PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ?What`s your gear لوازم شما چی‌ هستن؟

FMETAL
Monday 5 August 2013, 11:52 AM
با اجازه از دوست خوبم هانی (مدیر بخش) دیدم جای این تاپیک خالیه. دوستان بیان و از لوازم موسیقی‌ خودشون بگن. حتی اینکه از چه نوع فیش، Pick, سیم و یا هر چیزی که به گیتارشون ارتباط داره استفاده میکنن. هانی جان اگر تاپیک دیگه‌ای با این مضمون قبلا بوده، زحمت بکش این رو با اون قاطی کن. مرسی‌.

FMETAL
Monday 5 August 2013, 12:16 PM
خوب من از بین گیتار هام سه تاشون رو بیشتر استفاده می‌کنم.

Epiphone Les Paul ه که در واقع برای سبکهای Hard Rock, Blues و Blues Rock استفاده می‌کنم.

Fender Stratocaster American Standaard که اون رو هم برای Hard Rock, Blues Rock و Progressive Rock.

Ibanez RG570 هم دارم که الان ۱۷ سالشه! یه سه سال دیگه میره جزو کلاسیک‌ها و اینجا که نه، ولی‌ تو آمریکا قیمتش میره بالا!!! با اون هم بیشتر Heavy Metal میزنم.

افکتهایی که استفاده می‌کنم بیشتر مارک Boss هستن. قبلا از Hyper Metal III و Compressor, و در حال حاضر از یه Boss GT6.

فیش طی‌ ۱۲ - ۱۳ سال گذشته فقط از Monster Cable استفاده کردم

سیم هم که هیچوقت (بجز یکبار که Gibson .010 خریدم) از سیم دیگه‌ای بجز D`Addario (برای هر نوع گیتاری. حتی باس) استفاده نکردم.

Pick هم همیشه از Medium, بیشتر ساخت کارخونه Fender و بعضی‌ اوقات هم از Gibson استفاده کردم.

آمپ هم قبلا یه Fender Classic Deuce داشتم. ولی‌ در حال حاضر (نه همین الان. چون اینجا نیست) یه Marshall MG100HDFX Half Stack دارم.

Honey_Shababi
Monday 5 August 2013, 12:17 PM
خواهش میکنم فرشاد جان ... اجازه ما هم دست شماست :)

ممنون بابت ایجاد این تاپیک

تجهیزاتی که من استفاده میکنم (البته فقط تجهیزاتی که مربوط به گیتار الکتریک میشن رو اینجا مینویسم :D):

گیتار الکتریک: Ibanez RG370

سیم: D'Addario EXL120 9-42

پیک: JS (Heavy) - Dunlop

Strap : (JS) Joe Satriani Woven Strap

Amplifire: Marshall MG30FX که اصلا راضی نیستم از صداش و خیلی کم استفاده میکنم.

کابل: Planet Waves

آمپ و افکت های مجازی که از همه بیشتر استفاده میکنم: Guitar Rig 5 در محیط FL Studio 11 , Cubase 5

کارت صدا: M-Audio fast Track Pro

مانیتور صدا: AKG K99 Stereo Headphones

Yngwie_5
Monday 5 August 2013, 12:38 PM
تجهیزات من هم اینا هستند...البته اگه بشه گفت تجهیزات! : |

گیتار: Ibanez GSA 60 Black Finish
آمپلی فایر: Vox Amplug Metal که خیلی کم استفاده میکنم.
افکت (کامپیوتری): Amplitube 3 در محیط Cubase
پیک: Dunlop Tortex 1.0 mm و Dunlop Gator 1.5 mm
سیم: Ernie Ball Rigular Slinky Nickel Wound 10-46
یه کابل Custom هم از الکتریکی سر کوچه سفارش دادم :))

emocean9
Monday 5 August 2013, 12:56 PM
به به ميبينم كه تاپيك ها داره حرفه اي ميشه:41:
توي فورام هاي خارجي اين قسمت پائين هر پست (فك كنم اينجا ميگن امضا) كه هر كاربري يه شعر يا متن مينويسه در واقع رسمه كه نوازنده ها ليست لوازمشونو مينويسن ديگه اونجوري تاپيك جداگانه هم نميخواد . اميدوارم اينجا هم اينجوري بشه جالب ميشه
با تشكر از فرشاد عزيز:

