PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : لطفاً من رو در یافتن این ریتم راهنمایی کنید

mehranxx
Friday 9 August 2013, 10:35 AM
سلام دوستان
این تبلی که معمولاً توی استادیوم ها میزنن رو به احتمال زیاد همتون شنیدید. میخوام بدونم با میزان چندچندم میشه نوشتش. اگه امکانش هست لطفاً یکی از دوستان زحمت بکشند نتش رو روی حامل برام قرار بدن. ممنون میشم.

ریتم رو ضمیمه کردم

9740

FMETAL
Friday 9 August 2013, 10:40 AM
سلام دوستان
این تبلی که معمولاً توی استادیوم ها میزنن رو به احتمال زیاد همتون شنیدید. میخوام بدونم با میزان چندچندم میشه نوشتش. اگه امکانش هست لطفاً یکی از دوستان زحمت بکشند نتش رو روی حامل برام قرار بدن. ممنون میشم.

ریتم رو ضمیمه کردم

9740
تو ۴/۴ میتونید بنویسید. با تمپوی بالا. گرد، گرد، چهار تا سیاه، گرد.

mehranxx
Friday 9 August 2013, 12:16 PM
تو ۴/۴ میتونید بنویسید. با تمپوی بالا. گرد، گرد، چهار تا سیاه، گرد.
خیر، همچین چیزی که میفرمایید اشتباه است. خودتون داخل یک نرم افزار نت نویسی چیزی که گفتید رو پیاده کنید و گوش کنید. فواصل زمانی ای که گفتید صحیح نیستند. ضرب اول و دوم دیرندشون برابره اما ارزش زمانی ضرب سوم با سه ضرب بعدی کاملاً متفاوت هست. من توی میزان 6/8 سعی کردم پیادش کنم اما میزان ها منظم در نمیان.

FMETAL
Friday 9 August 2013, 12:36 PM
خیر، همچین چیزی که میفرمایید اشتباه است. خودتون داخل یک نرم افزار نت نویسی چیزی که گفتید رو پیاده کنید و گوش کنید. فواصل زمانی ای که گفتید صحیح نیستند. ضرب اول و دوم دیرندشون برابره اما ارزش زمانی ضرب سوم با سه ضرب بعدی کاملاً متفاوت هست. من توی میزان 6/8 سعی کردم پیادش کنم اما میزان ها منظم در نمیان.
اره درسته. الان با دقت گوش کردم دیدم که نت سوم ضربش فرق میکنه.
سه چهارم رو امتحان کنین. سفید نقطه دو بار، سیاه با یه سکوت چنگ و سه تا چنگ، سفید نقطه.

you3f
Friday 9 August 2013, 02:26 PM
اینم نظر منه:

9741

mehranxx
Saturday 10 August 2013, 09:58 AM
اره درسته. الان با دقت گوش کردم دیدم که نت سوم ضربش فرق میکنه.
سه چهارم رو امتحان کنین. سفید نقطه دو بار، سیاه با یه سکوت چنگ و سه تا چنگ، سفید نقطه.

متاسفانه اینم اشتباهه. طبق چیزی که گفتید، فاصله زمانی بین ضرب ششم و هفتم به هیچ وجه با فاصله زمانی بین ضرب پنجم و ششم(چنگ) برابر نیست. این میزانی که فرمودید هم کاملاً اشتباه است. لطفاً قبل از پاسخ دادن یکبار خودتون تست کنید.

- - - Updated - - -

اینم نظر منه:

9741

یوسف جان ممنونم از پاسخت. اما این میزان هم اشتباهه و با فایل صوتی ای که قرار دادم منطبق نیست. شبیهش هست اما اون نیست. در واقع فاصله زمانی بین ضرب چهارم و پنجم(دولاچنگ) کمه، یک مکث دیگه این بین نیازه. متاسفانه مشکلم اینجاست که نمیدونم این ریتم سه ضربیه یا دو ضربی! شاید تو میزان 6/8 باید نوشته بشه، شایدم تو میزان 9/8 !

mehranxx
Saturday 10 August 2013, 10:22 AM
ببینید میزان زیر دقیقاً همون صدایی که مد نظرم هست رو تولید میکنه. اما آیا کسی از دوستان میتونه شکل ساده تری براش پیاده کنه؟ چون در این صورت شمارشش خیلی مشکل میشه. راه حل چیه؟ ممنونم از اینکه وقت گذاشتید.

