PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سؤالات شما در مورد فلوت ریکوردر

صفحه ها : [1] 2

hichnafar
Wednesday 15 August 2007, 09:34 AM
سلام
(بااجازه ی گارفیلدعزیز!)
لطفا"اینجاسؤالات،پیشنهادات وانتقادات و... روکه دررابطه باآموزش فلوت ریکوردرداریدمطرح کنید.
ممنون

hichnafar
Friday 17 August 2007, 01:00 PM
مثل اینکه ریکوردرطرفدارزیادی نداره نه؟
ریکوردرسازساده ایه وقیمتش هم زیادنیست زیر10 هزارتومن .

Guitaro
Thursday 11 October 2007, 06:27 PM
چند تا سوال :

1. قیمت فلوت ریکوردر های آلتو میگن 20 - 30 تومنه ، درسته ؟ و قیمت دقیق تر میتونی بدی ؟
2. اگه میشه آموزش های بیشتری واسه ریکوردر بذار (ظاهرا چند قسمته که فقط یکیش رو گذاشتی) ...
3. اگه میشه جای همه نت ها رو توی ریکوردر با عکسی چیزی نشون بده ... آخه من فقط نت های اصلیش رو میدونم ...

ممنون.

.t.A.T.u
Thursday 11 October 2007, 09:57 PM
یه عکس هم از جناب ریکورد بزار من هم ببینم چه شکلی هست، شاید علاقه من شدم

Guitaro
Thursday 11 October 2007, 10:36 PM
این چند تا عکس از ریکوردر :

عکس اول : توضیح قسمت ها (You can see links before reply)

رکوردر آلتو (You can see links before reply)
(که من از آلتو بیشتر از بقیه خوشم میاد)

و خوبی این ساز اینه که کل اش حدود یه وجب و خورده ایه ، از 3 جا هم باز میشه ، میشه یه چیزی تو سایز طول ماکزیمم یه کف دست ، راحت میشه حتی تو جیب گذاشت برد این ور اون ور :g

.t.A.T.u
Thursday 11 October 2007, 10:48 PM
صدای این ساز چه جوری هست؟
بم؟
زیر؟
شبیه چه سازی صدا میده؟( یه چیزی بگو من هم شنیده باشم!)

Guitaro
Friday 12 October 2007, 12:23 PM
واسه صدا و ایناش برو اینجا (You can see links before reply) فایل های صوتی صدای نت هاش رو داره ، یه فیلم از زدنش رو هم میتونی اینجا (You can see links before reply) ببینی ...

sayeh
Friday 12 October 2007, 12:57 PM
سلام
ميشه يك مقدار راجع به چگونگي گرفتن نت هاي ديز و بمل روي اين ساز و همچنين گستره صدايي ان توضيح بديد

hichnafar
Friday 12 October 2007, 03:41 PM
چند تا سوال :

1. قیمت فلوت ریکوردر های آلتو میگن 20 - 30 تومنه ، درسته ؟ و قیمت دقیق تر میتونی بدی ؟
2. اگه میشه آموزش های بیشتری واسه ریکوردر بذار (ظاهرا چند قسمته که فقط یکیش رو گذاشتی) ...
3. اگه میشه جای همه نت ها رو توی ریکوردر با عکسی چیزی نشون بده ... آخه من فقط نت های اصلیش رو میدونم ...

سلام
قیمت ریکوردرهامتغیره باتوجه به کیفیت ومارکشون ،من خودم ریکوردرسوپرانومی زنم که قیمتش بین 7-10 هزارتومن هست اماقیمت آلتوروهم براتون می پرسم می گم .
بله چندقسمت هست آموزشش که چون استقبالی ندیدم بقیش رونگذاشتم اماحالاکه دوستانی مثل شماوجناب تتو وسایه هستن حتما"قسمت های بعدی روهم به زودی می گذارم.
درموردعکس هم توی همون قسمت اول تصویر هایی ازچگونگی انگشت گذاری گذاشته بودم ،سعی می کنم عکس هم بذلرم.
ممنون.

hichnafar
Friday 12 October 2007, 03:52 PM
یه عکس هم از جناب ریکورد بزار من هم ببینم چه شکلی هست، شاید علاقه من شدم
زحمتش روکه جناب گیتارو کشیدن ،توی آموزش ریکوردرهم عکس هایی هست.
این تاپیک هاروهم ببینید.
آموزش فلوت ریکوردر (You can see links before reply)
فلوت ریکوردر (You can see links before reply)

You can see links before reply

You can see links before reply (You can see links before reply)

خره
Friday 12 October 2007, 08:12 PM
ببخشيد منم چنتا سوال داشتم
اين ساز دقيقا كجاييه؟
اگه مختصري از تاريخچش مي دونستم خيلي خوب مي شد
يادگرفتنش سخت كه نيست؟ هست؟

Guitaro
Friday 12 October 2007, 08:29 PM
این ساز مثل خیلی از سازهای دیگه دقیق معلوم نیست کجاییه (کنترباس کجاییه ؟ You can see links before reply) ولی تا اونجایی که من میدونم قدیمی ترین مدل های این ساز توی هلند پیدا شده که قدمت حدودی برای قرن 14 میلادی رو داشته ، البته حدودا با همون قدمت ، ریکوردر هایی هم توی آلمان و یونان و چند کشور دیگه هم پیدا شده ، برای همین نمیشه قطعی گفت که این ساز کجاییه ...

ولی در مورد تاریخچش ، یه مطلب دارم ترجمه میکنم که به زودی میذارم رو سایت.

یاد گرفتنش هم اصلا سخت نیست ، فقط نت خونی بلد باش (که هستی) و جای نت ها رو روی ساز یاد بگیر ، بعد هر چی خواستی باهاش بزن You can see links before reply به جرات میتونم بگم یکی از کم دردسر ترین ساز هاست (البته هر سازی رو بخوای در حد حرفه ای و اصولی کار کنی سخت میشه ولی برای شروع این یکی از آسون ترین ساز هاست) و از اونجایی که جزو ساز های ارف به حساب میاد پیچیدگی زیادی هم نداره ...

hichnafar
Friday 12 October 2007, 08:44 PM
آقای آریان
همونطورکه جناب گیتاروهم گفتن سخت نیست اما برای حرفه ای زدنش تمرین زیادی لازمه ،یه نفرومی شناختم حدود6 سال بود که می زد واقعا"کارش عالی بود،سختیش بیشتردرریتم های سریع هست اون هم به خاطرقاطی نکردن جای انگشت ها.

hichnafar
Friday 12 October 2007, 08:59 PM
سلام
ميشه يك مقدار راجع به چگونگي گرفتن نت هاي ديز و بمل روي اين ساز و همچنين گستره صدايي ان توضيح بديد
برای نت های دیزوبمل ازانگشت گذاری های خاص استفاده می شه ،درقسمت بعدی آموزش سراغ نت های دیزوبمل هم می ریم .
چنددقیقه ی دیگه اگه به این تاپیک برید عکس هایی ازگستره ی صدایی انواع ریکوردرمی بینید.
ممنون.
فلوت ریکوردر (You can see links before reply)

خان
Sunday 6 January 2008, 09:26 PM
من یه سوال کوچولو داشتم.نمیدونم اینجا جاش هست یا نه.

چه فرقی بین فلوت و نی هست؟؟؟؟؟
اون سوراخ هایی که روش هست از نی بیشتره؟
کسی که نی زده می تونه فلوت بزنه؟یا بر عکس؟؟؟؟

hichnafar
Friday 11 January 2008, 08:15 PM
سلام
من ازنحوه ی نی نوازی اطلاعی ندارم ولی کلا"چون نی هم سازبادی هست کسی که اون رومی زنه نفس خوبی هم داره وبرای فلوت زدن هم براش راحت ترمیشه وچون باموسیقی آشنایی داره کمک زیادی براش محسوب می شه (وباالعکس)
ریکوردرسوپرانو 8 تا سوراخ داره که دوتاشون به دوسوراخ دیگه تقسیم می شن .
فلوت ونی جنس صداشون باهم فرق داره ریکودرانواع مختلف داره که گستره ی صدایی خاص خودشون رودارن . ( درهمین بخش یه مقدارراجع بهشون توضیح داده شده)

water12city
Thursday 31 July 2008, 01:04 PM
می تونین برای من نت های ملودی های مشهور را بذارین؟

water12city
Saturday 2 August 2008, 08:41 AM
سلام من تازگی دارم میرم کلاس فلوت ریکوردر
به نظرتون چقدر طول می کشه تا به یه حد ایده آل برسم؟
چقدر تمرین نیاز دارم؟

فلوت ریکوردر چند اکتاو داره ؟
لطفاً دقیقاً برام توضیح بدید؟

hichnafar
Saturday 2 August 2008, 07:17 PM
سلام
من کلاس مختص ریکوردر نرفتم اما یک نفر رو می شناختم که 6 سال ریکوردر می زد و کارش خیلی عالی بود
در حد معمولی هم با 6 ماه میشه زد ( کلاس های ارف)
تمرین هم به خودتون بستگی داره مطمئنا" هرچی تمرینتون بیشتر باشه زود تر به نتیجه می رسید (البته تمرین درست )
این تاپیک رو ببینید :You can see links before reply

هما
Monday 15 September 2008, 02:45 PM
سلام من تازه ريكوردر گرفتم اگه مي شه لطفا يك كتاب آموزشي خيلي خوب براي ريكوردر بگذاريد براي دانلود فقط اگه ميشه كامل توضيح داده باشه.

billy_the_kid
Monday 15 September 2008, 11:09 PM
سلام من تازه ريكوردر گرفتم اگه مي شه لطفا يك كتاب آموزشي خيلي خوب براي ريكوردر بگذاريد براي دانلود فقط اگه ميشه كامل توضيح داده باشه.

سلام دوست عزیز

خانم ثمین با ID بنام good girl ریکوردیست هستن. می تونین از ایشون هم کمک بگیرین.

اما فلا من یه سری اطلاعات کلی در مورد نحوه انگشت گزاری و نواختن نتها اینجا تو این عکس براتون گزاشتم که برای شروع کار دونستنشون لازمه.توی عکس، X یعنی سوراخ را باید کاملا پوشانده، / یعنی سوراخ رو نصفه پوشانده و O یعنی روی سوراخ انگشت نذارید. مثلا برای نت C (نت دو در سیستم سل-فا) در اکتاو اول باید همه سوراخها رو پوشانده و به آرامی و بدون فشار در ریکوردر بدمید.

در مورد کتاب تا اونجایی که من می دونم بدلیل کپی رایت نمی شه کتابی رو share کرد، می تونین یه سری به این لینک بزنین You can see links before reply A9%D9%88%D8%B1%D8%AF%D8%B1و این چنتا کتاب رو ببینین. اگر انگلیسیتون خوب باشه من یه سری جزوه دارم می تونم براتون Email کنم یا همینجا بزارم.

اگه بازم سوالی بود خوشال می شم در خدمت باشم.

goodgirl
Tuesday 16 September 2008, 11:11 AM

کتاب های خودآموزی که جناب میثم معرفی کردن کتاب های خوبی هستند ولی در انگشت گذاری بعضی از نت ها خطا هایی وجود دارد که اگر این کتاب ها رو تهیه کنید خوشحال می شم در تصحیحشون کمکتون کنم در مورد کتاب های دیگه هم من با کتاب دنیای شادی و ترانه های کوچک برای بیداری شروع کردم یه کم آهنگاش بچه گانس ولی برای شروع خوبه بعدشم یه کتابی بود به نام blockfloten-abcکه استادم برام تهیه کرد ولی من تا حالا خودم تو فروشگاه ها ندیدم. خوشحال میشم بازم کمکتون کنم.

U_Click
Saturday 6 March 2010, 07:04 AM
سلام دوست من
من به تازگی آلتوریکوردرگرفتم اولش فکر میکردم انگشت گذاری اینها یکیه ولی بعدش دیدم فرق میکنه. میشه لطفا منبعی برای انگشت گذاری آلتوریکوردر به من معرفی کنید؟ هرچی تو گوگل میگردم همه اش یا سوپرانوست یا تنوره ... اصلا مرجع یا کتاب آموزشی برای آلتوریکوردر تو بازار هست؟ اگر میشناسید به من معرفی کنید ممنون میشم.

omid_vv
Tuesday 14 December 2010, 05:41 AM
کسی نیست اینجا یه آموزش درست و حسابی بزاره؟؟؟؟

hoori
Tuesday 14 December 2010, 02:02 PM
کسی نیست اینجا یه آموزش درست و حسابی بزاره؟؟؟؟

من استاد خوب سراغ دارم. اگه خواستین بگین مشخصاتشون رو براتون بفرستم.

omid_vv
Tuesday 21 December 2010, 05:56 AM
کتاب های خودآموزی که جناب میثم معرفی کردن کتاب های خوبی هستند ولی در انگشت گذاری بعضی از نت ها خطا هایی وجود دارد که اگر این کتاب ها رو تهیه کنید خوشحال می شم در تصحیحشون کمکتون کنم در مورد کتاب های دیگه هم من با کتاب دنیای شادی و ترانه های کوچک برای بیداری شروع کردم یه کم آهنگاش بچه گانس ولی برای شروع خوبه بعدشم یه کتابی بود به نام blockfloten-abcکه استادم برام تهیه کرد ولی من تا حالا خودم تو فروشگاه ها ندیدم. خوشحال میشم بازم کمکتون کنم.

سلام من کتابای خود آموز فلوت ریکوردر که 2 جلد است گرفتم+ 30 قطعه برای ریکوردر (از تهران مشهد که نیست اصلا)
خلاصه من تو زدن نت هایی که آهنگاشو نشنیدم تا حالا، مشکل دارم فایل های صوتی این تمرین ها هم که نیست حالا میخواستم یه لطفی بکنید اگه میشه فایل صوتی نت a ring a ring of roses صفحه 10 جلد اول(کتاب خودآموز فلوت ریکوردر استیفن گودیر) رو بزارید تا من از رو این بفهمم چی به چیه و سرعت اجرا و..... اگه یکی این نت رو بنوازه ممنون میشم

omid_vv
Wednesday 22 December 2010, 02:09 PM
کسی نیست جواب پست بالا رو بده؟؟؟ خواهشا ؟

billy_the_kid
Thursday 23 December 2010, 10:13 PM
کسی نیست جواب پست بالا رو بده؟؟؟ خواهشا ؟

آدرس ایمیل بدین بفرستم.

omid_vv
Friday 24 December 2010, 05:48 PM
واقعا ممنونم جناب billy_the_kid شرمنده کردین
omidrezaeii@yahoo.com
به نظرتون اگه این کتاب خود آموز رو به صورت pdf تو سایت قرار بدم همه استفاده کنن کار درستیه؟؟ چون تو شهرستانا گیر نمیاد نظرتون چیه؟

billy_the_kid
Saturday 25 December 2010, 12:15 PM
واقعا ممنونم جناب billy_the_kid شرمنده کردین
omidrezaeii@yahoo.com
به نظرتون اگه این کتاب خود آموز رو به صورت pdf تو سایت قرار بدم همه استفاده کنن کار درستیه؟؟ چون تو شهرستانا گیر نمیاد نظرتون چیه؟

گذاشتن کتاب ها بصورت فایل خلاف اخلاق و قانونه. کسانی که شهرستانن می تونن از اینترنت بخرن!

M_T
Sunday 2 January 2011, 05:43 PM
سلام به عزیزان

من دنبال ریکوردر تنور میگردم، پیدا نمیکنم. می تونید کمکم کنید؟ آدرسی دارید که اونجا ریکوردر تنور داشته باشه یا شماره تلفن. قیمتش حدودا چقدره؟

ممنون از کمک شما

M_T
Sunday 2 January 2011, 05:44 PM
راستی در مورد کتاب های آموزشی ریکوردر آدرس میدید دقیقا کجا باید برم تهیه کنم که توی بازار سرگردون نشم. باز هم متشکر

M_T
Saturday 8 January 2011, 06:50 PM
من ریکوردر Tenor میخوام. یعنی توی این تهران بزرگ یه دونه ریکوردر tenor هم پیدا نمیشه؟ هیچکس نمی دونه هیچی؟

billy_the_kid
Tuesday 11 January 2011, 10:22 PM
من ریکوردر Tenor میخوام. یعنی توی این تهران بزرگ یه دونه ریکوردر tenor هم پیدا نمیشه؟ هیچکس نمی دونه هیچی؟

من دارم، اگه هنوز می خوای بگو برات بفرستم.

M_T
Wednesday 12 January 2011, 05:32 PM
من دارم، اگه هنوز می خوای بگو برات بفرستم.

سلام آقای بیلی
ببخشید میگم بیلی چون اسمتون رو نمی دونم. من مجتبی هستم.
از شما بخاطر توجه به خواسته حقیر ممنونم.
میشه بگید ریکوردر تنوری که گفتید از چه نوعش هست؟ یاماهای پلاستیکی؟ قیمتش چنده؟ یعنی چقدر باید تقدیم کنم؟ از تهران می فرستید؟
نظر شخصیتون در مورد ریکوردر تنور چی هست؟ در مورد قابلیت هاش و ...
در هر صورت خوشحالم کردید.

ارادتمند شما
مجتبی

billy_the_kid
Sunday 16 January 2011, 08:15 AM
سلام آقای بیلی
ببخشید میگم بیلی چون اسمتون رو نمی دونم. من مجتبی هستم.
از شما بخاطر توجه به خواسته حقیر ممنونم.
میشه بگید ریکوردر تنوری که گفتید از چه نوعش هست؟ یاماهای پلاستیکی؟ قیمتش چنده؟ یعنی چقدر باید تقدیم کنم؟ از تهران می فرستید؟
نظر شخصیتون در مورد ریکوردر تنور چی هست؟ در مورد قابلیت هاش و ...
در هر صورت خوشحالم کردید.

ارادتمند شما
مجتبی

سلام

ریکورد تنور مارک یاماها و مشکی رنگ و پلاستیکی هستش (مدل اصل). برای آگاهی از قیمت و نحوه ارسال با ایمیل تماس بگیرید.

lakshemi
Sunday 23 January 2011, 10:52 PM
سلام من لاکشمی هستم و بعد از یه غیبت طولانی برگشتم راستش به کلی فراموش کرده بودم که عضو این سایت هستم !!!! روزی که عضو سایت شدم اولین جلسه ی فلوتم بود و الان چندین ماهه که آموزشم تموم شده و اگه تعریف از خود نباشه دیگه در ریکوردر استاد شدم !!! یادش به خیر ! الان که داشتم اینجا چرخ می زدم سوالاتی پیدا کردم که اجمالی جواب چند تاشو می دم :
اول از همه ریکوردر ساز بسیار راحتیه و اتفاقا خیلی هم پرطرفداره هم دوره ای های من از 5 تا 50 ساله بودن و با علاقه کار می کردن . برای یاد گرفتن ریکوردر بهترین روش رفتن به یه کلاس خوبه با معلم ترجیحا آقا و همینطور تهیه ی کتاب های آموزشس مقدماتیه . می شه به تنهایی و فقط از روی کتاب هم یاد گرفت ولی مسلما استاد داشتن خیلی حرفه ای تره کتاب های خوب موجود هم کتاب دو جلدی خودآموز فلوت ریکوردر نوشته ی استیفن گودیر که تمرینات ساده ای داره و در مراحل بعد خود من برای تمرین آهنگ دو تا کتاب خوب پیدا کردم 1- گلچینی از زیباترین آهنگ های ایران و جهان 2- خودآموز سازدهنی کرومانیک که به خاطر مشابهت ساختاری سازدهنی و ریکوردر برای هر دو ساز عالیه و آهنگای خیلی قشنگی داره .
از جمله مسائل دیگه این که اگه کسی خواست ریکوردر رو دنبال کنه نوع آلتوی اون بسیار بسیار خوش صدا تره و جیغ کمتری داره من یکی دارم که البته خرابه و در اولین فرصت باید یه سالمشو بخرم . ریکوردر آلتو اصلا یه چیز دیگه است . در عین حال نواختنش هم کار آسونی نیست کسانی که سوپرانو رو خوب می زنن هم به سختی می تونن آلتو بزنن دلیلش هم اینه که آلتو خیلی سنگینه و فاصله ی سوراخ هاش هم خیلی زیاده خود من با جون کندن می تونم دوی پایین رو به صدا دربیارم و تازه به خاطر همین سنگینی سرعت عمل نوازنده در پرش از یک نت به نت دیگه خیلی پایین میاد و اکثرا با صدای غیژ یا صداهای اضافی دیگه همراها . پس تمرین و ممارست شما باید دوبرابر سوپرانو باشه تا بتونین آلتو رو هم خوش بنوازید ! یه چیز جالب دیگه ، من تمام بهارستان رو زیر و رو کردم و خیلی پرس و جو کردم به من گفتن ریکوردر تنور و باس تو ی ایران نیست منم خیلی حالم گرفته شد خیلی برام عجیبه که شماها اونو دیدین ! اگه واقعا کسی موفق شده تنور رو گیر بیاره لطفا آدرس بده تا منم یکی بگیرم چون ذاتا هلاک صداهای بم هستم ! در ضمن برای کسانی که مث من اعصاب صداهای زیر و جیغی رو ندارن فلوت کلید دار مناسب نیست من خیلی از فلوت کلیددار بدم میاد مخم سوت می کشه وقتی صداشو می شنوم من ساز بالابان یا همون دودوک خودمون رو توصیه می کنم صداش بی نظیره . خیلی بم ، غمگین و پر از روح ! امیدوارم کمکی کرده باشم .
به امید خدا بازم برمیگردم .

