PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به گيتار امتياز بدين

moomak
Sunday 29 July 2007, 10:46 PM
دوستان!
موسيقيدان و غير موسيقيدان! ....... گيتاريست و غير گيتاريست!
لط?ا از 1 تا 10 به گيتار امتياز بدين و بگين كه چرا اين امتياز رو دادين
نقاط ضع? و قوت اين ساز رو بگين
ب احترام
moomak

Hmd_N
Monday 30 July 2007, 12:33 AM
من از نظر خودم به خانواده گیتار ( انواع گیتار ) امتیاز 8 میدم !

دلایلم حالا شاید از نظر موسیقایی زیاد مورد تایید نباشه ولی به نظر من گیتار از نظر شکل سازی و وسعت صداش و تنوع آکورد و حتی خود صداش میتونه هارمونی خاصی توی اجرای ملودی تک نوازی و گروهی داشته باشه و خیلی تاثیر گذار باشه! گیتار بیس که همه میدونیم بیس و پایه یه اجرای پاپ یا راک یا ... هست که نبودش اثر قابل مشخصی تو قطعه داره ! گیتار الکترونیک هم در اجرای ملودیهای راک یا بلوز و جز و کانتری و مخصوصا متال خیلی تاثیر گذاره ! گیتار اسپانیش هم که دیگه همونطور که از اسمش معلومه پایه و بیس ملودیهای اسپانیش و در کل ریتم های اسپانیشه ! گیتار آکوستیک هم باز در اجرای ملودیهای بلوز و جز و گیتار کلاسیک هم با نوع ترکیب بندی سازی و گستردگی و باز بودن دست نوازنده در اجراهای قطعات کلاسیک میتونه خیلی تاثیر گذار باشه !

خلاصه این نظر بنده بود !

شرمنده با بودن اساتید گیتار تو سایت از جمله هومن جان و بهاره خانم و صنم خانم ?ضولی کردیم ! :o

moomak
Tuesday 31 July 2007, 12:23 PM
بهار جون خوب خودت هم امتياز ميدادي عزيز

Hmd_N
Tuesday 31 July 2007, 01:09 PM
خب هومن جان داش اول خودت شروع میکردی ! حالا من ?ضولی کردم زودتر پست دادم ولی خودت یا بهاره خانم یا صنم خانم بالاخره شماها اساتید گیتار نت آهنگین شما که زودتر از همه باید بگین !!!

Hes_r
Tuesday 31 July 2007, 01:38 PM
من 9 میدم

من تقریبا با حمید موا?قم

ولی خوب گیتاری که ایرانیا میزنن ( همش آکورد ) واقعا متن?رم و به اون 2 هم نمی دم .

ولی کلاسیک و ملودیهاش واقعا زیباست .

hichnafar
Tuesday 31 July 2007, 03:04 PM
سلام
نمره دادن به گیتاربستگی به این داره که چه کسی چه نتی روباچه توانایی می زنه اگرکسی درحدعالی بزنه ونت هم خوب باشه میدم 10
امااگرکسی خیلی قوی نزنه به همون نسبت نمرش میادپایین.
امانقاط ضع? وقوتش :
تنوع سبک داره وسرعت زیادی که انگشتان می تونن موقع زدن روی سیم هاداشته باشن ازنقاط قوتشه .
نقطه ضع?:بعضی ازجاهاگیتاریست هاخیلی ازنت وآکوردهای تکراری است?اده می کنن که به نظرم باعث خسته کنندگی میشه .
(البته این ?قط نظرمن بود)
مرسی.

Hes_r
Tuesday 31 July 2007, 05:11 PM
سارا جان اشکالی که گر?تی اشکال یه آهنگسازه نه اشکال ساز گیتار

shbaharehs
Tuesday 31 July 2007, 05:14 PM
ات?اقا من برعكس كار ايرانيا رو خيلي قبول دارم, چون اكثرا يا كلاسيك كار ميكنن يا ?لامنكو و طرز اموزش تو كلاساي ايراني رو هم خيلي ميپسندم. ولي دركل اگر بخوام به خود ساز گيتار نمره بدم ?كر كنم حدوداي 6 يا 7 باشه چون اولا سازهاي مشابه به اون كه قديميترن خيلي زياده. البته از طر?ه ديگه هم بخاطر پيچيدگيش بايد تقريبا 9 و بدم چون اگر كسي بخواد با جديت تمام بره جلو به عكس بعضي سازها حتما نياز به يه استاد داره. مثلا كسي نميتونه خودش سبك ?لامنكو رو به خودش ياد بده چون به هر حال چه در طريقه ي گر?تن و نواختن و ... يه مشكل برميخوره. برا همين در كل به ساز گيتار (اصلي) حدوداي 7 و ميدم:ى
ممنون

