PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آشنایی با تعاریف و توضیحات آمپ

jaykob
Saturday 25 May 2013, 05:33 PM
سلام دوستان

من یک آمپ ساده تهیه کردم یک ibanez 10w و گیتارم هم ibanez هست اما تنظیماتی بر روی آمپ می بینم که تعاریفشون و مفاهیم رو نمی دونم از جمله :

Gain
Bass
treble
distortion

لطفا تعاریف و کاربرد این موارد رو به همراه بکارگیری و یک آموزش بهم معرفی کنید

خیلی ممنون

petrucci4eva
Sunday 26 May 2013, 11:01 AM
سلام دوستان

من یک آمپ ساده تهیه کردم یک ibanez 10w و گیتارم هم ibanez هست اما تنظیماتی بر روی آمپ می بینم که تعاریفشون و مفاهیم رو نمی دونم از جمله :

Gain
Bass
treble
distortion

لطفا تعاریف و کاربرد این موارد رو به همراه بکارگیری و یک آموزش بهم معرفی کنید

خیلی ممنون

یک تعریف ساده بخوام بکنم bass همون بم treble همون زیر distortion صدا رو از حالت clean در میاره یا خشن می کنه..(نمی دونم چطور بهتر توضیح بدم :39:) gain هم میشه گفت میزان خشن بودن صدا هست ! یعنی تنظیمی هست برای همون distortion
که البته میشه تو حالت های دیگه هم استفاده کرد ولی معمولا تو آمپا فقط با دیستورشن کار می کنه.
باید گوشی همرو عملی انجام بدی تا بفهمی...
با یه آمپ ساده توقع نداشته باش همه صدا ها رو بتونی بسازی!
ولی برای یک کار متال مثلا bass معمولا بالاتر از وسط. treble هم کمتر از وسط میذارن. gain هم سلیقه ای دیگه!
در همین حد برای شروع کافیه به نظرم... ولی باید بیشتر خودت کار کنی باهاش چیزی نداره متوجه میشی.
برای آکورد و صدای clean و ... distortion فعال نیست... و treble هم بیشتر از وسط؛bass هم بیشتر از وسط مانعی نداره!