PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آرشیو درخواستهای Jazz و Blues

Amir
Wednesday 3 October 2007, 09:57 PM
در موسیقی جاز به نت‌هایی گفته می‌شود که نوارندگان به گام اصلی می‌افزایند تا قطعه صدای بلوز بدهد.

//

میشه کمی در مورد خط بالا صحبت کنید تا ما هم یه چیزی یاد بگیریم ؟؟

فقط خواهشا مطالب جای بحث کردن داشته باشند

با تشکر

Amir
Wednesday 3 October 2007, 10:02 PM
میشه یه مثال عملی بزنی

Amir
Wednesday 3 October 2007, 10:08 PM
آهنگ ساخته شده چی سراغ داری ؟؟

KETRON
Saturday 19 September 2009, 06:28 AM
ضمن عرض سلام و ادب :
لطف کنید چندتا از اهنگهای ناب بلوز رو اپ کنید تا دانلود کنیم .
ممنون.

ehsanmir
Saturday 26 September 2009, 08:33 PM
سلام
دوستانی که تو سبک جز و بلوز هستند خواهشا" چند تا از اهنگسازهای مطرح این دو سبک رو معرفی کنند.
اگه لینکی برای دانلود هم بزارن که خیلی معرکه میشه.
راستی این بخش مسئول نداره؟
خیلی بی رونقه؟

HamedSedighi
Saturday 26 September 2009, 10:35 PM
این هم لینک من که اینترنت مناسبی ندارم شما down کنید در دسته jazz نام برده شده نمی دونم هست یا نه

mimi jones - a new day 2009

لینک (You can see links before reply)

HamedSedighi
Saturday 26 September 2009, 10:38 PM
the jon barry project - a taste for more

لینک
(You can see links before reply)

HamedSedighi
Saturday 26 September 2009, 10:40 PM
louis armstrong

لینک
(You can see links before reply)

ehsanmir
Sunday 27 September 2009, 05:53 PM
از بابت لینک ها ممنون
ولی من نتونستم download کنم.این رپیدشیر با من لجه.erorr میده.
اگه اهنگسازهای مطرح تو این سبک رو معرفی کنید خودم یه کاریش میکنم.
بازم ممنون..........

harmonicana
Sunday 27 December 2009, 09:39 AM
در موسیقی جاز به نت‌هایی گفته می‌شود که نوارندگان به گام اصلی می‌افزایند تا قطعه صدای بلوز بدهد.

//

میشه کمی در مورد خط بالا صحبت کنید تا ما هم یه چیزی یاد بگیریم ؟؟

فقط خواهشا مطالب جای بحث کردن داشته باشند

با تشکر

به فواصل flat 3rd, flat 5th , flath 7th نت های آبی می گویند

mini
Sunday 27 December 2009, 12:38 PM
فواصل flat 3rd , flat 5th , flath 7th
یعنی چی؟
یعنی به گام مینور هارمونیک ، فواصل سوم و پنجم و هفتم کروماتیک رو اضافه کنی؟
اونوقت آکورداش بر اساس چه قواعدی ساخته و استفاده میشه؟!!!

khalseh
Sunday 27 December 2009, 12:41 PM
سلام دوست عزيز
به قول شما نت آبي يا همون blue note نتهايي هستند كه به گام پنتاتونيك (گام پنتاتونيك گام دياتونيكي هست كه درجه هاي دوم و ششم آن حذف شده مثلا گام پنتاتونيك لا مينور شامل نتهاي لا، دو، ر،مي و سل هست )و صداي بلوزي به گام ميدهند .اين نت در گام درجه پنجم كاسته را دارد يعني مثلا براي گام لا مينور پنتاتونيك اگر نت مي بمل را به گام اضافه كنيم(گام داراي 6 نت مي شود) گام لا مينور بلوز به دست مي آيد.
براي فهميدن اين بحث روي سازي كه داريد آكورد لا7 (لا دو ديز مي سل)رو بنوازيد سپس يكبار گام پنتاتونيك و يكبار گام بلوز را بنوازيد تا تفاوت را متوجه شويد اگر باز متوجه نشديد بگيد من براتون نمونه ضبط مي كنم مي فرستم.
موفق باشيد

harmonicana
Wednesday 30 December 2009, 08:55 PM
فواصل flat 3rd , flat 5th , flath 7th
یعنی چی؟
یعنی به گام مینور هارمونیک ، فواصل سوم و پنجم و هفتم کروماتیک رو اضافه کنی؟
اونوقت آکورداش بر اساس چه قواعدی ساخته و استفاده میشه؟!!!

