PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در مورد نرم افزار sibelius

dcrtrv
Wednesday 3 July 2013, 09:29 PM
با سلام
یه سوال دارم از کسانی که با sibelius آشنایی دارند:
زمانی که آهنگی را با کیبورد میزنم و بصورت فایل midi ذخیره میکنم و این فایل midi را در سیبلیوس باز میکنم،موقع play، نت ها را دقیق و سرضرب اجرا نمیکنه و در واقع ، مطابق نواختن من - که کمی سکته دارد- play میکنه در حالیکه نت ها درست و بدون ایراد هستند ولی موقع play در نرم افزار کمی سکته دارد.
در حالیکه وقتی همون نت ها را خودم یکی یکی و دستی در نرم افزار مینویسم، بصورت سرضرب و دقیق play میشود.
کسی می دونه چطور میشه نت های یک فایل midi که با کیبورد زدم، بصورت سرضرب و بدون سکته play بشه در سیبلیوس؟
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید
با تشکر فراوان از راهنمایی شما

Honey_Shababi
Wednesday 3 July 2013, 09:44 PM
با سلام
یه سوال دارم از کسانی که با sibelius آشنایی دارند:
زمانی که آهنگی را با کیبورد میزنم و بصورت فایل midi ذخیره میکنم و این فایل midi را در سیبلیوس باز میکنم،موقع play، نت ها را دقیق و سرضرب اجرا نمیکنه و در واقع ، مطابق نواختن من - که کمی سکته دارد- play میکنه در حالیکه نت ها درست و بدون ایراد هستند ولی موقع play در نرم افزار کمی سکته دارد.
در حالیکه وقتی همون نت ها را خودم یکی یکی و دستی در نرم افزار مینویسم، بصورت سرضرب و دقیق play میشود.
کسی می دونه چطور میشه نت های یک فایل midi که با کیبورد زدم، بصورت سرضرب و بدون سکته play بشه در سیبلیوس؟
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید
با تشکر فراوان از راهنمایی شما

سلام دوست عزیز

نرم افزار سبیلیوس مشکلی نداره.

با عرض پوزش باید عرض کنم مشکل از نوازندگی خودتون هست. شما باید سر ضرب زدن نت ها رو بیشتر تمرین کنید تا این مشکل پیش نیاد. شاید از نظر خودتون مشکلی نباشه ولی از نظر یک برنامه نرم افزاری که خیلی دقیق هست، ایرادتون رو میتونید متوجه بشید. در این صورت شما بعد از رکورد باید نت ها رو کوانتایز کنید (اصلاح فواصل زمانی نت ها).

چاره کار فقط تمرین با مترونوم هست تا مجبور به کوانتایز نت ها نشید .

اگه امکانش هست فایل میدی رو اینجا قرار بدید تا ما بتونیم بهتر نظر بدیم. مرسی

dcrtrv
Thursday 4 July 2013, 10:09 AM
سلام دوست عزیز

نرم افزار سبیلیوس مشکلی نداره.

با عرض پوزش باید عرض کنم مشکل از نوازندگی خودتون هست. شما باید سر ضرب زدن نت ها رو بیشتر تمرین کنید تا این مشکل پیش نیاد. شاید از نظر خودتون مشکلی نباشه ولی از نظر یک برنامه نرم افزاری که خیلی دقیق هست، ایرادتون رو میتونید متوجه بشید. در این صورت شما بعد از رکورد باید نت ها رو کوانتایز کنید (اصلاح فواصل زمانی نت ها).

چاره کار فقط تمرین با مترونوم هست تا مجبور به کوانتایز نت ها نشید .

