PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساز کوبه ای هنگ

virtuoso
Thursday 23 May 2013, 01:20 PM
سلام دوستان. "هنگ" یه ساز کوبه ای هست که به نظر من صدای خاص و جالبی داره و ظاهرا طرفدارای زیادی هم داره. ممکنه شما هم مثل من اولین بار باشه که با این ساز آشنا میشین. پس پیشنهاد میکنم که از طریق لینک زیر در موردش مطالعه کنید.
You can see links before reply(instrument)

در لینک زیر اجرای یه گروه خیابانی رو براتون گذاشتم که از ساز هنگ به خوبی استفاده میکنن:
You can see links before reply
... و فکر میکنم اجرای قشنگی هم داشتن. (راستی یه سوال، سبک نوازندگی این گروه چیه؟ من کلا در شناخت سبک ها خیلی توانمند نیستم)

اگه کسی در مورد این ساز چیزی میدونه خیلی خوشحال میشم تا بیشتر باهاش آشنا بشم.
(راستی این اولین تاپیکی هست که من ایجادش کردم... :) )

nafiseh
Monday 13 January 2014, 09:00 AM
وای صدای این ساز عالیه :5:

...
هنگ نوعی ساز کوبه ای است و در کلاس آیدیوفون (خودصداها) قرار میگیرد. این ساز توسط دو موسیقیدان سویسی به نام های Felix Rohner و Sabina Schärer در سال 2000 اختراع شد.
هنگ ظاهری شبیه به بشقاب پرنده دارد و از دو پوسته ی فولادی مجزا تشکیل شده است که از دو طرف به یکدیگر میرسند . ارتفاع هنگ 24 سانتیمتر و قطر آن 52 سانتیمتر میباشد. بر روی پوسته های فولادی فرورفتگی هایی وجود دارد که هر کدام نت خاصی را تولید میکنند.

برای نواختن هنگ ، نوازنده در حالت نشسته ساز را به شکل عمودی یا افقی بین پاهای خود قرار داده و بوسیله انگشتهای خود به آن ضربه وارد میکند. هنگ را فقط با ضربه ی دست مینوازند و بر خلاف ساز های کوبه ای دیگر در آن از چوب یا چکش استفاده نمیشود به همین دلیل صدای تولید شده از آن نرمتر و ملایم تر از سایر سازهای کوبه ای میباشد.

شاید کنجکاو شده باشید که نت هر کدام از فرورفتگی های روی سطح هنگ چه نام دارند ؟
با تصویر زیر میتوانید این نکته را متوجه شوید .

از سال 2003 تا 2008 هنگ در 5 نسل دیگر گسترش یافت که در هر نسل تفاوتهایی از نظر جنس فولاد بکار رفته و همچنین صداهای تولیدی از هنگ بوجود آمد.

FMETAL
Monday 13 January 2014, 02:35 PM
در لینک زیر اجرای یه گروه خیابانی رو براتون گذاشتم که از ساز هنگ به خوبی استفاده میکنن:
... و فکر میکنم اجرای قشنگی هم داشتن. (راستی یه سوال، سبک نوازندگی این گروه چیه؟ من کلا در شناخت سبک ها خیلی توانمند نیستم)

اگه کسی در مورد این ساز چیزی میدونه خیلی خوشحال میشم تا بیشتر باهاش آشنا بشم.
(راستی این اولین تاپیکی هست که من ایجادش کردم... :) )

والا نحوه نواختن ویولون که خیلی‌ شبیه به گامهای اروپای شرقیه. ریتم هنگ هم بعضی‌ جا ها شبیه به Afrobeat میشه. شاید بشه در بخش World Music جاش داد. شاید هم Jazz Fusion. هر چی‌ بود خیلی‌ جالب بود.