PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ترمین، سازی بدون احتیاج به لمس کردن!

sabeti02
Thursday 4 April 2013, 09:07 PM
ترمین، سازی بدون احتیاج به لمس کردن!

ترمین (به روسی: Терменво́кс، به انگلیسی: Theremin) در سال ۱۹۱۹ توسط لئون ترمین فیزیکدان روسی اختراع شد.ترمین نه تنها شبیه هیچ سازی نیست، بلکه شیوه نواختن آن هم منحصر به فرد است. به این ترتیب که این ساز بدون لمس شدن نواخته می‌شود. صدا توسط دو نوسان ساز به وجود می‌آید که با هم به ارتعاش در میآیند. یکی از نوسان سازها در فرکانسی با طیفی بالاتر از حد شنوایی انسان عمل می‌کند و فرکانسهای نوسان ساز دیگر با ورود دست به میدان مغناطیسی تغییر می‌کند. ضرباهنگ فرکانس که تفاوت میان فرکانسهای دو نوسان ساز است، صدایی است که میشنویم.

You can see links before reply
مطالعه ادامه مقاله در ویکیپدیا (You can see links before reply)

تصویر این ساز

برای دوستان ویدیویی از نواختن این ساز آپلود کرده ام، که توصیه می کنم ببینید.
نوازنده ای که در این ویدیو مشاهده می کنید Peter Pringle نام دارد و آهنگی که می نوازد،نسخه بیکلام آهنگی قدیمی و مشهور به نام Over The Rainbow است.
این آهنگ برای اولین بار توسط خانم Judy Garland و در فیلم جادوگر شهر از اجرا شد.

دانلود ویدیو با حجم 10 مگابیت (You can see links before reply)

mohsen741
Thursday 4 April 2013, 11:42 PM
من براي اولين بار صداي اين ساز رو در فيلم جنگ ستارگان شنيدم...
واقعا اختراع جالب و جادوئي اي هست...

ac120
Friday 5 April 2013, 07:56 AM
به نظر من بهترین استفاده ی علم کاربرد اون در هنر و زیبایی و لوازم آرامش انسانه آفرین

saram
Friday 5 April 2013, 01:51 PM
صداش بیشتر شبیه صدای کر زنانه و وکال زن هستش تا یه ساز زنده.انگاری که یه خانم داره به همراه موسیقی کلاسیک با اواز همخوانی میکنه.شبیه ساز زنده نیست اصلا.

vviolinn
Friday 5 April 2013, 06:42 PM
من نقشه ی ساختش رو دارم

Acoustic
Friday 5 April 2013, 06:57 PM
ممنون از تاپیک .... البته من تقریبا 2 سال پیش هم یه تاپیک برای ساز ترمین زدم که کلی بحث کردم راجبش اما بازم ممنون از شما

لینک تاپیک You can see links before reply