اگه امکانش هست فایل میدی رو اینجا قرار بدید تا ما بتونیم بهتر نظر بدیم. مرسی
ممنون از شما
من نمیگم مشکل از sibelius هستش
حالا یه نمونه از آهنگ < به من نگو دوست دارم - داریوش > را گذاشتم با فرمت sibelius
خط اول قسمتی از فایل midi هست که با کیبورد زدم و بدون هیچ دستکاری در sibelius وارد کردم . در این خط، میزان آخر رو ظاهرا درست play میکنه در حالیکه نت اش غلطه
خط دوم همون ملودی هست، منتهی نت ها رو خودم با نرم افزار دستی وارد کردم و در میزان آخرِ همین خط، اشتباه بودن نت کاملا معلومه موقع play کردن.
خط سوم باز هم همون ملودیه ولی میزان آخر رو تصحیح کردم که نت نویسی درستش هم همینه
مطمئنم نرم افزار sibelius یه گزینه ای باید داشته باشه که نت ها را دقیقا مثل خط دوم، با ارزش زمانی واقعی نت ها اجرا کنه نه مثل خط اول ( که آدم رو به اشتباه میندازه)
You can see links before reply

Honey_Shababi
Thursday 4 July 2013, 10:19 AM
ممنون از شما
من نمیگم مشکل از sibelius هستش
حالا یه نمونه از آهنگ < به من نگو دوست دارم - داریوش > را گذاشتم با فرمت sibelius
خط اول قسمتی از فایل midi هست که با کیبورد زدم و بدون هیچ دستکاری در sibelius وارد کردم . در این خط، میزان آخر رو ظاهرا درست play میکنه در حالیکه نت اش غلطه
خط دوم همون ملودی هست، منتهی نت ها رو خودم با نرم افزار دستی وارد کردم و در میزان آخرِ همین خط، اشتباه بودن نت کاملا معلومه موقع play کردن.
خط سوم باز هم همون ملودیه ولی میزان آخر رو تصحیح کردم که نت نویسی درستش هم همینه
مطمئنم نرم افزار sibelius یه گزینه ای باید داشته باشه که نت ها را دقیقا مثل خط دوم، با ارزش زمانی واقعی نت ها اجرا کنه نه مثل خط اول ( که آدم رو به اشتباه میندازه)

من متاسفانه سبیلیوس روی سیستمم نصب نیست.

شما اگه امکان داره خود فایل میدی رو قرار بدید تا من بررسی کنم.

dcrtrv
Thursday 4 July 2013, 10:30 AM
مشکل من با sibelius هست. میخوام بدونم کدوم گزینه در سیبلیوس، این مشکل رو برطرف میکنه.
فایل midi رو آپلود کردم . توضیحات هر خط از ملودی رو در پست قبلی نوشتم.

Honey_Shababi
Thursday 4 July 2013, 11:23 AM
مشکل من با sibelius هست. میخوام بدونم کدوم گزینه در سیبلیوس، این مشکل رو برطرف میکنه.
فایل midi رو آپلود کردم . توضیحات هر خط از ملودی رو در پست قبلی نوشتم.

من الان فایل میدی شما رو وارد اف ال استودیو کردم و توی پیانو رول نت ها رو مشاهده کردم.

همونطور که عرض کرده بودم، بخش اول رو که خودتون نواختید متاسفانه نت ها سر ضرب نیستند و این مشکل ارتباطی با سبیلیوس نداره. شما سر ضرب زدن رو باید بیشتر تمرین کنید. یا اینکه اگه میخواید نرم افزاری نت ها رو بنویسید کلا همه رو از نو دستی وارد کنید. در غیر این صورت کارتون سخت میشه اگه بخواید همه رو دونه دونه ادیت کنید.

