PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تحصیل آکادمیک موسیقی

raha72
Sunday 21 July 2013, 04:09 AM
سلام
دوستان عزیز لطفن گرایش های ارشد موسیقی رو معرفی کنید(داخل و خارج از ایران)
راستی یه سوال دیگه اینکه اگه کارشناسیت غیر موسیقی باشه برا ارشد در زمینه موسیقی چه طور باید اقدام کنی؟

korutzer
Friday 26 July 2013, 03:51 PM
سلام
گرایشهای ارشد موسیقی در ایران
نوازندگی ساز جهانی 2 اواز جهانی 3 نوازندگی ساز ایرانی 4 اواز ایرانی 5 اهنگسازی
مدرک لیسانس مهم نیست چی باشه فقط باید در حد یه لیسانس موسیقی سواد و قدرت نوازندگی داشته باشید و معمولا اونایی که لیسانسشون موسیقی بوده رو راحت تر قبول میکنن که کاملا هم منطقی و درست هست این کار.
موفق باشید

r_a_m_i_n
Friday 26 July 2013, 05:04 PM
سلام
دوستان عزیز لطفن گرایش های ارشد موسیقی رو معرفی کنید(داخل و خارج از ایران)
راستی یه سوال دیگه اینکه اگه کارشناسیت غیر موسیقی باشه برا ارشد در زمینه موسیقی چه طور باید اقدام کنی؟

درود دوست عزیز...گرایش های ارشد بدین صورت هستند : نوازندگی موسیقی جهانی ( میگویند قراره حذف بشه این گرایش اما امسال در کنکور بود ) ... 2. نوازندگی موسیقی ایرانی ...3. آهنگسازی...4.انتومیوزیکولوؤ
کارشناسیت مهم نیست...میتونی شرکت کنی با هر مدرک کارشناسی که داشته باشی

raha72
Sunday 28 July 2013, 11:54 PM
خیلی ممنون از راهنماییتون:53:
منابع کنکور چیاس!؟چه سازهایی رو باید بلد باشیم!؟
از کجا میتونم اطلاعات دقیق تری بدست بیارم!؟

spi
Monday 29 July 2013, 12:51 AM
درود دوست عزیز...گرایش های ارشد بدین صورت هستند : نوازندگی موسیقی جهانی ( میگویند قراره حذف بشه این گرایش اما امسال در کنکور بود ) ... 2. نوازندگی موسیقی ایرانی ...3. آهنگسازی...4.انتومیوزیکولوؤ
کارشناسیت مهم نیست...میتونی شرکت کنی با هر مدرک کارشناسی که داشته باشی

از کارشناسی حذف شده..

r_a_m_i_n
Tuesday 30 July 2013, 07:53 PM
خیلی ممنون از راهنماییتون:53:
منابع کنکور چیاس!؟چه سازهایی رو باید بلد باشیم!؟
از کجا میتونم اطلاعات دقیق تری بدست بیارم!؟

شما اول بگید که چه گرایشی میخواید شرکت کنید تا ما بگیم چه منابعی مناسب تره

shaqaiegh
Tuesday 17 September 2013, 12:02 AM
شما اول بگید که چه گرایشی میخواید شرکت کنید تا ما بگیم چه منابعی مناسب تره
برای نوازندگی موسیقی ایرانی چه منابعی مناسبه ؟! شنیدم یه سازو باید به صورت حرفه ای روش تسلط داشت. مهمه که چه سازی باشه؟ حالا منظور از این حرفه ای چقد حرفه ایه؟ در حد یه استاد یعنی؟:ad

r_a_m_i_n
Tuesday 17 September 2013, 07:53 AM
برای نوازندگی موسیقی ایرانی چه منابعی مناسبه ؟! شنیدم یه سازو باید به صورت حرفه ای روش تسلط داشت. مهمه که چه سازی باشه؟ حالا منظور از این حرفه ای چقد حرفه ایه؟ در حد یه استاد یعنی؟:ad