billy_the_kid
Monday 24 January 2011, 08:57 AM
سلام من لاکشمی هستم و بعد از یه غیبت طولانی برگشتم راستش به کلی فراموش کرده بودم که عضو این سایت هستم !!!! روزی که عضو سایت شدم اولین جلسه ی فلوتم بود و الان چندین ماهه که آموزشم تموم شده و اگه تعریف از خود نباشه دیگه در ریکوردر استاد شدم !!! یادش به خیر ! الان که داشتم اینجا چرخ می زدم سوالاتی پیدا کردم که اجمالی جواب چند تاشو می دم :
اول از همه ریکوردر ساز بسیار راحتیه و اتفاقا خیلی هم پرطرفداره هم دوره ای های من از 5 تا 50 ساله بودن و با علاقه کار می کردن . برای یاد گرفتن ریکوردر بهترین روش رفتن به یه کلاس خوبه با معلم ترجیحا آقا و همینطور تهیه ی کتاب های آموزشس مقدماتیه . می شه به تنهایی و فقط از روی کتاب هم یاد گرفت ولی مسلما استاد داشتن خیلی حرفه ای تره کتاب های خوب موجود هم کتاب دو جلدی خودآموز فلوت ریکوردر نوشته ی استیفن گودیر که تمرینات ساده ای داره و در مراحل بعد خود من برای تمرین آهنگ دو تا کتاب خوب پیدا کردم 1- گلچینی از زیباترین آهنگ های ایران و جهان 2- خودآموز سازدهنی کرومانیک که به خاطر مشابهت ساختاری سازدهنی و ریکوردر برای هر دو ساز عالیه و آهنگای خیلی قشنگی داره .
از جمله مسائل دیگه این که اگه کسی خواست ریکوردر رو دنبال کنه نوع آلتوی اون بسیار بسیار خوش صدا تره و جیغ کمتری داره من یکی دارم که البته خرابه و در اولین فرصت باید یه سالمشو بخرم . ریکوردر آلتو اصلا یه چیز دیگه است . در عین حال نواختنش هم کار آسونی نیست کسانی که سوپرانو رو خوب می زنن هم به سختی می تونن آلتو بزنن دلیلش هم اینه که آلتو خیلی سنگینه و فاصله ی سوراخ هاش هم خیلی زیاده خود من با جون کندن می تونم دوی پایین رو به صدا دربیارم و تازه به خاطر همین سنگینی سرعت عمل نوازنده در پرش از یک نت به نت دیگه خیلی پایین میاد و اکثرا با صدای غیژ یا صداهای اضافی دیگه همراها . پس تمرین و ممارست شما باید دوبرابر سوپرانو باشه تا بتونین آلتو رو هم خوش بنوازید ! یه چیز جالب دیگه ، من تمام بهارستان رو زیر و رو کردم و خیلی پرس و جو کردم به من گفتن ریکوردر تنور و باس تو ی ایران نیست منم خیلی حالم گرفته شد خیلی برام عجیبه که شماها اونو دیدین ! اگه واقعا کسی موفق شده تنور رو گیر بیاره لطفا آدرس بده تا منم یکی بگیرم چون ذاتا هلاک صداهای بم هستم ! در ضمن برای کسانی که مث من اعصاب صداهای زیر و جیغی رو ندارن فلوت کلید دار مناسب نیست من خیلی از فلوت کلیددار بدم میاد مخم سوت می کشه وقتی صداشو می شنوم من ساز بالابان یا همون دودوک خودمون رو توصیه می کنم صداش بی نظیره . خیلی بم ، غمگین و پر از روح ! امیدوارم کمکی کرده باشم .
به امید خدا بازم برمیگردم .

دوست عزیز سلام

خیلی خوشحالم از اینکه پیشرفت کردی و به چیزهایی که می خواستی در نوازندگی برسی رسیدی، امیدوارم همیشه مسیر پیشرفت برای شما و سایر دوستان این جمع هموار باشه.

من ریکوردر تنور چندتا از خارج آورده بودم الان در تهران موجوده، اگه دوست داشتی ایمل بزن آدرس بده بگم بفرستن Maysamho@gmail.com

در خصوص فلوت کلیددار باید بگم با توجه به علاقه شما به صداهای بم مطمئنا اگه شما نواختن یه نوازنده حرفه ای رو از نزدیک دیده یا شنیده بودید (مخصوصا نواهایی که اکثر نت هاشون در اکتاو یک هست) حتما نظرتون عوض می شد. در ضمن نوازنده های حرفه ای حتی نت های اکتاو 3 رو هم طبق برداشت شما جیغ یا شارپ اجرا نمی کنن. توصیه می کنم اگه دوست داشتید حتما اجراهای Sir James Galway رو گوش کنید.

پیروز باشید.

M_T
Monday 24 January 2011, 05:44 PM
سلام

در مورد فلوت کلید دار حق با آقا مهدی است.

در مورد ریکوردر هم اگه آلتو جان کندنی است پس تنورش دیگه چه مصیبتی است.

البته من فکر نمی کنم به این سختی که شما میگید باشه مگه اینکه دستان و کوچک و انگشتان کوتاه داشته باشید.
پس اگه فلوت منو ببینید چی میگید دیگه؟

عکسشو بعدا آپ می کنم. از فلوت کلید دار و ریکوردر خیلی سخت تره ولی دارم یاد می گیرم و روش کار میکنم.

می دونی مثل چیه. مثلا کسی که میره کونگ فو کار می کنه بعدا که مهارت یافت هیچ چیزی از یه ژیمناست کم نخواهد داشت. یعنی اگه با یه فلوت دشوار کار کردی دیگه فلوت ریموردر یا کلید دار چندان سخت بنظر نخواهد رسید.

با تشکر

lakshemi
Monday 24 January 2011, 09:53 PM
سلام به همگی مخصوصا بیلی عزیز . ممنونم که این همه به من لطف داری . امیدوارم حرف های منو کوچک شمردن فلوت کلید دار تلقی نکرده باشی . من همونطور که گفتم به خاطر سردرد از صداهای خیلی زیر دوری می کنم . اجراهای زیادی هم از نوازندگان بزرگی مث پدرو ایوستاچه که خیلی بهش ارادت دارم دیدم و شنیدم . ساز کامل و سختی به نظر میاد . شاید علت این که صداش کمی جیغی به نظرم میاد شباهت طول موجش با ترومپت باشه . این فلوت طول موج یا بسامد صدایی قوی ای داره و به زبان ساده صداش تا مدتی در فضا می مونه و رفته رفته کم می شه تا قطع بشه مثال دیگه اش ساز بلسه که زنگش کمی طول می کشه تا محو بشه . ریکوردر این طور نیست و طول موج خیلی مناسب تری داره البته هر حال شما حتما اشراف بیشتری نسبت به من دارین . این از این.

مورد بعد هم در مورد آلتوئه . دوستان آلتو سخت هست ولی نواختنش غیر ممکن هم نیست . هر سازی سختی داره . اصلا هر کاری تو این دنیا سخته . باید برای موفقیت زحمت کشید و وقت و هزینه گذاشت . فلوت آلتو به خاطر سنگینیش و فاصله ی زیاد سوراخ هاش سخته . البته من خودم انگشتان کشیده ای دارم ولی باز هم این فاصله انقدر زیاد هست که موقع نواختن نت های پایین درد رو توی انگشتانتون حس کنین . اونایی که زدن می دونن من چی می گم این سختی برای سازهای مشابه مثل ساکسیفون یا کلارینت و امثالهم هم هست .ولی شما اگه عاشق واقعی هستین به این درد ها توجه نکنین و با سختی هاش بجنگین تا به ساز چیره بشین و به اصطلاح ساز برده ی شما بشه البته در مورد من دودوک با قامت کوچیکش نیاز منو برای رسیدن به صدای بم تامین کرده و دیگه نیازی نیست سنگینی آلتو رو تحمل کنم با این وجود هر گلی یه بوئی می ده ، هر میوه ای یه مزه و هر ساز هم یه صدا ! ریکوردر ، ریکوردره و دودوک هم دودوک ! هیچکدوم نمی تونن نقش دیگری رو بازی کنن شاید دلیل این که فلوت نوازان حرفه ای بیشتر از سی نوع فلوت می زنن همین تنوع صدایی عجیب بین فلوت ها باشه . بشر هنوز دقیقا نمی دونه چند هزار نوع فلوت در دنیا وجود داره ....
راستی در مورد تنور خیلی خوشحالم که بالاخره پیداش شد ! می دونین من تا حالا یه تنور رو از نزدیک ندیدم . لطفا بگین چقدر با آلتو تفاوت اندازه داره پیرو صحبت های بالا اگه خیلی سنگین باشه شاید نتونم بنوازمش !!!!

ممنونم از همه .من خیلی از بودن در کنار شما لذت می برم . اگه عمری بود بازم برمی گردم!

M_T
Monday 24 January 2011, 09:59 PM
سلام

این نت های پایین که گفتید درسته برای همین ریکوردر تنور کلید داره برای سهل الوصول شدن سواراخ ها.
کلارینت هم همینطور، کلیدها کار رو راحت کرده. این سختی رو که میگید قبول دارم. من با فلوت سنگینی کار کردم که شبیه فلوت کلید داره ولی کلید نداره و کار رو خیلی سخت می کنه و دستام درد می گرفت خیلی زیاد و انگشتام خشک می شد اما الان دیگه پوست کلفت شدم. هر چی بدی دستم می زنم و از هیچ فلوتی نمی ترسم.

lakshemi
Tuesday 25 January 2011, 10:02 PM
سلام

این نت های پایین که گفتید درسته برای همین ریکوردر تنور کلید داره برای سهل الوصول شدن سواراخ ها.
کلارینت هم همینطور، کلیدها کار رو راحت کرده. این سختی رو که میگید قبول دارم. من با فلوت سنگینی کار کردم که شبیه فلوت کلید داره ولی کلید نداره و کار رو خیلی سخت می کنه و دستام درد می گرفت خیلی زیاد و انگشتام خشک می شد اما الان دیگه پوست کلفت شدم. هر چی بدی دستم می زنم و از هیچ فلوتی نمی ترسم.

اوووه ! چه جالب ! من نمی دونستم تنور کلید داره ! خیلی عالیه !:41: متشکرم که اینو گفتین .البته اگه غیر از این بود خیلی مسخره می شد !:38: تازه به نظر من آلتو هم می بایست کلید داشت !
اگه وزنش هم کم باشه دیگه خیلی محشره . البته هنوز منتظر جواب بیلی هستم که تنور داره . راستی خیلی خوبه که شما با تمرین تونستید از پس یه فلوت سنگین بربیاین . بهتون تبریک می گم .:5: اگه به این سطح از توانایی رسیدین پیشنهاد می کنم ابوا یا ساکسیفون رو هم امتحان کنید با وجود سنگینی ، خوش صدا هستن .
اگه عمری بود بازم برمی گردم .

M_T
Tuesday 25 January 2011, 11:02 PM
اوووه ! چه جالب ! من نمی دونستم تنور کلید داره ! خیلی عالیه !:41: متشکرم که اینو گفتین .البته اگه غیر از این بود خیلی مسخره می شد !:38: تازه به نظر من آلتو هم می بایست کلید داشت !
اگه وزنش هم کم باشه دیگه خیلی محشره . البته هنوز منتظر جواب بیلی هستم که تنور داره . راستی خیلی خوبه که شما با تمرین تونستید از پس یه فلوت سنگین بربیاین . بهتون تبریک می گم .:5: اگه به این سطح از توانایی رسیدین پیشنهاد می کنم ابوا یا ساکسیفون رو هم امتحان کنید با وجود سنگینی ، خوش صدا هستن .
اگه عمری بود بازم برمی گردم .

سلام

خواهش می کنم.
ممنونم. اتفاقا میخوام کلارینت یاد بگیرم. :16:
بعدش ساکسیفون هم راحت میتونم بزنم. :30:

Hyesun
Saturday 23 April 2011, 04:29 PM
با سلام به تمامی دوستان عزیز
فرق این مدل ها در چیست؟
فلوت رکوردر آلتو YRA-38BIII (You can see links before reply)
فلوت رکوردر تنور YRT-304BII (You can see links before reply)
فلوت رکوردر آلتو YRA-28BIII (You can see links before reply)
فلوت رکوردر آلتو YRA-27III (You can see links before reply)
فلوت رکوردر آلتو YRA-312BIII (You can see links before reply)
فلوت رکوردر آلتو YRA-314BIII (You can see links before reply)
فلوت رکوردر آلتو YRA-302BIII‎ (You can see links before reply)
فلوت رکوردر سوپرانو YRS-302BIII (You can see links before reply)
فلوت رکوردر سوپرانو YRS-23 (You can see links before reply)
با تشکر

M_T
Saturday 23 April 2011, 07:18 PM
با سلام به تمامی دوستان عزیز
فرق این مدل ها در چیست؟
فلوت رکوردر آلتو YRA-38BIII (You can see links before reply)
فلوت رکوردر تنور YRT-304BII (You can see links before reply)
فلوت رکوردر آلتو YRA-28BIII (You can see links before reply)
فلوت رکوردر آلتو YRA-27III (You can see links before reply)
فلوت رکوردر آلتو YRA-312BIII (You can see links before reply)
فلوت رکوردر آلتو YRA-314BIII (You can see links before reply)
فلوت رکوردر آلتو YRA-302BIII‎ (You can see links before reply)
فلوت رکوردر سوپرانو YRS-302BIII (You can see links before reply)
فلوت رکوردر سوپرانو YRS-23 (You can see links before reply)
با تشکر

سلام بر شما

ببینید ریکودرهای سوپرانو صدای زیر تری نسبت به آلتو و تنور دارند.
ریکوردرهای آلتو از تنور زیر تر اند.
تنور از اون دو تا صدای بم تری داره.
فرقشون در زاپنی و غیر زاپنی بودنشه.
البته آلتوی طرح چوب از آلتوی طرح مشکی گرون تره و الا هر دو اصل هستند.
من تنور داشتم، از کلارینت هم بزرگتره. کار باهاش سخته.
اگه میخواید شروع کنید با سوپرانو یا آلتو شروع کنید.
در مورد اون دو تا سوپرانو هم که خود سایت توضیح داده.

موفق باشید.

Hyesun
Monday 25 April 2011, 09:16 PM
با سلام
این موسیقی از کیتارو است.
چه مدلی از فلوت است؟
با تشکر

M_T
Tuesday 26 April 2011, 07:23 PM
با سلام
این موسیقی از کیتارو است.
چه مدلی از فلوت است؟
با تشکر

در مورد این نوع فلوت مطمئن نیستم اما کیتارو جاهای دیگه از شاکوهاچی استفاده کرده.
تازه موسیقی الکترونیک هست و ممکنه فلوت واقعی نباشه.
البته صدای این فلوت شبیه فلوت های محلی امریکای جنوبی است.
در غیر این صورت جزء فلوت های محلی شرقی است که در هر حال متأسفانه هیچکدام در ایران یافت نمی شوند.

mohsen741
Wednesday 27 April 2011, 05:51 PM
سلام دوستان.
من گیتار میزدمو چند سال هارمونیکا زدم.
اما عشق ساکسیفون دارم.
جناب M-T شما میگین اول از ریکوردر شروع کنمو بعد کلارینت و تازه بعدش ساکسیفون؟؟؟

(یه سوال هم اینکه فلوت کلید دار ÷یکولو کسی داره؟ قیمت چنده؟؟؟)

M_T
Wednesday 27 April 2011, 07:43 PM
سلام دوستان.
من گیتار میزدمو چند سال هارمونیکا زدم.
اما عشق ساکسیفون دارم.
جناب M-T شما میگین اول از ریکوردر شروع کنمو بعد کلارینت و تازه بعدش ساکسیفون؟؟؟

(یه سوال هم اینکه فلوت کلید دار ÷یکولو کسی داره؟ قیمت چنده؟؟؟)

سلام

اینکه چند سال کار کردید پس با مبانی موسیقی و سلفژ باید آشنا باشید که کار رو آسون تر می کنه.

شما می تونید مستقیما ساز مورد علاقه خودتون رو کار کنید. و الا اونی که گفتم یه مورد خاص بود.

پیکولو هم گرونه حدود 800 هزار تومن.
اگر هم محدودیت مالی ندارید باز بنظر من با فلوت کنسرتی شروع کنید. با نصف قیمت پیکولو میشه یه فلوت کلیددار خوب خرید.

موفق باشید

zendegieh_khabha
Thursday 28 April 2011, 06:52 AM
سلام بچه ها من امروز يه ريكوردر خريدم, انقده ذوق دارم كه نگو D:

M_T
Thursday 28 April 2011, 12:06 PM
سلام بچه ها من امروز يه ريكوردر خريدم, انقده ذوق دارم كه نگو D:

سلام

چه جالب! مبارک باشه!

میشه بگید چه مدلی و چند؟

zendegieh_khabha
Thursday 28 April 2011, 02:19 PM
سلام سوپرانو ياماها 6500 D:

lakshemi
Thursday 28 April 2011, 08:12 PM

واااااای! مبارک باشه! انشاءالله خیرشو ببینی! فقط خیلی عصبانی شدم! می دونی چرا؟ چون سه سال پیش 9000 تومن پولشو دادم ولی الآن ارزون تر شده! به هر حال خوشحالم کردی بهار جونم!:am

M_T
Thursday 28 April 2011, 08:22 PM

مبارکه. گرون نخریدید.
نت های زیادی برای سوپرانو نوشته شده که می تونید از اجرای آن ها لذت ببرید.

mohsen741
Friday 29 April 2011, 07:03 PM
ااااااااااااااا
مباركه.
من خريدم 8000.
4 روزي ميشه...

سازه نازيه....

mohsen741
Friday 29 April 2011, 07:05 PM
M_T جان باز جواب نگرفتم...

منظورم اينه كه به نظر شما(كه تجربه داريد..) اين روند براي ساكسيفون زدن بهتره يا مستقيم خودشو...

؟!

mohsen741
Friday 29 April 2011, 07:10 PM
محدوديت مالي همممم............
اوممم...
راس ميگي شما.
خرج پروژه هاي دانشگاه زياده.
همون بوئم ميخرم.

ولي يه جوريم.
حس ميكنم دارم به هارمونيكام خيانت ميكنم...

Brilliant
Friday 29 April 2011, 08:09 PM
ببخشید یه سوال داشتم.. یادگیری ریکوردر...کمکی به بادگیری فلوت کلید دار میکنه؟

mohsen741
Friday 29 April 2011, 09:33 PM
سوال منو ظريف تر پرسيده هااااا.....

زود جواب بدين..

M_T
Saturday 30 April 2011, 12:21 PM
ببخشید یه سوال داشتم.. یادگیری ریکوردر...کمکی به بادگیری فلوت کلید دار میکنه؟

بله تا حدی.
گرچه شیوه دمیدن در این دو ساز فرق می کنه اما یادگیری نت ها و ملودی های ساده و سلفژ کمکتون می کنه.

M_T
Saturday 30 April 2011, 12:22 PM
M_T جان باز جواب نگرفتم...

منظورم اينه كه به نظر شما(كه تجربه داريد..) اين روند براي ساكسيفون زدن بهتره يا مستقيم خودشو...

؟!

بنظرم اگر عاشق ساکسیفون هستید بهتره مستقیما برید سراغ اون و پولتون رو متمرکز کنید روی عشقتون نه سازهای جانبی.

M_T
Saturday 30 April 2011, 12:25 PM
محدوديت مالي همممم............
اوممم...
راس ميگي شما.
خرج پروژه هاي دانشگاه زياده.
همون بوئم ميخرم.

ولي يه جوريم.
حس ميكنم دارم به هارمونيكام خيانت ميكنم...

بوئم؟

نه خیانت نیست بنظر من البته.

ساکسیفون نسبت به فلوت و هارمونیکا و ریکوردر خیلی گرون تره و کلا سهای آموزش کمی هم داره.

پس بهتره خوب فکرهاتونو بکنید و تصمیم بگیرید. :am

zendegieh_khabha
Saturday 30 April 2011, 12:45 PM
سلام بچه ها
از همتون ممنونم كه با خوشحالي من خوشحال شدين

mohsen741
Saturday 30 April 2011, 03:29 PM
پس زود يه نمونه كار از ريكوردرت برامون بزار .
خوشحال تر ميشيم...

mohsen741
Saturday 30 April 2011, 04:05 PM
اره M_T جان.
بوئم.
boem.
فلوت كليد دار .

همه ي اين ها درست.
ولي مشكل اصلي جاي تمرينه....
بقيش حل شدنيه....

و الا تا الان خريده بودم.
13-14 ساله بودم.
يه آشنا وساطت كرد كه فواد حجازي بهم درس بده.
اما جاي تمرين نبود....
ههههههههههههههههههمممم....
دست رو دلم گذاشتي...

M_T
Saturday 30 April 2011, 05:25 PM
اره M_T جان.
بوئم.
boem.
فلوت كليد دار .

همه ي اين ها درست.
ولي مشكل اصلي جاي تمرينه....
بقيش حل شدنيه....

و الا تا الان خريده بودم.
13-14 ساله بودم.
يه آشنا وساطت كرد كه فواد حجازي بهم درس بده.
اما جاي تمرين نبود....
ههههههههههههههههههمممم....
دست رو دلم گذاشتي...

Boehm.

جا که زیاده بالاخره یه اتاقی یه گوشه ای چیزی....

Brilliant
Saturday 30 April 2011, 05:36 PM
بله تا حدی.
گرچه شیوه دمیدن در این دو ساز فرق می کنه اما یادگیری نت ها و ملودی های ساده و سلفژ کمکتون می کنه.

ممنون از جوابتون م.ن خودم هارمونیکا میزنم.. پس با این وجود بهتره که فلوت کلید دار بخرم..

M_T
Saturday 30 April 2011, 07:13 PM
ممنون از جوابتون م.ن خودم هارمونیکا میزنم.. پس با این وجود بهتره که فلوت کلید دار بخرم..

خواهش می کنم.

