PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ویولون خریدم بالاخره...لطفا کمکم کنید+قیمت روز چند ویولون

Jo0O0oLy
Wednesday 26 June 2013, 11:46 PM
سلام خدمت همهی دوستای گلم
من خیلی وقته که اینجا عضوم....ولی امروز اولین روزه که به جمع نوازندگان ویولون پیوستم...من با ارزو های بزرگ اومدم و تمام سعیمو برای بدست اوردنشون میکنن...
راستش من یه ساله که میخوام ویولون بخرم کلی تحقیق کردم همه جا رو گشتم و امروز رفتم که سازی که نتایج همه ی تحقیقات و شرایط من رو براورده میکنه بخرم یعنی آماتی 150 ...
من هیچ استاد اشنایی نداشتم که همرام ببرم
واسه همین تنها رفتم
اونجا که رفتم دیدم یه نفر داره ساز هارو کوک میکنه بعدا فهمیدم این یه استاد خیلی خوبه که از شانس من امروز از تهران اومده بود...فامیلشو نپرسیدم متاسفانه...
خلاصه گفتن خیلی خوش شانسی که میتونی با این اقا مشورت کنی و این حرفا ایشونم بعد تست 5 تا ساز که اماتی 150 و تی اف 142 هم بینشون بود در یک اقدام انتهاری :)) با ابراز تعجب و خوشحالی ساز اشمیت اس ال 301 رو پیشنهاد کرد...گفت صداش عالیه...بعدش خرکش رو بلند تر گذاشت و باز کلی تعجب کرد و گفت صداش بی نظیر شد
منم همون ساز رو قبول کردم به نظرم صداش یه جوری بود خفه بود...ولی من هیچی از این ساز نمی فهمیدم پس نظرشو قبول کردم قیمتش خیلی از بقیه ارزون تر بود ولی اعتقاد داشت خیلی بهتره...در ضمن منظورم این نیست که از صدای ساز خوشم نیومد
حالا بعد خرید من چند تا مشکل بزرگ دارم که ازتون میخوام کمکم کنین
اولینش اینه که کلیفن من یه شی زرد رنگ شفافه که وقتی میکشی رو ی ارشه تبدیل به یه پودر سفید میشه و کم کم ارشه رو سفید میکنه استاده گفت هر موقع ارشه رو کشیدی رو پشت دستت و دستت مثله اینکه بهش ارد زده باشی سفید شد دیگه کلیفن نکش
من اینکار رو کردم ولی الان که ارشه رو روی سیم ها میکشم سیم ها رو هم سفید میکنه و اون پودرای سفید از ارشه به سیم ها میچسبه میخواستم بدونم طبیعیه؟؟
دومیش اینکه من فعلا استادی ندارم واسه همین میخوام روی مبانی ساز یکم کار کنم
ولی من به شدت با گرفتن ویولون مشکل دارم...یعنی مشکل این نیست که فکی چیزی درد بگیره مشکل اینه اصلا نگه داشته نمیشه...کلی فیلم اموزشیو مطلب خوندم اما نشد ... میخواستم ازتون خواهش کنم به بهترین شکلی که میتونید بهم بگید چطوری اینکار رو بکنم....وب کم هم دارم
مشکل بزرگ دیگه ای که من دارم اینه که من فوق العاده به کلاسیک علاقه دارم یعنی بیش از حد...اصلا به خاطر سبک کلاسیک عاشق این ساز شدم..اما حالا استاده بهم گفت اینجا اصلا استاد کلاسیک نداریم همه ایرانی کار میکنن....گفت دنبال کلاسیک نباشم چون بعدا به مشکل بر میخورم از لحاظ اینکه اینجا مدرس کلاسیک نیست
اصرار داشت که مبانی ویولون کلاسیک و ایرانی یکیه و میتونم بعدا که ایرانی رو یاد گرفتم خودم کلاسیک کار کنم...میخواستم بدونم اگه هدف من این باشه چندد درصد احتمال دستیابی بهش هست؟؟...
اخر این پر حرفی ها هم میخواستم بگم قیمت ساز از گالری درویش خان به این صورته:
اشمیت اس ال 301 ----> 365000 تومان
اماتی 150 ----> 440000 تومان
تی اف 142-----> 430000 تومان

با تشکر از همه ی دوستان با عرض عذر خواهی واسه اینکه سرتونو درد اوردم منتظر کمکاتون هستم.

virtuoso
Thursday 27 June 2013, 12:09 AM
سلام. تبریک میگم که به جمع ویلنیست ها پیوستین...