درود
برای موسیقی ایرانی در امتحان کتبی ....زبان تخصصی ضریب 2 داره....که باید زبانتون خوب باشه..منابعشو نمیدونم..ولی واقعا زبانش مشکله ...واقعا سخته..
سازشناسی ایرانی و سمفونیک ضریب 1 داره...که باید کتابهای سازشناسی از پرویز منصوری و غیره که توی بازار هست رو تهیه کنید و مطالعه بفرمایید..
مبانی نظری موسیقی ایرانی ضریب 3 داره....که کلا باید تئوریتون قوی باشه...کتابهای تئوری نظیر نظری به موسیقی جلد 1 و 2 از خالقی....و تئوری استاد وزیری و تئوری پرویز منصوری و کتاب سرایش از حسین مهرانی و غیره رو مطالعه بفرمایید
مبانی نظری موسیقی جهانی ضریب 1 داره...که همون کتابهایی که گفتمو مطالعه بکنید بخش کلاسیک رو هم توضیح داده..
هارمونی ضریب 1 داره...که کتابهای هارمونی نظیر والترپیتسون و غیره رو مطالعه بکنید و کلاسهای هارمونی رو برید شرکت کنید ..چون چیزیه که باید عملی یاد گرفت نه صرفا از روی کتاب...
کنترپوان ضریب صفر داره..که هیچی...
شناخت موسیقی ایرانی و تجزیه تحلیل و خلاقیت که ضریب 2 داره....و کتابی رو واسش نمیشه پیشنهاد داد....باید به ردیف و غیره مسلط باشید...
سوالاتی که در این زمینه میاد یکیش یک تصنیف میدن و پیوند شعر و موسیقی رو باید انجام بدید و سوال دیگه اینه که یک قطعه میدن و میگن این چه دستگاهی و چه گوشه ای هست و توضیح بدیدو تحلیل کنید..( از ردیف داریوش طلایی قطعه میدن )
سوال دیگه اینه که میگن یک قطعه در فلان دستگاه بسازید و به فلان دستگاه فرود بیاید...باید همونجا آهنگسازی کنید...
بعد اینها که تموم شد....اگه رتبتون زیر 518 نفر شد مجاز میشید و میتونید عملی شرکت کنید....

shaqaiegh
Tuesday 17 September 2013, 09:19 AM
ممنون دارتم به خاطر توضیحات کاملت:akراه سختی رو در پیش دارم اینجوری که بوش میاد اما هر که ارشد موسیقی خواهد جور لذت بخش سختی کشد.راجع به ساز یادت رفت بگی ...
یه سوال دیگه.هر سال نهایتا چند نفر قبول میشن ؟!

ferguson
Tuesday 17 September 2013, 06:55 PM
درود
میشه توضیحات و منابع رو راجب ارشد آهنگسازی هم بفرمایید؟
-با تشکر

shaqaiegh
Tuesday 17 September 2013, 07:31 PM
من فقط میدونم آهنگسازی از نوازندگی سخت تره و منابعش هم کمی بیشتره . البته یوقت دلسرد نشی که خودمو نمیبخشم چون اطلاعاتم اصلا کافی نیست. اما به اینجا (You can see links before reply) یه سری بزن
حالا رامین عزیز کامل توضیح میده برامون

ferguson
Tuesday 17 September 2013, 07:37 PM
من اطلاعات دارم راجبش... منتهی منایع رو خیلی دقیق تر میخوام و همینطور رتبه مورد نظر و درصد های تقریبی رو راجبش...
نه دلسردی تو هنر بی معناست.

r_a_m_i_n
Tuesday 17 September 2013, 08:32 PM
ممنون دارتم به خاطر توضیحات کاملت:akراه سختی رو در پیش دارم اینجوری که بوش میاد اما هر که ارشد موسیقی خواهد جور لذت بخش سختی کشد.راجع به ساز یادت رفت بگی ...
یه سوال دیگه.هر سال نهایتا چند نفر قبول میشن ؟!

خواهش میکنم...
آره راه سختیه....هر سال کلا 20 نفرو از کل کشور میخوان....
یادم نرفت..فقط پیش خودم گفتم اول تئوری رو برید تا بعد به عملی برسیم....وقت واسه عملی زیاد دارید....چون روزی که کنکور میدید حدود 6 ماه بعدش امتحان عملی میگیرن....
امتحان عملی سلفژ و تربیت شنوایی ضریب 3 داره....که میتونی اگه خواستی بگی سلفژ ایرانی ازت بپرسن.....
آزمون تخصصی ساز ایرانی ضریب 5 داره که خیلییییی خیلیییی مهمه و باید کاملا مسلط و وارد باشید و ردیف رو خفظ باشید و یک قطعه هم واسه دشیفر میذارن جلوت که باید همون موقع بزنی.....
و مهمترین عامل تاثیر گذاره قبولیت هم همین امتحان عملیه

