PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فلوت کنسرت یانی چه نوعی هست

javid17
Tuesday 23 July 2013, 01:11 PM
سلام
در کنسرت 2006 لاس و گاس
You can see links before reply D9%BE%DB%8C%D9%86%D9%88%D9%84%D8%A7

پدرو استاچهفولت میزنه
میخواستم بدونم نوع فولت این آقا چیه ؟
تو ویکی پدیا زده سه نوع
من گزینه اول یعنی فلوتش را میخام بدونم
You can see links before reply DB%8C_%D8%AF%D8%B1_%D9%84%D8%A7%D8%B3_%D9%88%DA%AF %D8%A7%D8%B3

setareh_hk
Tuesday 23 July 2013, 01:21 PM
سلام
خیلی مطمئن نیستم.ولی فکر میکنم که پدرو استاچه بعضی از فلوت هاش رو خودش می سازه.یادم نیس کجا شنیدم اینو.

javid17
Tuesday 23 July 2013, 01:23 PM
بله خودش میسازه
ولی من میخام مثل اون فلوت بزنم

Pedro Eustache (You can see links before reply) (Venezuela) – flute (You can see links before reply), saxophone, duduk (You can see links before reply), whistle, bansuri (You can see links before reply)

اسم کاملترشون را اینجا زده
من گیج شدم کدومش فلوت هست
یک جایی از کنسرت با اون خانم ژاپنی میزنه خیلی تند نمی دونم اون فلوت هست دستش یا چیزی دیگه :33:

setareh_hk
Tuesday 23 July 2013, 01:28 PM
همون اولی فلوت هست.من الان تصویر اون سازی که شما دیدین رو تو ذهنم ندارم.ولی اولی که قطعا فلوت هست.بقیه اشون هم به غیر از ساکسوفون ساز های بادی چوبی به شمار میان.که بی شباهت به هم نیستن.

javid17
Tuesday 23 July 2013, 01:34 PM
بله خب واسه من سواله که کدام یک از آهنگ های کنسرت یانی در لاس وگاس را ایشون با فلوت زدن
این واسه منم مهم هست که نمیدونم :)

setareh_hk
Tuesday 23 July 2013, 01:38 PM
کاش تصاویری از اون ساز هایی که زدن رو میذاشتید تا بشه تشخیص داد.چون من به شخصه یادم نیس.:)

a_n
Tuesday 23 July 2013, 07:45 PM
فلوت ايرلندي

javid17
Tuesday 23 July 2013, 07:50 PM
فلوت ايرلندي

این فلوت ایرلندی همونی هست که با اون زنه ژاپنی میزنه
چند ثانیه اون میزنه چند ثانیه ویولون اون ژاپنیه
درسته ؟

javid17
Tuesday 23 July 2013, 08:34 PM
سلام از کنسرت عکس گرفتم
لطفا دوستان به ترتیب بگن چه نوعی هست
عکس شماره یک
9650

عکس شماره 2
96519652

عکس شماره سوم

9653

lakshemi
Tuesday 23 July 2013, 09:33 PM
عکس 1: دیزی (فلوت چینی)
عکس 2:ساکسوفون
عکس 3-فلوت کلیددار

فلوت چینی خوش صدا ترین فلوتیه که در جهان وجود داره. پدرو آهنگ بلبل رو هم با همین فلوت زده. منم اولین بار با صدای این فلوت اسرار آمیز به یادگیری فلوت علاقه مند شدم. البته فلوت چینی در ایران موجود نیست.از کشورهای دیگه باید بخرید. ولی ساکسوفون و فلوت کلیددار موجوده.

- - - Updated - - -

این فلوت ایرلندی همونی هست که با اون زنه ژاپنی میزنه
؟

خیر اون ساز ، ساکسوفون نام داره.که با ویولون به زیبایی دوئت می کنن.