سفید شدن سیم ها به دلیل ریختن کلیفن روی اونا، طبیعیه... بعد از هر بار تمرین باید سیم ها و بدنه ی ویلن رو با یه پارچه ی نرم تمیز کنی.

حتی المقدور پیش یه استاد کار کنید. در غیر اینصورت برای یادگیری نحوه ی گرفتن آرشه و نگهداشتن ویلن به همین فیلم های آموزشی باید اکتفا کنید. یه تاپیک توی فروم هست به نام: بیاین تو تا استایل ویلن زدن رو یادتون بدم... آقای پرویز آزاده که خودشون مدرس و استاد هستن اونجا مطالب خوبی نوشتن... من هم یکی 2تا فیلم آموزشی دارم که اگه خواستین میتونین ایمیل بدین تا براتون بفرستم.

مبانی یادگیری ویلن (مبانی مقدماتی) شامل یادگیری استایل نوازندگی، آرشه کشی و انگشت گذاری در هر دو سبک یکی هست. اگه استاد کلاسیک کار گیر نمیاد با یه استاد سنتی کار شروع کنید تا مبانی رو یاد بگیرید.

شاد و پیروز باشید

Jo0O0oLy
Thursday 27 June 2013, 12:31 AM
سلام. تبریک میگم که به جمع ویلنیست ها پیوستین...

سفید شدن سیم ها به دلیل ریختن کلیفن روی اونا، طبیعیه... بعد از هر بار تمرین باید سیم ها و بدنه ی ویلن رو با یه پارچه ی نرم تمیز کنی.

حتی المقدور پیش یه استاد کار کنید. در غیر اینصورت برای یادگیری نحوه ی گرفتن آرشه و نگهداشتن ویلن به همین فیلم های آموزشی باید اکتفا کنید. یه تاپیک توی فروم هست به نام: بیاین تو تا استایل ویلن زدن رو یادتون بدم... آقای پرویز آزاده که خودشون مدرس و استاد هستن اونجا مطالب خوبی نوشتن... من هم یکی 2تا فیلم آموزشی دارم که اگه خواستین میتونین ایمیل بدین تا براتون بفرستم.

مبانی یادگیری ویلن (مبانی مقدماتی) شامل یادگیری استایل نوازندگی، آرشه کشی و انگشت گذاری در هر دو سبک یکی هست. اگه استاد کلاسیک کار گیر نمیاد با یه استاد سنتی کار شروع کنید تا مبانی رو یاد بگیرید.

شاد و پیروز باشید
ممنون به خاطر کمکی که کردین...
دوستان اقا محمد (اگه اشتباه نکنم) تقریبا به همه ی سوالام جواب کاملی دادن
فقط اگه شما در زمینه ی نگه داشتن ویولون میتونین کمکی بهم بکنید خیلی ممنون میشم
با ذکر دوباره ی اینکه اگه کسی هست که بخواد با وب کم کمکم کنه من خیلی استقبال میکنم

Honey_Shababi
Thursday 27 June 2013, 12:46 AM
سلام دوست عزیزم

شما برای نگه داشتن ویولن نیاز به یک Shoulder Rest یا بالشتک دارید که باید تهیه کنید و به ویولن متصلش کنید. با این کار به راحتی میتونید ویولن رو با چانه (بدون استفاده از کمک دست چپ)، نگه دارید. اگه بالشتک نداشته باشید، نگه داشتن ویولن خیلی سخت هست. به طوری که باعث ناراحتی هایی در ناحیه ترقوه و گردن میشه و تمرینات رو برای هنرجویان، عذاب آور میکنه همچنین باعث میشه شما مقداری از وزن ویولن رو روی دست چپ بندازید که این اصلا خوب نیست. چون دست چپ فقط باید تمرکزش روی انگشت گذاری درست باشه :)

m_rv_2008
Thursday 27 June 2013, 07:48 AM
منظورت از گالري درويش خان كدومه؟ اوني كه توي مجتمع پارك اصفهانه ؟ اصفهان كه استاد كلاسيك خوب داره.

Jo0O0oLy
Thursday 27 June 2013, 10:39 AM
سلام دوست عزیزم

شما برای نگه داشتن ویولن نیاز به یک Shoulder Rest یا بالشتک دارید که باید تهیه کنید و به ویولن متصلش کنید. با این کار به راحتی میتونید ویولن رو با چانه (بدون استفاده از کمک دست چپ)، نگه دارید. اگه بالشتک نداشته باشید، نگه داشتن ویولن خیلی سخت هست. به طوری که باعث ناراحتی هایی در ناحیه ترقوه و گردن میشه و تمرینات رو برای هنرجویان، عذاب آور میکنه همچنین باعث میشه شما مقداری از وزن ویولن رو روی دست چپ بندازید که این اصلا خوب نیست. چون دست چپ فقط باید تمرکزش روی انگشت گذاری درست باشه :)

خیلی خیلی ممنون....فکر می کردم گرفتن ویولون انقدر سخت باشه واسه همین بالشتک رو ضروری نمی دونستم...ولی الان که می بینم دیگه واجب شد بالشتک بخرم..
بازم ممنون

منظورت از گالري درويش خان كدومه؟ اوني كه توي مجتمع پارك اصفهانه ؟ اصفهان كه استاد كلاسيك خوب داره.
ببخشید یادم رفت بگم......من اصفهان نیستم...من این ساز رو از زاهدان خریدم...
ممنون

mohsen741
Thursday 27 June 2013, 12:06 PM
آقا با اجازه ي اساتيد منم بگم كه :
ضمن اينكه خيلي خيلي خوشحالم براتون چون هركس ساز ميخره انگار خودم خريدم...خيلي خوشحال ميشم.......
زاهدان هستين؟؟؟
استاد كلا كمه چه برسه به كلاسيك!!!....
حتما سبك كلاسيك ميخواين؟؟؟
اگه اينترنته پر سرعت دارين ميتونم براتون استاده كلاسيك پيدا كنم كه اينترنتي جلسه بزاره براتون...
ميخواين؟

جناب شبابي كاملا درست ميگن...
اما شما هر چند وقت يك بار سعي كن نسبتي بينه پايين و بالا بودنه چانه چپ و راست بودنه سر.ميزان كج بودنه سر به چپ.جلو و عقب بودنه گردن.سينه.شانه و از همه مهمتر كتف چپ.پيدا كنين كه كمترين فشار رو بياره بهتون...
نبايد زور زد تا بتونين با چانه و شونه نگهش دارين...نسبتي بينه اينها پيدا كنيد(چون بدنه هر فرد متفاوته!) و بدونه درد و فشار نگهش دارين..
خستگي كاملا طبيعيه!
نا برده رنج.....
اما..
بالشتك خيلي عاليه...ولي خب ديدم كساني رو كه بالشتك ديگه عضو جدا نشدنيه استايله نوازندگيه اونها شده!!!!
و تو عوض كردنه ساز يا موقعيتهاي نوازندگيه مختلف محدود شدن!

اگر به بالشتك عادت نكني و كم كم تمرين كني بدون اون بنوازي ..بالشتك خوبه...

Jo0O0oLy
Thursday 27 June 2013, 03:43 PM
آقا با اجازه ي اساتيد منم بگم كه :
ضمن اينكه خيلي خيلي خوشحالم براتون چون هركس ساز ميخره انگار خودم خريدم...خيلي خوشحال ميشم.......
زاهدان هستين؟؟؟
استاد كلا كمه چه برسه به كلاسيك!!!....
حتما سبك كلاسيك ميخواين؟؟؟
اگه اينترنته پر سرعت دارين ميتونم براتون استاده كلاسيك پيدا كنم كه اينترنتي جلسه بزاره براتون...
ميخواين؟

جناب شبابي كاملا درست ميگن...
اما شما هر چند وقت يك بار سعي كن نسبتي بينه پايين و بالا بودنه چانه چپ و راست بودنه سر.ميزان كج بودنه سر به چپ.جلو و عقب بودنه گردن.سينه.شانه و از همه مهمتر كتف چپ.پيدا كنين كه كمترين فشار رو بياره بهتون...
نبايد زور زد تا بتونين با چانه و شونه نگهش دارين...نسبتي بينه اينها پيدا كنيد(چون بدنه هر فرد متفاوته!) و بدونه درد و فشار نگهش دارين..
خستگي كاملا طبيعيه!
نا برده رنج.....
اما..
بالشتك خيلي عاليه...ولي خب ديدم كساني رو كه بالشتك ديگه عضو جدا نشدنيه استايله نوازندگيه اونها شده!!!!
و تو عوض كردنه ساز يا موقعيتهاي نوازندگيه مختلف محدود شدن!

اگر به بالشتك عادت نكني و كم كم تمرين كني بدون اون بنوازي ..بالشتك خوبه...
سلام خیلی خیلی ممنون به خاطر توجهتون و وقتی که گذاشتین
در مورد گرفتن ویولون با در نظر گرفتن همه این مواردی که گفتین و حدودا یک ساعت تلاش بازم به نتیجه نرسیدم...ایشالا با کمک استادم و بالشتک شاید بتونم یه کاریش بکنم
اما در مورد استادی که گفتین میتونین پیدا کنین من خیلی خیلی استقبال می کنم و واقعا خوشحال میشم
اما نه به عنوان استاد اصلیم....من بیشتر دنبال یه فردی هستم که بتونم از مشاورشون بهره مند بشم یعنی در کنار استادم با ایشون هم یه صحبتی تمرینی چیزی بکنم تا مطمئن بشم دارم مسیر درستی رو میرم...واسه همین واسه ارتباط اینترنتی دنبال استاد چیره دستی نیستم همین که یه فرد نسبتا وارد راهنماییم کنه کافیه
بازم ممنون

m_rv_2008
Friday 28 June 2013, 01:18 AM
اما در مورد استادی که گفتین میتونین پیدا کنین من خیلی خیلی استقبال می کنم و واقعا خوشحال میشم
اما نه به عنوان استاد اصلیم....من بیشتر دنبال یه فردی هستم که بتونم از مشاورشون بهره مند بشم یعنی در کنار استادم با ایشون هم یه صحبتی تمرینی چیزی بکنم تا مطمئن بشم دارم مسیر درستی رو میرم...واسه همین واسه ارتباط اینترنتی دنبال استاد چیره دستی نیستم همین که یه فرد نسبتا وارد راهنماییم کنه کافیه
بازم ممنون

اگه منظور استاد اينترنتي باشه كه بايد بگم وقتي آشپز دو تا بشه آش يا شور ميشه يا بي نمك. بعيده كه موفقيت با دو تا استاد حاصل بشه. كسي نميتونه از كار استاد ديگه اي ايراد بگيره. روند پيشرفت شما هم آخه با حرف مشخص نميشه. مثلا شما مياي ميگي من جلسه دهم هستم و تا حالا چيزي نتونستم بزنم. اون وقت همه ميان ميگن كه استادتو عوض كن. ولي ما كه پيشرفت شما رو نميدونيم چيه ؟ شايد حتي هنوز نتونستي آرشه رو درست دست بگيري و استادت منتظر اين باشه. اينترنتي كلا به درد نمي خوره. فكر ديگه اي بكني بهتره. البته اگه كسي باشه و وقت بذاره و با وب كم هر دو نفر كار كنيد جوري كه اون كاملا ببينه و شما هم همين طور شايد بد نباشه. من كه تا حالا امتحان نكردم. شايد خوب باشه.

Jo0O0oLy
Friday 28 June 2013, 11:23 AM
اگه منظور استاد اينترنتي باشه كه بايد بگم وقتي آشپز دو تا بشه آش يا شور ميشه يا بي نمك. بعيده كه موفقيت با دو تا استاد حاصل بشه. كسي نميتونه از كار استاد ديگه اي ايراد بگيره. روند پيشرفت شما هم آخه با حرف مشخص نميشه. مثلا شما مياي ميگي من جلسه دهم هستم و تا حالا چيزي نتونستم بزنم. اون وقت همه ميان ميگن كه استادتو عوض كن. ولي ما كه پيشرفت شما رو نميدونيم چيه ؟ شايد حتي هنوز نتونستي آرشه رو درست دست بگيري و استادت منتظر اين باشه. اينترنتي كلا به درد نمي خوره. فكر ديگه اي بكني بهتره. البته اگه كسي باشه و وقت بذاره و با وب كم هر دو نفر كار كنيد جوري كه اون كاملا ببينه و شما هم همين طور شايد بد نباشه. من كه تا حالا امتحان نكردم. شايد خوب باشه.

با تشکر از راهنماییتون من خودم نمیدونم اینکار چجوری فقط توی هیمن جا خونده بودم که خیلی از اساتید واسه راهنمایی با وبکم اعلام امادگی کرده بودن منم واسه همون گفتم ...چون فک میکردم اینکار میتونه یه برتر ایجاد کنه ولی خب حالا که میبینم ممکنه موجب ضرر بشه خب اینکار رو نمیکنم و به استاد خودم بسنده میکنم.....باتشکر از توجه و وقتی که گذاشتین