PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شناختن نتها

DIN
Thursday 13 June 2013, 10:49 AM
دوستان عزیز سلام :
من درمورد شناخت نتهای هارمونیکا کروماتیک ده سوراخه مشکل پیدا کردم طبق توضیحی که استاد پاکنژاد در کتابشون دادن و شمارشی که من روی سازم انجام میدم نتها جابجا در میاد چرا ؟
مثلا سوراخ ششم ساز طبق ترتیب معرفی شده کتاب لا هست ولی توی درس سوراخ ششم روی خط حامل می هست ؟
اینم متوجه شدم که ساز در حالت مکیدن یه اوکتا بالا تره ولی باز درست در نمیاد.
توی کتاب کروماتیک صفحات اول کتاب ساز ها و ترتیب قرار گرفتن نتها رو نوشته که من از اون هم سر در نیاوردم

Patriote
Thursday 13 June 2013, 12:10 PM
سلام.سازتون چی هست؟ نت چارتش رو نگاه انداختین؟ معمولا تو جعبش میذارن.

mohsen741
Thursday 13 June 2013, 02:55 PM
مثلا سوراخ ششم ساز طبق ترتیب معرفی شده کتاب لا هست ولی توی درس سوراخ ششم روی خط حامل می هست ؟
دوست گرامي شما كمي با بي دقتي مطالعه كردين...
سوراخ ششم مي و فا هست...
هم تو نمودار شماره 1 تو صفحه 9 و هم در چارت بالا ي صفحه ي 13...

ممنون...

DIN
Thursday 13 June 2013, 08:02 PM
PATRIOTE گرامی سازم یه سوان 1040 هست و جعبه شو زیر رو کردم چیزی توش نبود.
محسن عزیز مرسی از راهنمایت ، درست گفتی یکم بی دقتی کردم بعد از زدن پست یه بار دیگه کتاب رو نگاه کردم و مشکلم دقیقا از همون نمودارهای که گفتی حل شد . مرسی

you3f
Monday 12 May 2014, 12:22 AM
سلام.
من یک swan 1040 دارم که ترتیب نتهاش به شکل عکسی هست که ضمیمه کردم.

آیا چیدمان نتهای همه ی کروماتیکهای ده سوراخه به همین شکله؟!! :26: منظورم سوراخ 9 و 10 هست...

kivig
Monday 12 May 2014, 04:27 PM
سلام.
من یک swan 1040 دارم که ترتیب نتهاش به شکل عکسی هست که ضمیمه کردم.

آیا چیدمان نتهای همه ی کروماتیکهای ده سوراخه به همین شکله؟!! :26: منظورم سوراخ 9 و 10 هست...
سلام
خیر ، این چیدمان یه اختراع از طرف سوان بوده !
اصولا در بین سازهای کروماتیک چیدمان در اکتاوهای بالاتر مانند اکتاو اول و دوم تکرار میشه

site1
Monday 21 September 2015, 10:07 AM
کلا ساز هارمونیکایی نیست که نتهاش با سوراخها هماهنگ باشه و به ترتیب؟؟؟؟؟؟

mahdi_sm
Wednesday 20 February 2019, 12:03 AM
سلام دوستان من یک ساز دهنی ترمولو سوان خریدم که داخل جعبش چارتی نداری چجوری ترتیب قرار گیری نت هارو بفهمم؟؟