javid17
Tuesday 23 July 2013, 10:30 PM
کدوم فلوت در ایران هست که بی کلید باشه و مثل اون چینیه بزنه
من میخام خودم یاد بگیرم

mohsen741
Wednesday 24 July 2013, 12:31 AM
با سلام ويژه خدمت ستاره خانوم (نوازنده ي عزيز ابوا)...
سلام دوست من...
دنبال اين نباش كه ببيني فلوتش چيه و خودش ساخته يا نه...
دنبال رفتارش تو موسيقي باش!..
چون پدرو هر صدايي كه بخواد از هر سازي كه باشه ميگيره!!!!
فايف ها در ايران موجودند ...
چيزي شبيه عكس شماره 1

lakshemi
Wednesday 24 July 2013, 12:31 PM
من میخام خودم یاد بگیرم

دوست عزیز، 2 نوع فلوت بی کلید در ایران هست: ایرانی و ریکوردر . فلوت ایرانی یه صدای کاملا متفاوت با فلوت چینی داره. ولی ریکوردر صداش نزدیک تره. البته یه چیزی هم هست. نواختن تم های شرقی 70% به آهنگ نفس و انگشت گذاری خودتون بستگی داره. این هنر خود نوازنده است که بتونه حتی با ریکوردر یه آهنگ شرقی بزنه. اگه بخواید تم چینی بزنید جنس نفس شما باید جنس چینی باشه. اگه بخواید عربی بزنید باید نفستون عربی باشه. یا هر سبک دیگری. با تلاش می تونید. البته باید فلوت های چینی خیلی زیاد گوش بدید که گوشتون به این سبک کاملا عادت کنه. اگه فلوت ریکوردر تهیه کنید تصور می کنم بتونید خودتون در منزل باهاش کار کنید و تا یه حدی پیشرفت کنید ولی خب برای یادگیری تکنیک های حرفه ای مجبورید یه استاد بگیرید. موفق باشید.

virtuoso
Wednesday 24 July 2013, 01:12 PM
عکس 1: دیزی (فلوت چینی)
عکس 2:ساکسوفون
عکس 3-فلوت کلیددار

فلوت چینی خوش صدا ترین فلوتیه که در جهان وجود داره. پدرو آهنگ بلبل رو هم با همین فلوت زده. منم اولین بار با صدای این فلوت اسرار آمیز به یادگیری فلوت علاقه مند شدم. البته فلوت چینی در ایران موجود نیست.از کشورهای دیگه باید بخرید. ولی ساکسوفون و فلوت کلیددار موجوده.

- - - Updated - - -

لاکشمی جان یه سوال bansuri رو کجا استفاده کردن توی کنسرت یانی؟

lakshemi
Wednesday 24 July 2013, 01:32 PM
لاکشمی جان یه سوال bansuri رو کجا استفاده کردن توی کنسرت یانی؟

من در کنسرت های زنده فقط یه بار دیدم در آهنگ دلیورنس در تاج محل پدرو بانسوری می زد. ولی در آلبوم ها هم چند تا آهنگ هستن که بانسوری دارن.

M_T
Thursday 25 July 2013, 10:03 AM
من میخام خودم یاد بگیرم

سلام

ابتدا تشکر می کنم از دوستان عزیزم لاکشمی خانم و آقا محسن که جواب های خوبی به سوالات شما دوستان دادند.

عرض کنم Dizi توی ایران نیست ولی می تونید از سایت های خارجه با واسطۀ بعضی سایت های داخلی بخرید، مخصوصا اونی که توی عکس دست پدرو هست خولی هم ارزونه...

منتهی Dizi یه نکته ای داره، برای اینکه صدای خاص چینی بده، یک سوراخ اضافه ما بین Mouthpiece یعنی دهنی ساز و سوراخ های انگشت گذاری داره که روی اون سوراخ رو با Membrane (پوسته ای نازک از جنس الیاف درون بامبو) می پوشانند که البته اون رو با یه چسب خاص (از الاغ تهیه میشه!) می چسبونند...(به این چسب مخصوص Dimo میگن)

این Membrane خلل و فرجی داره که به Dizi صدای Whiz مانندی میده مه مختص اون هست.
اگر اون سوراخ رو با چسب معمولی بپوشونید صدای دیزی کم بم تر و نرم تر میشه و در واقع صداش شبیه فلوت های بامبوی معمولی میشه و دیگه اون مؤلفه خاص صدای چینی رو نخواهد داشت.

