PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره و راهنمایی خرید انواع فلوت

billy_the_kid
Saturday 11 October 2008, 05:50 PM
در این تاپیک راهنمایی در مورد خرید مدلهای مختلف فلوت کلید دار ارائه می شه و دوستان می تونن تجربیات خودشون رو در مورد خرید ساز و همینطور سازی که الان دارن یا قبلا داشتن به بقیه عزیزان انتقال بدن.

billy_the_kid
Saturday 11 October 2008, 05:53 PM
خب برای شروع بحث یه راهنمایی کلی برای خرید ساز داده می شه:

در خصوص فلوت باید خدمتتون عرض کنم که برندهای Yamah, Jupiter, Gemeinhart, Trevor James, برندهای معروفی هستن که برای مبتدیها و نوازنه های نیمه حرفه ای و حتی حرفه ای که نمی خان زیاد برای خرید ساز هزینه کنن مناسبن (حداکثر قیمت این برندها حدود 7000 دلاره). البته Yamah و Jupiter ریمارک چینی هم دارن که اصلا ارزش خریدن ندارن. علاوه بر اینها، Muramatsu و Miyazawa از بهترین فلوتهای دنیا هستن که 100% دست سازن و البته قیمتهای خیلی بالایی دارن و ارزونترینشون حدودا 3000 دلاره و به 50-60 هزار دلار (در نوع تمام طلای 24 عیار با Headjoint سفارشی ساخته شده) هم می رسه. البته افرادی هم که از این فلوتها استفاده می کنن خیلی حرفه ای هستن و بسیار کم.

در کل خرید فلوت یکی از بحث برانگیزترین مسائل این ساز هست، به دلیل تنوع در نوع مکانیزم و شکل ظاهری و از همه مهمتر تنوع در Headjoint و Lip plate (جایی که لب روی اون قرار می گیره) .البته این مسائل در فلوتهای تولید انبوه و برندهای متفرقه مطره نیستن. چون سازنده های این نوع سازها فقط به دنبال سود کردن از فروش فله ای هستن، نه کیفیت.

به عنوان راهنمایی کلی موقع خرید حتما به این نکات توجه کنین:

1- از جایی خرید کنید که بتونین در اونجا حداقل 5-6 ساز مختلف رو تست کنین و اکیدا از خرید از مغازه ای که فقط 1 یا 2 مدل تو رینج قیمتی شما داره پرهیز کنید، به چند دلیل از جمله: Headjoint فلوت و شکل برش Lipplate تاثیر خیلی زیادی داره در صدای ساز و مدت زمان پاسخ گویی فلوت از لحظه برخورد ستون هوای خروجی از لبها به لبه بالایی Lipplate. از همه مهمتر Tonguing های مختلف و Articulation خوب و قابل قبول روی بعضی Headjoint ها اصلا امکان نداره. به علاوه قطر فلز Headjoint، قطر سوراخ انتهایی اون، شکل و قطرهای سوراخ Lipplate و جنس فلز اون هم در صدای ساز تاثیر داره. پس اگه بتونین چند تا ساز رو با هم تست کنین می تونین با در نظر گرفتن این فاکتورها انتخاب بهتری داشته باشین ( بالاخره می خاین هزینه کنین دیگه.)

2- در موقع خرید اصلا عجله نکنین و اگه یه موقع دیدین که فروشنده برای فروختن به شما عجله داره 100% مصمئن باشین که می خاد جنس نامرغوب بهتون بده.
3- حتما Tonguing & Articulation رو در هر 3 اکتاو تست کنین. به علاوه زمان پاسخ گویی ساز رو با زدن یک نت به صورت پشت سر هم در هر 3 اکتاو تست کنین. بهترین نت برای این کار نتهای D & C هستن. در یک ساز خوب به هیچ وجه نباید یه نت ثابت از اکتاوی به اکتاو دیگه خراب بشه (حتی برای 1 میلی ثانیه).
4- قطعات مورد علاقتونو اجرا کنین و ببینین که صدای ساز چطوره
5- اگه می خاین سازی با B Foot بخرین حتما به این نکته توجه کنین که این قطعه باعث سنگینتر شدن فلوت می شه و در اجراهای طولانی واقعا آدمو خسته می کنه. به علاوه نت B1 خیلی به ندرت استفاده می شه و تنها مزیتش کمک در به صدا در اومدن نت C3 هستش که بازهم این نت به فراوونی نتهای دیگه ازش در قطعات استفاده نمی شه.
6- اگر با Fingering مشکل دارین به هیچ وجه فلوت Open Hole (مدلهایی که کلیدهاش سوراخ دارن) نخرین. چون اگه این سوراخها حتی اپسیلونی پوشانده نشن صدای نتها خراب می شه.
7- اگه انگشت کوچیک دست چپتون خیلی بلند نیست، حتما فلوتی با کلید آفست G# بگیرین.
8- اگه C#Trill براتون مهمه، مدلی رو بگیرین که این کلید رو داشته باشه.
9- دقت کنین که کلیدهای ساز در حالت خلاصی باز، از سوراخها زیاد فاصله نداشته باشن.
10- اگه قصد دارین سازی بخرین که یه عمر واستون کار کنه حتما فلوتی بخرین که کل بدنه ش، فنرهاش و داخل اون روکش نقره با خلوص حداقل 96% ((Sterling Silver باشه.
11- اگه از ساز فعلی تون رازی هستین و مکانیزم کاریش هنوز سالمه و فکر می کنین تا چند سال دیگه هم کار می کنه، بهترین کار از نظر اقتصادی اینه که فقط Headjoint فلوت رو عوض کنین. مثلا با پرداخت 400-500 دلار می تونین بهترین Headjoint دست ساز تمام نقره رو بخرین. اگه بتونین 200-300 دلار بیشتر هزینه کنین می تونین Headjointی بخرین که Lipplateش از طلا ساخته شده و تازه اونوقته که تفاوت صدای حاصل از Lipplate طلا و نقره رو درک می کنین. من خودم به تازگی برای Jupiter ام یه Headjoint دست ساز Muramatsu گرفتم که Lipplate ش طلای 12 عیاره و صدای خیلی خیلی عالی ای داره.

البته در ایران و تهران فقط 1 فروشگاه هست که ظاهرا فروشنده های منصفی داره، ولی متاسفانه به هیچ وجه سازهاشون تنوع نداره و مجبورین همونی رو بخرین که بهتون می گن (منظورم توی یه رینج قیمت خاصه، مثلا خودم دیدم که یه مشتری گفت می خام 600 هزار تومن هزینه کنم، فروشنده هم بهش گفت Yasmaha مدل فلان رو ببر!!! در صورتیکه با این پول می شه برندهای خوب دیگه ای رو هم خرید). پیشنهاد شخصیم اینه که اگه امکان سفر به یکی از کشورهای انگلیس، فرانسه، آلمان، ایتالیا، کره یا ژاپن رو دارین، به این کشورها برید تا بتونید در یک فروشگاه از بین دهها مدل مختلف، فلوت مورد نظرتون رو انتخاب کنین. به نظرم برای کسی که می خاد حداقل 1 میلیون تومن پول ساز بده چنین سفری به هزینه و و قتش می ارزه.

نکته خیلی مهم برای نوازنده های مبتدی:

قبل از خرید حتما با استادتون مشورت کنین و اگه تونستین با یه نفر وارد برای خرید برید. اگه نشد، حتما از فروشنده مهلت تست بگیرید و به شرط تایید استاد خرید کنین. معمولا این مدلها برای مبتدیها پیشنهاد می شن:
Yamaha سری YFL 200 شامل مدلهای 221، 261 و 281.

Jupiter سری های 500 و 600. اینها از بهترین فلوتها برای مبتدیها هستن.

کسانیکه می خان برای اولین بار فلوت بخرن باید توجه کنن که در آوردن صدای نتهای سازهای حرفه ای محاله! پس حتما مدلهای مبتدی که بهشون Student Flute می گن رو انتخاب کنن (همونهایی که در بالا گفته شد) تا بتونن سریعتر ور احتتر صدای ساز رو در بیارن. البته این کار بعضی وقتها حتی با داشتن ساز مبتدی، زمان می بره. به علاوه مدلهایی که برای مبتدیها پیشنهاد شدن از نضر اقتصادی هم به صرف هستن، چون اگه فردا خاستین خدایی نکرده فلوت رو بزارین کنار، ظرر زیادی نکردین. وگرنه مدلهای مبتدی دیگه ای هم در برندهای دیگه هست که از 1500 دلار به بالا قیمت دارن.

billy_the_kid
Saturday 11 October 2008, 06:07 PM
اما تجربیات خودم در خصوص انتخاب ساز:

بنده خودم دو تا فلوت دارم، یکی Jupiter مدل 1211 RBS و یکی Yamaha مدلYFL-481H . هر دوشون فلوتهای خوبی هستن، ولی از Yamaha بیشتر برای تمرین استفاده می کنم واز Jupiter هم برای اجرا . البته اولین سازم Yamahaمدل YFL 241 بود که حدود 6 ماه ازش استفاده کردم که اگه بیشتر از این مدت ازش استفاده می کردم مطمئنا فلوت رو همون موقع کنار می زاشتم، چون در اکتاو 3 خیلی با 241 خیلی مشکل داشتم و فکر می کردم که دیگه نمی تونم پیشرفت کنم تا اینکه یه روز اتفاقی ساز یکی از دوستامو برداشتم (Jupiter 511S) و تست کردم و با کمال تعجب دیدم که ساز یعنی چی! البته اینو بگم که Jupiter 511S و Yamah YFL-241 از نظر فنی و Specification عین هم هستن، ولی Headjoint (سری)Jupiterخیلی بهتره و دلیل اینکه در اکتاو 3 با Yamaha مشکل داشتم هم همین بود. بعد از اون دومین سازم شد Jupiter 511S و تا قبل از اینکه زنگ بزنه و داغون بشه ازش استفاده می کردم و کلا ساز عالی ای بود.
اگه قرار باشه دوباره ساز بخرم انتخابم با توجه به پولم اینها می شه:

1- دوباره Jupiter 1211RBS
2- Yamaha YFL 574H که Headjoint ش خیلی عالیه.
3- Kurt Gemeinhardt MillenniumStandard
4- Muramatsu EXModel

billy_the_kid
Saturday 11 October 2008, 06:25 PM
در ایران می شه مدلهای مبتدی و نیمه حرفه ای فلوت رو حدودا با این قیمتها خرید:

Yamaha سری 200 از حدود 500 هزار تومن تا 600 هزرا تومن.

Jupiter سریهای 500 و 600 از 500-550 هزار تا 900 هزار تومن.

سایر برنهای متفرقه چینی: از 120 تا 200 هزار تومن. (البته اگه واقعا کسی مشکل مالی نداشته باشه، خیلی بهتره که دنبال این برندها نره، چون در نهایت فقط باعث سرخوردگی و دلزدگی شما میشه). اگر کسی بهتون OK داد که این برندهای چینی هم خوبن، 100% مطمئن باشین که طرف دنبال چیز دیگه ای به جز آموزش فلوت به شماست! (چون پیشرفت شما خیلی کند می شه و دیرتر نیازتون به استاد کم می شه!)

billy_the_kid
Saturday 11 October 2008, 06:37 PM
افرادی که به فلزاتی مثل نیکل و سایر فلزات آلیاژی حساسیت دارن، حتما توجه کنن:

فلوتی بخرید که سری اون (Headjoint) لااقل از جنس روکش نقره باشه. یا لا اقل یه ساز معمولی بگیرین و بعد سری اونو با یه سری (Headjoint) روکش شده با نقره عوض کنین.

samir65
Saturday 11 October 2008, 10:44 PM
سلام
تشکر از توضیحاتتون
من مدتی تصمیم گرفتم که فلوتمو عوض کنم چون فقط 1 بار فلوت خریدم و اگه علاقه زیادی به فلوت نداشتم حتما میبایست 100 ها بار این سازو کنار میزاشتم.
من اسم سازمو گذاشتم آدم ضایع کن.
آدم میترسه در حین اجرا باهاش اکتاو عوض کنه.c# وcو D# پایینیشم که قوربونش برم یکم ساز خیس بشه صداش اصلا در نمیاد.
داشتم یکی از کارهای آقای sir james رو میدیدم با خودم گفتم آگه ساز من دست ایشون بود حتما نمتونستند کاری به این زیبایی داشته باشند.
دوست دارم یه فلوتی بخرم که تا چند وقت دیگه که بهتر از حالا شدم( آدم به هرحال هر روز در حال پیشرفته دیگه)
نگم که بیخود اینو خریدم کاش فلان مدلو گرفته بودم.
مدل jupiter1211RBS شما خیلی ازش دارین تعریف میکنید مثل اینکه خیلی ازش راضی هستید
کنجکاو شدم امتحانش کنم
استاد میثم قیمت این مدل در چه حدیه؟

billy_the_kid
Sunday 12 October 2008, 05:04 PM
سمیر جان سلام

تلاش و پشتکار شما واقعا قابل تحسینه،اصولا فلوتیستهایی که تو این ساز به جایی می رسن انسانهای پر تلاش، مثبت و امیدواری هستن (مثل شما) و بنده فراوون افرادی رو دیدم که حتی بعد از چند سال کار کردن آخرش ناامید فلوت گزاشتن کنار.

آقا یه سوال، مگه شما سازتو کج نمیگیری که آب ازش بریزه بیرون و خیس نشه؟!

billy_the_kid
Sunday 12 October 2008, 05:05 PM
مشخصات فنی فلوت Jupiter 1211 RBS:

کلیدها: سوراخ دار (مدل فرانسوی) – کلید G از نوع Inline (با کلیدهای A,B و C در یه خط قرار داره).

B Foot

Gizmo Key: (کلیدی که روی B Foot هستش که برای اجرای نت C4 با گرفتنش سوراخ B رو می بنده ولی سوراخهای C و... رو باز نگه می داره تا نت C4 به بهترین شکل نواخته شه)

Headjoint (سری): از نقره با عیار 96 (Sterling Silver) برای جلوگیری از زنگ زدن سری و پیشگیری از ایجاد حساسیت پوستی.
جنس Riser (محل اتصال Lipplate به بدنه Headjoint): طلای 14 عیار برای دادن رنگ خاص به صدا.

جنس بدنه، کلیدها، داخل بدنه و فنرها: روکش نقره

من اینو کانادا 2500 دلار خریدم.

در مورد سازهای معمولی غیر حرفه ای یه موزو جالب بگم:

وقتی فلوت Yamaha241 داشتم و از اینکه تو زدن مشکل داشتم و مدتی بود که پیشرفت نداشتم و از سازم شاکی بودم، استاد عزیزم Sir James برای اینکه بهم ثابت کنه مشکل از منه نه از ساز، سازمو برای چند دقیقه گرفت و چنان اجرای به یاد موندنی از آهنگ زیبای Danny Boy انجام دادن که من و کسانی که در کلاس بودن باورم نمی شد این صدا از ساز من در میومد. البته ایشون بعدا خودشون گفتن که سازم برای پیشرفت سریع خوب نیست و اینکه بهتره وقتیو که می خام روی اون ساز بزارم اگه رو یه ساز بهتر بزارم پیشرفتی زودتر خاهم داشت. در کل اگه سازی که صداش در هر 3 اکتاو در میاد و از نضر فنیم سالم و بدون مشکل باشه، هر نوازنده حرفه ای می تونه با اون ساز اجرای خوبی داشته باشه، اگرچه با زحمت زیاد (چیزی که به نضرم تو سازای دیگه درست نیست). (الان با کمال تعجب خودم با ساز Yamaha241 دیگه مشکل ندارم، ولی باید خیلی دقت کنم که موقع زدن نتها فالش نشن.)

برای اثبات این حقیقت که مدل و کیفیت ساز نقش دوم رو بعد از خود نوازنده و تسلت او در نوازندگی نداره، حتما این ویدئو رو ببینین که Sir James از بین حدود 60 فلوت کلیدداری که دارن، 16 از ساده ترین اونهارو برای اجرای یه قطعه انتخاب می کنه و پشت سر هم قطعات رو با هر 16 فلوت اجرا می کنه. تنها فرقی که ممکنه بین صداهای این 16 فلوت به نضر بیاد، به خاطر جنس و درصد آلیاژهای مختلف در Headjoint و بدنه فلوته نه خود فلوت از نضر ساختار مکانیکی (البته متمئنم که اگه من به جای ایشون بودم صدای هیچ کدوم از اون سازها رو نمی تونستم در بیارم!)

You can see links before reply">You can see links before reply (You can see links before reply)

samir65
Sunday 12 October 2008, 10:44 PM
سلام میثم
نه من سازمو مستقیم میگیرم 90( درجه با خودم )سرمو رو به بالا میگیرم چون تنفسم بهتر باشه
همیشه ایستاده ساز میزنم (یکم تپلم نمتونم نشسته بزنم)
مگه اشکالی اجاد میشه؟

billy_the_kid
Monday 13 October 2008, 07:54 AM
سلام میثم
نه من سازمو مستقیم میگیرم 90( درجه با خودم )سرمو رو به بالا میگیرم چون تنفسم بهتر باشه
همیشه ایستاده ساز میزنم (یکم تپلم نمتونم نشسته بزنم)
مگه اشکالی اجاد میشه؟

سمیر جان سلام

برای اطلاع از روش صحیح در دست گرفتن ساز لطفا به این تاپیک نگاه کنید:

You can see links before reply

hoori
Monday 13 October 2008, 08:51 PM
سلام بر همه عزیزان فلوت نواز،
من هم قصد دارم با اجازه اساتید از تجربه خود بگویم.
بنده چند ماه پیش از روی علاقه بسیار شدیدی که سالها به این ساز و صدای رویایی آن داشتم، بالاخره بنا به توصیه استاد اولم یک فلوت یوکوهاما چینی به قیمت 180000 تومان خریدم. به نظرم در آن روزها ساز ایده آلی می آمد، چون استاد سابق آنرا تایید کرده بود. ولی با کمال تاسف در مدت چند ماه پیشرفتی بسیار جزئی داشتم و در نهایت کلا نا امید شده و ساز را کنار گزاشتم. البته بنده از کودکی ساز اولم ویولن بود و تا حدودی پیشرفتهایی هم داشته ام. ولی به هیچ وجه تصور نمی کردم که فلوت کلیددار تا این حد مشکل باشد. در آن زمان خوشبختانه با نت آهنگ آشنا شده بودم و دورادور پیگیر مباحث بخش فلوت بودم و افتخار آشنایی با آقا میثم را پیدا کردم و پس از طرح مشکلات خود با ایشان، بر من منت نهاده و با حوصله تمام من را از راهنماییهای ارزشمند خود بهره مند کردند.
در نهایت یک سری ژوپیتر مدل 511 به صورت جداگانه خریداری کرده و با نصب آن بر روی فلوت چینی خود، کیفیت ساز را تا حدی ارتقا دادم و با کمال خوشحالی دیدم که چقدر یادگیری فلوت برایم جذابتر و شیرینتر از گذشته شده است، آنهم فقط و فقط در درجه اول به خاطر آشنایی با این سایت و استاد عزیز جناب میثم و نیز سایر دوستان و پس از آن به دلیل تعویض سری غیر استاندارد و معیوب فلوت چینی که سابقا به کل امیدم را در فراگیری فلوت ناامید کرده بود.

الان هم تصمیم گرفته ام تا با راهنمایی بزرگوارانه دوستان این بخش به یادگیری ادامه داده و فعلا سر کلاس خاصی حاضر نشوم.

samir65
Monday 13 October 2008, 11:04 PM
سلام خانوم هوری و سایر دوستان (انگار 5 نفر بیشتر نیستیم : میثم و هوری و آرین و good girl و بنده کوچیک )
چه خوب که حالا از سازت راضی شدی.
راستشو بخوای من اولین باره که میشنوم که سر فلوتارو میشه با هم عوض کرد.
یه چیز دیگه
اگه بخوام سرفلوتمو عوض کنم (پیرو شما) از کجا میتونم اونو تهیه کنم؟
مرسی

billy_the_kid
Tuesday 14 October 2008, 06:36 PM
سلام خانوم هوری و سایر دوستان (انگار 5 نفر بیشتر نیستیم : میثم و هوری و آرین و good girl و بنده کوچیک )
چه خوب که حالا از سازت راضی شدی.
راستشو بخوای من اولین باره که میشنوم که سر فلوتارو میشه با هم عوض کرد.
یه چیز دیگه
اگه بخوام سرفلوتمو عوض کنم (پیرو شما) از کجا میتونم اونو تهیه کنم؟
مرسی

سلام و ممنون از Hoori و Samir عزیز.
با اجازه Hoori خانوم، سمیر جان لطفا پیام خصوصیتونو فعال کنین تا جوابو اونجا بدم.

billy_the_kid
Wednesday 15 October 2008, 10:07 PM
مثل اینکه همه فلوتیستهای اینجا همین قدر بیشتر نیستن (ثمین و هوری خانوم، سمیر خان و بنده). اگه کس دیگه ای هم هست لطفا بیاد و این تاپیک رو ادامه بده.

samir65
Wednesday 15 October 2008, 11:34 PM
.....................

billy_the_kid
Wednesday 15 October 2008, 11:42 PM
جناب سمیر، لطفا طبق قوانین انجمن فقط از حروف فارسی برای پست دادن استفاده کنین.

billy_the_kid
Wednesday 15 October 2008, 11:48 PM
سمیر جان روی !Y بنده کلیک کن.

samir65
Thursday 16 October 2008, 12:01 AM
man win fonte farsi nadashtam

diar
Wednesday 10 February 2010, 07:51 AM
من اسم دیار هستش تقریبا 2سال فلوت کار می کنم یه فلوت چینی دارم که تو اکتاو اول ودوم مشکل ندارم ولی تو اکتاو سوم اصلا نمیتونم صداشو درارم . وقتی هم میخوام از اکتاو اول برم به اکتاو دوم صدا فالش میشه کلا باید خیلی زور بزنم تا صدا درست مچ بشن بعضی وقتا میخوام سازمو از وسط نصف کنم توانای خرید مدل بالاترم ندارم.

mayakovski
Wednesday 5 May 2010, 09:26 AM
دردود بر شما
میتونین یه فلوت با قیمت 200 تا 300 تومن به من معرفی کنین؟

فلوتیست
Friday 2 July 2010, 11:45 PM
خب منم یه بیوگرافی بدم از خودم ....... من 4 ساله که فلوت میزنم به صورت دائم .برای شروع از یه ساز چینی به اسم تی اف شروع کردم ولی بعد از 2 ماه از خارج از ایران ساز یاماها مدل اف 100 رو خریدم که واقعا ساز عالیی هست.بهتون پیشنهاد میکنم بچه های نوازنده برا یکبار هم که شده با این ساز بزنن.اگر کسی هم این مدل رو تو ایران سراغ داره برای خرید حتما خبر بده

فلوتیست
Friday 2 July 2010, 11:48 PM
من اسم دیار هستش تقریبا 2سال فلوت کار می کنم یه فلوت چینی دارم که تو اکتاو اول ودوم مشکل ندارم ولی تو اکتاو سوم اصلا نمیتونم صداشو درارم . وقتی هم میخوام از اکتاو اول برم به اکتاو دوم صدا فالش میشه کلا باید خیلی زور بزنم تا صدا درست مچ بشن بعضی وقتا میخوام سازمو از وسط نصف کنم توانای خرید مدل بالاترم ندارم.
دوست عزیز برای فالش نشدن از اکتاو 1 که میخای بری اکتاو دوم مثلا نت دو ..برای اکتاو دومت فشار انگشتتو روی کلید بیشتر کن بهتر صداش در میاد

hamid iranpanah
Saturday 18 September 2010, 09:04 AM
با سلام خدمت دوستان فلوت نواز من حدود 2ساله با یه ساز چینی فلوت میزنم....میخوام سازمو عوضکنم از کجا ساز بگیرم بهتره

فلوتیست
Thursday 14 October 2010, 01:06 AM
salam ............bache haye flute navazii onaiye k az tehran hastand nazareshon az inke ye gharar bezarim ye kam sohbat konim rajebe flute va karemon chiye?