البته یه راه حل هست. در صورتی که شما با یه نرم افزار مثل اف ال استودیو یا کیوبیس و ... آشنایی داشته باشید میتونید اونجا نت ها رو کوانتایز کنید و بعد نت میدی رو وارد سبیلیوس کنید.

navid_bikas71
Monday 26 August 2013, 01:56 AM
با سلام.
چندتا سوال در مورد سیبلیوس داشتم !
1.اگه بخوام روی نتی شماره انگشت رو بزارم چیکار باید بکنم ؟ (ینی کلا شماره ها رو نمیتونم پیدا کنم !)
2.سرعت اجرای آهنگ (tempo) رو چجوری کم یا زیاد بکنم ؟
3.اگه بخوام انداره تمام میزان ها (تو نرم افزار bar میشه) رو کمی بزرگ کنم چیکار باید بکنم ؟(البته همه شو یه جا نه یکی یکی)
ممنون میشم کسی راهنماییم کنه !

البته راجع به سوال 3 اینم بگم که تو ریتم 4/4 اندازه میزان ها خوبه اما تو میزان های دو ضربی مثل 2/4و6/8 اندازه میزان کوچیک میشه.میخوام اندازشون مثل 4/4 بشه همین !!!

r_a_m_i_n
Monday 26 August 2013, 01:06 PM
با سلام.
چندتا سوال در مورد سیبلیوس داشتم !
1.اگه بخوام روی نتی شماره انگشت رو بزارم چیکار باید بکنم ؟ (ینی کلا شماره ها رو نمیتونم پیدا کنم !)
2.سرعت اجرای آهنگ (tempo) رو چجوری کم یا زیاد بکنم ؟
3.اگه بخوام انداره تمام میزان ها (تو نرم افزار bar میشه) رو کمی بزرگ کنم چیکار باید بکنم ؟(البته همه شو یه جا نه یکی یکی)
ممنون میشم کسی راهنماییم کنه !

البته راجع به سوال 3 اینم بگم که تو ریتم 4/4 اندازه میزان ها خوبه اما تو میزان های دو ضربی مثل 2/4و6/8 اندازه میزان کوچیک میشه.میخوام اندازشون مثل 4/4 بشه همین !!!

درود...
1..باید توی فونت برید....و اگه فونتهای فارسیه همراهه نرم افزارو توی برنامه و کامپیوتر نصب کرده باشید..از طریق پنجره ی house style میتونید فونت ها و علامات رو تنظیم کنید و به برنامه add کنید.....وقتی اد شد...میرید روی نت یک کلیک میکنید و بعد دکمه ی z روی کیبورد رو میزنید و روی علامت مورد نظر میاید و اوکی میکنید و علامت هرچی که باشه چه انگشت گذاری چه غیره میاد بالای سر نت
2.سرعت رو روی قسمت فکر کنم text کلیک میکنید بعد گزینه ی tempo رو میبینید روی اون هم کلیک کنید و بعد وقتی موس به حالت چشمکک زن در اومد کلیک راست بکنید و انتخاب کنید که چه نتی مساویه چه عددی باشه...مثلا سیاه باشه..یا گرد یا سفید یا سیاه نقطه دار...بعد که نوع کشش رو انتخاب کردی...یک مساوی جلوش بذار و عدد سرعت رو جلوش بنویس.....
البته از گزینه های : grave ....allegro...adagio...prestio و غیره هم میتونی استفاده کنی
3.اگه بخوای کل میزان هارو پهن کنی توی تنظیماتت باید بری ....ولی اگه بخوای فقط یکی از میزان ها رو بزرگ یا کوچک کنی..خیلی ساده....موس رو روی خط میزان بذار و بگیر و اونو به سمت راست بکش....میزان خودش پهن میشه

