PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمایی درباره خرید میکروفون

ramin89
Tuesday 19 February 2013, 04:14 PM
با سلام
می خوام میکروفون daiyo dm122 را بخرم با مشخصات زیر
* Type: Dynamic Microphone
* Polar Pattern: Unidirectional
* Frequency Response: 50Hz - 18000Hz
* Sensitivity: @ -75dB (Odb=1v/u bar, 1000Hz)
* Output Impedance: 500ohm
* Dimensions: dia53 x 176mm
* Weight (without cable): @287g
با توجه به اینکه میکروفون shure sm58 فقط فرکانس 50 تا 15000 رو پشتیبانی می کنه آیا این میکروفون بهتر هستش یا نه؟
همچنین می خوام بدونم امپدانس چی هست؟
با تشکر

Honey_Shababi
Tuesday 19 February 2013, 05:30 PM
با سلام
می خوام میکروفون daiyo dm122 را بخرم با مشخصات زیر
* Type: Dynamic Microphone
* Polar Pattern: Unidirectional
* Frequency Response: 50Hz - 18000Hz
* Sensitivity: @ -75dB (Odb=1v/u bar, 1000Hz)
* Output Impedance: 500ohm
* Dimensions: dia53 x 176mm
* Weight (without cable): @287g
با توجه به اینکه میکروفون shure sm58 فقط فرکانس 50 تا 15000 رو پشتیبانی می کنه آیا این میکروفون بهتر هستش یا نه؟
با تشکر

سلام

میکروفون رو برای چه منظوری میخواید استفاده کنید؟ ... رکورد ساز یا وکال؟

همچنین می خوام بدونم امپدانس چی هست؟

امپدانس همون مقاومت هست. برای کسب اطلاع بیشتر، تاپیک زیر رو مطالعه بفرمایید.

آشنايي با ميكروفون ها و ويژگي هاي آنها (You can see links before reply)

ramin89
Tuesday 19 February 2013, 06:30 PM
می خوام روی آهنگ هایی که ساختم بخونم و به خواننده های مورد نظر تحویل بدم تا از نحوه و جای خوندن اطلاع پیدا کنند.همین که واضح شنیده بشه کافیه.

Honey_Shababi
Tuesday 19 February 2013, 06:42 PM
می خوام روی آهنگ هایی که ساختم بخونم و به خواننده های مورد نظر تحویل بدم تا از نحوه و جای خوندن اطلاع پیدا کنند.همین که واضح شنیده بشه کافیه.

میکروفون SM58 (اصل) اگه بتونید تهیه کنید که کیفیتش فوق العاده بهتر هست. رنج فرکانسی 50 تا 15000 هزار هم برای صدای خواننده کفایت میکنه و 3000 هرتز اضافی تاثیر چندانی روی صدا نمیگذاره. البته با توجه به اینکه قیمت میکروفون SM58 اصل خیلی بالا رفته، هر کدوم که قیمت کمتری داشتند رو میتونید تهیه کنید. چون برای اتود خوندن زیادی مقرون بصرفه نیست که بخوایم میکروفون گرون قیمت تهیه کنیم.

ramin89
Tuesday 19 February 2013, 07:02 PM
همچنین میکروفون philips SBCMD650 هم هست با مشخصات زیر:

Frequency response: 50 - 15 000 Hz
Impedance: 600 ohm
Polar pattern: Super cardiod
Sensitivity microphone: -72 dB +/- 3 dB
Type: Dynamic

حالا بین این دو تا میکروفون کدوم رو پیشنهاد می کنید.

Honey_Shababi
Tuesday 19 February 2013, 07:21 PM
همچنین میکروفون philips SBCMD650 هم هست با مشخصات زیر:

Frequency response: 50 - 15 000 Hz
Impedance: 600 ohm
Polar pattern: Super cardiod
Sensitivity microphone: -72 dB +/- 3 dB
Type: Dynamic

حالا بین این دو تا میکروفون کدوم رو پیشنهاد می کنید.

از اونجایی که میکروفون فوق، تک جهتی هست، بیشتر برای ساز استفاده میشه. چون الگوی دریافتش برای وکال مناسب نیست.