فلوتیست
Thursday 14 October 2010, 01:08 AM
دوستان کی راجبه مدل یاماها اف 100 تا اف 400 میدونه به من بگه...مرسی

فلوتیست
Tuesday 19 October 2010, 01:15 PM
ye saze yamaha asle japan modele f 100 foroshi hast.joze sazhaye taghriban hereiiye age kasi khast bege

evani
Friday 12 November 2010, 10:57 AM
سلام من حدود 6 سال پیش یه فلوت Jupiter 511E خریدم ولی بعد 6 ماه یه مشکلاتی واسم پیش اومد که دیگه نتونستم ادامه بدم . می خوام دوباره شروع کنم . می خواستم ازتون بپرسم که از کجا می تونم بفهمم که کیفیت فلوتم تغییر کرده یا نه . آخه کنار کلیداش یه مقداری تغییر رنگ داره. بعدشم می خواستم بدونم که برای من که مبتدیم از نظر آموزش و استاد چی پیشنهاد می کنین ؟

ramin68
Sunday 12 December 2010, 01:14 PM
سلام
من رامین هستم من 6 سال فلوت چوبی میزنم و خودم یاد گفتم از رو نت هم بلد نیستم ولی همه اهنگ هارو میزنم درخواستم اینکه میخوام یک فلوت کنسردی کلیدار بگیرم ولی نمی تونم پیدا کنم اگه جایی سراغ دارید اگه بشه با من تماس بگیرید MOB:09119821909

billy_the_kid
Sunday 12 December 2010, 02:25 PM
سلام
من رامین هستم من 6 سال فلوت چوبی میزنم و خودم یاد گفتم از رو نت هم بلد نیستم ولی همه اهنگ هارو میزنم درخواستم اینکه میخوام یک فلوت کنسردی کلیدار بگیرم ولی نمی تونم پیدا کنم اگه جایی سراغ دارید اگه بشه با من تماس بگیرید MOB:09119821909

سلام

ارزانترین فلوت یاماها حدود 700 تومنه در تهران. کسانی هستند که از تهران با پست هم می فرستن به شهرهای دیگه.

delasa
Monday 3 January 2011, 01:25 PM
سلام خدمت شما اساتید عزیز
من الان ساله که فلوت کار میکنم و میخوام سازمو عوض کنم ساز فعلیم 511 jupiter هست شما چه سازی پیشنهاد میکنین؟

فلوتیست
Monday 3 January 2011, 01:58 PM
b nazare man delasa jan age betoni yamaha f 100 ya f200 ro peyda koni bekhari besiar aliyee

billy_the_kid
Tuesday 4 January 2011, 10:01 PM
من الان ساله که فلوت کار میکنم و میخوام سازمو عوض کنم ساز فعلیم 511 jupiter هست شما چه سازی پیشنهاد میکنین؟

سلام دوست عزیز

ننوشتین چند مدته که کار می کنین، اما اگه خیلی ساله که کار می کنی و می خای فلوتت رو عوض کنی، از اونجایی که می دونم بازار ایران برای ساز فلوت خیلی آشقتست، و از طرفی شما هم مشتاق که ساز خوبی داشته باشی (با قیمت نسبتا مناسب)، مدل 711RBSO جوپیتر رو پیشنهاد می کنم. جنس بدنه و سری از نقره تمام عیاره، کلیدهاش هم سوراخ داره و کلید سل آفست داره، تازه سی فوت هم داره که البته یه کم وزن ساز رو سنگین می کنه ( البته اگه رپرتوواری که روش کار می کنی این نت توش زیاد وجود داره برو سازی بیگر که سی فوت داشته باشه، وگرنه کاربرد دیگه ای نداره، بماند که خیلی ها می گن اگه سی فوت داشته باشه ساز، اجرای نت های لا به بعد در اکتاو 3 راحتتر می شه که من این رو قبول ندارم).

billy_the_kid
Tuesday 4 January 2011, 10:08 PM

سلام دوست عزیز

ننوشتین چند مدته که کار می کنین، اما اگه خیلی ساله که کار می کنی و می خای فلوتت رو عوض کنی، از اونجایی که می دونم بازار ایران برای ساز فلوت خیلی آشقتست، و از طرفی شما هم مشتاق که ساز خوبی داشته باشی (با قیمت نسبتا مناسب)، مدل 711RBSO جوپیتر رو پیشنهاد می کنم. جنس بدنه و سری از نقره تمام عیاره، کلیدهاش هم سوراخ داره و کلید سل آفست داره، تازه سی فوت هم داره که البته یه کم وزن ساز رو سنگین می کنه ( البته اگه رپرتوواری که روش کار می کنی این نت توش زیاد وجود داره برو سازی بیگر که سی فوت داشته باشه، وگرنه کاربرد دیگه ای نداره، بماند که خیلی ها می گن اگه ساز سی فوت داشته باشه، اجرای نت های لا به بعد در اکتاو 3 راحتتر می شه که من و خیلی های دیگه این رو قبول نداریم).

delasa
Thursday 6 January 2011, 11:44 AM
الان دقیقا 5 ساله که فلوت کار میکنم
ممنون از زاهنماییتون

billy_the_kid
Thursday 6 January 2011, 02:02 PM
Jupiter 711RBSO برای شما خوبه.

M_T
Wednesday 20 April 2011, 11:14 AM
سلام

این فلوت های تی اف که میگن، برای شروع خوبه؟ به درد می خوره؟

ali_aly
Friday 8 June 2012, 10:07 AM
فلوت امپکس خوبه؟؟؟
قیمت گرفتم 180 تومنه...
فروشنده گفت گارانتی هم داره...

M_T
Monday 9 July 2012, 08:15 PM
فلوت امپکس خوبه؟؟؟
قیمت گرفتم 180 تومنه...
فروشنده گفت گارانتی هم داره...
علی جان، ببخش الان پستت رو دیدم، شرمنده.
امپکس هم چینی هست و سازهای چینی مثل تخم مرغ شانسیه!
باید تست کرد ببینیم چطوره، ولی اگه واقعا گارانتی داره برای شروع خوبه!

mohsen741
Monday 9 July 2012, 11:18 PM
اي چيني هاي...

خودتميخواي بخري علي جون؟؟
يا براي دوستت؟

ali_aly
Tuesday 10 July 2012, 10:38 AM
اي چيني هاي...

خودتميخواي بخري علي جون؟؟
يا براي دوستت؟

اول بذار برای دوستم بخرم،اگه دیدم به درد نمیخوره واسه خودم نگیرم دیگه!:19:

ali_aly
Tuesday 10 July 2012, 10:44 AM
علی جان، ببخش الان پستت رو دیدم، شرمنده.
امپکس هم چینی هست و سازهای چینی مثل تخم مرغ شانسیه!
باید تست کرد ببینیم چطوره، ولی اگه واقعا گارانتی داره برای شروع خوبه!

مجتبی جان،پس باید با یکی برم که بلد باشه فلوت بزنه دیگه...

ای بابا،چی بگم به این چینیا،هر چی میکشیم از چینه دیگه...
شیطونه میگه بزنم زمین بشکونمشون!!!

M_T
Tuesday 10 July 2012, 11:09 AM
مجتبی جان،پس باید با یکی برم که بلد باشه فلوت بزنه دیگه...

آره اینطوری بهتره.
من اگه تهران بودم با هم می رفتیم، گرچه محسن میگه من خطرناکم!

هر چی میکشیم از چینه دیگه...

اگه چینی نبود که باید حد اقل 500 یا 600 برای یه فلوت آماتوری پول می دادیم.
چین هوای ما مفلس ها رو داره!!!

ali_aly
Tuesday 10 July 2012, 11:19 AM
آره اینطوری بهتره.
من اگه تهران بودم با هم می رفتیم، گرچه محسن میگه من خطرناکم!

اگه چینی نبود که باید حد اقل 500 یا 600 برای یه فلوت آماتوری پول می دادیم.
چین هوای ما مفلس ها رو داره!!!

خوب اگه چینی خوب پیدا بشه که خوبه...
ولی باید بگردی...

مجتبی جان،حتما محسن یه چیزی میدونه که میگه...
منم کم کم دارم یه جورایی میشم...:46:

M_T
Tuesday 10 July 2012, 11:27 AM
خوب اگه چینی خوب پیدا بشه که خوبه...
ولی باید بگردی...
پیدا میشه، از گشتن نترس، توی تهران زود پیدا میشه، معمولا اونایی که کیس و کاورشون طرح چوب هست جنسشون هم بهتره مثل فلوت من.

مجتبی جان،حتما محسن یه چیزی میدونه که میگه...
منم کم کم دارم یه جورایی میشم...:46:

محسن چی میدونه از من؟ آره مگه اینکه اجنه براش خبر آورده باشن چون انگار با موجودات اهریمنی هم در ارتباطه!

الان چجوری داری میشی؟
از عکس من میترسی؟ ترسناکم؟
یه دوست داشتم اونم از من می ترسید، البته از اون لطاظ می ترسید!!!

ali_aly
Tuesday 10 July 2012, 11:47 AM
پیدا میشه، از گشتن نترس، توی تهران زود پیدا میشه، معمولا اونایی که کیس و کاورشون طرح چوب هست جنسشون هم بهتره مثل فلوت من.

محسن چی میدونه از من؟ آره مگه اینکه اجنه براش خبر آورده باشن چون انگار با موجودات اهریمنی هم در ارتباطه!

الان چجوری داری میشی؟
از عکس من میترسی؟ ترسناکم؟
یه دوست داشتم اونم از من می ترسید، البته از اون لطاظ می ترسید!!!

الان دارم اونجوری میشم...:43:
نمیتونم بگم،بذار محسن هم بیاد،اون حال منو بهتر درک میکنه... :29:
اخه محسن الکی چیزی نمیگه که...
راستی امروز میخوام برم کلاس کشتی کج ثبت نام کنم!!!

M_T
Tuesday 10 July 2012, 03:00 PM
الان دارم اونجوری میشم...:43:
نمیتونم بگم،بذار محسن هم بیاد،اون حال منو بهتر درک میکنه... :29:
اخه محسن الکی چیزی نمیگه که...
راستی امروز میخوام برم کلاس کشتی کج ثبت نام کنم!!!

من که نمی فهمم...

کشتی کج؟ اصلا به روحیت میخوره؟
ببینم علی پن فلوت خوب میخوای؟ 60 تومن!

ali_aly
Wednesday 11 July 2012, 09:38 AM
من که نمی فهمم...

کشتی کج؟ اصلا به روحیت میخوره؟
ببینم علی پن فلوت خوب میخوای؟ 60 تومن!

ااا،چه خوب...:38:
ماله خودته؟؟؟
چه جوریاست؟؟؟

M_T
Wednesday 11 July 2012, 10:18 AM
ااا،چه خوب...:38:
ماله خودته؟؟؟
چه جوریاست؟؟؟

نه مال من نیست، طرف اصفهانه و بنظر آدم خوبی هست، اینم لینکش:

You can see links before reply (You can see links before reply)

:am

mohsen741
Wednesday 11 July 2012, 06:08 PM
آخ جون پن فلووووووووت......

ali_aly
Thursday 12 July 2012, 05:20 PM
آخ جون پن فلووووووووت......

اره،خیلی خوبه...
محسن، بزن تو گوشش!!!

mohsen741
Friday 13 July 2012, 02:33 AM
من يهدونه خرابشو دارم!!...
:-))))

دادا كلارينت مونده.
شمشير بايد بخرم..
پول كلاس هست..
پايه نتم شكسته..
هديه ي هفتگيه همسرم هم هنوز نخريدم..
خيلي خرج هست ..
به اون نميرسه متاسفانه...

M_T
Friday 13 July 2012, 09:48 PM
محسن یعنی تو 50 یا 60 تومن نداری واقعا؟؟؟
بابا حداقل یجوری خالی ببند که سقف ترک نخوره خب!

mohsen741
Monday 16 July 2012, 11:33 PM
پول كمي هست به اون اندازه دادا مجتبي..
اما براي اين خرج نيست!!!!!

adeadman
Friday 20 July 2012, 10:43 PM
سلام

دوستان ببخشید مزاحم میشم
برای نامزدم میخوام یه فلوت کلید دار بخرم اما چند نکته هست که عرض میکنم:

اول اینکه ایشون تا حالا تجربۀ ساز نداشته و الآن علاقمندِ فراگیری این ساز هستش
دوم اینکه چون نمیخوام خودش در جریان خرید قرار بگیره، نمیتونم ازش سؤالی بپرسم چون میفهمه! سورپرایزم خراب میشه...

چی بگیرم که مناسب باشه؟ حدود قیمت هم بستگی دارد. مثلاً اگر بشود تا 300تومان یک ساز معقول گرفت خوبه. اگر نه که بفرمایید چه بگیریم و از کجا؟

ممنون

M_T
Saturday 21 July 2012, 09:25 AM
سلام به شما

تبریک میگم، ایدۀ خوبی هست.

با 300 تومن میشه یک ساز خوب خرید.

ویرایش پلیس : تبلیغات ممنوع!!!

radniya
Wednesday 26 September 2012, 02:45 AM
در این تاپیک راهنمایی در مورد خرید مدلهای مختلف فلوت کلید دار ارائه می شه و دوستان می تونن تجربیات خودشون رو در مورد خرید ساز و همینطور سازی که الان دارن یا قبلا داشتن به بقیه عزیزان انتقال بدن.

پسر6ساله ای دارم با جثه ظریف 2سال است که موسیقی را شروع کرده اول با مونته سوری برای هماهنگی حرکات دست وگوش بعد بلز و بعد فلوت ریکوردر و در کنار اینها سلفژ. ساز نهایی انتخابی اش ساکسیفون است اما با توجه به سن امکان آموزش نیست. پیشنهاد دادن فلوت کلیدداررو یاد بگیره که به دنبال خرید رفتم ژوپیتر (نمی دونم سری500وچند بور)رو به من 1330000تومان(در شیراز) دادن سئوالم اینجاست که آیا برای پسرم فلوت کلیددار مناسب است؟ تاکیدداره که رنگ سازش طلایی باشه چه مدلی طلایی رنگ تایید می کنید؟ قیمت این ژوپیتری که گفتم به نظرتون چه طوره؟
مرسی از همه اساتید

M_T
Wednesday 26 September 2012, 10:11 AM
پسر6ساله ای دارم با جثه ظریف 2سال است که موسیقی را شروع کرده اول با مونته سوری برای هماهنگی حرکات دست وگوش بعد بلز و بعد فلوت ریکوردر و در کنار اینها سلفژ. ساز نهایی انتخابی اش ساکسیفون است اما با توجه به سن امکان آموزش نیست. پیشنهاد دادن فلوت کلیدداررو یاد بگیره که به دنبال خرید رفتم ژوپیتر (نمی دونم سری500وچند بور)رو به من 1330000تومان(در شیراز) دادن سئوالم اینجاست که آیا برای پسرم فلوت کلیددار مناسب است؟ تاکیدداره که رنگ سازش طلایی باشه چه مدلی طلایی رنگ تایید می کنید؟ قیمت این ژوپیتری که گفتم به نظرتون چه طوره؟
مرسی از همه اساتید

با سلام

با توجه به اینکه همین مطلب رو در پیام خصوصی مطرح کردید، من در همون قسمت پاسخ شما رو دادم.

موفق باشید

mohammadshojaee
Wednesday 26 September 2012, 01:15 PM
من سه سال پیش بود که فلوتمو گرفتم چون قبلش خیلی علاقه داشتم خیلی دنبالش بودم ولی به دلایل مشکلات مالی خانواده و به اصرار من یه فلوت معمولی که چه عرض کنم یه فلوت در پیت گرفتم که اسم مارکش Wiseman بود.
با این فلوت که داشت تو مغازه شهرمون میپوکید یه سال به سختی کار کردم که عوارض بدی هم داشت.
بعد حدود 2 سال پیش یا 1.5 سال پیش دقیق یادم نیست یه ژوپیتر با قیمت 700000 تومن گرفتم که فلوت خیلی خوبیه.
چند وقت پیش فهمیدم که قیمت همین سازم شده 1100000 تومن:22:

M_T
Wednesday 26 September 2012, 05:47 PM
من سه سال پیش بود که فلوتمو گرفتم چون قبلش خیلی علاقه داشتم خیلی دنبالش بودم ولی به دلایل مشکلات مالی خانواده و به اصرار من یه فلوت معمولی که چه عرض کنم یه فلوت در پیت گرفتم که اسم مارکش Wiseman بود.
با این فلوت که داشت تو مغازه شهرمون میپوکید یه سال به سختی کار کردم که عوارض بدی هم داشت.
بعد حدود 2 سال پیش یا 1.5 سال پیش دقیق یادم نیست یه ژوپیتر با قیمت 700000 تومن گرفتم که فلوت خیلی خوبیه.
چند وقت پیش فهمیدم که قیمت همین سازم شده 1100000 تومن:22:

سلام دوست من

در مورد قیمت درست میگید، در بازار ساز که قیمت ها همیشه بالا می رفته و می رود، در یکسال اخیر هم بدلیل نوسانات قیمت دلار و افزایش بهای آن قیمت ها بطور تصاعدی بالا رفته.

خب فلوت رو تا کجا کار کردی؟ نمونه کار نمی گذاری؟

mohammadshojaee
Thursday 27 September 2012, 12:00 AM
سلام دوست من

در مورد قیمت درست میگید، در بازار ساز که قیمت ها همیشه بالا می رفته و می رود، در یکسال اخیر هم بدلیل نوسانات قیمت دلار و افزایش بهای آن قیمت ها بطور تصاعدی بالا رفته.

خب فلوت رو تا کجا کار کردی؟ نمونه کار نمی گذاری؟

سلام دوست عزیز.

راستش من با گذاشتن نمونه کار خیلی آشنایی ندارم. علاقه هم دارم که در مورد کارام نظر دوستان رو هم بدونم ولی متاسفانه بلد نیستم.
کاش راهنمایی در مورد این کار هم وجود داشت.

حدود 4_5 سال هست که موسیقی کار میکنم. با ریکوردر شروع کردم حدود 2 سال و تا حال هم فلوت کلیددار.
رشتم هم موسیقی هست.

شما چطور؟

M_T
Thursday 27 September 2012, 06:31 PM
سلام دوست عزیز.

راستش من با گذاشتن نمونه کار خیلی آشنایی ندارم. علاقه هم دارم که در مورد کارام نظر دوستان رو هم بدونم ولی متاسفانه بلد نیستم.
کاش راهنمایی در مورد این کار هم وجود داشت.

حدود 4_5 سال هست که موسیقی کار میکنم. با ریکوردر شروع کردم حدود 2 سال و تا حال هم فلوت کلیددار.
رشتم هم موسیقی هست.

شما چطور؟

سلام مجدد آقا محمد

از آشنایی با شما خوشبختم.
حقیقتش تجربۀ حرفه ای من مثل شما به چهار پنج سال نمی رسه.
الان هم دانشجوی ارشد ادبیات انگلیسی هستم.

اما در مورد نمونه کار

ابتدا وارد پروفایل جدید خود شوید:

بعد از منوی پروفایل سمت راست، روی گزینۀ نمونه کارهای من کلیک کنید.

در صفحه ای که باز می شود، می توانید نمونه کار مورد نظر خودتون رو از روی رایانۀ خودتون آپلود کنید.
اگر موفق نشدید از این طریق آپلود کنید، روش زیر رو هم امتحان کنید.

از منوی پروفایل من در سمت راست، روی گزینۀ فایل های من کلیک کنید.
در صفحه ای که باز میشه روی انتخاب فایل کلیک کنید و فایل دلخواه خودتون رو آپلود کنید.

بعد از اتمام آپلود دوباره روی نمونه کارهای من کلیک کنید و در صفحه نمونه کار جدید، پایین صفحه آخرین گزینه انتخاب فایل هست که از اونجا می تونید نمونه کار خودتون رو که قبلا آپلود کردید انتخاب کنید.

باز هم اگر مشکلی بود، من در خدمتم.

