PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کتاب ردیف آوازهای ایرانی

hazrate_eshgh
Tuesday 14 August 2007, 09:51 PM
این کتاب برای سازهای(ویولن/کمانچه/نی/فلوت) نوشته شده.مولف کتاب منوچهر لشگری هستش و دوستانی که روح الله خالقی 3 رو کار کردند می تونن این کتاب رو کار کنند و بعد از اون به سراغ ردیف های صبا برند.این کتاب جزء ردیف های سازی هستش بر خلاف ردیف های صبا که ردیف آوازیند.قطعه ها بر اساس دستگاه ها و گوشه های ایرانی تنظیم شده و در ابتدای هر دستگاه توضیحی در مورد اون داده شده و در ابتدای کتاب هم علامت های موسیقی توضیح داده شدند.اگه اشتباه نکنم از سری انتشارات چنگ هستش و قیمتش هم 3500 تومان هست.

alireza_amirsamimi
Wednesday 15 August 2007, 09:07 AM
یه کم بیشتر توضیح بده.این ردیف میرزا عبدالله یا میرزا حسینقلی هست؟یا یه اقتباس هست؟دقیقا چیه؟

hazrate_eshgh
Wednesday 15 August 2007, 10:42 PM
من این ردیف هایی که شما گفتید رو نمی شناسم.ولی توی این کتاب مثلا در دستگاه بیات ترک می بینیم ابتدا پیش در آمد رو آورده و بعد از اون در آمد اول رو و پس از اون چهار مضراب اول/در آمد دوم/چهار مضراب دوم و سپس گوشه های این دستگاه مثل سار بانک/کرشمه/روح الارواح و... . یعنی برای هر کدوم از اینها یه قطعه وجود داره.

Hes_r
Thursday 16 August 2007, 08:19 AM
خوب ردیف های اصل ردیف میرزا عبدالله و میرزا حسین قلی هستند و بقیه با اقتباس هستند همونطور که علی گفتش .

E_h_s_a_n
Monday 4 February 2008, 01:54 AM
سلام من این کتاب رو دارم و با اجازه ی اساتید یه کم دربارش توضیح میدم:
اول اینکه واقعا کتاب جامعی هست توی هر آوازی یک پیش درآمد ، دو درآمد و دو چهار مضراب و اکثر گوشه ها و در آخر یک رنگ وجود داره(همه ی دستگاه ها و آوازه ها رو هم داره )
دوم اینکه نسبت به ردیف های دیگه خیلی آسون تر و روون تره به طوری که من استادم بعد از کتاب 2 خالقی این کتاب رو باهام کار کرد و هیچ مشکلی هم باهاش نداشتم
در ضمن چپ کوکم هست و تقریبا همه ی کوک هایی که در چپ کوک به کار میره وجود داره
کلا کتاب خیلی خوبیه و به همه (مخصوصا ویولنیستا) پیشنهاد منکنم این کتاب رو بگیرن.

Hes_r
Monday 4 February 2008, 11:33 AM
دوست من آخر نگفتی که این ردیف برای کدوم فرد هست ؟؟؟