PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نی های پلیمری

zidane05
Thursday 7 March 2013, 06:43 PM
سلام به عاشقان نی
میخواسم اگه کسی در مورد نی های پلیمری اطلاعاتی داره برام بگه ؟
قیمتش چنده؟

M_T
Thursday 7 March 2013, 07:43 PM
سلام به عاشقان نی
میخواسم اگه کسی در مورد نی های پلیمری اطلاعاتی داره برام بگه ؟
قیمتش چنده؟

سلام عزیزم

ببین نی های پلیمری که توی بازار موجود نیست.
منتها اگه خودتون شابلون و الگوی ساخت نی رو داشته باشید می تونید اون رو از هر جنسی من جمله پلیمر بسازید.
مثلا شما یک نی سل کوک از جنس خود نی رو در نظر بگیر. حالا اگه یک لولۀ پلیمری به همون قطر و طول پیدا کنی میشه عینا همون نی رو در آورد.
البته من نی عربی و فلوت پلیمری دیدم، نی ایرانی پلیمری ندیدم.
در مورد قیمت هم عموما سازهای پلیمری خیلی ارزون تر از جنس اصلی یعنی چوبی یا فلزی هستند.
اگه خودتون هم که بلد باشید بسازید که فوق العاده کم خرج خواهد بود.

Good Luck
:am

zidane05
Saturday 9 March 2013, 10:49 AM
سلام عزیزم

ببین نی های پلیمری که توی بازار موجود نیست.
منتها اگه خودتون شابلون و الگوی ساخت نی رو داشته باشید می تونید اون رو از هر جنسی من جمله پلیمر بسازید.
مثلا شما یک نی سل کوک از جنس خود نی رو در نظر بگیر. حالا اگه یک لولۀ پلیمری به همون قطر و طول پیدا کنی میشه عینا همون نی رو در آورد.
البته من نی عربی و فلوت پلیمری دیدم، نی ایرانی پلیمری ندیدم.
در مورد قیمت هم عموما سازهای پلیمری خیلی ارزون تر از جنس اصلی یعنی چوبی یا فلزی هستند.
اگه خودتون هم که بلد باشید بسازید که فوق العاده کم خرج خواهد بود.

Good Luck
:am
یه استادی اینجا هست نی های پلیمری میسازه و ثبت اختراعم کرده قیمتش حدوده 150 هزار تومنه میگفت نسبت به صداش قیمتش خیلی خوبه منم تازه کارم نمیدونم بخرم یا نه؟

jafarzangeneh
Saturday 9 March 2013, 12:19 PM
یه استادی اینجا هست نی های پلیمری میسازه و ثبت اختراعم کرده قیمتش حدوده 150 هزار تومنه میگفت نسبت به صداش قیمتش خیلی خوبه منم تازه کارم نمیدونم بخرم یا نه؟

دوست عزيز اگه ثبت اختراع كرده حتما چيز خاصي داره و گرنه الگوبرداري از روي ساز ني و استفاده روي لولهاي پليمري كه كاري ندارد و هزينه خاصي هم ندارد. با صد و پنجاه هزار تومان هم ني طبيعي خوبي مي تواني بگيري .در ضمن شما كجا تشريف داريد ؟ اگر توانستيد عكسي از ني مورد نظر آن فرد و قابليتهايش بگير تا ما هم استفاده كنيم .

zidane05
Saturday 9 March 2013, 02:07 PM
دوست عزيز اگه ثبت اختراع كرده حتما چيز خاصي داره و گرنه الگوبرداري از روي ساز ني و استفاده روي لولهاي پليمري كه كاري ندارد و هزينه خاصي هم ندارد. با صد و پنجاه هزار تومان هم ني طبيعي خوبي مي تواني بگيري .در ضمن شما كجا تشريف داريد ؟ اگر توانستيد عكسي از ني مورد نظر آن فرد و قابليتهايش بگير تا ما هم استفاده كنيم .

سلام جعفر جان من اصفهان زندگی میکنم حالا اگه شد عکس نی را براتون میزارم

M_T
Saturday 9 March 2013, 07:43 PM
سلام

ببینید الان استادی میشناسم که نی عربی سفارشی توپ میسازه 150 هزار تومن از بهترین جنس نی، خودم قبلا ازش خریدم عالیه.
پلیمر هیچوقت جای خود نی رو نمیگیره چون رطوبت داخلش رو حسابی خیس میکنه و روی کیفیت صدا اثر منفی میزاره.
اما نی طبیعی اینطوری نیست.

من هنوز این نی پلیمری رو ندیدم اما اگه عینا مثل نی چوبی هست بنظر من 150 یه کم زیاده براش.

البته حدود بیست و چند سال پیش فیلم استاد بزرگ مصری "محمود عفت" رو دیدم که داشت نی پلیمری میزد، صداش تقریبا با نی چوبی مو نمی زد.
کلیپشو سر فرصت آپلود می کنم و اینجا لینکشو میزارم تا ببینید.

ارادتمند
مجتبی

mahdi_norouzi
Sunday 5 May 2013, 02:44 PM
سلام ..............اقا با این که میدونم هیچ کسی این طرفا نمیاد ولی باید بگم که چند روز پیش تو پاساژ عالی قاپو اصفهان این نی های پلیمری رو از نزدیک دیم به نظرچالب میومد وکاملا دقیق ویه نکته ای که نظرمو به خودش جلب کرد اینکه قیمتش از نی واقعی هم گرونتره حدود50000تومان!!!!!!!!!!!!!!!!!! ولی کسایی که نی میزنند بد نسیت یه همچین چیزی هم تو گالری شون باشه راستی همشون کوک سل دیز بودند حالا اگه فرو شنده کوک دیگه ای نداشته با .....نمیدونم!!!..............خلاصه میگم که برای کسایی که میخواند تازه نی رو شروع کنند اصلاااااااااااااااااااااا ااااااااااا...به درد نمیخوره .........

M_T
Sunday 5 May 2013, 08:58 PM
سلام مهدی جون

چه جالب! نی پلیمری، اونم همش سل دیز!
من فیلم از نی پلیمری دیدم نی عربی البته صداش تقریبا مو نمی زد با صدای نی چوبی.
ولی خب نی چوبی یه چیز دیگه س!
50 تومن واسۀ نی پلاستیکی زیاده، فوقش 25 تومن دیگه نه بیشتر!
مهدی بیا بریم مغازشو خراب کنیم! :16:

mahdi_norouzi
Tuesday 7 May 2013, 11:33 AM
آره موافقم....ولی به نظر من آتیشش بزنیم بهتره¡¡¡