منتظر شنیدن نمونه کارهای خوبت هستیم آقا محمد. :30:

موفق باشی

tiany
Saturday 15 December 2012, 06:25 PM
سلام دوستان. ببخشيد مزاحم شدم. ميخواستم يه فلوت نسبتا خوب بگيرم در حد 1 تا 1/5، براي 1.5 مليون فلوت خوب ميشه پيدا كرد؟ ميشه ماركشو هم لطف كنيد؟ در ضمن اين دو تا مارك چطو هستند و قيمتهاشون؟ ژوپيترJPC-303S‎ و ژوپيتر JPC-301S‎ اگه راهنماييم كنيد ممنون ميشم. فلوت هاي ياماها الان چند قيمتن؟

M_T
Saturday 15 December 2012, 08:26 PM
سلام دوستان. ببخشيد مزاحم شدم. ميخواستم يه فلوت نسبتا خوب بگيرم در حد 1 تا 1/5، براي 1.5 مليون فلوت خوب ميشه پيدا كرد؟ ميشه ماركشو هم لطف كنيد؟ در ضمن اين دو تا مارك چطو هستند و قيمتهاشون؟ ژوپيترJPC-303S‎ و ژوپيتر JPC-301S‎ اگه راهنماييم كنيد ممنون ميشم. فلوت هاي ياماها الان چند قيمتن؟ سلام به شما خواهش می کنم، چه مزاحمتی؟ باید بگم بله با 1/5 میلیون فلوت خوب میشه خرید. مارک های معروف یاماها، ژوپیتر، بی اند اس و ... هستند. اون دو مدلی که شما گفتید پیکولو هستند که در حدود 30-35 سانت طولشه و صداش زیره. پیشنهاد من اول مارک یاماها بعد ژوپیتر و ... هست. شما یه نگاهی به این سایت بنداز: You can see links before reply قیمت های یاماها رو الان دقیق ندارم ولی سایت بالا نمایندگی یاماهاست، جهت اطلاع از قیمت بروز و دقیق باهاشون تماس بگیرید. بنظر من فلوتی که می خرید: 1- Offset G باشه. 2- Open Hole باشه. 3- B Foot باشه. گرچه برخی معتقدند برای شروع Closed Hole بهتره چون راحت تره کمی ولی من میگم از اول با اوپن شروع کنید بهتره. B Foot از C Foot یک پرده پایین تره یعنی نت پایینش B هست بجای C. هر سوال و مسئلۀ دیگه ای بد من در خدمت شما هستم. ارادتمند مجتبی

MoBn
Wednesday 30 January 2013, 07:09 PM
سلام به همگی

من قصد دارم آموزش فلوت رو شروع کنم ولی نمیخوام یک ساز خیلی گرون یا بی کیفیت بخرم
می خوام با ساز یاماها ( اندونزی ) شروع کنم
نظر شما چیه ؟

ممنون:)

M_T
Wednesday 30 January 2013, 11:06 PM
سلام به همگی

من قصد دارم آموزش فلوت رو شروع کنم ولی نمیخوام یک ساز خیلی گرون یا بی کیفیت بخرم
می خوام با ساز یاماها ( اندونزی ) شروع کنم
نظر شما چیه ؟

ممنون:)

سلام دوست من

سازی که میگی ساز خوبی هست، برای شروع خیلی خوبه.
امیدوارم موفق باشی.

reza5469
Sunday 12 May 2013, 04:15 AM
میثم جان سلام من تازه با این سایت اشنا شدم واز توضیحات کارشناسانه تو خیلی استفاده کردم، من چند ماهیه تصمیم به فراگیریه این ساز خوش صدا کردم ولی استاد خوبی نداشتم چون یک ساز چینیه خیلی بد به ما فروخت و غیب شد.. درحال حاضر برای انتخاب ساز مناسب و استاد دچار مشکل شدم چون هیچ شناختی در مورد این ساز ندارم اگه ممکنه منو برای انتخاب یک ساز خوب و استاد خوب راهنمایی بفرمایین ومنو از این برزخ نجات بدین.. درضمن من ساکن کرج هستم. ممنون

M_T
Sunday 12 May 2013, 11:39 AM
میثم جان سلام من تازه با این سایت اشنا شدم واز توضیحات کارشناسانه تو خیلی استفاده کردم، من چند ماهیه تصمیم به فراگیریه این ساز خوش صدا کردم ولی استاد خوبی نداشتم چون یک ساز چینیه خیلی بد به ما فروخت و غیب شد.. درحال حاضر برای انتخاب ساز مناسب و استاد دچار مشکل شدم چون هیچ شناختی در مورد این ساز ندارم اگه ممکنه منو برای انتخاب یک ساز خوب و استاد خوب راهنمایی بفرمایین ومنو از این برزخ نجات بدین.. درضمن من ساکن کرج هستم. ممنون

سلام

من مجتبی هستم.

ببینید سازهای چینی ارزان ترین سازها هستند البته توی اون ها گهگاه ساز خوب و بی عیب هم پیدا میشه.
اما اگه مشکل مالی ندارید بهتره با یه ساز با اصالت و مطمئن شروع کنید.
مثلا فلوت های یاماها یا ژوپیتر.
قیمت این فلوت ها هم حداقل یک میلیون هست.
برای خرید ساز هم می تونید برید تهران، خیابان بهارستان و جمهوری و...
پیشنهاد من اینه که برید اینجا: You can see links before reply

استاد خوب هم توی کرج هست و هم توی تهران.
قبلا یادمه آقای ناصر رحیمی توی کرج تدریس داشت.
می تونید از همین آدرس بالا که دادم برای استاد هم مشورت بگیرید.

چون قبلا نی کار کردید، زودتر می تونید فلوت یاد بگیرید. خیلی نگران نباشید.

موفق باشید

sanaz108
Thursday 11 July 2013, 02:59 PM
سلام. دختری 6 ساله دارم که دوره ارف کودکان که شامل بلز و فلوت ریکوردر است را تمام کرده و علاقمند به فلوت کلیددار است. خواهر بزرگ او وقتی در همین سن بود نیز تمایل داشت فلوت کلیددار بزند اما با استادی که مشورت کردیم گفت که فلوت کلید دار برای زیر 9 سال خوب نیست چون توانایی فوت کردن ندارند برای همین او به ساز دیگری رفت. اما حالا که دختر دومم( 6 ساله) می خواهد این ساز را شروع کند به او می گویند مشکلی نیست و می تواند بنوازد. می خواستم نظر شما را در این مورد بدانم.
ضمنا چه مارکی برای او بهتر است؟ آیا بعد از مدتی باید ساز را عوض کرد؟ چون دیدم کی از دوستان نوشته بود دکمه هایش تغییر رنگ داده؟
سوال سومم اینه که من این امکان را دارم که بخواهم از خارج(کانادا) برایم ساز تهیه کنند. آیا تهیه ساز از انجا مقرون به صرفه است یا تفاوت قیمتی ندارد؟ در ضمن آیا سایت خاصی هست که در خارج بتوان فلوت کلیددار را آنلاین خرید؟ من در Ebay دیدم که قیمت های متفاوتی بود مثلا یاماها حدود 100 دلار هم موجود بود. واقعا مشتاقم نظرات دوستان عزیز و با تجربه را در این موارد ببینم. یادآوری می کنم که من در کرج هستم.

ASHEGH_ESFAHAN
Thursday 11 July 2013, 03:37 PM
غزل شمارهٔ ۱۱۰ - سه تار من (You can see links before reply)
شهریار (You can see links before reply) » گزیدهٔ غزلیات (You can see links before reply)

نالد به حال زار من امشب سه تار من

این مایه تسلی شب های تار من

ای دل ز دوستان وفادار روزگار

جز ساز من نبود کسی سازگار من

در گوشه غمی که فراموش عالمی است

من غمگسار سازم و او غمگسار من

اشک است جویبار من و ناله سه تار

شب تا سحر ترانه این جویبار من

چون نشترم به دیده خلد نوشخند ماه

یادش به خیر خنجر مژگان یار من

رفت و به اختران سرشکم سپرد جای

ماهی که آسمان بربود از کنار من

آخر قرار زلف تو با ما چنین نبود

ای مایه قرار دل بیقرار من

در حسرت تو میرم و دانم تو بی وفا

روزی وفا کنی که نیاید به کار من

از چشم خود سیاه دلی وام میکنی

خواهی مگر گرو بری از روزگار من

اختر بخفت و شمع فرومرد و همچنان

بیدار بود دیده شب زنده دار من

من شاهباز عرشم و مسکین تذرو خاک

بختش بلند نیست که باشد شکار من

یک عمر در شرار محبت گداختم

تا صیرفی عشق چه سنجد عیار من

جز خون دل نخواست نگارندهٔ سپهر

بر صفحهٔ جهان رقم یادگار من

زنگار زهر خوردم و شنگرف خون دل

تا جلوه کرد این همه نقش و نگار من

در بوستان طبع حزینم چو بگذری

پرهیز نیش خار من ای گلعذار من

من شهریار ملک سخن بودم و نبود

جز گوهر سرشک در این شهریار من

M_T
Thursday 11 July 2013, 09:53 PM
سلام. دختری 6 ساله دارم که دوره ارف کودکان که شامل بلز و فلوت ریکوردر است را تمام کرده و علاقمند به فلوت کلیددار است. خواهر بزرگ او وقتی در همین سن بود نیز تمایل داشت فلوت کلیددار بزند اما با استادی که مشورت کردیم گفت که فلوت کلید دار برای زیر 9 سال خوب نیست چون توانایی فوت کردن ندارند برای همین او به ساز دیگری رفت. اما حالا که دختر دومم( 6 ساله) می خواهد این ساز را شروع کند به او می گویند مشکلی نیست و می تواند بنوازد. می خواستم نظر شما را در این مورد بدانم.
ضمنا چه مارکی برای او بهتر است؟ آیا بعد از مدتی باید ساز را عوض کرد؟ چون دیدم کی از دوستان نوشته بود دکمه هایش تغییر رنگ داده؟
سوال سومم اینه که من این امکان را دارم که بخواهم از خارج(کانادا) برایم ساز تهیه کنند. آیا تهیه ساز از انجا مقرون به صرفه است یا تفاوت قیمتی ندارد؟ در ضمن آیا سایت خاصی هست که در خارج بتوان فلوت کلیددار را آنلاین خرید؟ من در Ebay دیدم که قیمت های متفاوتی بود مثلا یاماها حدود 100 دلار هم موجود بود. واقعا مشتاقم نظرات دوستان عزیز و با تجربه را در این موارد ببینم. یادآوری می کنم که من در کرج هستم.

سلام به شما

در مورد یادگیری فلوت برای کودکان باید بگم که خب بله در ابتدا ممکنه براشون سخت باشه اما می تونند از فلوت با Headjoint خمیده استفاده کنند که به شکل زیر هست:
9625
اینطوری دست گرفت ساز برای بچه ها ساده تر هست. مشکل نفس هم طبیعیه و به مرور رفع میشه.

مارک های معتبر توی ایران یاماها هست و ژوپیتر، آرمسترانگ و ... هم هست منتهی کمتر.

در مورد خرید از خارج همونطور که گفتین سایت های خارجی قیمت های مختلفی ارائه میدن.
اما در مورد اون یاماهای صد دلاری باید بگم اون ساز تقلبی و چینی هست، فلوت های اصلی یاماها ژاپنی هست و برخی مدل هاش نیز مونتاژ اندونزی هست. ژوپیتر هم اصلش تایوانی هست و آرمسترانگ امریکائی.

سایت آمازون بهتر از Ebay هست.

در مورد خرید از خارج
اما اینکه کدام به صرفه تر هست باید موردی بررسی کرد یعنی باید دید مثلا فلوت یاماها مدل 341 رو اینجا چند می فروشند و اگه بخواین با دلار آزاد از خارج تهیه کنید چقدر براتون تموم میشه...

راستی اون سازی که کلیدهاش تغییر رنگ داده علتش اینه که خب فلوت های مبتدی از روکشی از جنس نیکل یا نقره دارند که بعد از مدتی تغییر رنگ میده و سیاه میشه اما خب در کیفیت صدای ساز تأثیری نداره.
فلوت های تمام نقره ای هم هست که خب خیلی گرون تر هست ولی می دونید نقره هم تغییر رنگ میده به مرور زمان...

تعویض ساز در صورتی لازمه که ساز اولیه کیفیت لازم رو نداشته باشه...

این مطالبی که الان به ذهنم رسید بود، باز اگر مسئله ای بود من در خدمتم.

ارادتمند
مجتبی

sanaz108
Saturday 13 July 2013, 05:38 PM
آقا مجتبی
واقعا از پاسخ سریع شما ممنونم. من سعی کردم فلوتی را که گفتید در آمازون پیدا کنم اما چیزی نیافتم . آن را در سایت یاماها چک کردم. اگر این لینک را ببنید فلوت 341 وجود ندارد. یا 321 است یا 421

321 را در آمازون چک کردم و این قیمت دیده می شد:
یعنی 907 دلار. قیمت ایرانش را نمی دانم که ببینم آیا واقعا تفاوتی دارد یا نه. اگر اشتباه نکنم استادی که در این مورد با ما صحبت می کرد پیشنهاد مارک ژوپیتر 5550 البته فکر کنم) را داد و گفت این ساز قیمتش یک میلیون و 800 است. شما در این مورد اطلاعی دارید؟

M_T
Saturday 13 July 2013, 09:38 PM
آقا مجتبی
واقعا از پاسخ سریع شما ممنونم. من سعی کردم فلوتی را که گفتید در آمازون پیدا کنم اما چیزی نیافتم . آن را در سایت یاماها چک کردم. اگر این لینک را ببنید فلوت 341 وجود ندارد. یا 321 است یا 421

321 را در آمازون چک کردم و این قیمت دیده می شد:
یعنی 907 دلار. قیمت ایرانش را نمی دانم که ببینم آیا واقعا تفاوتی دارد یا نه. اگر اشتباه نکنم استادی که در این مورد با ما صحبت می کرد پیشنهاد مارک ژوپیتر 5550 البته فکر کنم) را داد و گفت این ساز قیمتش یک میلیون و 800 است. شما در این مورد اطلاعی دارید؟

سلام

خواهش می کنم، انجام وظیفه هست.
ببخشید من اشتباها گفتم 341، 371 درسته، شرمنده.
اون مدلی که بهتون معرفی کردن احتمالا این مدل باشه که هدجوینت خمیده هم داره: You can see links before reply

بنظر میرسه با این قیمت دلار آزاد خرید ساز از خارج به صرفه نباشه، کما اینکه در مورد همین ساز فوق الذکر قیمتش با دلار آزاد بالای دو میلیون در میاد...

اون فلوت یاماها رو هم الان قیمت بازار رو ندارم ولی می تونید تلفنی سوال کنید: You can see links before reply
این هم تلفن و آدرس: You can see links before reply

ولی خب این فلوت های یاماها هدجوینت خمیده ندارند...

باز اگر مسئله ای بود من در خدمتم.

ارادتمند
مجتبی

sanaz108
Monday 15 July 2013, 10:15 AM
باز هم ممنونم آقای مجتبی
من با این مرکز تماس گرفتم. قیمت یاماها 371 حدود 3 میلیون و 700 است و قیمت ژوپیتر 515 حدود 1 میلیون و 950. به نظر می رسد قیمتها رو به افزایش است چون با استادی که صحبت می کردم قیمت یک میلیون و 800 را داده بود.

M_T
Monday 15 July 2013, 12:49 PM
باز هم ممنونم آقای مجتبی
من با این مرکز تماس گرفتم. قیمت یاماها 371 حدود 3 میلیون و 700 است و قیمت ژوپیتر 515 حدود 1 میلیون و 950. به نظر می رسد قیمتها رو به افزایش است چون با استادی که می کردم قیمت یک میلیون و 800 را داده بود.

خواهش می کنم.
عجب به قیمت روز با دلار آزاد حساب کرده که اونقدر شده...
پس من هم بنظر استاد طرف صحبت شما احترام میگذارم و همونی که ایشون پیشنهاد کردند، پیشنهاد می کنم. :am

Darya2
Tuesday 23 July 2013, 05:10 PM
سلام من تازه عضو شدم... میخواستم اگه میه یه راهنمایی واسه خرید فلوت بهم بدید.... ممنون میشم :5::5::dw26i1::9:

lakshemi
Tuesday 23 July 2013, 09:35 PM
سلامممممممممممم
خوش آمدی دوست من.
به به! فلوت! شما اول بفرمایید چه نوع فلوتی دوست دارید؟ با موسیقی آشنایی دارید؟ اصلا چقدر می خواید هزینه کنید؟فاکتورهای دیگری هم مهمه.

javid17
Wednesday 24 July 2013, 04:36 PM
سلام
میخوام یک فلوت ریکوردر خوب و با کیفیت بگیرم
الان تو ایران چه مارکی از همه بهتره ؟ چه جنسی و چه قیمتی هست ؟

lakshemi
Wednesday 24 July 2013, 08:39 PM
من خودم ریکوردر یاماهای پلاستیکی دارم و واقعا ازش راضی ام. یاماها یکی از 3 مارک برتر محصولات موسیقی جهانه. در میدان بهارستان تهران می شه با نزدیک 20/000 تومن یکی شو خرید.

gham_va_shadi
Thursday 25 July 2013, 01:47 AM
جاوید جان من تو بهارستان یه نفر رو میشناسم-
اسم فروشگاهش درویش خان هست-
اینم ادرس سایتش

javid17
Thursday 25 July 2013, 09:26 AM
من خودم ریکوردر یاماهای پلاستیکی دارم و واقعا ازش راضی ام. یاماها یکی از 3 مارک برتر محصولات موسیقی جهانه. در میدان بهارستان تهران می شه با نزدیک 20/000 تومن یکی شو خرید.

لاکشمی من شهرستان هستم
به نظرت کدوم یکی از اینها را بخرم تو این سایت
فولت چینی هم داره !

- - - Updated - - -

میگم فلوت ریکوردر چوبی هم داریم ؟

lakshemi
Thursday 25 July 2013, 12:25 PM
لاکشمی من شهرستان هستم
به نظرت کدوم یکی از اینها را بخرم تو این سایت
فولت چینی هم داره !
میگم فلوت ریکوردر چوبی هم داریم ؟

بله ریکوردر های چوبی هم وجود دارند منتها خیلی گران قیمتند!!! یه جور حالت تجملاتی دارن! بیشتر به درد ارکستر ها می خوره که بخوان سازشون باکلاس تر باشه و گرنه عموما متقاضیان، ریکوردرهای پلاستیکی تهیه می کنند که از نظر صدا و کارآیی با مدل چوبی هیچ فرقی نداره. تازه سبک تر هم هست!
-----
والله به نظر من از درویش خان خرید نکنید بهتره. به خود من جنس تقلبی انداختند. ولی اگه شهرستان هستید سعی کنید که همون یاماها بخرید. به نظر من لزومی نداره اینترنتی خرید کنید. در شهر خودتون حتما یه ریکوردر پیدا می شه. توصیه ی من اینه که تا حد امکان آلات موسیقی و سایر ابزار و کالاهای حساس رو اینترنتی نخرید چون هیچ ضمانتی بابت سلامت و کیفیتش نداره. حالا که در فروشگاه یه چیزی رو هزار بار زیر و رو می کنی، میاری خونه می بینی یه جاش ناقصه وای به اینترنتی! بازم هر طور خودتون صلاح می دونید.
در ضمن این فلوت چینی هم که نوشتن همون ریکوردره!!!! ههههههههه

این ریکوردره:

دیزی یا فلوت چینی هم دقیقا اینه: (خیلی مواظب باش چیز دیگری به جاش بهت قالب نکنن)

javid17
Saturday 27 July 2013, 06:02 PM
لاکشمی عزیز فلوت ریکوردر خودش چند نوع میشه ؟
کدوم در ایران پیدا میشه ؟
و کدام بهتر هست ؟

lakshemi
Saturday 27 July 2013, 06:46 PM
لاکشمی عزیز فلوت ریکوردر خودش چند نوع میشه ؟کدوم در ایران پیدا میشه ؟و کدام بهتر هست ؟جاوید جان ریکوردر انواع سوپرانو، آلتو، تنور و باس داره. که پر کاربرد ترینشون در نوازندگی سوپرانو و آلتو هستن. در ایران فلوت ریکوردر سوپرانو و آلتو به وفور یافت می شه.چون ریکوردر یکی از سازهای پایه ای و بنیادی برای آموزش موسیقی خصوصا به کودکان و تازه کارانه، همه جا پیدا می شه. من خودم هر دو رو دارم. یه سوپرانوی یاماها و یه آلتوی مارک ویتنر . هر دو هم خوبه . این که پرسیدید کدوم بهتره؟ من برای شروع من پیشنهاد می دم سوپرانو مارک یاماها بخرید . سوپرانو چون سبک تره زودتر و راحت تر دستتون راه بیفته. بعدها می تونید در صورت تمایل آلتو هم تهیه کنید. آلتو خیلی بزرگتر و سنگین تر از سوپرانوئه.برای یه تازه کار توصیه نمی شه. قبلا هم عرض کردم مارک یاماها خیلی خوبه.با 20-25 تومن می تونید یه سوپرانو تهیه کنید. قیمت آلتو رو در حال حاضر دقیق نمی دونم. پارسال دور و ور 50 تومن بود! خیلی در انتخاب ریکوردر وسواس و دو دلی به خرج نده جاوید جان. مطمئن باش از سوپرانوی یاماها پشیمون نمی شی. موفق باشی.

Darya2
Sunday 28 July 2013, 03:45 PM
سلامممممممممممم
خوش آمدی دوست من.
به به! فلوت! شما اول بفرمایید چه نوع فلوتی دوست دارید؟ با موسیقی آشنایی دارید؟ اصلا چقدر می خواید هزینه کنید؟فاکتورهای دیگری هم مهمه.
مرسیــــــــــــ:9:
آره فلوت ریکوردر و گیتار کار کردم.... نمیدونم ولی یه فلوتی که بشه باش بیشتر آهنگارو زد...آهنگای پاپ...قدیمی ... صداشم جیغ جیغی نباشه :40:
قیمتم....نمیدونم...خیلی زیاد نباشه فقط...:39:

lakshemi
Sunday 28 July 2013, 08:12 PM
من خودم از صدای فلوت کلیددار خوشم نمیاد چون جیغیه! ولی خب کاراییش از تمام فلوت ها بیشتره! هر آهنگی در هر سبکی بخواین می تونین باهاش اجرا کنین. من فکر کنم با 300 تومن بتونین یه کلیددار چینی خوب بخرین.البته باید بچه های دیگه که کلیددار کار کردن نظر بدن.
من خودم با ریکوردر اکثر آهنگایی رو که بشه زدم. ریکوردر فوق العاده است.

Darya2
Sunday 28 July 2013, 08:44 PM
من خودم از صدای فلوت کلیددار خوشم نمیاد چون جیغیه! ولی خب کاراییش از تمام فلوت ها بیشتره! هر آهنگی در هر سبکی بخواین می تونین باهاش اجرا کنین. من فکر کنم با 300 تومن بتونین یه کلیددار چینی خوب بخرین.البته باید بچه های دیگه که کلیددار کار کردن نظر بدن.
من خودم با ریکوردر اکثر آهنگایی رو که بشه زدم. ریکوردر فوق العاده است.
واقعا؟؟؟؟ یعنی آهنگای خواننده هایی مثه ابی و سیاوشم میشه با ریکوردر زد؟؟؟
من اگه نمونه کار از کلید دار بخوام باید از کجا بیارم؟؟؟؟:9:

Darya2
Sunday 28 July 2013, 08:47 PM
میشه اگه کسی با فلوت کلید دار کار کرده توضیح بده که چجوریه...یعنی سبکش چجوریه و قیمت و مدت زمان یادگیری...
اگه کسی نمونه کاری داره میشه بزاره؟؟؟ میخوام صداشو بشنوم...

M_T
Sunday 28 July 2013, 10:50 PM
میشه اگه کسی با فلوت کلید دار کار کرده توضیح بده که چجوریه...یعنی سبکش چجوریه و قیمت و مدت زمان یادگیری...
اگه کسی نمونه کاری داره میشه بزاره؟؟؟ میخوام صداشو بشنوم...

سلام

نیازی به ایجاد تاپیک و موضوع جدید نبود.
می تونستی این سوال از من که مسئول بخش فلوت هستم در پیام خصوصی بپرسی.

شما نمونه کارای منو گوش کن یا توی بخش نمونه کارها، ساز فلوت رو جستجو کن...
قیمت فلوت از 200-300 تومن هست تا چند میلیون... یه ساز خوب آماتوری بالای 500 پولشه...
منظورت از سبک فلوت چیه؟ با فلوت میشه کلاسیک زد، جاز و بلوز و فولکلور و عربی و ایرانی و همه جوره میشه تقریبا... ولی زدن ربع پرده باهاش سخته...

مدت زمان یادگیری هم بستگی به تمرین و استعداد شما داره... شما یه 6 ماه یکسالی رو حداقل برای این کار در نظر بگیر تا از حالت آماتوری یه پله بیای بالاتر...

Darya2
Monday 29 July 2013, 04:34 PM
سلام

نیازی به ایجاد تاپیک و موضوع جدید نبود.
می تونستی این سوال از من که مسئول بخش فلوت هستم در پیام خصوصی بپرسی.

شما نمونه کارای منو گوش کن یا توی بخش نمونه کارها، ساز فلوت رو جستجو کن...
قیمت فلوت از 200-300 تومن هست تا چند میلیون... یه ساز خوب آماتوری بالای 500 پولشه...
منظورت از سبک فلوت چیه؟ با فلوت میشه کلاسیک زد، جاز و بلوز و فولکلور و عربی و ایرانی و همه جوره میشه تقریبا... ولی زدن ربع پرده باهاش سخته...

مدت زمان یادگیری هم بستگی به تمرین و استعداد شما داره... شما یه 6 ماه یکسالی رو حداقل برای این کار در نظر بگیر تا از حالت آماتوری یه پله بیای بالاتر...
بله...ببخشید ندیدم...
ولی الان پیام خصوصی دادم...

lakshemi
Monday 29 July 2013, 08:22 PM
واقعا؟؟؟؟ یعنی آهنگای خواننده هایی مثه ابی و سیاوشم میشه با ریکوردر زد؟؟؟
من اگه نمونه کار از کلید دار بخوام باید از کجا بیارم؟؟؟؟:9:

چرا نشه عزیزم؟؟؟ موزارت هم می شه با ریکوردر زد! من خودم هزار و یک آهنگ با ریکوردر می زنم. از تیتراژ فیلما بگیر تا مهستی ، ابی ، یانی ، مایکل جکسون ، سمفونی، کنسرتو و آریاهای اپرایی همه رو می شه با ریکوردر زد! خیلی هم راحته فقط کافیه گوش خوبی داشته باشین. ریکوردر درسته 2 اکتاوه ولی قابلیت های خیلی زیادی داره و برگ برنده اش هم در سبک بودنشه. خیلی سرعت عمل توش بالاست.
نمونه کار فلوت کلید دار؟ منظورتون نمونه کارای بچه های سایته؟ آقا مجتبیM_T (You can see links before reply) کلیددار می زنه.از ایشون بخواید. در بخش نت ها هم می تونین نت برای فلوت بگیرین.

Darya2
Monday 29 July 2013, 09:29 PM
چرا نشه عزیزم؟؟؟ موزارت هم می شه با ریکوردر زد! من خودم هزار و یک آهنگ با ریکوردر می زنم. از تیتراژ فیلما بگیر تا مهستی ، ابی ، یانی ، مایکل جکسون ، سمفونی، کنسرتو و آریاهای اپرایی همه رو می شه با ریکوردر زد! خیلی هم راحته فقط کافیه گوش خوبی داشته باشین. ریکوردر درسته 2 اکتاوه ولی قابلیت های خیلی زیادی داره و برگ برنده اش هم در سبک بودنشه. خیلی سرعت عمل توش بالاست.
نمونه کار فلوت کلید دار؟ منظورتون نمونه کارای بچه های سایته؟ آقا مجتبیM_T (You can see links before reply) کلیددار می زنه.از ایشون بخواید. در بخش نت ها هم می تونین نت برای فلوت بگیرین.
وایــــــــــــــــــــــ ــــــ واقعا مرسی :)
فک نمیکردم بشه با ریکوردرم زد ولی مثه اینکه میشه :16:
بله ازشون سوال پرسیدم منتظر جوابم...

M_T
Thursday 22 August 2013, 09:20 AM
با سلام خدمت همۀ عزیزان

تقاضا می کنم جهت جلوگیری از ایجاد تاپیک های متعدد و آشفتگی بخش و نیز کمک به ساماندهی بخش فلوت، هرگونه سوال خود در مورد مشاوره و راهنمایی برای خرید هر نوع فلوت رو در این تاپیک مطرح کنید.

در اسرع وقت و به بهترین نحو ممکن پاسخگوی شما خواهیم بود.
همچنین مطالب تاپیک های مشابه به درون این تاپیک انتقال خواهند یافت.

با تشکر
مجتبی

mahoor#
Friday 6 September 2013, 06:07 PM
سلام..من ساز شاتو دارم...اول که ساز خوبی بود اما من یه مدت سازو کنار گذاشتم (بخاطر درسم) توی این مدت من ساز میزدم اما فقط خشکش میکردمو توی جعبه اش نمیذاشتم...الان که سه ماهه دوباره دارم میرم سازم یه مقداری بد شده...استادم هر چهار جلسه ریگلاژش میکنه...:17:

M_T
Saturday 7 September 2013, 10:30 AM
سلام..من ساز شاتو دارم...اول که ساز خوبی بود اما من یه مدت سازو کنار گذاشتم (بخاطر درسم) توی این مدت من ساز میزدم اما فقط خشکش میکردمو توی جعبه اش نمیذاشتم...الان که سه ماهه دوباره دارم میرم سازم یه مقداری بد شده...استادم هر چهار جلسه ریگلاژش میکنه...:17:

سلام

درسته فلوت کلیددار مثل فلوت چوبی حساس نیست اما مراقبت میخواد... باید توی کیس خودش گذاشت، کیسی که رطوبت گیر هم داشته باشه... و الا این موردی که پیش اومده برای شما پیش میاد البته یه کم بهش برسید و مرتب بنوازید درست میشه...
رگلاژ چی؟ کلیداش؟ لابد باهاش بدرفتاری کردین... شایدم از اول کلیداش ایراد داشته...

mahoor#
Wednesday 11 September 2013, 04:42 PM
سلام

درسته فلوت کلیددار مثل فلوت چوبی حساس نیست اما مراقبت میخواد... باید توی کیس خودش گذاشت، کیسی که رطوبت گیر هم داشته باشه... و الا این موردی که پیش اومده برای شما پیش میاد البته یه کم بهش برسید و مرتب بنوازید درست میشه...
رگلاژ چی؟ کلیداش؟ لابد باهاش بدرفتاری کردین... شایدم از اول کلیداش ایراد داشته...
بله رگلاژ کلیداش..استادمم هی میگه با سازت چی کار کردی...ولی من اصلا بهش ضربه نزدم..

M_T
Wednesday 11 September 2013, 05:53 PM
بله رگلاژ کلیداش..استادمم هی میگه با سازت چی کار کردی...ولی من اصلا بهش ضربه نزدم..

اگر باهاش خوب رفتار کردید، پس یا ضربه دیده یا از اول که خریدین ایراد داشته...
موقع خرید باید خوب ساز رو چک کرد، همه جاشو.

zhobin2
Sunday 15 September 2013, 06:46 PM
سلام دوستان من میخوام یک فلوت ریکوردر آلتو بخرم لطفا من را راهنمایی کنید :39:
همپنین اگر از قیمت ان در بازار خبر دارید به من اطلاع دهید.ممنون.

- - - Updated - - -

یعنی هیچ کسی نیست جواب منو بده :45:ولی بازم منتظرم.

M_T
Sunday 15 September 2013, 07:14 PM
سلام دوستان من میخوام یک فلوت ریکوردر آلتو بخرم لطفا من را راهنمایی کنید :39:
همپنین اگر از قیمت ان در بازار خبر دارید به من اطلاع دهید.ممنون.

- - - Updated - - -

یعنی هیچ کسی نیست جواب منو بده :45:ولی بازم منتظرم.

سلام

نیازی به ایجاد تاپیک نبود.
شما باید این سوال رو در تاپیک " مشاوره و راهنمایی خرید انواع فلوت" یعنی اینجا: You can see links before reply مطرح می کردید.

ریکوردر آلتو مارک یاماهای ژاپنی رنگ قهوه ای خیلی تیره 85 هزار تومن هست. رنگ های روشن تر و طرح چوب تا 140 تومن هست.
یاماهای 60 تومنی هم هست.

همۀ این ها پلاستیکی هستند.
ریکوردر چوبی بسیار گرون هست، آخرین قیمتی که دارم ریکوردر آلتوی یاماها چوبی یک میلیون و دویست هزار تومن هست.

قیمت هایی که گفتم قیمت های شرکت سرنا هست، شما ممکنه جایی ارزون تر هم پیدا بکنید.

مارک های متفرقه هم ممکنه پیدا کنید اما هیچکدوم اعتبار و کیفیت یاماها رو نداره.

در ضمن این تاپیک منتقل میشه به تاپیک " مشاوره و راهنمایی خرید انواع فلوت".

موفق باشید

zhobin2
Sunday 15 September 2013, 07:23 PM
اقا دست شما درد نکنه دمت گرم:41::21::27: ممنون

mahoor#
Monday 16 September 2013, 02:48 PM
اگر باهاش خوب رفتار کردید، پس یا ضربه دیده یا از اول که خریدین ایراد داشته...
موقع خرید باید خوب ساز رو چک کرد، همه جاشو.

بعد از خرید استادم چک اش کرد سالم بود... ولی فکر کنم مشکلش بعد از اینکه فلزش اکسید شد ایجاد شده..بنظرتون باید سازو تعویض کنم؟

M_T
Monday 16 September 2013, 07:21 PM
بعد از خرید استادم چک اش کرد سالم بود... ولی فکر کنم مشکلش بعد از اینکه فلزش اکسید شد ایجاد شده..بنظرتون باید سازو تعویض کنم؟ اکسید شده؟ فلوت که زنگ نمیزنه... من ساز شما رو ندیدم، نمی دونم مشکلش تا چقدر حاد هست. اگر استادتون صلاح دونستند، ساز رو تعویض کنید. موفق باشید

mahoor#
Wednesday 18 September 2013, 11:41 AM
اکسید شده؟ فلوت که زنگ نمیزنه... من ساز شما رو ندیدم، نمی دونم مشکلش تا چقدر حاد هست. اگر استادتون صلاح دونستند، ساز رو تعویض کنید. موفق باشید

باشه ممنون...منظورم از اکسید تغییر رنگ جزیی اطراف کلید ها بود

M_T
Wednesday 18 September 2013, 07:43 PM
باشه ممنون...منظورم از اکسید تغییر رنگ جزیی اطراف کلید ها بود

خواهش می کنم.
آهان اون که طبیعیه، اکسیداسیون نیست که...
ببین فلوت تو از جنس نیکل هست با روکش نقره.
نقره وقتی دست زیاد بهش می خوره براقیتش رو از دست میده و بعد مات و سیاه میشه... این طبیعیه...

aeseraji
Saturday 21 September 2013, 02:24 PM
سلام!!! من ی اطلاعات کلی می خواستم!!!
فلوت کلا چند اکتاو داره؟! بعد قابلیت نیم پرده زدن هم داره؟! و ..... همین!!!

M_T
Saturday 21 September 2013, 07:18 PM
سلام!!! من ی اطلاعات کلی می خواستم!!! فلوت کلا چند اکتاو داره؟! بعد قابلیت نیم پرده زدن هم داره؟! و ..... همین!!! سلام فلوت کلیددار توانائی اجرای سه اکتاو رو داره. قابلیت اجرای تمامی نیم پرده ها رو داره.

ddfbass
Tuesday 24 September 2013, 02:59 PM
با سلام.
بنده قصد دارم یادگیری فلوت رو شروع کنم برای شروع یه فلوت با مارک آماتی مدل 214 خریدم که ساخت چک هستش میخواستم ببینم سازه خوبی هست؟
ممنون

M_T
Wednesday 25 September 2013, 06:34 PM
با سلام.
بنده قصد دارم یادگیری فلوت رو شروع کنم برای شروع یه فلوت با مارک آماتی مدل 214 خریدم که ساخت چک هستش میخواستم ببینم سازه خوبی هست؟
ممنون

سلام

آماتی کمپانی معروفی هست. مخصوصا ساکس و کلارینتش زیاده...
فلوت 214 هم آماتی هم برای شروع ساز خوبیه... مبارکتون باشه.
راستی چند خریدین؟ بیشتر از 600 یورو نباید باشه.

ddfbass
Wednesday 25 September 2013, 07:15 PM
با تشکر از شما .
من این سازو دو میلیون صد خریدم.فکر میکنم همون حدود 600 یورو میشه.

- - - Updated - - -

با تشکر از شما بابت پاسخگویی.من ای ساز و 2 مهر بقیمت 2100 خریدم که فکر میکنم همون حدود 600 یورو بشه.

M_T
Wednesday 25 September 2013, 08:03 PM
با تشکر از شما .
من این سازو دو میلیون صد خریدم.فکر میکنم همون حدود 600 یورو میشه.

- - - Updated - - -

با تشکر از شما بابت پاسخگویی.من ای ساز و 2 مهر بقیمت 2100 خریدم که فکر میکنم همون حدود 600 یورو بشه.

خواهش می کنم.
بله یورو امروز 4170 تومن بود.
پس گرون نخریدید.

موفق باشید.

sanaz108
Thursday 26 September 2013, 11:15 PM
سلام. مدتی پیش با شما عزیزان آشنا شدم و از تجربیاتتان شنیدم. گفته بودم دختری دارم که تازه وارد 7 سالگی شده و در مرحله انتخاب ساز است. بعد از دو سه ماهی که تردید داشت و هر هفته یک ساز را انتخاب می کرد امروز به این نتیجه رسید که فلوت کلیددار را انتخاب کند. با استادی که این ساز را تدریس می کردند صحبت کردیم و ایشان به ما برای خرید فروشگاه سورنا در مابین خیابان شریعتی و بهار توصیه کردند. لازم است این را بگویم که استاد از دخترم خواست که ساز را در دست بگیردو چون دست او زیاد باید کشیده میشد تا لبش را بگذارد گفتند که فلوت سر کج( اسمش درسته؟) را باید تهیه کنیم و گفتند که یاماها یا ژوپیتر بخریم اما هیچ مدل خاصی را پیشنهاد نکردند. سوال من این است که شما چه مدلی را توصیه می کنید؟ و از کجا بدانیم که سازی که می خریم قیمت حقیقی آن است و به اصطلاح آن را به ما نینداخته باشند؟!
از طرف دیگر آیا کار با این ساز سخت است؟ نگرانی من این است که سختی کار دخترم را نه تنها فراری دهد حتی او را از موسیقی دور کند. به هر حال او تازه 6 سالگی را تمام کرده است؟ آیا برای این ساز ،آموزش متناسب با کودکان طراحی شده است؟ واقعا ممنونم از وقتی که می گذارید.

- - - Updated - - -

M_T
Friday 27 September 2013, 10:06 AM
سلام. مدتی پیش با شما عزیزان آشنا شدم و از تجربیاتتان شنیدم. گفته بودم دختری دارم که تازه وارد 7 سالگی شده و در مرحله انتخاب ساز است. بعد از دو سه ماهی که تردید داشت و هر هفته یک ساز را انتخاب می کرد امروز به این نتیجه رسید که فلوت کلیددار را انتخاب کند. با استادی که این ساز را تدریس می کردند صحبت کردیم و ایشان به ما برای خرید فروشگاه سورنا در مابین خیابان شریعتی و بهار توصیه کردند. لازم است این را بگویم که استاد از دخترم خواست که ساز را در دست بگیردو چون دست او زیاد باید کشیده میشد تا لبش را بگذارد گفتند که فلوت سر کج( اسمش درسته؟) را باید تهیه کنیم و گفتند که یاماها یا ژوپیتر بخریم اما هیچ مدل خاصی را پیشنهاد نکردند. سوال من این است که شما چه مدلی را توصیه می کنید؟ و از کجا بدانیم که سازی که می خریم قیمت حقیقی آن است و به اصطلاح آن را به ما نینداخته باشند؟!
از طرف دیگر آیا کار با این ساز سخت است؟ نگرانی من این است که سختی کار دخترم را نه تنها فراری دهد حتی او را از موسیقی دور کند. به هر حال او تازه 6 سالگی را تمام کرده است؟ آیا برای این ساز ،آموزش متناسب با کودکان طراحی شده است؟ واقعا ممنونم از وقتی که می گذارید.

- - - Updated - - -

سلام

در مورد فروشگاه سرنا باید بگم که نمایندگی یاماها هس. اینم آدرس فروشگاه اینترنتی اون: You can see links before reply
یاماها و ژوپیتر برندهای معتبری هستند. یاماها ژانی و ژوپیتر تایوانی هست. یاماها گرون تر از ژوپیتر هست. اما خب هر دو سازهای خوبی تولید می کنند.
این لینک فلوت سرکج ژوپیتر هست: You can see links before reply

یاماها هم فلوت سر کج داره اما نمی دونم سرنا داره یا نه، می تونید تلفنی هم بپرسید، شمارۀ تماسشون در همین سایت بالا هست.

فلوت سر کج باعث میشه طول ساز کوتاه تر بشه و دست گرفتن اون برای کودکان یا افراد کوتاه قد راحت تر بشه.

اما اینکه آیا دختر خانم شما از فلوت زده بشه یا نه هم بستگی به انگیزۀ خودش داره و هم بستگی به برخورد و شیوۀ تعلیم استاد و نیز تشویق و دلگرمی های شما...

اگر دختر شما دوست داره حرفه ای ساز بزنه فلوت رو انتخاب کنه اگر فقط تفریحی می خواد کار کنه بهتره اول بره سراغ فلوت ریکوردر که در آوردن صداش خیلی آسونه در مقایسه با فلوت کلید دار و بعد از یادگیری ریکوردر می تونه بعد بیاد سراغ فلوت کلیددار...

به هر حال گزینه های زیادی هست...

قیمت های شرکت سرنا ممکنه یه کمی بالا باشه یعنی شاید بشه همون مدل ساز رو در جای دیگه با کمی اختلاف قیمت پایین تر خرید اما خب این کار مستلزم صرف وقت و گشتن در بازار و پرس و جو برای پیدا کردن پایین ترین قیمت هست.
اما نمیشه گفت که جنس معیوب به آدم میدن یا کلاه سر آدم میزارن و میندازن به آدم...
شما بعد خرید ساز، ساز رو می برید پیش استاد تست کنه اگه تأیید نکرد پسش میدین و اینو موقع خرید به فروشنده بگید و اون باید اینو بپذیره.

هر سازی سختی خودش رو داره اما خب من کودکانی رو دیدم که فلوت کار می کنند.
سختی های فلوت عبارت اند از :

اول در آوردن صداش که یه کم زمان می بره.
دوم تولید صدای صاف در اکتاو پایین و بالا...
صدای صاف در اکتاو دوم و سوم نیازمند تمرین زیاد و نفس قوی هست...
حجم ریۀ کودکان زیاد نیست و نفس زیادی ندارند لذا خب نمی تونند خیلی نت ها رو یک نفس بزنند...
اما به مرور زمان و با بزرگتر شدن این مشکل رفع میشه.

این ها مسائلی بود که به ذهنم رسید...

اگر باز سوالی بود، در خدمتم.

ارادتمند
مجتبی

sanaz108
Sunday 29 September 2013, 01:31 PM
آقای مجتبی
ممنونم از توضیحاتتان. این ساز را در سایت سورنا دیده بودم. جالبه که در تماس تلفنی قیمت آن را دو و میلیون و نیم گفتند و وقتی تعجب من را دیدند گفتند که قیمت خرید اینترنتی از حضوری کمتر است! هر چند فکر می کنم کسی که جواب داد اصلا خودش اطلاعاتی نداشت. اینطور که به نظر می رسد مدل سرکج یکی دو مدل محدود است. باز هم اگر مطلبی بود که می توانست به من کمک کند سپاس گزار خواهم شد که به من بگویید.
ساناز

- - - Updated - - -

فراموش کردم که توضیح بدهم دختر من دوره ارف را تمام کرده و طبیعتا آنجا فلوت ریکوردر را کار کرده است.

M_T
Sunday 29 September 2013, 07:54 PM
آقای مجتبی
ممنونم از توضیحاتتان. این ساز را در سایت سورنا دیده بودم. جالبه که در تماس تلفنی قیمت آن را دو و میلیون و نیم گفتند و وقتی تعجب من را دیدند گفتند که قیمت خرید اینترنتی از حضوری کمتر است! هر چند فکر می کنم کسی که جواب داد اصلا خودش اطلاعاتی نداشت. اینطور که به نظر می رسد مدل سرکج یکی دو مدل محدود است. باز هم اگر مطلبی بود که می توانست به من کمک کند سپاس گزار خواهم شد که به من بگویید.
ساناز

- - - Updated - - -

فراموش کردم که توضیح بدهم دختر من دوره ارف را تمام کرده و طبیعتا آنجا فلوت ریکوردر را کار کرده است.