moomak
Thursday 2 August 2007, 12:39 PM
با احترام به شما بهار جون
اما يه مطلبي!
پس ريشه ?لامنكو از كجا آمده؟ از اول كه استاد نبود! يا نت!
در ?لامنكو مهم القا روح ?لامنكو ه نه اجرا قطعات
حتي بدون معلم هم ميشه ?لامنكو كار بزرگي شد و معلم ?قط به اين روند سرعت ميده و مسير هاي جديد رو نشون ميده!
از حسام ممنونم چون حر?ش كاملا درسته
ساراجون ايرادي كه گر?تي مال نوازنده است نه ساز
كلاس هاي موسيقي پاپ در ايران متاس?انه چون به خاطر مسائل مذهبي و سياسي كنترل زيادي از طر? وزارت ارشاد نميشه بايد گ?ت كه سطح خيلي پايين تري نسبت به اروپا و... دارن اما نوازنده هاي ايراني از نوازنده هاي اروپايي خيلي عقب تر نيستند چون پشتكار زيادي دارن و نيز
هنر نزد ايرانيان است و بس
اما من به گيتار امتيازي بين 8 الي 9 ميدم
نه 8 بهتره
چرا؟ براي اينكه گيتار اگر ربع پرده داشت در ميان سازهاي هم خانواده خودش كامل ترين ساز بود . در ضمن تنوع سبك .... صداي گرم اون ... و قدرت به كار گيري و استيل نوازندگي اون كه نوازندگي رو در حالات مختل? آسون ميكنه و همينطور صداي اون كه در سبك هاي مختل? و امكان اجراي ريتم و آكورد و همينطور تك نوازي ها و چند نوازي ها و امكان مارنج كردن اين ساز با سازهاي ديگر زياد دلايل محكم و كا?ي هستند كه اين ساز رو جز ساز هاي پركاربرد معر?ي ميكنه
لط?ا باز هم نظر بدين تا به يه جايي برسيم!
با احترام
moomak

moomak
Thursday 2 August 2007, 01:06 PM
مرسي leon جان
نظرت كاملا محترمه اما 10 امتيازي كه من ! به هيچ سازي نميدم چون هيچ سازي به تنهايي كامل نيست .
اگر بشه كيبورد رو ساز به حساب آورد من به ?قط به كيبورد 10 ميدم
با احترام

moomak
Thursday 2 August 2007, 01:24 PM
منظورتو كاملا متوجه شدم اما عزيزم
منظورت از موسيقي غربي چيه؟ اگر پاپ منظورته كاملا درسته اگر كلاسيك رو ميگي!
1 گيتار ساز ايراني نيست و در موسيقي ايراني كاربردي نداره حداقل ?علا مگر اينكه موسيقي پاپ اين مرز بوم رو در نظر بگيريم
2 گيتار در اركستر كلاسيك جايگاهي نداره
3 ربع پرده رو بسياري از سازها هم ندارند
گيتار حداكثر 4 اكتاو صدا داره كه دقيقا مثل ويولنه

Hmd_N
Thursday 2 August 2007, 03:29 PM
ولی تا اونجایی که من میدونم و اطلاع دارم گیتار در ارکستر بزرگ هیچ نقشی نداره ! شاید در ارکستر های کوچک کلاسیک یا پاپ گیتار رو به عنوان تک نواز ( اونم یه قطعه ی کوچک ) به کار ببرند ولی من نه در هیچ کتاب و مقاله ای و نه در هیچ ?یلمی ندیدم که گیتار در ارکستر بزرگ نقشی داشته باشه ! :e

سعید جان یخورده بیشتر توضیح میدی شاید اطلاعات من به اندازه کا?ی نبوده ! دمت گرم داش

shbaharehs
Thursday 2 August 2007, 05:05 PM
با احترام به شما بهار جون
اما يه مطلبي!
پس ريشه ?لامنكو از كجا آمده؟ از اول كه استاد نبود! يا نت!
در ?لامنكو مهم القا روح ?لامنكو ه نه اجرا قطعات
حتي بدون معلم هم ميشه ?لامنكو كار بزرگي شد و معلم ?قط به اين روند سرعت ميده و مسير هاي جديد رو نشون ميده!

با احترام
moomak

بله خب شما درست ميگين, ادم هر كاري و خودش ميتونه ياد بگيره و معلم هم سرعت ميبخشه. با اين حر?تون كاملا موا?قم. ولي تكنيكهايي هست كه گرچه ادم خودش ميتونه ياد بگيره, ولي ممكنه اشتباه باشه و تا اخرم به همون عادت كنن.
:o

moomak
Friday 3 August 2007, 08:50 PM
لئون جون در چيدمان سازهاي اركستر بزرگ مويسقي كلاسيك ( usual) گيتار جايگاهي نداره و در هيچ جايگاهي براي گيتار در نظر گر?ته نميشه و اگر گيتار باشه از حالت اركستر كلاسيك در مياد و موسيقي به نوعي تل?يق خواهد شد. مگر در موارد خاص و نادر
اما اگر منظورت سونات هاي كلاسيك براي گيتاره كه اون هم ديگه جز اركستر به حساب نمياد.
بهاره جون ممكنه وارد بشه ممكن هم هست كه وارد نشه . پس همينطور كه گ?تي شايد هم بشه ! الله اعلم