navid_bikas71
Monday 26 August 2013, 01:32 PM
درود...
1..باید توی فونت برید....و اگه فونتهای فارسیه همراهه نرم افزارو توی برنامه و کامپیوتر نصب کرده باشید..از طریق پنجره ی house style میتونید فونت ها و علامات رو تنظیم کنید و به برنامه add کنید.....وقتی اد شد...میرید روی نت یک کلیک میکنید و بعد دکمه ی z روی کیبورد رو میزنید و روی علامت مورد نظر میاید و اوکی میکنید و علامت هرچی که باشه چه انگشت گذاری چه غیره میاد بالای سر نت
2.سرعت رو روی قسمت فکر کنم text کلیک میکنید بعد گزینه ی tempo رو میبینید روی اون هم کلیک کنید و بعد وقتی موس به حالت چشمکک زن در اومد کلیک راست بکنید و انتخاب کنید که چه نتی مساویه چه عددی باشه...مثلا سیاه باشه..یا گرد یا سفید یا سیاه نقطه دار...بعد که نوع کشش رو انتخاب کردی...یک مساوی جلوش بذار و عدد سرعت رو جلوش بنویس.....
البته از گزینه های : grave ....allegro...adagio...prestio و غیره هم میتونی استفاده کنی
3.اگه بخوای کل میزان هارو پهن کنی توی تنظیماتت باید بری ....ولی اگه بخوای فقط یکی از میزان ها رو بزرگ یا کوچک کنی..خیلی ساده....موس رو روی خط میزان بذار و بگیر و اونو به سمت راست بکش....میزان خودش پهن میشه

مرسی آقا رامین بسیار ممنون
واقعا انجمن ها به افرادی مثل شما نیاز دارن!
در مورد سوال سومم یه ویرگول نذاشتم که باعث شده جمله دو مدل خونده بشه !!!:10:
در واقع منظورم همون همه میزان ها بود، ینی باید مینوشتم : " همه شو یه جا ، نه یکی یکی" که شما خوندین " همه شو یه جا نه ، یکی یکی !!!" خلاصه ببخشین دیگه اشتباه از من بود.

راستی در مورد شماره انگشت و علامتها که میگین برم فونت و... من چیزی نفهمیدم.:17:
نرم افزاری که من نصب کردم 400مگابایت بود و خودش بود و کرکش فونت اینا همراش نبود.در ضمن سیبیلیوس 7هست.
خلاصه این یه موردو کامل توضیح بدین ممنون میشم.
دم شما گرم

r_a_m_i_n
Wednesday 28 August 2013, 10:13 PM
مرسی آقا رامین بسیار ممنون واقعا انجمن ها به افرادی مثل شما نیاز دارن! در مورد سوال سومم یه ویرگول نذاشتم که باعث شده جمله دو مدل خونده بشه !!!:10: در واقع منظورم همون همه میزان ها بود، ینی باید مینوشتم : " همه شو یه جا ، نه یکی یکی" که شما خوندین " همه شو یه جا نه ، یکی یکی !!!" خلاصه ببخشین دیگه اشتباه از من بود. راستی در مورد شماره انگشت و علامتها که میگین برم فونت و... من چیزی نفهمیدم.:17: نرم افزاری که من نصب کردم 400مگابایت بود و خودش بود و کرکش فونت اینا همراش نبود.در ضمن سیبیلیوس 7هست. خلاصه این یه موردو کامل توضیح بدین ممنون میشم. دم شما گرم خواهش میکنم دوست عزیز...لطف دارید شما آهان...اونو که همه ی میزان هارو خودمم نمیدونم....باید بگردم توی تنظیماتش..آخه خودم پرینتر ندارم و نتهامو میدم یکی دیگه واسم پرینت کنه...واسه همین واسم مهم نیست که توی هر خط چند میزان باشه ... در مورد انگشت ها....من سیبلیوسم 6..و وقتی خریدم 4 تا فونت فارسی داشت که نصی کردم روی ویندوز و خودشون توی سیبلیوس اونها رو که اجرا میکردی انواع انگشت گذاری ها بود....البته اونها مال سازهای ایرانی بود....شما اگه بخوای انگشت گذاریه ویلن و غیره رو بذاری صددرصد خود برنامه داره خودش.... دکمه ی L رو بزن ببین توی اینها نیست علامتش؟ اگه نبود بعد دکمه ی Z رو بزن ببین توی اینها چی هست؟