خواهش می کنم.

خب اگر دختر شما ارف کار کرده که دیگه مسئله ای نیست و ملاک علاقۀ خودش هست.
فلوت های سر کج در واقع دو تا سرسی دارند یک سر راست و معمولی و یک سر کج اضافی بخاطر همون سری اضافی یه قدری گرون تر میشه.
اما اینکه خرید اینترنتی ارزون تر باشه برام جالب بود...

همونطور که خودتون متوجه شدین مدل های سرکج محدود هستند...
حالا میشه یه کاری کرد... بصورت حضور دختر شما هر دو تا فلوت سر راست و سر کج رو دست بگیره اگر با سر راست راحت بود دیگه نیازی به سر کج نیست... اگه دستش درد گرفت یا خیلی خسته شد سر کج بخرید.

اگه قرار شد سر راست بخرید بعدا من توضیحاتی خواهم داد.

ارادتمند
مجتبی

sanaz108
Tuesday 1 October 2013, 09:02 AM
آقای مجتبی
امروز با فروشگاه سورنا صحبت کردم و گفتند مدل سر کج را تمام کرده اند اما مدلی جدید توسط ژوپیتر وارد کرده اند که وسط آن منحنی است( این توضیحی است که خودشان داده اند) و فقط چند نمونه وارد کرده اند تا اساتید نظر بدهند و گفتند مورد تایید بوده. من نمی دانم دقیقا این تفاوت در چیست و این مدل تا چه زمانی قابل استفاده است و آیا در این صورت بعد از یکی دو سال باید آن را کنار گذاشت و یک معمولی گرفت. شما اطلاعی در مورد این مدل دارید؟ شماره مدل 510 است.

sanaz108
Tuesday 1 October 2013, 09:16 AM
در اینترنت این مدل فلوت را دیدم

M_T
Tuesday 1 October 2013, 03:26 PM
آقای مجتبی امروز با فروشگاه سورنا صحبت کردم و گفتند مدل سر کج را تمام کرده اند اما مدلی جدید توسط ژوپیتر وارد کرده اند که وسط آن منحنی است( این توضیحی است که خودشان داده اند) و فقط چند نمونه وارد کرده اند تا اساتید نظر بدهند و گفتند مورد تایید بوده. من نمی دانم دقیقا این تفاوت در چیست و این مدل تا چه زمانی قابل استفاده است و آیا در این صورت بعد از یکی دو سال باید آن را کنار گذاشت و یک معمولی گرفت. شما اطلاعی در مورد این مدل دارید؟ شماره مدل 510 است. سلام اولین بار هست که این مدل فلوت رو می بینم، ژوپیتر سازهای نامرغوب تولید نمیکنه منتهی بحث سلیقه و زیبایی هم هست اون مدل های سر کج بنظرم قشنگ تر بود . ظاهر این مدل کمی نامتعارف هست اما اگر اساتید تأیید می کنند حتما هیچ تفاوتی از لحاظ صدادهی و .. با مدل های معمولی نداره. قیمت چقدر گفتند؟ فلوت خوب تا چندین سال می تونه مورد استفاده قرار بگیره منتهی فلوت های حرفه ای وسط کلیدهاش سوراخ داره و به مدل سوراخ دار معروف همچنین برخی فلوت های کلیددار نیم پرده پایین تر از یعنی تا نت سی رو اجرا می کنند. باز اینجا نظر استاد هم مهمه برخی میگن با فلوت های ساده باید شروع کرد برخی هم میگن نه از اول با فلوت های حرفه ای تر شروع کنید. البته اینم بگم اون فلوت های حرفه ای دیگه سر کج ندارند. اما در کل ژوپیتر ساز آشغال تولید نمی کنه که بعد از یکی دو سال خراب یا به درد نخور بشه. بعد از یکی دو سال تمرین اگر دختر شماا خواست خیلی حرفه ای تر کار بکنه می تونه فلوتش رو عوض بکنه. موفق باشید

- - - Updated - - -

در اینترنت این مدل فلوت را دیدم

احتمال زیاد خودشه، برای اطمینان این مدل رو تلفنی با سرنا چک کنید ببینید همینه یا نه. قیمت هم بگیرید.

sanaz108
Tuesday 1 October 2013, 09:18 PM
مدلی که سورنا داده بود همین شماره 510 است و توصیفاتشان همین بود. قسمت را دو میلیون و نیم دادند. البته اگر همان سایت اینترنتی را چک کنید می شود یک میلیون و هفتصد.

M_T
Tuesday 1 October 2013, 10:39 PM
مدلی که سورنا داده بود همین شماره 510 است و توصیفاتشان همین بود. قسمت را دو میلیون و نیم دادند. البته اگر همان سایت اینترنتی را چک کنید می شود یک میلیون و هفتصد.
قیمت اون سایت به پوند انگلیس هست.
پوند امروز توی بازار 4900 تومان بود.
پس 549 پوند میشه 2 میلیون 690 هزار تومان.

ddfbass
Thursday 17 October 2013, 09:53 AM
با سلام به دوستان میخواستم بدونم فرق فلوت open hole با close hole در نوازندگی چیه؟و میشه بعدا تامپونها رو عوض کرد و فلوت رو open hole کرد.با تشکر

M_T
Thursday 17 October 2013, 06:53 PM
با سلام به دوستان میخواستم بدونم فرق فلوت open hole با close hole در نوازندگی چیه؟و میشه بعدا تامپونها رو عوض کرد و فلوت رو open hole کرد.با تشکر

سلام

معمولا فلوت های Open hole یا باصطلاح سوراخ دار حرفه ای تر محسوب میشه... اجرای یک سری تکنیک ها باهاش راحت تره مثل انواع گلیساندو و اجرای اصوات هارمونیک و ...
فلوت Closed hole رو نمیشه بعدا کلیدهاش رو با نوع سوراخ دار عوض کرد.
اما فلوت های سوراخ دار روی سوراخ هاش Plug های پلاستیکی هست که سوراخ ها رو بسته، برای افراد غیر حرفه ای مناسبه بعد اگه خواست میتونه اونا رو ور داره.

Parastoo1996
Wednesday 18 December 2013, 10:47 AM
واقعا اگه ساز خوب نباشه آدم از نواختن فلوت نا اميد ميشه... البته نوازنده هاي فلوت خيلي صبورو با حوصله هستن بخاطر اينكه دراوردن صداي خوب از فلوت وقت ميبره كه با تمرين زياد امكان پذير ميشه

ali_aly
Tuesday 24 December 2013, 11:37 AM
واقعا اگه ساز خوب نباشه آدم از نواختن فلوت نا اميد ميشه... البته نوازنده هاي فلوت خيلي صبورو با حوصله هستن بخاطر اينكه دراوردن صداي خوب از فلوت وقت ميبره كه با تمرين زياد امكان پذير ميشه

واقعااا...
خیلیم سخته اولش،فقط هم با تمرین درست میشه!

lakshemi
Tuesday 24 December 2013, 12:56 PM

سلام پرستو جان
بله کاملا درست و به حقه.ساز خوب خیلی روی یادگیری و انگیزه ی هنرجو تاثیر می ذاره ولی یک مورد دیگه هم اینه که پله پله جلو بره و حتما حتما نت های مخصوص فلوت (تنظیم شده برای فلوت) رو کار کنه چون اگه اینطوری نباشه فقط بی جهت خسته می شه و هیچ پیشرفتی هم نداره. یکی از دوستان بود که از همون اول می خواست نت های سخت رو بزنه و خب طبیعی بود که این توانایی رو نداشت و کم کم بی انگیزه شد و فلوت رو ول کرد. من وقتی هنرجو بودم هیچوقت دور و بر نت های ممنوعه نمی رفتم تا به سطح ایده آل رسیدم و بعدش شروع کردم به زدن نت های پیانو و ویولون. حتی اکثر آهنگایی که می زنم رو خودم برای فلوت تنظیم می کنم. قصدم از این حرفا اینه که سطح توقع به جا از ساز هم خیلی مهمه. مهمه که آدم به ظرفیت سازش واقف باشه و همچنین ظرفیت خودش. در ابتدای امر سعی نکنید کارای سخت انجام بدید. کم کم و پله پله جلو برید.

mohsen741
Tuesday 24 December 2013, 09:40 PM
همونطور كه اساتيد فرمودند.......در ادامه متذكر ميشوم..

توجه داشته باشين ساز هاي بادي از قوانين لوله هاي صوتي در فيزيك پيروي ميكنند.....
و كمي مطالعه در اين زمينه به ما نشان ميدهد كه :

ساز بادي رو نميشه خوب و كامل با سازي ارزون ياد گرفت!!!!!!

ساز گرون براي دقت و تكنولوژيه ساختشه كه گرونه.....

پس خيلي مهمه كه پولامونو جمع كنيمو سازي خوب بدست بگيريم....

ممنون...

vivaldi12
Monday 17 February 2014, 12:35 AM
سلام دوستان یه سوال دارم . من حدود 4 ساله که دارم نی کار میکنم و حدود 3 هم فلوت کلیدی می خواستم بدونم اگر کسی روی این دو ساز تسلط نسبتا خوبی داشته با شه میتونه فلوت چینی dizi رو بدون استاد بزنه و نسبت به کلیدی و نی چه قدر سخت تر هستش و تفاوت نوازندگی اون با کلیدی چی هست؟ و خواستم بدونم میشه چنین فلوتی رو در ایران گیر اورد یا از خارج کشور و حدود قیمت رو هم بگید و بنده حاضرم حدود 2 میلیون هم هزینه کنم تا به این ساز رویایی برسم. و نیز اگر میشه یه کم راجع فلوت عربی هم توضیح بدید که پیدا می شه یا نه ....قیمت؟ و کسی که کلیدی زده میتون این روهم بزنه؟ ممنون می شم اگر توضیح دهید

lakshemi
Monday 17 February 2014, 12:52 AM
سلام دوستان یه سوال دارم . من حدود 4 ساله که دارم نی کار میکنم و حدود 3 هم فلوت کلیدی می خواستم بدونم اگر کسی روی این دو ساز تسلط نسبتا خوبی داشته با شه میتونه فلوت چینی dizi رو بدون استاد بزنه و نسبت به کلیدی و نی چه قدر سخت تر هستش و تفاوت نوازندگی اون با کلیدی چی هست؟ و خواستم بدونم میشه چنین فلوتی رو در ایران گیر اورد یا از خارج کشور و حدود قیمت رو هم بگید و بنده حاضرم حدود 2 میلیون هم هزینه کنم تا به این ساز رویایی برسم. و نیز اگر میشه یه کم راجع فلوت عربی هم توضیح بدید که پیدا می شه یا نه ....قیمت؟ و کسی که کلیدی زده میتون این روهم بزنه؟ ممنون می شم اگر توضیح دهید

سلام دوست عزیز
به احتمال زیاد شما با مهارتی که در نی و فلوت کلیددار دارین می تونین تا یه جاهایی از دیزی هم سر در بیارین. ولی مشکل اینجاست که این ساز در ایران پیدا نمی شه. شما باید از طریق کشور دیگری این سازو تهیه کنید. یا سفارش بدین یا خودتون بخرید. منم مثل شما خیلی این سازو دوست دارم.
من فلوت عربی نمی زنم ولی فکر نمی کنم برای شما زدنش خیلی کار سختی باشه. در این مورد مجتبی خان کمک بیشتری به شما خواهند کرد. قیمتشم خیلی گرون نیست. در بازار موسیقی زیاد هم پیدا می شه. پلاستیکیشو من زیاد دیدم. یه سری به بهارستان بزنید .

vivaldi12
Monday 17 February 2014, 01:08 AM
سلام دوست عزیز
به احتمال زیاد شما با مهارتی که در نی و فلوت کلیددار دارین می تونین تا یه جاهایی از دیزی هم سر در بیارین. ولی مشکل اینجاست که این ساز در ایران پیدا نمی شه. شما باید از طریق کشور دیگری این سازو تهیه کنید. یا سفارش بدین یا خودتون بخرید. منم مثل شما خیلی این سازو دوست دارم.
من فلوت عربی نمی زنم ولی فکر نمی کنم برای شما زدنش خیلی کار سختی باشه. در این مورد مجتبی خان کمک بیشتری به شما خواهند کرد. قیمتشم خیلی گرون نیست. در بازار موسیقی زیاد هم پیدا می شه. پلاستیکیشو من زیاد دیدم. یه سری به بهارستان بزنید .

واقعا لطف کردید خواستم ببینم چطور می تونم سفارش بدم و قیمت حدودا چه قدر و نیز قیمت فلوت عربی؟

vivaldi12
Monday 17 February 2014, 02:19 PM
دوستان کسی میتونه راجع چگونگی سفارش فلوت دیزی و نیز قیمت دیزی و فلون عربی منو راهنمایی کنه

M_T
Monday 17 February 2014, 04:55 PM

سلام به شما

شیوۀ نواختن دیزی و فلوت عربی مثل فلوت کلیددار هست.
قطعا کسی که چندسال نی و فلوت کلیددار کار کرده مشکل خاصی با دیزی و فلوت عربی نخواهد داشت.
فلوت عربی توی بازار هست اما استاندارد و حرفه ای نیست.
فلوت عربی استاندارد رو استاد پرویز وزیری می سازند، اینم شمارۀ ایشون: 09122020500
قیمت فلوت ایشون یادمه سال گذشته حول و حوش 600 تومن بود...

اما در مورد دیزی، شما می تونید این ساز رو از سایت You can see links before reply بواسطۀ سایت You can see links before reply تهیه کنید.

دیزی ساز گرونی نیست، منتهی به کوک ساز دقت کنید، دیزی با کوک معادل فلوت کلیددار، دیزی باس فا ماژور هست که پایین ترین نتش نت دو هست که معادل نت پایین فلوت کلیددار هست.
دیزی باس فا ماژور یه کم فاصلۀ سوراخ هاش از هم زیاده و برای کسانی که عادت ندارند یا دست و انگشت کشیده ندارند میتونه آزار دهنده باشه...

اگر سوال دیگه ای بود، در خدمتیم.

ارادتمند
مجتبی

vivaldi12
Monday 17 February 2014, 05:03 PM
خیلی خیلی ممنون فقط اگر میشه حدود قیمت دیزی . نی عربی و فلوت هندی و ایرلندی رو بگید خیلی ممنون می شم.....یعنی نحوه نواختن کلیدی با دیزی و عربی کاملا یکی هستش

vivaldi12
Monday 17 February 2014, 05:32 PM
راستی نت ها و کتاب های این سازهارو از کجا میتونم پیدا کنم ایا می شود این ساز ها رو در ایران به طور خیلی حرفه ای یادگرفت؟ باز هم تشکر جنابm-t:41:

vivaldi12
Monday 17 February 2014, 05:43 PM
کمی هم راجع بامبو فلوت هم توضیح دهید و من اگر فلوتی رو که از اون سایت گفتین خریدم از کجا معلوم که به درد بخور باشه و صداش خوب باشه و بامبو فلوت و کلیدی چه تشابهاتی با هم دارند.....خیلی خیلی ببخشید روم سیاه که اینقدر سوال می پرسم:9:

M_T
Monday 17 February 2014, 06:31 PM
خیلی خیلی ممنون فقط اگر میشه حدود قیمت دیزی . نی عربی و فلوت هندی و ایرلندی رو بگید خیلی ممنون می شم.....یعنی نحوه نواختن کلیدی با دیزی و عربی کاملا یکی هستش

خواهش می کنم.
قیمت دیزی بستگی به نوع و قیمت اولیه اش داره اما فکر نمی کنم یک دیزی خوب از 500 تومن بیشتر بشه.
نی عربی رو از اینجا تهیه کنید: You can see links before reply، قیمت ها رو هم وقتی روی خرید پستی کلیک کنید نشون میده.

فلوت هندی یا Bansuri هم قیمتاش متفاوته، توی ایران که نیست، توی آمازون هم از 10-15 دلار هست تا صد دلار. اگه همون صد دلاری رو حساب کنید تا ایران بیاد فکر کنم میشه حدود 500-600 تومن.
قیمت دقیق رو از همون سایت ققنوس می تونید بگیرید، عضو بشید اول و بعد لینک کالای مورد نظر رو بهشون بدین، براتون حساب می کنند چقدر در میاد.

فلوت ایرلندی توی تهران دیده شده منتهی باید دقت کرد از اون پاکستانی هاش نباشه که علیرغم قیمت بالاش و ظاهر خوبش اصلا خوب نیست.
فلوت ایرلندی هم توی آمازون حدود 200 دلاره اما جنس های بهترش خیلی گرون تره که بعضا توی Ebay گیر میاد.

اما در مورد نحوۀ نواختن

ببین شیوۀ تولید صدا در فلوت کلیددار، دیزی، فلوت هندی و ایرلندی و عربی یکی هست.
منتهی اونا چون چوبی هستند یه قدری زاویۀ دمیدن و شدت دمیدن ممکنه فرق بکنه.
در مورد انگشت گذاری هم هر کدوم چارت انگشت گذاری خودشون رو دارند، اما کلیاتش یکیه...
نی عربی و نی ترکی شیوۀ نواختنشون فرم Bilabial هست که با نی ایرانی فرق میکنه...
انگشت گذاری نی ترکی و عربی یکیه.

- - - Updated - - -

راستی نت ها و کتاب های این سازهارو از کجا میتونم پیدا کنم ایا می شود این ساز ها رو در ایران به طور خیلی حرفه ای یادگرفت؟ باز هم تشکر جنابm-t:41:

محموعه نت های چینی و ایرلندی در سایت ها موجوده، توی آمازون هم بنظرم کتاب نت چینی و ایرلندی و ... هست.
کسی که فلوتیست حرفه ای باشه خیلی راحت میتونه با دیزی حرفه ای بنوازه، شاید یه کم زمان ببره ولی زود راه میوفته...
اگه میخواد چینی بنوازه خب باید روی نت های چینی کار کنه، خیلی سخت نیست...

این دیگه به ذوق و مهارت نوازنده بستگی داره...

- - - Updated - - -

کمی هم راجع بامبو فلوت هم توضیح دهید و من اگر فلوتی رو که از اون سایت گفتین خریدم از کجا معلوم که به درد بخور باشه و صداش خوب باشه و بامبو فلوت و کلیدی چه تشابهاتی با هم دارند.....خیلی خیلی ببخشید روم سیاه که اینقدر سوال می پرسم:9:

منظور از بامبو فلوت چیه؟ چون هم دیزی هم شائو هم شاکوهاچی و بانسوری از انواع مختلف بامبو ساخته میشن...

برای اطمینان از خرید خب باید ساز رو بشناسید، نظرات خریداران رو بخونید، فروشنده معتبر باشه...
تشابه فلوت های بامبو مثل دیزی و بانسوری با فلوت کلیددار رو هم که گفتم نحوۀ تولید صدا در اون هاست... اما جنس صدا و انگشت گذاری متفاوتی دارند اما اصول انگشت گذاری یکسان هست.

simaaa
Tuesday 18 February 2014, 02:56 PM
سلام.اگر ممکنه من رو راهنمایی کنید من مبتدی هستم و میخوام فلوت در حد 300 تومن بخرم میشه راهنمایی کنید که چه مدلی بخرم؟

M_T
Tuesday 18 February 2014, 08:16 PM
سلام.اگر ممکنه من رو راهنمایی کنید من مبتدی هستم و میخوام فلوت در حد 300 تومن بخرم میشه راهنمایی کنید که چه مدلی بخرم؟

سلام به شما

با 300 تومن میشه فلوت کلیددارهای چینی خرید که با مارک های متختلفی ارائه میشه و فرق چندانی هم با هم ندارند.
مهم اینه که سالم باشند...
همه جای ساز رو باید خوب چک کرد، کلیدها، تامپون ها و ...
اگر فلوتیست آشنا دارید با اون برید خرید تا ساز رو امتحان کنه یا برید یه جایی خرید کنید که خود فروشنده بلد باشه فلوت بزنه یا یه کسی رو بیاره که بلد باشه...
فکر کنم توی فروشگاه موزیک پاک فلوتست پیدا بشه یا جاهای مشابه که کارشون تخصصی فروش فلوت و سازهای بادی هست.

vivaldi12
Tuesday 18 February 2014, 08:34 PM
جناب m-t دودوک خوب توی ایران پیدا می شه یا میشه از خارج اورد قیمت خوبش چنده؟ و چطور میشه اونو خیلی حرفه ای یادگرفت استاد شما کسی رو می شناسی که تدریس کنه ممنون

M_T
Tuesday 18 February 2014, 10:35 PM
جناب m-t دودوک خوب توی ایران پیدا می شه یا میشه از خارج اورد قیمت خوبش چنده؟ و چطور میشه اونو خیلی حرفه ای یادگرفت استاد شما کسی رو می شناسی که تدریس کنه ممنون

بله پیدا میشه، زیاد هست.
شما هم میتونی از اینجا خرید کنی: You can see links before reply
هم از طریق استاد سید قاسم علوی: You can see links before reply

قیمت ساز در هر دو سایت موجوده.
در مورد استاد هم با خود استاد علوی صحبت کنید.