اما فلوت های بی کلید موجود در بازار

1- انواع فلوت ریکوردر
2- فلوت عربی ( فلوت عربی آماتوری و فلوت عربی حرفه ای استاد پرویز وزیری)
3- فلوت ایرانی استاد حسن طهماسبی که کمیاب شده
4- فلوت ایرلندی هم مشاهده شده منتهی باید مراقب بود پاکستانی نباشه که علیرغم قیمت بالاش کیفیت لازم رو نداره و صداش سخت در میاد...
5- انواع نی لبک های ساده + فلوت های سادۀ پلیمری...

ببخشید طولانی شد...
بازم هم از لاکشمی و محسن ممنونم.

ارادتمند
مجتبی
:am

lakshemi
Thursday 25 July 2013, 01:15 PM
5- انواع نی لبک های ساده + فلوت های سادۀ پلیمری.

مجتبی عزیز خیلی اطلاعات مفیدی راجع به دیزی دادی. ممنونم.
فقط من در بهارستان نی لبک یا فلوت پلیمری ندیدم! اگه شما دیدی می شه آدرس بدی از کجا باید تهیه کنم؟

و اگه خودتون خریدین یه اطلاعاتی هم راجع به کیفیت صداش می خوام.ممنونممممم. من خیلی دلم می خواد یه فلوت پی وی سی داشته باشم.با اینکه طرز ساختشونو بلدم ولی چون حساسیت دارم نمی تونم خودم درست کنم. اگه بتونم از جایی بخرم خیلی خوب می شه. فکر می کنم این فلوت های پی وی سی نیاز دوستمون جاوید جان رو هم برآورده می کنه چون می شه باهاش روی تم های چینی کار کرد.

M_T
Thursday 25 July 2013, 01:46 PM
مجتبی عزیز خیلی اطلاعات مفیدی راجع به دیزی دادی. ممنونم.
فقط من در بهارستان نی لبک یا فلوت پلیمری ندیدم! اگه شما دیدی می شه آدرس بدی از کجا باید تهیه کنم؟

و اگه خودتون خریدین یه اطلاعاتی هم راجع به کیفیت صداش می خوام.ممنونممممم. من خیلی دلم می خواد یه فلوت پی وی سی داشته باشم.با اینکه طرز ساختشونو بلدم ولی چون حساسیت دارم نمی تونم خودم درست کنم. اگه بتونم از جایی بخرم خیلی خوب می شه. فکر می کنم این فلوت های پی وی سی نیاز دوستمون جاوید جان رو هم برآورده می کنه چون می شه باهاش روی تم های چینی کار کرد.

خواهش می کنم لاکشمی جان، درس پس دادم.

من فلوت پلیمری رو توی قم دیدم، از این لوله های خاکستری تیره بود و مثل فلوت کلیددار اریب نواخته می شد... محدودۀ صداش هم در حد ریکوردر سوپرانو بود... شاید یکی دو نت بم تر...

نی لبک هم توی قم دیدم، یه دونه چوبی از جنس نی اش رو خودم دارم، محسنم عین همونو داره...

اونم نت پایینش B4 هست یک نت بم تر از ریکوردر سوپرانو. صدای این چوبیه لطیف و عمیقه چون هم جنس نی هست و هم اینکه قطر لوله و دیوارش زیاده صدا رو تیره کرده... حالا تونستم یه نمونه عکس و نمونه صدا ازش میگذارم...

ولی مشکل من با این سازا اینه که کوکشون دقیق نیست دیگه ولی خب برای سرگرمی خوبه...

تم های چینی که راحته، پنتاتونیکه دیگه شما راحت روی ریکوردر سوپرانو بزن : C D E G A C، خودت استادی دیگه... فقط یه سری نتای تزئینی و توقفات داره مثلا روی فا دیز... البته اینا در گام پنتاتونیک دو ماژوره...

کلا روی همۀ نی لبکا هم میشه این پنتاتونیک رو زد...
این نی لبکا بعضیاشون ربع پرده داره، دیگه باید از تکنیک Cross Fingering و Half Holing استفاده کرد...

lakshemi
Thursday 25 July 2013, 02:01 PM
ممنونم. خیلی لطف داری. من هنوز شاگرد شاگرد شاگردم!ههههههه
آره تم های چینی که خیلی راحت و آسونه.
همونطور که انتظار داشتم ظاهرا فلوت پی وی سی آماده در تهران نیست! البته می شه سفارش بدی برات بسازن. ولی خب بحث اعتماد پیش میاد که در این بازار نابه سامان موسیقی تهران این جور اعتمادها خیلی عقلانی نیست! ههههههههه خیلی ممنونم مجتبی عزیز از توضیحاتت.