navid_bikas71
Thursday 29 August 2013, 08:33 PM
خواهش میکنم دوست عزیز...لطف دارید شما آهان...اونو که همه ی میزان هارو خودمم نمیدونم....باید بگردم توی تنظیماتش..آخه خودم پرینتر ندارم و نتهامو میدم یکی دیگه واسم پرینت کنه...واسه همین واسم مهم نیست که توی هر خط چند میزان باشه ... در مورد انگشت ها....من سیبلیوسم 6..و وقتی خریدم 4 تا فونت فارسی داشت که نصی کردم روی ویندوز و خودشون توی سیبلیوس اونها رو که اجرا میکردی انواع انگشت گذاری ها بود....البته اونها مال سازهای ایرانی بود....شما اگه بخوای انگشت گذاریه ویلن و غیره رو بذاری صددرصد خود برنامه داره خودش.... دکمه ی L رو بزن ببین توی اینها نیست علامتش؟ اگه نبود بعد دکمه ی Z رو بزن ببین توی اینها چی هست؟

سلام.مرسی رامین جان z رو زدم تو قسمت گیتارش اعداد هست ولی دورشون دایره هم داره.ولی میشه ازشون استفاده کرد.ممنون
باعرض معذرت یکی دوتا سوال دیگه هم داشتم،خب روز به روز که از نرم افزار استفاده میکنم میبینم که چیزایی هست که نمیدونم و اونوخ به شما رو میارم !:10:
یکیش اینکه نرم افزار رو که نصب کردم یه روز صداش درمیاد از روز بعد همه چیزش کار میکنه جز صداش !
کارت صوتیم و... که اصلا مشکل نداره و برنامه ASIO4ALL - sibelius هم نصبه.حتی وقتی برنامه رو باز میکنم ASIO4ALL فعال میشه ولی باز خفه س.مجبورا برنامه رو هر روز repaier میکنم درس میشه.اگه میتونی کمکم کن !
باعرض پوزش سوال دومم یادم رفت هروقت یادم افتاد مطرح میکنم.:39:
موفق و موید باشید !

r_a_m_i_n
Friday 30 August 2013, 12:42 AM
سلام.مرسی رامین جان z رو زدم تو قسمت گیتارش اعداد هست ولی دورشون دایره هم داره.ولی میشه ازشون استفاده کرد.ممنون
باعرض معذرت یکی دوتا سوال دیگه هم داشتم،خب روز به روز که از نرم افزار استفاده میکنم میبینم که چیزایی هست که نمیدونم و اونوخ به شما رو میارم !:10:
یکیش اینکه نرم افزار رو که نصب کردم یه روز صداش درمیاد از روز بعد همه چیزش کار میکنه جز صداش !
کارت صوتیم و... که اصلا مشکل نداره و برنامه ASIO4ALL - sibelius هم نصبه.حتی وقتی برنامه رو باز میکنم ASIO4ALL فعال میشه ولی باز خفه س.مجبورا برنامه رو هر روز repaier میکنم درس میشه.اگه میتونی کمکم کن !
موفق و موید باشید !

خواهش میکنم.....آره برنامه ی کاملیه...خیلی کارایی ها داره که خودمم بلد نیستم....
راستش در این زمینه ی این سوال من اطلاعاتی ندارم متاسفانه نمیدونم مشکلش از کجاست..من این مشکلو ندارم....امیدوارم دوستان بتونن کمکت کنن

Honey_Shababi
Friday 30 August 2013, 02:17 AM
موفق و موید باشید !

سلام

متاسفانه برخی از برنامه های نت نویسی که با صدا های میدی سروکار دارند، (مثل سبیلیوس، گیتار پرو، فینال و ...) در برخی از کارت صداهای آنبرد دچار مشکل میشن و در تنظیمات کارت صدای ویندوز، ولوم قسمتی که مربوط به پلی بک فایل میدی میشه رو قطع میکنن که شما در تنظیمات کارت صداتون میتونید اون رو به حالت اولیه برگردونید و نیازی به repair کردن برنامه نیست.