:48:?WHAT'S YOUR AXE
.
:redguitar:(YAMAHA AES620 ELECTRIC (DUNCAN JB IN BRIDGE, ALNICO5 YAMAHA CUSTOM IN NECK
VOX VT+120 VALVETRONIX AMP 150W
set up(simulated) on: fender brown pro for clean
pedal(simulated): ibanez tube screamer for distortion
:23:
ROLAND MICRO-CUBE PRACTICE AMP for bedroom levels
PLANET WAVE CABLE
FENDER , YAMAHA MEDIUM celluloid PICK
DUNLOP US NYLON 0.73 AND 1.00
ERNIE BALL REGULAR SLINKY 10-46 STRINGS
:amPLANET WAVE LEMON OIL FRET-BOARD CONDITIONER

Scourge
Wednesday 7 August 2013, 04:50 PM
اینم از تجهیزات بنده که از روز اولی که به بیس رو آوردم تا الان هنوز تغییری نکردن ! :)

بیس : Yamaha RBX374
امپ : از اسپیکر استفاده میکنم، هنوز!
افکت : Zoom B1. برای افکت و آمپ های مجازی هم از Guitar Rig 5 استفاده میکنم.
پیک : Dunlop Tortex 2.0 mm
سیم : La Bela Stainless Steel Round wound .050 - .105
کابل : Planet Waves

siavash34
Wednesday 7 August 2013, 05:23 PM
چه تاپیک خوبی...
خب گیتارهای فعلی من (دو سه تا گیتار خوب رو قبلا مفت باختم رفتن ):

۱: شکتر هلرایزر c1 Fr ... پیکاپ emg 81 & 89 . فلویدرز اریجینال (این شکترها فلوید ۱۰۰۰ دارن ولی واسه من فلوید ساخت شالر آلمانه). معمولا این ساز دستمه چون به نوعی اولین گیتار متوسط به بالاییه که خودم مالکش بودم.

۲:شکتر blackjack C1 SLS ، با پیکاپ های سیموردانکن و فلوید ۱۰۰۰

۳: ESP horizon NT ... سوگلی منه. خیلی دوستش دارم. البته زیاد ازش استفاده نمیکنم.

۴: یه گیتار آریا طرح فندر! که خیلی چیز بیخودیه، اما خب،،، هر چی یاد گرفتم با همین بود. هر چی متد هم زدم با همین زدم. در واقع اول سعی کردم مطمئن شم که ادامه میدم الکتریک رو. (از بس سازهای مختلف رو زدم و ول کردم). یادش بخیر، بعد که متدها و اینها تموم شد در فوروم همسایه یکی از مدیران بهم گفت شکتر بگیر...

۵: یک گیتار آکوستیک ، و یک گیتار الکتریک ساخت takamine هم دارم. هر دو بالای ۱۲ سالشونه و خیلی سازهای خوبی هستن.
...
۶: آمپ اصلی ام که چند ماه پیش داش حمید زحمتشو کشید blackstar ht 5th limited eddition هست که ۵ واته و خیلی چیز خوبیه.

۷: یه آمپ مارشال tsl 100 هم دارم که یبار دزدیدنش بعد پیدا شد! و اصلا هم نمیشه تو خونه ازش استفاده کرد. یه بند نصفه نیمه داریم که ۱۰۰ سالی یبار میریم تمرین میکنیم اونجا ازش استفاده میکنیم فقط. دست دوم از آلمان خریداری شده...

۸: یه آمپ سالید استیت پیوی وایپر ۱۵ وات هم دارم.

۹: کابل هام همه vox هستن. البته خیلی مالی هم نیستن ولی خب، بد هم نیستن. شاید راک مانستر رو بعدا امتحان کنم.