kiansolo
Thursday 25 July 2013, 03:32 PM
چیزی رو که به خاطرم اومده گفتم بگم اون نوازنده فلوت در کنسرت یانی یعنی‌ اکثر سازاش به غیر از کلیدی و ساکس، و، و، چند مدل دیگه سخت خوددش هست سلیقه خودش هست اینجوری بگم تنها قسمتی‌ که در موسیک در اصل خودکفا و مبتکر هست فلوت و نوازندگان مرتبط با این قسمت چرا که بنده عقیده دارم نی‌‌ها باید خود نوازنده صاحب و تولید کننده نی‌ باشه بنده فلوت هلندی رو تبدیل کردم به ساز کاملا ایرانی‌ و پوشش دادن محدوده کرون و مهددنتهت شرقی‌ البته با عرضه پوزش این نظر شخصی‌ بندس

lakshemi
Thursday 25 July 2013, 06:01 PM
بنده چیزی رو که به خاطرم اومده گفتم بگم اون نوازنده فلوت در کنسرت یانی یعنی‌ اکثر سازاش به غیر از کلیدی و ساکس، و، و، چند مدل دیگه سخت خوددش هست سلیقه خودش هست اینجوری بگم تنها قسمتی‌ که در موسیک در اصل خودکفا و مبتکر هست فلوت و نوازندگان مرتبط با این قسمت چرا که بنده عقیده دارم نی‌‌ها باید خود نوازنده صاحب و تولید کننده نی‌ باشه بنده فلوت هلندی رو تبدیل کردم به ساز کاملا ایرانی‌ و پوشش دادن محدوده کرون و مهددنتهت شرقی‌ البته با عرضه پوزش این نظر شخصی‌ بندس

سلام دوست عزیز
اولا خواهش می کنم فارسی تایپ کنید.اگر امکان فارسی ندارید در You can see links before reply اونو به فارسی تبدیل کنید.
در این مورد تقریبا نظر شما رو قبول دارم. ارکستر بادی معمولا بیشترین استقلال عمل رو دارند(البته به این شرط که مثل ایوستاچه استاد باشند)
حیف فلوت هلندی نبود؟ هههههههه البته آفرین. خلاقیت جالبیه! ولی کلا بهتره سازها رو تغییر شکل ندیم. انگار داریم اونا رو می کشیم. مطمئنم خودشون دوست ندارن. البته اینم نظر منه دوست عزیز.

kiansolo
Thursday 25 July 2013, 07:03 PM
سلام دوست عزیز
اولا خواهش می کنم فارسی تایپ کنید.اگر امکان فارسی ندارید در You can see links before reply اونو به فارسی تبدیل کنید.
در این مورد تقریبا نظر شما رو قبول دارم. ارکستر بادی معمولا بیشترین استقلال عمل رو دارند(البته به این شرط که مثل ایوستاچه استاد باشند)
حیف فلوت هلندی نبود؟ هههههههه البته آفرین. خلاقیت جالبیه! ولی کلا بهتره سازها رو تغییر شکل ندیم. انگار داریم اونا رو می کشیم. مطمئنم خودشون دوست ندارن. البته اینم نظر منه دوست عزیز.
من پوزش میخوام بابت نوشتا ر اصلاح شد..........فارسی تایپ مکنم .................... در مورد نظرتون باید بگم سازهای غربی شناخته شده ساکسیف/ترومپت/کلارین/ابو/برس/کیدی/ اینا نبودا سازهای امثال نظیر نی انواع واقسام نی .. خودتون هم که اشاره کردین میتونین بسازین اتفاقا چون حساسی باید بسازی ......بنده حتی کلیدی رو تعقیرات خاصی در کلاهک وسر پیچ سر فلوت داد م کسی تا حالا از راز کارهام در سازها سر در نیاورد و این حتی در بین هنرجوهام دوستانی که با بنده در این شاخه فعالییت میکنن معما شده سازهای بادی اینجوی .. مثلا همین اخرین کارم دمو سبک ابداعی واقعا تیک بهم دست داد العان هنوز تو سرم یا کار شاهزاده رویا فلوتم ااسیب دید اهرم اتصا ل انگشتیها شکست و...واگه دقت کننین این ساز کلیدی تو دسته های کلاسیک و ساز کاملا غربی و زدن اهنگ های اصیل میبایستی تعقیراتی اعمال شه حتی در نحوه ی دمیدن پرتابی\کنترل شده \ارتعاشی و .....و....و..در کل یعنی اینکه همونطوری که فرمودید این شاخه در شاخه های موسبقی خاص تر ومیشه گسترده ترهم کرد ..... با تشکر ..... کیان نوری