r_a_m_i_n
Tuesday 17 September 2013, 08:44 PM
درود
-با تشکر

درود
بله میگم...
زبان عمومی و تخصصی ضریب 2 داره....
سازشناسی ایرانی و سمفونیک ضریب 3 داره....
مبانی نظری موسیقی ایرانی ضریب 2 داره...
مبانی نظری موسیقی جهانی ضریب 2 داره....
و در تشریحی ها... هارمونی ضریب 3 داره....
کنترپوان ضریب 3 داره....
شناخت و تجزیه تحلیل و خلاقیت هم ضریب 1 داره.....
ببینید گرایش رو شما بعد از کنکور با توجه به رتبتون انتخاب میکنید....وگرنه امتحان کتبی هرگرایشی چه ایرانی چه آهنگسازی یکیه....و سوالات هم یکیه...فقط ضرایب متفاوته که ضرایب رو گفتم....
در امتحان عملیش هم....سرایش و تربیت شنوایی ضریب 3 داره که میتونید انتخواب کنید که سلفژ ایرانی ازتون بپرسن یا کلاسیک....
پیانو عمومی ضریب 2 داره که باید از هر دوره یک قطعه بزنید ( باروک_کلاسیک_رومانتیک_قرن بیستم )
و آزمون تخصصی و ساز تخصصی آهنگسازی که ضریب 5 داره ......

- - - Updated - - -

درود
-با تشکر

درود
بله میگم...
زبان عمومی و تخصصی ضریب 2 داره....
سازشناسی ایرانی و سمفونیک ضریب 3 داره....
مبانی نظری موسیقی ایرانی ضریب 2 داره...
مبانی نظری موسیقی جهانی ضریب 2 داره....
و در تشریحی ها... هارمونی ضریب 3 داره....
کنترپوان ضریب 3 داره....
شناخت و تجزیه تحلیل و خلاقیت هم ضریب 1 داره.....
ببینید گرایش رو شما بعد از کنکور با توجه به رتبتون انتخاب میکنید....وگرنه امتحان کتبی هرگرایشی چه ایرانی چه آهنگسازی یکیه....و سوالات هم یکیه...فقط ضرایب متفاوته که ضرایب رو گفتم....
در امتحان عملیش هم....سرایش و تربیت شنوایی ضریب 3 داره که میتونید انتخواب کنید که سلفژ ایرانی ازتون بپرسن یا کلاسیک....
پیانو عمومی ضریب 2 داره که باید از هر دوره یک قطعه بزنید ( باروک_کلاسیک_رومانتیک_قرن بیستم )
و آزمون تخصصی و ساز تخصصی آهنگسازی که ضریب 5 داره ......

ferguson
Tuesday 17 September 2013, 09:05 PM
ممنون
اما من این ها رو میدونم :|

مرادم گفتن کتاب ها بود، اونم چیزی بیشتر از کتاب هایی که خودم میدونم
و همینطوز درصد های نقریبی افرادی که قبول میشن
و تعداد افرادی که هرساله ارشد موسیقی شرکت میکنند
و رتبه هم همینطور؟ رتبه 500 برای هر 3 گرایش رو مد نظرتون بود که گفتید ؟!

alireza_jafarian
Wednesday 18 September 2013, 09:04 AM
یکی از دوستانم با گرایش آهنگسازی امسال نفر چهلم شد( توی قسمت تئوری). درصدهاش تقریبا اینطوری بود:
زبان: 25
تئوری ایرانی: 50
تئوری جهانی: 65
سازشناسی: 65
هارمونی: 70
کنترپوان:60
شناخت موسیقی ایرانی: 35
که البته رتبه ی چهل لب مرزی محسوب میشه و این دوست ما هم با اینکه عملیش خیلی خوب بود قبول نشد. یعنی توی تئوری باید رتبت کمتر از 20 بشه...
بله 500 نفر اول هر گرایشی مجاز میشن. اما همونطور که رامین گفت شما گرایشتو بعد از امتجان تئوری انتخاب میکنی. یعنی امکان داره یکی مثلا نفر دهم آهنگسازی شده باشه، نفر دوم نوازندگی جهانی شده باشه و نفر سی ام توی موسیقی ایرانی باشه.

