PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسابقه گیتار الکتریک آغاز شد!

Honey_Shababi
Thursday 27 June 2013, 06:00 PM
درود خدمت همه دوستان و هنرمندان عزیز

مرحله اول مسابقه گیتار الکتریک رو آغاز میکنیم.

طی صحبتی که با میثم جان داشتم، تصمیم بر این شد که در مرحله اول، سبک های راک و متال رو یکی در نظر بگیریم. بدلیل اینکه مرحله اول، فقط مرحله محک زدن شرکت کنندگان هست. تا ببینیم سطح مسابقه در چه وضعیتی هست. برای همین، یک آهنگ تقریبا متوسط رو برای مرحله اول، در نظر گرفتیم تا در مراحل بعدی، دو سبک متال و راک رو از هم جدا کنیم و از خجالت نوازندگان سبک متال در بیایم :)

همونطور که بیشتر دوستان در جریان هستند، این مسابقه، در دو بخش بداهه نوازی (در سبک بلوز) و کاور (در سبک راک و متال)، انجام میشه. شرکت کردن در هر دو بخش، کاملا اختیاری هست. یعنی اجباری نیست که شرکت کنندگان در هر دو بخش بداهه نوازی و کاور شرکت کنند.
برای بداهه نوازی، یک آهنگ Back Track به شرکت کنندگان داده میشه که باید روی اون، بداهه بنوازند. معیار سنجش اون هم مسلما، خارج نشدن از گام مورد نظر و خلاقیت در بکارگیری تکنیک هاست.

برای کاور، آهنگ مورد نظر رو به همراه لینک دانلودش، به دوستان معرفی میکنیم. همچنین به همراه یک فایل گیتار پرو (به عنوان راهنمای نواختن اون اثر) و یک فایل بک ترک برای اون آهنگ. دوستان باید روی اون فایل بک ترک، قطعه نواخته شده خودشون رو ضبط کنند. نکته ای که اینجا مطرح هست اینه که کاور، حتما به معنی این نیست که قطعه نواخته شده توسط شما باید عینا مثل آهنگ اوریجینال باشه. تا جایی که ماهیت کلی آهنگ حفظ بشه و از گام مورد نظر خارج نشه، هیچ موردی نداره. هدف ما برای ارزیابی کارها، تمیز نواختن و دقت هست.

نکته : شرکت کنندگان میتوانند در هر دو بخش مسابقه شرکت کنند و محدودیتی نیست!
در پایان مسابقه، 3 برنده خواهیم داشت. 2 تا از بخش اول یعنی سبک های راک و متال و یکی هم از بخش بداهه نوازی.

------------------------------------------------

تیم داوری تا الان، من و میثم(meysam-lamster (You can see links before reply)) عزیز هستیم.

باز هم تاکید میکنم ... اگه کسی مایل به همکاری برای داوری هست، میتونه به من پیغام خصوصی بده تا به تیم داوری ما بپیونده - تمامی کارهای مربوط به داوری و نحوه برگزاری مسابقه، در گروه داوران و مسئولین مسابقه گیتار الکتریک (You can see links before reply) (که البته برای عموم، باز نیست) بررسی میشه.

------------------------------------------------

خب، دیگه بهتره بریم سر اصل مطلب :)

بخش اول – کاور (سبک : راک – متال)

آهنگ انتخاب شده : Always with me always with you از Joe Satriani

لینک دانلود آهنگ اوریجینال

You can see links before reply px

لینک دانلود فایل گیتار پرو

You can see links before reply

لینک دانلود فایل Back Track برای کاور

You can see links before reply x

-----------------------------

بخش دوم – بداهه نوازی (سبک بلوز)

لینک دانلود فایل Back Track برای بداهه نوازی

-------------------------------

چند نکته در مورد نحوه ارسال آثار

آثار شرکت کنندگان، حتی الامکان باید صوتی باشه. اگر هم کسی مایل بود فایل تصویری ارائه کنه، باید اون فایل از کیفیت صدای مناسبی برخوردار باشه. در غیر اینصورت مسئولیتش با خود فرد هست.

لطفا آثار خودتون رو در بخش نمونه کارهای موسیقی (You can see links before reply) آپلود کنید و در پایان، لینک نمونه کار خودتون رو در همین تاپیک (You can see links before reply!&p=360668#post360668) قرار بدید. هرگونه مشکلی که در رابطه با آپلود فایل در بخش نمونه کارها داشتید، میتونید با بخش پشتیبانی فنی (You can see links before reply) مطرح کنید.