ولی میکروفونی که در ابتدا نام بردید، الگوی دریافتش تمام جهتی هست و برای دریافت وکال بهتر هست.

ramin89
Tuesday 19 February 2013, 07:32 PM
از اینکه وقت ارزشمندتون رو گذاشتید و به سوالات مبتدیانه ام پاسخ دادید بی نهایت سپاسگزارم

Honey_Shababi
Tuesday 19 February 2013, 07:42 PM
از اینکه وقت ارزشمندتون رو گذاشتید و به سوالات مبتدیانه ام پاسخ دادید بی نهایت سپاسگزارم

خواهش میکنم

موفق باشید

vviolinn
Tuesday 19 February 2013, 08:11 PM
هانی جان،من برای ضبط صدای ویولنم چه میکروفنی بگیرم خوبه؟بعد میشه یه رنج قیمت هم بهم بدی؟
ممنون میشم.

Honey_Shababi
Tuesday 19 February 2013, 08:26 PM
هانی جان،من برای ضبط صدای ویولنم چه میکروفنی بگیرم خوبه؟بعد میشه یه رنج قیمت هم بهم بدی؟
ممنون میشم.

بستگی داره که شما برای چه منظوری بخوای رکورد بگیری ... برای رکورد حرفه ای در استودیو؟ ... برای اجرای زنده؟ ... یا فقط برای تمرین و لذت بردن شخصی؟

برای استودیو که معمولا از میکروفون های کندانسر (خازنی) استفاده میشه

برای اجرای زنده هم یا از میکروفون های کوچک مخصوص ویولن که در پشت خرک قرار میگیره استفاده میشه یا از پیکاپ های مخصوص

برای تمرین خونگی هم که با هر میکروفون ارزون قیمتی هم میشه رکورد گرفت. حتی میکروفون چت :)

در مورد قیمت ها متاسفانه اطلاعی ندارم.

Arash_Alavi
Sunday 28 April 2013, 02:26 AM
سلام، من به شدت دنبال میکروفون Behringer ECM 8000 میگردم.
قبلا تو جمهوری بود، الان میگن دیگه وارد نمیکنن.
نو، دست دو یا کرایه راهی هست بتونم پیداش کنم؟

Yngwie_5
Thursday 30 May 2013, 07:42 PM
دوستان میکروفون M-Audio soundcheck (You can see links before reply) رو چطور ارزیابی میکنید؟
بین 200 تا 300 هزار تومن چه میکروفون هایی تو بازار موجود هست؟ (برای کار های خونگی)

Honey_Shababi
Thursday 30 May 2013, 07:50 PM
دوستان میکروفون M-Audio soundcheck (You can see links before reply) رو چطور ارزیابی میکنید؟

همونطور که از اسمش پیداست، این میکروفون برای رکورد ماکت و آزمایشی طراحی شده. نه کارهای فراتر از اون. بستگی به این داره که برای چه کاری میخوای استفاده کنی. برای رکورد وکال (به صورت ماکت) خوبه. ولی برای رکورد حرفه ای وکال کافی نیست.

بین 200 تا 300 هزار تومن چه میکروفون هایی تو بازار موجود هست؟ (برای کار های خونگی)

برای چه منظوری؟ وکال یا رکورد ساز؟

Yngwie_5
Thursday 30 May 2013, 07:52 PM
برای ضبط وکال.

Honey_Shababi
Thursday 30 May 2013, 07:59 PM
برای ضبط وکال.

میکروفون های خوب، الان از 400 تومن به بالا هستن.

positive
Friday 28 June 2013, 01:23 PM
بستگی داره که شما برای چه منظوری بخوای رکورد بگیری ... برای رکورد حرفه ای در استودیو؟ ... برای اجرای زنده؟ ... یا فقط برای تمرین و لذت بردن شخصی؟

برای استودیو که معمولا از میکروفون های کندانسر (خازنی) استفاده میشه

برای اجرای زنده هم یا از میکروفون های کوچک مخصوص ویلون که در پشت خرک قرار میگیره استفاده میشه یا از پیکاپ های مخصوص

برای تمرین خونگی هم که با هر میکروفون ارزون قیمتی هم میشه رکورد گرفت. حتی میکروفون چت :)

