PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا اكثرا از گيتار الكتريك فراري اند؟

shbaharehs
Thursday 16 August 2007, 12:51 AM
يه موضوعي خيلي وقت پيشا برام پيش اومده بود كه خدا رو شكر تا حدودي خودم حلش كردم! ولي اگر بشه دوست دارم نظر شما رو هم بدونم كه چرا همه از گيتار الكتريك بدشون مياد؟ مگه چشه؟ بيشتريام كسايي اين حرف رو ميزنند كه بالاي 35 سال سن دارند!(هي هي تحقيق كردم ديگه!!!)

حالا اينم از ماجراي من!
چندروز پيشا كه منتظر بودم سايت دوباره باز بشه همينطوري داشتم ميگشتم كه يه اهنگ خيلي خيلي جديد از مدمتال به روي سايتا گذاشته شد و نظر منم جلب كرد و اسمشم اين بود: "متال موسيقي شيطان نيست" و اينم متن شعرش (اول اينو بخونين بعد برين سراغ ادامه ي ماجراي من!!)

Metal Is Not The Devil Song
وقتی حنجره زخمی من گره خورده تا ابد به زنجیر حق
اسم خدا تو شعرم این و نشون میده
افکار ما جداست با اونی که از شیطان میگه

وجهه ی موسیقی که ریشه تو خونم داره
داره خراب میشه ولی حنجرم قدرت واسه خوندن داره
آره باید بمونم و بجنگم با دشمن
بعد از چند سالی تو خودم کشت منو
چیزی به اسم موسیقی پاک متال میبره هنرمون و زیر سوال
چرا عقیده های پوچ و توی شعر و کلام آوردید که بگن متال عامل کفر و فساد
عشق به خداس که مینویسم و میباره اشک از چشام
فریادم میگه خدا واسه یه بار بنده ی کوچیک تو کمک کن تو ادامه دار
تا به همه بگم که خدا به من این قدرت و داده
كه واسه اولين بار خوندم و مرگم پايان كار

و اينك... نظر منه باهوش(هي هي!!!) و فكر كنم اصليترين دليلي كه چرا همه از گيتار الكتريك بدشون مياد!

- اكثر كساني كه از گيتار الكتريك خوششون مياد از متال هم خوششون مياد
- و اكثر اهنگاي متال از امريكاست كه فحش توشون زياده و راجبه مسائل شيطاني و ... ه
- متاليا هم سبك لباس پوشيدن خودشون رو دارن (بعضياشون خيـــلي باحاله!) كه چون سياهه و سياهم معمولن رنگه غم و ... محسوب ميشه پس يعني يه رابطه اي با مرگ و ... اينا دارن

پس اگه اهنگاي "شيطاني" گوش كنن خودشونم كم كم ميشن "شيطان"!!

حالا يه سري دليل ديگه كه زياد محكم نبودن!
- صداي گيتار الكريك عين صداي دريله!
- گيتار الكتريك سازه بدرد نخوريه چون بدونه امپ كار نميكنه!!( ميگم دليلاش قانع كننده نيست!)
- گيتار الكتريك سنگينه (هي هي اين ديگه واقعا...!) و كار هركسي نيست!!!!
و ...

من كه خودم يكي از طرفداراي گيتار الكتريكم و هم موسيقيه متال, ولي نه شيطان پرستم و نه هرروز سياه ميپوشم و اتفاقا از اهنگايي كه توش فحش ميده هم متنفرم!! اين از من!

حالا نظر شما چيه؟

behnam_Akb
Thursday 16 August 2007, 04:31 PM
خدمت شما عرض شود
این که اکثرا با این ساز مخالفن زیاد درست نیست خیلی ها بدون این که بدونن گیتار الکتریک چیه به است سولو های دزدی آهنگ های ایرانی گوش می دن و لذت می برن و ربطی هم به متال نداره
این که می گن صداش این دریله با دیسروشن مشکل دارن نه با ساز خوب این هم سلیقه ایی هستش و این که گوش و مغز هر کس و هر زمانی نمی تونه هر نوع موسیقی رو قبول کنه مخصوصا متال که واقعا ذهن آماده و تحلیل گری می خواد.
این که مربوط به سنه : خیلی از الکتریک زن های ایران خودمون بالای ۳۰ سال هستن .
بدون امپ کار نمی کنه ؟ واقعا حرفش باحال بوده خوب احیانا ویلن بدون آرشه کار می کنه ؟ کیبرد بدون برق و باطری کار می کنه ؟ !
جریان مد متال هم فرق می کنه آهنگ هاشو سقارش می ده و کس دیگه می سازه و کار آمادرو بهش می ده اون فقط می خونه روش که زیاد هم جالب در نمی آد !!! (نظر منه که موزیک حروم میشه) این آهنگ رو هم برای مشکل جدیدی که برای مثالر های ایران پیش اومده خونده (اخبار و جراید همه چیز رو توضیح می ده)
برسیم به لباس و لحن شعر متال اینجا رو این کاره ها بهتر می تونن توضیح بدن ولی خوب این مربوط میشه به نوع موسیقیشون و هدفش تو امریکا این چیزی که برای ما فحشه برای اونا اعتراضه (قربونش برم رپ فارس که همش فحشه تو همین فرهنگ خودمون !)
راستی مشکی هم رنگ عشقه :)

به اونی که گقته بود گیتار الکتریک سنگینه بگو می تونی سوت بزنی یا درام !

shbaharehs
Thursday 16 August 2007, 10:11 PM
منم با حرفاي شما كاملا موافقم, ولي يه سري دليلا ديگه خيلي ضعيفن! مثلا من خودم يه دوستي دارم كه ميگه ساز ظريفي نيست و برا همينم زنها نبايد زياد طرفش برن و براي همينم سنگين درستش كردن كه اصلا برشم ندارن! با اينكه وزني هم نداره! به نظر من بيشتر دليلها همون سليقه ايه و ربطي به اين چيزا نداره!

راستي اينم اهنگ "متال موسيقي شيطان نيست" از هتك,مدمتال كه تو بخش دانلود اهنگم ميذارمش:ى
You can see links before reply

يه چيزي ميگم نخندينا!!! كلي زور زدم نشد لينكه رو به صورت "دانلود" بذارم!!

behnam_Akb
Friday 17 August 2007, 12:52 AM
به دوستت بگو اولا خیلی از زن ها الکتریک می زنن و اگر قرار باشه سازیو نزنن به نظر من اون bass هستش

در ضمن سنگینیش هم دلیل دیگه ایی داره !

shbaharehs
Friday 17 August 2007, 12:57 AM
خب منم همينو ميگم! اينا كه براي بد گفتن از يه ساز دليل خوبي نميشه!:aw
راستي بيس و چرا ميگين؟:u

behnam_Akb
Friday 17 August 2007, 11:21 AM
راستي بيس و چرا ميگين؟:u

یه دفعه bass دستت بگیر سعی کن یه جیزی بزنی می فهمی :bf

hichnafar
Friday 17 August 2007, 01:21 PM
سلام
به نظرمنم اینکه خیلی هاازالکتریک خوششون نمیادسلیقه ایه ،گاهی هم به خاطرشناخت کمه چون توایران به اندازه ی خیلی ازسازهای دیگه پیشرفت نکرده وخیلی هاباهاش زیادآشنانیستن وممکنه همینجوری بادلایل غلط وسلیقه ای بگن سازخوبی نیست (این قسمت واسه بعضی ازایرانی هاصدق می کرد.)

shbaharehs
Friday 17 August 2007, 04:55 PM
یه دفعه bass دستت بگیر سعی کن یه جیزی بزنی می فهمی :bf

هي هي حالا چيشو ميگين؟:v يه بار بيشتر من بيس و امتحان نكردم اونم نشسته بودم:ى:ى ولي اگه از نظر وزنش بگين كه زياد مشكلي نبود, اگر از نظر دسته اش بگين يه كم مشكل بود:bg اونم چون...:ى

behnam_Akb
Monday 20 August 2007, 11:57 AM
خوب یه نگاه به اندازه سیم ها و فاصله ها می کردی
من نوازنده بلس نیستم ولی همین الان که دارم تایب می کنم بین انگشت 3 و4 دستم یه یادگاری قشنگ از هفته بیش مونده که باعث شده یه دستی تایب کنم!!! (تفریبا میشه گفت دستم جر خرده ! )

shbaharehs
Monday 20 August 2007, 05:31 PM
:aq:aq:aq هي هي اونو موافقم! ولي خب اون كه ديگه ربطي به جنسيت ادم نداره! هر كسي كه توانشو داشته باشه ميتونه از پسش بربياد!

behnam_Akb
Monday 20 August 2007, 05:59 PM
ربط نداره ؟

کافیه شکل ظاهری و اندازه دست خانم ها رو با آقا یون مقایسه کرد !

البته کار نشد نداره و همین الانشم بیسیست های خانم وجود داره

shbaharehs
Monday 20 August 2007, 07:20 PM
نه خب اونكه دليل خوبي نميشه!(هي هي من گير دادما!) به هر حال به يكم تمرين اون درست ميشه! خود منم گيتارو كه شروع كردم پدرم دراومد تازه با اون اندازش(!) ولي خب الان ديگه خوشبختانه مشكلي ندارم. اگه اندازه و ظاهر ملاك باشه كه خب حتما ميتونن بيسو با اندازه هاي مختلف با همون كيفيت بسازن (البته من زياد اطلاع ندارم و اگرم تا الان درست نكرده باشن:ى).
ممنون

alireza_amirsamimi
Monday 20 August 2007, 08:11 PM
دوتایی برا خودتون گفتید و نتیجه گرفتید!!موسیقی یه چیز سلیقه ای هست و گره به ذات انسان گره خورده و به عادت و اجتماع و محیط انسان هم ربط داره.مثلا من الان با ملودی های ایرانی زندگی میکنم.عادت کردم ملودی های حسی موسیقی ایرانی گوش بدم.منی که مثلا ساعت ها ساز شهناز و عبادی و مشکاتیان و علیزاده و لطفی رو با اون ملودی هایی که گاهی اوقات واقعا انسان رو به فکر فرو میبره و میشکنه نمیتونم یه صدای خشن مثل متال رو گوش کنم و نه تنها برام قابل گوش دادن نیست بلکه حتی نمیتونم چند ثانیه از اون رو گوش بدم حالا میخوات فحش بده میخوات شعر حافظ بخونه.صدای این ساز به نسبت سازای ایرانی خیلی خشن هست.فکر کنم حرفام روشن باشه.البته قبل از هر جمله من یه به نظر من بذارید.اینا صرفا نظر من هست.البته یه کلیپ از گری مور دیدم که توسبک بلوز بود باید اقرار کنم که حسش بهم انتقال پیدا کرد و حس قطعه منو گرفت و تو حال خودم برد

Majed
Monday 20 August 2007, 09:27 PM
اااااااا.. یادته علی؟...... تو کانون موسیقی دانشگاه بود.. نههههههه... تو آمفی تئاتر.. از طرف کانون موسیقی .... یادش به خیر.... من از سلف میومدم.... بعد ...... هی هی

منم مثل علی از موسیقی خشن بدم میاد و حس و حال موسیقی ایرانی رو با هیچ چی عوض نمیکنم
اما در متال و سبک هایی که گیتار الکتریک نقش اساسی بازی میکنه هم کارهای بسیار با حس و جالبی رو شنیدم و از طرفدارانش هستم.....

مثل کارای گری مور.... my immortal از evanescence ..... یا آهنگ های بسیار زیادی از elthon john مثل sacrifice یا blessed که واقعا قشنگ هستن... اگه نشنیدین بگین براو آپلود کنیم حالی ببرین....

behnam_Akb
Monday 20 August 2007, 09:43 PM
این که موسیقی سلیقه ایی هست رو صد در صد قبول دارم اینجا بیشتر بحثه نوازندگی و کنار اومدن با ساز بود
و فکر می کنم سلیقه و نوع موسیقی ارتباط مستقیم با دوره و حال و هوای زندگی داره

و به نظر من اگر کسی عاشق موسیقی ایرانی باشه دلیل نمی شه سراغ سبک هایی مثل راک یا متال نره و از اون لذت نبره (نمونش هم همین جا داریم )

فکر می کنم این تاپیک تبدیل شده به یه بحث بی دلیل

راستی ماجد جان فکرکنم بد نباشه یه تاپیک عمومی داشته باشیم و هر کسی قشنگ ترین آهنگ هایی که شنیده رو اونجا آپلود کنه

Majed
Monday 20 August 2007, 10:44 PM
چشم بهنام جان....

تو بخش درخواست و دانلود آهنگ میذارم

ولی این تاپیک هم داره به موضوع اصلیش برمیگرده.... دوستان بیان نظراتشون رو بدن

alireza_amirsamimi
Tuesday 21 August 2007, 04:16 PM
البته من که گفتم به نظر خودم.ولی یه نکته ای که اشاره کردم و بهش بی توجه بودی بهنام جان این بود که گفتم موسیقی به ذات انسان و محیط اطراف انسان بستگی داره.این که من با این صدا و سبک متال مشکل دارم کاملا به اخلاقیات و حالات روحی من بر میگرده.من از خشونت متنفرم و از هیجانات ناگهانی نه تنها لذت نمی برم بلکه بدم هم میاد و شدیدا درون گرا هستم.این حرفم رو ماجد تایید میکنه که وقتی یه کلیپ از مرلین منسون رو توی کامپیوترش دیدم چه حالی شدم وبعد از 20 ثانیه با یه حالت تنفر گفتم خاموشش کن این آشغال رو!!خوب این با توجه به روحیات من کاملا طبیعیه!بچه هایی که با من از نزدیک بودن مثل ماجد روحیات من رو میشناسن و میتونن حرفم رو تایید کنن.حالا اگه شما از موسیقی متال و سبکهای مشابه به اون خوشتون میاد باید دنبال یکی از این چند خصلت در روحتون باشید.اینکه یا خشونت زیادتر از معمول در وجودتون هست یا از هیجانات به خصوص هیجانات ناگهان لذت میبرید

shbaharehs
Tuesday 21 August 2007, 04:56 PM
البته من که گفتم به نظر خودم.ولی یه نکته ای که اشاره کردم و بهش بی توجه بودی بهنام جان این بود که گفتم موسیقی به ذات انسان و محیط اطراف انسان بستگی داره.این که من با این صدا و سبک متال مشکل دارم کاملا به اخلاقیات و حالات روحی من بر میگرده.من از خشونت متنفرم و از هیجانات ناگهانی نه تنها لذت نمی برم بلکه بدم هم میاد و شدیدا درون گرا هستم.این حرفم رو ماجد تایید میکنه که وقتی یه کلیپ از مرلین منسون رو توی کامپیوترش دیدم چه حالی شدم وبعد از 20 ثانیه با یه حالت تنفر گفتم خاموشش کن این آشغال رو!!خوب این با توجه به روحیات من کاملا طبیعیه!بچه هایی که با من از نزدیک بودن مثل ماجد روحیات من رو میشناسن و میتونن حرفم رو تایید کنن.حالا اگه شما از موسیقی متال و سبکهای مشابه به اون خوشتون میاد باید دنبال یکی از این چند خصلت در روحتون باشید.اینکه یا خشونت زیادتر از معمول در وجودتون هست یا از هیجانات به خصوص هیجانات ناگهان لذت میبرید

منم كاملا با شما موافقم. اين تاپيكم كه زدم فقط ميخواستم كه يه سري از دلايلي رو كه اورده ميشه و قانع كننده نيست و بذارم. وگرنه همش برميگرده به سليقه ي ادم.
ممنون

moomak
Sunday 2 September 2007, 12:04 PM
دوستان البته به اين مطلب دقت كنين ما در ايران گيتاريست الكتريك خفن نداريم و بهترين باس زن ايران هم بابك رياحي پوره كه در دنيا اصلا مطرح نيست
كيا الكتريك يا باس تمرين كردن؟ من خودم الكتريك ميزنم و باس هم تمرين كردم. واقعا چقدر تمرين كردين؟
3 - 4 ساعت در روز! حداقل 1 ماه؟
اگر تمرين كرده باشين راحت متوجه ميشين كه الكتريك سازي كه راحت مخ رو داغون ميكنه به خصوص سبك هاي گروه فاز ( fuzz) مثل قطعات متال يا هارد راك يا فاز ...
با نيم ساعت تمرين روزانه سر 20 روز ديگه از موسيقي حالت به هم مي خوره البته اين امر در افراد مختلف نسبيه و زمانش متفاوته . در ضمن بايد گفت اثر اين موضوع دائمي هم نيست و فقط كوتاه مدت تاثير داره
باس هم كه هيچي! اتود هاش و تمرينات سولو اون اونقدر خسته كننده اس كه نگو
مگه اين كه گروهي داشته باشي يا با ريتم هاي كيبورد تمرين كني
تا بعد
با احترام
moomak

behnam_Akb
Monday 3 September 2007, 05:47 PM
به نظر من کسی که عاشق صدای سازش باشه زمان تمرین مهم نیست حالا سازش هر چی می خواد باشه.

افرادی که بیس می زنن معمولا آدم های خاصی هستند که خیلی هم لذت می برند

moomak
Tuesday 4 September 2007, 09:16 AM
آقا بهنام
کاملا باهات موافقم و در ادامه صحبتت باید بگم که موسیقی در ابتدا با حضور حسی در درون ایجاد میشه و پس از اون شنیدن قطعه ای دلنشین از سازی خاص انسان رو عاشق می کنه
این طور نیست که از بدو تولد شخص مثلا عاشق ویولن یا گیتار یا ... باشه و در 12 سالگی شروع کنه!
این عشق تا زمانی وجود داره که شخص با تمرینات متوالی و مداوم روز به روز شاهد پیشرفت بیشترش باشه و اگر کوچکترین وقفه ای در ساز زدنش به وجود بیاد و یا ببینه که دیگه نمی تونه یا کشش نداره و یا پیشرفتی در موسیقی نداره متاسفانه صدای سازش مثل صدای پتکی میشه که توی سرش می زنن
البته شدت این امر می تونه در سازهای متفاوت دارای میزان متفاوتی هم باشه.
با احترام

montreux
Monday 7 April 2008, 02:14 AM
دوستان البته به اين مطلب دقت كنين ما در ايران گيتاريست الكتريك خفن نداريم و بهترين باس زن ايران هم بابك رياحي پوره كه در دنيا اصلا مطرح نيست
كيا الكتريك يا باس تمرين كردن؟ من خودم الكتريك ميزنم و باس هم تمرين كردم. واقعا چقدر تمرين كردين؟
3 - 4 ساعت در روز! حداقل 1 ماه؟
اگر تمرين كرده باشين راحت متوجه ميشين كه الكتريك سازي كه راحت مخ رو داغون ميكنه به خصوص سبك هاي گروه فاز ( fuzz) مثل قطعات متال يا هارد راك يا فاز ...
با نيم ساعت تمرين روزانه سر 20 روز ديگه از موسيقي حالت به هم مي خوره البته اين امر در افراد مختلف نسبيه و زمانش متفاوته . در ضمن بايد گفت اثر اين موضوع دائمي هم نيست و فقط كوتاه مدت تاثير داره

moomak

در ایران گیتار الکتریک زن خفن نداریم علت داره بخاطر اینکه جوی که داره نمی پسنده همین جوری شم کسی نمی پسنده چه برسه به ...

صدای گیتار الکتریک مخ رو نمی خوره (من چند ساله کهروزی 3 الی 4 ساعت دارم میزنم ولی اصلا هم ...)

البته سلیقه ای اگر دیستورشنتون رو از تیوب امپ + یونیت افکت بگیری دیستورشنش دلنشین هم میشه

A.Sad
Thursday 8 May 2008, 02:44 PM
کاملا موافقم. تو ایران برای اینکه بتونی صدای گیتار الکتریکو درست در بیاری کمه کم باید 5-6 میلیون پول داشته باشی (فقط برای تجهیزات گیتار چیزای دیگه جای خودش) . برای همین یا باید بچه مایه باشی یا بتونی تجهیزات صدات رو خودت بسازی. دسته ی اول که به من ثابت شده هیچی نمیشن چون اصولا کسایی که تو اتو ذغالی گیتار نزده باشن با تیوب امپم به جایی نمیرسن.دسته ی دومم که من تا حالا نه کسیو دیدم نه اسمشونو تو ایران شنیدم باشنم انقد کمن که اصلا به حساب نمیان. تو ایران برای اینکه بشه یه کارایی کرد باید یه شغل دیگه در کنار موزیک داشت. این دسته ی اخر هم تا اونجایی که من تو اشناهام دیدم بنده خداها تو پول کفشو لباسو خوردو خوراک خودشونم موندن چه برسه به این جور چیزا اکثرا هم بعد یه مدت بی خیال این کارا میشن کلا میچسبن به یه کار دیگه. فکر می کنم دلیل اینکه تو ایران گیتاریست خوب (کلا موزیسین خوب) پیدا نمیشه دلیلش همینه بشه هم خیلی کمن و بعد از یه مدت میزارن میرن خارج کشور.

amir666
Thursday 24 February 2011, 09:41 PM
من قصد توهین ندارم فکر می کنم به این علت ساز گیتار الکتریکو ازش متنفررا چون یکی متانسب فرهنگ قدیمی ما نیست. و از طرفی درک سازهای مطرح و دلشنینو ندارن.هی می گن متال=شیطان پرستی و......

مهم اینه که انسان با عقلی که داره درست بدون تعصب بیجا فکر کنه که خوشش میاد یا نه نه اینکه سبب گمراه کردن همه باشه هر سبکی تو این دنیا محترمه مهم اینه که درکشو پیدا کنه(باز هم قصد بی احترامی ندارم) که خودم نمونه بارز بودم وقتی که می خواستم cd متال دوستمو بندازم دور بعد که تامل کردمو و گوش کردم بدون هیچ تعصب و اعصاب خوردی فهمیدم واقعا قشنگه.

و اصلا هر کی هر چی می خواد بگه توجه نمی کنم که تو شیطان پرستیو صدتا دری وری دیگه.
موفق باشید

armageddon_st
Saturday 26 February 2011, 09:53 AM
سلام
خوبي

بحث جالبيه ... و البته بسيار بسيار جوابهاي خوب و بد هم ارائه شد.
البته همه ما اينجا داريم موضوع رو از دريچه 5 حس خودمون مطرح ميكنيم و آنچه كه گفته ميشه در چارچوب ادراكات محدودمون ازاين قضيه است ...
مثلا" بچه هاي اكباتان با بچه هاي ميدون خراسون ديدگاه هاي متفاوتي در خصوص نه تنها گيتار اونم الكتريك، بلكه كلا موسيقي دارند. (اينكه مثال بود!!!!)
ولي اگه بخوايم به موضوع برگرديم و بخوايم ببينيم چرا خيليها!!!! از گيتار الكتريك فراري هستن چند مورد رو دلم ميخواد مطرح كنم ...
1- قيمت بالاي تجهيزات. (چه متوسط، چه خوب، چه عالي)
2- كم بودن تجهيزات مناسب.(حتي اگه پول داشته باشي نميتوني اوني كه ميخواي پيدا كني!!)
3- محدود بودن عرضه كنندگان ساز.
4- صداي خاص ساز. (بخصوص Fuzz يا Distortشده)
5- نياز به همونوازي (با سازهاي ديگه...البته تكي هم ميشه زد ولي همنوازي .... جانم!!!!يك حالي ميده!!!)
5.5- سبك نواختن مهمه ... (مثلا كارهاي ERA رو با كارهاي RAmmstein مقايسه كنين!!!)
6- داشتن Accessories زياد (مثل آمپ و افكت و ......) كه حمل و نقلش رو سخت ميكنه.
7- نياز به صدا سازي و تركيب خاص تجهيزات براي گرفتن صداي مورد نظر
8- شرايط زندگي امروز (اپارتمان نشيني) تصور كنين بچه كوچولوي همسايه خوابه و شما دارين روي يه ريف سنگين P.M. ميكنين!!! باباي اون بچه مياد جلوي چشماش ... مامان بچه هه ميگه اين صداي چيه؟ گيتار الكتريك اين پسر/دختر كوفتي همسايه كناري ...تموم شد!!! دخل گيتار توي ذهن اين بابا اومد!!!
9- نياز به تمرين و تمرين و تمرين و بازم تمرين كه از حوصله هر كسي بر نمياد ... براي هر تكنيك كلي بايد زمان صرف كرد و بعد از اون هم بايد تكنيكها رو با هم تركيب كرد .....هي واي من!
10- بعضي از ماها هم گيتار الكتريك رو شروع ميكنيم و فكر ميكنيم آسونه و كاري نداره و ... بعد كه تمرين زور مياره زيرش ميمونيم و بقول امروزي ها ازش زده ميشيم .... هر جا بشينيم ميگيم بدرد نخوره و ... الي آخر!!!

بحث هاي فرهنگي و اعتقادي و غيره ر هم بچه هاي عزيز گفتند و بهره برديم!!

ولي خوب نظر شخصي من اينه كه ...
- گيتار پسر و دختر نداره ... كلا هيچ سازي پسر و دختر نداره
- براي تمرين و موسيقي بايد عاشق بود ... انگيزه خيلي مهمه
- كيتار سن و سال نميشناسه ... الان مثلا فكر ميكنين Steve Hariss (بيس) يا Eddy Van Halen (گيتار) چند سالشونه؟
- موسيقي انتها نداره .... هر چقدر بري بازم اول راهي ....
- گيتار الكتريك با صداش آدم رو جادو ميكنه ... خيليا ميترسن كه اسير دستش بشن و ازش فراري اند.
- ما كه اسيرش شديم .... شمارو نميدونم!

يه شعر ايراني هم بگم كه بچه هاي سنتي باز حتما باعاش حال ها بردن:

سلسله موي دوست حلقه دام بلاست
هر كه در اين حلقه نيست فارغ از اين ماجراست

شادباشي:bc
فعلا

Punk
Saturday 26 February 2011, 10:17 AM
من با کل سوال تاپیک مشکل دارم ... "اکثرا" اشتباهه ... کسی از گیتار الکتریک فرار نمیکنه مگه لولوه ... این چه حرفیه ... اتفاقا طرف داراش از ساز های سنتی خیلی بیشترم هستن من که هر جا می رو و میزنم خیلی هم خوششون می آد خیلی هم حال میکنن ... البته شاید یسری با این سبک های فوق خشن متال اسم این ساز رو خراب کردن این ساز ابتدا در سبک های بلوز و جز استفاده میشد و بعد ها راک ن رول و راک ... منم معمولا راک میزنم که همه دوسش دارن

Punk
Saturday 26 February 2011, 10:30 AM
يه موضوعي خيلي وقت پيشا برام پيش اومده بود كه خدا رو شكر تا حدودي خودم حلش كردم! ولي اگر بشه دوست دارم نظر شما رو هم بدونم كه چرا همه از گيتار الكتريك بدشون مياد؟ مگه چشه؟ بيشتريام كسايي اين حرف رو ميزنند كه بالاي 35 سال سن دارند!(هي هي تحقيق كردم ديگه!!!)

و اينك... نظر منه باهوش(هي هي!!!) و فكر كنم اصليترين دليلي كه چرا همه از گيتار الكتريك بدشون مياد!

- اكثر كساني كه از گيتار الكتريك خوششون مياد از متال هم خوششون مياد
- و اكثر اهنگاي متال از امريكاست كه فحش توشون زياده و راجبه مسائل شيطاني و ... ه
- متاليا هم سبك لباس پوشيدن خودشون رو دارن (بعضياشون خيـــلي باحاله!) كه چون سياهه و سياهم معمولن رنگه غم و ... محسوب ميشه پس يعني يه رابطه اي با مرگ و ... اينا دارن

پس اگه اهنگاي "شيطاني" گوش كنن خودشونم كم كم ميشن "شيطان"!!

حالا يه سري دليل ديگه كه زياد محكم نبودن!
- صداي گيتار الكريك عين صداي دريله!
- گيتار الكتريك سازه بدرد نخوريه چون بدونه امپ كار نميكنه!!( ميگم دليلاش قانع كننده نيست!)
- گيتار الكتريك سنگينه (هي هي اين ديگه واقعا...!) و كار هركسي نيست!!!!
و ...

من كه خودم يكي از طرفداراي گيتار الكتريكم و هم موسيقيه متال, ولي نه شيطان پرستم و نه هرروز سياه ميپوشم و اتفاقا از اهنگايي كه توش فحش ميده هم متنفرم!! اين از من!

حالا نظر شما چيه؟

به نظر من شما کلا اشتباه فکر میکنی ... اون صدایی که شما میگی صدای گیتار نیست صدای افکته. یه فندر استرت کلین بزن ببین چقدر صداش شفاف و شیرینه ... منم چند سال پیش متال زیاد گوش میدادم ولی گیتار الکتریک مال متال نیست ... همون جور که تو پاسخ قبلی گفتم ابتدا باهاش جز و بلوز میزدن هنوزم میزنن و میزنم ...
یه چی بگم ناراحت نشید همین شما متال باز ها اسم گیتار الکتریک رو خراب کردید وگرنه مگه کویین - بیتلز - لد زپلین - د هو - پینک فلوید - د کلش - ریمونز - دیپ پرپل - تین لیزی ووووووو گیتار اکتریک نمی زدند آیا خشن بودن ؟ آیا مردم گریز بودن؟ آیا منفور بودن؟ آیا بهترین آهنگ های راک رو اونا ننوشتن؟ جیمی پیج؟ ریچی بلکی؟ جان لنون؟ :redguitar: :redguitar: :16: :23:

metalica_boy
Saturday 26 February 2011, 12:47 PM
پانک راست میگه.ما خودمون گیتار الکتریک رو خراب کردیم.میریم دوتا آهنگ متال گوش میکنیم و میایم کاورشون میکنیم.اونم با یه گیتار.که اکثرا صدای دلخراشی تولید میشه.چون تکنوازی متال خیلی بده.به نظر من اگه ما آهنگای راک بزنیم مثله استیو وای یا جو ساتریانی یا مالمستین.اون وقت میبینین که چقدر طرفدار پیدا میکنه این ساز.

octavarium
Saturday 26 February 2011, 02:22 PM
عزیز هر کی از کیلر ریف های دث متالی بدش میاد یا از صدای هارش و گرول وکال خوشش نمیاد میتونه این تیپ میوزیک گوش نکنن مگه مجبورشون کردن که متال گوش بدن این تیپ سبک ها تو سراسر دنیا خیلی هم طرفدار داره خود من بخاطر کیلر ریف های جاک شلداینر عاشق گیتار الکتریک شدم نه بخاطر سولو های گیلمور و گری مور (به اینها بی احترامی نمیکنم چون از نوازنده های مورد علاقه ی من هستند )
اما اون تاثیری که دیمو برگیر -اپث - دریم تئتر و.... رو من میزارن سبک های دیگه نمیزارن

بعدشم مگه بخاطر خوش آمد دیگران گیتار میزنیم گور بابای بقیه میخوام اصلا کارهام رو هم گوش نکنن

metalica_boy
Saturday 26 February 2011, 03:41 PM
آهنگ اگه با احساس ساخته بشه اونوقت مردم خودبخود بهش علاقه مند میشن.سبک و سازش هم مطرح نیست.

octavarium
Saturday 26 February 2011, 04:07 PM
احساس این نیست که همه ی سولو ها گیلموری باشه احساس افراد در شرایط مختلف فرق میکنه سلیقه و حس و روحیه ی من هم آهنگهایی مثل میزانثروپ و این تیپ کار جور در میاد
تاثیری که اپث روی من میزاره و باعث تخریب من میشه رو داخل کارهای هیچج بندی ندیدم
شاید اپث روی یه فرد دیگه اصلا تاثیر نزاره و پینک فلوید داغونش کنه

Punk
Saturday 26 February 2011, 04:20 PM
عزیز هر کی از کیلر ریف های دث متالی بدش میاد یا از صدای هارش و گرول وکال خوشش نمیاد میتونه این تیپ میوزیک گوش نکنن مگه مجبورشون کردن که متال گوش بدن این تیپ سبک ها تو سراسر دنیا خیلی هم طرفدار داره خود من بخاطر کیلر ریف های جاک شلداینر عاشق گیتار الکتریک شدم نه بخاطر سولو های گیلمور و گری مور (به اینها بی احترامی نمیکنم چون از نوازنده های مورد علاقه ی من هستند )
اما اون تاثیری که دیمو برگیر -اپث - دریم تئتر و.... رو من میزارن سبک های دیگه نمیزارن

بعدشم مگه بخاطر خوش آمد دیگران گیتار میزنیم گور بابای بقیه میخوام اصلا کارهام رو هم گوش نکنن
آقا مراعات کن چون چند تا آهنگ ظاهرا خشن و جلف گوش میدی فک میکنی چیه حالا اگه به خفن بازی باشه پانک ها از همه خوف ترن ولی قرار نیست با موزیک یا گیتار الکتریکمون حدااکثر خوشونت رو نشون بدیم برای ما راک باز ها مهم که همه به این موزیک گوش کنن چون هیچ ربطی به متال امروزی نداره کسی که دیو گیلمور روش تاثیر نمیزاره اصلا راکر نیست راحت بگم ...

octavarium
Saturday 26 February 2011, 04:34 PM
قرار نیست چون تو از متال خوشت نمیاد اون رو زیر سوال ببری اصلا در حدی نیستی که در مورد متال و خدایانش اظهار نظر کنی .....بری بالا بیای پایین متال تکنیکی ترین موزیکیه که ارائه میشه ........
میخوام بدونم چند آهنگ از اپث گوش دادی ؟؟ که فکر میکنی فقط کارشون خرکی ریف زدنه ....یا چند آهنگ از دریم تئتر خدای پروگرسیو متال شنیدی ؟؟؟؟؟
عزیز اگه پست اولم رو دقیق میخوندی گفتم گیلمور و این تیپ نوازنده عاشقشونم بخصوص page کبیر
در ضمن تو پست هات خیلی گیتاریست های متال رو زیر سوال میبری که لهجه ندارن و این تیپ حرف ها نمیدونم این لهجه رو کی یادت داده که هی میگی لهجه ....لهجه .....
توصیه میکنم کارای رومئو .. پتروچی ....لومیس ..... آکرفلد رو گوش کنی
یه جا هم گفته بودی کرک همت لهجه نداره ....در این مورد هیچ نظری ندارم ....چون کرک یکی از گیتاریستهای خوب متاله

randy_rhoads
Saturday 26 February 2011, 06:00 PM
دوستان ببخشيد وارد بحث ميشم............اما هر دوي شما درست ميگيد راك و متال همگي به وجود اومدن تا به ذايقه هاي مختلف پاسخ مثبت بدن.........اين نوع سبك جوابگوي همه نوع اجساسات هست و هر كس با توجه به علاقه و نيازش ميتونه ازش لذت ببره...........من فكر ميكنم اغاز كننده ي اين تاپيك فردي بي اطلاع در مورد راك بوده و چنين بحث مسخره اي يعني مردم فراري از راك رو راه انداخته.........من ميگم بيايد هر كس در مورد يكي از نوازنده هاي مورد علاقش اطلاعاتي بده و از تكنيك هاي اون فرد توضيح بده و دليل علاقش .....ممنون...........البته اين نظر شخصه منه......

octavarium
Saturday 26 February 2011, 07:03 PM
درود موافقم دوست عزیز موافقم آخه بی ربط صحبت میکنه پانک
قرار نیست وقتی از یه ساز تو یه سبک استفاده شد همه اون سبک موزیک رو دنبال کنن مثلا متال الان با متال 30 سال پیش خیلی فرق کرده درستش همینه اگه قرار باشه همه ی بندها مثل بلک سبث یا آیرون میدن همونطوری کار کنن که این نمیشه اسمش رو گذاشت هنر .............
خیلی از متال هدای امروزی بند های مورد علاقشون رو راک های قدیمی تشکیل میداده
مثلا جان پتروچی آقا و امام من بند های مورد علاقش لد زپلین -دیپ پرپل-پینک فلوید و متالیکاست
درس خونده ی برکلی هست بدون شک جز 5 گیتاریست اول دنیاست وقتی این جناب پانک میاد میگه متالرا باعث شدن دید بقیه نسبت به الکتریک منفی بشه در این شکی نیست داره بدون اطلاعات صحبت میکنه
شرط میبندم همه ی کارهای پتروچی رو دقیق گوش نداده
یا همین آکرفلد که یه راکر معروفه (میگن آرشیو آلبوم های راکش معروفه ) آهنگ burden این شخص به نظر من یه شاهکار تو دنیای راک و متاله
خود من از پتروچی خوشم میاد چون با اینکه بسیار تکنیکیه سولوهاش احساسیه مثل سولو ی as i am کلا واسه شخصیت آهنگسازی سواد و مفهوم سنگین کارای دریم تئتر و همچنین ریف های تکنیکی سولو های احساسی و بخصوص لهجه و ترمولو پیکینگ هاش دوسش دارم

Punk
Saturday 26 February 2011, 07:36 PM
قرار نیست چون تو از متال خوشت نمیاد اون رو زیر سوال ببری اصلا در حدی نیستی که در مورد متال و خدایانش اظهار نظر کنی .....بری بالا بیای پایین متال تکنیکی ترین موزیکیه که ارائه میشه ........
میخوام بدونم چند آهنگ از اپث گوش دادی ؟؟ که فکر میکنی فقط کارشون خرکی ریف زدنه ....یا چند آهنگ از دریم تئتر خدای پروگرسیو متال شنیدی ؟؟؟؟؟
عزیز اگه پست اولم رو دقیق میخوندی گفتم گیلمور و این تیپ نوازنده عاشقشونم بخصوص page کبیر
در ضمن تو پست هات خیلی گیتاریست های متال رو زیر سوال میبری که لهجه ندارن و این تیپ حرف ها نمیدونم این لهجه رو کی یادت داده که هی میگی لهجه ....لهجه .....
توصیه میکنم کارای رومئو .. پتروچی ....لومیس ..... آکرفلد رو گوش کنی
یه جا هم گفته بودی کرک همت لهجه نداره ....در این مورد هیچ نظری ندارم ....چون کرک یکی از گیتاریستهای خوب متاله

آره لجت در اومد ... عاشق این کارم ... غیر از پتروچی که خوب مزنه ... بقیشون چرندن ... لهجه هم ندارن اگه مبنای گیتاریست ها رو جیمی هندریکس قرار بدیم اونا که تو میگی نه لهجه دارن نه گویش نه زبان گیتار و بلدن مثل خودت :36:

Punk
Saturday 26 February 2011, 07:39 PM
دوستان ببخشيد وارد بحث ميشم............اما هر دوي شما درست ميگيد راك و متال همگي به وجود اومدن تا به ذايقه هاي مختلف پاسخ مثبت بدن.........اين نوع سبك جوابگوي همه نوع اجساسات هست و هر كس با توجه به علاقه و نيازش ميتونه ازش لذت ببره...........من فكر ميكنم اغاز كننده ي اين تاپيك فردي بي اطلاع در مورد راك بوده و چنين بحث مسخره اي يعني مردم فراري از راك رو راه انداخته.........من ميگم بيايد هر كس در مورد يكي از نوازنده هاي مورد علاقش اطلاعاتي بده و از تكنيك هاي اون فرد توضيح بده و دليل علاقش .....ممنون...........البته اين نظر شخصه منه......