قابل ذکره که این مشکل برای کارت صداهای حرفه ای و اکسترنال به هیچ عوان وجود نداره.

navid_bikas71
Friday 30 August 2013, 12:22 PM
سلام

متاسفانه برخی از برنامه های نت نویسی که با صدا های میدی سروکار دارند، (مثل سبیلیوس، گیتار پرو، فینال و ...) در برخی از کارت صداهای آنبرد دچار مشکل میشن و در تنظیمات کارت صدای ویندوز، ولوم قسمتی که مربوط به پلی بک فایل میدی میشه رو قطع میکنن که شما در تنظیمات کارت صداتون میتونید اون رو به حالت اولیه برگردونید و نیازی به repair کردن برنامه نیست.

قابل ذکره که این مشکل برای کارت صداهای حرفه ای و اکسترنال به هیچ عوان وجود نداره.

سلام.
مرسی هانی جان که راهنماییم کردم.ولی من تو تنظیمات گشتم یه جا دیدم که میشه میدی رو فعال یا غیر فعال کرد.
اونجا هم صدای میدی فعال بود.باز اگه میتونی بگو تو تنظیمات دقیقا کجا برم و چیکار کنم شاید درست شد.ممنون

Honey_Shababi
Friday 30 August 2013, 06:33 PM
سلام.
مرسی هانی جان که راهنماییم کردم.ولی من تو تنظیمات گشتم یه جا دیدم که میشه میدی رو فعال یا غیر فعال کرد.
اونجا هم صدای میدی فعال بود.باز اگه میتونی بگو تو تنظیمات دقیقا کجا برم و چیکار کنم شاید درست شد.ممنون

سلام

خب پس اگه فعال بود نباید مشکلی باشه.

راستی سبیلیوس شما بانک صدا هم داره یا فقط از صداهای میدی استفاده میکنید؟

navid_bikas71
Saturday 31 August 2013, 06:18 PM
سلام

خب پس اگه فعال بود نباید مشکلی باشه.

راستی سبیلیوس شما بانک صدا هم داره یا فقط از صداهای میدی استفاده میکنید؟

سلام.
فک کنم نداره ینی نرم افزار حجمش 400مگ بود.خب حتما نداره دیگه !
منم که فقط از صداهای میدی استفاده میکنم.

Honey_Shababi
Saturday 31 August 2013, 06:26 PM
سلام.
فک کنم نداره ینی نرم افزار حجمش 400مگ بود.خب حتما نداره دیگه !
منم که فقط از صداهای میدی استفاده میکنم.

خب پس با این حساب نباید مشکل خاصی باشه.

یادمکه اون زمانی که کارت صدای آنبرد داشتم توی تنظیمات کارت صدا، گزینه ای که مربوط به sw synth بود صدای قطع میشد. شما هم چک کنید ببینید چنین اتفاقی میفته یا نه. در کل چیز نگران کننده ای نیست. اگه هم تونستید درایور کارت صدا رو مجددا نصب کنید.

navid_bikas71
Saturday 31 August 2013, 06:32 PM
خب پس با این حساب نباید مشکل خاصی باشه.

یادمکه اون زمانی که کارت صدای آنبرد داشتم توی تنظیمات کارت صدا، گزینه ای که مربوط به wave بود صدای قطع میشد. شما هم چک کنید ببینید چنین اتفاقی میفته یا نه. در کل چیز نگران کننده ای نیست. اگه هم تونستید درایور کارت صدا رو مجددا نصب کنید.

