PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تار یا سه تار؟ (سوال یک سنتور نواز)

AminSantori
Wednesday 20 February 2013, 09:38 PM
سلام
من 2 ساله دارم سنتور کار میکنم، الان رسیدم سر دستگاه افشاری، تصمیم داشتم از این دستگاه رد بشم و یه دستگاه که کوک متفاوت داره را شروع کنم، البته جسته و گریخته از کتابهای دیگه و دستگاهای دیگه هم چند قطعه بلدم، ضمن اینکه سعی کردم تئوری موسیقیم را هم افزایش بدم و از طرفی دارم روی کوک ساز هم تمرین میکنم تا برم به سمت گوشی کوک کردن و دیگه نیاز به تیونر نباشه
چند وقتی هم هست که دنبال یادگیری ساز دوم هستم بین تار و سه تار گیر افتادم، درباره ساختارشون و قیمتشون تحقیق کردم، استادش را هم انتخاب کردم(استاد مزدک شاگرد استاد شهناز) اما بازم نمیدونم که کدوم بهتره، تار یا 3 تار
اینکه همون سنتور را ادامه بدم تا حرفه ای تر بشم
یا اینکه برم سراغ ساز دوم و همزمان ساز اول را هم کم و بیش ادامه بدم
حالا اگه دوستان و اساتید راهنمایی کنند ممنون میشم

sarveazad
Wednesday 20 February 2013, 10:28 PM
سلام دوست عزیز جقدر تایپیک تکراری ایجاد می کنید

m_b
Wednesday 20 February 2013, 10:28 PM
علاقه ی خودتون شرط اوله...
خودتون کدوم رو بیشتر دوست دارید؟؟؟ چقدر از کارهای اساتید تار و سه تار رو شنیدید؟؟؟

lexus
Thursday 21 February 2013, 01:37 PM
با 2 سال که کسی نوازنده نمیشه
نکنه : فکر نکنم تو هیچ کدوم موفق باشی !

m_b
Thursday 21 February 2013, 08:44 PM
اگه علاقه و پشتکار باشه همه چیز شدنیه دوست عزیز...
اگه این دوستمون علاقه و پشتکار داشته باشن بی شک موفق میشن

maryamgerami
Friday 22 February 2013, 12:55 PM
به نظر من شما اگر همون سنتور رو ادامه بدين بهتره البته اين يك سليقه ي شخصيه و بسته به انگيزه و پشتكار ادما ميتونه فرق كنه من شخصا اگر به جاي شما بودم همون سنتور رو ادامه مي دادم . از اين شاخه به اون شاخه پريدن فقط وقتتون رو تلف مي كنه . بازم هرجور خودتون صلاح مي دونيد.

AminSantori
Friday 22 February 2013, 06:42 PM
سلام دوست عزیز جقدر تایپیک تکراری ایجاد می کنید

سلام
چه اشکالی داره به نظر شما؟ تو هر بخشی از اعضای خودش درخواست راهنمایی کردم

علاقه ی خودتون شرط اوله...
خودتون کدوم رو بیشتر دوست دارید؟؟؟ چقدر از کارهای اساتید تار و سه تار رو شنیدید؟؟؟

من کلا همه را دوست دارم حتی دف و ضرب رو
الان اسم خاصی ندارم که بگم اما کلا از سازهای سبک تار خوشم میاد
چند سال قبل یه کم گیتار هم یاد گرفتم اما چون از موسیقی سنتی بیشتر خوشم میاد گذاشتمش کنار
ممنون

اگه علاقه و پشتکار باشه همه چیز شدنیه دوست عزیز...
اگه این وستمون علاقه و پشتکار داشته باشن بی شک موفق میشن
سپاس از لطف شما

به نظر من شما اگر همون سنتور رو ادامه بدين بهتره البته اين يك سليقه ي شخصيه و بسته به انگيزه و پشتكار ادما ميتونه فرق كنه من شخصا اگر به جاي شما بودم همون سنتور رو ادامه مي دادم . از اين شاخه به اون شاخه پريدن فقط وقتتون رو تلف مي كنه . بازم هرجور خودتون صلاح مي دونيد.
ممنون از راهنماییتون
فقط یه نکته معمولا اهالی موسیقی چند تا ساز بلدند، خود استاد ما همینطوره
من فکر میکنم اتفاقا یادگیری ساز دوم باعث پختگی تو تئوری موسیقی میشه که نفعش به ساز اول هم میرسه

با 2 سال که کسی نوازنده نمیشه
نکنه : فکر نکنم تو هیچ کدوم موفق باشی !

علیک سلام
ممنون از شما که باعث شدید انگیزه من بیشتر بشه

m_b
Friday 22 February 2013, 09:47 PM
دوست عزیز همونطور که حتما خودتون خبر دارید, سه تار ساز عارفانه تری نسبت به تاره, و حجم صدای کمتری داره. اما تار حجم صدای بسیار بالایی داره و صداش شفاف و قویه...
اگه واقعا سر دوراهی موندی تار نوازی های استاد شهناز و سه تار نوازی های استاد مرحوم ذوالفنون رو بشنو و یکی از سازها رو انتخاب کن...
البته میتونی هردو رو هم انتخاب کنی:16: من یک سال و خورده ای هست تار میزنم و به تازگی شروع به نواختن سه تار کردم. دست چپم که هیچ مشکلی نداره. دست راسم هم خیلی خوب راه افتاده

hamed777
Saturday 23 February 2013, 08:32 PM
شما تار و بزن سه تار هم میزنی خیالت راحت راحت به اما سه تار بزنی راه بیفتی بعد تار نمیتونی بزنب اگرم زدی قشنگ نمیتونی بزنی

lexus
Sunday 24 February 2013, 02:47 PM
علیک سلام
ممنون از شما که باعث شدید انگیزه من بیشتر بشه
سلام علیک!
1.در بخش سنتور تاپیک زدی و دوستان راهنماییت کردن این که در همه بخش ها تاپیک بزنی جالب نیست
2.آواز افشاری
3.هر طوری که علاقه و وقتت اجازه میده همون کارو بکن

tazvir
Sunday 24 February 2013, 05:12 PM
دوست عزیز به نظر من شما بهتر هست همون سنتور ادامه بدید چون استیل نواختن تار و سه تار با سنتور کاملا متفاوت هست و دست شما رو برای نوازندگی خراب میکنه

موفق و سربلند باشید

amin6666
Sunday 17 March 2013, 01:30 PM
شما تار و بزن سه تار هم میزنی خیالت راحت راحت به اما سه تار بزنی راه بیفتی بعد تار نمیتونی بزنب اگرم زدی قشنگ نمیتونی بزنی

اتفاقا من هم این موضوع رو از کسی شنیدم که میگفت تار رو یاد بگیری بقیه سازهای زهی مخصوصا سه تار رو هم میتونی بزنی حالا چقدر این صحت داره نمیدونم دوستانی که اطلاع دارند راهنمایی بفرمایند ...

سپاس

- - - Updated - - -

سلام علیک!
1.در بخش سنتور تاپیک زدی و دوستان راهنماییت کردن این که در همه بخش ها تاپیک بزنی جالب نیست
2.آواز افشاری
3.هر طوری که علاقه و وقتت اجازه میده همون کارو بکن

دوست عزیز هیچ اشکالی نداره من هم سنتور میزنم و اتفاقا برای دریافت پاسخ به چنین سوالی به قسمت تار آمدم و در انجمن سنتور نگشتم ... شما هم سخت نگیر

سپاس