آخه کرک همت چی میزنه که این دوستمون میگه تو ایران نسبت به متالیکا تعصب الکی وجود داره ... خوب کارشون خوبه ولی همت سولوی بدرد بخوری نمی زنه همه هم میدونن ...

octavarium
Saturday 26 February 2011, 07:51 PM
برو بابا وقتی دو تا کار درست و حسابی متال گوش دادی بیا با من دهن به دهن بشو جوجه ....... آره بابا یه دنیا و یه گرین دی :))
همین مایکل رومئو مرد حسابی ببین چه غولیه همه ی گیتاریستها رو میخوره یه لیوان آب هم پشتش
حاضرم شرط ببندم اصلا متالهای مدرن رو گوش ندادی ........کارای pain of salvation و شاینینگ و وو و و که گیتار لاینشون محشره
نمیدونم چرا عادت داریم خودمون رو پهن کنیم جلو کامپیوتر و همینطور رو هوا حرف بزنیم
در ضمن همیشه متفاوت بودن با بقیه جالب نیست هر چند دیگه از تو گذشته ادبیات بسیار مسخره ای داری و این رو روی حساب پانکی (به قول خودت ) و خفنی میزاری فکر میکنی همه احمقن و تو باید متفاوت از مردم دور و برت باشی به نظر من این یه نوع جلب توجه هست و میخوای خودنمایی کنی اگه پانکی واسه خودت پانک باش نمیخواد همه جا داد و هوار راه بندازی من پانکم
شعار ما پانک ها و این حرفها ...............

octavarium
Saturday 26 February 2011, 07:53 PM
آخه کرک همت چی میزنه که این دوستمون میگه تو ایران نسبت به متالیکا تعصب الکی وجود داره ... خوب کارشون خوبه ولی همت سولوی بدرد بخوری نمی زنه همه هم میدونن ...
حرف جان پتروچی واسه من ارزشمنده :28:
وقتی تعریف میکنه حتما یه چیزی تو کارش دیده ...تو بیشتر میفهمی یا جان پتروچی؟؟؟

Punk
Saturday 26 February 2011, 08:07 PM
برو بابا وقتی دو تا کار درست و حسابی متال گوش دادی بیا با من دهن به دهن بشو جوجه ....... آره بابا یه دنیا و یه گرین دی :))
همین مایکل رومئو مرد حسابی ببین چه غولیه همه ی گیتاریستها رو میخوره یه لیوان آب هم پشتش
حاضرم شرط ببندم اصلا متالهای مدرن رو گوش ندادی ........کارای pain of salvation و شاینینگ و وو و و که گیتار لاینشون محشره
نمیدونم چرا عادت داریم خودمون رو پهن کنیم جلو کامپیوتر و همینطور رو هوا حرف بزنیم
در ضمن همیشه متفاوت بودن با بقیه جالب نیست هر چند دیگه از تو گذشته ادبیات بسیار مسخره ای داری و این رو روی حساب پانکی (به قول خودت ) و خفنی میزاری فکر میکنی همه احمقن و تو باید متفاوت از مردم دور و برت باشی به نظر من این یه نوع جلب توجه هست و میخوای خودنمایی کنی اگه پانکی واسه خودت پانک باش نمیخواد همه جا داد و هوار راه بندازی من پانکم
شعار ما پانک ها و این حرفها ...............

آره میخام جلب توجه کنم اینم جز هنرمه هاهاهاهاها ... پس معلوم شد همه همه جای سایت شعار هامو میخونن و حفظ میکنن و خوب بخاطرتون هست این برام ارزش داره چون دارم تاثیر میزارم آخه حرف هامو از خودم بهتر بلدی ... انقد حال میده متفاوت و رادیکال باشی تا اینکه دستمال باشی

octavarium
Saturday 26 February 2011, 08:10 PM
یه عقب افتاده ی ذهنی هم با بقیه متفاوته !!!!!

zendegieh_khabha
Saturday 26 February 2011, 08:14 PM
به به دعوا شده البته فعلآ كمي تو لفافست هنوز اونقدا علني نشده.
تا اخراج نشدين و درش رو تخته نكردن آشتي كنيد و روي همو ببوسين.

Punk
Saturday 26 February 2011, 08:16 PM
خوب این جوامع به ون گوگ یا کرت کوبین یا جان لنون هم میگفتن دیوانه یا عقب افتاده ... دلیل نمیشه

Punk
Saturday 26 February 2011, 08:19 PM
اگه بفهمی گرین دی تو آلبوم american idiot چیا میگه کلا متال و گیتار و میبوسی میزاری کنار octavariom

octavarium
Saturday 26 February 2011, 08:21 PM
نه بابا دعوا کجا بود مسئله اینجاست که این آقا در مورد متال هیچی نمیدونه میاد حرف مفت میزنه
سولوهای کل دنیا نوازنده هایی مثل پتروچی - مالمستین-رومئو -فردمن -کریس -دایمبگ دارل -مارک مورتون و ........ رو میپرستن این بابا اولش میاد میگه اینا گند زدن به الکتریک بعد که یکم راجع به پتروچی توضیح میدم میاد میگه به جز پتروچی بقیه هیچی :))
این اصلا تا حالا اسم هگرد به گوشت خورده یکی از کاراشون رو شنیدی ؟؟؟
اینا آدمای بی سوادی نیستن که بخوان سر و صدا تولید کنن ..............

octavarium
Saturday 26 February 2011, 08:23 PM
خوب این جوامع به ون گوگ یا کرت کوبین یا جان لنون هم میگفتن دیوانه یا عقب افتاده ... دلیل نمیشه
خودت رو با اونها مقایسه نکن :redguitar:
اون عقب افتاده منظورم به تو نبود ...منظورم اینه که متفاوت بودن همیشه خوب نیست .....یکی مثل صادق هدایت متفاوته و بسیار جلوتر از زمان خودش بوده .....یکی مثل یه آدم لات هم متفاوته با آدمای دور و برش ...........

zendegieh_khabha
Saturday 26 February 2011, 08:24 PM
بچه ها تمومش كنيد. چرا اعصاب خودتونو خورد مي كنيد؟

octavarium
Saturday 26 February 2011, 08:33 PM
اگه بفهمی گرین دی تو آلبوم american idiot چیا میگه کلا متال و گیتار و میبوسی میزاری کنار octavariom
من زیاد پانک گوش نمیدم بجز بعضی کارای گرین دی و چند بند دیگه پس نظری راجع به کاراشون ندارم اگه برم دنبالش شاید خوشم اومد .......... اما یه نگاه هن به مفهوم کارای دریم تئتر و مگادث و لمب آو گاد بندازی بد نیست

saeed2011
Saturday 26 February 2011, 08:43 PM
یه خورده فارسی حرف بزنین ما هم یه چیزی بفهمیم!!!

randy_rhoads
Saturday 26 February 2011, 09:47 PM
دوستان عزيز به نظر من هر كسي در موزيك دنبال يه چيزي هست و يك نوع سبكي ارضا ش ميكنه من معتقدم اين بحث ها مارو به جايي نمي رسونه اما شما مختاريد كه با هم بحث كنيد ن به شخصه هيچ كدوم از كار هاي جديد رو گوش نمي كنم اما اين اجازه رو هم به خودم نمي دم به كسي بي احترامي كنم در هر صورت اين بند ها و گرو هها همشون قابل احترامن زحمت كشيدن و مخاطب خودشون رو هم دارن .........به نظر من مقايسه اشتباه ترين كاره ممكنه.......البته اين نظر شخصيه منه............