نتهای آبی جزئی از گام بلوز هستن. گام بلوز نه مثل گامهای ماژور و مینور جزو گامها و مدهای 8 نتی است (با احتساب نت اکتاو به عنوان نت هشتم) و نه مثل گامهای پنتاتونیک گام شش نتیه بلکه یه گام هفت نتیه که سه تا از نتهاش نتهای آبی هستن. مثلا گام C بلوز این شکلیه:

C – Eb – F – Gb – G – Bb – C
اگه این گام رو با گام ماژور مقایسه کنی متوجه میشی که درجات سوم و هفتمش هرکدوم نیم پرده پایین اومده و بین درجه چهارم و پنجم گام هم یه نت دیگه (که نیم پرده پایین تراز درجه پنجم گامه) اضافه شده. به این 3 تا نت جدید (که جزو نتهای گام ماژور نیس) میگن نتهای آبی. درجه دوم و ششمش حذف میشه.

درواقع گام بلوز خیلی شبیه به گام مینورپنتاتونیکه ولی یه پنجم کاسته نسبت بهش اضافه داره.

در مورد آکوردها که پرسیده بودی: در آهنگهای بلوز معمولا از آکوردهای هفتم استفاده میشه (آکورد سه نتی به اضافه هفتم کاسته) .

RAMSIS
Sunday 15 August 2010, 12:13 AM
سلام بچه ها. این موزیک دانلود کنید.
آهنگساز ERIC CLAPTON
سبک BLUES ROCK
نام آهنگ DOUBLE TROUBLE
You can see links before reply

STNHZ
Saturday 21 August 2010, 11:40 AM
سلام.
من دنبال نت جز براي پيانو مي گردم و بسيار هم ضروريه...
روي اينترنت چيز زيادي پيدا نكردم ؛ اكثرا هم به جاي جز رگ تايم داره!
استادم هم گير داده جز بزن راك اند رول بزن!!!:42:
يه كتاب مقدس دارم از لو استين كه داره تموم مي شه و متاسفانه زيادي هم ساده س.
خلاصه اين كه كمك مي خوام...

Porya
Saturday 21 August 2010, 06:35 PM
سلام

آهنگ جز که زیاده تو نت !

این کتاب Jazz Club Piano Solos یه متد برای سبک جز هست که نت هاش به صورت اهنگه زیاد هم سخت نیست .

mohsen.shams
Saturday 4 September 2010, 12:06 AM
سلام دستان. من یه کار بلوز ساختم. اگه تونستین گوش کنین و در موردش نظر بدین. ممنون...
:9powok:

MA_Happy
Saturday 4 September 2010, 12:33 AM
دانلود کردم ولی فعلا مست خوایم،فردا میام نظرمو میگم

MA_Happy
Saturday 4 September 2010, 11:32 PM
سلام،دوست عزیز آهنگ و طرز ساختار و نحوه خواندنتان کاملا با بلوز مطابقت دارد،ولی تنها مشکل شما شعر شما است،شعری بدون سناریو،آغاز پایان،اگر یک شعر بهتری داشتید خیلی این آهنگ خودنمایی میکرد.

arsalan212
Friday 1 October 2010, 07:23 PM
البته بلوز هم مینور وماژور داره. مثال بلوز مینور درلا میشه لا.دو.ر.می بمل که بقول شما نت ابیه می.سل.لا. گام پنتاتومنک یعنی 5 نتی مادر بلوزه که وارونگی چهارم این گام میشه بلوز.حالا بلوز هم در اثر ابداعات وتاثیرپذیری از موسقی های دیگه مثل کانتری مازور هم داره.البته گامهای این مدلی رو میگن غیراستاندارد un equalyکه دستگاههای سنتی ماهم جز همیناست.موسقی etnichیا غیر استاندارد هم قواعدش غیر استاندارده هم سازاش مللی وغیر استاندارده.منظورم این نیس که بده ها غیراستاندارده.مثل گام هیراجوشی چین وپنتاتونیک که عین همند واسماشون متفاوته تو گامهای خودمون هم ماهور همون ماژوره.مینور همون اصفهانه.extonhck scsle

arsalan212
Friday 1 October 2010, 07:27 PM
اتفاقا چبزیکه زیاده تو ینترنت نتهای جزه.ادرس هتهن همرام نیس خونه که رفتم بار بعدی میدم.کتاب جز هانون توش اثار خوبیه.اکسل بل تین که شیوه نوین ارگ نوازیه جلد 7 و8 توش نتهای قشنگیه.