موفق باشید

reza_nouripour
Tuesday 11 March 2014, 09:49 PM
salam man taze mikham saze flude sho0o0ro0 koonam migin che marki bekharam adres to0 teh midin be man mamno0n misham

M_T
Tuesday 11 March 2014, 10:40 PM
salam man taze mikham saze flude sho0o0ro0 koonam migin che marki bekharam adres to0 teh midin be man mamno0n misham

سلام

مارک های معتبر و رایج یاماها و ژوپیتر هستند.
البته انتخاب ساز به بودجه هم بستگی داره.
بهتره که خرید ساز رو به بعد از مشورت با استاد و نظر او منتقل کنید.
من تهران نیستم ولی موزیک پاک هست چهار سرچشمه پاساژ کبیر یا مثلا فروشگاه سرنا: You can see links before reply

lakshemi
Tuesday 11 March 2014, 11:22 PM

سلام
برای راهنمایی درست، اول شما بفرمایید چه نوع فلوتی دوست دارید؟(کلیددار، عربی، ریکوردر)

reza_nouripour
Wednesday 12 March 2014, 09:31 PM
motmenan kelid dar

- - - Updated - - -

ye soale khili moo0hemtar man mikham age saz bekharam teh bekharam ko0ja mo0tmaine ke be man nandazan

- - - Updated - - -

chon kho0dam aslan vared nistam

lakshemi
Thursday 13 March 2014, 11:37 AM
motmenan kelid dar

- - - Updated - - -

ye soale khili moo0hemtar man mikham age saz bekharam teh bekharam ko0ja mo0tmaine ke be man nandazan

- - - Updated - - -

chon kho0dam aslan vared nistam

خب حالا بهتر شد!!!
اولا لطفا فارسی تایپ کنید. اگه فارسی ندارید در این سایت You can see links before reply متنتونو به فارسی تبدیل کنید.

برای خرید هر گونه آلات موسیقی باید یا تبحر داشته باشید و یا شخصی که آشنایی داره رو با خودتون همراه کنید چون رک بگم اگه وارد نباشید هر جا برید سرتون کلاه می ره، بی برو برگرد!
فروشگاه موزیک پاپ در پاساژ کبیر که مجتبی جان فرمودن بهترین جا برای خرید فلوته ولی تنها نرید ، از کسی که آشنا به فلوت کلیدداره کمک بخواید. من متاسفانه سازم کلیددار نیست.

reza_nouripour
Saturday 15 March 2014, 07:38 PM
salam man ba rahnamai yeki az do0stanam blakhare to0 shahremo0n folot gereftam ke markesh wittnere mikhastam bedo0nam cheto0re va az ko0ja bayad sho0ro0 ko0nam behtarin va saritarin ravesh chie

lakshemi
Saturday 15 March 2014, 09:12 PM
ویتنر مارک خوبیه. منم یه ریکوردر ویتنر دارم.مبارکه.

M_T
Saturday 15 March 2014, 11:05 PM
salam man ba rahnamai yeki az do0stanam blakhare to0 shahremo0n folot gereftam ke markesh wittnere mikhastam bedo0nam cheto0re va az ko0ja bayad sho0ro0 ko0nam behtarin va saritarin ravesh chie

سلام

مبارک باشه.
فلوت کلیددارهای ویتنر چینی هستند و اگر سالم و بی عیب باشند یه چند سالی خوب کار می کنند.
بهترین روش یادگیری کلاس رفتن هست.
اگر نمی خواین کلاس برین، می تونید با سی دی و کتاب شروع کنید.
اگر در عالم موسیقی تازه وارد شدین، بهتره قبلش یه کتاب تئوری موسیقی هم بخرین تا اول با الفبا و بنیان موسیقی آشنا بشین.
این باعث میشه دروس فلوت رو هم بهتر و زودتر یاد بگیرین.

موفق باشید

reza_nouripour
Sunday 16 March 2014, 09:24 PM
mer30 mamno0n lo0tfan migin che ketabi begiram va che cd esmesho0o0 be man migin mamno0n misham :29:

M_T
Sunday 16 March 2014, 11:03 PM
mer30 mamno0n lo0tfan migin che ketabi begiram va che cd esmesho0o0 be man migin mamno0n misham :29:

سلام

یکیش اینه: You can see links before reply

کتاب های تئوری موسیقی هم اینجاست: You can see links before reply

من خودم کتاب مصطفی کمال پورتراب رو دارم... کتاب های دیگه هم هستند مثل الفبای موسیقی و تئوری بنیاد موسیقی پرویز منصوری و ...
حالا من اونا رو ندیدم ولی همشون خوبن...
دوستان دیگه بهتر می تونند در مورد کتاب های تئوری راهنمایی کنند...

reza_nouripour
Monday 17 March 2014, 08:48 PM
mer30 az rahnamaiato0n mamno0nam khili mamno0o0n
\:5::5:

histologist
Friday 4 April 2014, 09:36 PM
با سلام خدمت تمام دوستان و اساتید محترمبنده مدتهاست که مشتاق یادگیری این ساز زیبا هستم ولی به دلیل مشغله درسی فرصتی دست نداد! با این حال طی بحث های خوب شما احساس کردم فلوت ژوپیتر برای یک مبتدی که می خواد سازش رو عمری نگهداری کنه مناسب هستش. اگر درست متوجه شدم بفرمایید تا از توضیحات تکمیلی شما بیشتر استفاده کنمبا سپاس فراوان

M_T
Friday 4 April 2014, 11:17 PM
با سلام خدمت تمام دوستان و اساتید محترمبنده مدتهاست که مشتاق یادگیری این ساز زیبا هستم ولی به دلیل مشغله درسی فرصتی دست نداد! با این حال طی بحث های خوب شما احساس کردم فلوت ژوپیتر برای یک مبتدی که می خواد سازش رو عمری نگهداری کنه مناسب هستش. اگر درست متوجه شدم بفرمایید تا از توضیحات تکمیلی شما بیشتر استفاده کنمبا سپاس فراوان

سلام

فلوت خوب هم در برند ژوپیتر هست، هم در یاماها، هم در هر مارک معتبر دیگه مثل گماین هارت و آرمسترانگ و پرل و ...
منتهی خرید ساز به بودجه هم بستگی داره که باید محدودۀ اون رو اول مشخص کرد که تا چه دوست داریم و می تونیم هزینه کنیم.
اما در مورد ژوپیتر بنظرم مدل 511R بد نباشه که البته سازی متوسط رو به بالا حساب میشه و میشه سال ها ازش استفاده کرد. 611R هم یه مدل بالاتر هست به اونم میشه فکر کرد.

موفق باشید

FARIBORZHATAMI
Sunday 18 May 2014, 01:13 PM
دوستان سلام به همگی
راستش یه ساله که به صورت تجربی فلوت می زنم و جدیداً تصمیم گرفتم که با فلوت کلید دار کار کنم

از همه دوستان می خوام در صورتی که فلوت دست دوم برای فروش دارن به من اطلاع بدن
مرسی
ای میلم : HATAMI7@YAHOO.COM

payam026
Wednesday 9 July 2014, 02:21 PM
سلام.................
من مبتدی هستم میخوام تازه برم دوره فلوت ببینم .

لطفا یه فلوت خوب بهم معرفی کنید که ازش زده نشم ..

قیمتم زیاد مهم نیست.

ممنون
:ak

راستی فلوت کلید دار چه فرقی با بقیه داره ؟؟؟؟؟؟؟

lakshemi
Wednesday 9 July 2014, 03:25 PM
سلام.................
من مبتدی هستم میخوام تازه برم دوره فلوت ببینم .

لطفا یه فلوت خوب بهم معرفی کنید که ازش زده نشم ..

قیمتم زیاد مهم نیست.ممنون:ak

راستی فلوت کلید دار چه فرقی با بقیه داره ؟؟؟؟؟؟؟

سلامممممم
در درجه ی اول ، بستگی به سلیقه و علاقه ی شخصی خود شما داره. هم می تونید ریکوردر بخرید که زیر 25000 تومنه ، کاربردش ساده ست ، صدای دلنشینی هم داره. هم کلیددار می تونید بخرید که خیلی گرون تره و البته سخت تر از ریکوردر. ولی قابلیت های بیشتری از ریکوردر داره به خاطر کلیداش.فلوت کلیددار گستره ی صدایی بیشتری داره. ریکوردر حدود 2 اکتاو صدا داره اما در نوع خودش خیلی کامله و چون خودم می زنم می گم استطاعت این ساز خیلی زیاده برای انواع آهنگ ها.در مقایسه با کلیددار ، ریکوردر خیلی سبک تره.
و در نهایت، هر کدومو که انتخاب کنید ازش زده نخواهید شد چون فلوت ساز بی نظیریه.

payam026
Wednesday 9 July 2014, 08:47 PM
سلامممممم
در درجه ی اول ، بستگی به سلیقه و علاقه ی شخصی خود شما داره. هم می تونید ریکوردر بخرید که زیر 25000 تومنه ، کاربردش ساده ست ، صدای دلنشینی هم داره. هم کلیددار می تونید بخرید که خیلی گرون تره و البته سخت تر از ریکوردر. ولی قابلیت های بیشتری از ریکوردر داره به خاطر کلیداش.فلوت کلیددار گستره ی صدایی بیشتری داره. ریکوردر حدود 2 اکتاو صدا داره اما در نوع خودش خیلی کامله و چون خودم می زنم می گم استطاعت این ساز خیلی زیاده برای انواع آهنگ ها.در مقایسه با کلیددار ، ریکوردر خیلی سبک تره.
و در نهایت، هر کدومو که انتخاب کنید ازش زده نخواهید شد چون فلوت ساز بی نظیریه.

ممنون ....

من امروز رفتم یه مقدار تحقیق کردم دیدم کلید دارش با سلیقم میخونه ..........

اگه میشه قیمت یه کلید دار درس حسابی برا شروع کار بهم معرفی کنید ....

بازم ممنون .

M_T
Thursday 10 July 2014, 11:22 AM
ممنون ....

من امروز رفتم یه مقدار تحقیق کردم دیدم کلید دارش با سلیقم میخونه ..........

اگه میشه قیمت یه کلید دار درس حسابی برا شروع کار بهم معرفی کنید ....

بازم ممنون .

سلام

کلیددار خوب بالای 500 تومن هست.
مدل های زیادی هست، بستگی داره بخواهید چقدر هزینه کنید...

payam026
Thursday 10 July 2014, 02:03 PM
سلام

کلیددار خوب بالای 500 تومن هست.
مدل های زیادی هست، بستگی داره بخواهید چقدر هزینه کنید...

سلام ....

اگه فلوتی باشه که خراب نشه خوب من تا 1.500 میتونم هزینه کنم . ولی میترسم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آخه تو همین پستاتون که خونده بودم یکی نوشته بود که فلوتش زنگ زده !!؟؟ همه ی فلوتا بعد یه مدت زنگ میزنن ؟؟؟؟؟؟

واسه تمرینو اجرا باید جدا فلوت بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه باید جدا باشه که یکی رو تا 500 و اونیکیم تا 1تومن دیگه آخرشه ........

ممنون ...:4:

شرمنده سوال پیچ شدین...

M_T
Thursday 10 July 2014, 10:43 PM
سلام ....

اگه فلوتی باشه که خراب نشه خوب من تا 1.500 میتونم هزینه کنم . ولی میترسم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آخه تو همین پستاتون که خونده بودم یکی نوشته بود که فلوتش زنگ زده !!؟؟ همه ی فلوتا بعد یه مدت زنگ میزنن ؟؟؟؟؟؟

واسه تمرینو اجرا باید جدا فلوت بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه باید جدا باشه که یکی رو تا 500 و اونیکیم تا 1تومن دیگه آخرشه ........

ممنون ...:4:

شرمنده سوال پیچ شدین...

فلوت کلیددار در شرایط عادی زنگ نمیزنه، یعنی من ندیدم زنگ بزنه تا حالا... چون یا روکش نقره هست یا کلا نقره هست و نقره هم زنگ نمی زنه... فلوت های نیکلی هم داریم، نیکل هم زنگ نمی زنه...

نیازی به خرید دو تا فلوت نیست...
شما یک فلوت خوب بخری می تونی سال های سال ازش استفاده کنی به شرط اینکه خوب مراقبش باشی و درست ازش استفاده کنی.

اگر میخوای کلاس بری، بهترین مشاور برای خرید ساز همون استاد خواهد بود.
اگر نمی خوای کلاس بری و تهران هستی برو موزیک پاک یا جاهایی که فقط ساز بادی دارند و تخصصشون سازهای بادی هست اونا مشاوره های خوبی میدن.

من قبلا راجع به انتخاب برند و نوع فلوت خیلی صحبت کردم چون دوستان زیادی اومدند و راهنمایی خواستند.

اگر میخوای 1/5 خرج کنی سوای از برند بهتره فلوتی باشه که:

1- Open Hole باشه.
2- B foot باشه نه C foot
3- Offset G برای راحت بودن انگشتان روی کلید ها البته اگه قد بلند هستید و انگشتان کشیده دارید نیازی به آفست نیست.

موفق باشید

payam026
Thursday 10 July 2014, 11:40 PM
فلوت کلیددار در شرایط عادی زنگ نمیزنه، یعنی من ندیدم زنگ بزنه تا حالا... چون یا روکش نقره هست یا کلا نقره هست و نقره هم زنگ نمی زنه... فلوت های نیکلی هم داریم، نیکل هم زنگ نمی زنه...

نیازی به خرید دو تا فلوت نیست...
شما یک فلوت خوب بخری می تونی سال های سال ازش استفاده کنی به شرط اینکه خوب مراقبش باشی و درست ازش استفاده کنی.

اگر میخوای کلاس بری، بهترین مشاور برای خرید ساز همون استاد خواهد بود.
اگر نمی خوای کلاس بری و تهران هستی برو موزیک پاک یا جاهایی که فقط ساز بادی دارند و تخصصشون سازهای بادی هست اونا مشاوره های خوبی میدن.

من قبلا راجع به انتخاب برند و نوع فلوت خیلی صحبت کردم چون دوستان زیادی اومدند و راهنمایی خواستند.

اگر میخوای 1/5 خرج کنی سوای از برند بهتره فلوتی باشه که:

1- Open Hole باشه.
2- B foot باشه نه C foot
3- Offset G برای راحت بودن انگشتان روی کلید ها البته اگه قد بلند هستید و انگشتان کشیده دارید نیازی به آفست نیست.

موفق باشید

سلام

من هیچی از موسیقی نمیدونم میخوام کلاس برم اگه میشه از نظر خودت یه فلوت درس حسابی معرفی کن . یا اگه یه جای مطمعن تو کرج

میشناسی بگو برم همونجا .

راستی دوره ی یادگیریش چه قدره ؟؟؟؟؟

قدبلندم هستم دستامم کشیدس

ممنون .:26:

M_T
Friday 11 July 2014, 09:44 AM
سلام

من هیچی از موسیقی نمیدونم میخوام کلاس برم اگه میشه از نظر خودت یه فلوت درس حسابی معرفی کن . یا اگه یه جای مطمعن تو کرج

میشناسی بگو برم همونجا .

راستی دوره ی یادگیریش چه قدره ؟؟؟؟؟

قدبلندم هستم دستامم کشیدس

ممنون .:26:

والا جایی توی کرج بلد نیستم. ولی به تهران که نزدیکی برو تهران ساز بخر مثلا موزیک پاک: چهارراه سرچشمه، پاساژ امیرکبیر.
بنظرم اول برو به یک آموزشگاه و با استاد فلوتش مشورت کن و اجازه بده مدل فلوت رو برای خرید اون بهت پیشنهاد بده...
دورۀ یادگیری هم والا هنر تمومی نداره دیگه ولی خوب تو می تونی طی 6 ماه یا یکسال راه بیفتی...

الان من خودم قیمت جدید فلوت ها دستم نیست و حقیقتش دقیق نمی دونم با 1/5 میلیون میشه فلان مدل رو خرید یا نه...

موفق باشی

ali_alto
Friday 11 July 2014, 10:00 AM
در کرج پاساژ طلا مرکز فروش انواع لوازم موسیقی
برای تبلیغ نیست من از استام راضی هستم << آدرس : عظیمیه حافظ شمالی آموزشگاه موسیقی دی >>
بیای این آموزشگاه بهت میگن
خیلی زیبا راهنمایی می کنند

altinflute
Monday 14 July 2014, 05:12 PM
سلام دوستان من نیاز به نحوه انگشت گذاری کرن فلوت کلید دار دارم . اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم

M_T
Monday 14 July 2014, 10:45 PM
سلام دوستان من نیاز به نحوه انگشت گذاری کرن فلوت کلید دار دارم . اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم

سلام دوست من

بفرمائید: You can see links before reply

سوال یا مطلب دیگری بود، در خدمتیم.

موفق باشید

altinflute
Thursday 17 July 2014, 08:04 PM
سلام دوست من

بفرمائید: You can see links before reply

سوال یا مطلب دیگری بود، در خدمتیم.

موفق باشید

دوست عزیز ممنون از لطفت ولی این انگشن گذاری ساده هستش ولی من انگشت گذاری کرن و سری دارشو نیاز دارم

M_T
Friday 18 July 2014, 09:23 AM
دوست عزیز ممنون از لطفت ولی این انگشن گذاری ساده هستش ولی من انگشت گذاری کرن و سری دارشو نیاز دارم

با فلوت کلیددار سری و کرن نمیشه زد یعنی انگشت گذاری دقیقی برا نوشته نشده و فقط برخی نت ها را بوسیله حرکات لب و زاویه دمیدن در حد ربع پرده بالاتر یا پایین تر اجرا می کنند اون هم نه به صورت خیلی محکم و دقیق.

payam026
Monday 28 July 2014, 08:44 PM
سلام ......

من بالاخره فلوت گرفتم ..........

yamaha fl-211n . یه سوال راجع به نگهداریش دارم..

اگه فلوتو سر هم کنم و بزارم همینجوری بیرون از جعبش باشه خراب میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه هم که نه .. روزی چن بار میتونم بازو بستش کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون...

M_T
Tuesday 29 July 2014, 10:41 PM
سلام ......

من بالاخره فلوت گرفتم ..........

yamaha fl-211n . یه سوال راجع به نگهداریش دارم..

اگه فلوتو سر هم کنم و بزارم همینجوری بیرون از جعبش باشه خراب میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه هم که نه .. روزی چن بار میتونم بازو بستش کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون...

سلام

مبارکت باشه.

نه خراب نمیشه.
اگر هر روز تمرین میکنی خب روزی یکی دو بار بسر هم کردن بیشتر نمی خواد.
در کل مراقب سازت باشه که ضربه نخوره، در معرض گرد و غبار و رطوبت و چربی و غیره نباشه و مرتب با دستمال همراهش پاکش کن.
موقع باز و بسته کردن دستت روی کلیدها و لولاها فشار وارد نکنه.

خلاصه با سازت خوب تا کن.

موفق باشی

lilac8
Friday 26 September 2014, 04:29 PM
با سلام خسته نباشید.
من تصمیم گرفتم که ساز فلوت رو شروع کنم . استادم به من گفته که برای شروع میتونم یه ساز ارزون قیمت تر بگیرم و گفتند که فلوت بین رنج 400 هزار تومن تا دو میلیون فرق چندانی با هم ندارند و اکثرن چینی هستند.
من تا حدود یک و دویست می تونم هزینه کنم فعلا … اما اطلاعات زیادی در این مورد ندارم میشه شما من و راهنمایی کنید که با این مقدار هزینه چه فلوتی خوبه و ایا وافعا فرق زیادی با هم نمیکنند؟ و من پایین تر بگیرم یا نه .
ممنونم

M_T
Friday 26 September 2014, 07:55 PM
با سلام خسته نباشید.
من تصمیم گرفتم که ساز فلوت رو شروع کنم . استادم به من گفته که برای شروع میتونم یه ساز ارزون قیمت تر بگیرم و گفتند که فلوت بین رنج 400 هزار تومن تا دو میلیون فرق چندانی با هم ندارند و اکثرن چینی هستند.
من تا حدود یک و دویست می تونم هزینه کنم فعلا … اما اطلاعات زیادی در این مورد ندارم میشه شما من و راهنمایی کنید که با این مقدار هزینه چه فلوتی خوبه و ایا وافعا فرق زیادی با هم نمیکنند؟ و من پایین تر بگیرم یا نه .
ممنونم

سلام دوست من

به نت آهنگ خوش آمدین.

با 1/200 میشه فلوت ارجینال مبتدی از هر دو برند یاماها و ژوپیتر خرید.
فلوت چینی هم خوب و بد داره و شانسیه.
مثلا دو سال پیش یه فلوت چینی خوب دیدم 450 تومن بود. برندش یادم رفته متأسفانه.

حالا شما که کلاس میری برای خرید ساز و انتخاب مدل برند باز با استاد صحبت کن.
اگرم نخواستی موقع خرید ساز به فروشنده بگو می برم استادم تست کنه اگه گفت خوبه می برم و اگه رد کرد پس میارم. فروشنده منصف و هنرمند باشه باید قبول کنه.

موفق باشید

gelham13
Thursday 16 October 2014, 08:54 PM
سلام خدمت شما دوستان عزیز

من به صدای فلوت شیائو خیلی علاقه دارم اما نمیدونم که این فلوت در ایران وجود داره یا نه. هر چقدر هم در اینترنت جستجو کردم اطلاعاتی درباره فروش این فلوت در ایران پیدا نکردم. در صورتی که در باره وجود این ساز و نحوه تهیه اون در ایران اطلاعاتی دارید لطفا یه من کمک کنید تا بتونم این فلوت رو تهیه کنم.

با تشکر از شما

M_T
Sunday 19 October 2014, 08:48 AM
سلام خدمت شما دوستان عزیز

من به صدای فلوت شیائو خیلی علاقه دارم اما نمیدونم که این فلوت در ایران وجود داره یا نه. هر چقدر هم در اینترنت جستجو کردم اطلاعاتی درباره فروش این فلوت در ایران پیدا نکردم. در صورتی که در باره وجود این ساز و نحوه تهیه اون در ایران اطلاعاتی دارید لطفا یه من کمک کنید تا بتونم این فلوت رو تهیه کنم.

با تشکر از شما

سلام دوست عزیز

Xiao در ایران نیست ولی میشه از سایت های چینی خرید کرد بواسطۀ سایت های خرید از خارج.
هزینه اش هم سر جمع حدودا بین 150-250 میشه.

gelham13
Sunday 19 October 2014, 11:47 AM
سلام دوست عزیز

Xiao در ایران نیست ولی میشه از سایت های چینی خرید کرد بواسطۀ سایت های خرید از خارج.
هزینه اش هم سر جمع حدودا بین 150-250 میشه.

سلام به شما دوست عزیز.

از اینکه به سوالم پاسخ دادین سپاسگزارم. امکان داره سایتی که بتونم ازش فلوت بگیرم رو بهم معرفی کنید؟

با تشکر از لطف شما

M_T
Sunday 19 October 2014, 04:58 PM
سلام به شما دوست عزیز.

از اینکه به سوالم پاسخ دادین سپاسگزارم. امکان داره سایتی که بتونم ازش فلوت بگیرم رو بهم معرفی کنید؟

با تشکر از لطف شما

سلام

خواهش می کنم دوست من.