اختیار با خودتونه. اگر فلوت کلیددار خریدید حتما کلاس برید.
ولی اگر برای سرگرمی و اوقات فراغت می خواهید کار کنید ریکوردر گزینه بهتری است.

موفق باشید.

mohsen741
Saturday 30 April 2011, 08:43 PM
ههههههههههههههممممم....

گذشت ديگه.
ليسانسو كه گرفتم(2 سال ديگه مونده) يه حالي بهش ميدم.

اما اين روند كه شما گفتي خودش مثل يه سفر ميمونه ها...
پر از ساز.
هر ساز.يه شهر...

منم توهم زدما.هنوز انگشتام به ريكوردر عادت نداره.
آقا ممنون از راهنمايي هاتون.

zendegieh_khabha
Sunday 1 May 2011, 11:18 AM
انگشتاي منم هنوز خشكه انقد به انگشت گزاري ويولن عادت كردم ريكوردر سخت به نظرم مي رسه

billy_the_kid
Wednesday 25 May 2011, 02:16 PM
(یه سوال هم اینکه فلوت کلید دار ÷یکولو کسی داره؟ قیمت چنده؟؟؟)[/QUOTE]

سلام

فلوت پیکولوی کلیددار یاماها: 1500000 تومان

mohsen741
Wednesday 1 June 2011, 09:07 AM
حالا بزار از ÷س فلوت عربی بر بیایم....
÷یکولو ÷یش کش....

ممنون.

mohsen741
Sunday 5 June 2011, 08:05 PM
بيلي جان تو سايت ياماها 200 دلاريشم ديدم.
همونا اينجا 800 تومنه؟
پس اوني كه تو سايت 2000 دلاره اينجا چند ميشه؟!!!

lakshemi
Thursday 23 June 2011, 11:41 PM
سلام به همه ی بچه های فلوت نواز بچه ها کسی نت ویولون کلاسیک (مثلاً پاگانینی)که برای فلوت (فلوت 2 اکتاوی) تنظیم شده باشه داره؟نت های پیانوی تنظیم شده رو که اصلاً نمی شه زد،نت های ویولون رو امتحان کنیم ببینیم چی می شه!مرسی از همه

M_T
Saturday 25 June 2011, 10:33 AM
سلام به همه ی بچه های فلوت نواز بچه ها کسی نت ویولون کلاسیک (مثلاً پاگانینی)که برای فلوت (فلوت 2 اکتاوی) تنظیم شده باشه داره؟نت های پیانوی تنظیم شده رو که اصلاً نمی شه زد،نت های ویولون رو امتحان کنیم ببینیم چی می شه!مرسی از همه

سلام

لاکشمی عزیز شرمنده که نت های در خواستی ات رو ندارم اما چرا نت های پیانوی تنظیم شده رو اصلا نمیشه زد؟

lakshemi
Saturday 25 June 2011, 11:54 AM
سلام مجتبی عزیز

من در کتاب ها بیشتر نت های موزارت رو دارم که خیلی تنده و در ضمن از گستره ی فلوت بیشتره و آدم هی مجبوره نت ها رو عوض کنه و بیاره یه اکتاو پایین تر و اعصاب آدم حسابی خورد می شه و هیچ لذتی نمی بره به نظر من ریکوردر با لای دوم تموم می شه! چرا؟ چون سی بمل،سی،دو و ر اکتاو سوم کاملاً با مصیبت نواخته می شه و اصلاً قشنگ هم نیست صدای جالبی نداره،یعنی کیفیت مطلوبی نداره...البته آهنگای معدودی مثل yesterday یا mon amour یا پاییز طلایی و ... که با پیانوئه ،خوب میشه با ریکوردر درآورد ولی ویولون رو راحت تر می شه برای فلوت تنظیم کرد...آهنگ خراب نمی شه!!! کلاً بهترین تنظیمات برای فلوت،تنظیمات سازهای بادی دیگه مث ابوآ یا آکاردئونه ولی آهنگای ویولون خیلی قشنگ تره! خب ممنونم مجتبی جان ....

من همچنان منتظرم بچه ها!

samin123
Thursday 15 March 2012, 11:53 AM
من خیلی وقته فلوت ریکوردر می زنم . یه سوال داشتم این فلوت چند اکتاو داره ؟

M_T
Thursday 15 March 2012, 05:45 PM

2/5 اکتاو.

lakshemi
Thursday 15 March 2012, 08:30 PM

بله 2 اکتاو و دو نت داره ولی عملا به نظرم c و D اکتاو سوم عملا غیر قابل استفاده هستند.من به شخصه فقط تا c# اکتاو سوم می تونم بزنم.چون چندان دارای کیفیت نیست. صدا به حد مرگ زیر می شه.

M_T
Thursday 15 March 2012, 10:15 PM
بله 2 اکتاو و دو نت داره ولی عملا به نظرم c و D اکتاو سوم عملا غیر قابل استفاده هستند.من به شخصه فقط تا c# اکتاو سوم می تونم بزنم.چون چندان دارای کیفیت نیست. صدا به حد مرگ زیر می شه.

بله درسته.
دو و نیم اکتاو حالت ایده آل و متبحرانه هست.
جالبه که در حالت خاص میشه سه اکتاو کامل زد که ویکی پدیا توضیح داده. تکنیک های سختی داره که خب عملا کسی نمیره سراغش مگر برای هنرنمایی.

همچنین در مورد ریکوردر سوپرانو عملا نت های بالایی استفاده چندانی نداره و نیز ساز هم کشش مناسب رو نداره.

اما در ریکوردر تنور که یک اکتاو کامل از سوپرانو پایین تره نت های بالایی کارایی داره، یعنی اکتاو دومش تازه میشه اکتاو اول ریکوردر سوپرانو.

samin123
Friday 16 March 2012, 12:52 PM
ممنون . جایی هست که بتونم اکتاو سومو از اون جا یاد بگیرم؟

lakshemi
Friday 16 March 2012, 02:28 PM
بله درسته.دو و نیم اکتاو حالت ایده آل و متبحرانه هست. جالبه که در حالت خاص میشه سه اکتاو کامل زد که ویکی پدیا توضیح داده. تکنیک های سختی داره که خب عملا کسی نمیره سراغش مگر برای هنرنمایی.

کاملا

همچنین در مورد ریکوردر سوپرانو عملا نت های بالایی استفاده چندانی نداره و نیز ساز هم کشش مناسب رو نداره.

کاملا

اما در ریکوردر تنور که یک اکتاو کامل از سوپرانو پایین تره نت های بالایی کارایی داره، یعنی اکتاو دومش تازه میشه اکتاو اول ریکوردر سوپرانو.

کاملا.
بله تنور یه اکتاو از سوپرانو بالاتره و باس یه اکتاو از آلتو .اما نواختن تنور و باس چندان هم کار آسونی نیست. چون علاوه بر این که بزرگ هستن به زعم من صدای نسبتا ضعیفی دارن که راحت شنیده نمی شه.کلا بهترین نوع ریکوردر همون دو مدل سوپرانو و آلتوئه که البته من آلتو رو بیشتر توصیه می کنم چون اکتاو سومش قابل دسترس تره و زیری صداش گوش رو آزار نمی ده و جیغ خانواده رو در نمیاره!!!

لازم نیست نگران باشید دوست عزیز. جای خاصی نداره.تمام کتاب ها چارت انگشت گذاری کامل فلوت رو کشیدند. و معلم شما هم حتما کمک های لازم رو بهتون خواهد کرد. لطفا توجه داشته باشید که مشکل اصلی نت های اکتاو سوم ، بی کیفیتی صدا و گوش خراش بودنشونه نه سختی نواختنشون.وگرنه با کمی قدرت تنفس و تمرین می تونید اکتاو سوم رو هم بنوازید.خود من دو-سه بار زدم ولی تا 1 ساعت مخم زنگ می زد!!!!!البته بازم تکرار می کنم اگه آلتو بگیری اکتاو های بالاش نرم تره.

samin123
Friday 16 March 2012, 07:52 PM
من که الان معلم ندارم ولی مطمئنم از کتاب یاد می گیرم ممنون!!!

M_T
Saturday 17 March 2012, 10:28 AM

خواهش می کنم.

بله هست:

You can see links before reply_fingering (You can see links before reply_fingering)

M_T
Saturday 17 March 2012, 10:38 AM
نواختن تنور و باس چندان هم کار آسونی نیست. چون علاوه بر این که بزرگ هستن به زعم من صدای نسبتا ضعیفی دارن که راحت شنیده نمی شه.

واقعا آسون نیست، از فلوت کلیددار سخت تر هست.
من تنور داشتم. صدای جادویی داره، ساز پادشاهی بوده دیگه.
Indoor هست برای همین صداش ملایمه.

البته مدل های چوبی خیلی مشکلات ریکوردرهای پلاستیکی رو ندارن اما در بازار موجود نیست چون فوق العاده گرون هستند. البته اگه کسی بخواد براش میارن.

من خودم سوپرانوی چوبی سراغ دارم فکر کنم 80 تومن بود.

mohsen741
Monday 19 March 2012, 03:27 PM
جسارتا و با اجازه ی اساتید و صاحبان تاپیک.
اعصاب میخواد و درضمن خیلی در این اکتاو نواختن زیبا نیست در این فلوت....
حد اقل در سوپرانوش...
منظور از خیلی زیاد در این اکتاو نواختنه

LiOneL999
Monday 13 August 2012, 01:31 PM
ریکوردر راحته؟

LiOneL999
Monday 13 August 2012, 01:41 PM
صدای این ساز چه جوری هست؟
بم؟
زیر؟
شبیه چه سازی صدا میده؟( یه چیزی بگو من هم شنیده باشم!)

فلوت ریکوردر سوپرانو بسیار صدای زیری داره.برای ملودی های شاده.
آلتو صدای متوسط و معتدل.
تنور هم صدای بمی داره
باس هم گرون قیمته هم صداش بسسسسیار بمه و برای ملودی های غمگینه.

LiOneL999
Monday 13 August 2012, 01:41 PM
ببخشيد منم چنتا سوال داشتم
اين ساز دقيقا كجاييه؟
اگه مختصري از تاريخچش مي دونستم خيلي خوب مي شد
يادگرفتنش سخت كه نيست؟ هست؟
تاریخچه
فلوت ریکوردر تا قرن 18 ام میلادی با واژه ایتالیایی (زبان مرجع موسیقی) Flauto نامیده می شد و سازی که امروزه به نام فلوت شناخته میشود در اصل Flauto traverso نام داشت. در زمان فعلی به خاطر جلوگیری از تداخل نام این دو ساز ، نام انگلیسی این ساز (Record در انگلیسی، اجرای تمرینی یک قطعه را گویند) استفاده میشود.

قدیمی ترین نوع فلوت ، فلوتی است که امروزه به عنوان Recorder شناخته میشود است ، این فلوت برای اولین بار توسط چوپانان و در هنگام چرای گوسفندان نواخته می شده. قدیمی ترین فلوت ریکوردر به قرن 14 ام میلادی نسبت داده میشود که بعداْ انواع مختلفی از آن در دوران قرون وسطا یافت شد. البته مدل های اولیه ی این ساز دارای 6 سوراخ هوا در بالای ساز بودند در صورتی که ساز فعلی دارای 7 سوراخ در بالا و یک سوراخ در زیر ساز است.

در قرون 16 و 17 میلادی، فلوت ریکوردر محبوبیت زیادی بین مردم پیدا کرد، چون در آن زمان موسیقی دیگر در انحصار اشراف و بزرگان نبود و به حالتی عمومی تبدیل شده بود. در این زمان سازهایی که آموزش آنها ساده بود، از جمله فلوت ریکوردر محبوبیت زیادی در بین مردم کسب کردند.

در دوره ی موسیقی رونسانس، به خاطر رواج موسیقی همراه با صوت و آواز برای رقص های اشرافی، سازهای بادی با صدای نزدیک به صوت صدایی انسان محبوبیت زیادی کسب کردند که یکی از سازهایی که برای آن آهنگ های زیادی نوشته میشد فلوت ریکوردر بود.

در دوره ی باروک با ایجاد تغییراتی در فلوت ریکوردر، با اضافه شدن یک سوراخ هوا به زیر آن ، امکان ایجاد دو اکتاو کامل صدایی و اجرای نت ها به صورت گرد تر و نرم تر فراهم شد تا با آهنگهای آن دوره هماهنگی بیشتری داشته باشد.
آهنگسازانی مانند باخ و ویوالدی هم آثاری مختص به فلوت ریکوردر دارند و در کارهایشان از فلوت ریکوردر به عنوان ساز همراهی کننده استفاده کرده اند.
در طی این دوره و پس از این دوره، مدل سوپرانوی ریکوردر ها بسیار رایج تر از انواع دیگر آن از جمله آلتو شد و به همین دلیل امروزه، عامه مردم شناخت کاملی از انواع فلوت ریکوردر ندارند و همه ریکوردرها را ریکوردر سوپرانو میشناسند.

بعد از قرن 18 ام این ساز عملا کنار گذاشته شد و آخرین بار در اپرای Orfeo ed Euridice اثر Gluck استفاده شد و پس از آن دیگر مورد توجه آهنگسازان قرار نگرفت.
در دوره ی رومانتیک عملا فلوت مدرن و کلارینت جای فلوت ریکوردر را گرفتند و پس از یک قرن خاموشی بار دیگر در قرن 19 ام فلوت ریکوردر وارد آهنگهای آهنگسازان آن دوره شد، البته در قرن 19 ام فلوت ریکوردر با نام csakan یا flute douce شناخته میشد و به همین دلیل قطعه ای برای فلوت ریکوردر در آن دوره ثبت نشده ولی با توجه به بررسی های تاریخی آهنگهای زیادی برای flute douce نوشته شده که در اصل همان فلوت ریکوردر است.

در دوره ی فعلی و در قرن 20 ام و 21 ام بیشتر استفاده فلوت ریکوردر در مقاطع ابتدایی یادگیری موسیقی برای کودکان (موسیقی اُرف) است ولی کماکان از فلوت ریکوردر به عنوان سازی اجرایی و ارکستری هم استفاده میشود و بیشتر برای اجرای آهنگهای ساخته شده برای این ساز استفاده میشود و میزان آهنگسازی برای این ساز بسیار کمتر از سازهای باقیمانده از آن دوره شده است ولی با تمام این تفاسیر، فلوت ریکوردر هنوز هم یکی از رایج ترین سازهای فعلی، بخصوص در بین کودکان و نوجوانان است.

منابع: موسیقی عصر جدید
دایرة المعارف ویکیپدیا

M_T
Monday 13 August 2012, 02:19 PM
ریکوردر راحته؟

در مقایسه با فلوت کلیددار و نی بله راحت هست و معمولا در برخی کشورها کودکی که میخواد ساز بادی شروع کنه اول با ریکوردر شروع می کنه.

LiOneL999
Monday 13 August 2012, 02:30 PM
در مقایسه با فلوت کلیددار و نی بله راحت هست و معمولا در برخی کشورها کودکی که میخواد ساز بادی شروع کنه اول با ریکوردر شروع می کنه.

چه جالب
خوب بالاخره ماهم باید از کودکی شروع می کردیم که نکردیم...
پس باساز کودکان شروع می کنیم...
هههههه:ao

M_T
Monday 13 August 2012, 02:41 PM
پس باساز کودکان شروع می کنیم...

در واقع ساز کودکان نیست ولی برای بجه ها مناسب هست.
خب امروزه در کنسرت های بزرگ و حرفه ای کمتر از ریکوردر استفاده میشه.
البته این هم بدین معنی نیست که اصلا استفاده نمیشه چون ما نوازنده های حرفه ای ریکوردر داریم و قطعاتی هم مخصوص ریکوردر نوشته شده، منتهی با اومدن فلوت های اریب و در نهایت فلوت کلیددار های امروزی دیگه کمتر سراغ ریکوردر میرن.

LiOneL999
Monday 13 August 2012, 02:48 PM
در واقع ساز کودکان نیست ولی برای بجه ها مناسب هست.
خب امروزه در کنسرت های بزرگ و حرفه ای کمتر از ریکوردر استفاده میشه.
البته این هم بدین معنی نیست که اصلا استفاده نمیشه چون ما نوازنده های حرفه ای ریکوردر داریم و قطعاتی هم مخصوص ریکوردر نوشته شده، منتهی با اومدن فلوت های اریب و در نهایت فلوت کلیددار های امروزی دیگه کمتر سراغ ریکوردر میرن.

ا.....
کلیددار هم کوچولو و نازه!

M_T
Monday 13 August 2012, 02:59 PM
کلیددار هم کوچولو و نازه!
کوچولو؟ 65 سانته تقریبا!
البته از اون لحاظ عاطفی بله کوشووولووئههههه!

البته فلوت کلیددار کوچولو هم داریم، بهش پیکولو میگن.
صداش دقیقا یک اکتاو زیرتر از فلوت کلیددار کنسرتی(عادی) هست.

LiOneL999
Monday 13 August 2012, 03:08 PM
آخیییییییییی!
65 سانت؟
می گفتن تو جیب جا می شه که!

mohsen741
Monday 13 August 2012, 11:57 PM
باس هم گرون قیمته هم صداش بسسسسیار بمه و برای ملودی های غمگینه.
هم اصلا گير نمياد!...
گير بياد هم باس براي ريكوردر خيلي مزخرفه..
با خيلي ساز هاي ديگه ميشه جاش زد كه راحتتر و بهتر صدا بده!

LiOneL999
Tuesday 14 August 2012, 01:12 AM
هم اصلا گير نمياد!...
آره،همین طوره!
من ساکسیفون رو ترجیح می دم!

mohsen741
Tuesday 14 August 2012, 04:15 AM
:-)

M_T
Tuesday 14 August 2012, 09:38 AM

شرکت سرنا ریکوردر اس هم آورده اما ریکوردر پلاستیکی در سایزهای بزرگ اصلا به درد نمی خوره.
ریکوردر تنور هم خیلی جالب نیست مگر نوع چوبیش که اون هم سرنا آورده، قیمتش هم ناقابل حدود یک و نیم میلیونه!

محسن توی عکسات دیدم ریکوردر تنور داری، واقعا به دردت می خوره یا همینجوری کلکسیونی نگهش داشتی؟
چون من تنور داشتم، طاق زدم رفت!

LiOneL999
Tuesday 14 August 2012, 11:33 AM
قیمتش هم ناقابل حدود یک و نیم میلیونه!

فقط یک و نیم ملیون....؟
این که چیزی نیست؟
برای ما پول خورده.(آره جون عمت)

mohsen741
Wednesday 15 August 2012, 05:44 AM
سلام مجتبي...
آره يدونه دارم.نه اگر وقت كنم روش كار ميكنم..
كمي بد دسته..
پنجم بايد عادت كنه وگرنه مشكلي نداره صداشم كوكه...
شانسي خوب درومده!!!

LiOneL999
Wednesday 15 August 2012, 08:23 AM
طاق زدم رفت!
یعنی چی؟
ما هنوز مبتدی هستیم،استاد!

M_T
Wednesday 15 August 2012, 09:37 AM
سلام مجتبي...
آره يدونه دارم.نه اگر وقت كنم روش كار ميكنم..
كمي بد دسته..
پنجم بايد عادت كنه وگرنه مشكلي نداره صداشم كوكه...
شانسي خوب درومده!!!
سلام

صدای همشون که کوکه چون یاماهاست.
منم بخاطر بد دست بودن و صدای نسبتا ضعیف و حساسیت بالاش به انگشت گذاری رد کردم رفت.
علاوه بر این ریکوردرهای پلاستیکی یک مشکل مشترک دارند و اون هم خفه شدن صدای ساز بعد از مدتی تمرینه.
گرچه راهکارهایی برای رفع این مشکل ارائه شده ولی مشکل رو بطور اساسی برطرف نمی کنه.

یعنی چی؟
ما هنوز مبتدی هستیم،استاد!
یعنی رفتم و با یه ساز دیگه عوضش کردم، با فلوت عربی!
گرچه اونم بعدا اونم دادم رفت!
هر چند این وسط ضرر کردم...

LiOneL999
Wednesday 15 August 2012, 09:44 AM
هر چند این وسط ضرر کردم...
می ارزید؟

M_T
Wednesday 15 August 2012, 10:37 AM
می ارزید؟
والا یجورایی مجبور بودم.
فلوت کلیددار از هر دوی ریکوردر تنور و فلوت عربی بهتره.

LiOneL999
Thursday 16 August 2012, 01:00 PM
فلوت عربی؟
باید ساز جالب و قشنگی باشه!

M_T
Thursday 16 August 2012, 02:17 PM
بله، ساز زیبا و خوش صدایی است.
البته فلوت عربی موجود در بازار کپی برداری ناشیانه و غیر قانونی از ساز استاد پرویز وزیری است.
ایشون ساز خودش رو در اختیار فروشندگان نمیگذاره و با مهر مخصوص، فقط خودش به علاقمندان میفروشه.

نمونه صدای ساز ایشون هم تیتراژ سریال وفا هست و ترانۀ سلام آخر و صفای استاد و ... .
قیمت ساز هم پارسال از 150 بود تا 300.

این هم آدرس وبلاگ مرتبط با ایشون:

LiOneL999
Thursday 16 August 2012, 08:08 PM
متشکرم از راهنمایی های شما
عکسشو دیدم،جالبه:)

mohsen741
Friday 17 August 2012, 03:00 PM
من وقتي عكسشونو ديدم اصلا فك نميكردم اين شكلي باشن!!!!

M_T
Friday 17 August 2012, 03:27 PM
فرد متین و جا افتاده ای هستند.

mohsen741
Friday 17 August 2012, 03:37 PM
خيلي...
و خيلي مهربون و دوستداشتني بنظر ميان!
موفق باشن انشا ا...

piano4all
Friday 17 August 2012, 10:10 PM
از هنرمندان نوازنده یک سئوال دارم .