r_a_m_i_n
Wednesday 18 September 2013, 09:34 AM
ممنون
اما من این ها رو میدونم :|

مرادم گفتن کتاب ها بود، اونم چیزی بیشتر از کتاب هایی که خودم میدونم
و همینطوز درصد های نقریبی افرادی که قبول میشن
و تعداد افرادی که هرساله ارشد موسیقی شرکت میکنند
و رتبه هم همینطور؟ رتبه 500 برای هر 3 گرایش رو مد نظرتون بود که گفتید ؟!

درود
آخه دوست عزیز کتاب که 1 ملیون کتاب وجود داره.....من عمومی هاش و معمول هاشو گفتم.....شما بگو در چه زمینه ای میخوای مطالعه بفرمایید تا من در اون زمینه کتاب معرفی کنم.....
امسال رتبه ی زیر 518 مجاز میشدن....( گفتم که شما اول امتحان میدی بعد گرایشتو انتخاب میکنی )
کلا در همه ی گرایشها....20 نفر میخوان.....چه آهنگسازی...چه موسیقی ایرانی..چه نوازندگی کلاسیک و چه انتومیوزیکولوژی
اما امسال توی دفترچه استثنا نوشته بود که یک دانشگاه هم در کیش هست که 15 نفر آهنگسازی میخواد.....یعنی مجموعا میشه 35 نفر آهنگسازی.....

- - - Updated - - -

یکی از دوستانم با گرایش آهنگسازی امسال نفر چهلم شد( توی قسمت تئوری). درصدهاش تقریبا اینطوری بود:
زبان: 25
تئوری ایرانی: 50
تئوری جهانی: 65
سازشناسی: 65
هارمونی: 70
کنترپوان:60
شناخت موسیقی ایرانی: 35
که البته رتبه ی چهل لب مرزی محسوب میشه و این دوست ما هم با اینکه عملیش خیلی خوب بود قبول نشد. یعنی توی تئوری باید رتبت کمتر از 20 بشه...
بله 500 نفر اول هر گرایشی مجاز میشن. اما همونطور که رامین گفت شما گرایشتو بعد از امتجان تئوری انتخاب میکنی. یعنی امکان داره یکی مثلا نفر دهم آهنگسازی شده باشه، نفر دوم نوازندگی جهانی شده باشه و نفر سی ام توی موسیقی ایرانی باشه.

علیرضا جان دوستت با امتحان عملی رتبش 40 شد یا فقط از روی تئوری؟
چون این درصد ها که گفتی منم تقریبا همینها شدم اما رتبم کمتر شد....البته من امتحان عملی ندادم
من زبان 33%.......تئوری ایرانی 49%........تئوری جهانی 80%.....سازشناسی 61%....هارمونی 30%.....کنترپوان 0%.....شناخت موسیقی ایرانی 21%....
رتبه ی آهنگسازیم شد 200....موسیقی جهانی 163...موسیبقی ایرانی 109......انتوموزیکولوژی 120

ferguson
Wednesday 18 September 2013, 09:42 AM
دروذ
خیلی خیلی لطف بزرگی نمودید :)
بسیاز ممنون از پاسخ تون.

- - - Updated - - -

اوهوم گرفتم
حق با شماست...
ممنون از پاسخ تون.

alireza_jafarian
Wednesday 18 September 2013, 09:51 AM
سلام رامین جان. نه توی تئوری شد 40. این درصد هایی که گفتم تقریبی بود البته. اما من خودم درصدام اینجوری بود:
زبان: 16
تئوری ایرانی : 60
تئوری جهانی: 50
سازشناسی: 90
هارمونی: 55
شناخت موسیقی: 55
و رتبم توی مرحله اول توی موسیقی ایرانی 48 شد و توی اتنو 61. البته قبول نشدم. قسمت عملیش هم کارنامش هنوز نیومده که بدونم اونجا چه نمره ای آوردم.