mika120
Sunday 10 October 2010, 03:10 PM
دوستان عزيز يه كار از charles Mingus رو ميخوام ويرايش و كاور كنم. و از اونجايي كه به تسلطي زيادي بر ملودي نويسي برا گيتار و بقيه سازهاي اصلي اين سبك ( جز ساز خودم ) ندارم از دوستان ميخوام كه بقيه كار رو ادامه بدن ... و يه كمكي تو انجام اين كار كنن. هر كس كه انجام ميده اسم كاربري خودشو از اول كارش point كنه.

mika120
Sunday 10 October 2010, 03:16 PM
فقط از آهنگ خوشم اومد.
درباره خوندن اصلاً بر اساس آهنگ نبود. انگار يه ميكروفن گرفتين و بعد رفتين روش هر چي تو ذهنتون اومده بداهه خوندين.
اگر آهنگ از خودتونه راحت بگم و رك: گند زدين تو آهنگ. ميتونستين به جاي خوندن يه لاين ساز دهني بزارين و يه سولو پيانو ....

losingsleeep
Saturday 16 October 2010, 02:25 PM
سلام. من یه آهنگ بی کلام از B.B. King رو به نام Blues Boys Tune خیلی دوست دارم که تم و ملودی غمگینی داره. من خیلی آلبوم از ایشون دارم که متاسفانه شبیه این آهنگ دیگه توشون پیدا نمیشه. حتی از هنرمندای دیگه هم مثل Eric Clapton و Gary Moore خیلی آلبوم دارم ، اما به جز تعداد بسیار اندکی دیگه چیزی وجود نداره. یه خرده عجیب نیست؟ دلیل خاصی داره؟ اگه میشه دوستان راهنمایی کنن که آهنگهای مشابه این رو چطور میتونم پیدا کنم؟

لقمان میثم
Sunday 24 October 2010, 01:08 PM
شاید یک دلیلش این باشه که موزیک جز و بلوز غم و محرومیتهای سیاه پوستان امریکایی که پدید اورندگان این نوع از موسیقی هستند را با شادی و تم هایی که همراه با ستایش از پروردگار (موسیقی دسته جمعی کلیسا) همراه هست .

meisam_
Tuesday 16 November 2010, 12:59 AM
درود. در بخش گيتار الكترونيك (درخواست آهنگ) سر بزنيد .به دليل قطعات نواخته شده با گيتار در اون بخش گذاشتم. ممنون

mheydari
Monday 3 January 2011, 02:34 PM
سلام به همگی لطفا اگه کسی تو تهران استاد ویولن که سبک جز رو هم تدریس می کنه یا کسی که لا اقل تجربه خوبی تو این زمینه داره میشناسه معرفی کنه ممنون می شم. :21ox66r:

arash_ir00
Friday 7 January 2011, 05:16 AM
از نوازندگان ایرانی که تخصص دز بلوز و جز دارن میشناسید
اگه نمونه کار هست ممنون میشم بزارید

HamedSedighi
Friday 7 January 2011, 02:36 PM
از نوازندگان ایرانی که تخصص دز بلوز و جز دارن میشناسید
اگه نمونه کار هست ممنون میشم بزارید

آقای حمزه یگانه - اگر در یوتیوب جستجو کنید حتما ویدیو های ایشون و دوستان ایشون رو می بینید.