در مورد قیمت ها متاسفانه اطلاعی ندارم.
هانی جان سلام ببخشید من سوالمو اینجا می پرسم منم میخوام میکروفن بگیرم ولی برای ساز قانون میخوام باید از این میکروفن کوچک باشه که گفتی منم دقیقا میخوام بزنم کنار خرک بالای جعبه سیم جم کن یا زیر سیم ها وسط ساز ممنون میشم راهنماییم کنی در ضمن کیفیت خیلی مهم جند نمونه برام معرفی کنی یا لینک عکسی از میکروفن بزاری ممنون میشم برای اجرای زنده میخوام با سپاس:give_rose:

saeedd
Saturday 27 July 2013, 12:16 PM
سلام دوستان من قبلا با هندزفری گوشیم که میکروفون هم داشت صدام رو روی اهنگ ها ضبط می کردم .البته هندزفری اصل بود و کیفیت گوشی هاش و میکروفونش خوب بود .برای من که میخواستم اتود بزنم بدک نبود . اما حالا خراب شده و میخام برای لپ تاپم یه میکروفون نه چندان گرون که کار اتود زدن رو برام انجام بده و کیفیتش هم قابل قبول باشه تهیه کنم . مدلی رو سراغ دارید ؟ (زیر 100 تومن)

mosastarafa
Monday 29 July 2013, 02:13 PM
با این قیمت ها بعید می دونم زیر صد تومن چیز خوب پیدا کنی

saeedd
Monday 29 July 2013, 04:58 PM
هدست هم گیر نمیاد یعنی ؟

mostafaAX
Saturday 10 August 2013, 06:16 PM
خيلي ممنونم از شما حمید جان :)

امپدانس، در واقع همون مقاومت در جريان هست كه باعث بوجود اومدن نويز ميشه...هرچي مقدار امپدانس پايين تر باشه، مسلما نويز حاصل از جريان ما در مدار كمتر ميشه...اينكه ميگن فلان پيكاپ امپدانس بالايي داره يعني اينكه نويز و هام بيشتري توليد ميكنه...

اينكه كدوم ميكروفون براي چه كاربردي استفاده ميشه بستگي داره كه بخوايد چه كاري با ميکروفون انجام بديد و به چه منظوري...

معمولا از ميكروفون هاي دايناميك مثل sm58 براي اجراهاي زنده (براي خواننده ها) استفاده ميشه و براي كارهاي استوديويي معمولا از ميكروفون هاي خازني استفاده ميشه...ولي محيطي كه در اون از ميكروفون خازني استفاده ميشه بايد حتما آكوستيك و ساكت باشه...چون اين ميكروفون ها برخلاف ميكروفون هاي دايناميك از اتك پاييني برخوردارند و كوچك ترين صدا ها رو جذب ميكنن...البته ميكروفون هاي خازني براي استفاده حتما بايد از فانتوم پاور كارت صدا استفاده كنن وگرنه كار نميكنن.

اينكه چه چيزي باعث تمايز بين ميكروفون ها ميشه، مشخصه هاي جهتي هست كه كاربرد هركدوم رو تعيين ميكنه...مثلا ميكروفون sm57 به دلیل الگوی دریافتی که داره برای رکورد ساز بهتر از sm58 عمل میکنه.

درمورد ميكروفون ها فعلا مقدمات رو گفتم...مطلب خيلي زياد هست كه اگه صبور باشيد در آينده تاپيك رو به همراه عكس تكميل ميكنم.

با تشكر از شما

سلام هانی عزیز

مرسی از ت

این فانتوم پاور چیه؟

ممنون

Honey_Shababi
Saturday 10 August 2013, 06:27 PM
سلام هانی عزیز

مرسی ازت

این فانتوم پاور چیه؟

ممنون

سلام عزیز

فانتوم پاور یک منبع تغذیه برای میکروفون های خازنی هست که در بیشتر کارت صداهای حرفه ای اکسترنال، میکسرها و پری آمپ ها موجود هست.

میکروفون های خازنی بدون داشتن این منبع تغذیه، کار نمیکنن. مگر اینکه از خودشون باطری داشته باشن یا با کابل USB به کامپیوتر وصل بشن.

oyama
Sunday 11 August 2013, 03:51 PM
سلام هانی عزیز

مرسی از ت

این فانتوم پاور چیه؟

ممنون

البته من یه کوچلو توضیح بدم که
تفاوت فقط توی الگوی قطبی نیست و سایز دیافراگم و ... هم هست.
همچنین نیاز به فانتوم پاور ربطی به میک نداره فناتوم پاور کار منبع تغذیه رو برای کارت صدا انجام می ده)
میکروفن های کاندنسر نیاز به پری امپ دارند.(برای مثال کارت M-Audio Delta 1010 LT Sound Card فانتوم پاور نداره ولی چون پری امپ داره می تونی از میکروفن های کاندنسری استفاده کنید)