ferguson
Wednesday 18 September 2013, 09:53 AM
راستی دوستان من الانم دارم کلاس میرم...
اما بالاخره از مشورت کردن آدم ضرری نمیکنه!
واسه سلفژ و پیانو و هارمونی و کنترپوان، نظر شما رو چه اساتیدی هست که باهاشون ادامه بدم؟!
اگر موسسه مفیدی رو هم میشناسین در این زمینه ممنون میشم راهنمایی کنین:39:

alireza_jafarian
Wednesday 18 September 2013, 10:20 AM
خود بچه های موسیقی برا سلفژ بیشتر میرن پیش آقای شریف لطفی و آقای اسلامی. مخصوصا آقای اسلامی چون خیلی آشنا هست با شیوه ی آزمون ارشد و اینا... البته برای رفتن به کلاسش باید از دو سال قبل رزرو کنی!
من خودم برا سلفژ یه مدت کمی پیش شریف لطفی و یه مدت کمی هم پیش سیاوش روشن رفتم. به نظرم روشن کارش بهتر بود. جوونه، آپ دیت تره!
برا هارمونی اما کلاس نرفتم.

shaqaiegh
Wednesday 18 September 2013, 11:42 AM
من ا دار دنیافقط نوازندگی دف و تنبکو بلدم. نصفه نیمه هم سنتور و سه تار .در زمینه ی تئو ری هم هیچی بارم نی، اونوقت میخوام دوسال دیگه کنکور بدم.این آقا اسلامی جان هم که میگین الا نوبت بگیری دو سال دیگه باید بری سر کلاسش :dash2:
شماها چه خفنید :ay اشک شوق :241:

alireza_jafarian
Wednesday 18 September 2013, 01:58 PM
خب شقایق خانوم متاسفانه برای مهمترین سازهای ریتمیک موسیقی ایرانی یعنی دف و تنبک رشته ی جداگانه ای توی دانشگاه های این مملکت نیست. البته ازونجایی که موسیقی حرامه،بی تعارف، همین که کلا رشته موسیقی رو جمع نکردن غنیمته!
با توجه به این که گفتی تا حالا روی تئوری موسیقی کار نکردی و احتمالا روی سازهای سنتور و سه تار هم اونقد کار نکردی که ردیف رو بلد باشی دو تا راه داری .
میتونی سه تار یا سنتورتو به یه حد متوسط برسونی و بعد کارشناسی موسیقی شرکت کنی. و اونجا سازت،یعنی سه تار یا سنتور رو جدی تر دنبال کنی. کارشناسی موسیقی چندان تفاوتی از لحاظ آموزشی و ارزشی با کارشناسی ارشدش نداره. من خودم اگه کارشناسی موسیقی خونده بودم دیگه به ارشدش فکر نمیکردم اصلا.
راه دوم هم اینه که دور تحصیلات آکادمیک رو خط بکشی و موسیقی رو با کلاس ها و اساتید مختلف دنبال کنی. و دیگه وقتتو روی سنتور و سه تار نگذاری و تمرکز کنی روی ساز تخصصی خودت که تنبک هستش. مطمئنا دانشگاه موسیقی از لحاظ علمی چیزی نداره که توی کلاس های بیرون نتونی پیدا کنی.

shaqaiegh
Wednesday 18 September 2013, 02:35 PM
مرسی که انقد خوب راهنمایی میکنی علیرضای عزیز.اما میدونی چیه؟!
اولا که میخوام تئوری موسیقی رو یاد بگیرم تا وقتی دارم ساز میزنم بدونم چی میزنم ، اینی که میزنم ا کجا اومده، اصا چرا باید اینجوری تو این چارچوب زد ؟!اگه یکی پرسید چی میزنی یه جوابی واسش داشته باشم. پس راه حل دومت که دور تحصیل آکادمیکو خط بکشم میره کنار
دوما این ارشد موسیقی خیلی داره با روح و روان من بازی میکنه.تو ذهنم خیلی بزرگش کردم بیخودی.میخوام حداقل به خودم ثابت کنم چیز ماورایی نی که نشه بش رسید.پس راه حل دومت هم میره کنار .
حالا اگه حال و حوصله و وقتشو داری به راهنمایی کردنت واس رسیدن من به ارشد موسیقی ادامه بده:53:

raha72
Wednesday 18 September 2013, 02:38 PM
ممنون از همگی
تاپیک خوبی شد حداقل من که تکلیفم با خودم معلوم شد:girl_crazy:

shaqaiegh
Wednesday 18 September 2013, 02:47 PM
منم میخوام بدونم تکلیفتو رها:ad

alireza_jafarian
Wednesday 18 September 2013, 03:20 PM
والا یاد گرفتن تئوری موسیقی چندان ربطی به آکادمیک درس خوندن یا نخوندن نداره!
اما خب در واقع مهمترین خوبی تلاش در راه رفتن به دانشگاه موسیقی اینه که برای رسیدن به این هدف مجبوری خودتو قوی کنی! یعنی یه انگیزه میشه برای بیشتر تلاش کردن در راه موسیقی. وگرنه خود دانشگاه چیز خاصی نداره.