ایا بین فلوت چوبی و پلاستیکی تفاوت صدا وجود داره ؟ نحوه اجرای کدام راحت تره ؟ آیابرای نگه داری فلوت چوبی باید مثل نی از روغن استفاده کرد ؟ شاید اشتباه فکر میکنم اما یادمه یه زمانی میگفتند باید درون نی رو با روغن زیتون چرب کرد برای صدا هی بهتر . این درسته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سپاس

mohsen741
Friday 17 August 2012, 11:10 PM
دقيقا فلوتهاي چوبي هم هرچند وقت يكبار بايد چرب بشن...
بله..
فلوته پلاستيكي..صداي پلاستيكي ميده..
فلوته چوبي صداي چوب.فلوته آهني جنس صداي آهني...

تو جنس و رنگه صدا تاثير ميگذاره..

درست گفتم آقا مجتبي؟؟

LiOneL999
Friday 17 August 2012, 11:12 PM
:26:

banooneda
Sunday 25 November 2012, 11:20 PM
سلام
من تازه میخوام برم سراغ ساز فلوت ریکوردر ... یه مقدار در موردش تحقیق کردم و امیدوارم سوالات بعدیم رو هم بتونم از انجمن هایی مثل اینجا به دست بیارم
حالا سوال اولم اینه برای خرید فلوت رکوردر چه مدلی را پیشنهاد میدین ؟
و بعدی قیمت روز فلوت ها رو از کجا پیدا کنم ؟

LiOneL999
Monday 26 November 2012, 03:57 AM
سلام .اساتید گرامی ببخشید من دخالت می کنم البته.
فلوت ریکوردر 4 مدل متداول داره:
1-سوپرانو:متداول ترین مذلکه صدایی بسیار زیر داره.
2-آلتو:بعد از سوپرانو متداول ترین مدل هست و اندازه ی اون بزرگتر.صدایی بین بم و زیر داره.
3-تنور: صدای بم ملیحی داره و زیاد استفاده نمی شه.اندازه ی نسبتا بزرگی داره.
4-باس:صدای بسیار بم-تقریبا بد دست-بزرگ.از اون تقریبا استاده نمی شه.فلوت تنور و باس معمولا نادرهستن.
قیمت روز رو نمی دونم ولی من خودم وقتی به اینجا (You can see links before reply) می رم مشاهده می کنم روزانه قیمت ها در حال تغییرند.(نمایندگی یاماها در ایران)

M_T
Monday 26 November 2012, 09:55 AM
سلام
من تازه میخوام برم سراغ ساز فلوت ریکوردر ... یه مقدار در موردش تحقیق کردم و امیدوارم سوالات بعدیم رو هم بتونم از انجمن هایی مثل اینجا به دست بیارم
حالا سوال اولم اینه برای خرید فلوت رکوردر چه مدلی را پیشنهاد میدین ؟
و بعدی قیمت روز فلوت ها رو از کجا پیدا کنم ؟

سلام به شما

به نت آهنگ خوش آمدید.
از حورا خانم بابت راهنمایی سپاسگزارم.

ج1) سوپرانو یا آلتو که معمولا با سوپرانو اصول رو یاد می گیرند و بعد از مدتی میرن سراغ آلتو.

ج2) قیمت انواع ریکوردر یاماها در سایت های روبرو: You can see links before reply و You can see links before reply

موفق باشید
:am

mahmoudi
Tuesday 12 March 2013, 05:57 PM
سلام اموزشش رو دارین فارسی باشه

M_T
Tuesday 12 March 2013, 07:03 PM
سلام اموزشش رو دارین فارسی باشه

سلام

کتاب و سی دی خودآموز فلوت ریکوردر بزبان فارسی در بازار موجوده.
از طریق اینترنتی هم می تونید بخرید.

Good Luck

yohanovic
Thursday 13 June 2013, 01:08 PM
سلام

کتاب و سی دی خودآموز فلوت ریکوردر بزبان فارسی در بازار موجوده.
از طریق اینترنتی هم می تونید بخرید.

Good Luck
کتب english هست جایی؟؟؟
رنج صدای fife با recorder soprano چقدر فرق داره؟؟

mohsen741
Thursday 13 June 2013, 03:36 PM
سلام.. fife و ريكوردر سوپرانو هر دو معمولا از دو اكتاو اول تا مي اكتاو سوم رو پوشش ميدهند... لا اقل براي fif & recorder هاي ياماها اينطوره!

M_T
Friday 14 June 2013, 10:04 AM
کتب english هست جایی؟؟؟
رنج صدای fife با recorder soprano چقدر فرق داره؟؟

ممکنه باشه ولی من ندیدم.
من یه سرچ می کنم اگه پیدا شد بهتون میگم.
همینطور که آقا محسن عزیزم گفت فایف و ریکوردر سوپرانو در یک رنج هستند.
من خودم فاییف دارم و صدای فایف رو بیشتر می پسندم چون بیشتر شبیه پیکولو و فلوت کلیددار هست و اون حالت خاص گرفتگی ریکوردر رو نداره.
گرچه سلیقه ها متفاوت هست...

Good Luck

yohanovic
Friday 14 June 2013, 10:42 AM
ممکنه باشه ولی من ندیدم.
من یه سرچ می کنم اگه پیدا شد بهتون میگم.
همینطور که آقا محسن عزیزم گفت فایف و ریکوردر سوپرانو در یک رنج هستند.
من خودم فاییف دارم و صدای فایف رو بیشتر می پسندم چون بیشتر شبیه پیکولو و فلوت کلیددار هست و اون حالت خاص گرفتگی ریکوردر رو نداره.
گرچه سلیقه ها متفاوت هست...

Good Luck
از کجا و با چه قیمتی میشه گرفت/؟؟؟؟

M_T
Friday 14 June 2013, 11:18 AM
از کجا و با چه قیمتی میشه گرفت/؟؟؟؟

گفتم ممکنه که احتمالش خیلی پایین هست من توی سایت شرکت سرنا کتاب انگلیسی فلوت رو دیدم اما نه کتاب ریکوردر.
منظورم از سرچ، جستجو توی اینترنت و کتاب های PDF بود.

yohanovic
Friday 14 June 2013, 11:30 AM
خود ساز را گفتم

mohsen741
Friday 14 June 2013, 01:53 PM
مجتبي سلام...
يادته اولين جايي كه تو اين سايت پست گذاشتم اينجا بود؟...
خوبي؟..
آقا اين برند شاتو سايت داره؟
ديدي ساكسوفون هاش رو با رنگه لاك و الكليه قديمي(آنتيك) توليد كرده؟
فلوت كليد دار يا فايف يا هر جور فلوت ديگه اي رو با اين رنگ توليد نكرده؟دنبالشم!....

M_T
Friday 14 June 2013, 02:49 PM
خود ساز را گفتم

آهان، چون بحث کتاب بود فکر کردم قیمت کتاب رو داری می پرسی.
تو می تونی فایف رو از اینجا بقیمت 23/500 بخری: You can see links before reply
برو به قسمت سازهای بادی> فلوت> یاماها و بعد فایف رو در همون صفحه خواهی دید.

- - - Updated - - -

مجتبي سلام...
يادته اولين جايي كه تو اين سايت پست گذاشتم اينجا بود؟...
خوبي؟..
آقا اين برند شاتو سايت داره؟
ديدي ساكسوفون هاش رو با رنگه لاك و الكليه قديمي(آنتيك) توليد كرده؟
فلوت كليد دار يا فايف يا هر جور فلوت ديگه اي رو با اين رنگ توليد نكرده؟دنبالشم!....

سلام داداش محسن گلم
آره یادمه محسن، تو خوبی؟

اما در مورد شاتو من سایت شاتوی تایوان رو پیدا نکردم، یه سایت دیدم که امریکائی بود.
البته الان سرعت اینترنت اصلا خوب نیست و بعضی سایت ها باز نمیشه.
آره اون ساکس با رنگ آنتیک رو دیدم، اما تا حالا فلوت یا فایف شاتو ندیدم اونم با اون رنگ آنتیک...
من حالا بازم چک می کنم.

ارادتمند
مجتبی

M_T
Sunday 16 June 2013, 07:01 PM
سلام

اون دوستی که کتاب آموزش ریکوردر به انگلیسی می خواست به سایت روبرو مراجعه کنه: You can see links before reply

vviolinn
Sunday 16 June 2013, 08:50 PM
داداشای گلم ی سوال،ما فلوتی به نام سوپرانیو داریم؟ک خیلی کوچیک تر از سوپرانو باشه؟

M_T
Sunday 16 June 2013, 10:53 PM
داداشای گلم ی سوال،ما فلوتی به نام سوپرانیو داریم؟ک خیلی کوچیک تر از سوپرانو باشه؟

سلام حسین جان

آره عزیزم، Sopranino هست که از سوپرانو کوچک تر هست و صدای زیر تری داره.
این محدودۀ صوتی ریکوردر سوپرانینو هست:
9563
این هم آهنگ Greensleeves با ریکوردر سوپرانینو: You can see links before reply

Good Luck

vviolinn
Monday 17 June 2013, 12:50 PM
ممنون.اینجا گیر میاد

- - - Updated - - -

؟؟؟؟علامت سوال جا افتاد.ببخشید.

M_T
Monday 17 June 2013, 08:15 PM
ممنون.اینجا گیر میاد

- - - Updated - - -

؟؟؟؟علامت سوال جا افتاد.ببخشید.

آره حسین جان، گیر میاد.
معمولا جاهایی که ریکوردر دارند، سوپرانینو رو هم دارند.

ab_bb22
Friday 23 August 2013, 08:31 PM
دوستان ببینید من این نت رو درست اجرا میکنم.
نت (You can see links before reply)
فایل صوتی اجرا (You can see links before reply)

خیلی ممنون میشم؛ راهنمای کنید.

M_T
Friday 23 August 2013, 11:06 PM
دوستان ببینید من این نت رو درست اجرا میکنم.
نت (You can see links before reply)
فایل صوتی اجرا (You can see links before reply)

خیلی ممنون میشم؛ راهنمای کنید.

سلام

بله، آفرین، درست اجرا کردین.:am

ab_bb22
Saturday 24 August 2013, 05:23 PM
من تو اینترنت گشتم؛ فهمیدم چند مدل فلوت ریکوردر داریم. چطوری باید بفهمم؛ فلوت من چه مدلی هست؟

M_T
Saturday 24 August 2013, 05:59 PM
من تو اینترنت گشتم؛ فهمیدم چند مدل فلوت ریکوردر داریم. چطوری باید بفهمم؛ فلوت من چه مدلی هست؟

درسته... سوپرانو - آلتو - تنور - باس
سوپرانو و آلتو رایج ترین هستند...
تنور و باس کمتر هستند و گرون...
ریکوردر شlا سوپرانو هست.
هم از روی طولش میشه فهمید و هم از روی صدا و هم از روی چارت انگشت گذاری... روی کاور ریکوردرتون هم باید نوشته باشه.

بم ترین نت ریکوردر سوپرانو C5 هست.
بم ترین نت ریکوردر آلتو F4 هست.
بم ترین نت ریکوردر تنور C4 هست.
بم ترین نت ریکوردر باس F3 هست.

بنابراین ریکوردر تنور یک اکتاو بم تر از سوپرانو هست.
ریکوردر آلتو 5 نت بم تر از سوپرانو هست.
ریکوردر باس نیز یک اکتاو بم تر از آلتو هست.

موفق باشید

ab_bb22
Saturday 24 August 2013, 06:34 PM
درسته... سوپرانو - آلتو - تنور - باس
سوپرانو و آلتو رایج ترین هستند...
تنور و باس کمتر هستند و گرون...
ریکوردر شlا سوپرانو هست.
هم از روی طولش میشه فهمید و هم از روی صدا و هم از روی چارت انگشت گذاری... روی کاور ریکوردرتون هم باید نوشته باشه.

بم ترین نت ریکوردر سوپرانو C5 هست.
بم ترین نت ریکوردر آلتو F4 هست.
بم ترین نت ریکوردر تنور C4 هست.
بم ترین نت ریکوردر باس F3 هست.

بنابراین ریکوردر تنور یک اکتاو بم تر از سوپرانو هست.
ریکوردر آلتو 5 نت بم تر از سوپرانو هست.
ریکوردر باس نیز یک اکتاو بم تر از آلتو هست.

موفق باشید
روش هیچی ننوشته.
باتوجه به این که الان سومین روزه که دارم فلوت میزنم؛ اون توضیحاتی که دادین رو متوجه نشدم.
طول سازم 32.5 سانتی متر
اینم عکسش

9807

M_T
Saturday 24 August 2013, 07:49 PM
روش هیچی ننوشته.
باتوجه به این که الان سومین روزه که دارم فلوت میزنم؛ اون توضیحاتی که دادین رو متوجه نشدم.
طول سازم 32.5 سانتی متر
اینم عکسش

9807

این ریکوردر Soprano هست.
نت ها رو که بلدی؟ دو ر می فا سل لا سی
من چون تئوری انگلیسی یاد گرفتم عادت دارم اونجوری میگم: C D E F G A B
C همون دو هست.
D همون ر هست.
ٍE همون می هست.
F همون فا هست.
G همون سل هست.
A همون لا هست.
B همون سی هست.

پیشنهاد می کنم یه کتاب آموزش تئوری موسیقی هم بخری و مطالعه کنی.

ab_bb22
Monday 2 September 2013, 07:20 PM
فلوت الکتریکی هم داریم؟

M_T
Monday 2 September 2013, 09:03 PM
فلوت الکتریکی هم داریم؟

بله یک سری ابتکارات در مورد فلوت انجام شده مثل فلوت الکتریک اما مثل گیتار الکتریک رایج نیست و خیلی قابلیت های خاصی در مقایسه با فلوت معمولی نداره...

ab_bb22
Wednesday 4 December 2013, 12:18 AM
سلام ،دو تا سوال داشتم.

فایل اجرا (You can see links before reply)

توی کادر قرمز ، سه تا نت سیاه هست؛ منتها موقع اجراء ، نوازنده این سه تا رو با ارزش زمانی یکسان اجرا نمیکنه؛چرا؟
توی همون کادر قرمز نت اول که ر یا D هست؛ نوازنده بجای اینکه بگه «تو» میگه: «تو،تو» چرا اینطوری اجرا میکنه؟
ضمنا این فایل صوتی رو با تیونر چک کردم؛ نت اون قسمت که توی کادر قرمز هست رو این طوری نشون داد؛
D.Eb.D.E.Bb
همین قسمت رو هم من با فلوت اجرا کردم؛ این رو با قبلی مقایسه کنید.منظورم رو بهتر متوجه میشین.
اجرای من (You can see links before reply)

M_T
Wednesday 4 December 2013, 07:49 PM
سلام ،دو تا سوال داشتم.

توی کادر قرمز ، سه تا نت سیاه هست؛ منتها موقع اجراء ، نوازنده این سه تا رو با ارزش زمانی یکسان اجرا نمیکنه؛چرا؟
توی همون کادر قرمز نت اول که ر یا D هست؛ نوازنده بجای اینکه بگه «تو» میگه: «تو،تو» چرا اینطوری اجرا میکنه؟
ضمنا این فایل صوتی رو با تیونر چک کردم؛ نت اون قسمت که توی کادر قرمز هست رو این طوری نشون داد؛
D.Eb.D.E.Bb
همین قسمت رو هم من با فلوت اجرا کردم؛ این رو با قبلی مقایسه کنید.منظورم رو بهتر متوجه میشین.

سلام

یکسان اجرا نکردن اون سه نت بخاطر علائمی است که بالای اون نت ها قرار داره که بهشون میگن اکسان یا Accent.
این علامت ها در اجرای اون نت که این علامت ها بالاش هست تأثیر میگذاره. چند نوع اکسان داریم، توی عکسی که گذاشتی واضح نیست...
نگاه کن: You can see links before reply(music)

اما اینکه چرا نت E و B رو بصورت Eb و Bb زده بخاطر این هست که به احتمال خیلی زیاد در سر کلید سل، ما علامات ترکیبی بمول رو برای این دو نت داریم به این شکل:
10163

you3f
Wednesday 4 December 2013, 09:08 PM
سلام ،دو تا سوال داشتم.

D.Eb.D.E.Bb
سلام. والله با این عکسی که شما گذاشتی چیز دقیقی مشخص نیست!
ولی فکرمیکنم علامتی که روی نت (ر) هست، گزش یا شاید قلاب باشه. اگه میتونید عکس واضح تری قرار بدید ...

ab_bb22
Wednesday 4 December 2013, 09:54 PM
سلام

یکسان اجرا نکردن اون سه نت بخاطر علائمی است که بالای اون نت ها قرار داره که بهشون میگن اکسان یا Accent.
این علامت ها در اجرای اون نت که این علامت ها بالاش هست تأثیر میگذاره. چند نوع اکسان داریم، توی عکسی که گذاشتی واضح نیست...
نگاه کن: You can see links before reply(music) (You can see links before reply)

اما اینکه چرا نت E و B رو بصورت Eb و Bb زده بخاطر این هست که به احتمال خیلی زیاد در سر کلید سل، ما علامات ترکیبی بمول رو برای این دو نت داریم به این شکل:
10163
10164

این علامت کنار کلید سل هست.
اون لینک که دادین همه انگلیسی بود؛ هیچی نفهمیدم! توی pdf تئوری موزیک هم این نوع « > » آکسان رو کشیده؛ گفته:اگر بالای نتی باشه؛ باید با تاکید اجرا بشه.درباره تاکید در اجرا هم توضیح نداده. ضمنا توی اون لینک ویکی پدیا 5 نوع آکسان بود.
شما بنظر خودت کدومش رو استفاده کرده؟

- - - Updated - - -

سلام. والله با این عکسی که شما گذاشتی چیز دقیقی مشخص نیست!
ولی فکرمیکنم علامتی که روی نت (ر) هست، گزش یا شاید قلاب باشه. اگه میتونید عکس واضح تری قرار بدید ...

نت آهنگ لاو استوری هست.
همین عکس داغون رو هم کلی توی اینترنت گشتم تا پیدا شد.

you3f
Wednesday 4 December 2013, 11:38 PM
10164

این علامت کنار کلید سل هست.
اون لینک که دادین همه انگلیسی بود؛ هیچی نفهمیدم! توی pdf تئوری موزیک هم این نوع « > » آکسان رو کشیده؛ گفته:اگر بالای نتی باشه؛ باید با تاکید اجرا بشه.درباره تاکید در اجرا هم توضیح نداده. ضمنا توی اون لینک ویکی پدیا 5 نوع آکسان بود.
شما بنظر خودت کدومش رو استفاده کرده؟

- - - Updated - - -

نت آهنگ لاو استوری هست.
همین عکس داغون رو هم کلی توی اینترنت گشتم تا پیدا شد.
نه، فقط نت سی، بمل هست، چون نت می رو بکار اجرا میکنه. ولی این فایل اجراشو که گذاشتید از نظر این علامت ها اگه بخواین مورد بحث قرار بدین، دقیقا این علامتها رو اجرا نکرده، تزئین های دیگه ای زده. مثلا نت لا (نت آخر) رو با گزش زده که تو این عکس علامتی روی نت لا گذاشته نشده. توی عکس نت سی(بمل) علامت (احتمالا گزش) داره، اما توی اجرایی که گذاشتید این نت رو بدون علامت و ساده اجرا میکنه. نت قبلش (می) توی عکس که دقیقا مشخص نیست چه علامتی داره! ولی توی فایل اجرا، این نت به همراه نت پیشای کوتاه(اچاکاتورا) که احتمالا همون نت می بملی هست که شما با تیونر درآوردید اجرا میشه. اما نت (ر)، من یه صدای اضافه در حین اجرای این نت میشنوم که احتمالا به علت طریقه ی فوت کردن یه شوک به این نت وارد شده و بعید میدونم تزئین باشه!
و اما اینکه این علائم در عکس، گزش هستند یا قلاب، به نظر من در این آهنگ بعید است اینجور قلابها رو پشت سرهم بگذارند، پس به نظرمن گزش هستند...
حالا مشکل شما دقیقا چیه؟ آیا در تشخیص اون علامت ها مشکل دارین؟! یا در اجرایشان؟!

ab_bb22
Thursday 5 December 2013, 01:50 AM
نه، فقط نت سی، بمل هست، چون نت می رو بکار اجرا میکنه. ولی این فایل اجراشو که گذاشتید از نظر این علامت ها اگه بخواین مورد بحث قرار بدین، دقیقا این علامتها رو اجرا نکرده، تزئین های دیگه ای زده. مثلا نت لا (نت آخر) رو با گزش زده که تو این عکس علامتی روی نت لا گذاشته نشده. توی عکس نت سی(بمل) علامت (احتمالا گزش) داره، اما توی اجرایی که گذاشتید این نت رو بدون علامت و ساده اجرا میکنه. نت قبلش (می) توی عکس که دقیقا مشخص نیست چه علامتی داره! ولی توی فایل اجرا، این نت به همراه نت پیشای کوتاه(اچاکاتورا) که احتمالا همون نت می بملی هست که شما با تیونر درآوردید اجرا میشه. اما نت (ر)، من یه صدای اضافه در حین اجرای این نت میشنوم که احتمالا به علت طریقه ی فوت کردن یه شوک به این نت وارد شده و بعید میدونم تزئین باشه!
و اما اینکه این علائم در عکس، گزش هستند یا قلاب، به نظر من در این آهنگ بعید است اینجور قلابها رو پشت سرهم بگذارند، پس به نظرمن گزش هستند...
حالا مشکل شما دقیقا چیه؟ آیا در تشخیص اون علامت ها مشکل دارین؟! یا در اجرایشان؟!