Honey_Shababi
Sunday 11 August 2013, 04:00 PM
البته من یه کوچلو توضیح بدم که
تفاوت فقط توی الگوی قطبی نیست و سایز دیافراگم و ... هم هست.
همچنین نیاز به فانتوم پاور ربطی به میک نداره. فانتوم پاور کار منبع تغذیه رو برای کارت صدا انجام می ده
میکروفن های کاندنسر نیاز به پری امپ دارند.(برای مثال کارت M-Audio Delta 1010 LT Sound Card فانتوم پاور نداره ولی چون پری امپ داره می تونی از میکروفن های کاندنسری استفاده کنید)

ممنونم

ولی فانتوم پاور اتفاقا دقیقا به میکروفون های کندانسر مربوط میشه. چون فقط این نوع میکروفون ها با فانتوم پاور کار میکنن. شما هر جا جستجو کنید، این موضوع رو تایید میکنند.

فانتوم پاور : ولتا‍ژ تغذيه كه توسط كابل XLR‌ به ميكروفون داده ميشه تا ميكروفون، فعال و شروع به كاركنه . فانتوم پاور فقط جهت استفاده از ميكروفون هاي استاتيكي (خازني ، كندانسر) استفاده ميشه، فانتوم پاور بر روي كيفيت ميكروفن هيچ تاثيري نداره فقط نياز ميكروفون رو تامين ميكنه.

فانتوم پاورها علاوه بر کارت صداهای فانتوم پاور دار، در بیشتر میکسرها و پری آمپ های میکروفون ها هم وجود دارند.

لینک از ویکیپدیا

You can see links before reply

oyama
Sunday 11 August 2013, 04:50 PM
البته هانی جان من اصلا در حدی نیستم که چیزی بگم ولی واسه اینکه کسی اشتباه برداشت نکنه می گم
من که مثال زدم کارت صدای که فانتوم پاور نداره ولی پری آمپ داره و شما می تونید میکروفن کاندنسری بهش وصل کنید و استفاده کنید(M-Audio Delta 1010 LT Sound Card)
بعد فانتوم پاور همونجور که گفتم منبع تغذیه هست اگر نباشه شما از دیوایس ثالث استفاده می کنید (حالا چون میکروفن هم بهش اضافه می شه بهتره که کارت صدا یک منبع تغذیه داشته باشه و این مسئله ربطی به میکروفن نداره مثلا بعضی کارت صدا های مطلوب پردازنده داخی دارند که اگر فانتوم پاور نباشه به سیستم خیلی فشار میاره)
بعد هانی جان شما زیاد به ویکی هم اعتماد نکنید چون اون ها رو هر کسی مثل من و شما می تونه بنویسه.بعدم اینجا که
, in the context of professional audio equipment (You can see links before reply), is a method for transmitting DC (You can see links before reply) electric power (You can see links before reply) through microphone (You can see links before reply) cables to operate microphones that contain active electronic circuitry
بنده خدا که حرف من رو می زنه (transmitting DC (You can see links before reply) electric power (You can see links before reply))(contain active electronic circuitry)
البته بعدش اومده گقته برای میکروفن های کاندنسری هیلی خوبه ولی باز حرفی از لازم بودن نزده و....
یا علی

Honey_Shababi
Sunday 11 August 2013, 05:03 PM
البته هانی جان من اصلا در حدی نیستم که چیزی بگم ولی واسه اینکه کسی اشتباه برداشت نکنه می گم
من که مثال زدم کارت صدای که فانتوم پاور نداره ولی پری آمپ داره و شما می تونید میکروفن کاندنسری بهش وصل کنید و استفاده کنید(M-Audio Delta 1010 LT Sound Card)
بعد فانتوم پاور همونجور که گفتم منبع تغذیه هست اگر نباشه شما از دیوایس ثالث استفاده می کنید (حالا چون میکروفن هم بهش اضافه می شه بهتره که کارت صدا یک منبع تغذیه داشته باشه و این مسئله ربطی به میکروفن نداره مثلا بعضی کارت صدا های مطلوب پردازنده داخی دارند که اگر فانتوم پاور نباشه به سیستم خیلی فشار میاره)
بعد هانی جان شما زیاد به ویکی هم اعتماد نکنید چون اون ها رو هر کسی مثل من و شما می تونه بنویسه.بعدم اینجا که
, in the context of professional audio equipment (You can see links before reply), is a method for transmitting DC (You can see links before reply) electric power (You can see links before reply) through microphone (You can see links before reply) cables to operate microphones that contain active electronic circuitry
بنده خدا که حرف من رو می زنه (transmitting DC (You can see links before reply) electric power (You can see links before reply))(contain active electronic circuitry)

