PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نامگذاری نوت ها روی پرده های سه تار

mhatami
Thursday 18 July 2013, 08:15 AM
سلام دوستان
من تازه سه تار رو شروع کردم.
میخواستم بدونم مرجعی هستش که بشه از اونجا نام تمام نوت ها روی تمام پرده های سه تار در دستگاه ماهور را یاد گرفت؟

Ramtin83
Thursday 18 July 2013, 08:43 AM
دوست عزيز كتاب آموزش سه تار استاد جلال ذوالفنون جلد اول در صفحه 2 تمامي پرده ها رو با رسم شكل توضيح داده اند:am

mhatami
Sunday 21 July 2013, 09:29 AM
ممنون از پاسختون دوست عزیز، اما اون تصویری که شما فرمودین فقط نامگذاری پرده های سیم 1 رو انجام داده. برای سیم 2 و بم باید از کجا پیدا کنم؟

ckakavak
Sunday 21 July 2013, 05:14 PM
کتاب اول کیوان ساکت سیم دوم رو هم داره

Ramtin83
Sunday 21 July 2013, 09:24 PM
9648

youtab_f
Wednesday 24 July 2013, 12:35 AM
mahtami جان نت های سیم اول در دستگاه ماهور رو که بلدی،دست باز سیم اول میشه نت دو و همین طور نت ها به ترتیب روی دستان ها یا پرده ها به ردیف نشستن،دقیقا برای سیم دوم هم همین طورِ،یعنی دست باز سیم دوم نتِ سل هست.و بعد از سل هم نت لا که میشه همون پرده ای که برای سیم اول نت ر بوده و روش انگشت میذاشتی.به همین راحتی خودت می تونی نت ها رو روی دسته پیدا کنی.پرده های اصلی ای که برای سیم اول انگشت گذاری میشه برای سیم دوم هم روی همونا انگشت گذاری میشه با این تفاوت که ترتیبش از نت سل به بعد شروع میشه...برای سیم سه و چهار هم در دستگاه ماهور نت ها ی روی پرده ها همون نت های سیم اول هستن.

coffee
Thursday 19 June 2014, 02:58 PM
سلام دوستان
من تازه سه تار رو شروع کردم.
میخواستم بدونم مرجعی هستش که بشه از اونجا نام تمام نوت ها روی تمام پرده های سه تار در دستگاه ماهور را یاد گرفت؟

کتاب آقای علیزاده دستور سه تار جلد قرمز رو بگیر توی یه صفحه کامل توضیح داده