مرسی.فقط میشه بگین که چجوری چک کنم ؟

Honey_Shababi
Saturday 31 August 2013, 06:36 PM
مرسی.فقط میشه بگین که چجوری چک کنم ؟

تنظیمات کارت صدا رو از طریق کنترل پنل میتونید چک کنید.

navid_bikas71
Saturday 31 August 2013, 06:40 PM
تنظیمات کارت صدا رو از طریق کنترل پنل میتونید چک کنید.

اونو میدونم فک کردم منظورتون چک کردن چیز دیگس.همه چیزه کارت صدا رو چک کردم چیز خاصی ندیدم.
فقط اینم تازه متوجه شدم که وقتی نرم افزار سیبیلیوس رو اجرا میکنم صدای کامپیوتر کلا قطع میشه و صدای موزیک و فیلم و... در نمیاد.وقتی میبندمش همه چی عادی میشه.(در ضمن طبق معمول صدای خود سیبیلیوس هم در نمیاد)

Honey_Shababi
Saturday 31 August 2013, 06:47 PM
اونو میدونم فک کردم منظورتون چک کردن چیز دیگس.همه چیزه کارت صدا رو چک کردم چیز خاصی ندیدم.
فقط اینم تازه متوجه شدم که وقتی نرم افزار سیبیلیوس رو اجرا میکنم صدای کامپیوتر کلا قطع میشه و صدای موزیک و فیلم و... در نمیاد.وقتی میبندمش همه چی عادی میشه.(در ضمن طبق معمول صدای خود سیبیلیوس هم در نمیاد)

نمیدونم دقیقا مشکل چیه. من فکر میکنم چون از asio4all دارید استفاده میکنید، اینطوری میشه. برای کار با صداهای میدی نیازی به asio4all ندارید. میتونید از تنظیمات نرم افزار، درایورهای دیگه صدا رو آزمایش کنید. البته این یه پیشنهاده و دقیق مطمئن نیستم.

navid_bikas71
Saturday 31 August 2013, 06:56 PM
نمیدونم دقیقا مشکل چیه. من فکر میکنم چون از asio4all دارید استفاده میکنید، اینطوری میشه. برای کار با صداهای میدی نیازی به asio4all ندارید. میتونید از تنظیمات نرم افزار، درایورهای دیگه صدا رو آزمایش کنید. البته این یه پیشنهاده و دقیق مطمئن نیستم.

هانی جان والا رو این نرم افزار نصبش نکردم.من asio4allرو با fl studioنصب کرده بودم که سیبیلیوس اتوماتیک asio4allرو باز میکنه.
از تنظیمات سیبیلیوس هم نتونستم چیزی پیدا کنم.ینی راستش کلا نتونستم تنظیماتشو پیدا کنم:37:

navid_bikas71
Saturday 28 December 2013, 05:30 PM
با سلام
دوستانی که با این نرم افزار آشنایی دارن بگن که دینامیک های صوتی (f,ff,fff,p,pp,ppp,...) از کجا باید پیداشون کنم.
یکم گشتم پیدا نکردم.

r_a_m_i_n
Saturday 28 December 2013, 08:07 PM
با سلام
دوستانی که با این نرم افزار آشنایی دارن بگن که دینامیک های صوتی (f,ff,fff,p,pp,ppp,...) از کجا باید پیداشون کنم.
یکم گشتم پیدا نکردم.
روی نت مورد نظر کلیک چپ میکنی....بعد ctrl + E رو میزنی و بعد که نشانگر موس چشمک زن شد, کلیک راست میکنی ....

navid_bikas71
Sunday 29 December 2013, 01:10 PM
روی نت مورد نظر کلیک چپ میکنی....بعد ctrl + E رو میزنی و بعد که نشانگر موس چشمک زن شد, کلیک راست میکنی ....

با سلام
ممنون رامین جان.

یه سوال دیگه : از کجا اندازه ی همه ی میزان هارو بزرگ کنم.(یعنی همش رو یکجا و به یه اندازه بزرگ کنم).

navid_bikas71
Sunday 29 December 2013, 01:34 PM
راستی نت های زینت هم پیدا نمیکنم.اگه میشه در مورد اون هم کمکی بکنید.

r_a_m_i_n
Sunday 29 December 2013, 07:20 PM
با سلام
ممنون رامین جان.