مشکلم اینه که اجرای من با اون فرق داره.از طرفی نتش هم واضح نیست؛ نمی دونم دقیقا چی رو باید اجرا کنم.
اجرا همین تیکه رو با پن فلوت گوش کنید.
پن فلوت (You can see links before reply)
با توجه به گفته ها تون این نتها برای کادر قرمز درسته؟
ر ،می+ می بمل،سی بمل
D.E+Eb.Bb
الان دوباره تئوری موسیقی رو نگاه کردم؛ نوشته به خط افقی کوتاهی که بالای نت باشه، میگن تنوتو ، که به معنی تاکید اجرای نت با تمام ارزش زمانیشه . بنظرتون ممکنه ؛تنوتو باشه؟ضمنا تاکید در اجرا رو هم لطفا برام توضیح بدین یعنی چی؟ چطوری باید تاکید کرد؟

you3f
Thursday 5 December 2013, 10:13 AM
مشکلم اینه که اجرای من با اون فرق داره.از طرفی نتش هم واضح نیست؛ نمی دونم دقیقا چی رو باید اجرا کنم.
اجرا همین تیکه رو با پن فلوت گوش کنید.
پن فلوت (You can see links before reply)
با توجه به گفته ها تون این نتها برای کادر قرمز درسته؟
ر ،می+ می بمل،سی بمل
D.E+Eb.Bb
الان دوباره تئوری موسیقی رو نگاه کردم؛ نوشته به خط افقی کوتاهی که بالای نت باشه، میگن تنوتو ، که به معنی تاکید اجرای نت با تمام ارزش زمانیشه . بنظرتون ممکنه ؛تنوتو باشه؟ضمنا تاکید در اجرا رو هم لطفا برام توضیح بدین یعنی چی؟ چطوری باید تاکید کرد؟
این اجرا هم اون قسمت رو بصورت ساده و بدون تزئین داره اجرا میکنه.
دوست عزیز، tenuto یا تنوتو تا اونجایی که من میدونم صرفا یک علامت مخصوص تاکید نیست!
تنوتو ( نقطه ی مقابل استکاتو) است. یعنی وقتی استکاتو اجرای نت رو به صورت مقطع میکنه، تنوتو اجرای کامل مدت زمان اون نت رو میخواد. این جمله ای هم شما نوشتید: (به معنی تاکید اجرای نت با تمام ارزش زمانیشه)، فکرمیکنم منظور نویسندش این بوده که این علامت به شما تاکید و اصرار میکنه که دیرند نت مورد نظر رو بصورت خیلی کامل اجرا کنید.
این قطعه قطعه ای ست که تنظیمهای متفاوتی ازش اجرا شده. بنابراین من نظرم اینه که سخت نگیرید و نتهای اصلی رو بصورت ساده اجرا کنید و بعد به سلیقه ی خودتون و قابلیت و وسعت سازتون هرجاشو خواستین تزئین کنید. ولی اگه مثلا ملودی نوکتورنی از شوپن بود یا ... حداقل یه نت مشخص و ثابت ازش وجود داشت که بشه بر اساس اون نواخت. اما این آهنگی که شما انتخاب کردی رو من نتها و اجراهای متفاوتی ازش دیدم...

ab_bb22
Thursday 12 December 2013, 04:29 PM
یه فلوت ریکورد تنور سیاه دیدم؛ فروشنده گفت: مارک یاماهاست قیمتش 100 هزارتومن. بنظرت این قیمت خوبه؟
ضمنا این فلوت یاماها ممکنه تقلبیش هم باشه؟ علامت خواصی داره که مطمئن بشیم اصله؟

M_T
Thursday 12 December 2013, 06:34 PM
یه فلوت ریکورد تنور سیاه دیدم؛ فروشنده گفت: مارک یاماهاست قیمتش 100 هزارتومن. بنظرت این قیمت خوبه؟

سلام

ریکوردر یاماهای اصل روی بدنش یکی دو جا بصورت برجسته نوشته Japan و Yamaha.
روی کاورش هم نوشته Bag Made in India.
اگر اصل باشه صد تومن اصلا گرون نگفته خیلی هم خوبه...

فقط ریکوردر تنور برای افراد مبتدی و نیز کوتاه قد اصلا توصیه نمیشه چون کار باهاش سخته...

lakshemi
Thursday 12 December 2013, 10:20 PM

تا جایی که من می دونم دوست عزیز، گونه ی تنور فلوت ریکوردر قهوه ای رنگه! رنگ سیاه غالبا برای ریکوردر باس استفاده می شه. اگر این ریکوردر باس باشه، 100/000 به نظر من خیلی هم ارزونه! اما تا یک نوازنده ی خوب باهاش نزنه نمی شه فهمید ایرادی در صدا و بدنه اش داره یا نه.

M_T
Thursday 12 December 2013, 10:53 PM
تا جایی که من می دونم دوست عزیز، گونه ی تنور فلوت ریکوردر قهوه ای رنگه! رنگ سیاه غالبا برای ریکوردر باس استفاده می شه. اگر این ریکوردر باس باشه، 100/000 به نظر من خیلی هم ارزونه! اما تا یک نوازنده ی خوب باهاش نزنه نمی شه فهمید ایرادی در صدا و بدنه اش داره یا نه.

سلام لاکشمی عزیز

من خودم ریکوردر تنور یاماها داشتم. سیاه نیست... قهوه ای بسیار تیره هست که در نور اتاق مشکی دیده میشه اما در نور آفتاب و نور شدید قهوه ای سوخته.

ab_bb22
Friday 13 December 2013, 12:23 AM
باتوجه به توضیح دوستان شک دارم تنور باشه. فروشنده به من گفت تنوره، منم تا الان ندیده بودم.برای رفع ابهام میرم یه عکس ازش می گیرم.

lakshemi
Friday 13 December 2013, 12:16 PM
سلام لاکشمی عزیز

من خودم ریکوردر تنور یاماها داشتم. سیاه نیست... قهوه ای بسیار تیره هست که در نور اتاق مشکی دیده میشه اما در نور آفتاب و نور شدید قهوه ای سوخته.

سلام آقا مجتبی
خب شاید باریتون بوده! البته ریکوردر فکر نمی کنم باریتون داشته باشه. شایدم بنا به مارک سازها، رنگ هاش متغیره. اما من در اینترنت هرچی تنور دیدم قهوه ای هستن.شاید مال اونا فرق داره. من که نداشتم، اطلاعات بیشتری هم ندارم.

باتوجه به توضیح دوستان شک دارم تنور باشه. فروشنده به من گفت تنوره، منم تا الان ندیده بودم.برای رفع ابهام میرم یه عکس ازش می گیرم.

بله بله..حتما خوب اطلاعات بگیر ازش که خدای نکرده اشتباهی خرید نکنی. چون ریکوردر باس چندان صدای جذابی نداره! یعنی اصلا به کار ماها نمیاد! بازم تنور بهتره.

M_T
Friday 13 December 2013, 01:51 PM
سلام آقا مجتبی
خب شاید باریتون بوده! البته ریکوردر فکر نمی کنم باریتون داشته باشه. شایدم بنا به مارک سازها، رنگ هاش متغیره. اما من در اینترنت هرچی تنور دیدم قهوه ای هستن.شاید مال اونا فرق داره. من که نداشتم، اطلاعات بیشتری هم ندارم.

سلام لاکشمی جان

تنور بوده، باریتون که اصلا نداریم، منتهی توی عکس خودت میدونی رنگ ها ممکنه تیره تر یا روشن تر از رنگ واقعی باشند، تازه به تنظیم رنگ و روشنایی مانیتور هم بستگی داره...
البته خودت میدونی که یاماها مثلا در مورد ریکوردر آلتو چند رنگ مختلف تولید کرده که توی سایت خود یاماها موجوده.

mohsen741
Friday 13 December 2013, 02:55 PM
سلام آقا مجتبی
خب شاید باریتون بوده! البته ریکوردر فکر نمی کنم باریتون داشته باشه. شایدم بنا به مارک سازها، رنگ هاش متغیره. اما من در اینترنت هرچی تنور دیدم قهوه ای هستن. شاید مال اونا فرق داره. من که نداشتم، اطلاعات بیشتری هم ندارم.
با سلام خدمت مديران و اساتيد فلوت...
دوست عزيز به جرات خدمتت عرض ميكنم كه اگر..اگر اگر نوازنده ي سوپرانو و آلتوي فلوت ريكوردر هم باشي(كه نگفتي هستي يا نه!) از تنور و باس اين فلوت نميتوني صدايي در بياري....
پس يا بيخيالش شو....
يا اگر ميخواي...واقعا 100 % همت بخرج بايد بدي و هرجور تكنيكي كه تو عمرت براي ساز بادي ياد گرفتي رو بايد بكار ببندي.....
چون در انواع باس و تنور شما فرم لبگذاريتون (حتي با اينكه دستها عوض نشه!) باعث تغيير نت ميشه!!!!.....

قيمت تنور اصل خوب كه سالم باشه 200-230 تومنه......
قيمته ريكوردر باس (كه عاشقشم) هم حد اقل با تخفيف و آشنا جور كردن 580 تومن هست حد اقل!!!!!!!!

پس اول ببين واقعا اصلا ميخوايش؟...بعد ببين واقعا تنوره؟...و در آخر اگر تنوره و واقعا ميخوايش.خيلي قيمت خوبيه!....

ممنون...

lakshemi
Friday 13 December 2013, 08:27 PM
سلام لاکشمی جان

تنور بوده، باریتون که اصلا نداریم، منتهی توی عکس خودت میدونی رنگ ها ممکنه تیره تر یا روشن تر از رنگ واقعی باشند، تازه به تنظیم رنگ و روشنایی مانیتور هم بستگی داره...
البته خودت میدونی که یاماها مثلا در مورد ریکوردر آلتو چند رنگ مختلف تولید کرده که توی سایت خود یاماها موجوده.

سلام از بنده است
بله ریکوردر باریتون نداریم. در مورد رنگ هم کاملا حرف شما درسته.
والله من از نزدیک ریکوردر تنور ندیدم. شما که خودتون داشتید قطعا نظرتون کارشناسی تره. من ریکوردر آلتو رو خیلی بیشتر از تنور و باس دوست دارم.خیلی ماهه.

ab_bb22
Friday 13 December 2013, 08:56 PM
با سلام خدمت مديران و اساتيد فلوت...
دوست عزيز به جرات خدمتت عرض ميكنم كه اگر..اگر اگر نوازنده ي سوپرانو و آلتوي فلوت ريكوردر هم باشي(كه نگفتي هستي يا نه!) از تنور و باس اين فلوت نميتوني صدايي در بياري....
پس يا بيخيالش شو....
يا اگر ميخواي...واقعا 100 % همت بخرج بايد بدي و هرجور تكنيكي كه تو عمرت براي ساز بادي ياد گرفتي رو بايد بكار ببندي.....
چون در انواع باس و تنور شما فرم لبگذاريتون (حتي با اينكه دستها عوض نشه!) باعث تغيير نت ميشه!!!!.....
قيمت تنور اصل خوب كه سالم باشه 200-230 تومنه......
قيمته ريكوردر باس (كه عاشقشم) هم حد اقل با تخفيف و آشنا جور كردن 580 تومن هست حد اقل!!!!!!!!
پس اول ببين واقعا اصلا ميخوايش؟...بعد ببين واقعا تنوره؟...و در آخر اگر تنوره و واقعا ميخوايش.خيلي قيمت خوبيه!....
ممنون...
سوپرانو میزنم؛ اونم درحد مبتدی. منتها صداش زیره ،خوشم نمیاد. میخوام یه ریکوردر با صدای بم بگیرم.توی اینترنت یه آهنگ از تک نوازی فلوت تنور شنیدم؛ خیلی از صداش خوشم اومد.بخاطر همین میخوام بخرمش.

M_T
Saturday 14 December 2013, 06:52 AM
سوپرانو میزنم؛ اونم درحد مبتدی. منتها صداش زیره ،خوشم نمیاد. میخوام یه ریکوردر با صدای بم بگیرم.توی اینترنت یه آهنگ از تک نوازی فلوت تنور شنیدم؛ خیلی از صداش خوشم اومد.بخاطر همین میخوام بخرمش.

بنظر من توی مغازه اول آلتو رو امتحان کن ببین خوشت میاد و باهاش راحتی یا نه...
بعدش تنور رو تست کن.
اونوقت هر کدوم رو دوست داشتی بخر.

ab_bb22
Saturday 14 December 2013, 12:53 PM
بنظر من توی مغازه اول آلتو رو امتحان کن ببین خوشت میاد و باهاش راحتی یا نه...
بعدش تنور رو تست کن.
اونوقت هر کدوم رو دوست داشتی بخر.

الان یه فیلم از تکنوازیش توی آپارات (You can see links before reply) دیدم؛ چقدر صداش بده!!!

lakshemi
Saturday 14 December 2013, 05:03 PM
سوپرانو میزنم؛ اونم درحد مبتدی. منتها صداش زیره ،خوشم نمیاد. میخوام یه ریکوردر با صدای بم بگیرم. توی اینترنت یه آهنگ از تک نوازی فلوت تنور شنیدم؛ خیلی از صداش خوشم اومد. بخاطر همین میخوام بخرمش.
دوست عزیزم
ببخشید قصد جسارت ندارم. اما زدن ریکوردر تنور و باس کار هر کسی نیست! و شما حتما قبلش باید آلتو زده باشید. سنگینی آلتو رو که حس کردید بعدش اون سنگینی رو بیشتر در نظر بگیرید!!!! می شه تنور!!!!! مضاف بر این زدنش هم خیلی سخت تره . من خودم آلتو دارم و مثل شما عاشق صداهای بم هستم .صدای آلتو به نظرم از نظر بم بودن خیلی خوب و دوست داشتنیه. آلتو خیلی بزرگه و تکنیکاش خیلییییییییی با سوپرانو فرق داره! اصلا نمی شه با همون طرز فکر سوپرانو باهاش کار کرد. خدای نکرده نمی خوام ضد حال بزنما! ولی اگه تا حالا آلتو نزدی نمی تونی از سوپرانو یه دفعه جهش بزنی به سمت تنور !!!! چون از انگیزه می افتی ! بنابراین پیشنهاد من به عنوان یه نوازنده ی سوپرانو و آلتو اینه که حتما برو یدونه آلتو بگیر چند ماهی باهاش کار کن ببین اصلا می تونی فلوت بزرگ بزنی یا نه. تازه چون صداهای بم دوست داری شاید آلتو نیاز شما رو تامین کنه و اصلا نیازی به تنور نداشته باشی.من مطمئنم ازش خوشت میاد و دوست خوبی برات می شه.

امیدوارم موفق باشی.

ab_bb22
Sunday 15 December 2013, 06:35 PM
رفتم دوباره تا فروشگاه فلوت رو نگاه کردم؛ با توجه به توضیحات M_T ،فلوتش مطمئنا آلتو هست.:12:

دوست عزیزم
...
امیدوارم موفق باشی.

ممنون از راهنمایی شما و بقیه دوستان.

lakshemi
Sunday 15 December 2013, 07:04 PM
رفتم دوباره تا فروشگاه فلوت رو نگاه کردم؛ با توجه به توضیحات M_T ،فلوتش مطمئنا آلتو هست.:12:

آ ... آ ... یعنی کلید نداره؟ اگه کلید نداره آلتوئه. خب این که خیلی هم خوبه. فلوت ریکوردر آلتو کارایی های فوق العاده ای داره.مطمئنم ازش خوشتون میاد. نظر من اینه که بخریدش. البته فکر کنم از 100 تومن ارزون ترش هم گیر بیاد.

M_T
Sunday 15 December 2013, 07:10 PM

تستش نکردی تا ببینی از صداش خوشت میاد یا نه؟

ab_bb22
Sunday 15 December 2013, 08:05 PM
تستش نکردی تا ببینی از صداش خوشت میاد یا نه؟

فکر کردم؛ شاید خوشش نیاد؛ فلوتش رو تف مالی کنم.فقط از پشت ویترین نگاه کردم.
یه نمونه کار اگر ازش داشتین؛ لینکش رو بفرستین،میرم گوش میدم.

ab_bb22
Sunday 15 December 2013, 08:15 PM
آ ... آ ... یعنی کلید نداره؟ اگه کلید نداره آلتوئه. خب این که خیلی هم خوبه. فلوت ریکوردر آلتو کارایی های فوق العاده ای داره.مطمئنم ازش خوشتون میاد. نظر من اینه که بخریدش. البته فکر کنم از 100 تومن ارزون ترش هم گیر بیاد.

10197
مشکیه 100 هزار
سفید 85 هزار

M_T
Sunday 15 December 2013, 08:41 PM
10197
مشکیه 100 هزار
سفید 85 هزار

بنظرم گرون گفته، اینجا رو ببین: You can see links before reply

ab_bb22
Sunday 15 December 2013, 08:46 PM
بنظرم گرون گفته، اینجا رو ببین: You can see links before reply
آلتو از 40 تومن تا 140 تومن بود؛چرا این همه اختلاف قیمت هست؟

lakshemi
Sunday 15 December 2013, 10:23 PM
به نظر منم خیلی گرونه دوست من(راستی اسم شریفتونو نگفتین)
هول و حوش 50-60 تومن بیشتر ، انصاف نیست. من فردا برات یه کار با آلتو می زنم تا بشنوی.

M_T
Sunday 15 December 2013, 11:39 PM
آلتو از 40 تومن تا 140 تومن بود؛چرا این همه اختلاف قیمت هست؟

اون شیری رنگ ها کیفیت ساختشون پایین تره یعنی مجرای ورودی هواشون خمیده نیست و ساده تره اما اون مشکی ها حرفه ای تره و گرون تر.
اون 140 تومنی ها هم فقط بخاطر رنگش هست که قهوه ای طرح چوب هست.

ab_bb22
Monday 16 December 2013, 12:29 AM
به نظر منم خیلی گرونه دوست من(راستی اسم شریفتونو نگفتین)
هول و حوش 50-60 تومن بیشتر ، انصاف نیست. من فردا برات یه کار با آلتو می زنم تا بشنوی.

رضا هستم.
ممنون،حتما آهنگ تون رو گوش میکنم.

lakshemi
Monday 16 December 2013, 06:33 PM
سلام
خوشبختم آقا رضا
ببین از این خوشت میاد؟ سعی کردم آهنگی باشه که در اکتاو اول باشه که درجه ی بمی ساز دستت بیاد. فقط ببخشید کوتاهه! امروز وقت آزاد نداشتم.

babak123
Wednesday 1 January 2014, 12:43 PM
سلام...
من به شدت به ساز فلوت ریکوردر علاقه دارم...
میخواستم منو راهنمایی کنید که از کجا میتونم این ساز رو با یک برند عالی و با کیفیت تهیه کنم...
قیمتش چقدره تقریبا ؟ (برند درجه یک )
من ساکن مشهدم...
ممنونتون میشم اگه راهنماییم کنید...
راستی کدوم نوع از فلوت ریکوردر هم برای ملودیهای شاد و هم غمگین مناسبتره ؟ سوپرانو ، آلتو یا تنور ؟
به نظرتون مادر ریکوردرها کدومشونه ؟؟؟
لطفا منو راهنمایی کنید چون واقعا به این ساز علاقه دارم...به نظرم یکی از بی حاشیه ترین سازهاست !
صدای لطیفی هم داره و برای نواختهای رمانتیک حرف نداره....

lakshemi
Wednesday 1 January 2014, 04:45 PM
سلام...
میخواستم منو راهنمایی کنید که از کجا میتونم این ساز رو با یک برند عالی و با کیفیت تهیه کنم...
من ساکن مشهدم...
راستی کدوم نوع از فلوت ریکوردر هم برای ملودیهای شاد و هم غمگین مناسبتره ؟ سوپرانو ، آلتو یا تنور ؟
لطفا منو راهنمایی کنید چون واقعا به این ساز علاقه دارم...به نظرم یکی از بی حاشیه ترین سازهاست !

سلام دوست عزیز
ریکوردر ها دو نوع پلاستیکی و چوبی دارن. نوع پلاستیکی ارزون تره در بازار فراوونه و برای شروع مناسب تره. اما ریکوردر چوبی قیمتش خیلی بالاست و سخت پیدا می شه. بهترین برند معمولا یاماهاست. برای شروع ریکوردر حتما حتما ابتدا از سوپرانو شروع کنید چون سبک تر و کوچک تره و هم برای شاد و هم برای غمگین مناسبه. نوع آلتو بزرگتره و کنترلش سخت تر. اما خیلی عالیه ولی به نظر من برای غمگین مناسب تره.
مادر ریکوردر ؟ راستش اگه از نظر پایه ای منظورتون باشه قطعا سوپرانو!

یاماها پلاستیکی - سوپرانو = حدود 20/000 تومان
یاماها پلاستیکی - آلتو = حدود 50/000 تومان
یاماها پلاستیکی - تنور و باس = قیمتش خیلی بالاست و در ایران سخت پیدا می شه.

ریکوردر سوپرانو و آلتو در تمام ایران یافت می شه و در شهر خودتون هم به راحتی قابل خریده. موفق باشید.

M_T
Wednesday 1 January 2014, 08:28 PM
سلام...
من ساکن مشهدم...

سلام دوست من

خب لاکشمی عزیز پاسخگوی سوالات شما بودند.

من اضافه کنم شما می تونید ریکوردر رو بصورت اینترنتی هم خرید کنید: You can see links before reply
قبل از خرید حتما نمونه کار و صدای انواع ریکوردر رو گوش کنید تا انتخاب بهینه ای داشته باشید.
رایج ترین ها همون سوپرانو و آلتو هست، کار با تنور کمی سخته...
اگه شادی و غم رو با هم میخوای آلتو بگیر... ممکنه صدای سوپرانو برات خیلی زیر باشه... البته بستگی به سلیقۀ و نیاز خودت داره...

