PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ضرب پا

hcp90
Friday 9 August 2013, 11:01 PM
من الان حدود دو ماهه که دارم تمرین ویولن می کنم ولی نمی تونم ضرب پای خودم را با نتها تطبیق بدهم و ضرب پا تمرکز من را به هم میزنه. استادم هم شدیدا بر روی زدن ضرب پا تاکید می کنه لطفاً اگه تجربه ای توی این زمینه دارین من را راهنمائی کنین

you3f
Friday 9 August 2013, 11:16 PM
من الان حدود دو ماهه که دارم تمرین ویولن می کنم ولی نمی تونم ضرب پای خودم را با نتها تطبیق بدهم و ضرب پا تمرکز من را به هم میزنه. استادم هم شدیدا بر روی زدن ضرب پا تاکید می کنه لطفاً اگه تجربه ای توی این زمینه دارین من را راهنمائی کنین
شما نباید ضرب پاتونو با نتها تطبیق بدین! باید نتها رو با ضرب پاتون تطبیق بدید.
این مشکلیه که اکثریت در شروع موسیقی باهاش روبرو میشن و فقط تمرین میتونه حلش کنه.
شمارش با مترونوم/ هماهنگ کردن ضرب پا با مترونوم/ استفاده از مترونوم و ضرب پا بصورت همزمان در هنگام اجرا/ سپس به تدریج حذف مترونوم.
تمرین تمرین تمرین.
اینقدر باید ضرب پاتونو با مترونوم تمرین بدید که پا بصورت اوتوماتیک کار خودشو انجام بده و نیازی به تمرکز نداشته باشه.

hcp90
Friday 9 August 2013, 11:20 PM
ممنون از راهنمائی تون ولی منظور شما را این جمله
"شما نباید ضرب پاتونو با نتها تطبیق بدین! باید نتها رو با ضرب پاتون تطبیق بدید."
درست نفهمیدم

violonlover
Saturday 10 August 2013, 01:04 AM
ببین یه چند وقت قبل از زدن یه قطعه مثل سلفژ فقط نت ها رو با میزان کشش خودشون و ضرب پا بخون.دو سه بار که خوندی قطعه تو با تمپوی خیلی آروم شروع کن به زدن که بتونی پاتو با آره تطابق بدی. دو سه روز اول حتی می تونی با هر ضرب پایی که می زنی زبوی ضرب بگیری. یعنی با هر ضرب بگی 1و2و3و... . فقط یادت باشه به این روش عادت نکنی.فقط برای این که یاد بگیری از این روش استفاده کن.یه چیز دیگه ای هم که می تونم بهت پیشنهاد بدم اینه که قبل از زدن یه قطعه به اون گوش بده یعنی اونو از جایی دانلود کن و گوش بده این جوری ریتمو می فهمی و بهتر می تونی با قطعه ارتباط برقرار کنی.امید وارم کمکت کنه

you3f
Saturday 10 August 2013, 02:53 AM
ممنون از راهنمائی تون ولی منظور شما را این جمله
"شما نباید ضرب پاتونو با نتها تطبیق بدین! باید نتها رو با ضرب پاتون تطبیق بدید."
درست نفهمیدم
یعنی پای شما بصورت مرتب برای هر ضرب باید یک رفت و برگشت انجام بده. و مانند مترونوم، یکنواخت و بدون تغییر سرعت کارشو انجام بده. اونوقت شما بر اساس ضرب پاتون، نتها رو اجرا کنید. مثلا یک نت سیاه، به اندازه ی یک رفت و برگشت. و نت چنگ به اندازه ی یک رفت یا یک برگشت اجرا بشه.

- - - Updated - - -

ببین یه چند وقت قبل از زدن یه قطعه مثل سلفژ فقط نت ها رو با میزان کشش خودشون و ضرب پا بخون.دو سه بار که خوندی قطعه تو با تمپوی خیلی آروم شروع کن به زدن که بتونی پاتو با آره تطابق بدی. دو سه روز اول حتی می تونی با هر ضرب پایی که می زنی زبوی ضرب بگیری. یعنی با هر ضرب بگی 1و2و3و... . فقط یادت باشه به این روش عادت نکنی.فقط برای این که یاد بگیری از این روش استفاده کن.یه چیز دیگه ای هم که می تونم بهت پیشنهاد بدم اینه که قبل از زدن یه قطعه به اون گوش بده یعنی اونو از جایی دانلود کن و گوش بده این جوری ریتمو می فهمی و بهتر می تونی با قطعه ارتباط برقرار کنی.امید وارم کمکت کنه
با این قسمتش موافقم، پارلاتی خیلی کمک کننده ست.
اما با این قسمت مخالفم! اگر میخواهید نوازنده شوید، هرگز قبل از نت خوانی و تمرین یک قطعه این کارو نکنید!

Pelk_lk
Sunday 18 August 2013, 11:55 PM
منم مشکلم رو ضرب پا اینه که یکنواخت نیست و سرعتش متغیره. اگه کس دیگه ای واسم ضرب بگیره یا ازمترونم استفاده کنم همه چی حله ولی استادم با این کار مخالفه. وقتی سرعت ضربمو بالا میبرم آرشه کشیدنم به هم میریزه و وقتی سرعت رو میارم پایین تعداد ضربی که نواختمو قاطی میکنم!!!!
شما بگین چی کار کنم؟!!!
:17: :102::39::42::42:

you3f
Monday 19 August 2013, 12:07 AM
منم مشکلم رو ضرب پا اینه که یکنواخت نیست و سرعتش متغیره. اگه کس دیگه ای واسم ضرب بگیره یا ازمترونم استفاده کنم همه چی حله ولی استادم با این کار مخالفه. وقتی سرعت ضربمو بالا میبرم آرشه کشیدنم به هم میریزه و وقتی سرعت رو میارم پایین تعداد ضربی که نواختمو قاطی میکنم!!!!
شما بگین چی کار کنم؟!!!
:17: :102::39::42::42:
وقتی با مترونوم صحیح مینوازید لزومی به یادگیری ضرب پا نیست، ولی اگه اصرار بر یادگیری ضرب پا دارید بهترین راه تمرین است، مراحل و نحوه ی تمرین هم در پستهای قبلی گفتم:

شمارش با مترونوم
/

هماهنگ کردن ضرب پا با مترونوم

/
استفاده از مترونوم و ضرب پا بصورت همزمان در هنگام اجرا
/
سپس به تدریج حذف مترونوم.