۱۰: پدال ها: ns2 و سچوریتور و کمپرسور و یکی دو سه تا دیگه از boss . قسمت نشده که پدال زیبای بلک استار متال رو داشته باشیم.
یه مولتی داغون مزخرف به اسم زووم جی وان! هم دارم که استفاده ای کاملا حرفه ای! از ریتم هاش میکنم.

۱۱: پیک : همه سایزها و مدل هایی که از دانلوپ گیر میاد سعی کردم بخرم.

۱۲: کارت صدا و مایک و ... ندارم. همیشه واسه رکورد دردسر دارم. معمولا میرم پیش یکی از دوستان مزخرفاتم رو ضبط میکنم. اما الان به دلیل اینکه این آمپ بلک استار جدیدم قابلیت emulated out put داره و خیلی عالیه واسه ضبط ، احتمالا یک کارت صدا بخرم.
در کل عمرم حتی یک بار هم با نرم افزار و پی سی تمرین نکرده ام. چون اصلا قبول ندارم این کار رو...

...
ارادت فراوان.

metal-militia
Thursday 8 August 2013, 03:30 AM
خب ما هم رو کنیم چیزهایی که داریم.گرچه چیز دندون گیری نیست.
یه گیتار جکسون RR24 که داش حمید زحمتش رو کشیده.
یه گیتار آیبانز XP300 که فقط بخاطر فیکس بریج بودن خریدمش.
یه گیتار کلاسیک والدن که فوق العاده خوش صداست.
یونیت Line6 Uber Metal.و پدال واه Vox 845.
یه مولتی افکت ZooM G9.2tt.
سیم گیتار جکسون Dr ALexi Laiho Signature با گیج 10-56
سیم گیتار آیبانز ارنی بال با گیج 9-46.
سیم اتصال هم Planet Waves.
پیک اصلیم هم سیگنیچر الکسی لایهو.بهمراه چندتا پیک دیگه در انواع ضخامت.
یه آمپ مارشال 15 وات درب و داغون هم داریم.

aminya
Wednesday 21 August 2013, 12:27 AM
اینم چیزایه من:
گیتار: xcort x-6
آمپ: roland cube xl 20
پیک: زیاد دارم. در اندازه ها و مدل های مختلف!!
راسی گیتار کلاسیک هم دارم.

arminator
Friday 6 September 2013, 04:00 PM
ما هم که تازه کاریم ولی ایناس تجهیزاتمون
گیتار یه Ibanez MTM2 دارم + کلاسیک هم Yamaha C70
آمپم ک یه Line6 Spider IV نمیدونم چن وات دارم :24:
افکت نداریم نرم افزار بلد نیستیم
دیگه چی بوود
هان پیکم همه چی بجز فندر. معمولا دانلوپ
استرپم نمیدونم مارکش چیه فقط می دونم کاناداییه
دیگم از دار دنیا هیچچچچی ندارم
هان راستی کابل هم اسمش یادم نی وگرنه مینوشتم :39:
کلن خجسته هستم :guitarplay2:

darkfall
Saturday 7 September 2013, 12:07 AM
custom ibanez s770FM with:
duncan blackouts on neck&bridge
jescar stainless steel jumbo frets
bourn audio volume & tone pots
fender pickup switch
schaller tuners
سیم هم داداریو هرچند که به نظرم کیفیتش این یکی دو ساله تو ایران افت کرده و این سری میرم سراغ الیکسیر
پیک دنلوپ التکس
کابل دست ساز خودم (کابل موگامی و فیش نوتریک)
امپ لنی 20 وات،وکس وی تی 50
افکت زوم G2nu

vinx
Wednesday 2 October 2013, 08:17 PM
سلام
گیتار cort vx-2v سفید
آمپ vox vt50
استرپ stagg ste black skull
پیک از dunlop بیشتر ولی یه چند تای هم stagg ,fender
کابلم فعلا یه کابل معمولی تا احتمالا یه planet wave بگیرم

Hessam_7800gtx
Thursday 3 October 2013, 10:00 PM
سلام
گیتار :
Dean razorback 255
grassroot les paul دقیقا مدلش معلوم نیست ولی ساز خوبیه و دوستتش دارم
amp : vox vt 100
unit : uber metal - blackstar distx
pick زیاد :دی همه جور از دانلوپ تا پبکای فلزی که مارکشون معلوم نیست :دی
کابل : نمیدونم چیه ولی به اسم آلمانی خریدم
استرپ هم سگنچر دیوید گیلمور

r7asmu7s
Friday 4 October 2013, 09:22 AM
سلام . گرچه من تازه دارم یاد می گیرم ولی خب حداقل بنویسم با چی دارم یاد میگیرم :10: .