یا علی

اون جمله ای رو که از ویکیپدیا نقل و قول کردید صرفا داره خود فانتوم پاور رو تعریف میکنه. در ادامش هم مطالعه کنید که نوشته برای میکروفون های خازنی استفاده میشه. ضمنا اینجا ویکیپدیا اشتباه نمیکنه. چون علاوه بر این، من کتاب های زیادی رو در این زمینه مطالعه کردم. همچنین تمام سایت های خارجی و ایرانی رو جستجو کنید، حرف بنده رو تایید میکنند (خواهشا جستجو کنید).

البته بعدش اومده گقته برای میکروفن های کاندنسری خیلی خوبه ولی باز حرفی از لازم بودن نزده و....

به این جمله خوب توجه کنید.

It is best known as a convenient power source for condenser microphones

حرفی از خوب و بد بودن نزده. داره میگه "فانتوم پاور به عنوان یک منبع تغذیه مناسب برای میکروفون های خازنی، شناخته شده است."

در پست شماره 9 و 10 این تاپیک هم به طور کاملا واضح توضیح داده شده (برگرفته از کتاب "اصول و مباني صدا برداري” نوشته „استنلي. ر. آلتن”) که بخشی از اون رو نقل و قول میکنم.

از آنجا كه خازن، به ولتاژ پلاريزه كننده نياز دارد و پيش تقويت كننده هم براي كار كردن به ولتاژ تغذيه نياز دارد، ميكروفون هاي خازني بايد منبع تغذيه جداگانه داشته باشند. ميكروفون هاي خازني استوانه اي شكل قديمي، داراي يك منبع تغذيه خارجي و حجيم، براي خازن ها و پيش تقويت كننده بودند. امروزه ميكروفون هاي خازني يا به وسيله باطري هايي كه در داخل خود آنها جاگذاري شده است، تغذيه ميگردند يا به وسيله يك منبع تغذيه فانتوم (كه كاملا نياز به باطري ها را برطرف ميكند).

---------------------------

بنده خودم کارت صدای فانتوم پاور دار دارم و هر وقت از میکروفون کندانسر استفاده نمیکنم، فانتوم پاور خاموشه و بلا استفاده و هیچ مشکلی هم برای عملکرد کارت صدا پیش نمیاد. اون پردازنده داخلی هم که گفتید مربوط به DSP هست .. به فانتوم پاور ربطی نداره. اگه هم زمانی به سیستم فشار بیاد، با خرید یک پاور قدرتمند برای کامپیوتر و یا استفاده از آداپتور خود کارت صدا، مشکل برطرف میشه.

خودم قبلا این مورد رو تست کردم. یعنی میکروفون خازنی رو بدون روشن کردن فانتوم پاور به کارت صدا وصل کردم و میکروفون به هیچ عنوان، کار نمیکرد.

باز هم تاکید میکنم ... میکروفون های خازنی (کندانسر - استاتیکی) بدون منبع تغذیه فانتوم پاور، کار نمیکنن، مگر اینکه باطری خور باشن یا با USB مستقیما به کامپیوتر وصل بشن یا از طریق دیگه ای ولتاژ مورد نیازشون تامین بشه. مثل میکروفون (Behringer C-1U (USB که با یو اس بی به کامپوتر وصل میشه و نیازی به فانتوم پاور نداره.

امیدوارم توضیحاتم قانع کننده بوده باشه :)

alireza_jafarian
Wednesday 4 September 2013, 09:41 AM
سلام
نظرتون چیه برای یه ضبط نیمه حرفه ای به جای خرید کارت صدا و میکروفن از zoom h4n استفاده کرد؟ از کیفیت ضبط صداش خیلی تعریف میکنن و به نظر میاد کار راه بنداز خوبی باشه. تا نظر دوستان حرفه ای چه باشد البته....
اینجا خصوصیاتش رو نوشته: You can see links before reply

Honey_Shababi
Wednesday 4 September 2013, 10:05 AM
سلام
نظرتون چیه برای یه ضبط نیمه حرفه ای به جای خرید کارت صدا و میکروفن از zoom h4n استفاده کرد؟ از کیفیت ضبط صداش خیلی تعریف میکنن و به نظر میاد کار راه بنداز خوبی باشه. تا نظر دوستان حرفه ای چه باشد البته....
اینجا خصوصیاتش رو نوشته: You can see links before reply

سلام

به نظر من که خیلی خوبه. چون از خودش پری آمپ و حتی فانتوم پاور هم داره. ضمن اینکه خودش یه Audio Interface محسوب میشه. چون با یو اس بی، قابل اتصال به pc هست و میشه با نرم افزار های صدا برداری باهاش کار کرد.

farzad1373
Saturday 29 March 2014, 06:53 PM
سلام دوستان.راستش یه میکروفن ارزون قیمت واسه ضبط صدای ویلن میخوام.که نیاز به لوازم جانبی مصل کارت صدا و .. هم نداشته باشه.و کیفیت قابل قبولی هم داشته باشه.اگه ممکنه راهنماییم کنید.

mohsenhajian
Tuesday 8 April 2014, 08:44 PM
سلام به نظرتون خوبه؟؟؟؟
میخوام باهاش موسیقی بی کلام (گیتار) ضبط کنم:

Honey_Shababi
Tuesday 8 April 2014, 09:03 PM
سلام به نظرتون خوبه؟؟؟؟
میخوام باهاش موسیقی بی کلام (گیتار) ضبط کنم:

سلام

شدن که میشه. البته برای کارهای آماتور. نه ضبط حرفه ای!

david_ebi
Saturday 20 June 2015, 01:34 PM
سلام میکروفن برای فقط ضبط وکال(سبک پاپ)میخواهم در رنج قیمتی یک میلیون و دویست به پایین.سوال دومم هم اینه که آیا برای کار من میکروفون rode nt2 بهتر است یا rode nt1 .بعضیها میگن با اینکه کیفیت صدابرداری nt2 در کل بهتره اما برای ضبط فقط وکال تفاوت چندانی با nt1 نداره.

Honey_Shababi
Saturday 20 June 2015, 02:42 PM
سلام میکروفن برای فقط ضبط وکال(سبک پاپ)میخواهم در رنج قیمتی یک میلیون و دویست به پایین.سوال دومم هم اینه که آیا برای کار من میکروفون rode nt2 بهتر است یا rode nt1 .بعضیها میگن با اینکه کیفیت صدابرداری nt2 در کل بهتره اما برای ضبط فقط وکال تفاوت چندانی با nt1 نداره.

سلام
به نظر من nt2 بگیرید بهتره. چون هرچقدرم تفاوتش با nt1 زیاد نباشه، اما ممکنه بعدا بخواید ساز هم باهاش رکورد بگیرید که nt2 واقعا همه نیازهای شما رو برآورده میکنه.

david_ebi
Saturday 20 June 2015, 06:17 PM
سلام
به نظر من nt2 بگیرید بهتره. چون هرچقدرم تفاوتش با nt1 زیاد نباشه، اما ممکنه بعدا بخواید ساز هم باهاش رکورد بگیرید که nt2 واقعا همه نیازهای شما رو برآورده میکنه.
پس یعنی کلا در رنج قیمتی ای که گفتم شما میکروفون rode nt2 رو پیشنهاد می کنید؟

Honey_Shababi
Saturday 20 June 2015, 06:20 PM
پس یعنی کلا در رنج قیمتی ای که گفتم شما میکروفون rode nt2 رو پیشنهاد می کنید؟

بله. خودم هم این میکروفون رو اخیرا تهیه کردم و خیلی راضیم.

Rolling_Stone
Monday 22 June 2015, 01:20 PM
سلام دوستان نت اهنگی
بنظرتون تا 300 تومن میکروفون ( برا ووکال ) کار راه انداز میشه خرید؟
برای کارای انچنان حرفه ای نمیخام.
نظرتون چیه کلا؟ بهترین چیزی که میشه گرفت چیه ؟