PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چه عاملی باعث پرفروش شدن یک آلبوم میشه؟

Mehraneh
Wednesday 8 May 2013, 10:59 AM
سلام به هم آواهای عزیز نت آهنگ!

داخل این تاپیک همونطور که از اسمش معلومه میخوایم راجع به اینکه چی میشه که یه آلبوم موسیقی پاپ پرفروش میشه صحبت کنیم!

به نظر شما چه عواملی موثرند؟
اصلا اینکه خود شما بر چه اساسی یک آلبوم رو انتخاب میکنید و میشنوید؟
چه چیزی در آلبوم ایجاد جذبه میکنه که خریدار به سمتش بره ؟

mute92
Wednesday 8 May 2013, 12:11 PM
به نظر من عواملي كه باعث فروش يك آلبوم مي شه به ترتيب :
1- معرفي آلبوم توسط ديگران ،تلويزيون و ماهواره و...
2- خواننده ( البته اگر قبلا آلبوم داده باشه و از كارش خوشمون اومده باشه ).
3- نوع و سبك كاري كه مي پسنديم .
من بر اساس خواننده و اگر تازه كار باشه سعي مي كنم كليپها و يا تك آهنگشو گير بيارم ( هر چند تك آهنگ ملاك خوبي نيست ).

Sampler
Thursday 9 May 2013, 12:04 AM
سلام ..

به نظر من مهمترین عامل ، شناخته شدن خواننده قبل از انتشار آلبوم هستش .. یعنی داشتن حداقل چند آهنگ هیت ..

این مورد خیلی مهمه و متاسفانه خیلیا بهش توجهی نمی کنن و نتیجش میشه یک آلبوم با کلی هزینه و فروش در حد صفر و هدر رفتن وقت ، سرمایه ، سرخوردگی و ..

عوامل بعدی به ترتیب اولویت و به نظر من :

1 - تنظیم و میکس (در یک اولویت قرار دارند)

2 - ملودی - ترانه (در یک اولویت قرار دارند)

3 - صدای خواننده

ac120
Thursday 9 May 2013, 01:00 AM
به نظر من خواننده باید روی یک اثر معروف بشه
برای مثال (رضا صادقی روی کار مشکی رنگ عشقه ) یعنی باید خواننده اول قبل از آلبوم دادن با یک اثر جوری وارد بشه که طرفداراش اون رو با اهنگش بشناسن مثلا آهنگ همه چی آرومه از حمید طالب زاده یا ...
ولی این پایان کار نیست حالا که طرف یک کار داده که واقعا با ارزشه باید خودش رو بتونه سرپا نگه داره مثل محسن یگانه برای مثال که این نیاز به استعداد و علم کافی داره خیلی از خواننده ها هستن که یک کار خوب میدن ولی بعدش سقوط میکنن و آخر سر اصلا دیگه خبری از اشون شنیده نمیشه
و اما درمورد آلبوم باید مسلما ترانه سرای ماهر و تنوع ترک ها که بتونه هر سلیقه ای رو جذب کنه و آهنگ سازی و ...