در مورد راهنمایی هم من در خدمتم هر سوالی داشتی.

ferguson
Wednesday 18 September 2013, 06:37 PM
ممنون علیرضای عزیز
توضیحات خوب و جامعی بود...
درود.

korutzer
Wednesday 25 September 2013, 11:15 PM
تحصیل اکادمیک موسیقی کار قشنگیست.

melika1377
Thursday 26 September 2013, 08:46 AM
سلام دوستان عزیزم چند وقته این سوال خیلی ذهنم رو مشغول کرده . من امسال رفتم اول دبیرستان یعنی سال دیگه باید انتخاب رشته کنم
هنوز با کادر مدرسه زیاد آشنا نیستم...ولی فکر کنم مشاور تحصیلی نداریم !!! دبیر هنر هم نداریم !!! که من سوالامو بپرسم
من سال دیگه قصد دارم رشته تجربی انتخاب کنم ( احتمالا) و در کنارش برای کنکور هنر هم بخونم
فکر میکنم الان زمان مناسبی باشه برای فکر کردن به این موضوع نه دو سه سال دیگه...
من الان دقیقا یک سال و چهار ماهه که دارم ویولن میزنم...یکی دوماه هم هست که دارم به کمک استادم تئوری جدی پیگیری میکنم...
میتونم تا 4 سال دیگه که تا اون موقع میشه حدودا 5 سال و نیم دارم که دارم ساز میزنم تو امتحان عملی قبول بشم؟
برای کنکور هنر از همین امسال بخونم؟ در کنار تجربی وقت میکنم برای هنر بخونم؟ چه کتاب هایی بخونم؟ چه قدر برای مطالعه کنکور هنر از همین امسال وقت بزارم؟
دوستان عزیزم خواهش میکنم جواب بدید چون کس دیگه ای نیست فعلا بتونم باهاش حرف بزنم
ممنونم

ghost_of_sorrow
Thursday 26 September 2013, 09:07 AM
هیچ کاری نشد نداره دوست من و البته بستگی به پشت کار خودت داره!
ولی اگه در راستای رشته ی تجربی هدف خاصی داری این رشته به خاطر تعداد داوطلباش مجبورت می کنه هر برنامه ی دیگه ای رو کنار بگذاری!
شاید فقط بتونی در روز یک ساعت سازتو بزنی! ( حد اقل در پیش دانشگاهی)

alireza_jafarian
Thursday 26 September 2013, 09:40 AM
آفرین که از الان داری برنامه ریزی میکنی و هدف داری برای آیندت،آفرین... مشاورای مدرسه اکثرشون به درد لای جرز دیوار میخورن. خود من رو این مشاورا کلی گمراه کردن...
اول اینکه اگه هدفت کنکور هنره چرا میخای بری تجربی؟
اگر خوب ساز بزنی و تمرین کنی قطعا 4 سال زمان خوب و کافی ای هست برای آمادگی کنکور عملی موسیقی.
نمیدونم چه چیزی باید بخونی برای کنکور اما بهت پیشنهاد میکنم یه روز پاشو برو هنرستان موسیقی دختران،رو به روی تالار وحدت. هم با خود بچه های هنرستان صحبت کن و ازشون سوالاتو بپرس هم اینکه میتونی بری با استادای اونجا صحبت کنی و ازشون مشاوره بخای.

