PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دسته بندی موسیقیایی ( هر کاری کلاسیک نیست )

SOBHANTOTo3
Wednesday 13 March 2013, 09:54 AM
با سلام

دوستان امروز نیاز دیدم در مورد دسته بندی موسیقیایی اثاری که می شنویم با هم صحبت کنیم
من سبک مورد علاقم کلاسیک هست و متاسفانه بعضی وقت ها می بینم اثاری که کلاسیک نیستند رو کلاسیک می نامند
موسیقی کلاسیک یک مشخصه های داره
مثلا قطعه لاو استوری یا گاد فادر رو کلاسیک می نامند یا آهنگ سازی مثل ونگلیس و یا خیلی اثار دیگه
اشتباها کلاسیک معرفی میشوند . هر چند قبول دارم بسیار اثار غنی هستند ولی
نمی خوام خیلی وارد جزییات بشم چون شاید نظر شخصی بنده باشه ولی بهتره هر اثری رو کلاسیک معرفی نکنیم
گاد فادر موسیقی متن فیلمه و برای فیلم نوشته شده یا لاو استوری یا . . . آهنگ سازی کلاسیک معرفی میشه که حداقل در فورم های کلاسیک قطعه نوشته باشه (sanata,minuet,mass,serenad,) و . . . حالا دیگه مشخصه های دیگه آهنگ سازی کلاسیک رو نخوایم بگیم
البته نظر شخصی بنده بود چون می بینم در بعضی کتاب های موجود چاپ داخل هر آهنگ سازی رو کلاسیک و هر اثری رو کلاسیک معرفی میکنند آثار کلاسیک سال هاست که درکنسرتوار ها و آموزشگاه های اروپا داره نواخته و تدریس می شه

از دوستان می خوام نظرشونو بگن شاید من اشتباه می کنم .

آثاری که کلا کلاسیک معرفی می شوند در چند دسته قرار می گیرن :

1.رونسانس
2 . باروک
3. کلاسیک
4. رومانتیک
5. مدرن
6.پست مدرن

و یا شاید بشه این قطعات رو کلاسیک مدرن گفت ولی از نظر من همچین چیزی هم باز مشخصه های داره .

amir1055
Wednesday 13 March 2013, 10:38 AM
بحثه خوبیه نظر شما هم کاملا درسته فقط میتونید رنسانس رو به اول لیست و پست مدرن رو در آخر لیست اضافه کنید. من سعی کردم در این تاپیک (You can see links before reply) برخی مشخصه های ممیزی مربوط به کلاسیک رو با کمک دوستان روشن کنم که اتفاقا به نتایج بدی هم نرسید.

SOBHANTOTo3
Wednesday 13 March 2013, 11:10 AM
ببخشید فراموش کردم

دوره رونسانس از انقلاب فرانسه وسطای قرن 15 هست و وسطای قرن 16 میلادی هم دوره ی باروک می شه که تولد باخ و . .. !
الان اضافه میکنم

Horowitz
Wednesday 28 May 2014, 06:46 PM
با سلام

دوستان امروز نیاز دیدم در مورد دسته بندی موسیقیایی اثاری که می شنویم با هم صحبت کنیم
من سبک مورد علاقم کلاسیک هست و متاسفانه بعضی وقت ها می بینم اثاری که کلاسیک نیستند رو کلاسیک می نامند
موسیقی کلاسیک یک مشخصه های داره
مثلا قطعه لاو استوری یا گاد فادر رو کلاسیک می نامند یا آهنگ سازی مثل ونگلیس و یا خیلی اثار دیگه
اشتباها کلاسیک معرفی میشوند . هر چند قبول دارم بسیار اثار غنی هستند ولی
نمی خوام خیلی وارد جزییات بشم چون شاید نظر شخصی بنده باشه ولی بهتره هر اثری رو کلاسیک معرفی نکنیم
گاد فادر موسیقی متن فیلمه و برای فیلم نوشته شده یا لاو استوری یا . . . آهنگ سازی کلاسیک معرفی میشه که حداقل در فورم های کلاسیک قطعه نوشته باشه (sanata,minuet,mass,serenad,) و . . . حالا دیگه مشخصه های دیگه آهنگ سازی کلاسیک رو نخوایم بگیم
البته نظر شخصی بنده بود چون می بینم در بعضی کتاب های موجود چاپ داخل هر آهنگ سازی رو کلاسیک و هر اثری رو کلاسیک معرفی میکنند آثار کلاسیک سال هاست که درکنسرتوار ها و آموزشگاه های اروپا داره نواخته و تدریس می شه

از دوستان می خوام نظرشونو بگن شاید من اشتباه می کنم .

1.رونسانس
2 . باروک
3. کلاسیک
4. رومانتیک
5. مدرن
6.پست مدرن

و یا شاید بشه این قطعات رو کلاسیک مدرن گفت ولی از نظر من همچین چیزی هم باز مشخصه های داره .

با این حرفتون کاملا موافقم :27:

lostinviolin
Sunday 29 June 2014, 03:39 PM
.

1.رونسانس
2 . باروک
3. کلاسیک
4. رومانتیک
5. مدرن
6.پست مدرن

ممنون

چطوره این چند دسته رو بیشتر باز کنید و توضیح بدید؟! :17: به شخصه اطلاع زیادی از تمایز این ها ندارم بجز دوره زمانی شون...

Pathetique
Sunday 29 June 2014, 05:16 PM
کتاب درک و دریافت موسیقی رو حتمأ مطالعه بفرمایید . هر هنرمندی باید یه دونه از این کتاب داشته باشه و البته بخونتش