یه سوال دیگه : از کجا اندازه ی همه ی میزان هارو بزرگ کنم.(یعنی همش رو یکجا و به یه اندازه بزرگ کنم).

درود...خواهش میکنم...
راستش نمیدونم همشو باهم چطوری بزرگ کنی باید باهاش وِر برم تا یادم بیاد...اما در حالت عادی خودش از روی استاندارد واسه پرینت روی کاغذ A4 تنظیم میکنه....

- - - Updated - - -

دوست عزیز اون صفحه کیبود کوچیکه که توی سیبلیوس هست....که باهاش نتهای چنگ و دولاچنگ و سه لاچنگ رو انتخواب میکنی.....اون بالاش 4 تا گزینه داره....گزینه ی دوم نتهای زینت رو داره.....

- - - Updated - - -

دوست عزیز اون صفحه کیبود کوچیکه که توی سیبلیوس هست....که باهاش نتهای چنگ و دولاچنگ و سه لاچنگ رو انتخواب میکنی.....اون بالاش 4 تا گزینه داره....گزینه ی دوم نتهای زینت رو داره.....

navid_bikas71
Sunday 29 December 2013, 08:39 PM
درود...خواهش میکنم...
راستش نمیدونم همشو باهم چطوری بزرگ کنی باید باهاش وِر برم تا یادم بیاد...اما در حالت عادی خودش از روی استاندارد واسه پرینت روی کاغذ A4 تنظیم میکنه....

- - - Updated - - -

بازم ممنون
اونو میدونم که واسه A4 تنظیم میکنه.منظورم این بود که مثلا تو میزان هایی که تعداد ضرب کمه مثلا 2/4 یا 6/8 که دو ضرب هست (نسبت به 4ضربی که 4هر میزان 4ضرب هست )نت ها خیلی به هم نزدیک نوشته میشه و کار سختی هست که بخوام 70_80 تا میزان رو دستی بزرگشون کنم.

واسه نت زینت هم تعجب میکنم اونجارو هرچی نگا کردم به چشمم تخورده بود الان که شما گفتین دیدم:39:

emaddelavari
Tuesday 14 January 2014, 01:12 PM
ممنون میشم بگید بانک صدایی که میگید از کجا تهیه کنیم؟

rasool_tar
Tuesday 19 August 2014, 01:25 PM
سلام.
دوستان برای انتخاب ساز تار در سیبلیوس باید چه کار کرد؟ حجم فایل نصبی برنامه 1200مگ بود. این هم فقط صداهای MIDI رو داره یا بانک صدا روش هست؟ اگه نیست چطور میشه صداها رو نصب کرد؟
من تاز برنامه رو نصب کردم و تازه کارم. ممنون میشم راهنماییم کنین.

r_a_m_i_n
Tuesday 26 August 2014, 12:50 PM
سلام.
دوستان برای انتخاب ساز تار در سیبلیوس باید چه کار کرد؟ حجم فایل نصبی برنامه 1200مگ بود. این هم فقط صداهای MIDI رو داره یا بانک صدا روش هست؟ اگه نیست چطور میشه صداها رو نصب کرد؟
من تاز برنامه رو نصب کردم و تازه کارم. ممنون میشم راهنماییم کنین.
منکه از صدای بانجو بجای تار استفاده میکنم

saaman
Saturday 27 September 2014, 08:57 AM
سلام
دوستان تمپو رو چطور توی سیبلیوس پایین بیاریم؟

you3f
Sunday 28 September 2014, 05:41 PM
سلام
دوستان تمپو رو چطور توی سیبلیوس پایین بیاریم؟
سلام.
روش اول، (عکس اول)
روش دوم، (عکس دوم)