melika1377
Thursday 26 September 2013, 10:20 AM
ممنونم دوستان عزیزم
راستش تجربی بیشتر گیر خانوادست :(
البته خودم نسبت به ریاضی و تجربی بیشتر دوست دارم این رشته
ولی اگه دست خودم بود امسال میرفتم هنرستان سال اول که عمومیه سال دوم عکاسی میخوندم تا زمان بیشتری برای مطالعه کتاب های کنکور هنر داشته باشم...ولی راستش خودم هم هنوز نمیدونم با خودم چند چندم
راستش میخوام هم برای تجربی بخونم هم برای هنر
تا ببینم تو کدوم موفق ترم رتبم بهتره برم طرفش
میترسم برم هردو بخونم تو هر دو موفق نشم
برم هنر بخونم موفق نشم بگم چرا واسه تجربی نخوندم
برم تجربی موفق نشم بگم کاش واسه هنر خونده بودم
و یه عمر حسرت بخورم
خیلی نگرانم...نمیدونم باید چیکار کنم

shaqaiegh
Thursday 26 September 2013, 10:36 AM
خیلی خوبه خیلی خوبه خیلی خوبه.خیلی کیف میکنم که از الان داری به کنکور هنر فکر میکنی اونم موسیقی:be
اما اینکه میگی دلت میخواد هم تجربی بخونی هم هنر که ببینی تو کدوم رتبت بهتر میشه و موفق تری، یعنی هنوز تکلیفت با خودت معلوم نیس.اگه واقعا هنرو دوس داشته باشی میخونی فقط واس هنر، تا به بهترین نتیجه ی ممکن برسی .
خوب فکراتو بکن.اگه تصمیمت جدی بود و به این نتیجه رسیدی که هنر انتخاب اولته بجا اینکه این همه یه رشته ی دیگه بخونی و 5 سال دیگه بخوای خونوادتو متقاعد کنی برای هنر، همین الان باهاشون صحبت کن
وقتتم که عالـــــــــــــــــیه :x

melika1377
Thursday 26 September 2013, 11:30 AM
ممنونم شقایق عزیزم :25: ازه هنوز نمیدونم باید چیکار کنم :22: چه رشته ای تو دبیرستان بخونم که وقت بتونم بزارم واسه هنر؟

- - - Updated - - -

راستی ازمون عملی کنکور هنر چجوریه؟

shaqaiegh
Thursday 26 September 2013, 11:53 AM
بازم میگم همه چیز بستگی به خودت داره.علایقتو دسته بندی کن ببین کدوم ارجح تره.اگه موسیقی بود وقتتو تو رشته های دیگه تلف نکن(البته خیــــــــــــــــــــــل ی زیاد باید فک کنی روش)
من تا حالا کنکور هنر ندادم دختر گل
دنبال اینم که برای 2 یا 3 سال دیگه برای ارشد موسیقی خودمو آماده کنم
آزمون عملی هم شامل سلفژ و زدن ساز تخصصیت برای داوراس.میگن خیلی آزمون عملی سخته اما اینو یادت باشه که سخت بودن یا نبودنشو ما با تلاش خودمون تعیین میکنیم.
با این همه وقتیم که میگی داری میشه کلی حرف زد تو آزمون عملی دختر :am

melika1377
Thursday 26 September 2013, 12:03 PM
:5: ممنونم شقایق عزیزم
موسیقی برای من از هرچیزی مهم تره
رشته استاد خودم هم موسیقیه ازش میتونم راهنمایی بگیرم...راستش من تاحالا تو ساز زدن زیاد کم کاری کردم....ولی ایشون همیشه بهم امید دادن...ولی میترسم بگه با این وضع ساز زدنت نتونی تو عملی موفق بشی...البته همیشه حرفاشون برای من امیدوار کنندست ولی همیشه خودم اصرار دارم که باهام رک باشن....حتی چند وقت پیش کلی سر همین تمرین نکردن دعوام کردن :hگفتن یا ساز میزنی یا میری پیش یه استاد دیگه....البته از یه ساعت آخر 55 دقیقه این حرفا زدن 5 دقیقه آخر دوباره امیدوارم کردن
گفتم اگه واقعا استعداد ندارم بهم بگید؟ گفت استعداد داری فقط حرف گوش نمیدی ( من یکم شیطونم :10: )
البته الان متحول شدم :22: از اون به بعد خیلی بیشتر تمرین میکنم
یعنی واقعا میتونم تو امتحان عملی موفق بشم؟
تو خود کنکور چی؟ یعنی واقعا ممکنه؟

