PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل در سیبلیوس : ذخیره شدن دست راست و چپ پیانو در یک ترک از فایل میدی

mhacker
Saturday 13 July 2013, 11:11 PM
سلام، می خواستم ببینم چجوری می شه دست راست و چپ پیانو رو تو دو تا ترک آورد تا کار باهاشون ساده تر باشه؟ تو خود سیبلیوس هم لول ولوم یک کدوم رو مجزا نمی شه تغییر داد، نمی شه پن اعمال کرد و ...سوال دوم اینکه چرا علائمی که در سیبلیوس وارد می کنیم، مثل تغییرات تدریجی تمپو، گرفتن و رها کردن پدال های پیانو و غیره تو فایل میدی ذخیره نمی شن؟ممنون از همه.

r_a_m_i_n
Sunday 14 July 2013, 02:16 PM
درود دوست عزیز
برای اینکه یک خط ملودی رو جدا میدی بگیری ازش....چندتا کار میتونی بکنی...یکی اینکه روی یکی از خطها (کلید فا یا سل )دوبل کلیک کنی بعد دورش ابی میشه تا پایان قطعه...فقط همون خط آبی بشه ها...اگه خط دیگه هم شد یعنی اینکه 3 تا کلیک کردی...یا بیشتر...بعد که اینکارو کردی یه کلید بالا هست شکل ساعت شنی فکر کنم ( دقیق یادم نیست اما این کلید که میزنی نتِ اون ساز رو از بقیه ی پارتیتور جدا میکنه...) وقتی اینکارو کردی کل صفحه فقط میشه نتی که میخوای و بعد ازش میدی بگیر.....یا میتونی اول فایلو سیو کنی و بعد کلید instrument رو بزنی و اونجا دست چپ یا راست پیانو رو هرکدام که خواستیو حدف کنی و به صفحه ی اصلی برگردی و میدی بگیری

سوال دوم ...یه دلیلش اینه که میدی کیفیت آنچنانی نداره که بخواد همه چیزو پخش کنه ...حتی wave هم که گوش کنی بازم خوب نیست...با این حال بعضیاشو پخش میکنه ...بعضی کرشندوها رو اجرا میکنه....اما فورته پیانو ها و تغییر تمپوهارو همشو اجرا میکنه دقیق

mhacker
Sunday 14 July 2013, 03:47 PM
درود دوست عزیزبرای اینکه یک خط ملودی رو جدا میدی بگیری ازش....چندتا کار میتونی بکنی...یکی اینکه روی یکی از خطها (کلید فا یا سل )دوبل کلیک کنی بعد دورش ابی میشه تا پایان قطعه...فقط همون خط آبی بشه ها...اگه خط دیگه هم شد یعنی اینکه 3 تا کلیک کردی...یا بیشتر...بعد که اینکارو کردی یه کلید بالا هست شکل ساعت شنی فکر کنم ( دقیق یادم نیست اما این کلید که میزنی نتِ اون ساز رو از بقیه ی پارتیتور جدا میکنه...) وقتی اینکارو کردی کل صفحه فقط میشه نتی که میخوای و بعد ازش میدی بگیر.....یا میتونی اول فایلو سیو کنی و بعد کلید instrument رو بزنی و اونجا دست چپ یا راست پیانو رو هرکدام که خواستیو حدف کنی و به صفحه ی اصلی برگردی و میدی بگیریسوال دوم ...یه دلیلش اینه که میدی کیفیت آنچنانی نداره که بخواد همه چیزو پخش کنه ...حتی wave هم که گوش کنی بازم خوب نیست...با این حال بعضیاشو پخش میکنه ...بعضی کرشندوها رو اجرا میکنه....اما فورته پیانو ها و تغییر تمپوهارو همشو اجرا میکنه دقیق لطف کردی دوست عزیز راجع به سوال اول که جواب کامل دادی، راجع به سوال دومم باید بگم که ای کاش کاملتر بیان می کردم، من خروجی میدی که میگیرم وقتی خود همون میدی رو اجرا می کنم، آره تمام کرشندو ها و پیانو/فورته ها و ... اجرا می شن، ولی مثلا همین میدی رو وارد EZKeys Grand Piano یا حتی Nuendo که می کنم هیچکدوم به درستی اجرا نمی شند.

r_a_m_i_n
Monday 15 July 2013, 05:40 AM
لطف کردی دوست عزیز راجع به سوال اول که جواب کامل دادی، راجع به سوال دومم باید بگم که ای کاش کاملتر بیان می کردم، من خروجی میدی که میگیرم وقتی خود همون میدی رو اجرا می کنم، آره تمام کرشندو ها و پیانو/فورته ها و ... اجرا می شن، ولی مثلا همین میدی رو وارد EZKeys Grand Piano یا حتی Nuendo که می کنم هیچکدوم به درستی اجرا نمی شند.

آهان....اونشو دیگه نمیدونم متاسفانه :23:

mhacker
Tuesday 16 July 2013, 12:40 PM
ممنون دوست عزیز، کسی جواب این سوال رو نمی دونه؟

Djmahditavakoli
Monday 28 January 2019, 05:26 PM
سلام
دوست عزیز این ایراد ها به خود نرم افزار ها مربوط میشه مثلا یک فایل میدی که از سیبلیوس میگیری میدی به اف ال یا گیتار پرو و .. تو هر کدوم یک تغییراتی داره و خوب در نمیاد حتی تو اف ال تغییر تمپو ثبت شده و لی متاسفانه سرعتش متفاوت از اون چه در سیبلیس هست در میاد
در کل سرتو درد نیارم فایل میدی فقط میتونه زمانبندی و زیر و بمی رو بخوبی منتقل کنه و اصل کارش هم همینه
لطف کردی دوست عزیز راجع به سوال اول که جواب کامل دادی، راجع به سوال دومم باید بگم که ای کاش کاملتر بیان می کردم، من خروجی میدی که میگیرم وقتی خود همون میدی رو اجرا می کنم، آره تمام کرشندو ها و پیانو/فورته ها و ... اجرا می شن، ولی مثلا همین میدی رو وارد EZKeys Grand Piano یا حتی Nuendo که می کنم هیچکدوم به درستی اجرا نمی شند.