‌ای موسیقی اروپایی از قرن شانزدهم تا نیمهٔ آغازین قرن هجدهم میلادی بوده‌است.در این دوره با فراگیر شدن پیانو، به مرور محبوبیت هارپسیکورد رو به کاهش گذاشت.در قرن بیستم میلادی به‌خاطر استفاده در اجرای آثار قدیمی و برخی آثار مدرن استفاده از هارپسیکورد دوباره رواج یافت.هارپسیکورد در شکل و اندازه‌های مختلفی وجود دارد گرچه عملکرد همهٔ آن‌ها یکسان است.دیگر سازهای خانوادهٔ هارپسیکورد که از نظر اندازه کوچکتر از آن هستند ورجینالز، میوسلر و اسپینت هستند.
You can see links before reply
منبع:ویکی پدیا
دوستان اگه کسی اطلاعات بیش تری ممنون میشیم که در اختیارمون بزاره.

anafar
Monday 27 May 2013, 09:32 PM
دوستان نوازندگی هارپسیکورد با پیانو فرق میکنه؟ هاپسیکورد دیجیتال رولند تو ایران هست؟

yohanovic
Friday 7 June 2013, 01:26 PM
دوستان نوازندگی هارپسیکورد با پیانو فرق میکنه؟ هاپسیکورد دیجیتال رولند تو ایران هست؟
کلیداش یکم فرق داره. نرم تره (اصولن) ... پدال نداره .....نیاز به dynamics pianofortre نیست و فشارت فرقی نداره تو صدا ....
البته من نوازنده pianofortre نیستم (کلایسکال گیتاریست هستم )ولی harpsichord زدم ..
digital harpsichord roland c30 که شما میگی رنج صداش یکم کمتر از harpsichord گنده هاست

anafar
Saturday 8 June 2013, 09:44 PM
ممنونم از راهنماییتون.

yohanovic
Saturday 8 June 2013, 10:03 PM
ممنونم از راهنماییتون.
شما سطحت چیه؟؟

anafar
Sunday 9 June 2013, 03:23 PM
من مبتدی هستم.

HamedSedighi
Sunday 9 June 2013, 06:57 PM
هارپیسکورد خیلی صدای قشنگی داره ، من خیلی صداشو دوست دارم و خیلی هم مشتاقم که برای یک بار هم شده نواختنش رو تجربه کنم :17:.فقط چند قطعه کلاسیک رو از این ساز شنیدم و یک فیلم که تاریخ اختراع و توسعه پیانو رو نشون می داد ، راجع به هارپیسکورد هم چیزایی می گفت :23:

yohanovic
Sunday 9 June 2013, 08:52 PM
هارپیسکورد خیلی صدای قشنگی داره ، من خیلی صداشو دوست دارم و خیلی هم مشتاقم که برای یک بار هم شده نواختنش رو تجربه کنم :17:.فقط چند قطعه کلاسیک رو از این ساز شنیدم و یک فیلم که تاریخ اختراع و توسعه پیانو رو نشون می داد ، راجع به هارپیسکورد هم چیزایی می گفت :23:
اگه piano زدی بعد یه مدت نبوده dynamics حالتون رو می گیره

yohanovic
Sunday 9 June 2013, 09:02 PM
من مبتدی هستم.
پیشنهاد می کنم فعلن نری سمته این کار ....الان پولت رو جمع برای ساز اصلیت ... من این اشتباه ها رو کردم ....
من الان به سطح بالا تو گیتار رسیدم ولی سازم افتضاهه برام ....اگه میخوای ساز جدیدی رو دست بگیری و حس تنوع میخوای من ساز های دارم که میتونم بهت مجانی بدم ولی این اشتباه منو تکرار نکن ................تازه piano که تو بزنی توی بعضی orchestra ها ..اونجاها harpsichord هم دارن میتونی بزی

anafar
Monday 10 June 2013, 10:13 AM
بله درست میفرمایید باید فعلا تمرکزم روی ساز اصلیم باشه.

yohanovic
Monday 10 June 2013, 11:31 AM
نه فقط از نظر آموزشی ....از نظر مالی هم کفتم...ولی بازم اگه خیلی دوست داشتی یه ساز جدیدو امتحان کنی . در خدمتم :redguitar:
:violinplay3:
یاد داشته باش گوش کردن به موسیقی خوب بسییییییییییار مهم هست .دور pop را خط بکش و barouque گوش کن ولی به romanricism ,classism هم مهم اند و اگه archive آهنگ classical نداری باز میتونم کمک کنم

- - - Updated - - -

نه فقط از نظر آموزشی ....از نظر مالی هم کفتم...ولی بازم اگه خیلی دوست داشتی یه ساز جدیدو امتحان کنی . در خدمتم :redguitar:
:violinplay3:
یاد داشته باش گوش کردن به موسیقی خوب بسییییییییییار مهم هست .دور pop را خط بکش و barouque گوش کن ولی به romanricism ,classism هم مهم اند و اگه archive آهنگ classical نداری باز میتونم کمک کنم