shaqaiegh
Saturday 28 September 2013, 07:52 AM
پس از اطلاعات استادت نهایت استفاده رو بکن
100% ممکنه اگه تو بخوای :53:

arei
Saturday 28 September 2013, 02:18 PM
من الان دارم کاردانی الکترونیک میخونم/سال دیگه کاردانیمو میگیرم که میشه سال 1393/میخواستم بدونم میشه هم توی کنکور کارشناسی موسیقی شرکت کنم/و هم توی رشته خودم میخوام ببینم توی کدوم یکی از این دو رشته قبول میشم/بعد یکیشو بخونم/
رشته موسیقی چه گرایش هایی داره؟

melika1377
Saturday 28 September 2013, 03:22 PM
آخی با این وضع ساز زدنم دوست ندارم این سوال رو از این بپرسم از ایشون راستش:22:

hossein-18
Monday 30 September 2013, 02:08 AM
سلام دوستان.کسی میدونه برای تحصیل در دانشگاه موسیقی (به خصوص دانشگاه گراتس) در اتریش برای آهنگسازی مقطع لیسانس چجوری قبول میکنند.البته من رشتم موسیقی نیست و الان مدرک مهندسی دارم

raha72
Wednesday 27 November 2013, 08:17 PM
من الان دارم کاردانی الکترونیک میخونم/سال دیگه کاردانیمو میگیرم که میشه سال 1393/میخواستم بدونم میشه هم توی کنکور کارشناسی موسیقی شرکت کنم/و هم توی رشته خودم میخوام ببینم توی کدوم یکی از این دو رشته قبول میشم/بعد یکیشو بخونم/
رشته موسیقی چه گرایش هایی داره؟
البته میتونید فقط مهدودیتش اینه که دو بار نمیتونید از دانشگاه ملی استفاده کنین.تا جایی که من اطلاع دارم کارشناسی گرایش خاصی نداره

reza_r10
Thursday 26 December 2013, 08:22 PM
سلام دوستان .کسی اطلاع داره کارشناسی ارشد آزاد موسیقی چه گرایشایی داره و قبولیش چه طوریه ؟؟

alireza_jafarian
Friday 27 December 2013, 07:13 PM
سلام دوستان . کسی اطلاع داره کارشناسی ارشد آزاد موسیقی چه گرایشایی داره و قبولیش چه طوریه ؟؟

دانشگاه آزاد ارشد موسیقی نداره.توی دانشگاه های سراسری هم فقط تهران و هنر موسیقی دارن.

r_a_m_i_n
Friday 27 December 2013, 11:05 PM
دانشگاه آزاد ارشد موسیقی نداره.توی دانشگاه های سراسری هم فقط تهران و هنر موسیقی دارن.

چرا علیرضا قدیما که داشت...اما گرایش ایرانی نداشت....الانو نمیدونم هنوز هست یا نه

sefarius
Saturday 28 December 2013, 06:47 AM
برای ارشد
ازاد 18 نفر موسیقی جهانی میگیره.
پردیس خودگردان هم هست.

reza_r10
Saturday 28 December 2013, 05:30 PM
بله آزادم ارشد داره تو ساز جهانی ولی کسی میدونه آزمون عملیش چه طوریه ؟؟ منابعش چیه ؟؟

spi
Wednesday 1 January 2014, 12:04 AM
سلام دوستان.کسی میدونه برای تحصیل در دانشگاه موسیقی (به خصوص دانشگاه گراتس) در اتریش برای آهنگسازی مقطع لیسانس چجوری قبول میکنند.البته من رشتم موسیقی نیست و الان مدرک مهندسی دارم

سلام فکر کنم بهتره از دکتر صاحب نسق در این مورد سوال کنید اگر جوابِ دقیق میخواید.. چون ایشون کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا رو از گرتس گرفتن احتمالن ایشون رو بتونید تو اموزشگاهِ رنگاهنگ بعضی روزا بعضی ساعتا پیدا کنید.. یا تو دانشگاه تهران..
یه راهِ دیگه ام هست که به سایت گرتس برید و اطلاعاتش رو بخونید...

shiny
Wednesday 25 June 2014, 03:11 PM
سلام.ببخشید می خواستم راجع به کنکور کارشناسی رشته موسیقی کمکم کنید.هم درخصوص منابع و هم در مورد ضریب دروس و البته آزمون عملی.یک دنیا ممنون