گیتار : ESP LTD V-50
استرپ : LM Products Iron Cross Stud 2" Guitar Strap Black
پیک : Fender Medium

//

shahram201
Saturday 4 January 2014, 11:36 PM
سلام. ممنون بابت ایجاد این تاپیک! وسایل من ایناست:

گیتار
PRS SE مدل Paul Allender، رنگ زرشکی: You can see links before reply
Flaxwood Rautia 2HB-T (با اینکه بریج شالرش حرف نداره ولی ترجیح میدادم این ساز فیکس بریج باشه): You can see links before reply

استرپ
PRS چرمی

امپ
Fender Pro Reverb

افکت
مولتی Zoom G9.2tt که در اولین فرصت و در صورت تامین منابع مالی(!) به جای اون به تدریج یونیت جمع خواهم کرد!

کابل
یه دونه PRS یه دونه STAGG سوئیچ دار و یه دونه هم متفرقه

سیم گیتار
فقط Elixir

پیک
PRS و دانلوپ، معمولا مدیوم

مخلصیم!

ehsan_golshan
Sunday 5 January 2014, 01:24 AM
اینم از تجهیزات ما :
گیتار الکتریک : Yamaha erg 121 گیتار خوبیه با این که ساز مبتدی حساب میشه ولی من خیلی دوسش دارم :4: البته 22 فرت بودنش رو اعصابه و بیشتر وقتا برای استفاده بیشتر از گیتار رو فرت 22 تا حد مرگ بند میکنم که باعث شده سیم یکم هر چند وقت یکبار بپوکه !!
گیتار کلاسیک : G.M یا همون G-Master که دقیقا نمیدونم این برند از کجا اومده ولی اینم خیلی دوسش دارم !!
آمپ : یه مارشال MG15FX دارم بدک نیست بعضی وقتا ازش استفاه میکنم
افکت : یه مولتی زوم 505 ii دارم که فقط بعضی وقتا از تیونرش استفاده میکنم و یک یونیت افکت مارشال JH-1 دارم که صداشو دوست دارم :4:
کارت صدا : M-Audio Fast Track دارم که راضیم
امپ و افکت مجازی بیشتر استفاده میکنم برای تمرینام از guitar rig و برای رکورد معمولا از Amplitube استفاده میکنم که البته بعضی جاها هم از گیتار ریگ برای رکورد .
هدفون مانیتورینگ : AKG K99 به نظرم تو رده خودش بهترینه
کابل گیتار هم در حال حاضر دست ساز خودم هست! و برندش SOMMER هست نمیدونم دقیقا در چه سطحیه ولی به نظرم خوبه قبلا نتریک داشتم دو سه ماه بیشتر دووم نیاورد بعد ترکید و قطعی پیدا کرد و ...! خلاصه یه مدت پدر مارو در آورد :4:
پیک هم من زیاد دارم ولی معمولا از دانلوپ استفاده میکنم مدل JAZZ III و یه چیز دیگه که نمیدونم مدلش چیه !!
سیم هم برای الکتریکم همیشه از ارنیبال 9.42 استفاده کردم و تاحالا سیم دیگه ای رو امتحان نکردم و برای گیتار کلاسیکم هم از داداریو مدل Pro Arte EJ.45 استفاده میکنم بنظرم این سیم عالیه
یه تیونر.مترونوم دیجیتالیه زاغارت هم داریم که خیلی به کارم میاد و زیاد ازش استفاده میکنم :4:

در ضمن ممنون از تاپیک خوبتون :1: