PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Glass harmonica !!!

mostafa_fz
Sunday 24 February 2013, 03:54 PM
دوستان من چند روز پیش یه چیز عجیب به نام glass harmonica دیدم که هیچ ربطی هم به هارمونیکا نداره اما خوب اسمش اینه و البته اسم دیگه اون آرمونیکا هست . فیلمش رو میزارم اگه کسی اطلاعاتی درباره این ساز عجیب داره ممنون میشم در اختیار بزاره .

You can see links before reply

Patriote
Tuesday 26 February 2013, 09:36 AM
دوستان من چند روز پیش یه چیز عجیب به نام glass harmonica دیدم که هیچ ربطی هم به هارمونیکا نداره اما خوب اسمش اینه و البته اسم دیگه اون آرمونیکا هست . فیلمش رو میزارم اگه کسی اطلاعاتی درباره این ساز عجیب داره ممنون میشم در اختیار بزاره .

سلام، تو بخش موسیقی ملل تاپیک ساز هایی که تا حالا ندیدید یه توضیح مختصری داده بودن...

ac120
Thursday 28 February 2013, 12:06 AM
توی وکی پدیا با انگلیسی اطلاعات زیادی درموردش گذاشته ولی من یه چند تا عکس دیگه هم میذارم ...

- - - Updated - - -

آرمونیکا یا هارمونیکای شیشه‌ای یک آلت موسیقی است، که در آن از مجموعه‌ای شیشه‌های گرد استفاده شده که به میزان اصطکاک صدا تولید میکنند. این ساز به وسیلهٔ بنیامین فرانکلین (You can see links before reply D8%B1%D8%A7%D9%86%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%86) در سال ۱۷۶۱ ابداع شد.[۱] (You can see links before reply ite_note-1)

ویکی پدیا ی فارسی هم این توضیح رو داد

Patriote
Thursday 28 February 2013, 07:27 AM
وای خدا چه قدر اسرار آمیز به نظر میرسه...
این بنجامین فرانکلین همون رییس جمهور آمریکاس؟

ac120
Thursday 28 February 2013, 12:08 PM

روی همون لینکه کلیک میکردین پاسخ اونجا بود اره فکر کنم ...
اینم عکسش روی اسکناس
ولی به نظر من یه مقدار صدای ساز زیادی تیز باشه ....

mostafa_fz
Thursday 28 February 2013, 03:07 PM
توی وکی پدیا با انگلیسی اطلاعات زیادی درموردش گذاشته ولی من یه چند تا عکس دیگه هم میذارم ..

آرمونیکا یا هارمونیکای شیشه‌ای یک آلت موسیقی است، که در آن از مجموعه‌ای شیشه‌های گرد استفاده شده که به میزان اصطکاک صدا تولید میکنند. این ساز به وسیلهٔ بنیامین فرانکلین (You can see links before reply D8%B1%D8%A7%D9%86%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%86) در سال ۱۷۶۱ ابداع شد.[۱] (You can see links before reply ite_note-1)

ویکی پدیا ی فارسی هم این توضیح رو داد

ممنون دوست عزیز مطالب ویکی پدیا رو قبلا خوندم منظورم اطلاعات تجربی یا متفاوت بود
بازم متشکر از پست مفیدتون

- - - Updated - - -

بله ایشون کلا شخصیت جالبی بودن و اختراعات خوبی هم داشتن