PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظرخواهی:دلیل تفاوت کیفیت اشعار

hichnafar
Saturday 4 August 2007, 04:19 PM
سلام
دوستان محترم ،به نظرتون چراشعرای امروزنمی تونن شعرهایی مثل اشعار،حا?ظ،سعدی،?ردوسی،سپ هری،اعتصامی و...بگن ؟
چه مشکلاتی هست دراین رابطه؟
چراکسی خیلی به کی?یت اشعاراهمیت نمی ده ؟
و...

hichnafar
Tuesday 7 August 2007, 12:17 PM
مثل اینکه بایدخودم شروع کنم !
خوب به نظرمن یکی ازدلایلی که می تونه باعث این ت?اوت کی?یت بشه ،اینه که شعرا(بعضی هاشون)خیلی عمیق ?کرنمی کنن روی شعرهاشون ویه جورایی سرسری می خوان ازروشون بگذرند.

peasegonzo
Tuesday 21 August 2007, 08:20 AM
سلام
من زیاد ترانه نمیگم ولی خوب دستی به ترانه یا به فول یارو گفتنی قلم دارم و دوست دارم ترانه های خودم غیر مستقیم به مخاطب برس و فکر میکنم سعدی و حافظ و .... همین کار رو پیش میگرفتند و شاعران امروزی اصلا تمایلی به استفاده از آرایه های کنایه و استعاره و ... ندارند.
با تشکر

Majed
Tuesday 21 August 2007, 11:57 PM
البته شاعرانی مثل علی معلم و فرانک صادقی یا .... رو از این جرگه جدا کنید لطفا....

اما در کل من فکر یکنم یکی دیگه از دلایلش اینه که همه چیز به سمت اقتصادی شدن داره پیش میره....
حتی طبع شعری... به این خاطر عرفان ازش دور میشه و روز به روز سطحی طر میشه... چون شاعر سطحی فکر میکنه..

Majed
Wednesday 22 August 2007, 12:02 AM
تازه... کسانی مثل مولوی و حافظ و .... به نوبه خودشون عارف و صوفی مسلک بودن... حس و حالشون تو این بوده...

اما شعرای جدید این طور نیستن و باید گفت نمیتونن باشن...

منظورمو با 1 شعر بیان میکنم

چشمه ساری در دل
آبشاری در کف
خورشیدی در نگاه
فرشته ای در پیراهن
از انسان که تویی
قصه ها میتوان کرد
غم نان اگر بگذارد

hichnafar
Tuesday 15 January 2008, 01:08 PM
دوستان دیگه نظری ندارن ؟