چون شاید تبلیغات بشه و تبلیغات هم در انجمن ممنوع هست، من براتون پیام خصوصی میفرستم.

سوال دیگه ای بود در خدمتم.

gelham13
Monday 20 October 2014, 12:11 AM
سلام

خواهش می کنم دوست من.

چون شاید تبلیغات بشه و تبلیغات هم در انجمن ممنوع هست، من براتون پیام خصوصی میفرستم.

سوال دیگه ای بود در خدمتم.

سلام دوست عزیز

از لطفتون سپاسگزارم.
به سایت ها سر زدم. راستش اینقدر تنوع شیائو هست که کاملا گیج شدم. اصلا نمیدونم باید کدوم رو انتخاب کنم. فلوت 1تکه، 2 تکه یا 3تکه... و از جزئیات فلوت ها هم سر در نمیارم.

M_T
Monday 20 October 2014, 07:25 PM
سلام دوست عزیز

از لطفتون سپاسگزارم.
به سایت ها سر زدم. راستش اینقدر تنوع شیائو هست که کاملا گیج شدم. اصلا نمیدونم باید کدوم رو انتخاب کنم. فلوت 1تکه، 2 تکه یا 3تکه... و از جزئیات فلوت ها هم سر در نمیارم.

سلام عزیزم

خواهش می کنم، کاری نکردم.

چون این سوال رو توی پیام خصوصی کامل تر پرسیدی اون جا جوابت رو میدم.

اصل شیائو سنتی که یک تکه بوده و عموما اساتید هم دیدم یک تکه استفاده می کنند.
ولی شاید مزیت دو تکه و سه تکه این باشه، شاید بشه یه کم کوکشون رو تغییر داد.
شایدم نشه، چون سازهای بادی طول لوله از یه حدی بیشتر تغییر کنه هارمونی بین نت ها و اصوات ایجاد شده از هر سوراخ از بین میره و باصطلاح ناکوک میشه.

معمولا توی سایت ها سه تکه از دو تکه گرن تره.
به اون Amateur و Intermediate و Professional هم دقت کن. آماتور، متوسط، حرفه ای.
البته بعضی ها Performance هم دارند که از پروفشنال بالاتره. یعنی ادعا می کنند کیفیت ساخت و دقیق تر بودن کوک و ... بهتر و بالاتر هست.

شیائو (شائو درست تره) معمولا چند تا کوک داره که دو تاشون رایج تره. F و G.

وقتی میگه F یعنی وقتی سوراخ پشت و سه سوراخ بالایی رو ببندی صدای ایجاد شده نت فا هست.
وقتی میگه G یعنی وقتی سوراخ پشت و سه سوراخ بالایی رو ببندی صدای ایجاد شده نت سل هست.

پس شائو فا یک پرده بم تر از شائو سل هست.
شائو فا در واقع در کوک دو ماژور هست و شائو سل در کوک ر ماژور.

در مورد تعداد سوراخ ها و مدل ها توی پیام خصوصی که پرسیدی جوابت رو میدم.

باز اگر مسئله ای بود در خدمتم.

ارادتمند
مجتبی

ab_bb22
Tuesday 21 October 2014, 10:30 AM
فلوت رکوردر تنور یاماها YRT-304B

بنظرتون جنس این فلوت خوبه؟

M_T
Tuesday 21 October 2014, 05:23 PM
فلوت رکوردر تنور یاماها YRT-304B

بنظرتون جنس این فلوت خوبه؟

سلام

توی بازار فقط یک مدل ریکوردر تنور وجود داره و اونم همینه.
مدل دیگه ای نیست که بزاریم کنار این و بگیم این خوبه یا اون، فقط همینه. من داشتم...
کیفیتش هم بد نیست، پلاستیکه دیگه...
خوبه ولی کار باهاش اصلا به آسونی کار با سوپرانو یا آلتو نیست.
اگر دست و انگشتان بلند نداشته باشید، به انگشت های دست هم فشار میاد.

خلاصه قبل از خرید حتما دست بگیرید و تست کنید ببینید اصلا می تونید باهاش کار کنید یا نه.

ab_bb22
Tuesday 21 October 2014, 05:58 PM
سلام
توی بازار فقط یک مدل ریکوردر تنور وجود داره و اونم همینه.
مدل دیگه ای نیست که بزاریم کنار این و بگیم این خوبه یا اون، فقط همینه. من داشتم...
کیفیتش هم بد نیست، پلاستیکه دیگه...
خوبه ولی کار باهاش اصلا به آسونی کار با سوپرانو یا آلتو نیست.
اگر دست و انگشتان بلند نداشته باشید، به انگشت های دست هم فشار میاد.
خلاصه قبل از خرید حتما دست بگیرید و تست کنید ببینید اصلا می تونید باهاش کار کنید یا نه.
طول انگشت حدودا چقدر باشه؛ بلند حساب میشه؟

lakshemi
Tuesday 21 October 2014, 06:35 PM
طول انگشت حدودا چقدر باشه؛ بلند حساب میشه؟شب به خیر دوست من
والله مقیاس استانداردی نداریم که بگه تا این حد می تونن بزنن و کمتر از اون نمی تونن!انگشتانتون بلند باشه ، در حدی که همه ی مردم می گن انگشتان کشیده!ولی نکته ی مهم ترش "قدرت و استقامت انگشتانه"... که اونم با زدن آلتو ریکوردر به دست میاد... تا قبل از اینکه آلتو نزده باشید وانگشتانتون ورزیده نشده امتحان کردن تنور ، عاقلانه نیست. چون شما رو به زحمت می اندازه و خسته می کنه. به نظر من "خستگی" اولین دشمن و بازدارنده ی یک نوازنده است. انشالله از نواختن ریکوردر تنور هم لذت ببرید.

alii1997
Tuesday 2 December 2014, 09:24 AM
سلام بچه ها من فروشنده فلوت کلیددار چینی یاماها هستم
فلوت یاماها چینی 211 دارم صفر خیییییییییییییییییییییییل ی خوبه
اگه خواستین بزنگین=09308855501
ساز فوق العادس
خودم چن بار باهاش تو کنسرت زدم

leila_t
Friday 19 December 2014, 07:26 PM
برای اونهایی که دنبال فلوت تنور هستند باید بگم من یکی تو تهران، پونک مجتمع تجاری بوستان دیدم اسم مغازش هارمونیک هست طبقه دوم ورودی C به نظرم ساز خوبی میومد گذاشته بود پشت ویترین گفت همین یه دونه مونده .... دیگه نپرسیدم کجاییه سوالی داشتید میتونید شمارش رو از اینترنت پیدا کنید از خودش بپرسید

MoReNu
Tuesday 28 April 2015, 08:36 PM
سلام و خسته نباشید
من تازه وارد هستم و علاقم به فلوت کلیدار و جستجو در گوگل برای راهنمایی خرید فلوت من رو به اینجا کشوند
مطالب پست اول رو کمی خوندم ، ولی متاسفانه راهنمای خرید بیشتر باری افرادی هست که تجربه کار با فلوت رو دارن و می تونن به راحتی ساز رو بنوازن
و به این فکر افتادم که با یک استاد خوب در این رابطه مشورت کنم
ممنون می شم اگه استاد خوب برای آموزش فلوت می شناسید بهم معرفی کنید
با تشکر

M_T
Thursday 30 April 2015, 10:55 AM
سلام و خسته نباشید
من تازه وارد هستم و علاقم به فلوت کلیدار و جستجو در گوگل برای راهنمایی خرید فلوت من رو به اینجا کشوند
مطالب پست اول رو کمی خوندم ، ولی متاسفانه راهنمای خرید بیشتر باری افرادی هست که تجربه کار با فلوت رو دارن و می تونن به راحتی ساز رو بنوازن
و به این فکر افتادم که با یک استاد خوب در این رابطه مشورت کنم
ممنون می شم اگه استاد خوب برای آموزش فلوت می شناسید بهم معرفی کنید
با تشکر

سلام
من خودم تهران نیستم ولی اساتید زیادی اونجا هستند مثل ناصر رحیمی خانم عسل حناچی، استاد فروغ کریمی و شاگردش رزا کافی.
البته استاد کریمی فقط ظاهرا مستر کلاس داره برای اساتید.
شما یه سرچ بکن توی گوگل، آدرس و تلفن آموزشگاه ها هست، هر کدوم رو تونستی برو سر بزن و استاد رو ببین و با هر کدوم راحت تر بودی شروع کن.

khoshsohbat
Saturday 27 June 2015, 11:19 AM
توضیحاتون بسیار مفید بود .ممنون

Farzin_n
Monday 29 June 2015, 01:22 PM
سلام ، من تازه عضو شدم ، دلیل عضویتم هم بخاطر انتخاب ساز بود .
راستش من ساز تخصصیم نی هفت بند هست ولی مدتی هست که به دلایلی میخام تغییر بدم ، به فلوت خیلی علاقه دارم
ولی برای خریداریش بر عکس نی ، اصلا سررشته ای ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید و این که چقدر باید هزینه کنم.
اصلا مشخصات یک فلوت خوب چی هست ؟

Fatemeh93
Thursday 9 July 2015, 04:34 AM
سلام دوستان. راستش من یه آدم خیلی مبتدی هستم تو موسیقی، و بهتره بگم اصن هیچی نیستم! آخه باز آدم مبتدی چهارتا چیز از موسیقی میدونه که من نمیدونم. اما همیشه به موسیقی علاقه مند بودم. این شد که تصمیم گرفتم یه سازی رو انتخاب کنم که با روحیاتم جور باشه. اولش فلوت رو انتخاب کردم. به هوای اینکه فقط یک نوع فلوت داریم! اما الان که دارم یه خورده تحقیق میکنم، میبینم سازهای متفاوتی وجود داره که من به همه شون میگفتم فلوت!!
حالا، موندم واقعا بین انتخاب اینها. ینی اصن نمیدونم چی به چیه و چی برای چه کسی مناسب تره.
راستش خودم دنبال یه سازی هستم که آرامش بهم بده و لطیف باشه. و برای تک نوازی هم مناسب باشه.
حالا شما اگر لطفی در حق من بکنید و راهنماییم کنید ممنون میشم.

M_T
Thursday 9 July 2015, 10:20 AM
سلام دوستان. راستش من یه آدم خیلی مبتدی هستم تو موسیقی، و بهتره بگم اصن هیچی نیستم! آخه باز آدم مبتدی چهارتا چیز از موسیقی میدونه که من نمیدونم. اما همیشه به موسیقی علاقه مند بودم. این شد که تصمیم گرفتم یه سازی رو انتخاب کنم که با روحیاتم جور باشه. اولش فلوت رو انتخاب کردم. به هوای اینکه فقط یک نوع فلوت داریم! اما الان که دارم یه خورده تحقیق میکنم، میبینم سازهای متفاوتی وجود داره که من به همه شون میگفتم فلوت!!
حالا، موندم واقعا بین انتخاب اینها. ینی اصن نمیدونم چی به چیه و چی برای چه کسی مناسب تره.
راستش خودم دنبال یه سازی هستم که آرامش بهم بده و لطیف باشه. و برای تک نوازی هم مناسب باشه.
حالا شما اگر لطفی در حق من بکنید و راهنماییم کنید ممنون میشم.

سلام به شما

به نت آهنگ خوش آمدید.

در مورد انتخاب ساز باید ببینید از چه سازی بیشتر خوشتون میاد.
اما در مورد لطافت بین کلارینت و فلوت، تا جایی که من دیدم خانم ها بیشتر سمت فلوت میرن، فلوت کلیددار.
البته به بودجه شما هم بستگی داره، اگه میخواین تفریحی ساز بزنید فقط، با 250-300 هم میشه فلوت کلیددار خرید اما اگه میخواین جدی تر کار کنید حد اقل 600 تومن باید هزینه کنید.
البته فلوت ریکوردر هم هست که هم بنوعی کار باهاش آسان تره و هم قیمتش خیلی کمتره.

شما می تونید ویدئوهای مربوط به فلوت کلیددار و ریکوردر و کلارینت و بقیه سازها رو در آپارات براحتی تماشا کنید.
این آدرس کانال من در آپاراته که در اون کلیپ های زیادی از سازهایی که نام بردم رو می تونید تماشا کنید: You can see links before reply

البته برای پاسخ به سوال شما نیازی به ایجاد تاپیک نبود، البته می دونم که خب تازه وارد هستید و اطلاع نداشتید، مسئله ای نیست اما من تاپیک رو انتقال میدم به تاپیک "مشاوره و راهنمایی خرید انواع فلوت".

موفق باشید

- - - Updated - - -

سلام ، من تازه عضو شدم ، دلیل عضویتم هم بخاطر انتخاب ساز بود .
راستش من ساز تخصصیم نی هفت بند هست ولی مدتی هست که به دلایلی میخام تغییر بدم ، به فلوت خیلی علاقه دارم
ولی برای خریداریش بر عکس نی ، اصلا سررشته ای ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید و این که چقدر باید هزینه کنم.
اصلا مشخصات یک فلوت خوب چی هست ؟

سلام دوست من

خب ما در این رابطه خیلی صحبت کردیم.

اما بطور خلاصه فلوت کلیددارهای خوب و استاندارد موجود در ایران برندهای زیر هستند:

یاماها
ژوپیتر
بی اند اس
و یه سری برند دیگه که کمیاب تر هستند.

معمولا اکثر از همین دو برند یاماها و ژوپیتر فلوت می خرند و قیمتشون هم برای رنج مبتدی تا متوسط چیزی بین 700 تومن تا 1.200 هست تقریبا.

اگرم که نمی خواین خیلی هزینه کنید یا اصلا نمی خواین کلاس برید و جدی ادامه بدین و فقط تفریحی ساز بزنید می تونید فلوت های چینی رو تهیه کنید که البته ممکنه در اون ها ساز معیوب هم باشه.
قیمتشون فکر کنم حوالی 300-400 باشه الان.

marooned753
Sunday 26 July 2015, 02:52 PM
با سلام خدمت همه دوستان و اساتید خوب.

ببخشید که با یک سوال تکراری حوصله شوما عزیزیانو سر می برم. من علاقه زیادی به فلوت و نوازندگی این ساز دارم اما متاسفانه در این برهه از زمان برایم مقدور نیست تا هزینه نسبتا سنگین خرید این ساز رو بپردازم. در حال حاضر بیش از 500 هزار تومان نمی توانم هزینه کنم. که با این مبلغ فقط یک مدل پینی ظاهرا در بازار هست که من از نزدیک ندیدمش. به نظر شما با وجود اینکه من نمی خواهم بطور حرفه ای فلوت رو دنبال کنم از طرفی خودم نوازنده هستم. آیا این ساز ارزان رو بخرم یا نه؟

ممنونم

M_T
Sunday 26 July 2015, 07:00 PM
با سلام خدمت همه دوستان و اساتید خوب.

ببخشید که با یک سوال تکراری حوصله شوما عزیزیانو سر می برم. من علاقه زیادی به فلوت و نوازندگی این ساز دارم اما متاسفانه در این برهه از زمان برایم مقدور نیست تا هزینه نسبتا سنگین خرید این ساز رو بپردازم. در حال حاضر بیش از 500 هزار تومان نمی توانم هزینه کنم. که با این مبلغ فقط یک مدل پینی ظاهرا در بازار هست که من از نزدیک ندیدمش. به نظر شما با وجود اینکه من نمی خواهم بطور حرفه ای فلوت رو دنبال کنم از طرفی خودم نوازنده هستم. آیا این ساز ارزان رو بخرم یا نه؟

ممنونم

سلام دوست گرامی

دو مدل فلوت چینی نسبتا خوب هست که یکیش زف نام داره و من دیدمش و بنظر بد نیست و برای کسی که میخواد تفریحی فلوت بزنه انتخاب معقولیه.
گرچه ترجیح اینه که هر سازی قبل خرید توسط یک فلوتیست تست بشه و سه اکتاوش امتحان بشه تا احیانا مشکلی ایرادی نداشته باشه.

patteerr
Sunday 4 October 2015, 11:54 AM
سلام . توی نت چرخی می زدم که به این انجمن برخوردم . گفتم سوال را بنده حقیر هم اینجا مطرح کنم بلکه به جوابی تونستم برسم . بنده به سازهای بادی علاقه زیادی دارم . اما به دنبال ساز بادی غم هستم . میخواستم بیدونم کدوم ساز بادی برای نواختن نت های غمگین خووب هست ؟ بین کلارینت و فلوت کلید دار کدوم یکی به غم نزدیک هست ؟ شاید من سوالم رو نتونستم درست بپرسم چون اطلاعاتی ندارم .

ممنون .

M_T
Sunday 4 October 2015, 05:43 PM
سلام . توی نت چرخی می زدم که به این انجمن برخوردم . گفتم سوال را بنده حقیر هم اینجا مطرح کنم بلکه به جوابی تونستم برسم . بنده به سازهای بادی علاقه زیادی دارم . اما به دنبال ساز بادی غم هستم . میخواستم بیدونم کدوم ساز بادی برای نواختن نت های غمگین خووب هست ؟ بین کلارینت و فلوت کلید دار کدوم یکی به غم نزدیک هست ؟ شاید من سوالم رو نتونستم درست بپرسم چون اطلاعاتی ندارم .

ممنون .

سلام دوست گرامی

به نت آهنگ خوش آمدید.

با هر سازی میشه هم غمگین نواخت و هم شاد. مثلا نی رو در نظر بگیرید. هم توی عروسی و شادی میشه نی زد و هم توی عزا و غم.
فلوت کلیددار و کلارینت هم همینطوره. منتهی شاید صدای بم تر کلارینت شما رو بیشتر راضی کنه، نمی دونم. بستگی داره شما از صدای کدوم یکی بیشتر خوشتون بیاد. و الا میگم با هر دوش میشه غمگین یا شاد نواخت. دیگه این شما و این سلیقۀ شما. به قطعات تکنوازی کلارینت یا فلوت بیشتر گوش کنید و ببینید با کدوم ساز بیشتر انس می گیرید. برای این منظور می تونید از سایت آپارات استفاده کنید.

اگر سوالی دیگری بود در خدمتم.

موفق باشید

alialtorecorder
Sunday 13 December 2015, 01:36 PM
این فلوت رو تازه گرفتم
100000 تومان
YRA-302B III
recorder : made in japan
bad : made in india
B
yamaha
نظرتون چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

M_T
Sunday 13 December 2015, 01:56 PM
این فلوت رو تازه گرفتم
100000 تومان
YRA-302B III
recorder : made in japan
bad : made in india
B
yamaha
نظرتون چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام

ساز خوبی هست، مبارکتون باشه.
در واقع ریکوردر آلتو هست.

samirahn
Saturday 23 January 2016, 06:32 PM
سلام دوستان. وقتتون بخیر
چند وقتیه به ساز فلوت علاقه مند شدم.
اما هیچ سر رشته ای از موسیقی ندارم
دلم میخواد یاد بگیرم
چند تا سوال دارم:
1. برای یادگیری سولفژ میشه بسته آموزشی خرید و در خونه یاد گرفت؟
2. کلید مخصوص ساز فلوت چیه؟ اصلا کلید مخصوص داره یا نه؟
3. برای شروع از چه نوع فلوتی استفاده کنم؟ فعلا قیمتش خیلی برام مهمه.
4. یادگیری فلوت رو هم میشه با خرید بسته آموزشی یاد گرفت یا نه؟

- - - Updated - - -

آهنگی که از شنیدنش به فلوت علاقه مند شدم، آهنگ "از سرزمینهای شرقی" گروه پالت.

این چه نوع فلوتیه؟؟

M_T
Friday 29 January 2016, 05:32 PM
سلام دوستان. وقتتون بخیر
چند وقتیه به ساز فلوت علاقه مند شدم.
اما هیچ سر رشته ای از موسیقی ندارم
دلم میخواد یاد بگیرم
چند تا سوال دارم:
1. برای یادگیری سولفژ میشه بسته آموزشی خرید و در خونه یاد گرفت؟
2. کلید مخصوص ساز فلوت چیه؟ اصلا کلید مخصوص داره یا نه؟
3. برای شروع از چه نوع فلوتی استفاده کنم؟ فعلا قیمتش خیلی برام مهمه.
4. یادگیری فلوت رو هم میشه با خرید بسته آموزشی یاد گرفت یا نه؟

- - - Updated - - -

آهنگی که از شنیدنش به فلوت علاقه مند شدم، آهنگ "از سرزمینهای شرقی" گروه پالت.

این چه نوع فلوتیه؟؟

سلام دوست من

فلوت رو میشه با سی دی و خودآموز تصویری هم یاد گرفت.
تئوری موسیقی و سازهای دیگه رو هم همینطور...
منتهی خب همواره بهترین گزینه برای یادگیری کلاس رفتن و تحت نظر استاد هست.
برای شروع می تونید از فلوت ریکوردر سوپرانو یا آلتو شروع کنید که قیمتشون بنظرم از 30 تومن هست به بالا...
فلوت کلیددار هم از 200 تومن به بالا، فلوت خوب کمتر از 500-600 نیست بنظرم
این لینکی هم که دادید نتونستم باز کنم و گوش کنم تا بگم چه نوع فلوتی هست.

narges_jih
Thursday 17 March 2016, 07:48 PM
سلام دوستان،
ببخشید من تازه واردم اینجا و هیچ اطلاعاتی در زمینه ی موسیقی ندارم. راستش چندتا از پاسخ های قبلی که نگاه کردم تاریخشون بیشتر مربوط میشد به سال های قبل
1- هنوز هم دو برند یاماها و ژوپیتر بهترینن؟ مشخصات دقیقشون برای خرید چیه؟ من که هنوز هیچی ساز بلد نیسم و خودم میخوام یاد بگیرم... لازم نیست توی مغازه امتحان بشه؟
2- فرق بین فلوت کلیددار، کلارینت و ریکوردر دقیقا چیه؟
3- چند وقت پیش من توی سایت آپارات به این آهنگ برخوردم و خیلی ازش خوشم اومد
نوشته شده که این فلوت از جنس چوب بامبوئه و موسیقی هم چینی هست، با چه فلوتی میشه این آهنگ رو زد؟ تو ایران پیدا میشه؟ (اگه اسمش رو هم میدونید لطفا بگین)

خیلی ممنونم~~~

miladforoughi
Tuesday 22 March 2016, 03:40 PM
سلام دوستان من قصد خرید فلوت کلیدی رو دارم ولی متاسفانه اشنایی زیادی با فلوت کلیدی ندارم و بیشتر بخاطر صدا و استایلی که داره به این ساز علاقه مند شدم و یه فلوت تو مایه های 500 تومن میخوام ، میشه منو راهنمایی کنید و بگید چه فلوتی رو تو این رنج قیمتی بخرم بهتره ؟
ممنون

M_T
Thursday 24 March 2016, 11:35 PM
سلام دوستان من قصد خرید فلوت کلیدی رو دارم ولی متاسفانه اشنایی زیادی با فلوت کلیدی ندارم و بیشتر بخاطر صدا و استایلی که داره به این ساز علاقه مند شدم و یه فلوت تو مایه های 500 تومن میخوام ، میشه منو راهنمایی کنید و بگید چه فلوتی رو تو این رنج قیمتی بخرم بهتره ؟
ممنون

با 500 تومن فکر کنم بشه یک فلوت چینی خوب خرید یه مارک چینی خوب هست الان اسمشیادم رفت یه چزی تو مایه های Zeff بود.
فلوت های یاماها و ژوپیتر برترین و رایجترین برندهای فلوت کلیددار هستند منتهی فکر کنم ارزون ترینشون 600-700 تومن باشه الان.

