PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساز کلاسیک و سنتی

Majed
Wednesday 1 August 2007, 09:37 AM
سلام دوستان...

در پی نظرات و بحث های خوب همه در تاپیک مربوط به ویولون و کمانچه این تاپیک رو باز کردم تا در مورد ساز های سنتی و کلاسیک و ت?اوت های اونها چه در قدرت اجرا و چه در چگونگی اجرا بحث کنیم...

Majed
Wednesday 1 August 2007, 10:12 AM
اجازه بدین ادامه بحثمون در مورد آکورد گیری در موسیقی سنتی و کلاسیک رو ادامه بدیم...

منتظر تقطه نظراتتون هستیم

Majed
Thursday 2 August 2007, 08:42 PM
انگار باید خودمون این موضوع رو استارت بزنیم

باید خدمتتون عرض کنم که سینا جان در بخشی از پستشون از مشکلات آکورد گیری در موسیقی و سازهای ما صحبت کردن....

البته من با نظرش مخال? نیستم و نمیگم که آکورد گیری با تار یا 3تار راحت تر و یا به سادگی گیتار یا پیانو هست... اما این موضوع رو بهش اعتقاد دارم و کارهای بسیار زیادی هم در این زمینه دیدم که با این سازها هم آکوردهای بسیار جالبی گر?ته شده...

من 2 یا 3 تا دوت پیانو و 3تار دارم که تو اینها 3تار و پیانو با هم جاهاشونو عوض میکنن و به ترتیب یکی آکورد میگیره و یکی اجرای نت میکنه....

و واقعا هم جالبه...

به نظر من با هر دو ساز سنتی و کلاسیک در زمینه آکورد گیری میشه کار کرد....

تازه به نظر من با سازهایی مثل عود و یا بربط و یا قانون و یا حتی سنتور آکوردهایی میشه گر?ت که ?وقالعاده و بسیار راحت هستن...

اینجا جا داره از علی هم یاد کنم که با 3تار و تار برام انواع آکورد های گیتار رو میگر?ت...
?قط چند تا کوک عوض میکرد...

اگه نوازنده آشنا باشه با کوک صحیح میتونه انواع آکورد ها رو پیاده سازی کنه

منتظر نظراتتون هستم...
ممنون

Sina_Eftekhari
Thursday 2 August 2007, 10:09 PM
?كر كنم اگر چند نمونه از آكوردهايي كه ميتوان روي سه تار يا تار گر?ت را بصورت دقيق بررسي كنيم موضوع روشن تر شود. اگر امكانش هست در اين مورد چند مثال بزنيد.
خيلي ممنون

Majed
Wednesday 8 August 2007, 10:04 AM
سلام.... شرمنده... من یه چند وقتی بود سرم شلوغ بود....
به زودی کارها رو میذارم رو سایت/..

ببخشید که دیر شد یه کم

alireza_amirsamimi
Wednesday 8 August 2007, 11:15 AM
البته در بعضی اوقات اینها آکورد نیست.دوصدایی هست.چون با تعری? علمی آکورد نمیخونه.ولی خوب میشه تو بعضی گامها که جای خوبی می?ته آکورد گر?ت

Sina_Eftekhari
Wednesday 8 August 2007, 10:15 PM
من هم با علیرضا موا?قم همانطور که در تاپیک مربوط به کمانچه و ویولون هم عرض کردم اصولا ساختمان سازی مثل سه تار برای اجرای آکورد و به طور کلی موسیقی هارمونیک غربی مناسب نیست.
البته میتوان آکوردهای سه صدایی را وضعیتهای محدودی اجرا کرد که احتمالا منظور ماجد همین است.

Majed
Tuesday 14 August 2007, 11:04 AM
همون ظور که سینا گفت منظورم همونه....

شرمنده بچه ها.. من یه مدتی هست که تهران نیستم... به فایل هام دسترسی ندارم... در اولین فرصت میذارمشون رو سایت

Hes_r
Tuesday 4 September 2007, 12:47 AM
خوب ما منتظور ادامه ی بحثیم

البته خدایی به هیچ وجه در زمینه ی آ:وردگیزی نمیشه سازهایی مثل سه تار و ... رو با پیانو یا گیتاری مقایسه کرد .

چون با سهتار آکورد دو تایی زیاده ولی فک نکنم آکورد های سه تار هم خیلی زیاد باشه

moomak
Tuesday 4 September 2007, 10:20 AM
حسام جون تمام حرفای علیرضا درسته و جایی برای ادامه بحث نیست
با احترام

Hes_r
Tuesday 4 September 2007, 10:57 AM
عزیز من دقت نکردی ؟

ماجد میخواست چند تا فایل پیوست که فک کنم آ:ورد سه تار باشه بذاره ( یعنی آ:وردایی که به سه تار میخوره )