lakshemi
Thursday 25 July 2013, 08:27 PM
به به به! پس شما استادین! چرا زودتر نفرمودید؟ به به شما خیلی خلاقیت دارید. کارتون درسته! اتفاقا این دستکاری و خلاقیت ها کلا در بین فلوتیستها شایعه! اکثرشون مثل همین استاد ایوستاچه ی عزیز خودمون عاشق اختراع سازهای جدید هستن. این وسط فقط من اینطوری نیستم! ههههههههه خب شاید دلیلش اینه که زندگی یه ساز مثل زندگی یه درخت، یا زندگی یه انسان برام مهمه! برای همین دوست ندارم در سازها تغییر شکل بدم. استاد شما خیلی نبوغ دارید دیگه ببخشید به عنوان یه جوجه هنرجو منم نظری دادم. ههههههه شبتون خوش.

M_T
Thursday 25 July 2013, 09:20 PM
به به استاد کیان...
آقا افتخار دادی یه سر به بخش فلوت زدی...

البته این تاپیک جای بحثش نیست، میشه توی یه تاپیک مجزا در مورد ابتکارات دوستان در باب فلوت صحبت کنیم...

اما این ابتکارات در مورد نی و فلوت طبیعیه چون ساز غیر قابل کوکی هست، از چند دهۀ پیش کسانی اومدن و تغییراتی ایجاد کردند مثل استاد حسین عمومی در نی ایرانی و نی کلید دار... یا نه نه سوراخه...

یا Chris McKenna در مورد فلوت کلیددار تغییرات جالبی داده به عقل جن هم نمیرسه، می تونید فیلم کاراش رو اینجا ببینید: You can see links before reply
یا یه کسی یه فلوتی کلید داری داشت که دهنی سازش متحرک بود و عقب جلو میشد...

راستی آقا کیان فلوت هلندی چیه؟ منظورت هندی نبود؟

kiansolo
Friday 26 July 2013, 07:10 AM
به به استاد کیان...
آقا افتخار دادی یه سر به بخش فلوت زدی...

البته این تاپیک جای بحثش نیست، میشه توی یه تاپیک مجزا در مورد ابتکارات دوستان در باب فلوت صحبت کنیم...

اما این ابتکارات در مورد نی و فلوت طبیعیه چون ساز غیر قابل کوکی هست، از چند دهۀ پیش کسانی اومدن و تغییراتی ایجاد کردند مثل استاد حسین عمومی در نی ایرانی و نی کلید دار... یا نه نه سوراخه...

یا Chris McKenna در مورد فلوت کلیددار تغییرات جالبی داده به عقل جن هم نمیرسه، می تونید فیلم کاراش رو اینجا ببینید: You can see links before reply
یا یه کسی یه فلوتی کلید داری داشت که دهنی سازش متحرک بود و عقب جلو میشد...

راستی آقا کیان فلوت هلندی چیه؟ منظورت هندی نبود؟سلام مجتبی جان ارادت داربم نه منظورم هلندی
پلاستیکی هست 3 تیکه

M_T
Friday 26 July 2013, 10:06 AM
سلام مجتبی جان ارادت داربم نه منظورم هلندی
پلاستیکی هست 3 تیکه

آهان، یه چیزی شبیه Irish Flue... فکر کنم منظورت همونه... منتهی پلاستیکیشو ندیده بودم... خودت ساختی یا خریدی؟

kiansolo
Friday 26 July 2013, 03:25 PM
آهان، یه چیزی شبیه Irish Flue... فکر کنم منظورت همونه... منتهی پلاستیکیشو ندیده بودم... خودت ساختی یا خریدی؟نمیدونم ایریش اسمش ولی فلوت ساده ای .... خریدم بعد تعقییراتی روش دادم