- - - Updated - - -

سلام دوستان،
ببخشید من تازه واردم اینجا و هیچ اطلاعاتی در زمینه ی موسیقی ندارم. راستش چندتا از پاسخ های قبلی که نگاه کردم تاریخشون بیشتر مربوط میشد به سال های قبل
1- هنوز هم دو برند یاماها و ژوپیتر بهترینن؟ مشخصات دقیقشون برای خرید چیه؟ من که هنوز هیچی ساز بلد نیسم و خودم میخوام یاد بگیرم... لازم نیست توی مغازه امتحان بشه؟
2- فرق بین فلوت کلیددار، کلارینت و ریکوردر دقیقا چیه؟
3- چند وقت پیش من توی سایت آپارات به این آهنگ برخوردم و خیلی ازش خوشم اومد
نوشته شده که این فلوت از جنس چوب بامبوئه و موسیقی هم چینی هست، با چه فلوتی میشه این آهنگ رو زد؟ تو ایران پیدا میشه؟ (اگه اسمش رو هم میدونید لطفا بگین)

خیلی ممنونم~~~

سلام به شما

ج1) بله تقریبا، یاماها و ژوپیتر رایج ترین برندهای فلوت کلیددار هستند در ایران، انصافا هم جنسشون خوبه.
ساز موقع خرید تو مغازه توسط یک نوازنده امتحان بشه صد البته بهتر و مطمئن تره. ج2

ج2) فرقشون قبلا توضیح داده شده، اجمالا اینکه ریگوردر و کلارینت سازهای بادی زبانه دار هستند اما فلوت کلیددار بی زبانه هست و نحوۀ تولید صداش هم فرق داره با اون دو تا.

ج3) اسم این ساز Dizi هست که نوعی فلوت چینی هست. این آهنگ رو با فلوت کلیددار و سازهای دیگه هم میشه زد.
Dizi در ایران نیست ولی میشه از طریق سایت علی اکسپرس و از چین تهیه کرد.

موفق باشید

alirezaflute
Tuesday 13 September 2016, 08:08 AM
سلام
من چند سالی هست که فلوت میزنم میخواستم یک فلوت تقریبا حرفه ای تر بگیرم. تا سقف 4500000 تومان چه فلوتی پیشنهاد میکنید؟
خودم یه بررسی کردم بین 2 مدل یاماها 371 و ژوپیتر 511 دودلم. اگه مدل دیگری هم هست پیشنهاد بدید لطفا.
بعد پرس و جو کردم میگن ژوپیتر جدیدا ساختش ضعیف شده درسته آیا؟

Nafasparto
Tuesday 28 February 2017, 09:38 AM
سلام خدمت دوستان و اساتید محترم! دختر من 5 سالش هست و پس از گذراندن دوره ارف پیشرفته الان ساز تخصصی اش رو فلوت کلیددار انتخاب کرده! ولی از آنجایی که نگرانم مبادا به دلیل کم سن بودنش بعد از مدتی نظرش عوض بشه؛ دنبال یک ساز دست دوم یاماها یا ژوپیتر که حتما سر یو شکل یا عصایی داشته باشه میگردم. اگر سراغ دارید لطفا راهنمایی بفرمایید. ضمنا راجع به سازهای nuvo که به دلیل جنسشون ارزانتر هستند و اتفاقا سری عصایی هم دارند؛ اگر شناخت دارید راهنمایی بفرمایید. سپاسگزارم.

habibrezakhaniha
Thursday 23 March 2017, 09:06 PM
سلام
من نی میزنم ، مهارتم متوسطه ، ایا میتونم dizi بزنم ؟ آیا از نی سخت تره ؟

M_T
Thursday 30 March 2017, 02:15 PM
سلام

سال نو مبارک.

شیوۀ نواختن dizi که فلوت چینی هستش، مانند فلوت کلیددار هست.
نحوه در آوردن صدا از این ساز به سختی در آوردن صدای نی هفت بند نیست، فقط یک قلق و نحوه خاص دمیدن داره که همونطور که گفتم دقیقا مثل فلوت کلیدداره. بنابراین مشکل خاصی برای نواختن dizi نیست.

- - - Updated - - -

سلام

سال نو مبارک.

ببخشید که دیر جواب میدم.

فلوت کلیددار بنظرم برای دختر 5 ساله سنگین و بلنده. البته اگه با وزنش مشکلی نداشته باشه و دستش خسته و اذیت نشه خیلی بهتره که از فلوت های با سری u شکل استفاده بکنه. سازهای nuvo رو ندیدم یعنی تست نکردم ولی اگر استاد دخترتون تست بکنند و تایید بشه، مشکلی نخواهد بود.
فلوت های دست دوم ژوپیتر و یاماها هم هست اما دست دوم U شکل نمیدونم هست یا نه چون کلا U شکل کم هست.

میتونید از آقای عزیزی، فروشگاه موزیک پاک هم سوال کنید ببینید موجود دارند یا خیر.
خ. امیركبیر - چهارراه سرچشمه - بین كفش ملی و وین - پاساژ كبیر - پ. 15 و 16
تلفن: ۳۳۹۲۹۱۴۱ ۳۳۹۲۹۱۴۱

- - - Updated - - -

سلام
من نی میزنم ، مهارتم متوسطه ، ایا میتونم dizi بزنم ؟ آیا از نی سخت تره ؟

سلام

سال نو مبارک.

شیوۀ نواختن dizi که فلوت چینی هستش، مانند فلوت کلیددار هست.
نحوه در آوردن صدا از این ساز به سختی در آوردن صدای نی هفت بند نیست، فقط یک قلق و نحوه خاص دمیدن داره که همونطور که گفتم دقیقا مثل فلوت کلیدداره. بنابراین مشکل خاصی برای نواختن dizi نیست.

- - - Updated - - -

سلام خدمت دوستان و اساتید محترم! دختر من 5 سالش هست و پس از گذراندن دوره ارف پیشرفته الان ساز تخصصی اش رو فلوت کلیددار انتخاب کرده! ولی از آنجایی که نگرانم مبادا به دلیل کم سن بودنش بعد از مدتی نظرش عوض بشه؛ دنبال یک ساز دست دوم یاماها یا ژوپیتر که حتما سر یو شکل یا عصایی داشته باشه میگردم. اگر سراغ دارید لطفا راهنمایی بفرمایید. ضمنا راجع به سازهای nuvo که به دلیل جنسشون ارزانتر هستند و اتفاقا سری عصایی هم دارند؛ اگر شناخت دارید راهنمایی بفرمایید. سپاسگزارم.

سلام

سال نو مبارک.

ببخشید که دیر جواب میدم.

فلوت کلیددار بنظرم برای دختر 5 ساله سنگین و بلنده. البته اگه با وزنش مشکلی نداشته باشه و دستش خسته و اذیت نشه خیلی بهتره که از فلوت های با سری u شکل استفاده بکنه. سازهای nuvo رو ندیدم یعنی تست نکردم ولی اگر استاد دخترتون تست بکنند و تایید بشه، مشکلی نخواهد بود.
فلوت های دست دوم ژوپیتر و یاماها هم هست اما دست دوم U شکل نمیدونم هست یا نه چون کلا U شکل کم هست.

میتونید از آقای عزیزی، فروشگاه موزیک پاک هم سوال کنید ببینید موجود دارند یا خیر.

خ. امیركبیر - چهارراه سرچشمه - بین كفش ملی و وین - پاساژ كبیر - پ. 15 و 16
تلفن:
۳۳۹۲۹۱۴۱ ۳۳۹۲۹۱۴۱

patteerr
Friday 8 September 2017, 11:32 AM
سلام و وقت بخیر . بنده تصمیم گرفتم یک فلوت کلید دار بخرم اما چون متاسفانه شهر ما فروگاه ساز انچانی نیست گفتم از شما سوال کنم . قیمت یک فلوت کلید دار خوب چند درمیاد ؟ سایت دیجی کالا رو که نگا میکنم همشون بالای 15 میلیون هستند که اصلا به بودجه من نمیخوره. آیا ساز فلوت تو همین رنج قیمت ؟ یه ساز خوب فلوت چند درمیاد ؟ دور بر 3 تومن اینا ساز خوووب نیست ؟ شما چه سازی رو در چه رنج قیمتی پیشنهاد میکنید که بشه تا مدت زیادی ازش استفاده کرد .

followerking
Friday 8 September 2017, 02:46 PM
ممنون از مطلب خوبتون

افزایش لایک رادیو جوان (You can see links before reply)
خرید لایک یوتیوب (You can see links before reply)
خرید ممبر تلگرام (You can see links before reply)
خرید لایک فیس بوک
(You can see links before reply)خرید فالوور توییتر (You can see links before reply)

- - - Updated - - -

ممنون مطلب خوبی بود!!

افزایش بازدید رادیو جوان (You can see links before reply)
افزایش فالوور توییتر (You can see links before reply)

- - - Updated - - -

ممنون مطلب خوبی بود!!

افزایش بازدید رادیو جوان (You can see links before reply)
افزایش فالوور توییتر (You can see links before reply)

patteerr
Wednesday 11 October 2017, 09:08 AM
سلام و وقت بخیر . بنده تصمیم گرفتم یک فلوت کلید دار بخرم اما چون متاسفانه شهر ما فروگاه ساز انچانی نیست گفتم از شما سوال کنم . قیمت یک فلوت کلید دار خوب چند درمیاد ؟ سایت دیجی کالا رو که نگا میکنم همشون بالای 15 میلیون هستند که اصلا به بودجه من نمیخوره. آیا ساز فلوت تو همین رنج قیمت ؟ یه ساز خوب فلوت چند درمیاد ؟ دور بر 3 تومن اینا ساز خوووب نیست ؟ شما چه سازی رو در چه رنج قیمتی پیشنهاد میکنید که بشه تا مدت زیادی ازش استفاده کرد .

- - - Updated - - -

Kamidarz
Friday 5 January 2018, 01:45 AM
سلام لطفا کمکم کنید خواستم ببینم صدای این فلوت که توی این دوتا آهنگ شنیده میشه مربوط به چه نوع فلوته آیا فلوت باسه یا فلوت آلتو آیا فلوت صافه یا سر عصایی؟؟؟؟؟ میشه یه نمونه عکس از این نوع فلوت بگذارید؟؟ بعد رنج قیمت این نوع فلوت حدودا چقدره آیا میشه با 3یا4 تومن تهیه کرد؟؟؟ خیلی ممنونم. آهنگ اولی You can see links before reply p3.html آهنگ دومی You can see links before reply

- - - Updated - - -

سلام لطفا کمکم کنید خواستم ببینم صدای این فلوت که توی این دوتا آهنگ شنیده میشه مربوط به چه نوع فلوته آیا فلوت باسه یا فلوت آلتو آیا فلوت صافه یا سر عصایی؟؟؟؟؟ میشه یه نمونه عکس از این نوع فلوت بگذارید؟؟ بعد رنج قیمت این نوع فلوت حدودا چقدره آیا میشه با 3یا4 تومن تهیه کرد؟؟؟ خیلی ممنونم. آهنگ اولی You can see links before reply p3.html آهنگ دومی You can see links before reply

borhan1981
Saturday 19 January 2019, 10:49 PM
سلام در کنسرت وین خانمی به نام Karin Leitner قطعه تایتانیک رو اجرا میکنن که در شروع ازیک فلوت غیر از فلوت کلید دار اسفاده می کنن اسم اون فلوت چیه؟ مرسی

lakshemi
Sunday 20 January 2019, 12:20 PM
سلام بر شما
ایشون قلوت ایرلندی می نوازند که ظاهرش تقریبا شبیه کلیدداره. البته دو نوع داره. نوع چوبی اش کلید نداره.

borhan1981
Monday 21 January 2019, 08:28 PM
سلام 4 ماهه که ریکوردر میزنم و اولین سازم هست البته از روی کتاب خودآموز فقط . با بعضی از فلوتها آشنایی دارم و صدای بعضی رو شنیدم
ولی از انواع فلوت اطلاع کاملی ندارم .( برای ارتقای ساز و پیدا کردن ساز دلخواه خودم ) . اصطلاحات موسیقی و اونهایی که مربوط به فلوت میشه رو زیاد نمیدونم . (مطالعه می کنم مثل خوره) دوستانو اساتید لطف کنن منبع برای اصطلاحات و انواع فلوت معرفی کنن و یا حداقل بدونم سازهای معروف کدومن _ظاهرا هر آبادی تو دنیا یک فلوت واسه خودشون دارن:43: _ سورس بگید ممنون میشم. توضیح بدید خررررررررررررابتونم.:9: مرسی برهان - ضمنا اقا مسولای سایت:dash2: "نه میشه ویدئو آپ کرد نه عکس. واقعا واسه ارتباط بهتر سوالو و جواب لازمه

borhan1981
Wednesday 23 January 2019, 12:00 AM
سلام 4 ماهه که ریکوردر میزنم و اولین سازم هست البته از روی کتاب خودآموز فقط . با بعضی از فلوتها آشنایی دارم و صدای بعضی رو شنیدم
ولی از انواع فلوت اطلاع کاملی ندارم . (برای ارتقای ساز و پیدا کردن ساز دلخواه خودم) . اصطلاحات موسیقی و اونهایی که مربوط به فلوت میشه رو زیاد نمیدونم . (مطالعه می کنم مثل خوره) دوستانو اساتید لطف کنن منبع برای اصطلاحات و انواع فلوت معرفی کنن و یا حداقل بدونم سازهای معروف کدومن _ظاهرا هر آبادی تو دنیا یک فلوت واسه خودشون دارن:43:
_
سورس بگید ممنون میشم. توضیح بدید خررررررررررررابتونم.:9:
مرسی برهان -
ضمنا اقا مسولای سایت:dash2:
"نه میشه ویدئو آپ کرد نه عکس. واقعا واسه ارتباط بهتر سوالو و جواب لازمه

lakshemi
Friday 1 February 2019, 07:09 PM
ولی از انواع فلوت اطلاع کاملی ندارم .( برای ارتقای ساز و پیدا کردن ساز دلخواه خودم ) . اصطلاحات موسیقی و اونهایی که مربوط به فلوت میشه رو زیاد نمیدونم . (مطالعه می کنم مثل خوره) دوستانو اساتید لطف کنن منبع برای اصطلاحات و انواع فلوت معرفی کنن و یا حداقل بدونم سازهای معروف کدومن _ظاهرا هر آبادی تو دنیا یک فلوت واسه خودشون دارن:43: _ سورس بگید ممنون میشم. توضیح بدید خررررررررررررابتونم.:9: مرسی برهان - ضمنا اقا مسولای سایت:dash2: "نه میشه ویدئو آپ کرد نه عکس. واقعا واسه ارتباط بهتر سوالو و جواب لازمه

سلام بر شما

من هم ساز ریکوردر رو می زنم و به انواع فلوت ها علاقه دارم. اما در ابتدای راه خود منم منبعی نداشتم. اگه می خواین انواع فلوت ها رو بشناسید طبق همون طبقه بندی جهانی شروع کنید یعنی فلوت های چوبی و فلوت های فلزی. فلوت های فلزی انواع زیادی ندارن و همه هم تقریبا شبیه همن. اما چوبی ها خیلی گوناگون هستن. از طریق جستجوی سازهای موسیقی هر کشور به راحتی در ویکی پدیا می تونین ظرف چند ساعت تمام فلوت های چوبی معروف رو ببینین. مثلا در هندوستان بانسوری. در ژاپن شاکوهاچی. در چین دیزی و .... نمونه های صداشون هم به وفور پیدا می شن. با نظم و برنامه راحت می شه به مطلوب رسید. البته اینم بگم که همه ی فلوت ها برای خرید در ایران پیدا نمی شه.

در مورد منبع اصطلاحات فلوت هم باید بگم من که هنوز خودم شاگردم. تا جایی که می دونم هم فعلا استاد فلوتی در نت آهنگ فعال نیست. باید با یکی از اساتید در آموزشگاه ها مطرح کنین. البته چون هنوز تازه کارین اصطلاحات حرفه ای خیلی براتون حیاتی نیست. به مرور کم کم یاد می گیرید. جای نگرانی نداره.

اما شما کجا مشکل آپلود عکس دارین؟ در انجمن یعنی همین جا که چنین مشکلی نیست. اگر مسئله ای فنی باشه با پشتیبانی مطرح کنین:

borhan1981
Saturday 2 February 2019, 12:14 AM
باسلام مرسی از جواب دیگه داشتم نا امید میشدم چرا کسی پاسخ نمیده حقیقتا با چرخیدن در سایت جواب قبلی رو گرفتم چون تا الان با یک سایت پر از فروم ،آنهم تخصصی، که میدونم فرصت خوبی برای یادگیری و ارتباط تنگاتنگ و استفاده از تجربیات دوستان والبته شما هست مواجه نبودم . خواستم عکس فلوتی ناشناس رو آپ کنم که نشد خواستم آدرس یک اجرای جذاب توله به رسم ادب از پوتیوب آپ و تقدیم کنم که آدرس رو دستی نوشتم چون آدرس هم آپ نشد والبته جسارتا نا چارشدم خصوصی بفرستم که اون هم گمان کنم نرسید. لطف به فرمایید راهنمایی کنید تاپیک را چگونه حذف و برای بودن بین بچه های فلوت در کدوم صفحه متمرکز بشم ( بابا سایت به اندازه یه شهره حق بدید) خودم تحقیق کردم منابعی پیدا کردم ومنظم کردم گفتم آپ کنم شاید به درد بقیه بخوره 11534 فلوت مورد نظر اینه که الان آپ شد منابعی گیر آوردم پی دی اف هست (خودم منظم کردم و pdf کردم) چطور میشه آپ کرد یا پاسخ کسی داد مرسی:am

lakshemi
Saturday 2 February 2019, 05:14 PM
باسلام مرسی از جواب دیگه داشتم نا امید میشدم چرا کسی پاسخ نمیده حقیقتا با چرخیدن در سایت جواب قبلی رو گرفتم چون تا الان با یک سایت پر از فروم ،آنهم تخصصی، که میدونم فرصت خوبی برای یادگیری و ارتباط تنگاتنگ و استفاده از تجربیات دوستان والبته شما هست مواجه نبودم . خواستم عکس فلوتی ناشناس رو آپ کنم که نشد خواستم آدرس یک اجرای جذاب توله به رسم ادب از پوتیوب آپ و تقدیم کنم که آدرس رو دستی نوشتم چون آدرس هم آپ نشد والبته جسارتا نا چارشدم خصوصی بفرستم که اون هم گمان کنم نرسید. لطف به فرمایید راهنمایی کنید تاپیک را چگونه حذف و برای بودن بین بچه های فلوت در کدوم صفحه متمرکز بشم ( بابا سایت به اندازه یه شهره حق بدید) خودم تحقیق کردم منابعی پیدا کردم ومنظم کردم گفتم آپ کنم شاید به درد بقیه بخوره فلوت مورد نظر اینه که الان آپ شد منابعی گیر آوردم پی دی اف هست (خودم منظم کردم و pdf کردم) چطور میشه آپ کرد یا پاسخ کسی داد مرسی:am

سلام. خواهش می کنم.
راستش این فلوت یه کم شکل دیزی(فلوت چینی) به نظر میاد. البته قاطعانه نمی شه گفت. عکس واضح نیست. بچه های فلوت نواز متاسفانه بسیار کم کار هستن و زیاد نمیان.
برای آپلود پی دی اف و ویدئو و کلا هر لینکی به نوار ابزار دقت کنین. دو تا کره ی زمین آبی در خط دوم وجود داره. اولی مربوط به آدرس لینکه. همون آدرس آپلود رو توش کپی کنید. برای عکس. وقتی عکس رو آپلود کردین. در صفحه ی دیگری بازش کنین و بعد عکس رو کپی کنین در همین نقطه ای که پست رو ارسال می کنین. مثلا این همون فلوت شماست:

Lucymeridanilos
Saturday 3 June 2023, 06:09 PM
سلام ببخشید من میخوام فلوت دیزی رو سفارش بدم کوک D
ولی هر چی میگردم جایی ندارتش نمیدونید از کجا میتونم تهیه کنم؟

lakshemi
Saturday 10 June 2023, 10:08 PM
سلام ببخشید من میخوام فلوت دیزی رو سفارش بدم کوک D
ولی هر چی میگردم جایی ندارتش نمیدونید از کجا میتونم تهیه کنم؟

سلام دوست عزیزم
در حال حاضر من جایی که ازش مطمئن باشم سراغ ندارم.
بهترین راه این که اگر تهران هستید حضورا به میدان بهارستان مراجعه کنید.
اگر می خواهید اینترنتی بخرید خیلی احتیاط کنید چون هیچ ضمانتی وجود نداره.
چنانچه قبلا فلوت زده باشید حتما می دونید که اگر سوراخ های فلوت سر سوزنی نامیزان باشه، صداش خرابه.
اگر من جای شما بودم به جایی می رفتم که بتونم فلوت رو ببینم و امتحان کنم، سپس بخرم.

ارادت