PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خرید ساز دیاتونیک

lacrimosa
Monday 22 April 2013, 02:25 PM
سلام
من یه ساز کروماتیک سوزوکی scx-48 دارم و میخوام یه ساز دیاتونیک بخرم یکم گیج شدم حقیقتش من مدلهایی که بیشتر پسندیدم رو می نویسم، ممنون میشم کمکم کنید:

- سوزوکی Manji M20
- سوزوکی Promaster mr-350
- سوزوکی Fire Breath MR-500
- سوزوکی olive c-20
-هاهنر meisterklasse MS
-هاهنر crossover

اصراری به زیاد پول دادن ندارم البته!

mohsen741
Monday 22 April 2013, 04:51 PM
سلام...مانجی دوست عزیز

Mojahed
Monday 22 April 2013, 05:49 PM
اگه نظر شخصي باشه من ميگم سوزوكي پرومستر! چون هم بدنه اش آلومينيوم هست هم سيستم والو داره :
You can see links before reply

lacrimosa
Tuesday 23 April 2013, 07:41 AM
سلام...مانجی دوست عزیز

سپاسگزارم
من خودم هم کلا نظر مثبتی روی این ساز دارم اما اگر ممکنه دلیلتون رو برای اینکه بین این مدل ها manji رو پیشنهاد کردید بنویسید

- - - Updated - - -

اگه نظر شخصي باشه من ميگم سوزوكي پرومستر! چون هم بدنه اش آلومينيوم هست هم سيستم والو داره :
You can see links before reply

خیلی ممنون
من متوجه شدم که 3 نوع promaster m-350 داریم 2 تا از اونها valve دارن .

2 تا سوال برام پیش اومد که ممنون میشم پاسخ بدید.
1- سیستم والو چیه؟ چطور کار میکنه و تاثیرش رو کجا نشون میده؟
2- بدنه ی آلمینیومی چه ویژگی برای ساز داره داره؟

Mojahed
Tuesday 23 April 2013, 11:42 AM
سپاسگزارم
من خودم هم کلا نظر مثبتی روی این ساز دارم اما اگر ممکنه دلیلتون رو برای اینکه بین این مدل ها manji رو پیشنهاد کردید بنویسید

- - - Updated - - -

خیلی ممنون

خیلی ممنون

دوست گرامی والو در مفهوم کلی یعنی شیر (شیر آب - شیر الکتریکی- هر وسیله ای که یک مسیر را مسدود کند)
در هار مونیکا در یک سوراخ یک تیغه به سمت مکش و یک تیغه به سمت دمش هست . و زمانی که شما در حال دمیدن و یا مکش باشید زبانه یا تیغه دیگر ارتعاشی ندارد . و برای جلو گیری از عبور هوا از فواصل این تیغه یکسری نوار پلاستیکی پشت هر تیغه نصب میشود که راه هوا را در جهت مخالف می بندد و باعث میشود که نشتی هوای کمتر و قاعدتاً نواختن راحتر باشد..
9392
در مدل پرو مستر سوراخهای 7-8-9-10 دارای این نوارها هستند و بخاطر اینکه نتهای بم به یک مقدار نشتی هوا برای جلوگیری از خفه شدن زبانه نیاز دارند این نوارها در سوراخهای 1 تا 7 وجود ندارند...

93939394

کلا بدنه آلومینومی یا فلزی در صدای تولید شده تاثیر داشته و باعث زنگ دار شدن صدا و وسعت بیشتر آن میشود برعکس بدنه های چوبی که به صدا گرمی و لطافت خاص چوب را میدهند
از یک طرف استحکام ساز و مقاومت در مقابل رطوبت در بدنه های آلو مینومی بیشتر است
پیروز باشید

mohsen741
Tuesday 23 April 2013, 01:11 PM
سپاسگزارم

سلام به همه...
اين كه عرض ميكنم يك تجربه ي شخصي است!!!
روكش كروم پرومستر بنده بعد از 4 ماه نوازندگي كاملا در قسمتهايي كه لب برخورد داشت از بين رفت!!!

بدنه ي فلزي(الومينيومي)جدا از زنگ زيبا سنگين ميكنه ساز رو...
و طراحيه كاور بگونه اي هست كه خسته شدنه نوازنده در تمرين زياد پيش مياد!

از یک طرف استحکام ساز و مقاومت در مقابل رطوبت در بدنه های آلو مینومی بیشتر است
پیروز باشید
مانجي علاوه بر اينكه تيغه هاي بهتر دارد و سبك است و كاور براي بندينگ مناسب است.از شونه اي بهره مند شده كه طراحيه اين كامپوزيت بر مبناي مقاومت و ضد رطوبت بودن در عين سبكيه!!!

ممنونم...

lacrimosa
Tuesday 23 April 2013, 02:59 PM
خیلی سپاسگزارم دوستان عزیز ، یه مانجی سفارش دادم.

Mojahed
Wednesday 24 April 2013, 05:34 PM
مانجي علاوه بر اينكه تيغه هاي بهتر دارد و سبك است و كاور براي بندينگ مناسب است.از شونه اي بهره مند شده كه طراحيه اين كامپوزيت بر مبناي مقاومت و ضد رطوبت بودن در عين سبكيه!!!

ممنونم...

البته خیلی جالبه من خودم همیشه سنگین بودن رو مزیت میدونم چون اینقدر لوازم و ادوات رو خالی کردن از جنس یا بجای استفاده از فلز از پلاستیک استفاده کردن مثل دک کاست های قدیمی میگفتیم هرچی سنگین تر باشه بهتره!
اون زمان که کامپکت دیسک هنوز تو ایران نومده بود من یک دک مارک denon داشتم که طلایی رنگ بود که یکی از دوستان که نمایندگی دنن رو داشت آورده بود من به جرات میتونم بگم توش چدن کار گذاشته بودن !!! بعد که پرسیدم میگفتم چون لیزر در اثر ارتعاش میپره آهنگ رو !!
یک بار هم یه هارمونیکا خودم ساخته بودم یه ورق برنجی به ضخامت 3 میلیمتر گذاشته بودم زیرش که سنگین بشه!!
یا موبایل همش فکر میکنم اگه سنگین تر باشه یعنی استراکچرش قوی تره!!:21:
البته کاملا حق با آقا محسن هست الآن در دنیای فن آوری تحقیقات گسترده ای داره انجام میگیره روی موادی بصورت کامپوزیت یا فیبر های کربن فقط بخاطر سبکی و استحکام باهم .. حتا جلیقه های ضد گلوله رو هم از همین مواد سبک میسازند
و هارمونیکای مانجی بله ، اولین هارمونیکایی هست که پیچهای کاور رو به لبه نزدیک کردند و یک شکل آکوستیک به لبه های کناری کاور رو دادند و همچنین همونطوری که محسن خان فرمودند کامپوزیت بدنه از چوب و مواد مصنوعی با یک فرمول خاص ساخته شده که هم صدای خاص چوب را تولید و هم مقاومت و ضد آب بودن مواد پلاستیکی را به همراه دارد..

Hamzehi
Wednesday 18 September 2013, 05:06 PM
سلام دوستان - من یه هارمونیکای دیاتونیک لازم دارم که بدنش استیل باشه، توی موسیقی بلوز میخوام استفاده کنم ازش، اگه دوستان از هاهنر چند مدل رو بهم پیشنهاد بدن ممنون میشم... تا حدود 150 تومن میتونم هزیه کنم.. تشکر

harmonica4815
Wednesday 12 March 2014, 04:44 PM
واااااااااااااااااااااااا اااای چقد مدل داره این سازدهنی ادمو دیوونه میکنه