9742

FMETAL
Saturday 10 August 2013, 12:45 PM
متاسفانه اینم اشتباهه. طبق چیزی که گفتید، فاصله زمانی بین ضرب ششم و هفتم به هیچ وجه با فاصله زمانی بین ضرب پنجم و ششم(چنگ) برابر نیست. این میزانی که فرمودید هم کاملاً اشتباه است. لطفاً قبل از پاسخ دادن یکبار خودتون تست کنید.

خوب اینم که اشتباهه. بنده هم "نرم افزار" نت نویسی ندارم. حالا چیکار کنیم که "Thumbs Down" زدن خون شما پایین نیاد! میگم چطوره لینک تمام پست هام رو بذارم براتون، یه روز رو اختصاص بدین و بنده رو با Thumbs Down‌هاتون مفتخر فرمایید!!!

Honey_Shababi
Saturday 10 August 2013, 01:28 PM
سلام دوستان

ریتم رو ضمیمه کردم

9740

فرم 4/4
You can see links before reply .jpg

فرم 6/8

در اینجا، نت نویسی 3/4 و 6/8 مشابه هم هست. با این تفاوت که در 6/8 ضرب ها سریع تر هست و مترونوم برای 6/8، دوبرابر سریعتر از 3/4 میشماره (در یک تمپوی یکسان). چون به جای 3 ضرب، باید 6 تا ضرب بزنه. بدلیل اینکه مخرج کسر ما 8 هست. یعنی 6 نت (از نوع شماره 8) چنگ. در حالی که در کسر میزان 3/4، میشه 3 نت (از نوع شماره 4) سیاه.

برای این ریتم، همین فرم 4/4 کفایت میکنه.

mehranxx
Sunday 11 August 2013, 03:40 PM
فرم 4/4

فرم 6/8

در اینجا، نت نویسی 3/4 و 6/8 مشابه هم هست. با این تفاوت که در 6/8 ضرب ها سریع تر هست و مترونوم برای 6/8، دوبرابر سریعتر از 3/4 میشماره (در یک تمپوی یکسان). چون به جای 3 ضرب، باید 6 تا ضرب بزنه. بدلیل اینکه مخرج کسر ما 8 هست. یعنی 6 نت (از نوع شماره 8) چنگ. در حالی که در کسر میزان 3/4، میشه 3 نت (از نوع شماره 4) سیاه.

برای این ریتم، همین فرم 4/4 کفایت میکنه.

خیلی ممنونم. میزان 6/8 یی که نوشتید دقیقاً همون چیزیه که مد نظرم بود :) فقط سنگین هست و تمپو رو باید خیلی بالا برد. آیا کسرمیزان 9/8یی که قرار دادم رو مشاهده کردید؟ نظری در این مورد ندارید؟

You can see links before reply

Honey_Shababi
Sunday 11 August 2013, 03:49 PM
خیلی ممنونم. میزان 6/8 یی که نوشتید دقیقاً همون چیزیه که مد نظرم بود :) فقط سنگین هست و تمپو رو باید خیلی بالا برد. آیا کسرمیزان 9/8یی که قرار دادم رو مشاهده کردید؟ نظری در این مورد ندارید؟

خواهش میکنم

خیر ... اشتباهه

ببینید ... ما معمولا ریتم رو با ضرب مترونوم تعیین میکنیم. همیشه با مترونوم ریتم رو بسنجید. اگه مترونوم رو روشن کنید، متوجه میشید که این نتی که نوشتید، برای این ریتم خیلی بهم ریخته هست و سر ضرب اجرا نمیشه.

وقتی میشه یه ریتم رو ساده نوشت، نیازی به استفاده از کسر میزان های اینچنینی نیست.

you3f
Sunday 11 August 2013, 04:02 PM

بله استاد هانی رو دست کم نگیر، جوجه بده بهش پلنگ تحویل بگیر!
خب همون 6/8 رو بنویس، نتهاشو نصف کن!