------------------------------------

هم اکنون، مسابقه آغاز شد!

مهلت ارسال آثار برای مرحله اول مسابقه، به مدت 2 هفته یعنی تا آخر وقت پنجشنبه - تاریخ 20 تیر 1392 خواهد بود.

در پایان، از تمامی دوستانی که ما رو در این مسابقه یاری میکنند، صمیمانه تشکر میکنیم.

به امید موفقیت شما دوستان عزیز

شاد و پیروز و سربلند باشید

Honey_Shababi
Thursday 27 June 2013, 09:22 PM
ضمنا دوستان ...

هر سوالی هم که راجع به مسابقه داشتید میتونید در همین تاپیک مطرح کنید.

meysam-lamster
Thursday 27 June 2013, 10:08 PM
منم به نوبه خودم برای همه دوستام آرزوی موفقیت میکنم و اینکه امیدوارم این مسابقه محک خوبی بشه برای همه ما تا نقاط قوت و ضعف نوازندگی خودمونو بهتر متوجه بشیم و باعث ارتقای سطح نوازندگیمون بشه ممنون :)

Spiritual
Saturday 29 June 2013, 11:13 AM
دمتون گرم

یه پیشنهاد هر چند کار شاید سخت باشه ولی ای کاش داورای محترم یه زحمتی میکشیدن بعد شنیدن کارها پیشنهاداتشون رو هم به اون نوازنده ارائه میدادن (مثل مسابقات بلاد خارجه!) که اگه نقصی هست (که برای خودم حتما هست) دوستان برن روی مشکلاتشون کار کنن.

اصراری روی این پیشنهاد ندارم. اما اگه بشه بد نیست.

بازم ممنون

Yngwie_5
Saturday 29 June 2013, 12:55 PM
سلام

این هم نمونه کار من

زود گذاشتم که دوستان کار رو به دقیقه نود موکول نکنن :4:

با تشکر از شرکت کنندگان و داوران مسابقه :)

meysam-lamster
Saturday 29 June 2013, 01:39 PM
دمتون گرم

یه پیشنهاد هر چند کار شاید سخت باشه ولی ای کاش داورای محترم یه زحمتی میکشیدن بعد شنیدن کارها پیشنهاداتشون رو هم به اون نوازنده ارائه میدادن (مثل مسابقات بلاد خارجه!) که اگه نقصی هست (که برای خودم حتما هست) دوستان برن روی مشکلاتشون کار کنن.

اصراری روی این پیشنهاد ندارم. اما اگه بشه بد نیست.

بازم ممنون
پیشنهاد خیلی خوبیه حتما من به نوبه خودم این کار رو تا جای ممکن انجام میدم البته من در حدی نیستم که بخوام چیزی به شما یاد بدم فقط در حد نظر دادن شخصی بر اساس تجربیات خودم :)

petrucci4eva
Saturday 29 June 2013, 04:59 PM
کار بلوزه فعلا ... کاملا بداهه‌ ! رو گام لا بلوز و یه جاهایی پنتاتونیک لا بلوز.
ولی کلا دست و پای آدم با‌ آهنگ بسته بود چون مثلا آکورداش بکینگ ترک بود نمی شد اصلا خارج از گام کاری کرد.(مثلا مدلاسیون)
دیگه ببخشید وقت زیاد روش نذاشتم!

ali_recoba2009
Saturday 29 June 2013, 06:28 PM
ای کاش از جو ستریانی نمیزاشتین که خیلیا کاراشو کاور کردن قبلا و خیلیا نکردن.من خودم هیچی ستریانی کار نکردم باید کلی وقت بذارم!خیلی از دوستانم قبلا کاراشو کاور کردن سریع رکورد میکنن.اینو که دیگه مجبوریم بزنیم هر جور شده ولی تقاضا دارم از هانی عزیز و بقیه دوستان واسه دورای بعد از بندای گمنام تر یا یه قطعه ای که خودتون نوشتید انتخاب کنید که همه از صفر شروع کنیم

Honey_Shababi
Saturday 29 June 2013, 07:24 PM
ای کاش از جو ستریانی نمیزاشتین که خیلیا کاراشو کاور کردن قبلا و خیلیا نکردن.من خودم هیچی ستریانی کار نکردم باید کلی وقت بذارم!خیلی از دوستانم قبلا کاراشو کاور کردن سریع رکورد میکنن.اینو که دیگه مجبوریم بزنیم هر جور شده ولی تقاضا دارم از هانی عزیز و بقیه دوستان واسه دورای بعد از بندای گمنام تر یا یه قطعه ای که خودتون نوشتید انتخاب کنید که همه از صفر شروع کنیم

سلام

قرار نیست همه آهنگ ها از جو ستریانی باشه. تو این مرحله فقط یه آهنگ ازش انتخاب کردیم. مراحل بعدی از گروه های دیگه قطعه قرار داده میشه.

اگه قطعه خیلی ساده بدیم که بدرد نمیخوره. ناسلامتی مسابقه هست :) باید یه جوری باشه که شما لااقل تو این مدت، مجبور بشید بیشتر تمرین کنید.

خیلی سخت نیست. حداقل روزی 2 ساعت هم واسش وقت بذارید کافی هست.

اگه مشکلی هم در نواختنش داشتید، میتونید از من یا میثم جان سوال کنید :)

hamed_yazdani
Saturday 29 June 2013, 08:43 PM
حرف علی راسته من از اون روزی که مسابقه شروع شده دارم اهنگ رو گوش میکنم که حفظ بشم( تا حالا خوب بهش گوش نداده بودم( فکر کنم کلا 1 بار گوشیده بودمش))
ولی حرف هانی هم درسته مسابقه باید یکمی سخت باشه اگه بگن فلان اهنگ که 3 سال پیش یاد گرفتیم که دیگه سختیی نداره. من که از این انتخاب خوشم اومد!

siavash34
Sunday 30 June 2013, 03:40 PM
تیم داوری عزیز، آقا من سرکار هستم و اینجا هیچ امکاناتی واسه ضبط ندارم. کارم هم یه جوریه که معلوم نیست کی به شهر و آبادی برسم! میشه با موبایل رکورد کنم ؟ هیچ امکاناتی واسه رکورد ندارم. با تبلت میام نت. البته آمپ و افکت و گیتار و این چیزام همرام هست و ازین نظر کمبودی ندارم.
البته هم نوازندگیم شرم آوره و هم اینکه کیفیتش هم بد میشه و دیگه نور علی نور میشه. اما گفتم چون قبلا گفته بودم تو مسابقه شرکت میکنم در رده سنی پیرمردها فکر نکنین ول کردم رفتم همین طوری.
ارادت دارم.

Honey_Shababi
Sunday 30 June 2013, 03:57 PM
تیم داوری عزیز، آقا من سرکار هستم و اینجا هیچ امکاناتی واسه ضبط ندارم. کارم هم یه جوریه که معلوم نیست کی به شهر و آبادی برسم! میشه با موبایل رکورد کنم ؟ هیچ امکاناتی واسه رکورد ندارم. با تبلت میام نت. البته آمپ و افکت و گیتار و این چیزام همرام هست و ازین نظر کمبودی ندارم.
البته هم نوازندگیم شرم آوره و هم اینکه کیفیتش هم بد میشه و دیگه نور علی نور میشه. اما گفتم چون قبلا گفته بودم تو مسابقه شرکت میکنم در رده سنی پیرمردها فکر نکنین ول کردم رفتم همین طوری.
ارادت دارم.

سلام

شما با هرچیزی که دوست دارید رکورد کنید. فقط طوری باشه که به درستی شنیده بشه تا ما بتونیم راجع بهش نظر بدیم.

از اینکه که در شرایط سخت هم با ما همراه هستید، صمیمانه از شما سپاسگزاریم :)

meysam-lamster
Sunday 30 June 2013, 03:59 PM
ارادت دارم.
بله با موبایل و حدالامکان به صورت صوتی رکورد کنید همین که نت ها تا حدودی واضح و مشخص باشه تا بشه در موردش نظر داد کافیه موفق باشید :)

petrucci4eva
Monday 1 July 2013, 07:04 PM
اینم کار من که متاسفانه پر از سوتی شد ...
وقت کافی هم نداشتم وگرنه 19 تیر رکورد می گرفتم که یه کار تمیز و با لهجه در بیاد ولی میدونم اون موقع شلوغه سرم و الآنا فقط فرصت دارم.. امروزم سریع رکورد کردم که بد قولی نکرده باشم و از فرصت استفاده کرده باشم.

LORD-LUCIFER
Monday 1 July 2013, 07:20 PM
ارادت دارم.

سياوش جان شما به كامپيوتر دسترسي نداري اونجا؟ آمپت به هر كامپيوتري وصل ميشه و راحت ميتوني ضبط كني باهاش.

siavash34
Monday 1 July 2013, 08:43 PM
حمید جان اون بلک استاره که همراهم نیست! ولی اینجا پی سی های ما رو یه برنامه ای سرشون در آوردن که نمیشه هیچ یو اس بی یا فیش و ازین چیزا بهش وصل کرد. لپ تاپ هم این سری همرام نیاوردم متاسفانه. دیدم دست و پاگیره تو این فصل دل انگیز بارم رو سبک کردم!

hamed_yazdani
Tuesday 2 July 2013, 06:57 PM
سلام اینم از نمونه کار من (You can see links before reply). از اونجایی که اهنگ رو تا به حال گوش نداده بودم و تا اخر وقت مسابقه هم وقت نداشتم خیلی خوب نشده ولی گفتم هر چه زود تر بذارم چون ممکنه دیگه وقت نداشته باشم. با میکروفن عادی ظبط کردم کیفیت خیلی خوبی نداره.

Honey_Shababi
Tuesday 2 July 2013, 07:42 PM
مرسی از دوستانی که شرکت میکنند.

من خودم هم چند ماه قبل، این کار رو کاور کردم. گفتم لینکش رو بذارم اینجا برای دوستانی که نشنیدنش (که یوقت نگن داور خودش نشسته فقط دستور میده :21:)

lordras
Monday 8 July 2013, 08:29 AM
خوب اینم از کاره من البته بگم یه جوری گفتین از سطح پایین شروع میشه که من فکر کردم خانه مادربزرگ یا تولد مبارک میزارین :icon_biggrin:
چندتا نکته ایرانی هم بگم هه هه . بدونه امپ و پدال و افکت و کارت صدا وتازه با دستهای نوازنده ای که در حد پیرمرد 98 ساله می لرزید هر جور شده رکورد گرفتم!
این کاور ساتریانی

این هم بداهه که 5 دقیقه بدون فکر (نه بابا ) رکورد شده !

Honey_Shababi
Wednesday 10 July 2013, 05:57 PM
دوستان

جهت یادآوری عرض کنم که فردا آخرین مهلت ارسال آثار برای مرحله اول هست.

ehsan_golshan
Wednesday 10 July 2013, 05:57 PM
اینم از نمونه کار من ببخشید دیر شد زیاد وقت نکردم روش تمرین کنم اگه افتضاح شده دیگه به بزرگی خودتون ببخشید :4:

Honey_Shababi
Friday 12 July 2013, 12:12 AM
کسی دیگه نمیخواد شرکت کنه دوستان؟ ... افرادی که اعلام آمادگی کرده بودن خیلی بیشتر بودن!

امروز آخرین مهلت بود!

دوستانی که هنوز موفق نشدن نمونه کارشون رو ارسال کنن، نهایتا تا فردا شب (جمعه - 21 تیر) فرصت دارند نمونه کار خودشون رو ارائه بدن. بعد از اون، تاپیک قفل خواهد شد!

Spiritual
Saturday 13 July 2013, 09:44 AM
اینم کار منه با با عرض پوزش از داوران محترم به علت مشکل کامپیوترم کار دیر شد امیدوارم ببخشید.

این توضیح هم لازمه

خدمت دوستان و داوران عزیز و محترم به عرض میرسونم که متاسفانه من کارت صدا ندارم بنابر این امکان ضبط وجود نداشت پس خروجی افکت رو به ورودی لاین کامپیوتر وصل کردم نتیجه این شد که فقط صدای بکینگ ترک رو میشنیدم و صدا گیتار خودم رو نمیشنیدم. و با شنید صدای سیم گیتارم کار رو به انتها رسوندم. البته این نباید در تصمیم داروان محترم تاثیر بگذاره فقط جهت عذر خواهی از دوستان مطرح کردم به خاطر اینکه کیفیتی که میخواستم در نیومد.