octavarium
Saturday 26 February 2011, 10:24 PM
صحبت من هم همینه وقتی از یک بند یا سبک خوشمون نمیاد دلیل نمیشه بیایم چشمامون رو روی حقیقت ببندیم به اون بند بد و بیراه بگیم توهین کنیم دیگه چه برسه به یک سبک پرطرفدار مثل متال
.............
به قول یکی از دوستام ماها عادت کردیم با تخریب کردن چهره های موفق خودمون رو بزرگ جلوه بدیم
..............
از in flames و چیلدرن آو بودوم من زیاد خوشم نمیاد اما تو سبک خودشون میدونم که غول هستن پس دلیل نمیشه موفقیتهاشون رو زیر سوال ببرم چون به شعور خودم توهین میکنم اگه بندای بدی بودن که معروف نمیشدن

miralienca
Saturday 26 February 2011, 11:28 PM
امیدوارم هیچوقت گیتار الکتریک تو ایران عمومیت پیدا نکنه.
اگه این اتفاق بیفته به گیتار شک میکنم.
اصولا" ایرانیها بین بد و بدتر و بدترین صاف میرن سراغ بدترین و بتش میکنن.

alimetallica_2
Sunday 27 February 2011, 12:50 AM
من هم اصلا دوست ندارم تو این مسئله دست زیاد بشه.
اما آرزو میکنم یک روز خانوادم حداقل بتونند 10 دقیقه صداشو تحمل کنند که از شر این هدفون رها شیم.

armageddon_st
Sunday 27 February 2011, 08:06 AM
سلام
خوبي

گمونم اينجا بحث داغ شده و اگه به دادش نرسيم انفجار رخ ميده ....
اين كه شوخي بود!!!

ولي خوب
موسيقي متال موسيقي خاصيه و البته اين موسيقي خاص مخاطبين خاص هم داره ...
به نوعي در مقابل موسيقي پاپ يه جور موسيقي فرعي به حساب مياد ...
اشتباه نشه!!!
اين فرعي بودن به خاطر اقليتي بهش اطلاق ميشه كه طرفدارش هستن
چه بسا اونقدر محتوا و بار احساسي و علمي داشته باشه كه موسيقيهاي ديگه توي سبكهاي ديگه به پاش هم نرسند!!!
مثلا توي عوام جامعه ... از 100 نفري كه ميشناسين (كل جامعه رو ميگم ... نه دوستاي هم فكر و هم سن و سال) چند نفر آهنگهاي پاپ گوش ميدن و چند نفر متال؟
همين مقايسه كافيه تا به اوني كه ميخوام بگم نزديك بشيم ....

خودمون داريم ميگيم عوام ...
از علم موسيقي و پيچيدگيهاش چيزي نميدونن ....
حتي اسم سازها رو هم بلد نيستند ....
مخاطب عام موسيقي فقط به فكر حال كردن با موسيقيه ...
وقتي يه سبك مخاطب بيشتري داشته باشه يعني اينكه يا مُد شده اين سبك ... يا اينكه سازهاش به اون حسي كه توي عموم مخاطبهاش وجود داره با صداي خودشون جواب ميدن ... و در شنونده احساس خوبي ايجاد ميكنند.

اين موضوع توي راك و به مراتب توي متال هم همينطوره ...
كسي به اين موسيقيها گوش نميده كه به خودش آزار برسونه ....
همه مخاطبهاش با سبك و صداهايي كه توي اين سبك استفاده ميشه حال ميكنن ...

و هيچ كدوم هم دليل بر خوبي و بدي اين سبك يا يه سبك ديگه نيست ...

كفش بچه گونه خوبه براي يه بچه ... به درد من گنده بك نميخوره ...
هر چقدر هم كه زيبا و خوش دوخت باشه ....
براش 2 ريال هم نميدم!!!

بايد قبول كنيم صداي گيتاري كه مثلا از گيتار Joe Satriani بيرون مياد با صداي گيتار توي كارهاي H.I.M كاملا متفاوته
و به قولي بايد گفت آهنگهاي Joe براي عموم قابل قبول تر از آهنگهاي Ville هست.

در نهايت هم سخني داشته باشم براي هم فارومي هاي خودم ...
اوني كه دنبال موسيقيه ...
اوني كه هنرمنده ...
اوني كه هنرش رو عرضه ميكنه و شهامت عرضه اون رو داره (مثل همه گروه هاي بزرگ و كوچيك موسيقي)
هيچ سرمايه اي بجز شنونده ها و طرفداراش نداره ...
و هيچ وقت هم نميگه من اين آهنگ رو عرضه ميكنم ... به درك كه كسي خوشش نميآد!!!

نوازنده هنرمند آهنگش رو با الهام از احساساتش و با اميد اينكه احساسش رو به مخاطب القاء كنه ميسازه ...
درست مثل يه فيلم ساز ...
يا نقاش ...
و البته با اين كار خودش هم شكوفا ميشه ...
و انگيزه پيدا ميكنه براي بهتر كار ارائه دادن ...
يه مصاحبه قديمي از Joe Satriani ميخوندم ...
ازش پرسيدند: موقع ساختن آهنگ Love Thing به چي فكر ميكردي؟
و اون هم جواب داد : به همسرم ...
و اين ميشه كه احساس در هنر متبلور ميشه و اين آهنگ دلنشين از آب درمياد ...

يه جاي ديگه هم سوال كرده بودند: موقع اجراي زنده اضطراب نداري؟
و اون هم جواب داده بود: چرا ... شنونده هاي كارهاي من خيلي دقيق هستند ... حتي دقيق تر از خودم ... خيليهاشون نوازنده هاي قابلي هستند ... كوچكتريف گاف از ديدشون پنهان نميمونه ...اينه كه كارم خيلي خيلي سخته ...و اين باعث اضطراب ميشه ...

هر نتيجه اي كه دوست دارين از اين نقل قول ميتونين بگيرين ولي اوني كه من گرفتم اين بود كه احساس و احترام بين نوازنده و شنونده پر و پا قرص حرف اول و آخر موفقيت و پيشرفته !!!

پرچونگي منو ببخشين!
صاحبان خرد هم چشم پوشي بفرمايند!!
من اينجا دارم تلمذ ميكنم!!!!

شاد باشي:bc
فعلا

A_Cops_4
Sunday 27 February 2011, 09:58 AM
به علت خارج شدن از بحث اصلی، توهین و ... تاپیک تا اطلاع ثانوی قفل شد.