juse ferandes tors
Monday 21 February 2011, 01:16 PM
سلام یه آهنگی هست ماله جنگو راینهارت ضمینه اینه دارین واسم بذارین کاملشو
اگه سراغ دارین آهنگهای دیگه از این نوازنده واسم بذارین

juse ferandes tors
Monday 21 February 2011, 10:54 PM
سلام یه آهنگی هست ماله جنگو راینهارت ضمینه اینه دارین واسم بذارین کاملشو
You can see links before reply (You can see links before reply)
اگه سراغ دارین آهنگهای دیگه از این نوازنده واسم بذارین

juse ferandes tors
Monday 10 October 2011, 10:24 PM
سلام
من چندتایی ویدئو از لس پائول رو تو یوتیوب دیدم خوشم اومد کسی آهنگهای این نوازنده رو داره واسم بذاره

juse ferandes tors
Tuesday 11 October 2011, 06:57 PM
کسی نبود؟

juse ferandes tors
Thursday 13 October 2011, 07:28 AM
سلام یعنی واقعا کسی آهنگهاشو نداره؟
من که هر وقت تو بخش موسیقی بلوز و جز درخواست کردم کسی بدادم نرسیده

arsalan212
Wednesday 8 February 2012, 06:59 PM

arsalan212
Wednesday 8 February 2012, 07:01 PM
تو سایت بالا که واست گذاشتم هم میتونی اهنگ رو بشنوی وهم نتشو داشته باشی.

Honey_Shababi
Wednesday 8 February 2012, 07:11 PM
تو سایت بالا که واست گذاشتم هم میتونی اهنگ رو بشنوی وهم نتشو داشته باشی.

دوست عزيز...
اين سايت كه شما لينكشو گذاشتي، تمام نت هاش پولي هست...

saram
Wednesday 8 February 2012, 08:07 PM
اتفاقا چبزیکه زیاده تو ینترنت نتهای جزه.ادرس هتهن همرام نیس خونه که رفتم بار بعدی میدم.کتاب جز هانون توش اثار خوبیه.اکسل بل تین که شیوه نوین ارگ نوازیه جلد 7 و8 توش نتهای قشنگیه.
اکسل بنتین 6 جلده برادر:26:

babakkiani
Monday 27 February 2012, 11:23 PM
سلام دوست عزیز
منظور از ویرایش چیه؟
کدوم کارش؟
آیا می خواهید اون رو برای گیتار تنظیک کنین؟

shmsystem
Monday 15 October 2012, 07:45 AM
سلام دوستان .
کتاب های آموزشی گیتار برای سبک بلوز را اینجا معرفی کنید.

Spiritual
Saturday 9 March 2013, 08:05 AM
این پست به این خوبی چرا اینجوری متروک شده؟

دوستان بلوز در معنای لغوی اصلا به معنای غم هست!

و این آهنگها از میان سیاهپوستان آمریکا که برای بردگی آورده شده بودن (دزدیده شده بودن) شکل گرفت موسیقی که اون سیاهپوستان دزدیده شده از خونشون میتونستن باهاش دلتنگی و اونهمه ظلم رو تحمل کنن و گریه ها سر بدن! کتاب کلبه عمو تم نمونه خوبیه از حسی که در اون دوران بر این جامعه مظلوم حاکم بوده. بعدها جز که در اثر پیشرفت موسیقی و آشنایی سیاهپوستان و البته آزادی بردگان شکل گرفت یکی از پیشرفته ترین سبکهای موسیقی معاصره که حتی علم هارمونی خاص خودش رو داره فواصل گاهی به شدت نامطبوع هستن (البته به لحاظ تئوری کلاسیک) از ضد ضرب و سنکوپ خصوصا استفاده های شایانی میشه.

چون این سبکها در ابتدا توسط نوازنده هایی ایجاد شدند که اصولا کلاسیک نبودند و علم موسیقی رو به صورت تئوریک نمیشناختند و هر کسی سبک خودش رو داشت البته روشهای نواختنشون هم حتی به لحاظ روشهای انگشت گذاری دست چپ و دست راستهای مختلف مثل فینگر استایل و پیکینک متفاوت بود.

طبیعیه که این موسیقی با موسیقی های اطراف خودش هم ترکیب میشد مثل کانتری.

موسیقی غمگین مثل still got the blues گری مور فقید

خیلی از بزرگترین نوازنده های دنیا که با کارهاشون دنیا رو تکون دادن استایل بلوزی داشتن مثل همین گیلمور خودمون البته بلوز استایل بودن ایشون رو من در جایی خوندم و راستش بهش هم میاد.

ممنون از توجهتون

stay hungry stay foolish

من خودم کارهای استیوی ری وان رو خیلی دوست دارم.

FMETAL
Sunday 21 July 2013, 09:17 AM
آرشیو درخواستهای Jazz و Blues