موفق باشی

babak123
Wednesday 1 January 2014, 08:56 PM
سلام...
ممنون از جوابتون دوستان خوب من...
اینجا مدیر بخش فلوت کیه ؟
پس نظرتون اینه که واسه غمگین نواختن، آلتو مناسبتره درسته ؟
با سوپرانو هم آیا میشه غمگین نواخت به نظرتون ؟
شاد که با هر دو میشه... آره ؟
دوستان اگه میبینید من این همه سوال میکنم منو ببخشید...آخه واسه اینه که هنوز ساز نخریدم و میخوام انتخاب کنم که کدوم نوعش از همه کاملتره...
میگم امکانش هست یه نمونه کار کوچیک از سوپرانو و آلتو بذارید ؟
دوستان عزیز ... من هیچکسی رو بصورت حقیقی کنار خودم ندارم واسه پشتیبانی...میتونم رو کمک شما حساب کنم ؟؟؟

M_T
Wednesday 1 January 2014, 09:12 PM
سلام...
دوستان اگه میبینید من این همه سوال میکنم منو ببخشید...آخه واسه اینه که هنوز ساز نخریدم و میخوام انتخاب کنم که کدوم نوعش از همه کاملتره...
دوستان عزیز ... من هیچکسی رو بصورت حقیقی کنار خودم ندارم واسه پشتیبانی...میتونم رو کمک شما حساب کنم ؟؟؟

من کمترین مسئول بخش هستم...

بله آلتو صدای گرمتری در مقایسه با سوپرانو داره و برای ملودی های آرام و متین یا غمگین مناسب تر هست گر چه با هر دو میشه هم شاد نواخت و هم غمگین.
برای صدای ساز یک نگاهی در سایت آپارات بندازید فعلا تا بعد... You can see links before reply

شما هر سوال و راهنمایی خواستید در خدمت هستیم.

ارادتمند
مجتبی

lakshemi
Wednesday 1 January 2014, 09:52 PM
سلام...

سلام
قربان شما
والله نظر شخص من اینه...آلتو چون صدای بم تری داره غمگین تره. ولی من با سوپرانو هم خیلی عالی غمگین می زنم. همونطور که یک خواننده ی سوپرانو می تونه غمگین ترین اهنگ ها رو هم بخونه! و برعکس یه خواننده ی باس می تونه خیلی شاد و کمدی بخونه! بسته به حالت نفس خودتونم داره که شاد بزنید یا غمگین.

اگر هنوز ریکوردر نزدید، اصلا سراغ آلتو نرید. حتما اولش یه سوپرانو بخرید و باهاش کار کنید. چون آلتو، در چند پست قبل هم به دوست دیگه مون گفتم، آلتو سنگینه و خوش دست نیست.بنابراین می تونه شما رو کاملا از فلوت زدن ناامید کنه! بنابراین از سوپرانو شروع کنید. نه تنها ریکوردر بلکه هر فلوتی که سبک تر و کوچکتر باشه قدرت مانور نوازنده رو بالا می بره و نوازنده خیلی راحت تر می تونه باهاش جهش به اکتاو بالاتر یا پایین تر داشته باشه.

آقا مجتبی عزیز کاملا روی فلوت علم و اشراف دارند، مطمئنا به همه ی سوالات شما پاسخ خواهند داد. نگران نباشید.

اینم چند تا از کارای خودم :

یک آریای اپرایی _ ریکوردر سوپرانو

رقص ساراسواتی (کیتارو) _ ریکوردر سوپرانو

عروس مردگان (موسیقی فیلم/ دنی الفمن) _ ریکوردر سوپرانو

من با التو زیاد زدم ولی همین یه دونه رو ضبط کردم! فعلا این یکی رو گوش کنید:

مارش عروسی (واگنر) _ ریکوردر آلتو

babak123
Wednesday 1 January 2014, 10:22 PM
ممنونم از لطف شما خانوم لاکشمی و آقا مجتبی....
اهل مشهد که نیستین هیچکدومتون متاسفانه.....
قطعات شما رو گوش دادم خانوم لاکشمی...واقعا زیبا بود...زیبا زدید...ممنون
سازها از سوپرانو به بالا که میرن صداشون کلفت تر و کلفت تر میشه....
آلتوتونو رو هم گوش دادم ...اما سوپرانو یک چیز دیگس حالا که دارم گوش میکنم !
میخوام برم دنبال همین ریکوردر سوپرانو...صداش خیلی زیباست...
میشه مشخصات فنی ساز فلوت ریکوردر سوپرانو رو دقیق بگید ؟از نظر چند تکه بودن ؛زبانه دار یا بی زبانه ؛اکتاو و ......
ممنون میشم ازتون
پس مارک یاماها رو میخرم...فقط امیدوارم از ناوارد بودن من سو استفاده نکنه و جنس بد نده بهم !!!
با تشکر از هر دوتون

lakshemi
Thursday 2 January 2014, 12:53 PM
میشه مشخصات فنی ساز فلوت ریکوردر سوپرانو رو دقیق بگید ؟از نظر چند تکه بودن ؛زبانه دار یا بی زبانه ؛اکتاو و ......
ممنون میشم ازتون
پس مارک یاماها رو میخرم...فقط امیدوارم از ناوارد بودن من سو استفاده نکنه و جنس بد نده بهم !!!
با تشکر از هر دوتون

قربان شما...نظر لطفتونه ممنونم.

دیدی گفتم؟؟؟؟ ریکوردر سوپرانو یه دنیاست! تقریبا دو اکتاو صدا داره. البته آلتو هم خیلی خوبه ولی تکنیک دمیدن در اون متفاوته و مهارت می خواد از اون گذشته چون آلتو، به سبک باروک ساخته شده انگشت گذاری فا و فا دیز اون با سوپرانو فرق داره و سخت تره. یه ذره که در سوپرانو پیشرفت کردی، بعد آلتو رو شروع کن انشالله.

اینم ریکوردر سوپرانو . خیلی کوچولو و گوگولی و مجموعا 3 تکه است.باید بکشی تا هر تکه جدا بشه.
همونطور که در شکل می بینید ریکوردر در دسته ی سازهای بادی زبانه دار قرار داره. این دسته ی سیاه رنگ هم برای تمیز کردن قطعاته. اون جسم سفید هم قوطی وازلینه. که برای کاستن از خشکی صدا و سخت جدا شدن قطعات باید داخل ساز هر از گاهی وازلین مالی بشه. چیز خاص دیگری نداره.

ab_bb22
Thursday 2 January 2014, 02:37 PM
ممنون میشم ازتون
با تشکر از هر دوتون
اصلا نگران یادگیری نباش. توی اینترنت فایل آموزشی هست؛هرجا هم مشکل داشتی دوستان اینجا خیلی خوب وکامل جواب میدن. منم مثل شما بدون استاد از همین راه هایی که گفتم، دارم یاد میگیرم. برای خریدش هم خیلی سخت نگیر یه دونه از این 25 هزار تومنیاش رو بخر؛ کارت رو راه می اندازه.

babak123
Thursday 2 January 2014, 08:50 PM
سلام آقا مجتبی...
میگم اگه هم زمان سه ریکوردر سوپرانو ؛ آلتو و تنور با هم بنوازن یک ملودی رو به صورت هماهنگ ، صدای کدومشون میاد از همه روتر ؟؟؟

babak123
Thursday 2 January 2014, 10:16 PM
سلام...
منظور از داشتن صدای ریز همون نازکتره ؟
ببخشید که سوالاتم پیش پا افتادس....:29:

M_T
Thursday 2 January 2014, 11:20 PM
سلام آقا مجتبی...
میگم اگه هم زمان سه ریکوردر سوپرانو ؛ آلتو و تنور با هم بنوازن یک ملودی رو به صورت هماهنگ ، صدای کدومشون میاد از همه روتر ؟؟؟

سلام عزیزم

صدای سوپرانو، چون فرکانس بالاتری داره یعنی صداش نازک تر هست.

- - - Updated - - -

سلام...
منظور از داشتن صدای ریز همون نازکتره ؟
ببخشید که سوالاتم پیش پا افتادس....:29:

بله زیر در مقابل بم قرار داره، زیر یا بقولی ریز همون نازک هست.
اصلا خجالت نکش بابک جان، همه اولش چیزی بلد نبودن و کم کم یاد گرفتن.
پس هر سوالی داری، آزادانه و بدون خجالت بپرس.

موفق باشی

babak123
Friday 3 January 2014, 01:35 PM
سلام لاکشمی خانوم و آقا مجتبی...
فردا میخوام برم یک ساز بخرم...
میگم از کجا باید بفهمم که سازش خوب و بدون ایراد هست ؟
اگه نشون خاصی داره بهم بگید(چه در ظاهر و چه در باطن)
به نظرتون مادر همه ریکوردرها کدوم نوعشه ؟ (از همه نظر مثل :مثل پایه،صدا،قابلیت پیاده سازی تکنیک،انعطاف صدا و ....)

lakshemi
Friday 3 January 2014, 02:46 PM
سلام لاکشمی خانوم و آقا مجتبی...
فردا میخوام برم یک ساز بخرم...
میگم از کجا باید بفهمم که سازش خوب و بدون ایراد هست ؟
اگه نشون خاصی داره بهم بگید(چه در ظاهر و چه در باطن)
به نظرتون مادر همه ریکوردرها کدوم نوعشه ؟ (از همه نظر مثل :مثل پایه،صدا،قابلیت پیاده سازی تکنیک،انعطاف صدا و ....)

سلام
به سلامتی انشالله.
هم بدنه ی ساز و هم درون لوله باید کاملا صاف و بدون زائده باشه. تکه ها رو حتما از هم جدا کن و داخلشونو وارسی کن. اما اینا فقط 30% از بررسیه! 70% دیگه ش اینه که سوراخ ها در اندازه ی استاندارد باشن. راه فهمیدنشم اینه که باهاش بنوازی. یا کسی که بلده بزنه باهاش بزنه. معمولا یا فروشندگان ساز یا بعضی مشتریان به نوازندگی واردن. اگه خودتونم بلد نیستید از کسی کمک بخواین.

جواب این سوالتونو قبلا هم دادم. همه ی ریکوردر ها قابلیت اجرای تکنیک رو دارن. این شمای نوازنده هستید که باید بلد باشید باهاش کار کنید. و گرنه همه ی ریکوردر ها در حد خودشون قابلیت دارن. ولی قابلیت های سوپرانو از نظر آسون تر بودن، سبک تر بودن و کم نفس تر بودن ، بهتره. شما که الآن در شروع کار هستید خیلی در بند این مسائل نباشید. اول نوازندگی رو شروع کنید بعدش باقی مسائل خود به خود دستتون میاد.

mohsen741
Saturday 4 January 2014, 05:58 PM
سلام به همه ي فلوت نوازان عزيز...بخصوص ريكوردر نوازان...نوازندگان اين ساز پر قابليت...

با اجازه ي اساتيد و دوستان پر تجربه....

آقا بابك....
ساز بادي رو...
با غم بنوازي صداش غمگين ميشه...
با شادي بنوازي صداش شاده...
حتي اگه يك ملودي رو عينا بنوازي با 2 حس...!

ساز بادي رو وقتي بدست ميگيري...از ديافراگم....تا بالاي حفره ي بيني و لبهات ديگه جزو ساز ميشه...
ساز بادي خوبيش اينه...از تو ميشه..و تو در اون تجلي پيدا ميكني...

babak123
Saturday 4 January 2014, 09:02 PM
سلام آقا محسن...سلام....
واقعا جملات تاثیر گذاری بیان کردید....واقعا از ته دل من بود....خیلی زیبا بود...اشکمو در آوردید...
با صحبتاتون کاملا موافقم...
من هم به همین دلیل عاشق سازهای بادی هستم...چون به قول شما از احساسات درون آدم سرچشمه میگیره...

babak123
Saturday 4 January 2014, 09:16 PM
اون حرفی که تو تایپیک زدم که آیا میشه با سوپرانو غمگین زد رو پس میگیرم...اشتباه کردم
به قول خانوم لاکشمی که میگه :
خوانندگان سوپرانو هم میتونن غمگین ترین آهنگ ها رو بخونن و همین طور برعکس خوانندگان باس هم میتونن شادترین آهنگ ها رو اجرا کنن....

lakshemi
Saturday 4 January 2014, 10:30 PM
اون حرفی که تو تایپیک زدم که آیا میشه با سوپرانو غمگین زد رو پس میگیرم...
در نوازندگی، در خوانندگی و کلا در موسیقی، انواع ابزار و آلات که هنجره ی انسان هم یکی از اون هاست، در خدمت احساس انسان هستند. شما هر حالی داشته باشید اونام از شما پیروی می کنن. مثل یک تاکسی که شما هرجا بگید، می ره اون جا. غمگین و شاد و حتی حماسی و پرشور و انواع دیگه، با هر سازی ممکنه. به این شرط که دل بهش بدید و حتما حتما با سازتون دوست بشید. موسیقی، تمامیت خواهه! به "همه ی " شما احتیاج داره. نه حتی 99%! بلکه تمام شما. اون وقته که شما با کمک سازتون قادر به هر کاری خواهید بود.
حالا فلوت خریدید؟

M_T
Sunday 5 January 2014, 05:12 PM
سلام یه نکته در مورد همنوازی همزمان سوپرانو و آلتو و تنور بگم که تذکر آقا کحسن هست: صداي هيچكدوم واضح شنيده نميشه...سوپرانو با آلتوسوپرانو با تنورو تنور با آلتوهر كدوم دچار ويبره ي اكتاو ميشن... صداشون تو هم ميره و بشكله لرزش شنيده ميشه... حالا ما 3 تا ويبره ي اكتاو داريم...كه اين 3 تا خودش ايجاد 3 تريموله ميكنه...صدا ها با لرزشي بدجور(براي شنيدن... وگرنه بنظر من عالي ميشه) و غير قابل تشخيص و بهم ريخته(از نظر صافيه رنگه صدا) به گوش ميرسه... نه اينكه سوپرانو رو راحت بشنويم

babak123
Monday 6 January 2014, 08:59 PM
سلام به اساتید عزیز :لاکشمی ، مجتبی و محسن....
بالاخره ساز رو خریدم.یک فلوت ریکوردر سوپرانو مارک یاماها و البته ساخته شده در نمایندگی این شرکت در اندونزی...
همه جای کره زمین یاماها شرکت داره به جز ایران خودمون که البته دلایل زیادی هم داره!
بگذریم....
همه نکاتی که گفتینو موقع خرید دقت کردم و سعی کردم که ساز خوبی بخرم و امیدوارم که این چنین هم شده باشه....
رنگش شیری هست. با آرم برجسته متن و لوگو یاماها....روی کاورش هم مشخصات ساز رو زده.
دوستان حالا من باید از کجا شروع کنم ؟؟؟؟؟
بی صبرانه منتظر جوابتون هستم.

ab_bb22
Monday 6 January 2014, 09:21 PM
بالاخره ساز رو خریدم.یک فلوت ریکوردر سوپرانو مارک یاماها و البته ساخته شده در نمایندگی این شرکت در اندونزی...
همه جای کره زمین یاماها شرکت داره به جز ایران خودمون که البته دلایل زیادی هم داره!
بگذریم....
همه نکاتی که گفتینو موقع خرید دقت کردم و سعی کردم که ساز خوبی بخرم و امیدوارم که این چنین هم شده باشه....
رنگش شیری هست. با آرم برجسته متن و لوگو یاماها....روی کاورش هم مشخصات ساز رو زده.
من برای شروع این کتاب رو از اینترنت دانلود کردم؛ برای شروع خیلی خوبه.
البته شما تونستی خود کتاب رو بخر.
تمومش کردی؛خبر بده.

lakshemi
Monday 6 January 2014, 09:56 PM
بگذریم....

به به! تبریک می گم! به سلامتی!مبارکه.
خب ظاهرا که انتخاب خیلی خوب و درستی انجام دادی.
من جای شما باشم یا می رم کلاس یا از روی خودآموز کار می کنم.البته من تاکیدم روی اولیه! با 7-8 جلسه راه می افتی!

babak123
Monday 6 January 2014, 10:21 PM
خطاب بهab_bb22 این کتاب pdf که همش مصوره...اصلان توضیحی نداده.باید چطوری استفاده کنم ازش ؟:106:

خطاب به لاکشمی ::22:

M_T
Monday 6 January 2014, 10:52 PM
سلام

بابک جان، ساز نو مبارک.

تو بعلاوۀ کتاب خودآموز و کلاس حضوری می تونی از دی وی دی های آموزشی که تصویری هم هستند استفاده بکنی.
هم توی بازار هست و هم از طریق اینترنت میتونی بخری.

اگه تئوری موسیقی هیچی بلد نیستی، توصیه می کنم قبلش کتاب تئوری موسیقی بخری و خوب بخونی تا مبانی رو درست یاد بگیری و اونوقت در یادگیری ریکوردر خیلی سریع تر پیشرفت خواهی کرد.

ارادتمند
مجتبی

ab_bb22
Monday 6 January 2014, 10:52 PM
خطاب بهab_bb22 این کتاب pdf که همش مصوره...اصلان توضیحی نداده.باید چطوری استفاده کنم ازش ؟:106:

خطاب به لاکشمی ::22:
توضیح احتیاج نداره. اون چیزی که میبینی رو انجام بده. یه فلوت کشیده، یه سری سوراخ ها رو سیاه کرده، اونا رو با انگشتات ببند، بعد با گفتن کلمه تووووووووووووو صدای اون نت اجرا میشه.
این عکس انواع نت و ارزش زمانی اونها رو نشون میده.
10256
انگشت گذاری هم به این شکله
10257
ضمنا یه نرم افزار نت نویسی هم نصب کن؛ نت ها رو توش بنویس تا اون برات اجرا کنه.اینجوری آهنگ رو با ریتم درست میشنوی؛ راحترم میتونی، اجراش کنی.
بازم مشکلی بود؛ بگو.

babak123
Tuesday 7 January 2014, 12:10 PM
سلام دوستان
یک چیزی میخام بگم بهتون که مطمئنم ازم ناامید میشید...
من پایه موسیقیم صفره متاسفانه:46::2:
اما قول میدم زود زود یاد بگیرم...یعنی اگه کسی بهم یاد بده تمام تلاشمو میکنم تا یاد بگیرم.
انگشت گذاری رو بلد شدم از توی تصاویر اینترنتی اما هنوز خیلی چیزای دیگه مونده که باید یاد بگیرم...
مشکل صدای ناکوک فلوتم رو هم رفع کردم.انگشت گذاریم بد بود که با توضیحاتی که خانوم لاکشمی دادن بر طرف شد.
ab_bb22 عزیز نت ها رو میتونم یکی یکی اجرا کنم.با توجه به تصاویر داده شده.

M_T
Tuesday 7 January 2014, 01:59 PM
سلام دوستان

یک چیزی میخام بگم بهتون که مطمئنم ازم ناامید میشید...
من پایه موسیقیم صفره متاسفانه:46::2:
اما قول میدم زود زود یاد بگیرم...یعنی اگه کسی بهم یاد بده تمام تلاشمو میکنم تا یاد بگیرم.
انگشت گذاری رو بلد شدم از توی تصاویر اینترنتی اما هنوز خیلی چیزای دیگه مونده که باید یاد بگیرم...
مشکل صدای ناکوک فلوتم رو هم رفع کردم.انگشت گذاریم بد بود که با توضیحاتی که خانوم لاکشمی دادن بر طرف شد.
ab_bb22 عزیز نت ها رو میتونم یکی یکی اجرا کنم.با توجه به تصاویر داده شده.

سلام بابک جان

اصلا ناامید و ناراحت نباش، در یادگیری عجله هم نکن، خیلی آروم و با دقت و حوصله برو جلو.
اگه کتاب تئوری موسیقی پورتراب هم بخری خوبه از روی کتاب مبانی رو بخون و برو جلو، مشکلی هم داشتی سوال کن، کمکت می کنیم.

موفق باشی

mohsen741
Tuesday 7 January 2014, 05:46 PM
با اجازه ي اساتيد...
بابك جان يك كتاب تئوري موسيقي هم تهيه كن و بخونش...
پرويز منصوري
كمال پورتراب

يكي از اينها رو تهيه كن...

اولي بنظرم بهتره.....
ممنون

SOBHANTOTo3
Tuesday 7 January 2014, 06:25 PM
در ادامه فرمایشات محسن بزرگوار

برای نوازندگی کتاب ریتم در موسیقی اثر چندتا نویسنده هست
می تونید هر کدومش رو تهیه کنید با سی دی خیلی مفیده

babak123
Tuesday 7 January 2014, 08:43 PM
با سلام خدمت اساتید محترم...
یک مشکل کوچیک برام پیش اومده...وقتی که میخوام از دو سوراخ انتهایی فلوتم که هر دو 2 تایی هستند استفاده کنم بیشتر مواقع صدای غیژژژژژ ناجوری میدن !
میدونم ایراد از انگشت گذاری هست که 2 سوراخ رو خوب نمیپوشونه اما میخواستم بدونم که آیا روش خاصی واسه این دو سوراخ انتهایی هست که بشه این مشکل رو بر طرف کرد؟؟؟مخصوصا 2 سوراخ انتهایی که گاهی انگشتم بهش نمیرسه و گمش میکنم !!!

- - - Updated - - -

میگم روشی وجود داره آهنگی رو که گوش میکنیم بشه نواخت ؟
راستی بالاخره تونستم یک ملودی کوتاه در حد چند ثانیه بزنم !
البته اینم با نگاه کردن انگشتان طرف مقابل بود

ab_bb22
Tuesday 7 January 2014, 10:08 PM
یک مشکل کوچیک برام پیش اومده...وقتی که میخوام از دو سوراخ انتهایی فلوتم که هر دو 2 تایی هستند استفاده کنم بیشتر مواقع صدای غیژژژژژ ناجوری میدن !
میدونم ایراد از انگشت گذاری هست که 2 سوراخ رو خوب نمیپوشونه اما میخواستم بدونم که آیا روش خاصی واسه این دو سوراخ انتهایی هست که بشه این مشکل رو بر طرف کرد؟؟؟مخصوصا 2 سوراخ انتهایی که گاهی انگشتم بهش نمیرسه و گمش میکنم !!!
من روزی که اومدم توی این سایت ، مثل شما هیچی نمی دونستم. همینجا سوال پرسیدم؛ توی اینترنت دنبال مطلب رفتم؛ تا الان کارم راه افتاده. شما هم کلا ناراحت نباش.
این کتاب تئوری موسیقی
خودم همه اش رو نخوندم؛ شما هم،هرجا علامت نا آشنایی دیدی ،توی این کتاب بگردی، درباره اش توضیح داده.
اینم یه کانال آپارات، اینجا تئوری موسیقی رو تصویری توضیح میده.
توی یوتیوب رو هم بگردی؛ فیلم آموزشی زیاده.
ضمنا اون دوتا نت آخری در آوردن صداش یه کم سخته، باید تمرین کنی،البته آروم فوت کن.
نرم افزار نت نویسی و تیونر هم نصب کن.خیلی کمک میکنه.

M_T
Tuesday 7 January 2014, 11:09 PM

- - - Updated - - -

اون دو سوراخ انتهایی حساس هستند.
هم باید درست انگشت گذاری کرد و هم با ملایمت و لطافت دمید، یعنی شدت دمیدن باید کم و کنترل شده باشه و الا بقول شما غیژ غیژ میکنه.

اما اینکه بخوام آهنگی رو بصورت گوشی بزنی خب یه کم زمان میبره...
وقتی خوب به نت ها و گام ها مسلط بشی و گوشت از نظر موسیقایی و تشخیص نت قوی بشه آره اونوقت میتونی خیلی از ملودی ها رو اجرا کنی بدون داشتن نت...

Parastoo1996
Wednesday 8 January 2014, 06:56 PM

- - - Updated - - -

shoma ghesmate paeine sazo be samte rast micharkhoonid? yani ba baghiyeye soorakh ha too ye khat nabashe, be andaze be samte rast k angoshte koochik rahat betoone soorakhe akhar ro bepooshoone

babak123
Wednesday 8 January 2014, 09:09 PM
ممنونم از راهنمایی همه دوستان خوب...
چند تا سوال داشتم از اساتید محترم که خوشحال میشم بهشون جواب بدن ...
1_میشه فلوتمون رو بشوریم ؟
2_یادگیری ریکوردر مشکلتره یا فایف ؟(البته من دقیق نمیدونم فایف هست ،فیف هست..اگه کسی انگلیسی این کلمه رو بهم بگه ممنون میشم)
3_از 1 تا بیست به فلوت ریکوردر و فایف چند میدین ؟(میدونم هر ساز جایگاه خودشو داره اما هدف مقایسه این هست)
4_مشخصات فنی فایف مثل ریکوردر هست آیا ؟(از همه لحاظ)
5_به نظرتون شباهتی بین خانواده ساکسوفون ها و فلوت ها وجود داره ؟؟؟
6_چرا دو سوراخ انتهایی فلوت ریکوردر بصورت 2 تایی میباشد ؟
اگه کسی ملودی کوتاهی از فیف داشته باشه خوشحال میشم صداشو گوش کنم
با تشکر

- - - Updated - - -

7_فلوت ریکوردر یک ساز جهانی هست ؟
8_به نظرتون تفاوت عمده صدای نی با فلوت ها در چیه ؟
9_بین فلوت و نی انتخاب شما کدومه ؟

mohsen741
Wednesday 8 January 2014, 10:03 PM
حيف كه من استاد نيستم كه جواب بدم :-))))))))))))))))))))
آره همون فايف درسته...fife

اينها رو ببينين يكم دلتون آب شه...
يكم بيشتر هم به وجد بياين...

10258

M_T
Wednesday 8 January 2014, 11:01 PM
ممنونم از راهنمایی همه دوستان خوب...
چند تا سوال داشتم از اساتید محترم که خوشحال میشم بهشون جواب بدن ...
1_میشه فلوتمون رو بشوریم ؟
2_یادگیری ریکوردر مشکلتره یا فایف ؟(البته من دقیق نمیدونم فایف هست ،فیف هست..اگه کسی انگلیسی این کلمه رو بهم بگه ممنون میشم)
3_از 1 تا بیست به فلوت ریکوردر و فایف چند میدین ؟(میدونم هر ساز جایگاه خودشو داره اما هدف مقایسه این هست)
4_مشخصات فنی فایف مثل ریکوردر هست آیا ؟(از همه لحاظ)
5_به نظرتون شباهتی بین خانواده ساکسوفون ها و فلوت ها وجود داره ؟؟؟
6_چرا دو سوراخ انتهایی فلوت ریکوردر بصورت 2 تایی میباشد ؟
اگه کسی ملودی کوتاهی از فیف داشته باشه خوشحال میشم صداشو گوش کنم
با تشکر

- - - Updated - - -

7_فلوت ریکوردر یک ساز جهانی هست ؟
8_به نظرتون تفاوت عمده صدای نی با فلوت ها در چیه ؟
9_بین فلوت و نی انتخاب شما کدومه ؟

وای چقدر سوال!

1- بله میشه اما سر ساز رو بهتره آب نزنی.
2-فایف... Fife
3- پانزده_ 13
4- نه فایف در واقع فلوت پیکولوی بی کلید هست و شیوۀ نواختن و انگشت گذاریش فرق داره.
5- بله شباهت هایی دارند...
6- برای ایجاد دو نیم پرده سوراخ دو تایی آخر وقتی هر دو رو بگیری نت دو میزنه و وقتی یکیشو ببندی نیم پرده بالاتر میزنه یعنی دو دیز.
7- بله ولی دیگه اون کابرد وسیع گذشتۀ خودش در مقایسه با فلوت رو نداره...
8- تفاوت در جنس صدا که بدلیل تفاوت در نحوۀ تولید صدا و نیز جنس ساز هست.
9- فلوت اما نه این فلوت های رایج... فلوت آلمانی 8 کلید... و الان نی، نی عربی.

برای شنیدن صدای فایف این کارو گوش کن: You can see links before reply

- - - Updated - - -

حيف كه من استاد نيستم كه جواب بدم :-))))))))))))))))))))
آره همون فايف درسته...fife

اينها رو ببينين يكم دلتون آب شه...
يكم بيشتر هم به وجد بياين...

10258

بازم شکسته نفسی؟

محسن کاش چوبی بودن... ولی قیمتش سرسام آور میشد اونوقت!

mohsen741
Wednesday 8 January 2014, 11:21 PM
مجتبي عزيز و دوست داشتني ارادت...

اينها هم يه 3.5 ميليوني ميشه پولش....
:-(
من به پلاستيكيش هم راضي ام...
سوپرانينو/سوپرانو/آلتو/تنور رو دارم...
يه باس ميخوام و يه گاركلين(ريكوردر پيكولو)....
اينها رو خييييييييييييييييلي ميخوام تجربه كنم...
پولش نيست متاسفانه...

M_T
Thursday 9 January 2014, 09:15 AM
مجتبي عزيز و دوست داشتني ارادت...

اينها هم يه 3.5 ميليوني ميشه پولش....
:-(
من به پلاستيكيش هم راضي ام...
سوپرانينو/سوپرانو/آلتو/تنور رو دارم...
يه باس ميخوام و يه گاركلين(ريكوردر پيكولو)....
اينها رو خييييييييييييييييلي ميخوام تجربه كنم...
پولش نيست متاسفانه...

ارادت ما بیشتر محسن گلم

من باس رو تست نکردم ولی نمونه کار ازش چند تا تو یوتوب دیدم، چندان تعریفی نداره...
فلوت کلیددار آلتو یا باس بگیری بهتر نیست؟

mohsen741
Thursday 9 January 2014, 01:09 PM
ارادت ما بیشتر محسن گلم

من باس رو تست نکردم ولی نمونه کار ازش چند تا تو یوتوب دیدم، چندان تعریفی نداره...
فلوت کلیددار آلتو یا باس بگیری بهتر نیست؟
عزيزي و برادر....

ميدوني چرا انقدر ريكوردر رو دوست دارم؟....
چون نواختنش مثل ديگر فلوتها نيست...
شبيه كلارينت نوازيه!!!!...
بدون ريكوردر نوازي انقدر نميتونستم تو كلارينت پيشرفت كنم....

نميدونم اصلا تو دهنم نميچرخه بگم(فلوت) ريكوردر.....
دلم ميخواد بگم كلارينت ريكوردر...
:-))

M_T
Thursday 9 January 2014, 07:44 PM
عزيزي و برادر....

ميدوني چرا انقدر ريكوردر رو دوست دارم؟....
چون نواختنش مثل ديگر فلوتها نيست...
شبيه كلارينت نوازيه!!!!...
بدون ريكوردر نوازي انقدر نميتونستم تو كلارينت پيشرفت كنم....

نميدونم اصلا تو دهنم نميچرخه بگم(فلوت) ريكوردر.....
دلم ميخواد بگم كلارينت ريكوردر...
:-))

می فهمم چی میگی...
مزاج تو بیشتر به سمت کلارینته...
مزاج من با انواع نی و فلوت و سازهای بی زبانه سازگار تره...

babak123
Thursday 9 January 2014, 09:04 PM
سلام خدمت اساتید محترم...
مشک 2 سوراخ انتهایی که صدای ناکوک تولید میکردن انگشت گذاری بد نبود بلکه شدت دمیدن من بود که زیاد بود !!!
واسه استفاده از این در سوراخ باید خیلی ملایم و کنترل شده بدمید تا صدای ناکوک ندهد...
با تشکر از همتون

- - - Updated - - -

دوستان میگن باید 2 سوراخ انتهایی فلوت ریکوردر کمی کج بسته بشه...
یعنی هم راستای بقیه سوراخ ها نباشه...
دلیل این کار چیه ؟
چه مقدار باید این سوراخ کج بسته بشه ؟معیاری داره ؟

lakshemi
Thursday 9 January 2014, 09:37 PM
بابک عزیز پیشنهاد می کنم برای نظافت ساز از پنبه الکلی استفاده کنی نه آب! چون آب نمی تونه به تنهایی فلوت رو ضدعفونی بکنه. ریکوردر تمیز، صدای شفاف تری داره. در ضمن، نظافت ساز ماهی یک بار هم کافیه. بعدش هم به انتهای هر تکه کمی وازلین بزنید تا نرم تر بشه.

دوستان میگن باید 2 سوراخ انتهایی فلوت ریکوردر کمی کج بسته بشه...یعنی هم راستای بقیه سوراخ ها نباشه...
دلیل این کار چیه ؟چه مقدار باید این سوراخ کج بسته بشه ؟معیاری داره ؟
بابک جان، همونطور که به دوست دیگه مون هم گفتم، پیچاندن تکه ی سوم ریکوردر(نت دو پایین) کاملا حیاتیه. اگر این کارو نکنید صدا در اکتاو اول قطعا ناکوک و گنگ خواهد بود. این کار یک دلیل علمی داره.می دونی که صدا، یک موجه. پس برای یک صدای درست باید دقیقا یک موج مشخصی رو ساخت. کج کردن تکه ی آخر هم برای اینه که مسیر این موج (نت دو) مسیر درستی باشه. سعی کن تکه های فلوتت دقیقا مثل این شکل باشه.

ab_bb22
Thursday 9 January 2014, 09:58 PM
بابک جان، همونطور که به دوست دیگه مون هم گفتم، پیچاندن تکه ی سوم ریکوردر(نت دو پایین) کاملا حیاتیه. اگر این کارو نکنید صدا در اکتاو اول قطعا ناکوک و گنگ خواهد بود. این کار یک دلیل علمی داره.می دونی که صدا، یک موجه. پس برای یک صدای درست باید دقیقا یک موج مشخصی رو ساخت. کج کردن تکه ی آخر هم برای اینه که مسیر این موج (نت دو) مسیر درستی باشه. سعی کن تکه های فلوتت دقیقا مثل این شکل باشه.

الان،صدای تیکه آخر رو توی زاویه های مختلف با تیونر چک کردم؛ فرقی نداشت. فکر کنم، چرخوندنش برای اینه که انگشت کوچیک راحت تر روش قرار بگیره.

babak123
Friday 10 January 2014, 02:43 PM
سلام..امروز رفتم دنبال کتاب تئوری موسیقی اما هیچ جا نتونستم پیداش کنم...همشون منو شوت میکردن بیرون !
البته ab_bb22 عزیز pdf تئوری موسیقی رو دادن به من اما متاسفانه من دسترسیم به PC کمه..یعنی فقط شبا میتونم بیام...
اما اگه کتابش بود میتونستم سر کار ببرم و اونجا هم مطالعه کنم.
مشهد از نظر امکانات موسیقی واقعا محدوده.شمایی که تو تهرانید قدر اونجا رو بدونید !
تئوری رو شروع کردم به خوندن...نت های اصلی شمال 7 تا میشه که از بم به زیر عبارتست از :دو-ر-می-فا-سل-لا-سی
اگه به سمت چپ حرکت کنیم البته تو حالت استاندارد چون من برعکس نوشتم.دوباره به نت سی میرسیم اما با صدایی بم تر و اگه به سمت راست برویم به نت دو میرسیم اما با صدایی زیرتر...
واسه اینکه نت ها تکراری میشه هر هفت نت رو یک اوکتاو میگن.خطوط حامل رو هم متوجه شدم که شامل 5 خط موازی واسه قرار گیری نت ها است.کلید سل هم کلیدی هست که روی خط 2 قرار میگیره و با توجه به اون موقعیت بقیه نت ها رو شحص میکنیم.مثال هایی هم گفته شده اما هنوز نمیفهم که چطوری این کار رو انجام میدن.سل که معلومه جاش.اما بقیش گیج کنندس...از کجا بفهمیم که یک نقطه روی یکی از خطوط چه ارزش نتی داره ؟؟؟؟

ab_bb22
Friday 10 January 2014, 03:48 PM
سلام..امروز رفتم دنبال کتاب تئوری موسیقی اما هیچ جا نتونستم پیداش کنم...همشون منو شوت میکردن بیرون !
البته ab_bb22 عزیز pdf تئوری موسیقی رو دادن به من اما متاسفانه من دسترسیم به PC کمه..یعنی فقط شبا میتونم بیام...
اما اگه کتابش بود میتونستم سر کار ببرم و اونجا هم مطالعه کنم.
مشهد از نظر امکانات موسیقی واقعا محدوده.شمایی که تو تهرانید قدر اونجا رو بدونید !
تئوری رو شروع کردم به خوندن...نت های اصلی شمال 7 تا میشه که از بم به زیر عبارتست از :دو-ر-می-فا-سل-لا-سی
اگه به سمت چپ حرکت کنیم البته تو حالت استاندارد چون من برعکس نوشتم.دوباره به نت سی میرسیم اما با صدایی بم تر و اگه به سمت راست برویم به نت دو میرسیم اما با صدایی زیرتر...
واسه اینکه نت ها تکراری میشه هر هفت نت رو یک اوکتاو میگن.خطوط حامل رو هم متوجه شدم که شامل 5 خط موازی واسه قرار گیری نت ها است.کلید سل هم کلیدی هست که روی خط 2 قرار میگیره و با توجه به اون موقعیت بقیه نت ها رو شحص میکنیم.مثال هایی هم گفته شده اما هنوز نمیفهم که چطوری این کار رو انجام میدن.سل که معلومه جاش.اما بقیش گیج کنندس...از کجا بفهمیم که یک نقطه روی یکی از خطوط چه ارزش نتی داره ؟؟؟؟
برای راحتی کار هردو کتاب رو پرینت بگیرین.
وقتی جای سل معلوم باشه.
از سل به بالا : لا ،سی، دو،ر، می و...
از سل به پایین:فا، می، ر، دو
نتها روی خطوط و بین شون قرار میگیره.
ضمنا اون کتاب رو هم قبلا از M_T (You can see links before reply) گرفته بودم ؛ با تشکر از اون.

mohsen741
Friday 10 January 2014, 04:26 PM
خيلي سادست بابك عزيز...
تو كه تا اينجا ميدوني نته زير تر از sol چي هست؟...
كافيه بدوني روي خطوط حامل هم با طرف بالا نتها زير ميشن...
پس نته بالاي سل كه بين خط دوم و سومه ميشه لا....و نته پايينه سل كه بين خط اول و دومه ميشه فا....
به همين ترتيب بالا و پايين ميشه بري...سعي كن يه ورق خالي از نت برداري....(داراي خط حامل!..)
و توي اون همينجوري بي نظم نقطه گذاري كني..(البته يا دقيقا بين خطوط باشه نقه يا رو ي خطوط..كه دچار شك نشي كه اين نقطه رو هست يا نه! )
و تمرينه نت خوان يكن....سرعتت ميره بالا...و بعد صفحه رو بر عكس كن....نتها جديد ميشه :-)
و بعد از آخر به اول بخون...اينجوري 1 صفحه نوشتي 4 بار تمرين كردي....

lakshemi
Friday 10 January 2014, 04:59 PM
الان،صدای تیکه آخر رو توی زاویه های مختلف با تیونر چک کردم؛ فرقی نداشت. فکر کنم، چرخوندنش برای اینه که انگشت کوچیک راحت تر روش قرار بگیره.

آقا رضا اگه تکه ی آخر سر جاش نباشه ، تاثیرش تنها روی دوی پایین نیست. بلکه روی چند تا نت های اوکتاو اوله. من خودم چند سال پیش امتحان کردم. یه بار یادم رفته بود بچرخونمش هر کاری می کردم می ، فا و فا دیز مثل همیشه نبود. بعدش که زاویه رو درست کردم ایراد برطرف شد.
برای این که انگشت هاتونو نه فقط انگشت کوچیکتون رو ،تربیت کنید بهترین روش اینه که انگشت ها حتی وقتی مثلا به نتی احتیاج نیست، سر جای خودشون باشن. یعنی استیل خودشونو داشته باشن. 7 انگشت شما باید درست روی سوراخ خودشون آماده باشن تا به محض نیاز روی سوراخ فرود بیان. این کار هم شما رو سریع تر می کنه و هم انگشتان شما به این وضعیت عادت می کنن.
انگشت کوچیک اولش خیلی درد میاد.ولی بعد راه میوفته. یه کمی هم بازوتون رو خم کنید تا از فشار انگشت کوچیکه کم بشه.

راستی بابک جان وقتی گفتم پیش استاد برین دقیقا به همین خاطر گفتم که باید یک استاد از نزدیک استیل و انگشت گذاری شما رو ببینه تا رفع اشکال کنه. ولی شما اینجوری :22: بودید!!! هههههه اما خیلی مسائل رو اینترنتی نمی شه حل کرد.اینو باید قبول کنی دوست من. ولی با این حال کتاب خودآموز ریکوردر 1 نوشته ی استیفن گودیر رو هم تهیه کنی ضرر نداره.
بابک جان، خود من به شخصه کتاب پورتراب واقعا برام سخت و گیج کننده بود و انداختمش یه ور!!!!هههههههه من فقط کمی نت خوانی و نت نویسی و گام ها رو می دونم که برای رفع حاجت یه فلوتیست مث خودم کافیه و واقعا نمی دونم چه کتاب تئوری موسیقی ای می تونه بهترین باشه. ضمنا شما الآنشم خیلی خوب پیشرفت کردی و یاد گرفتی. اصلا عجله نکن.کم کمک انقدر جلو میوفتی که همه ی ماها باید بیایم پیشت کلاس خصوصی. انشالله.

ab_bb22
Friday 10 January 2014, 05:36 PM
آقا رضا اگه تکه ی آخر سر جاش نباشه ، تاثیرش تنها روی دوی پایین نیست. بلکه روی چند تا نت های اوکتاو اوله. من خودم چند سال پیش امتحان کردم. یه بار یادم رفته بود بچرخونمش هر کاری می کردم می ، فا و فا دیز مثل همیشه نبود. بعدش که زاویه رو درست کردم ایراد برطرف شد.
برای این که انگشت هاتونو نه فقط انگشت کوچیکتون رو ،تربیت کنید بهترین روش اینه که انگشت ها حتی وقتی مثلا به نتی احتیاج نیست، سر جای خودشون باشن. یعنی استیل خودشونو داشته باشن. 7 انگشت شما باید درست روی سوراخ خودشون آماده باشن تا به محض نیاز روی سوراخ فرود بیان. این کار هم شما رو سریع تر می کنه و هم انگشتان شما به این وضعیت عادت می کنن.
انگشت کوچیک اولش خیلی درد میاد.ولی بعد راه میوفته. یه کمی هم بازوتون رو خم کنید تا از فشار انگشت کوچیکه کم بشه.

الان، نت فا و فا دیز رو هم امتحان کردم؛ زاویه قطعه آخر تاثیری روشون نداشت. به نظرم یه تیونر دانلود کنید ؛خودتون امتحان کنید.البته من ادعایی در زمینه موسیقی ندارم؛ اطلاعاتم هم به اندازه شما نیست.فقط چیزی که دیدم رو میگم.

lakshemi
Friday 10 January 2014, 05:57 PM
الان، نت فا و فا دیز رو هم امتحان کردم؛ زاویه قطعه آخر تاثیری روشون نداشت. به نظرم یه تیونر دانلود کنید ؛خودتون امتحان کنید.البته من ادعایی در زمینه موسیقی ندارم؛ اطلاعاتم هم به اندازه شما نیست.فقط چیزی که دیدم رو میگم.

