PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لطفا درمورد كتابي كه بتوان موسيقي را بصورت تئوريك و كاملا پايه اي آموخت بنده را راهنمائي كنيد.

mezrab1
Saturday 4 May 2013, 11:04 AM
ااا

virtuoso
Saturday 4 May 2013, 11:12 AM
بنده فکر میکنم برای شروع بهتره از کتاب تئوری موسیقی استاد مصطفی کمال پورتراب (تئوری موسیقی پورتراب) یا تئوری موسیقی استاد پرویز منصوری استفاده کنید. (البته تئوری موسیقی پرویز منصوری به بیان ساده تر توضیح داده ولی حجمش بیشتره هرچند که تفاوت چندانی با هم ندارن. خودم از روی کتاب استاد پورتراب خوندم.)
ضمنا مطالب زیادی هم در راستای تئوری موسیقی در همین سایت وجود داره که بسیار مفید هستن.
پیروز باشید.

Fereshteh_Baran
Saturday 4 May 2013, 09:31 PM
کتاب خلاقیت موسیقی هم کتاب خوبی است به نظر من کتاب پورتراب ساده تر است ولی کتاب خلاقیت موسیقی کامل است.

r_a_m_i_n
Sunday 5 May 2013, 12:37 AM
درود.....به نظر من....هنوز کتای تئوری که از هرنظر کامل باشه و بشه اونو به عنوان مرجع معرفی کرد وجود نداره...و برای تکمیل آموخته های خویش باید از چندین کتاب استفاده کنید

Fereshteh_Baran
Sunday 5 May 2013, 07:14 AM
بله به نظر من هم کتاب کامل و جامعی در این زمینه وجود ندارد. من خودم از مجموعه کتابهای پوررتراب، منصوری و خلاقیت موسیقی، همچنین با کمک از سایت های مختلف برای خودم کتابی در این زمینه درست کردم. ولی برای کسی که تازه میخواهد تئوری را شروع کند، به نظرم کتاب پورتراب مناسب است.

r_a_m_i_n
Sunday 5 May 2013, 11:19 AM
البته به نظر من کتاب پورتراب و منصوری هردو در یک سطح هستند و خوندن فقط یکی از اونها کفایت میکنه...فقط تفاوت جزیی اونها فکر کنم در اینه که پورتراب آکوردها رو یکمی بیشتر توضیخ داده و آکورد درجه 11 و سیزدهم رو هم میگه.....اما منصوری تا آکورد 4 صدایی رو معرفی میکنه....اما بجاش در منصوری مبحث هارمونی رو بهتر شروع کرده و توضیح میده....
من کتاب سرایش جلد اول از حسین مهرانی رو معرفی میکنم.....و درک و دریافت موسیقی از راجر کیمی ین....

alireza_amirsamimi
Monday 6 May 2013, 12:28 PM
من هم موافقم کتاب سرایش جلد اول کتاب مفیدی میتونه باشه
به خصوص اگر بدون استاد قصد فراگیری داشته باشید

mh9
Tuesday 7 May 2013, 04:15 AM
خلاقیت موسیقی راه اندیشه