PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفي سيستم براي آهنگسازي؟

amirhos72
Friday 14 June 2013, 07:27 PM
سلام
اگر ممكنه با توجه به بودجم كه حدودا 2 تومنه يه سيستم خوب برام معرفي كنيد و بچينيد كه براي آهنگسازي و ركورد مبتدي به دردم بخوره و به مشكل نخورم با توجه به قيمت هاي الان! منظورم اينه كه اصلا چيز به درد بخوري ميشه ok كرد با توجه به وضعيت بازار يا نه؟
و سوال بعديم اينه كه براي آهنگسازي با laptop هم ميشه كار كرد يا نه؟ و كارايي كدوم بهتره pc يا lap؟ و اگه آره مدل معرفي كنيد( بودجم برا لپ تاپ 3 تومنه)
اميدوارم كسي جوابمو بده!

Black_Violin
Friday 14 June 2013, 07:55 PM
اساتید بهتر هستند اینجا اما کارت صدا ، CPU و رم رو تا حد امکان بالا و حرفه ای انتخاب کنید ...

Honey_Shababi
Saturday 15 June 2013, 12:12 AM
سلام
اگر ممكنه با توجه به بودجم كه حدودا 2 تومنه يه سيستم خوب برام معرفي كنيد و بچينيد كه براي آهنگسازي و ركورد مبتدي به دردم بخوره و به مشكل نخورم با توجه به قيمت هاي الان! منظورم اينه كه اصلا چيز به درد بخوري ميشه ok كرد با توجه به وضعيت بازار يا نه؟
و سوال بعديم اينه كه براي آهنگسازي با laptop هم ميشه كار كرد يا نه؟ و كارايي كدوم بهتره pc يا lap؟ و اگه آره مدل معرفي كنيد( بودجم برا لپ تاپ 3 تومنه)
اميدوارم كسي جوابمو بده!

با سلام

حتی الامکان برای استفاده از نرم افزار های آهنگسازی سعی کنید از PC استفاده کنید.

من حقیقتش نمیدونم شما دقیقا برای چه منظوری میخواید سیستم تهیه کنید. مثلا این رکورد مبتدی که میفرمایید روو دقیق تر مشخص کنید. چون برای رکورد خوب، شما نیاز به تهیه یک کارت صدای اکسترنال دارید که حدود قیمتش الان حداقل 400-500 تومن به بالا هست.

در مورد قیمت های قطعات کامپیوتر متاسفانه اطلاعی ندارم.

ولی حداقل مشخصات باید به صورت زیر باشه تا به مشکل برنخورید.

CPU دو هسته ای ... ترجیحا Intel

RAM حداقل 4 با تعداد bus بالا

power حتی الامکان قوی تر از ولتاژ مصرفی مورد نیاز.

کارت گرافیک هم زیاد مهم نیست.

Spiritual
Saturday 15 June 2013, 08:26 AM
اونچه لازم هست رو دوستان گفتند . البته بستگی داره که شما بخوای وکال هم ضبط کنی یا نه که خود اون یه میکروفون میخواد. بازم قیمت رو بالاتر میبره اونم الان از 800 تومان به بالاست
در باره قیمت قطعات کامپیوتر میتونی به این سایت مراجعه کنی

You can see links before reply

در مورد لپ تاپ از اونجایی که خیلی پر هزینه هست و البته قابلیت ارتقا ش خیلی کمه خوب بهتره که از پی سی استفاده کنی. به علاوه محدود میشی به کارت صداهای یو اس بی. در مورد پی سی اینشکلی نیست.

کلا داستان خیلی پر هزینه هست . ولی ممکنه .کاری که خودم کردم این بود که چون وکال نمیخواستم. پس میکروفون رو حذف کردم . یه پس سی گرفتم و یه کیبورد که یو اس بی داره . یه مقدار دی لی رو پذیرفتم . چون میخوام ببینم که اصلا اینکاره هستم یا نه.الان که یکی دو تا کار ساختم. و اساتید هم لطف داشتن و گفتن ادامه بده. میبینم که اینسترومنت قسمت کوچیکی از کاره. آهنگساری . البته از نوع مرغوبش . کار ساده ای نیست. این کارهای تو بازار رو نبین . این کارها با هیچ استانداردی قابل پذیرش نیستند. آهنگسازهای خوبمون که اصلا بهشون کار نمیدن. به هر صورت حتما شروع کن. با یه پی سی که دوستمون مشخصاتش رو گفتن . مادر برد رو طوری انتخاب کن که قابلیت ارتقا به سی پی یو های نسلهای بالاتر رو داشته باشه. یعنی لااقل از خونواده core i استفاده کن قیمتت میره بالا ولی در آینده که پول دستت اومد میتونی ارتقا بدی . و نیازی به عوض کردن مادر برد پیدا نمیکنی

فعلا

amirhos72
Saturday 15 June 2013, 01:02 PM
مرسي از همه بابت توجهتون واقعا كمك بزرگي كرديد
يني اگه ركورد رو خط بزنيم 2 تومن سيستمي كه جمع ميشه كرد خيلي به صرفه تر از laptop هست

Spiritual
Sunday 16 June 2013, 06:42 AM
اگه تهران هستی معرفیت کنم جایی که هم بری با قیمت خوب خریدت رو بکنی و با خیال راحت برداری بیای خونه اگه شهرستانی داستان متفاوته. اما مسئله اینه که شما میگید دو تومن ! دو تومن برای پی سی یا کیبورد یا .... اول تصمیمت رو بگیر بعد چه پی سی میخوای؟ مشخصات دستگاه رو کسی به جزئیات برات نمیگه مگه فروشنده چون الان قیمتها و مارکها لحظاه شدن یعنی یه جنسی الان هست دو ساعت دیگه زنگ میزنی یا قیمتش رفته بالا یا اصلا نیستش. حالا از این حرفا گذشته باید بدونی چی میخوای.من میگم یه پی سی بگیر با یه کیبورد . اما خیلیا هم هستن اصلا به اینها نیازی ندارن. با یه قلم و یه تیکه کاغذ زهی مینویسه که من از خودم خجالت میکشم. DAW برا تنظیمه نه آهنگسازی.
حالا اینجا همه چی قرو قاطی شده. خوب ایرانه دیگه . مردمم همینو خوششون میاد. پس حالشونو ببرن.

,بهترین کار اینه که با چیزایی که الان میدونی پاشی بری سراغ چند تا فروشنده که بهت پیشنهاد بدن. چیزی که میتونم بهت بگم اینه که برند مادر بردت رو چیزی انتخاب کن که در ایران پشتیبانی خوب داره مثل gigabyte وو asus

سی پی یو که گارانتی نداره. رم هم جنس خوب بخر. نمیدونم الان تو بازار چی هست؟ راستی از یه هدفون خوبم مضایقه نکن.

ebiramrb
Saturday 14 September 2013, 02:48 PM
همونطور که دوستان هم گفتند ، بهتره که کارت گرافیک رو کلا بی خیال شی ، چون هزینه اضافیه ، اما اگه بخوای بعضی وقتا با کامپیوترت یه وقتایی یکمی هم بازی کنی یه کارت گرافیک بسیار معمولی رو انتخاب کن
cpu و ram هم برای پردازش فایل های صوتی که احتمالا می خواین ادیت کنید لازم دارید و اگر براتون مقدوره برای ویندوز و برنامه های ویرایش فایل های صوتیتون هارد SSD بگیرید تا از حداکثر توان سیستم استفاده کنید
من سیستم پیشنهادی خودم رو براتون می ذارم