منم خدای علم نیستم. بحث این حرفا نیست دوست من.
این چیزا تجربیه. باید از نزدیک ببینی و بشنوی تا متوجه بشی. من خودم یه تیونر عالی دارم. مرسی! به هرحال، این چیزیه که وجود داره! قبول بکنید یا نه این در ریکوردر قانونه. حالا شاید یه روزی همچین چیزی برای خود شما پیش بیاد تا متوجه بشید که از چه بابت می گن باید تکه ی آخر کمی کج باشه.

babak123
Friday 10 January 2014, 08:57 PM
سلام به اساتید محترم ...
آقا محسن و ab_bb22 عزیز....با راهنمایی که بهم کردید کردید مشکلم حل شد و حالا میتونم جایگاه هر نت رو روی خطوط حامل تشخیص بدم
اما سرعت تشخیصم پایینه و کمی وقت میبره...ممنونم ازتون
راستی یک سوال...وقتی با فلوتم کار میکنم تو قسمت ابتدایی که صدا تولید میشه قطره های آبی جمع میشه که باعث میشه نت ها خوب اجرا نشه...این طبیعیه ؟وقتی این مشکل پیش میاد باید چی کار کرد ؟
با تشکر

babak123
Friday 10 January 2014, 09:12 PM
الان که دارم دقت میکنم این قطرات به همه جای فلوت سرایت کردن !!!
چاره این کار چیه ؟

mohsen741
Friday 10 January 2014, 09:17 PM
جمع شدنه آب دهان شايع ترين مساله تو تمام ساز هاي باديه...
بل ضربه ي آروم به رون پات خاليش كن يا با دستمال كاغذيه لوله شده آب جمع شده رو هر چند وقت يك بار تو تمرين بگير...

lakshemi
Friday 10 January 2014, 10:13 PM
راستی یک سوال... وقتی با فلوتم کار میکنم تو قسمت ابتدایی که صدا تولید میشه قطره های آبی جمع میشه که باعث میشه نت ها خوب اجرا نشه... این طبیعیه ؟وقتی این مشکل پیش میاد باید چی کار کرد ؟
همیشه مقداری از بزاق دهان از مجرای دهانه ی فلوت می ره پایین. و شما هم که مدام دارید می دمید! 37 درجه دمای بدن شماست که داره با نفس شما وارد فلوت می شه! طبیعیه که داخل فلوت عرق بکنه. تازه تابستونا شدت خیس شدن فلوت بیشتره. هروقت دیدید این اتفاق افتاد باید داخل فلوتو خشک کنید یا یه جوری رطوبت رو به بیرون هدایت کنید. من یه بالش پولیشی دارم که خیلی نرمه. هر وقت فلوتم زیادی خیس می شه چند تا آروم فلوتو می زنم روی اون بالشه. تمام رطوبت از انتهاش می ریزه بیرون.

babak123
Sunday 12 January 2014, 12:39 PM
سلام دوستان...
میشه ارزش مکانی 7 نت اصلی دو-ر-می-فا-سل-لا-سی رو روی فلوت ریکوردر بهم نشون بدید ؟(میدونم کمی خنده داره اما میخوام مطمئن بشم از یه چیزی)
میگم این تیونر چی هست که میگن کمک میکنه به آدم ؟(اسم نرم افزارشو بگید ممنون میشم)
راستی نرم افزار نت خوانی که میگید باید بهش نت بدی ؟ و وقتی دادی اونا رو واست اجرا میکنه ؟سیستمش این طوریه ؟(اسم نرم افزارشو بگید ممنون میشم)
هر کدوم از نت های 7 گانه دو-ر-می و ... برابر کدوم وزن تو حالت و... C-A-Bمیشن ؟
ببخشید اینقدر سوال میکنم...با تشکر

lakshemi
Sunday 12 January 2014, 01:09 PM
سلام دوستان...
میشه ارزش مکانی 7 نت اصلی دو-ر-می-فا-سل-لا-سی رو روی فلوت ریکوردر بهم نشون بدید ؟(میدونم کمی خنده داره اما میخوام مطمئن بشم از یه چیزی)
میگم این تیونر چی هست که میگن کمک میکنه به آدم ؟(اسم نرم افزارشو بگید ممنون میشم)
راستی نرم افزار نت خوانی که میگید باید بهش نت بدی ؟ و وقتی دادی اونا رو واست اجرا میکنه ؟سیستمش این طوریه ؟(اسم نرم افزارشو بگید ممنون میشم)

سلامممممممم
ارزش مکانی؟؟؟؟ یعنی می خوای ببینی روی خط حامل کجا هستن؟
ساز ریکوردر سوپرانو (و هر ساز سوپرانو یا خواننده ی سوپرانو ) روی خط حامل سوم و کلید سل نوشته می شه. این محدوده ی صوتی ریکوردر سوپرانو و محلیه که برای این ساز، نت نوشته می شه.

داخل کتاب یا خودآموزی که دانلود کردی هست. البته نمی دونم سوالت دقیقا همین بود یا نه. مشکلتو واضح تر بگو. کلا سوالاتت یه خرده پیچ در پیچ و گنگه آقا بابک! هههههههههه
تیونر وسیله ایه که به صدای نت ها حساسه. شما که هر نت رو بنوازید روی صفحه نمایشش اسم اون نت رو می نویسه. توی نت های دیز و بمول خیلی تیونر به درد بخوره. نشون می ده داری درست می زنی یا نه. من نرم افزارشو ندارم.

C=DO
R=RE
E=MI
F=FA
G=SOL
A=LA
B=SI

ab_bb22
Sunday 12 January 2014, 03:23 PM
سلام دوستان...
تیونر رو از اینجا (You can see links before reply)دانلود کن.
نرم افزار تیونر APTuner رو از لینک بالا دانلود کن.
10282
نرم افزار نت نویسی رو هم باید بری دانلود کنی یا بخری.البته توجه کن، صدای فلوت رو هم داشته باشه؛ اینجور بهتره.

babak123
Sunday 12 January 2014, 10:25 PM
سلام دوستان...
بالاخره کتاب تئوری موسیقی آقای کمال پورتراب رو گیر آوردم...خریدمش اما طرف دوبل حساب کرد با من....بگذریم
چند روز پیش آقا محسن تصاویری از ریکوردرها گذاشته بود که دل منو آب کرد !
حالا منم سایتی نشون میدم بهتون که دل شما هم کمی آب شه !!! نمیدونم که این سایت رو دیدید یا نه اما لینک میذارم.
آقا محسن کلارینت هاشو نگاه کن و بگید چه حسی دارید الان ؟!:1:

mohsen741
Monday 13 January 2014, 10:22 AM
سلام...
ااا....
تئوري گرفتي؟..من داشتم ميفرستادم برات كه...
...
:-)))))))))))))))))))))))))))
الان خوده كلارينت دله منو آب نميكنه....
چون يدونه اصله عاليه تقريبا گرونشو دارم...
الان سر ساز كلارينت..قميش كلارينت...
ترومپت....
ساكسوفونه سوپرانو...
ساكسوفونه تنور...
اينا الان دله منو آب ميكنه بابك.....
:-)))

babak123
Monday 13 January 2014, 08:52 PM
سلام به دوستان و اساتید عزیز که همیشه به سوالاتم جواب میدن...
میدونید دوستان...
من میدونم که هیچ چیز جای استاد رو واسه یادگیری نمیتونه بگیره و باید حتما دورشو ببینی اما من به 2 دلیل نمیتونم از گزینه کمک گرفتن از استاد در کنار خودم بهره ببرم....
حقیقت اینجا جای گفتنش نیست و حتی همین چیزایی که دارم میگم هم بی ربط به تایپیکه...
اما من این کارو شروع کردم و نمیدونم که تا کجا میتونم پیش برم بدون استاد...البته من تمام تلاشمو خواهم کرد....
من قبل از این به سازی دیگه علاقه مند بودم که بعلت مخارج سنگینی که داشت نمیتونستم ادامش بدم...یعنی کم میاوردم....البته جزو همین سازهای بادی بود....تا اینکه با فلوت ریکوردر آشنا شدم و اینو هم بگم که اصلا از این انتخابم پشیمون نیستم و خیلی هم خوشحالم...فلوت ریکوردر در مقایسه با اون ساز صدای لطیفی داره و من هم مجذوب همین لطافتش شدم...اون ساز قبلی صدای خشنی داشت...این شد که اومدم سمت این ساز و میخوام تا جایی که میتونم ادامه بدم یادگیری این ساز رویایی رو....
من در شرایطی بزرگ شدم که هنر رو وقت تلف کردن و به عبارتی جلف بازی و کاری بیهوده می پنداشتن...واسه همین بود که تا الان با توجه به علاقه ای که به موسیقی داشتم شرایط اجازه پیشرفت کار نمیداد...نه تنها مخالفتهای دیگران بلکه عواملی دیگه هم تو این کار نقش داشتن....به هر حال من شروع کردم...خیلی سعی کردم بقیه رو به درک درستی از هنر و موسیقی برسونم اما این کار مثل آب در هاون کوبیدن بود و همیشه هم منو دست مینداختند....
امشب خیلی پر حرفی کردم منو ببخشید دوستان....
ab_bb22 عزیز تیونری که لینک دادی رو دانلود کردم...یه دنیا سپاس
با تشکر

من از عشق بارون به دریا زدم
چه بارونو چه دریا حسرتن
شکستم چه با شکوه ای خدا
تو این لحظه های بی انتها

lakshemi
Monday 13 January 2014, 09:53 PM
سلام بابک عزیز. خانواده ی منم همین طورند. اما اصلا نباید ازشون تاثیر بگیری.همینطوری ادامه بده. خیلی مواقع، از توی همچین خانواده هایی نوابغی بیرون میاد که دنیا متحیرش می مونه!!!! ادامه بده و مطمئن باش یه روز همونایی که محدودت کردن از کاراشون پشیمون می شن و اعتراف می کنن که اشتباه فکر می کردن!!!

خب امروز چقد پیشرفت داشتی؟ آیا تونستی جلوتر بری؟

ab_bb22
Monday 13 January 2014, 10:40 PM
ab_bb22 عزیز تیونری که لینک دادی رو دانلود کردم...یه دنیا سپاس
با تشکر

نگران استاد نباش؛ در حد متوسط میتونی بدون استاد یاد بگیری.حالا در سطح عالی رو نمیدونم؛ میشه یا نه. ضمنا نرم افزار نت نویسی رو هم حتما بگیر؛ تشخیص ریتم بعضی آهنگها سخته، باید اول شنیدشون. نگران خانواده ، دوست و رفیق و... هم نباش؛ این حرفا میاد و میره. اگر دنبال چیزی که دوستداریم، نریم؛ بعدها خیلی پشیمونی برای آدم میمونه.

mohsen741
Tuesday 14 January 2014, 07:16 PM
خيلي سخته بخواي...
پول نباشه...
خيلي سخته بخواي ...
اجازه نباشه...
خيلي سخته بخواي...
سازش نباشه...
خيلي سخته بخواي...
جاي تمرين نباشه...
...
..
.
خيلي سخته وقتي به هر زوري شده داري كار خودتو ميكني...
هيچكي دورو برت نباشه....
...
خيلي سخته بخوان.اما سرد باشي..
خيلي سخته وقتيهمه ي اينا ميگذره...
خيلي سخته وقتي همه ي كسايي كه مانعت بودن بگن كاش از اول ميگذاشتيم بري موسيقي...
خيلي سخته بع از اينهمه تلاش بهتر از كسايي كه از بچگي موسيقي خوندن بنوازي....!!
خيلي سخته كه بعد از اين همه سختي جايي باشي كه اونايي كه سختياتو نكشيدن حسرتشو دارن..
سخته...
ديگه بتهوون هم كه بشي....
حس ميكني كمه!...
حس ميكني سختته!
حس ميكني كمي....
حتي وقتي خيلي بزرگ شي...
خيلي سخته....
چون گذروندنه اون همه سختي و رسيدن به موفقيت ها به دل همه ميچسبه جز خودت...
خيلي سخته...
چون اونموقع عقده داري...
عقده ي موسيقي...
بغض موسيقايي داري....
چشماي هميشه باروني...كه حتي تو عكس پروفايلتم چشمات از گريه قرمز و كوچيك ميشه...
....
..
....
خدا كنه هيچكس عقده ي موسيقي نداشته باشه.....
خيلي سخته!...
خيلي خيلي سخته...
...
..
.
فقط تويي و اون...
تو ...
سازت..
خدا...
تو و سازت 2 تايي....

babak123
Tuesday 14 January 2014, 08:49 PM
سلام آقا محسن...
نکنه میخوای اشکمو در بیاری ؟
من همین طوریشم اشکم دم مشکه...
راستی آقا محسن عزیز تئوری کمال پورتراب رو خریدم و دارم میخونمش...
لاکشمی خانوم مهربان....
کتاب خودآموز فلوت ریکوردر استیفن گودیر رو که گفته بودین تهیه کردم...طرف بهم گفت جلد چندشو میخوای ؟گفتم مگه چندتا داره ؟گفت 2 تا...گفتم هر دو شو بده...
ab_bb22 عزیز نرم افزار تیونری که لینک دادی رو دانلود کردم و خیلی ممنونم ازت....
M_Tعزیز از اینکه به سوالاتم جواب میدی یه دنیا ممنونم....

بچه ها یک ملودی رو نوشتم و اجرا کردم....اسمشو گذاشتم "غروب"
این اولین کار منه که البته خودم درش آوردم...زیاد حرفه ای نیست اما خیلی دوست دارم نظرتونو در موردش بدونم...هنوز ضبط نکردمش و هر وقت حاضر شد در اولین فرصت آپلود میکنم تا شما هم بشنوید...
با تشکر

lakshemi
Tuesday 14 January 2014, 09:18 PM
لاکشمی خانوم مهربان....
کتاب خودآموز فلوت ریکوردر استیفن گودیر رو که گفته بودین تهیه کردم...طرف بهم گفت جلد چندشو میخوای ؟گفتم مگه چندتا داره ؟گفت 2 تا...گفتم هر دو شو بده...
بچه ها یک ملودی رو نوشتم و اجرا کردم....اسمشو گذاشتم "غروب"
این اولین کار منه که البته خودم درش آوردم...زیاد حرفه ای نیست اما خیلی دوست دارم نظرتونو در موردش بدونم...هنوز ضبط نکردمش و هر وقت حاضر شد در اولین فرصت آپلود میکنم تا شما هم بشنوید...
با تشکر

سلامممم بابک عزیز
کتاب خیلی خوبیه. برای شروع جلد 1 رو هم می گرفتی کافی بود. خب کارت درسته !
به به! ملودی هم نوشتی؟؟؟؟ نگفتم یه روز باید بیایم پیشت کلاس خصوصی؟؟؟ هههههههه عالیه. مشتاقانه منتظر شنیدنش هستیم.
موفق باشی.

babak123
Wednesday 15 January 2014, 08:29 PM
سلام...
چطوری باید فایل صوتی رو اینجا آپلود کرد ؟
خانوم لاکشمی نت اون قطعه کوتاه_عروس مردگان_رو دارید ؟
فلوت ریکوردر داری 16 نت اصلی میباشد آیا ؟بدون احتساب نت ها دیز و بمل ؟
برنامه نت خوانی خوب که فلوت رو هم ساپورت کنه کسی اسمشو داره ؟
با تشکر

lakshemi
Wednesday 15 January 2014, 09:29 PM
سلام...
چطوری باید فایل صوتی رو اینجا آپلود کرد ؟
خانوم لاکشمی نت اون قطعه کوتاه_عروس مردگان_رو دارید ؟
فلوت ریکوردر داری 16 نت اصلی میباشد آیا ؟بدون احتساب نت ها دیز و بمل ؟
با تشکر

هم از اینجا You can see links before reply
و هم در هر سایت آپلود دیگه ای می تونی آپ کنی. راستش من اکثرا بدون نت می زنم. ولی برات می نویسمش.
نه بدون نیم پرده ها، 14 نت اصلی رو می زنه.منتها از لای دوم به بعد یعنی (لا دیز، سی، دو ، دو دیز و رِ ) باید خیلیییییییی مهارت داشته باشی. چون اولا این نت های داخل پرانتز به دلیل بالا رفتن بیش از حد فرکانس، فاقد کیفیت هستن و گوش خراش کاملند!!!! من هیچ وقت از لا دیز (سی بمل) اکتاو دوم بالاتر نمی زنم! اونم فقط وقتی که دیگه خیلی مجبور بشم. اصولا در ریکوردر باید خیلی شکردها به کار برد. بسته به زیرکی و تجربه ی نوازنده داره که هرجا دید نت داره خیلی بالا می ره سریع باقیشو پایین بزنه و بیاره در اکتاو اول.
حالا خودت دستت میاد من چی می گم.

babak123
Thursday 16 January 2014, 09:01 PM
دوستان میشه کمی در مورد کسر میزان در نت خوانی برام توضیح بدید...

ab_bb22
Thursday 16 January 2014, 09:08 PM
دوستان میشه کمی در مورد کسر میزان در نت خوانی برام توضیح بدید...
میزان 4/4 =4×1/4 این یعنی چهار تا نت یک چهارم توی هر میزان وجود داره.اگر نت گرد ، 1 باشه.
سفید :1/2
سیاه:1/4
یه لا چنگ:1/8
با این توضیح، میزان 6/8 یعنی، 6 تا نت 1/8 توی هر میزان وجود داره.این میشه 6 تا نت یه لاچنگ توی هر میزان.

M_T
Thursday 16 January 2014, 10:42 PM

Finale
Muse Score

البته اینا نرم افزارهای ساخت و ویرایش نت هست ولی خب فرمت های Midi و Xml و ... رو اجرا میکنن.

babak123
Sunday 19 January 2014, 08:46 PM
سلام...
اگه تمام سوراخهای فلوت رو باز بذاریم نت خاصی رو اجرا میکنه ؟؟؟توی استانداردها جایی دارد ؟
اگه همه سوراخها باز باشه و فقط سوراخ پشت فلوت بسته باشد نت خاصی به صدا در میاد؟؟؟توی استانداردها جایی دارد؟

ab_bb22
Sunday 19 January 2014, 08:53 PM
سلام...
اگه تمام سوراخهای فلوت رو باز بذاریم نت خاصی رو اجرا میکنه ؟؟؟توی استانداردها جایی دارد ؟
اگه همه سوراخها باز باشه و فقط سوراخ پشت فلوت بسته باشد نت خاصی به صدا در میاد؟؟؟توی استانداردها جایی دارد؟
الان با تیونر چک کردم؛با توجه میزان فوت کردن؛ نتش تقریبا از c تا E تغییر میکنه.

- - - Updated - - -

البته توی چارت انگشت گذاری،اجرای نتی رو به این روش نگفته.

babak123
Sunday 19 January 2014, 09:04 PM
ممنون عزیز....
من نت خوانیم ضعیفه کمی باید چکار کنم ؟؟؟

ab_bb22
Sunday 19 January 2014, 09:09 PM
ممنون عزیز....
من نت خوانیم ضعیفه کمی باید چکار کنم ؟؟؟
چیز طبیعی هست؛ منم همینطور بودم. کم کم یاد میگیری.هر نتی رو که اجرا میکنی؛ اسمش رو هم زیرش بنویس.اگر اینکار رو نکردی هم مهم نیست. همون کتاب رو کار کنی؛ بعد یه مدت خود به خود یاد میگیری.

babak123
Tuesday 21 January 2014, 09:04 PM
بدون شرح !10313

lakshemi
Thursday 23 January 2014, 09:37 PM
بابک جان نت عروس مردگان رو برات پیدا کردم. از دستنویس من خیلی بهتره. درست و حسابیه.به درد پرینت هم می خوره.

Download File (You can see links before reply)

ab_bb22
Friday 24 January 2014, 04:54 AM
10318
این قسمت از نت جان مریم خیلی صداش زیر و گوش خراشه.یه اکتاو پایین تر هم که اجرا میکنم؛ با بقیه نتها جور نیست. راه حلی دارین چیکار میشه کرد؟

babak123
Friday 24 January 2014, 09:43 AM
یه روش غیر استاندارد بهت پیشنهاد میکنم که شاید به کارت بیاد....
خودت نت ها رو ویرایش کن...اگه خواستی همه رو یه گام پایین تر اجرا کن و یا فقط نت های خیلی بالا رو با اکتاو کمتری اجرا کن

M_T
Friday 24 January 2014, 10:10 AM
10318
این قسمت از نت جان مریم خیلی صداش زیر و گوش خراشه.یه اکتاو پایین تر هم که اجرا میکنم؛ با بقیه نتها جور نیست. راه حلی دارین چیکار میشه کرد؟

اگه بخوای پایین تر بنوازی باید کل نت ها رو پایین تر بنوازی که البته دستت در این زمینه خیلی باز نیست چون از C5 پایین تر نمی تونی بنوازی.

lakshemi
Friday 24 January 2014, 12:12 PM
10318

ببین آقا رضا در نت های فلوت ریکوردر همیشه چنین مشکلاتی وجود داره. نوازنده باید سیاست های به جا به خرج بده و هرجا لازم شد یا نت رو پایین بزنه و یا یه جوری تغییر بده که فرکانس خیلی بالا نره. به نظر من هرجا خیلی نت بالا رفت خودت پایین بزن. اتفاقا با آهنگ هم خیلی جوره. مشکلی پیش نمیاد.نگران نباش. اتفاقا یه دفعه پایین زدن یا یه دفعه پایین خوندن یه هنره! یه زینت موسیقیه!
در جان مریم. مرا ببوس.لاو استوری.بوی گندم.دریاچه ی قو و خیلی نت های دیگه هم همچین مشکلاتی وجود داره. باید زیرکی داشته باشید و به جا تغییرات رو اعمال کنید. " کلا نوازندگان ریکوردر باید یه مقدار تنظیم آهنگ هم بدونن" چون خیلی وقتا لازمه آهنگ ها رو صرفا برای ریکوردر تنظیم بکنن.