PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی‌ گروه‌ها و نوازندگان ایرانی سبکهای Rock و Metal

FMETAL
Sunday 21 July 2013, 07:22 PM
دوستان سلام،

لطفا گروه‌ها و نوازندگان ایرانی سبکهای Rock و Metal را در این مکان معرفی‌ کنید.

hamed_hs
Tuesday 4 March 2014, 08:02 PM
the ways
mad metall

adrum
Wednesday 5 March 2014, 03:44 PM
127
امرتاد
تارانتیست

alimetallica_2
Wednesday 27 August 2014, 05:46 AM
فرشید اعرابی (سبک هوی متال) - سه البوم با زبان فارسی .... پنهان، سکوت راوی، به رنگ شب (مجاز و مشنتر شده در سراسر کشور)
صفیر عرش (به رهبری پژمان واثقی) - یک البوم فارسی (اشعار مولانا) ... کویر درون (به صورت رایگان روی نت وجود داره، همنچین اثار شخصی پزمان واثقی نیز روی نت هر ماه یک اهنگ متشر میشه که روی صحفه وال من نیز به اشتراک گذاشته میشه تو فیس بوک و میتونید از اونجا دانلود کنید)
مرداب در سبک دث متال به زبان انگلیسی (سه البوم دث متال ...) ... فکر میکنم بهترین گروه دث متال ایران باشه
دث فیوز (به رهبری اقای گوردزی) ... در سبک دث متال/متالکور ... که یک البوم دارند و ساختار هارمونیکی داره و ارزش گوش کردن داره
فرزاد گلپایگانی (موسیقی بی کلام) در چهار البوم ... سبک پروگرسیو
کهتمایان به رهبری همایون مجد ... موزیک بی کلام ... پروگرسیو متال ... دو البوم رسمی (یک البوم مجاز)
نانا ... خواننده زن ... یک البوم رسمی در سبک Alternative
الیاز به رهبری محممد اکبران نیز از گروههای که تو چند سبک فعالیت کرده و هم فارسی و هم انگلیسی کار میکنه که من به شخصه البوم اولشون رو خیلی دوست دارم.
احسان ایمانی هم از نوازندگان دیگه هست که تو چند سبک کار کرده و هم فارسی و هم انگلیسی خونده و تو اثار سنگلی که داره موفقیت خوبی داشته.
عادل روحنواز از نوازندگان سبک پروگرسو هست که دو البوم داره و گروهی متفاوت رو جمع اوری کرده که نوعی موزیک فانتزی با تنیک های به روز رو به کار میبرند که خوب ممکنه خیلی ها بپسندند.

اینها گروههای بود که میپسندیدم. به جز اینها البوم دث متال فارسی امیرعلی منطقی تو راهه که چیز خوبی از اب در میاد و من دموش رو شنیدم.
گروههای متال هم زیاد شدند و خیلی هم زیاد شدند که اکثرا ارزش گوش کردن نداره.
ریج اف دان در سبک متال کور با نوازندگی پوریا کمالی (19 ساله) ... ستورا در همین سبک با نوازدنگی اشکان (که باز نمیپنسدم موزیک بی هارمونیشون رو) ... مستر اف پرشیا که در خارج از کشور فعالیت میکنند و گروه بدی هم نیست ولی سبکش متالکر و دث متال هست با صدای مشترک زن و مرد (فنی تر از دو گروه قبلی)
کیوتین، سوشیا، اکسپلود (به رهبری سهیل زرین کلک در سبک ثرش متال و زبان فارسی)، امرتات، 5JRS، اهورا (بلک متال)، ارث، ارسامس (دث متال)، اتاریا، اوار (فارسی)، دانگ شو، فلش، ماوراء (که طرفدارانی هم داره)، نوزیک میساکیان (که تو سبک مالمیستن کار میکنه و به روش وی ساز میزنه و اثارش هم تو همون فاز هستند و بسیار حرفه ای هست با دو البوم بی کلام)، ساکس و ... رو هم میشه تو گروهای متال نام برد. تعداد این گروهها رو اگر تو رادیو راک بررسی کنی که اثار خیلی ها رو میگذاره از 500 گروه ایرانی تو راک و متال تجاوز میکنه. اما 90 درصد اونها واقعا حرفی برای گفتن ندراند از هیچ نظر. 5 درصد یگه نوازندگی خوبی دارند اما اهنگ سازی هاشون اینقدر بی حال هست که ادم رو علاقمند به گوش کردن نمیکنه (مثل اثار پوریا کمالی، ستورا، ارسامس، اهورا، مستر اف پرشیا، 5 گرس و ...) و عده ای که در بالا نام بردم نیز اثار استاندراد و ارزشمندی رو ارائه دادند.